Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: VELATERAPIJA- paljenje kose svecom

  1. #1
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno VELATERAPIJA- paljenje kose svecom

    Da li ste probale ?
    ili se ne bi usudile

    Ova medota, koja je prema rečim lokalnih brazilskih eksperata zaista veoma popularna među brazilskim lepoticama, podrazumeva uvijanje pramenova kose, i spaljivanje rascvetalih krajeva koji vire. Frizeri objašnjavaju da plamenovi spaljuju krajeve sve do zdrave kose, i tako omogućuju hranljivim materijama da slobodno prolaze kroz kosu.



    To je neverovatno. Kosa vam nije kraća, ali kada je dodirnete ona je mnogo mekša i zdravija - kaže urednica brazilskog "Voga" Viktorija Seridono. Fialho zapravo tvrdi da je velaterapija nežnija nego druge alternative.

    Nakon tretmana svećom, koji ujedno i otvara folikule kose, pa vlasi bole primaju pakovanje, sledi sistematsko šišanje krajeva, ali ne onako kako ste navikli. Skraćuju se krajevi koji su ispucali i rascvetali se celom duživom kose. Posle toga, stavlja se pakovanje, i tretman je gotov.

  2. #2
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: VELATERAPIJA- paljenje kose svecom

    Ne bih se usudila sve dok preda mnom to nekome ne urade i dok uživo ne vidim efekat

  3. #3
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: VELATERAPIJA- paljenje kose svecom

    Pre svega se mora voditi računa pod kojim se uglom drži sveća i koliko se dugo plamen sveće sme držati blizu kose, kaže jedna frizerka i dodaje da “ne preporučuje eksperimentisanje kod kuće bez prethodne obuke”.
    Na pitanje da li se žene plaše kontakta sveće sa kosom, frizerka kaže da ima i onih koje su šokirane, a mnoge od njih u početku žmure. Krajnja reakcija je kod svih ista – oduševljenje i zadovoljstvo.
    - Uradila sam tretman pre nedelju dana, bez ikakvog straha što je ovde osnovni alat sveća. Posle brojnih tretmana i metoda kojima sam pokušala da poboljšam oštećenu kosu, želela sam da vidim kakav je efekat šišanja svećom koji je sada popularan u svetu. Kosa mi je sajna, zaglađena, kada provučem prste kroz nju – više nije zamršena. Veoma sam zadovoljna svojom odlukom, stručnošću u ovom salonu i krajnjem efektu, rekla nam je B
    Kosa pre VelatretmanaKosa posle tretmana


    Svaka od žena koja prođe šišanje svećom slika se pre i posle tretmana kako bi videla efekat.
    Jedan tretman traje oko dva sata. Neophodno je da kosa bude srednje dužine za jedan ovakav tretman, odnosno da od temena do kraja dlake ima bar 10 centimetara slobodnog prostora.
    Postoje zapisi prema kojima je egipatska kraljica Kleopatra upravo ovako održavala lepotu i raskoš svoje kose, a danas je ovaj tretman izuzetno popularan u Brazilu koji je poznat po negovanim ženama.

Slične teme

  1. Nega kose
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 21-06-2013, 10:33
  2. kako izvući potpuno belu od crne kose?
    Od mare u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 15-11-2010, 19:38
  3. Opadanje kose
    Od Taska u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08-11-2009, 11:40

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •