Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Mala svetla - gluposti

  1. #1
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Mala svetla - gluposti

    Pre neko veče krenuo sam da spavam, ugasio svetlo i legao. Za divno čudo, nije mi se spavalo u tom trenutku kao što mi se inače spava, i dok sam tako ležao i gledao po sobi skontam da mi soba i pored ugašenog svetla šljašti kao Las Vegas. Na sve strane nešto svetli, što inače opšte ne primećujem preko dana ili kad je “veliko” svetlo upaljeno…
    Odmah pored kreveta je jedan produžni kabl koji ima svoj prekidač za paljenje i gašenje. Pošto je non-stop upaljen, svetli crveno. Dalje, u njega je uključen računar koji mi služi kao router, i koji je isto stalno upaljen. Na njemu svetli zelena dioda, a oko 12 i 3 posle ponoći svetli i crvena .
    U zadnje vreme je i lap-top čestu uključen po noći. Kad je otvoren ima 3 male zelene svetiljke (jedan za wireless karticu, jedan označava da je računar upaljen i jedna za bateriju), a kad je zatvoren vidi se samo jedna (za bateriju).
    Desktop računar je isto upaljen stalno i on ima svoju svetiljku. Na njemu postoji i jedno svetlo koje baca dosta jaku (uslovno rečeno) plavu svetlost, ali postoji dugme za isključivanje toga, pa sam to i uradio. Monitor obično daje narandžastu svetlost sa svoje diode kad se ugasi nakon 15ak minuta neaktivnosti, a inače je plava.
    Ispod desktop računara se nalazi switch. Na njemu u svakom trenutnu svetli 5 dioda (jedna za napajanje i 4 priključena računara) i neretko dosta njih treperi, predstavljajući protok podataka kroz switch. Pored njega je još jedan produžni kabl koji se isto kao i onaj prvi nikad ne gasi. Naravno, i zvučnici su uvek upaljeni, tako da je to još jedno dodatno svetlo (plave boje).
    Desno se nalazi WebStar modem. Na njemu se nalazi 5 dioda i obično 4 trepere bez prestanka.
    E sad, ako sam dobro sračunao to je najmanje 15, a naviše 20 različitih izvora svetlosti. Ne znam kako je u drugim sobama po noći, ali sad kad sam obratio pažnju ovo mi izgleda kao vatromet koji se raspao svuda po sobi (ima mnogo svetla različite boje )…

    Kakva je situacija kod vas?
    Poslednje uređivanje od Man : 26-06-2013 at 17:45
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #2
    Registrovani Član
    blue_chupp avatar
    Status : blue_chupp je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 109

    Početno Odg: Mala svetla - gluposti

    Mnogo bolja, moram priznati... Lap-top redovno isključujem, tako da on ne daje nikakve svetlosne signale... Modem je dobro sakriven, tako da ni njegove 4 žute konstantne i jedna narandžasta treperava sijalica ne dolaze do izražaja... Ostaje na kraju svetlo od TVa, tačnije lampice sa TVa i jedno crveno svetlo od produžnog kabla...
    Mada se pitam da li ti možda spavaš u kancelariji kada imaš toliko svetlećih signala oko sebe...

  3. #3
    Registrovani Član
    Feelgood avatar
    Status : Feelgood je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 130

    Početno Odg: Mala svetla - gluposti

    Na sreću, svetli samo crvena lampica od TV-a i iz ćoška senzor alarma koji se uključuje na pokret...

    sva ostala svetleća tela, nalaze se po drugim sobama, tako da mirno spavamo... iako nemamo kosmodisk i dormeo :raz_089:
    Osmeh je najbolji način da se pokažu zubi

  4. #4
    Registrovani Član
    Dusala avatar
    Status : Dusala je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Srbija brale
    Poruke : 2,420
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Mala svetla - gluposti

    samo svetlo od ulice....a u sobi tama....Man...spremi dobre pare za drzavu ona ionako propade...ima struja da te olesi... :raz_012:

  5. #5
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Odg: Mala svetla - gluposti

    Pa kad spavate s kompjuterima :raz_089: , ja spavam sama sa upaljenom zelenom lampom ( ko da sam na marsu) i zakljucanih vrata....... :raz_036:
    Ciji potpis?

  6. #6
    Registrovani Član
    Pčelica avatar
    Status : Pčelica je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : iznad cvetnih polja
    Poruke : 245

    Početno Odg: Mala svetla - gluposti

    Lampica od modema, od kompa jer se nikad ne isključuje- rade neki menadžeri za on-line igrice, od punjača, od tv-a, od aparata za ubiVanje komaraca,od sata sa alarmom... soba zvana Las Vegas...samo mi fali Elvis Prisli da mi poji na uvo...

  7. #7
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Mala svetla - gluposti

    pa u spavaćoj sobi ništa, samo jedna lampa koja se gasi nakon pola sata sama (jer numem da zaspim po mraku) i ulična rasveta baca svetlo
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,170
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Mala svetla - gluposti

    Imala sam rasvjetu ko na Betlhemu na sve strane nešto svjetlucalo..a onda sam primijetila da mi je kvalitet sna loš i naravno,isključila izvore svjetla,uključujući i mobilni
    Sada spavam osvetljena samo mjesecom,sem naravno kad je pun onda spustim roletne

  9. #9
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,170
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Mala svetla - gluposti

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    Pre neko veče krenuo sam da spavam, ugasio svetlo i legao. Za divno čudo, nije mi se spavalo u tom trenutku kao što mi se inače spava, i dok sam tako ležao i gledao po sobi skontam da mi soba i pored ugašenog svetla šljašti kao Las Vegas. Na sve strane nešto svetli, što inače opšte ne primećujem preko dana ili kad je “veliko” svetlo upaljeno…
    Odmah pored kreveta je jedan produžni kabl koji ima svoj prekidač za paljenje i gašenje. Pošto je non-stop upaljen, svetli crveno. Dalje, u njega je uključen računar koji mi služi kao router, i koji je isto stalno upaljen. Na njemu svetli zelena dioda, a oko 12 i 3 posle ponoći svetli i crvena .
    U zadnje vreme je i lap-top čestu uključen po noći. Kad je otvoren ima 3 male zelene svetiljke (jedan za wireless karticu, jedan označava da je računar upaljen i jedna za bateriju), a kad je zatvoren vidi se samo jedna (za bateriju).
    Desktop računar je isto upaljen stalno i on ima svoju svetiljku. Na njemu postoji i jedno svetlo koje baca dosta jaku (uslovno rečeno) plavu svetlost, ali postoji dugme za isključivanje toga, pa sam to i uradio. Monitor obično daje narandžastu svetlost sa svoje diode kad se ugasi nakon 15ak minuta neaktivnosti, a inače je plava.
    Ispod desktop računara se nalazi switch. Na njemu u svakom trenutnu svetli 5 dioda (jedna za napajanje i 4 priključena računara) i neretko dosta njih treperi, predstavljajući protok podataka kroz switch. Pored njega je još jedan produžni kabl koji se isto kao i onaj prvi nikad ne gasi. Naravno, i zvučnici su uvek upaljeni, tako da je to još jedno dodatno svetlo (plave boje).
    Desno se nalazi WebStar modem. Na njemu se nalazi 5 dioda i obično 4 trepere bez prestanka.
    E sad, ako sam dobro sračunao to je najmanje 15, a naviše 20 različitih izvora svetlosti. Ne znam kako je u drugim sobama po noći, ali sad kad sam obratio pažnju ovo mi izgleda kao vatromet koji se raspao svuda po sobi (ima mnogo svetla različite boje )…

    Kakva je situacija kod vas?

    ja ovo i dalje ne kontam

    zato se ti vazda budiš

Slične teme

  1. naša mala clinica veterinaria ...
    Od naki u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 10-11-2015, 10:10
  2. Svetla i tamna strana horoskopskih znakova
    Od причалица u forumu Moderna astrologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09-02-2012, 15:54
  3. Naš Kuvar (Mala Enciklopedija Kulinarstva) - Kolači
    Od Moonster u forumu Poslastičarski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 01-08-2011, 18:23
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24-07-2011, 14:48
  5. Amerika gasi svetla ...!!
    Od marabu u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13-12-2010, 01:29

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •