Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 84

Tema: Od nas Nama

  1. #21
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    fala roska

    jedan poklon ..J.Lisac:

    Dođeš na svijet,
    već netko i ime ti da.
    Al’ dođe dan,
    kad sebi ime daješ sam!

    Jer naš se život ne živi kroz san,
    o zlu, il’ dobru, odlučuješ, znaj, ti sam!

    Svak’ vrijedi koliko zna,
    koliko drugom da.

    Kol’ko dobrote,
    kol’ko ljepote
    nosi u srcu svom.


    Svak’ vrijedi koliko zna,
    koliko drugom da.
    Žednome vode,
    svijetu slobode.
    To je zakon za sve!
    Kad prođe sve što
    puštaš drugom, sebi ne,
    u igri toj, jedini sudac sam si svoj,
    jer tvoj se život ne živi kroz san,
    o zlu, il’ dobru, odlučuješ, znaj, ti sam!

    Svak’ vrijedi koliko zna,
    koliko drugom da.
    Kol’ko dobrote,
    kol’ko ljepote
    nosi u srcu svom.

    Svak’ vrijedi koliko zna,
    koliko drugom da.
    Žednome vode,
    svijetu slobode.
    To je zakon za sve!

  2. #22
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    Danas je Međunarodni dan sreće: 10 caka da zauvek budete veseli i nasmijani

    Sreću čine male stvari, svakodnevne sitnice na koje često ni ne obraćamo pažnju. Ako želite da se osećate bolje, i da budete generalno srećnija osoba, za to vam nije potrebno mnogo.

    PRIHVATITE SEBE

    Istraživanja su pokazala da srećni ljudi imaju skromna očekivanja i aspiracije.


    Žele ono što mogu da dobiju i ne teže neostvarivim snovima. Izbegavaju razočaranja.

    - Srećni ljudi imaju realne ciljeve i zato su i srećni. Poenta je da uživate u blagodetima koje imate, a ne da kukate. To je gubljenje vremena- kaže dr Hose De hesus Garsija, sa Univerziteta u Meksiku.


    UŽIVAJTE U SVEMU ŠTO RADITE


    Radite ono u čemu uživate i uživajte u onome šta radite. To je najbolji recept za sreću. Ne radite neke stvari samo zbog novca, slave, moći.
    ŽIVITE ZA SADAŠNJOST

    Ne žalite za prošlim vremenima, za nekadašnjim neuspjesima, lošim izborima. Shodno tome ne sanjajte i ne idealizujte previše budućnost. Nikako ne brinite o stvarima unapred, na njih ne možete da utičete, samo se trošite u prazno.


    IZABERITE SREĆU



    Ne plašite se da napravite korak unazad i preispitate svoje ciljeve.

    Zamislite svoj život kao priču koju možete da prepravite, dopišete, izmijenite. Ovako fleksibilan pristup zahteva pozitivno mišljenje, zapravo treba da izaberete da budete srećni.


    VEZE SU VAŽNE


    Na našu sreću veoma mnogo utiču drugi ljudi. Ako od njih dobijamo podršku i ako im pružamo određeno zadovoljstvo, mi se osjećamo dobro.

    Istraživanja su pokazala da su srećniji ljudi u braku, nego samci.
    MISLITE POZITIVNO


    Srećene osobe u svemu vide pozitivnu stranu.

    - Kada se atletičari pripremaju za takmičenje oni su fokusirani na pobjedu, ne promašaj- kaže Miriam Akhtar, jedna od prvih pozitivnih psihologa u Velikoj Britaniji

    Ona kaže da svi treba da mislimo da je čaša do pola puna, a ne poluprazna.

    BUDITE ZAPOSLENI

    Ako namjeravate da u životu budete srećni, razvijte svoju ličnost da budete otvoreni, jaki, da volite društvo i druženje. Ljudi koji su stalno "u toku" su zadovoljni, njima se svašta dešava.

    - Družite se sa ljudima, ne zatvarajte se u sebe. To je osnovna karakteristika pozitivnih ljudi- objašnjava Ejnkook M. Suh, profesor psihologije na Jonsej Univerzitetu.



    IZBJEGAVAJTE POREĐENJA

    - Ambicija je zdrava i ljude čini srećnijim, ali zavist urušava svakog čoveka. Ne poredite se ni sa kim, u srcu budite iskreno srećni zbog tuđiš napredaka i uspjeha- kaže Klaudija Senik, profesorka sa Sorbone.


    BUDITE ONO ŠTO JESTE

    Kao što ne treba da se poredite sa drugima, tako ne treba ni da mislite šta ti drugi ljudi misle o vama.

    Zadovoljne osobe su spontane, prirodne.
    PRESTANITE DA SE BRINETE

    Ne prihvatajte sebe previše ozbiljno. Srećni ljudi ne brinu, jer znaju da se 90 odsto klasičnih, svakodnevnih briga nikada ne ostvaruje.

  3. #23
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Od nas Nama




  4. #24
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    Nastavlja se ljubavna priča roda Klepetana i Malene


    ZAGREB - Ljubavna priča najslavnijih roda u svijetu nastavlja se nakon što je mužjak Klepetan, poslije duge zime ponovo, 12 put za redom doletio u Brodski Varoš svojoj ženki Malenoj.
    Malena je roda ženka koju je prije 20 godina ranio jedan italijanski lovac i od tada su njena krila slomljena, a o njoj je brigu preuzeo nekadašnji domar varoške Osnovne škole, sada penzioner Stjepan Vokić.
    Rodan Klepetan, kako ga zove Vokić, doletio je sa prvim danima proleća. I dok je prošle godine kasnio pet dana, ove godine je, kaže, došao 12 sati ranije.
    Priča i kako je roda Malena nestrpljivo čekala svog mužjaka - klepetala je kljunom i zurila u nebo, dok je Vokić oštrio udice, krpio mreže, kojima će im obezbjeđivati hranu, ali i nosio granje na krov kako bi im osigurao gnezdo i kako bi, kaže, Kelepetan imao što manje posla oko "ljubavnog gnjezda".


  5. #25
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    Ne ruši sve mostove možda ćeš se vratiti,

    nisi ptica ni leptir obalom što leti,

    kada nema mostova uzalud je čeznuti,

    uzalud je shvatiti, uzalud je htjeti.



    Ne ruši sve mostove, možda ćeš se vratiti.

    Ostavi bar jedan most između srca i mene,

    u samoći je lakše neshvaćeno svatiti

    mogle bi te nazad nagnati uspomene...


    (Ivo Andrić)

  6. #26
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

  7. #27
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    Ima ljudi na kojima srebro nikada ne tamni.

    Ima ljudi na kojima zlato toplije sjaji. Ima ljudi koji znaju odgovore na sva vaša pitanja, kako god teška ona bila.

    Njih mozete pitati zašto je nebo plavo i zasto drveće uvis raste želeći dosegnuti sunce, kamo putuju rijeke, tko je nas obojio i odakle cvijeću ime… njih možete pitati gdje to sunce spava i gdje se kriju drevni gradovi, zašto ne možete razdvojiti mlijeko i čaj da opet budu kao prije nego što ste ih pomiješali, ne želeći piti ni jedno ni drugo već nešto treće…
    njih možete pitati zašto rastemo, zašto učimo, zašto se ponekad osjećamo tako svadljivima ili tužnima…
    Zašto sanjamo.

    Tko je stvorio oblake i zvijezde, slova i brojeve, planine i mora.
    Zasto ljudi stvaraju pa ruše?
    Pa opet grade ispočetka?
    Ne vjerujete?

    A osjećate li se vi katkada, dok ste u blizini nekih ljudi ugodno, pametno, duhovito, plemenito, puni vrlina?
    Izazivaju li, možda, neki drugi ljudi u vama čudne osjećaje nelagode, htjeli biste se udaljiti, pobjeći od njih, ili se samo svadjati s njima jer vas ljute, a vi i ne znate zašto?
    Da, to je istina.

    Ima ljudi koji izazivaju i potiču ono najbolje u nama i drugim ljudima, samo…ti se ljudi ne mogu otkriti na prvi pogled. Oni ne vole nositi zlato ni srebro (a po njihovu bismo ih sjaju možda prepoznali), jednostavno, ni po čemu se ne ističu od ostalih ljudi.. a ipak, čine nam život ljepšim, svjetlijim, ispunjenijim, svrhovitijim, plemenitijim.
    Katkad ih možemo prepoznati po smijehu onih oko njih, ljudi ili djece, po vedrim licima kojima su okruženi, po sretnim pričama ili pjesmama, ili po glazbi kojoj uče djecu.
    U njihovoj blizini nema mržnje, ljutnje ili ružnih riječi.

    Okruženi su dobrotom, a takvih ljudi ima u svakom gradu. Oni nas uče kako živjeti, kako se radovati,

    kako voljeti.

    Zovu ih Zlatni ljudi.
    Svatko sretne nekog zlatnog čovjeka, a toga čak i ne mora biti svjestan. No, trag toga susreta ostaje. Prepoznat ćete ga u očima koje sjaje i u osmijehu koji ostaje na licu, u lijepu, smirenu i ispunjenu osjećaju sreće u grudima.

    Potražite Zlatne ljude… tu su… oko nas…



    Odlomak iz knjige Patuljci žive u kuglama

  8. #28
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Od nas Nama

    pošto smo toliko vezane i družimo se svakodnevno ovde, neka ovo bude naš hitić


  9. #29
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    Ne dozvolimo da ikad i razmišljamo o ovome..nijedna žena
    Ostanimo prirodne,ne robujmo imperativima..

    (upozoravam vas da je video uznemirujući)

    http://www.6yka.com/novost/63710/vid...zenskom-tijelu

  10. #30
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    Zlatna pravila Paola Koelja mogu se ugrijati na suncu i priviti na srce kad god osjetimo da se bliži neka senka tuge i virus melanholije...

    1. Ako nešto dovoljno jako želite, cijeli univerzum se uroti da vam se želja ispuni.

    "Ako nešto dovoljno jako želiš, cijela Vaseljena se uroti da ti pomogne da to ostvariš."

    2. Odvojte se od svega i bićete slobodni.


    "Kada nisam imao šta da izgubim, imao sam sve."

    3. Svi smo ovde s razlogom.

    "Šta god radio, svaki čovjek na zemlji igra vodeću ulogu u istoriji. On to normalno ne zna."

    "Svako ima kreativni potencijal i od trenutka kad počnete da ispoljavate taj kreativni potencijal, možete i da počnete da menjate svijet."

    4. Jedino što stoji između vas i vaših snova je strah.

    "Ne predajte se strahovima. Ako to učinite, izgubićete vezu sa srcem."

    "Postoji samo jedna stvar zbog koje nećete moći da ostvarite svoje snove, a to je strah od neuspjeha."
    5. Greške su dio života.

    "Sve mi govori da ću donijeti pogrešnu odluku, ali i to je dio života. Šta svijet želi od mene? Da li želi da ne rizikujem, i vratim se odakle sam i došao pošto nisam imao hrabrosti da kažem 'da' životu?"

    6. Važne sastanke planiraju duše mnogo prije nego što se tijela sastanu.

    "Veoma važne sastanke planiraju duše mnogo pre nego što se tijela sretnu. Generalno, to se dogodi onda kad dostignemo neku granicu, kad treba umremo i da se emocionalno ponovo rodimo.

    Sastanci naših duša

    Ti sastanci nas čekaju ali se često dogodi da ih mi izbjegnemo. Međutim, ako smo očajni, ako nemamo šta da izgubimo, ili nasuprot tome, ako smo oduševljeni životom, tada nam se to nepoznato ukaže, te naš univerzum mijenja pravac."

    7. Svako iskustvo, dobro ili loše, nosi svoju pouku.

    "Postoje momenti kada u naš život uđu nevolje i mi tu ništa ne možemo. Ali, one su tu s razlogom. Tek kada ih prebolimo, razumijemo zašto su bile tu."

    8. Ne tražite ljubav izvan vas samih.

    "Ljubav se ne može naći u bilo kome drugom već samo u sebi; jednostavno je probudimo. Ali da bismo je probudili, potrebna nam je druga osoba."

    9. Kada se promijenite, čitav svijet se menja sa vama.

    "Kada volimo, uvijek se trudimo da budemo bolji nego prije. Kada se mi trudimo da budemo bolji, sve oko nas postaje bolje."

    10. Nije vam potreban razlog za ljubav.

    "Neko je voljen jer je voljen. Nema tu nekog većeg razloga."

    11. Gledajte svoja posla.


    "Svi izgleda imaju jasno mišljenje o tome kako bi neko drugi trebalo da vodi svoj život, samo ne zna za svoj."

    12. Kada neko ode, to znači da neko drugi samo što nije došao.

    "Niko nikoga ne gubi, jer niko nikoga ne posjeduje. To je pojam slobode: kada imate najbitniju stvar na svijetu, ali je ne posjedujete."

    13. Ljubav je divlja snaga.

    "Kada pokušamo da je kontrolišemo ona nas uništi. Kada pokušamo da je zarobimo, ona zapravo zarobi nas. Ako li pokušamo da je razumijemo, ona nas potpuno zbuni i ostavi nas izgubljenim."

    14. Tamo gdje vam je srce, tu vam je i najveće blago.

    "Sjetite se uvijek da gdje god da vam je srce, tu ćete pronaći svoje blago."

    15. Ne osuđujte.

    "Nikada ne možemo osuđivati živote drugih, jer svaka osoba za sebe poznaje svoje boli i odricanja. U redu je osjećati da ste na pravom putu, ali potpuno druga stvar je biti ubijeđen da je taj put pravi i ni jedan drugi."

    16. Djeca vas mogu naučiti mnogo čemu.


    "Dete odraslu osobu može da nauči tri stvari: da budu srećni bez razloga, da uvijek nečim budu zauzeti, i da traže ono što žele svim svojim bićem."

    17. Uvažavajte kontradiktornosti života.

    "Ne stidite se. Prihvatite šta vam život pruža i pijte iz svake čaše. Sva vina treba da se probaju; neka samo gucnite, a od drugih ispijte cijelu bocu - po ukusu ćete znati koje. Dobro vino se prepoznaje tek onda kada probate loše."

    18. Niko nije odgovoran za to kako se osejćate ili ne osejćate.

    "U ljubavi, niko nikoga ne može povrijediti; svako je odgovoran za svoja osjećanja i ne može kriviti nikoga za to kako se osjeća."

    19. Vaša vjerovanja vas oblikuju u osobu koja postajete ili jeste.

    ''Vi ste ono što vjerujete da jeste.''

    20. Zaboravite na svoju potrebu da objašnjavate sebe.

    "Ne objašnjavajte. Vašim prijateljima to nije potrebno, a neprijatelji vam neće vjerovati."

    21. Ljubav mijenja sve.

    "Vrijeme i znanje ne menjaju čovjeka, jedino što može da ga promijeni je ljubav."

    22. Razlikujte eleganciju od površnog.

    "Eleganciju često miješaju s površnošću, modom, nepostojanjem bilo kakve dubine. Ovo je ozbiljna greška: ljudima je potrebna elegancija postupaka, držanja, to su zapravo dobar ukus, ljubaznost, ravnoteža i harmonija."

    23. Radite od srca i kritičari vas ne mogu povrijediti.

    "Ja pišem iz duše. To je razlog što kritičari ne mogu da me povrijede, jer to sam ja. Kad ne bih bio to što jesam, kad bih se pretvarao da sam neko drugi, oni bi narušili ravnotežu u mom životu, ali ja znam ko sam."

    24. Svaki dan donosi sopstveno čudo.
    "Ako svaki dan posmatrate kao isti prethodnom, to vas može zaslijepiti. Svaki dan je drugačiji, svaki donosi neko čudo. Treba samo obratiti malo više pažnje da to čudo."

    25. Uživajte u svojoj autentičnosti.

    "Vi ste neko poseban, ali i neko ko želi da bude kao i svi drugi. Ja to posmatram kao ozbiljnu bolest. Bog vas je stvorio različitog. Zašto ga razočaravate takvim ponašanjem?"


    "Morati biti ona osoba za koju nikada niste skupili dovoljno hrabrosti. Postepeno ćete otkrivati da ste baš ta osoba, i sve dok to zasigurno ne vidite morate se truditi."

    "Ako želite da budete uspješni, morate poštovati jedno pravilo - da nikada ne lažete sebe."

  11. #31
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    Ugovorite sa sobom ova 4 moćna sporazuma

    1. Besprijekorno koristite svoju riječ

    Riječ je najmoćnije oruđe koje kao ljudsko biće posjedujete; ona je čarobno oruđe. Ali kao i mač sa dvije oštrice, vaša riječ može stvoriti najljepši san, ili uništiti sve oko vas. Jednu oštricu predstavlja zloupotreba riječi, koja oko sebe stvara pakao.

    Druga oštrica je besprijekorna upotreba riječi, pomoću koje možemo stvoriti samo ljepotu, ljubav i raj na zemlji. Zavisno od toga kako je upotrijebite, riječ vas može osloboditi, ili vas baciti u najstrašnije ropstvo. Riječ je toliko moćna da jedna riječ može ukrasiti život ili uništiti milijune ljudi.

    Besprijekorno koristiti riječ znači ne koristiti riječ protiv sebe. Ako vas sretnem na ulici i kažem vam da ste glupi, to izgleda kao da koristim tu riječ protiv vas. Ali zapravo ja svoju riječ koristim protiv sebe, jer ćete me vi mrziti, a to što ćete me mrziti nije dobro za mene. Dakle, ako se naljutim i svojom riječju pošaljem vama sav taj emocionalni otrov, ja koristim riječ protiv sebe. Ako volim sebe, ja ću tu ljubav izražavati u komunikaciji s vama, i to znači da besprijekorno koristim riječ, jer će taj čin proizvesti slične reakcije. Ako ja volim vas, onda i vi volite mene. Ako ja vas uvredim, i vi ćete uvrijediti mene. Ukoliko sam vam zahvalan, i vi ćete biti zahvalni meni. Ako sam sebičan prema vama, i vi ćete biti sebični prema meni.

    2. Ništa nemojte shvatati lično

    Što god da se desi u vašoj okolini nemojte to shvaćati osobno. Ništa od onoga što drugi ljudi rade nije zbog vas. Oni to rade zbog sebe. Svi ljudi žive u vlastitom snu, u vlastitom umu; oni se nalaze u potpuno drugačijem svijetu od onoga u kojem mi živimo. Kada nešto shvatimo osobno, mi stvaramo pretpostavku da oni znaju kako je u našem svijetu, i mi pokušavamo da njima nametnemo svoj svijet.

    Što god da drugi ljudi rade, osjećaju, misle, ili kažu, nemojte to shvaćati osobno. Ako vam oni kažu da ste divni, oni to ne govore zbog vas. Vi znate da ste divni. Nije potrebno da vjerujete drugima koji vam kažu da ste divni.

    Kada zaista vidimo druge ljude onakve kakvi jesu a da pri tome ništa ne shvaćamo osobno, nikada nećemo biti povrijeđeni onim što oni govore ili rade. Čak i ako vas drugi lažu, u redu je. Oni vas lažu zbog toga što se plaše. Oni se plaše da ćete vi otkriti da oni nisu savršeni…..

    Ako vam netko ne pruža ljubav i poštovanje, pravi je blagoslov ako vas ta osoba napusti. Ako vas ta osoba ne napusti, svakako ćete s njim ili s njom doživjeti mnogo godina patnje. Kada navika da stvari ne shvaćate osobno postane kod vas duboko ukorijenjena, možete izbjeći mnoge stresove u životu

    3. Nemojte stvarati pretpostavke

    Često pretpostavljamo da naši partneri znaju što mi mislimo i da im mi ne moramo reći što želimo. Mi pretpostavljamo da će oni učiniti što mi želimo, jer nas tako dobro poznaju. Ako ne učine ono što pretpostavljamo da trebaju učiniti, osjećamo se poniženim. U bilo kojoj vrsti veze možemo pretpostaviti da drugi znaju što mi mislimo i da im ne moramo reći što želimo. Stvaramo pogrešnu pretpostavku da druga osoba zna što stvarno želimo. Čitava drama nastaje kada na toj pretpostavci stvaramo i druge pretpostavke. Stvaramo pretpostavke da svi vide život onako kako ga mi vidimo. pretpostavljamo da drugi misle onako kako mi mislimo, osjećaju onako kako mi osjećamo…..

    Za ljubav nisu potrebni razlozi; ona postoji ili ne postoji. prava ljubav znači prihvaćanje drugih ljudi onakvih kakvi jesu bez nastojanja da ih promijenimo. Ako pokušavamo da ih promijenimo, to znači da nam se oni zapravo ne sviđaju. Naravno, ako odlučite da živite s nekim, ako sklopite taj sporazum, uvijek je bolje sklopiti takav sporazum s nekim tko je upravo onakav kakav biste vi željeli da bude. Pronađite nekoga koga uopće ne morate mijenjati. Mnogo je lakše pronaći nekoga tko je već onakav kakav bismo željeli da on ili ona bude, umjesto da pokušavamo promijeniti tu osobu. Također, ta osoba vas mora voljeti upravo onakve kakvi ste, tako da on ili ona neće morati da vas mijenjaju. Ako drugi osjećaju da vas trebaju mijenjati , to znači da vas u stvari ne vole onakve kakvi jeste. Zašto biste bili s nekim ako niste onakvi kakvi bi on ili ona željeli da budete.

    Najbolji način da sebe spriječimo u stvaranju pretpostavke jeste da postavljamo pitanja. Osigurajte sebi jasnu komunikaciju. Ako nešto ne razumijete, pitajte. Nađite u sebi dovoljno hrabrosti da postavljate pitanja sve dok ne osigurate da vam je sve onoliko jasno koliko može biti. Kada jednom čujete odgovore, nećete morati stvarati pretpostavke jer ćete znati istinu.

    4. Uvijek učinite sve što možete

    Postoji još samo jedan sporazum, ali taj sporazum nam omogućava da ostala tri postanu naše duboko ukorijenjene navike. On govori o provođenju prva tri sporazuma. Uvijek učinite sve što možete. Pod bilo kojim okolnostima, uvijek učinite sve što možete. Ništa manje i ništa više.

    Imajte na umu da ono što možete uraditi neće biti isto u svakom trenutku. Kada se ujutro probudite osvježeni i puni snage, najbolje što možete uraditi više je od onoga što možete noću kada ste umorni. Najbolje što možete uraditi razlikovat će se kada ste zdravi i kada ste bolesni, ili trijezni, odnosno pijani. Najbolje što možete učiniti zavisit će od toga da li se osjećate divno i sretno, ili ste uznemireni, ljuti, ili ljubomorni.

    Ukoliko se trudite učiniti više od onoga što možete, utrošit ćete više energije nego što je neophodno i na kraju ono najbolje što možete učiniti neće biti dovoljno dobro. Kada se previše naprežete, slabite svoje tijelo i radite protiv sebe, i tada će vam trebati više vremena da postignete svoj cilj. Ali ako činite manje od onoga što vi možete, izlažete sebe frustracijama, samoosuđivanju,osjećaju krivice i kajanju.

    Ako uvijek dajete sve od sebe nikada nećete morati sebe kriviti. a ako sebe ne krivite nikada nećete morati patiti zbog osjećaja krivice, stida, i nećete kažnjavati sami sebe.

  12. #32
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    Ova jednostavna rečenica može promijeniti vaš život!

    Znanost tvrdi da je ovo puno bolji način da sami sebe potaknete, nego da kažete: “Mogu ja to!”

    Kako će točno ovo poboljšati vaš dosadašnji učinak?

    “Ljudi su navikli da savjete primaju i daju ih drugoj osobi i izgleda da čovjekova psiha upravo iz tog razloga preferira uporabu drugog lica kao sredstva za motivaciju”, rekla je dr Sanda Dolcos, istraživač na sveučilištu u Illinoisu za Huffington Post.

    Dakle, samoohrabrenje u drugom licu jednine omogućuje nam da dobijemo širu perspektivu, jer na taj način reproduciramo onu vrstu ohrabrenja koju dobivamo od drugih.

    Studija objavljena 23. lipnja 2014. godine u magazinu European Journal of Social Psychology pokazala je da oni koji se obraćaju sebi sa “ti” umjesto sa “ja” imaju mnogo pozitivniji stav prema zadatku koji su pred sebe postavili, a najbolji rezultati dobivaju se ako savjete upućene samom sebi napišete na listu papira.

  13. #33
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama


  14. #34
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Od nas Nama


  15. #35
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Od nas Nama

    Hrabrost… Za koliko od ovih stvari ste sposobni?



    Priznati kada nisi u pravu?

    Činiti što je ispravno kada svi ostali to ne čine?

    Razgovarati s nekim koga ne poznaješ?

    Reći ”NE” kada te ljudi pokušavaju natjerati na nešto što znaš da ne smiješ?

    Reći istinu uz prihvaćanje posljedica?

    Stajati uz ono u što vjeruješ iako možeš iskusiti odbijanje, podsmijeh ili fizičku bol?

    Braniti nekoga tko je nepopularan ili neprihvaćen?

    Suočiti se s ograničenjem i dati najbolje od sebe unatoč boli ili neugodi?

    Suprotstaviti se strahu bez bježanja?

    Žrtvovati se kako bi zaštitili one koje volite, one koji su u krivu ili onoga koji je u potrebi?

    Biti jedinstven, drugačiji?

    Preuzeti rizik?

    Dijeliti svoje srce s drugima, uključujući osjećaje, strahove i neuspjehe?
    Živjeti ono što vjeruješ srcem, umom, dušom i snagom – bez obzira na cijenu?!


    prebrojmo,koliko imamo pozitivnih odgovora

  16. #36
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama



  17. #37
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Od nas Nama

    15 savjeta koji vam mogu spasiti život

    1- Neka netko uvijek zna gdje ste

    Uvijek kažite bar jednoj osobi gdje idete. Ovo gotovo da ne zahtjeva nikakav trud, nego tek bliske odnose s nekoliko osoba. Posebno se ovo odnosi na noćne izlaske, susrete s nepoznatim osobama, ali i neke uobičajenije situacije.

    -2- Vrata i prozore držite zaključanima

    Neke osobe dok su kod kuće ostavljaju vrata širom otvorena, ali iako je lijepo vjerovati da nitko neće ugroziti njihov osobni prostor, bolje bi bilo zaključavati vrata za sobom bez obzira s koje strane prošli kroz njih.

    -3- Napravite strategiju bijega

    Pripremite se kako biste reagirali ako bi ste se probudili s vatrom u kući. Što ako dođe do potresa… Prođite kroz neke uobičajene scenarije kako biste imali bar neke ideje u takvim situacijama.

    -4- Nemojte paničariti

    Iznenađenja se događaju. Ne možete se na sve pripremiti, ali možete učiniti neke stvari npr. držite bateriju mobitela napunjenom, uvijek ostavite malo kredita na mobitelu za hitan poziv, ostavite malo novca na nekom skrivenom mjestu da imate za prvu ruku u slučaju da izgubite novčanik. Zapišite brojeve hitnih službi i programirajte ih u telefonu, jer nećete uvijek moći razmišljati precizno u slučaju hitnih situacija.

    -5- Naučite osnove samoobrane

    Fizička konfrontacija uvijek je zadnji odabir, ali ćete se sigurnije osjećati ako znate kako se obraniti.
    -6- Budite posebno oprezni noću

    Nemojte se zaustavljati uz cestu ako išta izgleda sumnjivo i sl. Tama obično izaziva nevolje.

    -7- Izlaz u slučaju nužde

    Kada idete na koncert, sportsku ili drugu priredbu, kao i u čekaonicama naučite se na refleksno primjećivanje izlaza za slučaj nužde.


    -8- Nikad nemojte vjerovati strancima

    Mnogi su dobronamjerni, ali ako samo jedan nije naći ćete se u nevolji. To uključuje i ljudima koji tvrde da su policajci, vatrogasci, i sl. Uvijek tražite identifikacijsku iskaznicu.

    -9- Vjerujte svojoj intuiciji

    Ako vam neko mjesto stvara nelagodu nemojte se tu dugo zadržavati.

    -10- Tražite pomoć

    Neka vam ne bude neugodno pitati ili vrištati ako vam je potrebna pomoć.

    -12- Nemojte se opijati u društvu nepoznatih osoba
    Ponekad ljudi malo popiju, ponekad se napiju, a to je sve ok dok ste u društvu poznatih ljudi i na poznatim mjestima.

    -13- Pažljivo s osobnim detaljima

    Budite vrlo pažljivi kome dajete svoje osobne podatke i nemojte ih ostavljati na internetu.

    -14- Varirajte s rutinom

    Nemojte uvijek dolaziti kući istim putem u isto vrijeme, parkirati na isto mjesto i sl.

    -15- Borite se, bježite, vičite

    U opasnim situacijama mnogi ljudi se smrznu. Najbolja opcija je bijeg, ako nije moguće borite se svim snagama i vičite.

  18. #38
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Od nas Nama

    "Ima tih nekih ljudi.. Kad oni dođu, više nije bitno ko je otišao…♥"

  19. #39
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Od nas Nama

    Važno je slušati...

    Jednom je prilikom jedan čovek pozvao svoga prijatelja, indijanca u goste u veliki grad.
    Čovek je poveo indijanca u razgledanje grada i dok su se šetali indijanac, najednom, reče: Čujem cvrčka!

    Nemoguće da od ovolike buke, brujanja automobila i galame, ti možeš čuti cvrčka – reče čovek.
    Indijanac se na to sagne, razgrne grm i pokaže malog cvrčka.
    Kako? – upita čovek.

    Indijanac na to zatraži jedan novčić i ispusti ga na pločnik. Novčić zazveči!
    Prolaznici se zaustaviše i okrenuše prema mestu odakle je dolazio zvuk palog novčića.
    Ono što si naučio slušati čućeš, ma kakva buka bila, gde god bio – odgovori indijanac
    kao što vidiš, svi ovi ljudi su u buci ipak čuli novčić ali cvrčka nisu čuli.

    ———

    Najvažnije je slušati, i zato probajte čuti i ono na šta niste navikli i što možda ne očekujete.
    Otvorite svoje srce i svoj um i za neke nove, drugačije stvari, jer to što mi ne primećujemo ne znači da ne postoji ili da je nemoguće.



  20. #40
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Od nas Nama

    Za Manijaka



Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Muke po nama
    Od DaDole u forumu Modni kutak
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10-02-2017, 14:40
  2. Predrasude o nama
    Od DaDole u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 08-12-2015, 09:14
  3. Orkestar u nama
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12-07-2013, 08:14
  4. Zlo u nama???
    Od Пркос u forumu Filozofija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 13-01-2011, 09:52

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •