Možda će iskusnim domaćicama moje pitanje zvučati smešno, ali molim vas da se ne smejete, tim pre što ja uopšte nisam tako mlada domaćica. Međutim i pored svog mog iskustva i višegodišnje prepreme raznih predjela, glavnih jela, supa, čorbi, slatkiša i svega, zapravo ja nikako ne umem da napravim rolat. Tačnije, umem, ali mi testo uvek pukne i kad se nafiluje, to više ni ne liči na rolat. Priznajem da sam isprobala razne recepte do sada, ali je sa svima isto, tako da sasvim sigurno ja nešto ne radim kako treba.

A skoro sam naišla na odličan recept za rolat od spanaća i htela da ga isprobam, ali opet isto. A samo da vidite koliko je lak recept, evo ovde http://receptizasvakog.com/2015/06/3...t-sa-spanacem/ da čovek prosto ne veruje da mi ni on nije uspeo kako treba.

Ali i pored toga ja nikako nisam uspela da zavijem koru da ne pukne, a sve sam uradila onako kako je napisano, ali kad sam je razvila nakon što se kora ohladila, ona se skroz raspala.
Sad molim iskusnije domaćice da me posavetuju šta da radim, odnosno gde grešim. Biću vam vrlo zahvalna ako mi date neki konstruktivan savet, jer često pripremam posluženje za prijatelje i rođake koji dolaze kod nas, a želja mi je da mi jednom rolat bude kao sa slike.