Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Eška...ili mamac :-)

  1. #1
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Eška...ili mamac :-)

    Ne znam koliko će biti od koristi,obzirom da sam ja s mora,i ribarenje mi je bilo pasija u vremenu dok sam živela pored mora.Sada to zadovoljstvo mogu priuštiti jednom godišnje,kada do mora odem,odnosno kada odem doma.:-).No svejedno,nije na odmet da razmenimo iskustva,možda nekom bude od koristi ako je zaljubljenik u ribolov,da okuša sreću i na mirnim vodama.
    Većina ribolovaca zna loviti, većina ih zna i kako uloviti, no dobar deo ne zna s čim loviti. Sve eške su lovne, neke više, neke manje, a svaki ribolovac ima neku svoju tajnu recepturu zbog koje je njegov mamac jedinstven. I pored dobrog mamca ja mislim da je tu sreća ipak presudan faktor. A kako nju uloviti? Pođite na more, kažu da je tamo ima.Živi u plitkim uvalama i lovi se plovkom do deset grama. Sretno
    Možda ovaj moj prilog pomogne upravo takvim zaljubljenicima u ovaj jedinstven sport.Jedan od najomiljenijih mamaca ,možda i zbog toga što ga je lako naći,je rak samac - mnogima poznatiji kao gambor.Neki ga zovu i kučar,jer vrlo često zna trčkarati po plićaku sa kućicom bivšeg puža.Nije ih teško skupiti,ali da bi mogli poslužiti kao mamac,mora im se razbiti kućica i izvući ih van.ZA ešku se koristi ceo gambor,ne treba ga kidati,a reakcija ribe na ovakav mamac će biti više nego se da očekivati.Ono što mu je nedostatak je činjenica da gotovo dve trećine odpadne na kućicu,tako da je ovaj mamac zgodan za one koji vole ribarenje u pokretu.Čamac,društvo,udica i......bit će štogod za večeru .Toliko za sada od mene,a ako imate neku dobru ešku,bilo bi zanimljivo pročitati.
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 07-02-2010 at 20:09

  2. #2
    Registrovani Član
    Keti avatar
    Status : Keti je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Poruke : 14,455

    Početno Re: Eška...ili mamac :-)

    crvici i gliste djubretarke,najbolje za kedera,soma i sarana...

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •