Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Uspjeh

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Uspjeh

    Često čujemo kako je neko uspio u životu.
    Kako definisati uspjeh ?
    Mjerimo li ga brojem padova i brojem ustajanja,pa radosni budemo ako je ovaj drugi broj veći..
    Šta je za vas uspjeh

  2. #2
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Uspjeh

    Recimo češće biti srećan ( sa malim stvarima ) a ponekad i sa nekom većom. Sve to naravno ide uz peh = uspeh ( za one koji ponekad vole formule ). Peh pa uspeh. " Čaša meda ište ... " . Ali ( nikad ne počinjati rečenicu sa ali ) Uspeh je čudan pojam. Ko ga je postigo ne želi da oda tajnu a ko nije nebi razumeo i da ovaj hoće da mu kaže. Tako da svako mora pronaći svoju formulu uspeha. Opet formula a retko ko voli matiš. Možda se zato teško stiže do uspeha jer džabe je talenat i rad ako u tome nema logike. Ponekad je nezahvalno sugerisati dobronamerno nekome šta je put do uspeha jer te neće shvatiti pa će te čak i napasti, optužiti za svakakve gluposti ili pokušati izvrnuti ruglu. " Put do pakla popločan je sa dobrim namerama ". Eto malo sam se primio iako je ovo samo Razbibriga. I ništa konkretno nisam rekao upravo iz gore navedenog razloga. Pa ko ima hrabrosti nek bude direktniji Možda je u pikantno spremljenoj zečetini deo rešenja. Eto malo konkretnosti i hrabrosti samo molim da me se ne shvati pogrešno jer nije ono na šta se odmah može pomisliti već baš suprotno od toga ali opet u vezi sa tim . Treba me kad ovako okolišim. Moram.

  3. #3
    Registrovani Član
    bakterijasmarsa avatar
    Status : bakterijasmarsa je odsutan
    Registrovan : May 2015
    Pol:
    Lokacija : Kikinda
    Poruke : 14,592

    Početno Odg: Uspjeh

    Šta si reko?
    Legal Alien

  4. #4
    Registrovani Član
    bakterijasmarsa avatar
    Status : bakterijasmarsa je odsutan
    Registrovan : May 2015
    Pol:
    Lokacija : Kikinda
    Poruke : 14,592

    Početno Odg: Uspjeh

    Elem, ruku na srce, ako ćeš priznati šta danas vidiš kao uspeh, a kako si na njega gledao s 10, s 15, 20 ili 25 godina a da ne govorim s 40.

    pričam sad iz muške perspektive

    Desetogodišnjaku je uspeh dati gol na školskom derbiju.
    Petnaestogodišnjak već ubacuje na tu temu slomljena srca devojčica iz susednog razreda
    Dvadesetogodišnjak će uspehe nabrajati ‚‚uspešne veze‚‚ još ako može da se pohvali i sa dobrim (tatinim) autom ili motorom
    Dvadesetpetogodišnjak razmišlja o uspehu o karijeri u inostranstvu s mnogo love, slave i automobila
    Tridesetogodišnjaku mislim da je uspeh politička karijera i politična moć...

    meni je recimo u ovim godinama uspeh da živim miran život bez stresa.

    Međutim svaki uspeh se plaća, Sale je počeo o tome,
    uvek će se naći neki drugi dečak da ti podmetne nogu, da ti otme devojku na školskom plesu, da ti polomi retrovizor ili slično.
    Uspeh rađa zavist kod onih koji žele biti isto tako uspešni pa podmeću klipove, uvek će biti opozicije...
    Legal Alien

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Odg: Uspjeh

    Citiraj Prvobitno napisano od bakterijasmarsa Vidi poruku
    Elem, ruku na srce, ako ćeš priznati šta danas vidiš kao uspeh, a kako si na njega gledao s 10, s 15, 20 ili 25 godina a da ne govorim s 40.

    pričam sad iz muške perspektive

    Desetogodišnjaku je uspeh dati gol na školskom derbiju.
    Petnaestogodišnjak već ubacuje na tu temu slomljena srca devojčica iz susednog razreda
    Dvadesetogodišnjak će uspehe nabrajati ‚‚uspešne veze‚‚ još ako može da se pohvali i sa dobrim (tatinim) autom ili motorom
    Dvadesetpetogodišnjak razmišlja o uspehu o karijeri u inostranstvu s mnogo love, slave i automobila
    Tridesetogodišnjaku mislim da je uspeh politička karijera i politična moć...

    meni je recimo u ovim godinama uspeh da živim miran život bez stresa.

    Međutim svaki uspeh se plaća, Sale je počeo o tome,
    uvek će se naći neki drugi dečak da ti podmetne nogu, da ti otme devojku na školskom plesu, da ti polomi retrovizor ili slično.
    Uspeh rađa zavist kod onih koji žele biti isto tako uspešni pa podmeću klipove, uvek će biti opozicije...

    zaista dobar post
    čim popijem kafu,uključiću se

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Uspjeh

    Iz ženske perspektive isto bih kao Bak poredala uspjehe po godinama ,što pokazuje da je uspjeh stvar određenog doba života.
    Sad u ovim,kažu,zrelim godinama,smatram da je uspjeh jednom riječju : ostvarenost.
    Ostvarena kao žena,kao majka,kao čovjek.
    Meni je uspjeh da se osjećam stabilno i spokojno,da zarađujem dovoljno za življenje,da živim u skladu sa onim što imam i što sam stvorila bez velikog talasanja.
    Uspjeh je odvojiti vrijeme za sebe,za sve one male divne stvari koje želimo da radimo.
    Uspjeh je radovati se iznutra.
    Uspjeh je popiti ovu kafu bez tenzije,bez straha i nasmiješiti se sebi.

  7. #7
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Uspjeh

    U svojoj sobi sam našao odgovor na pitanje koji je ključ uspeha.
    Plafon mi kaže da je visoka ambicija.
    Prozor mi reče “Pogledaj svet”.
    Sat reče da je vreme zlato.
    Ogledalo mi reče: “Ne sudi nikom po spoljašnjosti”.
    Vrata mi rekoše: “Gurni jako da bi dostigao svoj cilj”.
    I, na kraju, pod mi reče: Ostani skroman, ti si samo ljudsko stvorenje”.

    M.Selimović

  8. #8
    Registrovani Član
    mrav avatar
    Status : mrav je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 7,546

    Početno Odg: Uspjeh

    uspeh zavisi od cilja koji zelimo da ostvarimo barem emni tako izgleda

    p.s. e sad teo sam ja tu jos da blebecom al bre nestalo mi inspiracije tj kafe, poceo sam da pijem pre nego sam poceo da pisem tako da ...
    omnia praeclara rara

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •