Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 27 od 27

Tema: Sa one strane Drine

  1. #21
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,139
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Sa one strane Drine

    Banjalučki konobar procjenjuje ljude na osnovu kafe

    Bojan Marčeta, dugogodišnji konobar vinskog bara "Provence" u banjalučkom naselju Obilićevo, omiljen je među Banjalučanima jer animira goste na zanimljiv način - procjenjuje im karakter i dešavanja u životu na osnovu kafe ili pića koje naručuju.
    Koliko je tačan u tome zna svaki gost pojedinačno, ali jedno je sigurno - svima izmami osmijeh na lice zbog svoje neposrednosti.


  2. #22
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,139
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Sa one strane Drine

    ovako izgleda 12 mjeseci u godini
    1. kokuznik ..januar
    2. manjak..februar
    3. žumanjak..mart
    4. zelenik--april
    5. broznik..maj
    6. žegava ..juni
    7. žerava..juli
    8. zvizdan ...avgust
    9. žrvanj..septembar
    10. cener..oktobar
    11. ledenik..novembar
    12. smrznik..decembar

  3. #23
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,139
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Sa one strane Drine

    Ono što izmiče zakonima prirodnih nauka a društvene svakako obesmišljava nalazi se u Bosni, čarobnom entitetu koji osobenosti diže na najbizarniji mogući nivo.

    Znaš da si iz Bosne ako si

    Pravio taktike teranja ovaca tako da vuk ne može da iznenadi sa krila.

    Deda, otac i ti na ramenu imate istetoviranog golfa dvojku.

    Tokom slave u rodnom selu zbirni decibeli iz domaćinske kuće šalju blaže seizmološke potrese u zaseoke

    Ako ti je omiljeni bend Boro Čorbo.

    Ako ti je Dubioza kolektiv bosanski Rage Against The Machine.

    Kontraargument u konstruktivnoj raspravi isključivo uvodiš sintagmom – PFFF EBO JA TO, PAJSAD.

    Ujede te poskok – naliješ rakijom preko i nastaviš da šegaš drva
    Ako čoveka koji se zove Mića zoveš Mićo, ali ispravljaš ljude kada nekog ko se zove Mićo zovu Mića.

    Ovce čuvaš u vojničkom prsluku JNA, vunenim čarapama i gumenjašima. Kakve veze ima što je avgust?

    Kad odeš u Pariz, prva stvar koja ti padne na pamet je da napišeš grafit “BEŠ ZEMLJU KOJA BOSNE NEMA” na Trijumfalnoj kapiji, al pošto nećeš da ispadneš seljačina samo odvališ slinac iz leve nozdrve sa Ajfelove kule i zagalamiš AJOOOOJ VID GALILEJA.

    Ako cepanje mekih drva računaš u ženske poslove.

    Ako ti nikad nije previše rano za popit ni previše kasno za zapjevati.

    Ako je NJEMAC ključni argument u raspravama o kolima, fudbalu, pivu, trebama, teritorijalnim osvajanjima i svemirskim programima.

    Menjaš gumu na autu tako što odviješ dizalicu na prazno, podigneš onda auto ručno a žena samo podmetne spremnu dizalicu.

    40 godina živiš u Beogradu i još uvek ribe zoveš TREBE.

    Ne možeš da pojmiš koncept servo volana.
    Ako imaš tri pištolja. Za jedan svi znaju, za drugi ne zna samo država, za treći niko ne zna

    Sms-ove pišeš isključivo kaps lokom i bez interpunkcije, a tako i pričaš.

    Nikad nisi video svoju babu a da nije u crnini, na hoklici, kraj šporeta na loženje.
    Pred svaki najavljeni smak sveta potrpaš porodicu u FAP-a i čekaš.

    Ako selo odakle si potekao objašnjavaš triangulacijom još tri okolna sela koja zajedno imaju 240 stanovnika i pizdiš što niko ne kapira odakle si.

    Ako prilikom svakog predstavljanja kažeš puno ime, prezime i ime oca.

    Ako ti pikap lajn počinje sa “joj mala, ebla oca što si tako….”

    . Ako si dao ime golfu.



  4. #24
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,139
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sa one strane Drine

    Na putu Tuzla – Doboj u mjestu Brijesnici na jednom semaforu ispisano je nevjerovatno obavještenje: “Ne prolazi kroz crveno, snima policija”

  5. #25
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,139
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sa one strane Drine

    Zmajeva majka: Sine pobijedi i snajku mi dovedi!



    Boja Grahovac (81), majka "Zmaja od Šipova", ubjedljivo najgledanijeg učesnika rijalitija "Parovi" na TV "Hepi", poručuje da bi voljela da njen Ilija pobijedi i kući dovede lijepu, vrijednu i radnu "Zmajicu"!
    "Ja nemam pojma šta je rijaliti... Da se takmiče u kosidbi ili jahanju Ilija bi sve nadvisio, ali ne znam ja to njihovo ništa. Uglavnom, nadam se da će pobijediti i osvojiti nagradu kao što mi uvijek bude drago kada neki komšija dobro prođe, oženi se i stekne muško dijete", priča majka Boja za "Press RS".
    Na pomen da je otvoren konkurs za "Zmajicu" Boja se zagonetno smješka.
    "Šta!? Javilo se preko 500 žena da postanu Iliji par. On sad bira, je li?Samo nek dobro izabere i neka žena bude vrijedna i rodi mu djecu. Inače, Ilija je bio šest, sedam godina u braku sa bivšom snajom Emirom koja je otišla u Ameriku. Nije navikla na težak rad ili što mi kažemo pobjegla je od tereta.
    Ipak, Ile s njom ima petogodišnju ćerku Milicu. Lijepa je kao sva moja unučad i praunučad. Samo da se ne naljute te ženske iz konkursa što on već ima dijete", nada se Boja. Ona otkriva da u svojoj staroj kući nema kablovsku pa ne može gledati sina u rijalitiju.
    "Ponekad ga gledam kod komšija. Tamo u kući su još Lepa Lukić i Bora Drljača. To su legende koje pjevaju ono 'Krajišnici, gdje ćemo na prelo' i 'Od izvora dva putića'. Nije mi jasno kako je Ilija postao poznat kao oni, ali neka pripaze to moje dijete", kaže Grahovčeva, kojoj ni danas nije najjasnije kako je Ilija dobio nadimak Zmaj od Šipova.

  6. #26
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,139
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sa one strane Drine

    Na putu prema Manjači: Zavezao konja za automobil!



    BANJALUKA – Da su ljudi domišljati i da automobil može da posluži u svakakvim situacijama, dokazuje i fotografija koju nam je poslao naš čitalac-reporter.
    On je vozeći se prema Han Kolima, prigradskom naselju nadomak Banjaluke, "naletio" na neobično prevozno sredstvo.
    Vozač u bijelom golfu koji se kretao ispred njega je za automobil zavezao konja koji je laganim kasom išao za njim.

  7. #27
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,139
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Sa one strane Drine

    Na vijest pod naslovom “Zabranjeno pušenje nakon 10 godina u Tuzli”, čovjek je ostavio nevjerovatan komentar na Fejsbuku! Ovaj komentar postao je momentalni hit u regiji!




Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. S` unutrašnje strane srca...
    Od Man u forumu Romantika
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 13-09-2020, 15:18

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •