Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

  1. #1
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    Razumem da je, ne možda nego sigurno lakše platiti sve jednom uplatnicom, objedinjena naplata kako oni sebe predstavljaju... Ali šta se sve nalazi na toj uplatnici? Da li smo mi zaista korisnici svega toga što plaćamo? Da li nas je neko pitao želimo li da plaćamo to, da li nam je sve to neophodno i potrebno?
    Možemo li da kažemo, e ovo mi ne treba, neću to da plaćam? Kada sam to htela da uradim, rekli su mi da moram lično ići u sva ta preduzeća i reći im da ne želim da plaćam njihove usluge jer sa njima nisam nikada nikakav ugovor sklopila?! Pa ako nisam, kako su se oni našli na uplatnici za Infostan??
    Ista situacija je za groblje, kažu imamo mi službu za to, dođite, pa ćete reći šta sve imate na tom groblju, koliko grobnih mesta, pa ćete se sve dogovoriti Pa ljudi nemam ništa na ovom groblju, zašto plaćam njegovo održavanje?


    Evo kako izgleda moja uplatnica, stavka po stavka, pisaću cene sa uračunatim PDV-om, da uštedim vreme:

    iznošenje smeća 713,60 dinara
    ekološka zaštita 126,40
    osiguranje DDOR 528,00
    dimničarske usluge 211,52
    građevinsko zemljište 188,64
    održavanje groblja 203,99

    ukupno 1972 dinara

    Za kuću na selu, koja nema ni kanalizaciju ni toplu vodu ni centralno grejanje, malo li je mnogo Bukvalno nametnute gluposti za plaćanje.

    iznošenje smeća je tek priča i lopovluk za sebe, pa gde se iznošenje smeća u kanti koja je zapremine 240 litara može naplaćivati srazmerno površini stambenog prostora Kanta je kanta, a da li je kuća ispred koje kanta stoji površine 50 ili 500 kvadrata kakve to veze ima sa cenom pražnjenja te jedne kante...

    ekološka zaštita... ajde pretpostavljam da je to ona deratizacija i ostale te stvari, to još i nekako mogu da pregorim

    DDOR, kako su se oni našli na uplatnici da mi je samo znati, možda ja neću DDOR, možda hoću Dunav osiguranje a možda već osiguravam kuću pa mi ovaj izdatak ne treba

    dimničarske usluge videla ih nisam, jednom su samo svratili kad je kuća bila tek sazidana i tada sam im rekla da mi tada ne treba njihova usluga, od tada ih više nisam videla

    građevinsko zemljište - ova stavka mi ništa nije jasna, kuća je na mojoj zemlji koju sam kupila i plaćen je porez na nju... o čemu se radi, nemam pojma, raspitaću se kad odem u Infostan

    održavanje groblja...priča za sebe... to bi valjda trebalo da ide kao zasebna uplatnica ukoliko plaćamo grobno mesto, ili u okviru ove postojeće uplatnice, pa da plaća onaj ko zaista ima šta da plaća...

    od ponedeljka krećem da skidam stavke sa infostana, mislim da ću i smeće da skinem, usput mi je kontejner kod groblja, pa lepo kad krenem u prodavnicu, ja ću da bacim kesu smeća i rešen problem...

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    ma bre...to treba rasformirati načisto, kao nekadašnji sdk
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Odg: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    Iz naknade za gradsko građevinsko zemljište bi trebali da obezbede infrastrukturu.
    Ukratko, da imate sve uslove za život kao i oni iz centra grada. Mi sa periferije
    jednaki smo sa onima iz centra, samo po plaćanju naknade. Kada se vrši raspodela
    oni su prioritet.

    Ovo su moje stavke za infostan

    Hladna voda
    kanalizacija
    naknada za zaštitu voda
    iznošenje smeća
    čišćenje ulaza
    održavanje zgrade bez lifta
    zajednička el. energija
    dimničarske usluge
    ekološka zaštita
    građevinsko zemljište
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Odg: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    A što ja nemam groblja a baba ima..

    I ko štiti vode?
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #5
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Odg: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    održavanje zgrade bez lifta
    a šta oni tu održavaju onda

    jel se tu misli na spremačicu? dok sam živela u soliteru imala sam spisak stavki kao i kojica, a znam da smo iz svog džepa plaćali popravku lifta, krečenje zgrade i spremačicu koja je dolazila jednom nedeljno da prebriše stepenište...

  6. #6
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    ne znam stavke za infostan...nisam kod kuće , ali znam da nam je grejanje najveća stavka.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Odg: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    Ma ništa od ovih stavki, sem struje, vode i kanalizacije ne priznajem.
    Spremačica samo prlja zgradu, al sa ovim mamlazima ovde se ne možeš dogovoriti
    nikako. Postoji mogućnost da otkažemo tu uslugu i plaćamo sami spremačicu.

    Održavanje zgrade bez lifta se plaća nešto manje, nego održavanje zgrade sa
    liftom. Te pare idu grackom stambenom. Oni imaju neke hausmajstore koji vrše
    opravke po zgradama, mada nikad nemaju dovoljno novca za neke veće intervencije.
    Za skuplje opravke liftova ili krovova, fasada, građani obično sami skupljaju novac.
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    znam da mi održavanje plaćamo posebno, vojnoj nekoj ustanovi...oko 980 kinti mesečno.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #9
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Odg: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    znači da krenemo u bojkot infostana

    ja ću stvarno u ponedeljak da idem u surčin i da vidim šta se može učiniti na licu mesta... a tek su surčinci paraziti

  10. #10
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    samo se sećam da je moj tata muke žive imao dok je odjavio osiguranje....mada mislim da mu je to najmanje pametno bilo da odjavi
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #11
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    e, evo moja uplatnica za ''infostan'':

    grejanje 7644,61
    hladna voda 719,26
    kanalizacija 290,64
    naknada za zaštitu voda 7,20
    iznošenje smeća 316,66
    zajednička el. energija 250,41
    ekološka zaštita 56,09
    osiguranje dunav 177,50
    građevinsko zemljište 156,20

    ukupno 9618,74

    i sve to pod uslovom da uredno plaćam ''infostan''...a pošto nisam uredna, obično imam neku kamatu na kašnjenje od 300 do 400 din.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #12
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Odg: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    skoro da nema razlike u ceni za grejanje... i mene toliko košta grejanje, ako uzimamo drva bude toliko, ako uzimamo ugalj bude malo skuplje...

    a ovaj ostatak stavki... sve kad gledaš pojedinačno izuzev grejanja, sitno je.. al kad sabereš ma čist besmisao od preduzeća... pre bih za te pare sebi plaćala mesečnu kartu za bus plus, bar konkretno znam gde su pare otišle

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    mi ovu cenu plaćamo svih 12 meseci
    al da treba sve ukinuti, treba
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Odg: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    pa ja platim za sezonu oko 100.000 ogrev, ako se snađem da platim ranije preko penzionera na 6 rata super, ako ne, onda po potrebi kako krene zima, tako para nikad dosta, a ni drva da mogu da plaćam na 12 rata bilo bi dosta podnošljivije, kad već mora da se kupi ogrev

  15. #15
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    znam da je ovo daljisnko grejanje ipak idealna varijanta, ne žalim se....nego sve imam utisak da ni jedna od tih cena nema veze s mozgom
    na primer, što ne ugrade na svaki radijator ono za kontrolu potrošnje grejanja?
    postoje prostorije koje sigurno ne bi bile toliko tople i preko noći...i sve tako nešto kod nas ne postoji sistem koji normalno funkcioniše, majke mi.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #16
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: INFOSTAN - parazitsko preduzeće

    E vako

    danas sam bila u Infostanu radi regulisanja nekog duga, prilično velikog... pored prijatnog iznenađenja što sam naletela na izuzetno ljubaznu radnicu, dobijam i obaveštenje da postoji neki reprogram duga, tako da sav moj dug koji se vuče u svakoj godini po nekoliko meseci, kad se sve sabere i oduzme, ispadne jako prihvatljiva suma, u odnosu na onu kako bi realno bilo da sam morala da platim mesec za mesec.

    ali, tu se ja setim i da sam htela da smanjim iznos na uplatnici skidanjem stavki koje mi zaista nisu potrebne niti te usluge koristim, pa sam tako uspela da otkažem plaćanje za održavanje grobla, 220 din jer nemam ni jedno grobno mesto, i dimničarske usluge isto nekih 200 dinara. Narednih dana idem da raskinem ugovor i sa DDOR-om, čija je rata 550 dinara. Ostaje mi samo ekološka zaštita, građevinsko zemljište i iznošenje smeća. Prepolovila sam iznos sa 2000 na 1000 i ja sam zadovoljna. Šteta samo što iznošenje smeća ne mogu da otkažem, jer ga baš glupo obračunavaju. Po površini kuće... bez obzira što je kanta svima nama iste zapremine

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •