Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Na Mliječnom putu

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Na Mliječnom putu

    Film "Na mlečnom putu" režisera Emira Kusturice dobio je "Mladog zlatnog lava" na filmskom festivalu u Veneciji koji dodeljuje žiri sastavljen od mladih, objavljeno je na službenoj "Fejsbuk" stranici ovog filma.



    Kusturica: "Na mliječnom putu" je moj politički testament

  2. #2
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Na Mliječnom putu



    Proslavljena svjetska glumica Monika Beluči izjavila je da je za nju bila stalna avantura snimanje filma "Na mliječnom putu", režisera Emira Kusturice i da je zahvalna što je mogla da uživa i divi se njegovom talentu i učestvuje u složenom i veoma kreativnom procesu "Sve je to bio veliki izazov i tako rijetka prilika", dodala je Belučijeva.
    Ona je za "Politiku" rekla da joj snimanje filma nije bilo teško, da je duboko vjerovala u ovaj projekat koji je od nje zahtijevao kreativan rad sa Kusturicom. "Uradila sam sve što nisam do sada, jer je on napisao za mene tako lijep filmski lik. Lik veoma jake, ženstvene, moćne i zrele žene u akciji, tako da je to za mene zaista bio poklon", navela je Belučijeva.
    Navodeći da je sniman balkanski rat u zemlji punoj ljepota, ali punoj patnji, Belučijeva je istakla da se nijednog trenutka ovom projektu nije pristupalo sa političke tačke gledišta, već isključivo umjetničke.
    "Rat je samo okruženje za ljubavnu priču.
    Ako u filmu i ima nasilja, ono je predočeno na poetičan i snolik način, u snolikom svijetu u kojem se događa ljubavna priča dvoje ljudi koji više nisu mladi", kaže Belučijeva i dodaje da su ljubav i senzualnost stvar energije, a ne godina.



  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Na Mliječnom putu


  4. #4
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Na Mliječnom putu

    Francuski glumac Žerar Depardje osuo je paljbu po reditelju Emiru Kusturici koji se na festivalu u Veneciji bori za Zlatnog lava sa svojim novim filmom "Na mlečnom putu". Depardje je u intervjuu za list La Republika, a kojeg prenosi portal N1, napao Kusturicu uoči premijere njegovog novog filma u Veneciji. "Kusturica je običan pervarant, šibicar. On je fikcija, lažov. On hoće da bude Ciganin, a on to nije, on je sin dobrostojećih roditelja... Isto tako, on hoće da bude Srbin, ali nije ni to. On je jedna mora od lika, sve je kod njega lažno", rekao je Depardje.



    Francuski glumac iznenađen je što je njegova koleginica i jedna od najljepših žena svijeta Monika Beluči htjela da sarađuje sa Kusturicom iako ju je, kako kaže, upozorio da to ne radi. "Rekao sam joj da je apsurdno da radi sa njim. Dobro je poznajem, ona je vrlo pametna žena, lijepa, senzualna, ne mogu da shvatim kako je prihvatila da snima film sa jednim takvim tipom. Kod njega ne postoji ništa osim obmane i laži", zaključio je Depardje.





    Kusturica odgovorio na Depardjeove uvrede na njegov račun

    "Zamislite kada bih ja rekao za Depardijea - da je raspadnuti alkoholičar, prevarant koji je zbog poreskih olakšica a ne iz ljubavi prema ruskoj kulturi, uzeo ruski pasoš, da je nemoralna drtina koja ne može da izdrži istinu kako Rusi vole moje filmove i muziku koju sviram, kao uostalom i Francuzi", rekao je Kusturica i dodao:. "Zamislite kada bih ja za Depardijea rekao da se od dopadljivog mladića pretvorio u bačvu i da nema pintera koji bi mogao da zapuši sve rupe na koje curi mješina jedna, da je umjesto pi..nja u prvoj klasi "Air Fransa" upravo iza sebe ostavio g.vno, kleptoman jedan koji svoje radničko porijeklo potvrđuje tako što glasa za Sarkozija a kada završi reklamu za špagete krade posuđe od rekvizitera".

    bravo

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •