Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Писмо једне мајке

  1. #1
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Писмо једне мајке

    Зовем се Ивана, имам 34 год., мајка сам двоје мале деце, дипломирани сам инжењер архитектуре, супруг ми је доцент на универзитету.

    Ја сам, са својом породицом жртва насиља „над породицом“, пишем насиља „над породицом“, јер је овај термин готово непознат јавности, а живот у породици која трпи насиље других особа је болно тежак.

    Све је почело пре 5 год., када је Он, физички напао мог супруга са мојим двогодишњим сином у наручју. Дете је плакало сатима. Терор се одомаћио у нашем дворишту, више га нисмо мерили сатима и данима већ месецима и годинама. Он је саградио вилу поред наше мале породичне куће, набавио пса који се савршено уклапа са његовим зеленим травњаком и његовом породицом из каталога.

    Био је 20 март 2012., 5 рођендан мог сина, у том тренутку син ми је имао веома тежак облик атопичног дерматитиса који је захватио готово цело његово тело, дете није излазило из куће. Почео је рођендан, долазе нам другари, нашој срећи нема краја. Деца се безбрижно играју у дворишту са лоптом. Мој син се повратио, пробудио, ужива, смеје се са осталом децом. У једном тренутку лопта одлази према Његовој огради, Његов углађени пас, трчи према огради и сумануто скаче према лопти, деца не прилазе, пас са супротне стране ограде је ротвајлер и веома је бесан, долази Он, са својом цењеном супругом, помоћу штапа узима лопту са нашег поседа и баца…мислили сте деци… деци која чекају своју лопту…не он баца лопту свом псу који је у неколико секунди раскидао на комаде. Нема објашњења, он је Зао. Питамо га: “ Зашто сте то учинили“…“ Па морао сам видите како је пас полудео за лоптом, на крају крајева та лопта кошта 10 дин..“.

    Колико кошта осмех мог детета питам се ја…

    Лопте у нашем дворишту више нема, трчање деце је забрањено јер то смета њиховом псу.

    Ми живимо на селу, као млади брачни пар пожелели смо да формирамо мање домаћинство. Набавили смо 6 кока носиља и једног петла, да нам пева и греје душу. Питате се шта се десило. Стигла нам је комунална инспекција и забранила нам да држимо коке на селу, мислите да је то апсурд, е па није кад имате моћне пријатеље. Можете мало променити закон и забранити људима да држе кокошке на селу. Дотична особа је сматрала да коке производе муве, и да она не може да живи од мува…а петао, знате, ујутру кукуриче, и то ремети њихов савршени сан полтрона и улизица. Платили смо и казну, због њихових утицајних веза, а наш сан о петлу који нас буди, ће морати да причека.

    Питате се које он…он је све оно што је ова земља, Србија, изнедрила протеклих десетак година, он је бивши министар, супруга му је судија, а деца по приватним школама, он има 5 станова и луксузну викендицу са великим возним парком.

    Он је тај којем је држава омогућла да осети дејство моћи над народом. Ми смо, пред њима, сви грађани другог реда, наше постојање је ништавно, наше породице не заслужују спокојан живот, без обзира чиме се бавимо.

    Он има право да управља нашим животима и поседима јер му је Држава и систем то омогућио.

    Све се наставља и дан данас, описала сам само неколико догађаја из наше свакодневнице. Наше приче су се свеле на објашњења о томе где почиње зло и где се завршава људска похлепа.

    За почетак размишљамо да напустимо ово место, не мислим место где тренутно живимо, већ државу јер наша деца нису заслужила да живе у држави којом управљају људи који не поштују основу сваког друштва, а ту је на првом месту породица са правима детета на слободан психичко, физички развој без тортуре.

    Питам Вас, зашто остати? Можда зато што су нам се деца родила у овој кући, можда зато што смо овде за сваког од њих када се родило посадили по једно дрво, можда зато што имамо складан брак и живимо са пуно љубави, можда зато што је ова мала кућа све што имамо и што нас подсећа на једну давну замишљену срећу у тренутку када смо је купили? Можда…

    „Он“ има своје име презиме и можда управо пролази поред вас, и прича са вашом децом, а ви не знате ко је тај човек…време је да сазнате да оваквих људи има.

    „Он“ има своје име и он је један од „Њих“, ја имам своје име и ја сам једна од „Вас“.


    ИЗВОР
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #2
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: Писмо једне мајке

    У животињском свету, коме на неки начин припадамо, просто је нормално да јачи напада слабијег али врста која се брани жестоко, она и опстаје.
    Они који беже, не успеју сваки пут да побегну. Треба одабрати отпор, а не повлачење.
    Вук је опасан док има све зубе али ако му се избију, једнако је опасан као зец.
    Дубоко сам убеђен да би томе насилнику такође могле да се дешавају јако непријатне ствари.
    Начина има много. А и насилника. Треба их држати на одстојању. Када се приближе, морају да осете бес, а не немоћ потенцијалне жртве.
    И напасник је човек који осећа бол и може да крвари. Агресивни пас може да пати. Свака кућа може да изгори. Живот сваког насилника може да буде пакао.
    Сетимо се оне Његошеве: „Вук на овцу своје право има, ка’ тирјанин на слаба човјека ал’ тирјанству стати ногом за врат, довести га познанију права, човеку је дужност најсветија!“

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

Slične teme

  1. ''Будимо људи'' - хришћанске поуке
    Od причалица u forumu Religija
    Odgovora: 367
    Poslednja poruka: 02-11-2020, 06:31
  2. Чаробне слике
    Od paculjkica u forumu Fotografija
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 07-03-2018, 12:51
  3. Борилачке вештине
    Od kojica u forumu Sport
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 23-03-2015, 17:27
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19-05-2014, 15:08
  5. Српске народне шаре
    Od kojica u forumu Likovne i primenjene umetnosti
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 12-06-2011, 10:57

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •