Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 81 do 93 od 93

Tema: ISLAM

  1. #81
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM

    Sura"Padanje ničice" 10.ajet"Oni govore: "Zar ćemo, kad nestanemo pod zemljom, ponovo stvoreni biti?" Oni ne vjeruju da će pred Gospodara svoga izići."

  2. #82
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM

    # Ljudima se čini da je lijepo samo ono za čim žude: žene, sinovi, gomile zlata i srebra, divni konji, stoka i usjevi. To su blagodati u životu na ovome svijetu; a najljepše mjesto povratka je u Allaha.

    Ali'Imran,14

  3. #83
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM

    Allah zahtijeva da se svačije pravo poštuje, dobro čini, i da se bližnjima udjeljuje, a razvrat i sve što je odvratno i nasilje zabranjuje; da pouku primite, On vas savjetuje.

    An-Nahl,90

  4. #84
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM

    Evo postaviću ovde prvi od deset delova dokumentarca o Kuranu i islamu koji je napravio "National Geographic".
    U filmu se objašnjava sve ono što verujem interesuje onog ko ne poznaje islam.
    Zbog čega postoje bombaši-samoubice?Okrutne šerijatske kazne,odsecanja delova tela,kamenovanja...
    Dokumentarac objašnjava da ova dešavanja nemaju veze sa kuranskim učenjem i da su ona produkt ljudskih zlih shvatanja.
    Ovo je prvi deo,a ostale delove možete pogledati na youtube-u.

  5. #85
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: ISLAM

    Jes, al postavlja se pitanje nije li i kuran rezultat tog ljudskog shvatanja...

  6. #86
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Jes, al postavlja se pitanje nije li i kuran rezultat tog ljudskog shvatanja...
    To pitanje sam sebi postavljao mnogo pre nego što sam shvatio da Kuran nije produkt ljudskog shvatanja. Da obrazložim.Kad čovek pročita mnogo knjiga koje jesu produkt ljudskog shvatanja a kad kažem čovek,mislim na sebe,jelte, a kad kažem mnogo mislim i na kvantitet i kvalitet bez obzira ne veličinu,jer takodje tvrdim da veličina nije bitna daklem na osnovu iskustva u čitanju može se doći do jednostavnog zaključka da li je Kuran ili nije produkt ljudskog shvatanja.Tvrdim da nije!Kad kupiš neki tehnički uredjaj dobiješ uputstvo za rukovanje,jel tako?E pa Kuran je uputstvo za one koji žele uputstvo,a ne za one koji misle da sve znaju i da im uputstvo ne treba,te kao ja što sam mislio jednom prilikom nabavke tehničkog uredjaja za koji sam smatrao da mogu rukovati s dotičnim brez uputstva,pa sam ostao kratak za par prstiju.

  7. #87
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: ISLAM

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    To pitanje sam sebi postavljao mnogo pre nego što sam shvatio da Kuran nije produkt ljudskog shvatanja. Da obrazložim.Kad čovek pročita mnogo knjiga koje jesu produkt ljudskog shvatanja a kad kažem čovek,mislim na sebe,jelte, a kad kažem mnogo mislim i na kvantitet i kvalitet bez obzira ne veličinu,jer takodje tvrdim da veličina nije bitna daklem na osnovu iskustva u čitanju može se doći do jednostavnog zaključka da li je Kuran ili nije produkt ljudskog shvatanja.Tvrdim da nije!Kad kupiš neki tehnički uredjaj dobiješ uputstvo za rukovanje,jel tako?E pa Kuran je uputstvo za one koji žele uputstvo,a ne za one koji misle da sve znaju i da im uputstvo ne treba,te kao ja što sam mislio jednom prilikom nabavke tehničkog uredjaja za koji sam smatrao da mogu rukovati s dotičnim brez uputstva,pa sam ostao kratak za par prstiju.
    Tačno, nije produkt ljudskog shvatanja . Kuran je kodirani copy/paste produkt svetih knjiga koje su mu prethodile.
    every year, every week, every day, every memory

  8. #88
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: ISLAM

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    To pitanje sam sebi postavljao mnogo pre nego što sam shvatio da Kuran nije produkt ljudskog shvatanja. Da obrazložim.Kad čovek pročita mnogo knjiga koje jesu produkt ljudskog shvatanja a kad kažem čovek,mislim na sebe,jelte, a kad kažem mnogo mislim i na kvantitet i kvalitet bez obzira ne veličinu,jer takodje tvrdim da veličina nije bitna daklem na osnovu iskustva u čitanju može se doći do jednostavnog zaključka da li je Kuran ili nije produkt ljudskog shvatanja.Tvrdim da nije!Kad kupiš neki tehnički uredjaj dobiješ uputstvo za rukovanje,jel tako?E pa Kuran je uputstvo za one koji žele uputstvo,a ne za one koji misle da sve znaju i da im uputstvo ne treba,te kao ja što sam mislio jednom prilikom nabavke tehničkog uredjaja za koji sam smatrao da mogu rukovati s dotičnim brez uputstva,pa sam ostao kratak za par prstiju.
    Sve si u pravu. Jedino... veličina jeste važna.

  9. #89
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Tačno, nije produkt ljudskog shvatanja . Kuran je kodirani copy/paste produkt svetih knjiga koje su mu prethodile.
    Copy-paste...ne bih se tako moderno izrazio
    Pre bih rekao da je poruka jedna ista,i kroz Toru,odnosno"stari zavet"i kroz "novi zavet"s tim što su medjedi uzurpirali kao uostalo što uzurpiraju sve čega se dotaknu pa su od te jedne obične,jednostavne poruke napravili medvedju nauku koju samo oni razumeju a nama koji to ne razumemo prete samo njima znanim mumlanjem

  10. #90
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Sve si u pravu. Jedino... veličina jeste važna.
    Sad sam u depresiji,živeo sam u zabludi

  11. #91
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM


  12. #92
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM


  13. #93
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: ISLAM

    O islamu kao i o njegovom pravnom sistemu postoje različite predrasude i raširene su laži i neistine. Satanizacija islama i muslimana normalna je pojava na Zapadu, a također i dvostruki aršini i standardi prilikom prezentacije istina o islamu i muslimanima. Zbog toga je neminovno da o tome imamo ispravan stav i mišljenje.

    Vjera je došla zbog koristi ljudima. Da bi uredila i uravnotežila ljudski život. Dragi Allah nema nikakvu potrebu za našom vjerom, žrtvom, milostinjom, molitvom, hodočašćem niti bilo kakvom drugom obredoslovnom aktivnošću.
    Međutim, sve te vjerske aktivnosti, nekom svojom funkcijom, služe za dobrobit čovjeka. Ustvari, vjera je objavljena upravo da bi vjernike fizički i duhovno održala u životu na dunjaluku, spasila na ahiretu i bila orijentir za normalan i uravnotežen načina života. Time postaje smisao i svrha življenja, kao što to Kur’an i konstatuje:
    Džinove i ljude stvorio sam samo zato da Mi se klanjaju.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •