Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Modno osviještena

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Modno osviještena

    Da li to znači pratiti modu po svaku cijenu,imperativno i kopirajući,ili ipak prilagoditi modno sebi,svom karakteru i svojoj ličnosti...
    Biti modno osviještena ne znači biti sljepački orijentisana na trend
    Možda je prava mjera stvari ipak biti svoja,na način koji ne podliježe diktatu,a sa druge strane koji nas ne čini zastarjelim "modelom"
    Kao i u svemu,balans naravno.

    Pročitajmo šta nam savjetuju ,komentarišimo,predlažimo

  2. #2
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Modno osviještena

    Nikad ne nasjedati na očit trend

    "Dok neki čekaju svaku sezonu kako bi u trgovinama nabavili onaj jedan prepoznatljivi trofejni komad koji vrišti 'u trendu sam', žene sa stilom ne žele biti tako nemaštovite.
    Ne nose najpopularniju torbu sezone samo zato što je ona hit ili 'must have' odjevni komad koji je isfurala Kim Kardashian."


    Kvalitet ,a ne kvantitet

    Sve one kupovine u kojima impulsivno i nagonski kupujemo samo zato što ej rasprodaja,što nam se dopalo,a pritom imamo bar dvije slične stvari koje odbacimo za "oko kuće"..elem,sve te kupovine negiraju da smo modno osviještene žene.
    One kupuju organizovano i namjenski..Ovu ću majicu kupiti jer ću je kombinovati sa tim i tim



  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Modno osviještena

    Modno osviještena žena voli košulje

    "Košulju možda povezujete isključivo s formalnim situacijama, ali žene sa stilom znaju da je to jedan od najsvestranijih odjevnih predmeta. Nonšalantno ju nose na plažu u raskopčanoj verziji i na poslovni sastanak utaknutu u pencil suknju. Omiljena im je košulja bijele ili svijetlo plave boje. "

    Vole cipele više od torbi.

    Više pažnje posvećuju onome što nose na nogama umjesto onoga što im visi s ruke. Kada imaju prave cipele, ostatak kombinacije jednostavno se posloži sam od sebe. Tijekom dana vole jednostavne cipele s ravnim potplatima ili niskom petom. Za večer puštaju mašti na volju i biraju šarolike modele, od onih s baršunastim mašnama i zlatnim vezom do onih ukrašenih sa zakovicama ili modela sa zmijskim uzorkom.


    Znaju pronaći nove nerazvikane modne brendove.

    Onaj novi dizajner o kojem svi pričaju? Žene sa stilom znaju za njega već mjesecima. Otkrile su ga slučajno, baš kao i većinu drugih brendova čiju odjeću vole nositi."

  4. #4
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Modno osviještena

    Ne zamaraju se frizurom.

    U frizerskom salonu ne traže šišanje po uzoru na nekoga, njihova frizura je jednostavno – njihova. Ne koriste peglu za kosu jer bi to izbacilo sav karakter iz njihove kose. Sve ono što većina nas mrzi kod svoje kose (sijede, pokoji ispucali vrh ili masni pramen) one prihvaćaju i "rješavaju" najobičnijim vezanjem kose u rep.


    Nisu "promjenjive".

    Ne zaljubljuju se u brendove, nego u dizajnere koji stoje iza njih i prate njihov rad čak i nakon njihovog prelaska u drugu modnu kuću.


    Imaju pulover u mornarsko plavoj boji za svaku priliku.

    Kada ne znate što biste "sami sa sobom" i svojom odjevnom kombinacijom, prebacite plavi pulover preko košulje. S okruglim izrezom, V-izrezom, kratki ili dugi, u dnevnim i u večernjim prigodama. Pulover mornarsko plave boje komad je koji one obožavaju.

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Modno osviještena

    Ne nose jeftini nakit.

    Kao i kod odjeće, kod nakita primjenjuju mantru o kvaliteti i kvantiteti. Radije će potrošiti novac na dva-tri kvalitetna i skuplja komada. Izbjegavaju 'statement' komade i vole isključivo decentan nakit.


    Paze na kožu i ne nose naglašen make-up.

    Na prvi pogled učinit će vam se da uopće nemaju šminke na licu, ali to je mala varka. Drugi pogled otkrit će nude sjenilo, crtu tuša tanku poput igle i samo trunku stručno nanesene maskare. Zlatni standard ljepote za njih je lijepa i zdrava koža.
    Njihovo donje rublje je funkcionalno prije svega.

    Ne muče se s tangama po danu, skupim setovima donjeg rublja koje ionako nitko neće vidjeti ili push-up grudnjacima. Biraju jednostavan grudnjak boje kože koji se ne vidi ispod odjeće i najobičnije 'starinske' gaćice.


    Ne prave radikalne promjene u svom izgledu.

    Baš kao i svi drugi ljubitelji mode, uzbuđene su zbog nove sezone, ali to ne znači da će odmah isprazniti svoj ormar i izbaciti iz njega prošlosezonsku odjeću. Isprobat će samo one trendove koji im pristaju, a one druge ignorirati.

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Modno osviještena

    E,sad
    Svaka je žena,manje-više podložna povremenom kompulzivnom kupovanju..to su oni trenuci kad sami sebe želimo da mijenjamo spolja,kad se unutra nešto uznemiri i kad smo u minus fazi..to ide čak i do radikalne promjene boje,dužine kose,ludog i otkačenog detalja itd.
    Generalno mislim da su to ipak samo dozvoljeni trenuci koji nam čine da se osjećamo bolje..ali,ipak samo trenuci
    S vremenom sam savladala nagone za kupovinama te vrste.
    Modna osviještenost je ipak prilagođavanje sebi,a ne trendu
    Šta mislite o tome

  7. #7
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Modno osviještena

    nači,treba nam sveštenik

    modni

  8. #8
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Одг: Modno osviještena

    Citiraj Prvobitno napisano od NeDole Vidi poruku
    E,sad
    Svaka je žena,manje-više podložna povremenom kompulzivnom kupovanju..to su oni trenuci kad sami sebe želimo da mijenjamo spolja,kad se unutra nešto uznemiri i kad smo u minus fazi..to ide čak i do radikalne promjene boje,dužine kose,ludog i otkačenog detalja itd.
    Generalno mislim da su to ipak samo dozvoljeni trenuci koji nam čine da se osjećamo bolje..ali,ipak samo trenuci
    S vremenom sam savladala nagone za kupovinama te vrste.
    Modna osviještenost je ipak prilagođavanje sebi,a ne trendu
    Šta mislite o tome
    Slazem se potpuno
    Svako slepo kopiranje bilo cega stvara samo klonove i gusi kreativnost. Niti je sve za svakoga stvoreno, niti svako moze sve da iznese
    Trendove treba posmatrati smo kao ideju koju mozemo usvojiti ili ne, nadograditi ili biti polazna tacka za neki licni pecat.
    Najbludnija od svih bludnih bludnica!

  9. #9
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Odg: Modno osviještena

    Citiraj Prvobitno napisano od Rosa Vidi poruku
    nači,treba nam sveštenik

    modni
    modno osviještEna

    a osvještAna neka bude neka druga tema


    tema:

    Da li se to postiže ili se sa tim ipak rađa
    Mišljenja sam da je to jedna u nizu vještina koje svaka žena može da savlada..kad sam bila brucoš u modnom gradu,velikom i punom svjetala..djevojčurak iz male kasabe neprilagođen i skoro smiješno obučen,počela sam da gledam i gledam,da učim i upijam kao spužva..
    Šta uz šta,koji dezen,koje boje,kakve kombinacije..učila i upijala..
    Nekoliko godina kasnije,shvatila sam da sam savladala osnovne principe modnosti i to me učinilo srećnom.
    Znači,sve se može

  10. #10
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Modno osviještena

    S obzirom da sam spucala pare na čizme br.41,odlično znam o čemu govorim...

  11. #11
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Odg: Modno osviještena

    Jedino sto u zadnje vreme kupujem je obuca eventualno torba , nikad nisam bila trendseterka , nosim ono sto dobro osmislim i sashijem , nosim ono sto mi prilici ( sto godinama sto gradji) kombinovano takodje "mojim" detaljima i uvek neki komad privuce paznju. Smatram da sam modno osvestena , cak i previse ( mnogo cesto nemam sta da obucem pa se trenutno osvestim )

  12. #12
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Modno osviještena

    Citiraj Prvobitno napisano od Rosa Vidi poruku
    S obzirom da sam spucala pare na čizme br.41,odlično znam o čemu govorim...
    al reko ko će da me gleda sa strane,šta ima veze..

Slične teme

  1. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 05-11-2012, 21:24

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •