Fruška gora je smeštena u Vojvodini i jedna je od najrazvijenijih destinacija u Srbiji. Poznata je po tome što se u okviru nje nalazi nacionalni park. Ova planina poseduje i izuzetnu kulturnu vrednost zahvaljujući verskim objektima čarobne arhitrkture i velikog istorijskog značaja.

Životinjski svet Fruške gore veoma je bogat i raznovrstan. Registrovano je 23 vrste vodozemaca, i gmizavaca, 60 vrsta sisara, a prisutno je i oko 220 vrsta ptica. Ovo podatke, pronašla sam na zvaničnom sajtu nacionalnog parka.

Ukoliko tragate za opuštajućim odmorom izvan buke grada, ova planina je savršena destinacija za vas.

Neka od najpoznatijih izletišta su:

  • Brankovac
  • Lipovaća
  • Kraljev izvor
  • Andrevlje
  • Popov čot
  • Mošin grob
  • Ciganski logor
  • Astali
  • Bobelikova livada
  • Iriski venac
  • Popovica




Turistička organizacija Fruške gore nudi veliki broj pešačkih tura. Na raspolaganju Vam stoji pet pešačkih tura na Iriškom vencu i osam tura u Vrdniku. Pored pešačkih tura, na ovoj planini, možete se upustiti u planinarenje, uživanje u termalnim vodama ili obilazak manastira.

Fruška gora nije čuvena jedino po svojim prirodnim lepotama. Od XV veka ona je bila značajan centar srpskog naroda, pa na njenim obroncima možete naići na mnoge fascinantne kulturno-istorijske spomenike.

Što se tiče sadržaja za decu, tu su otvoreni i zatvoreni bazeni, izletišta i jahanje u konjičkom centru Petras.

Fruška gora smeštaj
Na Fruškoj gori možete naći širok izbor smeštaja različitog tipa: hotela, privatnih apartmana, domova i eko parkova. Najpovoljnije sam pronašla na sajtu čiji sam link ostavila naslovu iznad. Cene su pristupačne, a apartmani komforni i udobni.