Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Muzej prekinutih veza

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Muzej prekinutih veza

    Tema je zamišljena da na njoj "kačimo" sve male i velike,nečije ili naše, ljubavne,prekinute priče iz kojih možemo ponešto i naučiti,koje možemo komentarisati.


  2. #2
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Muzej prekinutih veza

    S poslom sam završila ranije i upravo ću vidjeti prijateljicu koju nisam vidjela više od godinu dana. I jako joj se radujem.
    Nisam je toliko dugo vidjela jer je ona jedna od onih koje zaboravljaju na cijeli svijet kada su u sretnoj vezi. I to je sasvim oke. Evo je stiže. Neobično blijeda, mršava i nenašminkana što je za nju tako netipično.
    Ljubi me u oba obraza, skida kaput brzo i nervozno i iz torbice vadi mobitel koji stavlja pred sebe na stol. Još nije naručila ni piće ni sa mnom prozborila tri smislene riječi, ali neprestano pogledava mobitel...
    Kao da ima tik. Uzme ga pa ga pali, pa ga gasi, pa ga opet pali...
    "Draga, jesi dobro? Jel' sve oke? Nekamo ti se žuri?", pitam je blagonaklono. "Ma ne, ovaj... Ne žuri mi se... Oke sam... Ma ne, nisam oke... Znaš, prekinuli smo... Prije par tjedana..."
    "Znaš...." priča mi,
    "Samo se iščupao iz mog života... Kao da tamo nikada nije ni bio. Prekinuo sa mnom preko telefona...
    Zamisli, nakon svega... Preko telefona. Koliko jadno to može biti? Par dana prije još je izjavljivao da me voli toliko da bi umro za mene, a sada...
    Oke, naša je veza bila komplicirana i povrijedili smo jedno drugo, ali nestati tako... Otputovati, ne javljati se na telefon, ne odgovarati na poruke... Nije li to previše?"

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Muzej prekinutih veza

    Gledam je i ne znam što da kažem. Predobro se znamo i prepametna je da bih je tješila floskulama tipa – "vrijeme liječi sve rane", "proći će", "fokusiraj se na nešto drugo",
    Malo šuti pa mi tiho kaže:
    "Znaš, moram ti nešto priznati. Krenula sam psihijatru. Znala sam da se sama neću iščupati iz toga i da mi prijateljice neće biti dovoljne pa sam pokušala potražiti stručnu pomoć...
    Ovo nije običan prekid. Ovo je prekid koji te mijenja iz temelja, mijenja ti karakter, genetsku strukturu... Više nisi osoba kakva si nekoć bila....
    Znaš, ja nikad nisam bila ni patetična ni pesimistična... Ali ovo je bio preveliki udarac. Kužiš me?" Klimam glavom

  4. #4
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Muzej prekinutih veza

    "I što ti kaže psihijatar?" pitam je.
    "Kaže mi da prigrlim novi ciklus svog života, da je svaki kraj ujedno početak i da sa zahvalnošću kažem zbogom i krenem dalje...
    Tako nešto mi kaže, samo malo sofisticiranijim rječnikom...", odgovara ona i nastavlja:

    "Prošlog vikenda spremila sam u crnu vreću za smeće sve stvari koje mi je ikada poklonio – sve CD-e, DVD-e, plišane igračke, mirisne svijeće, pisma, časopise...
    Čak i Swarovski lančić s malim crvenim srcem... Odlučila sam odnijeti sve to u kontejner, baciti da ne vidim, da lakše zaboravim, da mi svaki čas pogled ne zahvati nešto njegovo...
    I onda sam došla pred taj kontejner i nisam to mogla učiniti. Kao da bacam dio sebe... Razumiješ? Ne možeš baciti uspomene.
    Nema tog rituala koji će izbrisati sjećanja na ljubav od koje si toliko očekivao, a koja se potpuno izjalovila. Gledam brakove i parove oko sebe – znaš koliko tu ima ugaslih ljubavi koje opstaju samo zbog rutine, financijske kalkulacije, djece ili navike? Ma, znaš, naravno da znaš... A naša je ljubav bila tako živa, tako pulsirajuća i opipljiva. I ne razumijem kako je umrla tako naglo... Zoro, meni treba lobotomija, kompletna amnezija, kužiš? A to ne mogu dobiti... Znaš onu stvar koju pjeva Cher -
    Do you believe in life after love? - e to se ja pitam.
    Mislim, vjerujem ja u život nakon ljubavi, ali to više nisam ja. Izmijenilo me to, usadilo mi neku trajnu tugaljivost, sjetu i tjeskobu. Što da radim?"

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Muzej prekinutih veza

    Nisam znala što da joj kažem.
    Jer, postoje prekidi i Prekidi. Ovo je za moju prijateljicu očito bio prekid s velikim P. Izlazim iz Velveta i šetam Dubravkinim putem. Razmišljam o svemu što mi je rekla – kada su velike ljubavi u pitanju i kada je velika bol u pitanju, kako čovjek nastavlja svoj život? Treba li prekid ovakve vrste biti lekcija od koje postajemo mudriji, tvrđi i oprezniji – bolna uspomena koja nas upozorava na krhkost emocija? Ili trebamo pokušati živahno krenuti dalje, baciti "u kontejner" breme osjećaja skupa sa starim "ljubavnim poklonima" i praviti se kao da se ništa nije dogodilo?

    L
    jubav je teška rabota. Baš teška.

  6. #6
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Muzej prekinutih veza

    Citiraj Prvobitno napisano od Džozefina Vidi poruku
    Ljubav je teška rabota. Baš teška.
    lepo si sve ovo napisala đouzi a i tema je sjajna, samo sad nemam vremena pa ću večeraske i ja ponešto dodati ako potrefim temu

  7. #7
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Muzej prekinutih veza

    "Ljubav je teska rabota" i zato nema "recepata", nema pouka. Ko voli, voli iznova srcem a svaka naredna osoba je osoba za sebe i prica za sebe ( bas onako kao sto i ko radi, taj i gresi, takav je zivot). Jedino sto nasa ljubav vremenom postaje zrelija i tolerantnija, pa smo spremni da razumemo i oprostimo vise nego sto bismo nekad u pocetku kad smo voleli "strasno"....naravno, ako ta ljubav i spremnost i jedna dobra volja i namera postojii sa druge strane, ako postovanje i razumevanje postoji sa obe strane. A moj "muzej prekinutih veza" je toliki da ne bi mogao ni da stane na ovu stranicu


Slične teme

  1. Muzej naseg detinjstva
    Od Пркос u forumu Romantika
    Odgovora: 297
    Poslednja poruka: 18-10-2016, 18:26
  2. Koliko je kvalitetna vaša veza?
    Od Cruz u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16-03-2012, 09:59
  3. Veza započeta u znaku ....
    Od QueenOfClubs u forumu Moderna astrologija
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 17-07-2010, 19:12
  4. Muzej piva
    Od staluk u forumu Turizam
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29-04-2010, 20:00
  5. PC MUZEJ
    Od Man u forumu Hardver
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 22-06-2009, 06:46

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •