Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Posne torte i kolači

  1. #1
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Posne torte i kolači

    Nekako, ne volim da naručujem kolače. Ima zaista sjajnih, ali su basnoslovno skupi. Ovi sa pristojnom cenom svi imaju isti ukus. Potrudim se malo, a kad se uđe u štos, zaista bude malo, i napravim tortu. Uvek je izazov spremiti ukusnu posnu poslasticu koja ne liči na druge.
    Ovo je tema za sve nase omiljene posne torte i kolače čije recepte smo isprobali pa ih toplo preporučujemo
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  2. #2
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Posne torte i kolači

    Kesten torta

    Kora
    250 grama mlevenog keksa (plazma 💗)
    250 grama kesten pirea (pakovanje svercovanog madjarskog)
    150 grama margarina
    100 grama šećera u prahu
    100 grama mlevenih oraha
    1/2 čokanjčeta ruma

    Umutiti omekšali margarin sa šećerom u prahu, dodati rum, omekšali kesten pire, orahe i plazmu keks. Mutiti mikserom koliko moze, pa na kraju malo umesiti rukama.
    Ovu smesu staviti u okrugli kalup ili šerpu koju smo obložili providnom folijom i oblikovati koru. Staviti u frižider da se malo stegne.
    (Ova smesa je toliko ukusna da mogu da se prave kugluce, štanglice...)

    Fil
    250 grama kesten pirea
    250 grama mlevenih oraha
    100 grama margarina
    100 ml vode
    100 grama šećera (80g)
    1 kesica vanil šećera
    1/2 čokanjčeta ruma
    Voda, šećer i vanil šećer staviti da provri. U činiju sipati mlevene orahe, pa ih preliti ovom vodom, dodati rum, omekšali margarin i kesten pire. Kad je sve lepo umućeno, izvaditi koru iz frižidera i okrenuti je na tacnu, pa fil staviti odozgo.
    Ja za ukrašavanje koristim gotov čokoladni preliv menaž
    Prijatno
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  3. #3
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: Posne torte i kolači

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  4. #4
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Posne torte i kolači

    Posna moskva šnit torta

    Možda će vam se učiniti da oko ove torte ima dosta posla, ali vredna je toga. Moj savet je da kore pečete dan ranije, ništa im ne fali. Recept sam pronašla na internetu, i postaviću link, ali ću preneti i moje iskustvo pri pravljenju ove torte.
    http://www.minjina-kuhinjica.com/des...-moskva-torta/

    Kore
    U pola litre kisele vode sipamo 250ml ulja, pola kilograma šećera i 3 kašike meda i mešamo dok se šećer i med ne rastope.
    U drugoj činiji pomešamo suve sastojke: pola kilograma brašna, 20 kašika mlevenih pečenih lešnika, kašiku kakaa, prašak za pecivo i trećinu kašičice sode bikarbone.
    Suvu smesu dodajemo u onu vodu sa šećerom i kad se umuti, dobijemo masu za 4 kore. Piše da podelimo na 4 dela te pečemo u plehu 23x33cm. Ja sam našla najpribližniju veličinu, ali se ispostavilo da toliko lepo upiju kasnije fil i budu duplo deblje. Slobodno pecite u plehu veličine djuveča, jer, meni je na ovu veličinu ostalo dosta fila. Pecite ih striktno na 180 stepeni 25 minuta. Ja sam za jednu pojačala na 200 i malo je pukla na jednom mestu. Cak i zagrejte rernu na 180. Uopšte nisu krte kad se sutradan skida papir, baš naprotiv. Kore su jako ukusne i preporučujem ih za sve posne torte umesto keksa.

    Fil
    Učinilo mi se mnogo 15 kašika šećera, stavila sam manje, probala, pa dodala još malo u margarin i na kraju je ispalo savršeno. Dakle, moj recept je:
    Umutite margarin sa 170 grama šećera u prahu
    Litar soka od ananasa stavite da se kuva, a u 400 ml soka razmutite 5 pudinga od vanile i 8 kašika šećera, te skuvajte kao puding. Ja sam koristila Nekstov sok 100 posto ananas bez dodatog šećera. Onaj iz konzervi smo popili.
    Jako je važno da se ovaj deo fila muti mikserom sve dok se potpuno ne ohladi. Čim se skuva, prespem ga u činiju, preselim se na terasu i lagano mutim mikserom. Potrebno je oko pola sata. Ako ostavite da se sam ohladi, napravice se korica koju više ni mešalica ne može da razbije, ako u vruć fil sipate margarin, neće da se stegne i razlivaće se.
    Na kraju spojite fil sa margarinom. Umutite jedno pola kilograma šlaga sa kiselom vodom, al da bude gušći.
    I onda ide ređanje kao u receptu, s tim da je malo 1 konzerva ananasa. Ja sam imala 2 po 580 grama, bilo je viška.
    Slika torte stiže za koji dan 😊
    Prijatno
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

Slične teme

  1. Posne salate
    Od Пркос u forumu Posna jela
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 12-10-2013, 10:55
  2. Posne torte
    Od Пркос u forumu Posna jela
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11-03-2012, 09:34
  3. Posne pihtije
    Od Пркос u forumu Posna jela
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 09-12-2011, 22:57
  4. Keksi, kolači, torte - sve mešano i knjiga - Lunaindainna
    Od Пркос u forumu Kuhinje poznatih
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28-12-2010, 00:32
  5. Posne pice
    Od Пркос u forumu Posna jela
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28-10-2009, 23:06

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •