Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 34

Tema: Njihove životne priče

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Njihove životne priče

    Ovdje ćemo da kačimo životne priče glumaca i glumica koji nam se dopadaju ili koje su nam interesantne.
    Nešto iz njihove biografije ili neke članke koji su nam privukli pažnju.

  2. #2
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Žena niskih strasti i najinteligentnija glumica na svetu Šeron Stoun, tri puta se udavala, dva puta verila, bila u vezi sa mnogim uticajnim muškarcima, usvojila tri sina, izgubila starateljstvo nad jednim, preživela dva pobačaja i moždani udar, a sajentologiju je zamenila budizmom.

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Sirova strast pustinjskog cvijeta

    Život glumice Šeron Stoun je uzburkano more neprestano izloženo olujama koje je nemilosrdno šibaju.
    Sve što ju je tokom pedeset i četiri godine snašlo neko ne bi preživeo ni da na Zemlji obitava četiri veka. Uprkos svim borbama iz kojih je neretko izlazila kao gubitnik, zgažena i ostavljena, nije dozvoljavala da odustane i iznova je kretala u unapred izgubljene bitke.
    Nakon što je snimila film Niske strasti u bukvalnom smislu imala je čitav svet pod nogama, ali joj ni to nije donelo spokoj, već nova iskušenja s kojim se hrabro sukobljavala. Šeron i danas, bez obzira na to što je zašla u šestu deceniju, pažnju publike u velikoj meri privlači svojim zavodljivim izgledom.
    Priznanja njenoj lepoti su na neki način ozvaničena i time što ju je magazin People uvrstio među 50 najlepših žena na svetu, a Empire u 100 najseksepilnijih glumica u istoriji kinematografije.


    Šeron Stoun rođena je 10. marta 1958. godine u malom industrijskom gradu Midvilu, u američkoj saveznoj državi Pensilvanija kao drugo od četvoro dece fabričkog radnika Džozefa Stouna i opštinskog knjigovođe Doroti. Odgajana je u liberalnom duhu, ali slobode koje su joj bile dostupne nije upražnjavala.
    Bila je izuzetno vezana za oca koji ju je nekonvencionalnim vaspitanjem odmalena učio da bude svesna svoje posebnosti ukoliko želi da napravi nešto više u životu.
    Zapravo, ona ni po čemu nije bila prosečno dete. Progovorila je i prohodala veoma rano, u predškolskom periodu sama je naučila da čita i piše i odmalena je pokazivala zanimanje za različite stvari.
    U odnosu na današnjicu kada uživa u status zvezde, dok je bila devojčica imala je dosta poteškoća da stekne prijatelje i nađe društvo za igru
    Ona je članica Mense, udruženja najinteligentnijih ljudi sveta sa IQ-om 154, tako da je i zvanično najpametnija glumica na svetu.
    Šeron je bila najbolji đak u školi, daleko ispred svoje generacije zbog čega je već sa petnaest godina prebačena na Univerzitet Edinboro, gde je studirala književnost i umetnost. Međutim, nikada nije diplomirala, ali joj je 2007. kada je posetila fakultet dodeljen počasni doktorat.
    Razlog za odustajanje od studija verovatno je bio san o kojem je maštala još u detinjstvu, da ostvari glumačku karijeru. Želela je da postane nova Merilin Monro. Put ka slavi potražila je na lokalnom takmičenja za mis, gde je svega nekoliko meseci pre punoletstva ponela lentu najlepše.
    Tokom ceremonije proglašenja devojke večeri primetili su je skauti modne agencije Ford koji su joj ubrzo obezbedili i prvi manekenski angažman.

  4. #4
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Zahvaljujući reditelju Vudi Alenu 1980. modnu pistu je zamenila filmskim setom. Vudi joj je dao prvu ulogu, u ostvarenjem Stardust memories.
    Za nju je to bila ponuda koja se ne odbija iako pred kamerama nije izgovorila nijednu reč. Posle završenog angažmana otišla je u Evropu kako bi stekla filmsko obrazovanje i tamo okušala sreću. Ali nije dobila pravu šansu i uglavnom je igrala u filmovima B produkcije.


    Bio je to moj izbor jer nisam sklona kompromisima. S godinama sam naučila da to ipak moram da radim, ali najčešće se pokaže da nisam u pravu kada odustanem od svojih principa - rekla je glumica.

    Po povratku u Ameriku njena karijera je krenula uzlaznom putanjom, a tada je dobila i prvu ozbiljniju rolu u hororu Vesa Krejvena Deadly blessing. Uspeh na poslu odrazio se i na njen privatni život, pa se 1984. obavezala na vernost producentu Majklu Grinburnu, ali ovo nije bio njen jedini brak.
    Prvi put se udala takođe za producenta Džordža Engulunda Juniora, mada detalji o njihovoj romansi nikada nisu obelodanjeni u javnosti.
    S druge strane, Majkla nije skrivala iako o njihovoj ljubavi nema mnogo podataka. Upoznali su se na snimanju filma The Vegas Strip War, važili za izuzetno zaljubljene partnere, ali je njihova strast ubrzo sagorela.
    Rastali su se posle tri godine, a brakorazvodna parnica okončana je tek 1990. Holivud je brujao kako se par gotovo tukao pred advokatima i sudijama, tako da su svi odahnuli kada su potpisali papire o rastavi.

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Devedesete godine proteklog veka, koje je Šeron obeležila kao glumica, ali ponajviše kao fatalna žena, započela je naslovnom stranom magazine Playboy, što joj je otvorilo vrata nekih filmskih studija.
    To joj je donelo i skeptičnost filmskih kritičara kojima je često bila meta. Nisu je štedeli, a rečenice kojima su opisivali njen rad verovatno bi neku njenu koleginicu naveli i da odustane od karijere.
    Međutim, ovde je reč o Šeron Stoun. Ona se nije osvrtala na mišljenja onih čiji IQ ne može da joj parira. Vera u sebe učinila je da dođe do preokreta. Pošto su glumice Mišel Fajfer i Džulija Roberts odbile ponudu reditelja Pola Verhovena, Šeron je upala kašika u med. Zaigrala je pored slavnog Majkla Daglasa u psihološkom trileru Niske strasti, a uloga Ketrin Tarmel donela joj je svetsku slavu.
    Ovo je jedan od najpoznatijih i najuticajnijih filmova devedesetih. Scena ispitivanja u policijskoj stanici kada Šeron Stoun sedi prekrštenih nogu u kratkoj haljini ispod koje ne nosi donji veš, svrstava se u kultne. U mnogim zemljama film je prikazan u cenzurisanoj verziji, ali je bio rodonačelnik novog tretmana seksa na velikom platnu, a Šeron fatalna žena koju su svi želeli pored sebe.
    Uprkos tome, ona je ubrzo obelodanila da se verila sa producentom Vilijamom J. MekDonadom koji je zbog nje ostavio ženu, ali su se već sledeće godine rastali i to zbog njene afere sa producentom Bobom Vagnerom.
    Nekoliko meseci kasnije njih dvoje, koje je žuta štampa nazvala preljubnicima, takođe su objavili veridbu, ali je raskid usledio posle nekoliko nedelja.

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Svaki muškarac Holivuda može da me ima ukoliko ja to poželim. Ne, prepravite to, u svaki muškarac ovoga sveta - izjavila je svojevremeno, a ovo je njena najčešće citirana izjava. I bila je u pravu, svakog koga je poželela imala je, ali u njima nije nalazila ono što je tražila. Na listi njenih ljubavnih partnera našli su se i princ Albert II od Monaka, bivši američki predsednik Bil Klinton, kao i glumci Džered Leto, Rasel Krou, Dejvid Duhovni i Kristijan Slejter.

  7. #7
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Status zvezde, poželjne žene i svega onog što su joj Niske strasti donele palo je u senu nakon uloge u filmu Kazino Martina Skorsezea u kojem je igrala suprugu mafijaša čiji lik je dočarao Robert de Niro.
    Tada se dokazala kao veoma kvalitetna glumica.
    Za ulogu je dobila Zlatni globus i bila je nominovana za Oskara, a u svojoj bogatoj karijeri ubeležila je i tri Zlatne maline, poslednju za rolu u neuspelom nastavku Niskih strasti.

    Treći izlazak pred matičara činio se kao krajnje ispravno rešenje jer je njena veza sa urednikom lista San Francisco cronicle Filom Bronštajnom delovala kao konačni kraj njene mukotrpne potrage za idealnim muškarcem. Zavetovali su se na ljubav 14. februara 1998, a samo dve godine kasnije usvojili su i sina Roana Džozefa. Idila je potrajala pet godina, ali Šeron nije žena u čijem se životu sreća podrazumeva
    . Svi usponi i padovi koje je ostavila iza sebe vratili su se sa podsmehom da je dokrajče. Svi su voleli mit o njoj, ali niko od silnih muškaraca kojima je davala delić srca nije želeo pravu nju, već filmsku heroinu.
    Bila je odličan primer za hvaljene među drugarima, ali nikako ona s kojom bi neko od njih poželeo da proživi ostatak život.
    Valjda zbog toga što je bila jak partner-protivnik. Lepa, natprosečno inteligentna, bogata i slavna nije se uklapala u klasičan stereotip o supruzi.

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Dve godine posle razvoda od kojeg se jedva oporavila usledio je novi šok.
    Usvajanje njenog prvog dečaka bilo je ostvarenje svih želja i nadoknada za spontane pobačaje kroz koje je prošla u želji da se realizuje kao majka.
    Naime, nedavno je šokirala svetsku javnost priznanjem kako je jako želela decu, međutim dva puta je imala pobačaj, oba puta krajem petog meseca.
    Nije otkrila ko su bili očevi, ali je podelila ličnu tragediju izjavivši kako su njena deca umrla, a ona je morala na operaciju kako i sama ne bi nastradala.
    Nedostatak biološke dece nadoknadila je usvajanjem tako da je, kada je izgubila potpuno starateljstvo nad sinom kojeg je sa bivšim suprugom usvojila još kao bebu, to doživela kao boravak u devetom krugu pakla.

  9. #9
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Mislila sam da se nikad neću oporaviti.
    Ali, nakon nekog vremena ponovo sam bila dobro. Na humanitarnim događanjima pela sam se na pozornicu, ljudi su gledali u mene, a ja sam gledala u pod i molila se u sebi da mi Bog da snage - rekla je Šeron koja je nedavno dobila sudsku dozvolu da posećuje sina.


    Ipak sunce ju je ponovo obasjalo 2005. kada je završena procedura za usvajanje njenog drugog sina Lairda Vonea Stouna, a nekoliko meseci kasnije i trećeg Kvina Kelija Stouna sa kojima danas živi u vili na Beverli Hilsu.
    Poslednjih godina je sve više prisutna i na polju humanitarnog rada, i često se može videti na aukcijama na kojima se prikuplja novac za siromašne, nerazvijene zemlje, ili za naučna istraživanja u farmaciji za pronalaženje leka protiv side. U američkoj javnosti istakla se i svojim delimičnim političkim angažmanom, odnosno smelim kritikama na račun američke administracije i njenog odnosa prema zemljama arapskog sveta.
    Playboy ju je uvrstio među 25 najseksi glumica dvadesetog veka, to je učinio i magazin Empire, dobila je nagradu National Center for Lesbian Rights Spirit za aktivizam u borbi za prava Lesbian, gay and HIV/AIDS community. Naravno, njen seksepil je bio predmet želje svih, pa se svojevremeno zbog njenih neuspelih brakova i veza vođena rasprava među homo i heteroseksualcima da li je ona gej ili ne.

  10. #10
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Svako je biseksualac u određenoj meri. Sada se i dame ponašaju kao muškarci, a ja volim ljude na starinski način. Volim muževnost, a danas su žene te koje su muževne. Ja sam strejt, ali to baš ništa ne znači - rekla je.

    Za razliku od većine holivudskih koleginica, pedesetčetvorogodišnja seks bomba, kako je često oslovljavaju, dobro podnosi godine i dostojanstveno stari, bez botoksa, face liftinga i silikona.


  11. #11
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Često se pitamo: Koliko sam nepoželjna?
    Jesam li previsoka, preniska, previše mršava, plava ili smeđa.
    Kada sam jedini put u životu dobila injekciju u usne, izgledala sam kao pastrmka i tada sam se zaklela da neću imati nikakve plastične operacije.
    Još nosim bikini, a nosiću kožne pantalone i kad budem imala 70. To moj stil i tako se dobro osećam.
    Neću to da menjam - objasnila je holivudska zvezda koja je zbog stereotipa kako pamet i lepota ne idu zajedno često bila u teškim psihičkim krizama jer nije željela da je doživljavaju samo kao lepoticu.

    Zbog činjenice da koristi sopstveni mozak oduvijek je imala neprilike, a često svojim izjavama ume da uzdrma javnost. To je učinila i 2008. godine na filmskom festivalu u Kanu kada je rekla kako je Kina ugnjetavanjem Tibeta na sebe navukla zlu kob zbog čega je tu zemlju pogodio katastrofalni zemljotres u kojem je život izgubilo preko 70 hiljada ljudi. Nakon njene izjave reakcija kineskih vlasti bila je zabrana njenih filmova, a modna kuća Christian Dior, čije je bila zaštitno lice otkazala joj je angažman pošto im je Azija ogromno tržište. Na njen odnos prema životu sudbonosni uticaj imao je i zdravstveni problem 2001. godine. Tada je doživjela blagi izliv krvi u mozak koji je preživela bez posledica. Navodno ju je to podstaklo da se okrene duhovnom životu.
    Raskrstila je s kontroverznom sajentološkom crkvom čiji je bila poklonik i prešla u budizam. U nedavnom intervjuu koji je dala objasnila je da joj je to donelo mir, ali da joj i dalje nedostaje spokoj kraj onog pravog.

  12. #12
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Ljubav i život su kao okean. Ponekad je plima, ponekad oseka, a nekad deluje kao prokleta pustinja Mohave. Srećom ja sam pustinjski cvet, pa mi ne smeta mnogo. Non-stop me spopadaju dvadesetogodišnjaci. To je verovatno zato što znaju da u mom frižideru ima hrane i zato što misle da sam neko ko bi ih saslušao i pitao kako su proveli dan - rekla je žena koja je na ovaj ili onaj način uticala na milione ljudi, ali u putešestviju zvanom život još nije uspela da pronađe traženi mir.



    Tekst je preuzet sa Story.rs


  13. #13
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Rene Zelveger je svoju savršenu figuru "kaznila" zbog uloge u romantičnoj komediji "Bridžit Džons" za koju se ugojila 10 kilograma. Višak sala je potom brzopotezno izgubila kako bi mogla da zaigra u mjuziklu "Čikago" da bi ga ponovo vratila nekoliko mjeseci kasnije za nastavak priče o simpatičnoj bucmastoj usjedelici.

  14. #14
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Šokantni detalji iz privatnog života Marlen Ditrih

    Marlena Ditrih je bila holivudska ikona, biseksualna ljepotica čiji su stil i neodoljivi seksepil ostavili dubok trag. Ali, prema riječima njenog unuka Dejvida Rive, ona je bila i okrutna žena, koja nije učinila ništa da zaštiti ćerku od seksualnih napada dadilje lezbijke

  15. #15
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    “Bila je hladna i bezosjećajna. Nije bila baka kako je obično zamišljamo”, rekao je Riva (52) za “Mejl on sandej” povodom organizovanja aukcije privatnih stvari poznate glumice i pjevačice.

    On otkriva da je zvijezda filmova “Plavi anđeo” i “Nirnberški proces” bila je alkoholičarka koja je patila od bulimije i koja je tokom 52 godine braka varala supruga Rudija Zibera i sa muškarcima i sa ženama


    Među njenim ljubavnicima su bili Džon Vejn, Kirk Daglas, Frenk Sinatra, ali i Greta Garbo i Edit Pjaf.


    “Spavala je sa svakim ko bi joj se učinio privlačnim. Ali nije joj bila važna fizička strana seksa. Za nju je intimnost značila moć”, kaže Riva.
    ]Jedne noći baka je sva van sebe pozvala ćerku, koja je odjurila do nje. Marlena ju je uvela u spavaću sobu. Krevet je bio rasturen i umazan šminkom.
    “Provela je noć je sa Julom Brinerom, koji je igrao u filmu ‘Kralj i ja’. Morala je da se pohvali svojim najnovijim trofejom", sjeća se unuk slavne Marlene.

    Dejvidova majka Marija, koja danas ima 89 godina, bila je jedino dijete Marlene Ditrih. Napisala je njenu biografiju u kojoj je otkrila da ju je majka oslovljavala sa “Dijete” i da prema njoj nikada nije pokazivala majčinsku ljubav.
    ]Ditrihova je unajmila dadilju lezbijku koja je silovala Mariju kada je imala 13 godina. Kada ju je ćerka kasnije suočila sa tom činjenicom, zlurado joj je odgovorila
    “Pa dobro, valjda si to prevazišla u međuvremenu? Nisi umrla. Suoči se s tim.”

    Osim toga, bila je opsjednuta čistoćom.
    “Prvo što bi uradila ušavši u hotelsku sobu, makar to bio i ‘Ric’, bilo je da klekne na koljena i izriba kupatilo”, kaže Dejvid, koji joj je bio menadžer.

  16. #16
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Posljednje godine života provela je u Parizu, opijajući se alkoholom i gutajući pilule.

    Osvojila je najviše američko priznanje za civile, “Medalju mira” i odrekla se rođene sestre nakon što je saznala da je samo nekoliko stotina metara od ozloglašenog logora Bergen-Belzen, vodila kantinu za čuvare.
    Marlena Ditrih je umrla 1992. u 90. godini života i u dugovima (živjela je raskošno, a godinama ništa nije zarađivala). Njemačka vlada je otkupila najveći dio njene imovine, koja je izložena u muzeju u Berlinu, a porodica je odlučila da rasproda ostatak.

  17. #17
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče


    Nije volio antilop cipele

    Vejn, koji je snimio 162 filma uključujući "Mirnog čovjeka", "Rio Bravo", "Nosila je žutu traku", "Čovjek koji je ubio Liberti Valasa", bio je jedna od najvećih holivudskih zvijezda 20. vijeka. Ono što se ne zna jeste da je Djuk (Vojvoda), kako su ga zvali, bio sujeveran, da je varao kada je igrao šah, da je imao "ženskasto" ime i da nije volio da nosi antilop cipele.

  18. #18
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Sjajno varao u šahu

    Kako u novoj knjizi piše Ajman, Vejn je bio dobar šahista i na svom brodu je imao uvijek spremljenu tablu. O kolegi Roku Hadsonu, za koga se znalo da je homoseksualac, jednom prilikom je rekao: "Koga briga što je peško. Čovjek sjajno igra šah".

    Medjutim, Vejn je, navodno, varao kada je igrao sa Robertom Mičamom. Imao je velike šake i pomjerao je figure a da se to ne primjeti. Mičam je na kraju skupio hrabrost da mu kaže da vara, na šta je Vejn odgovorio: "Baš sam se pitao kada ćeš nešto da kažeš. Poređaj ih pa ćemo ponovo igrati".

    Volio knjige Agate Kristi

    Vejn je bio veliki ljubitelj književnosti, naročito romana Agate Kristi, Čarlsa Dikensa i Artura Konana Dojla. Zanimljivo je da su mu omiljeni romani bili Dojlovi istorijski "Ser Najdžel" i "Bijela četa", oba smještena u Stogodišnji rat.

    Zvjezda filmova "Tragači", "Poštanska kočija", "Čovjek zvani hrabrost" rođen je 26. maja 1907. kao Marion Robert Morison a nadimak Djuk dobio je po porodičnom psu Big Djuku (Velikom vojvodi), erdel terijeru koji je volio da trči za vatrogasnim kolima.

    "Momak koga vidite na platnu nisam zapravo ja. Ja sam Djuk Morison i nikada nisam bio niti ću biti filmska ličnost poput Džona Vejna. Dobro ga poznajem. Jedan sam od njegovih najboljih učenika. Moram to da budem. Zarađujem na njemu", rekao je Vejn jednom prilikom.

    Reditelj kinjio glumca i govorio da je nespretan kao nilski konj

    Veliki režiser Džon Ford četiri puta je dobio Oskara za režiju (1935, 1940, 1941 i 1952) ali ne i za "Poštansku kočiju" iz 1939. Njegovo ponašanje na setu razbjesnelo je Vejna do te mjere da je prijetio da će ga ubiti. Ford je tokom snimanja kinjio Vejna vičući na njega da ne umije da hoda i da je nespretan poput nilskog konja.
    "Prekini da mumlaš svoj tekst i daj neki izraz lica. Izgledaš kao poširano jaje", vikao mu je Ford. Privatno, navodi se u biografiji, Ford je za Vejna rekao: "Biće jedna od najvećih zvijezda ikada".

    Radio kao sportski novinar
    Vejn je rođen u Ajovi ali je srednju školu pohađao u Kaliforniji gdje je igrao za jedan ragbi tim. Iako su ga smatrali sportskim tipom, bio je i dobar u školi. Bio je član debatnog tima u srednjoj školi i predsjednik Latinskog društva. Diplomirao je sa prosječnom ocjenom 94 od 100 a bio je i član školskog lista gdje je pisao o sportu kao "M.M.M."

    Izluđivale su ga žene i šeširi

    Džon Vejn je bio poznat i po svojim desničarskim pogledima i bio je vatreni pristalica Ričarda Niksona rekavši 1971. da je "Nikson previše veliki čovjek da bi bio umješan u nešto poput Votergejta". Vejn je takođe volio da debatuje o politici sa Polom Njumenom koji mu je slao političke eseje progresivnih liberala.

    Jedna od mnogih stvari koje su izluđivale Vejna, pored žena, je kada bi neko ostavio šešir na krevetu. Takođe, niko od članova njegove porodice nije smio da doda so direktno Vejnu, već je slanik morao da bude ostavljen na stolu tako da on može da ga dohvati.

  19. #19
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče

    Pušio je pet pakli cigareta dnevno

    Vejn, međutim, nije bio sujeveran kada je riječ o pušenju iako je duvanio pet paklica cigareta dnevno, zahvaljujući čemu je razvio hronični kašalj i kasnije rak pluća, piše Ajman.

    Kada je prvi put upoznao Majkla Kejna, Vejn ga je prijateljski posavjetovao: "Pričaj tiho, pričaj polako i nemoj da kažeš previše". Potom ga je zbunio dodavši: "i nikada nemoj da nosiš antilop cipele". Kada ga je Kejn pitao zašto, Vejn mu je odgovorio: "Zato što me je jednog dana neki tip koji je bio u pisoaru do mene prepoznao, okrenuo se ka meni i rekao "Vi ste moj omiljeni glumac!" i tada mi je popišao antilop cipele. Tako momče, kada postaneš poznat, nemoj da ih nosiš".

    Još jedna od zanimljivosti o Džojnu Vejnu je i ta da je glumac izuzetno cijenio Vinstona Čerčila i da je imao u svojoj biblioteci sva njegova prozna djela.

    Pijančio sa Bartonom

    Kada je dobio Oskara za ulogu Rustera Kogburna u filmu "Čovjek zvani hrabrost", Vejn je Barbri Strejsend koja mu je uručila Oskara prošaputao na uvo "početnička sreća". Vejn je potom proveo noć pijući sa Ričardom Bartonom koji je bio među nominovanima te 1969. godine za ulogu Henrija osmog u "Ani od hiljadu dana". Vejn mu je navodno upao u sobu, gurnuo Oskara u ruke i povikao: "Ovo si ti trebao da dobiješ, a ne ja".

  20. #20
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,153
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Njihove životne priče


    Čuveni holivudski glumac Robert De Niro otvorio je dušu i za “Out” magazine govorio o svom pokojnom ocu o kom je snimio i dokumentarni film.
    Robert De Niro: Moj život sa gej ocem

    Iako je najpoznatiji po ulogama gangstera, policajaca, boksera i šefova mafijaša, Robert de Niro rijetko govori o svom porodičnom životu. Ipak, pred premiejru dokumentarca o svom ocu "Remembering The Artist Robert De Niro Sr." koja je zakazana za jun na HBO televiziji, Oskarovac je dao i jedan izuzetno iskren intervju za “Out” magazin, koji je prenio Holivud Riporter.

    Glumac je oca, koji je preminuo od raka pluća prije 20 godina, opisao kao velikog umjetnika zbunjenog povodom svoje seksualne orijentacije. Naime, Robert stariji je njega i njegovu majku napustio jer nije više mogao da živi u laži, i kada je priznao sebi da voli muškarce.

    “Da, vjerovatno je bio u konfliktu sam sa sobom, posebno kada uzmemo u obzir koja je to generacija bila. Kao mali nisam bio previše svjestan toga. Volio bih da smo o tome pričali mnogo više. Moja majka generalno nije mnogo pričala, a mene u tim godinama to nije ni zanimalo”, kaže on.

    Priznajući da ga ta tema čini vrlo emotivnim, sedamdesetogodišnji glumac je rekao: “Nismo bili otac i sin koji su igrali zajedno košarku. Ali, imali smo neku specijalnu vezu. Nisam mnogo vremena provodio s njim, jer se moja majka razvela. Ipak, kao što kažem u dokumentarcu, uvijek sam se brinuo o njemu. Obožavao me je, kao što i ja obožavam svoju djecu”

    Robert De Niro je priču o svom pokojnom ocu ispričao zahvaljujući čitanju njegovih dnevnika, koje još uvijek nije stigao sve da pročita. Kada su ga upitali da li je ovim filmom odao priznanje ocu, on je rekao da mu je to bila obaveza.

    “Želim da moja djeca zastanu na trenutak i shvate da neke stvari moraš uraditi sada umjesto kasnije, jer kasnije može biti 20 godina od danas – a onda je mnogo kasno”, zaključio je legendarni glumac.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Djeca svijeta i njihove sobe
    Od DaDole u forumu Fotografija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 07-04-2014, 09:14
  2. Neobične životne priče - slikom
    Od DaDole u forumu Fotografija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13-03-2014, 09:06
  3. Broj životne staze
    Od Cruz u forumu Veštine predviđanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12-04-2012, 23:16
  4. Kako joj prići?
    Od Sagacity u forumu Muška soba
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 20-02-2012, 23:57
  5. Njihove igracke ili?
    Od ribizla u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20-09-2011, 15:32

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •