Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Uskoro kompjuteri sa ljudskim čulima!

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Uskoro kompjuteri sa ljudskim čulima!

    Uskoro kompjuteri sa ljudskim čulima!


    Stručnjaci tvrde da će se za pet godina pojaviti potpuno novi kompjuteri sa čulima, zahvaljujući novim osetljivim senzorima i drugim inovacijama, potvrdio je potpredsednik ABM-ovog sektora za inovacije Berni Mejerson.

    "Bićete u mogućnosti da dodirnete nešto preko svog mobilnog telefona. Ako, na primer, kupujete tkaninu, moći ćete rukom da pređete preko ekrana i da osetite tu tkaninu. To nije nemoguće kako zvuči", rekao je Mejerson za FoxNews.

    Ove godine je kompanija najavila da dolazi era kognitivnih sistema, odnosno nova generacija mašina koje će moći da uče, prilagođavaju se, osete i iskuse svet oko sebe. Tikompjuteri će imati ljudska čula, ali na sebi svojstven način.

    Da bi se omogućilo oponašanje osjećaja dodira na ekranima pametnih telefona, Mejerson predviđa da će biti potrebna ugradnja specijalnih provodnika, gotovo neviljivih, koji mogu da proizvedu vibracije i osjećaj u prstu.

    On čak tvrdi da će kompjuteri budućnosti moći da prepoznaju bebin plač i da kroz buku koju budu čuli obrate pažnju na emocije, osećaje i želje proučavanjem promena u frekvenciji i tonu zvuka.

    Mašine će moći da nas posmatraju dok jedemo i znaće kakav je ukus te hrane.

    Pored toga, ako se na primer pokvari hrana, kompjuter će i to znati. Kad hrana krene da se kvari ona ispušta amonijak, a kompjuter će to osetiti pomoću svojih čula i upozoriti vas.


    Izvor:nadlanu.com

  2. #2
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Uskoro kompjuteri sa ljudskim čulima!

    Ne znam, čini mi se da koliko god tehnologija pomaže ljudima, toliko ih čini zavisnim od istih. Bez kompa ni u WC...Doduše i ja sam veliki ovisnik...da se ne lažemo...Ali mi se sve više čini da smo počeli da se maksimalno oslanjamo na ''sprave''....zaboravićemo da mislimo...
    I sad na primer, navikneš da ti kompjuter prepozna emocije bebe u njenom plaču, au međuvremenu se ''batali'' sprava i ti na primer misliš da dete plače 'nako..
    Ili isto se pokvari ta sprava, a ti recimo klopaš neku hranu koja nije baš nešto, malo se pokvarila, ali kompjuter je rekao da je dobro...i ti nastaviš da jedeš jer je kompjuter dao ''zeleno svetlo''..

    No i pored svega toga, živeo tehnološki napredak...

Slične teme

  1. Uskoro napad na Iran?
    Od PRCKO u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11-11-2011, 16:05
  2. Uskoro počinje Sinergija
    Od ribizla u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19-10-2011, 15:12
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08-10-2011, 10:01
  4. Hakeri bi uskoro mogli da otimaju automobile
    Od ribizla u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11-09-2011, 20:00
  5. Uskoro prvi vojni sveštenici ????
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24-11-2010, 19:10

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •