Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: David Bowie: In Memoriam

  1. #1
    Registrovani Član
    bakterijasmarsa avatar
    Status : bakterijasmarsa je odsutan
    Registrovan : May 2015
    Pol:
    Lokacija : Kikinda
    Poruke : 14,553

    Početno David Bowie: In Memoriam

    Još jedna legenda počinje da živi večnim životom.

    Dejvid Bouvi umro je 10. januara u svom domu u 69. godini života okružen svojom porodicom nakon hrabrih 18 meseci borbe sa kancerom.
    Njegova dela će govoriti o njemu, ko je i kakav je bio.

    Legal Alien

  2. #2
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: David Bowie: In Memoriam



    ova pesma je obeležila jedan lepi deo moje mladosti...


  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,107
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: David Bowie: In Memoriam

    "Imali smo čast u svom kvartu svirati sa svojim velikim uzorom, to je bilo ostvarenje sna", rekao je za Jutarnji.hr pjevač grupe Boa Mladen Puljiz
    "Što da kažem? Uništilo me to sve skupa", bila je prva reakcija Massima Savića na vijest o smrti Davida Bowiea. "Nema više čovjeka koji mi se najviše dopadao na cijeloj glazbenoj sceni. Bio je najveći, najbolji i najtalentiraniji, apsolutni genije u svakom pogledu. Ali je previše pušio, kao i ja...", potreseno je podijelio svoje osjećaje Massimo za Jutarnji.hr.
    Na Facebook stranici grupe Boa odmah po objavi vijesti koja je potresla mnoge objavljeno je: "Tužna vijest. Ali na žalost istinita. Svirali smo ispred g. David Bowie-a na maksimirskom stadionu, u sklopu njegove Sound&Vision turneje 1990. godine. Nezaboravno glazbeno i životno iskustvo, a pogotovo su nas razveselile pohvalne kritike koje smo dobili s njegove strane o našem nastupu. Počivao u miru."




    Massimo o Bowieu: 'Bio je najveći, najbolji i najtalentiraniji'
    Mladen Puljiz iz grupe Boa rekao je za Jutarnji.hr: "Ostali smo bez svog velikog uzora i to je za nas jedna velika praznina. Doznao sam to jutros i to me je jako potreslo, zato što sam oduševljen njegovim zadnjim albumom koji me oduševio kako me dugo nije ništa tako oduševilo. To je čvrsti art rock, fantastičan i dubok, a ne poput trominutnih pjesmuljaka kakvi se danas serviraju. Mi smo početkom 70-ih imali priliku doći do albuma 'Space Oddity' i od tada je svaki njegov album bio obavezna lektira. Najveći utjecaj na nas imala je njegova Berlinska trilogija, a veliki broj bendova koji su startali 80-ih učili su školu od velikog Davida Bowiea", istaknuo je pjevač grupe Boa.
    "Mi smo imali čast dijeliti pozornicu s njime pred šezdesetak tisuća ljudi na maksimirskom stadionu. To je nama bilo ostvarenje sna, u svom kvartu svirati sa svojim velikim uzorom", prisjetio se Puljiz 1990. godine kada je Boa nastupila kao predgrupa na koncertu Davida Bowiea.

    "Šteta da je tako rano krenuo na put kojim ćemo svi poći", rekao nam je Darko Rundek u povodu smrti Davida Bowiea.


    Rundek: Njegova energija nadahnjivala je mnoge pa i moju malenkost
    "Karizmatičan čovjek raskošnog talenta, heroj sa mnogo lica, ozračio je i oplemenio masovnu kulturu druge polovice prošlog stoljeća. Njegova energija, moć transformacije i profinjen ukus nadahnjivali su mnoge pa i moju malenkost. Thank you David!", poručio je Rundek.
    Ivanka Mazurkijević, pjevačica grupe Stampedo i ko-autor glazbe u filmovima 'Kauboji' i 'Sonja i bik', izjavila je za Jutarnji.hr: "Nisam nikad bila ona vrsta obožavatelja koja trči na svaki koncert, ima svaki cd i nosi majice lika i djela ... Ali od puberteta pa do danas riječ "Bowie" je bila beskompromisno, fantastično, metamorfno putovanje jednog nestvarnog bića. Od kazete Zigija po vinom ljepljivih kazetofona, do filmova Tesle, prelijepog vampira do čovjeka koji je stario na najljepši način koji sam ikad osvjedočila ... Do najboljih pjesama, čak i onih prognanih od "stručnjaka sa šanka u Jabuci" ... Something happened on the day he died ... Umrla je moja mladost, danas službeno."
    Ivanka Mazurkijević: Umrla je moja mladost, danas službeno


    Frontmen grupe Psihomodo Pop Davor Gobac nije htio puno govoriti o Bowieu. S velikim se glazbenikom kratko oprostio parafrazirajući njegove stihove: "Bye Starman, see you in the Sky


  4. #4
    Registrovani Član
    bakterijasmarsa avatar
    Status : bakterijasmarsa je odsutan
    Registrovan : May 2015
    Pol:
    Lokacija : Kikinda
    Poruke : 14,553

    Početno Odg: David Bowie: In Memoriam





    samo neke od pesama uz koje sam živeo.
    Legal Alien

  5. #5
    Registrovani Član
    bakterijasmarsa avatar
    Status : bakterijasmarsa je odsutan
    Registrovan : May 2015
    Pol:
    Lokacija : Kikinda
    Poruke : 14,553

    Početno Odg: David Bowie: In Memoriam



    sećanje na još jedan tužan dan
    Legal Alien

  6. #6
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: David Bowie: In Memoriam


  7. #7
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: David Bowie: In Memoriam


Slične teme

  1. IN Memoriam .................!!
    Od marabu u forumu Vesti - Hronika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28-01-2016, 17:59
  2. In memoriam Arsen Dedić
    Od DaDole u forumu Muzika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24-08-2015, 15:04
  3. In memoriam - BOBA STEFANOVIĆ
    Od marabu u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09-02-2015, 21:25
  4. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14-08-2011, 20:44
  5. In memoriam - Živan
    Od Mirka u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 13-08-2009, 21:24

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •