Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 37

Tema: Zlo u nama???

  1. #1
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Zlo u nama???

    Zlo u nama???


    Do sada smo da kažem pričali dosta o lepim stvarima i osećajima,ali postoje i ona suprotna u nama,ljutnja, netrpeljivost, ponekad i mrznja.

    Sta vam pada na pamet kada se tako osecate...da li bi bili u stanju da uradite nesto lose osobi koja je to izazvala...da li ta osecanja traju dugo ili kratko...kako se borite protiv losih i zlih misli...postoji li nesto posebno sto vas uvek iritira...sta mislite da li postoje ljudi koji su zli po svojoj prirodi i koliko nas prostora deli izmedju ljubavi i mrznje?
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  2. #2
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    da je zensko osunetio bi joj drazicu da ne moze vise da uziva... musko ne diram rukaama samo stapom il jataganom...

    svakako u tvom stilu..drugacije ce mo sacekati ...dok rezimiras i ispljunes...strpljivo cekam:smiley:mozes ti to mnogo bolje...
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zlo u nama???

    pa ima toga, kao da ne...najgore je kad se gomila, gomila...pa kad grune, onda mi se čini da sam prava bezdušna kučka.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zlo u nama???

    Dva puta u životu mi se desilo da sam pukla, baš odlepila. Sve ono do tad potiskivano je izbilo na površinu. Nisam destruktivna već autodestruktivna. Sebe smatram odgovornom i sebe na neki način kažnjavam. Druge ostavljam na miru, u stvari i ne dolazim u kontakt sa njima jer gledam da se izolujem. U tim momentima sam zla prema sebi.
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  5. #5
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    ne dao ti bog da cekas zlo u meni
    Ma filozof jesi cekam tvoj rezime ...nisam ja u redu....ja sam van reda :smiley:
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  6. #6
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od Пркос Vidi poruku
    Zlo u nama???


    Do sada smo da kažem pričali dosta o lepim stvarima i osećajima,ali postoje i ona suprotna u nama,ljutnja, netrpeljivost, ponekad i mrznja.

    Sta vam pada na pamet kada se tako osecate...da li bi bili u stanju da uradite nesto lose osobi koja je to izazvala...da li ta osecanja traju dugo ili kratko...kako se borite protiv losih i zlih misli...postoji li nesto posebno sto vas uvek iritira...sta mislite da li postoje ljudi koji su zli po svojoj prirodi i koliko nas prostora deli izmedju ljubavi i mrznje?
    Da bi osetili ta suprotna osećanja, valjda bi prema osobi morali prvo da osećamo ljubav, naklonost, prijateljstvo...

    Bila bi u stanju, bez imalo griže savesti.
    Uglavnom traju kratko... jako brzo prelazim u stanje ravnodušnosti... stoga, ako je neko zaslužio, dobiće od mene povraćaj u jako kratkom roku. I stavljam tačku na osobu.

  7. #7
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Zlo u nama???

    Ljudi se ne mogu podeliti na dobre i zle....barem ja nisam upoznala nekoga ko je iskljucivo zao.
    Pre bih rekla da je kod pojediaca izrazen manjak empatije, a ne zlo, u smislu koji je uobicajen medju ljudima.
    Iritirajuce su osobe koje koje se zgrazavaju nad zlom, oni kojii indirektno poricu postojanje istoga u sebi. Tip ljudi koji ce za sebe reci da ni mrava ne bi zgazio.
    Nosim zlo u sebi, jer ono sto se u sadasnjem svetu smatra zlim je ugradjeno i dato nam od prirode, nagon za samoodrzanjem npr.

  8. #8
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Zlo u nama???

    Zanimljivo je da se pridev zao, poredi nepravilno: zao-gori-najgori
    znaci,ako nekome kazemo da je gori ili najgori mi automatski smatramo da je on zao, posto je "zao" pozitiv.
    Moze i zloban-zlobniji-najzlobniji, ali ne moze zao-zaolickiji-najzaolickiji ili najzlickiji.

  9. #9
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Zlo u nama???

    Interesovanje za zlo u coveku je posledica mog vremena provedenog na forumu i reakcija na izjave tipa: "Ja nikada ne lazem, uvek sma iskrena/a, ali ne mogu se svima otvoriti". Ako se ne otvaras do kraja, povremeno moras da slazes. Laz u zavisnosti od posledica moze biti malo ili veliko zlo. Obicno laz koja ima za cilj zastitu sebe i svoje intime i nema nekih posledica, kazem obicno....nevitno. Ono sto me odusevljava na forumima je to sto nikada nismo mi vec neko drugi, svi smo mi iskreni, dobri i nikada nikome nismo ucinili zlo. Blago nama, izgleda da broj dobrih ljudi u rl rapidno opada, zbog toga sto su se svi sjatili na forume.
    Zlo, sem sto je deo karaktera ljudi, ono sto nam je omogucilo prezivljavanje, je i posledica razlicitih povreda, nekada stvarnih, nekada samo povrede sujete.
    Pod dobrim podrazumeva samo ono dobro koje ljudi cine drugima. Naime, ako covek nekome ucini zlo, da bi sebi ucinio dobro, njegovo delo ce se tretirati kao zlo...znaci, u svakom zlu postoji dobro, samo zavisi od ugla posmatranja.
    Dalje, interesantno je sto se smatra da bi covek bio prihvacen od drugi mora biti: veseo, zabavan, optimistican itd. Zahtevaju se sve same pozitivne osobine. Medjutim, kroz istoriju cesto su od ljudi bili prihvatani bas oni koji su cinili zlo, koji su pozivali na zlo. Mozda je Hitler najbolji primer, mnogi su ga prihvatili, sumnjam da je on imao bas te, preporucene, osobine. Vise sam za ono slican se slicnom raduje, nego suprotnosti se privlace. Suprotnosti se mogu privuci samo ukoliko zele da budu ono sto nisu ili jesu, ali ne umeju to da ispolje. Sa druge strane, sumnjam da je bas sve ljudi koji su dobrovoljno posli za Hitlerom privuklo zlo. Mislim da oni nisu videli zlo u tome sto rade, njih je privukla njegova: snaga, moc, koju je odavao, pretpostavljam, nisam zivela u ono vreme, privuklo ih je to sto im je dao osecaj da su drugaciji, posebni, mocni.
    Ne znam sta sam htela da kazem, valjda da nije bitno da li je neko dobar ili zao, ljude privlaci nesto drugo.....

  10. #10
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Zlo u nama???

    Priroda nije ni dobra ni zla.

  11. #11
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Zanimljivo je da se pridev zao, poredi nepravilno: zao-gori-najgori
    znaci,ako nekome kazemo da je gori ili najgori mi automatski smatramo da je on zao, posto je "zao" pozitiv.
    Moze i zloban-zlobniji-najzlobniji, ali ne moze zao-zaolickiji-najzaolickiji ili najzlickiji.
    e pa nije tako...nego je loš - gori - najgori...
    zlo u čoveku definitvno postoji, kako da ne postoji....ako smo iole normalni, osetimo odvratnost prema onome što je zlo ili u nama ili u nekom drugom...
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #12
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    e pa nije tako...nego je loš - gori - najgori...
    zlo u čoveku definitvno postoji, kako da ne postoji....ako smo iole normalni, osetimo odvratnost prema onome što je zlo ili u nama ili u nekom drugom...
    Ne bih bas da te razocaram, ali je los-losiji-najlosiji, a ne postoji pozitiv za gori i najgori, sem zao.
    Zavisi sta ti podrazumevas pod zlom, nekada se prirodne osobine, kao sto je teznja za opstankom ili borbenost tretiraju kao zlo.

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zlo u nama???

    nije tako. zna se šta je dobro, a a šta je zlo.....isto tako se zna šta jeste dozvoljeno za ostvarivanje ciljeva, a šta nije...i ne postoji gradacija od prideva zao.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Zlo u nama???

    Odluku o tome sta je zlo, a sta dobro su doneli ljudi, dogovor. Ako bi ti meni ucinila nesto sto se smatra zlim i ako bi cilj toga bio tvoji napredak, to nije nista drugo nego borba za opstanak. U osnovi.
    I da, postoji poredjenje prideva zao: komparativ je gori, a superlativ je najgori.

  15. #15
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Odluku o tome sta je zlo, a sta dobro su doneli ljudi, dogovor. Ako bi ti meni ucinila nesto sto se smatra zlim i ako bi cilj toga bio tvoji napredak, to nije nista drugo nego borba za opstanak. U osnovi.
    I da, postoji poredjenje prideva zao: komparativ je gori, a superlativ je najgori.
    ne slažem se. ako ne mogu da budem čovek, onda bolje da ne opstanem.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #16
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Zlo u nama???

    Za mene je najvece zlo, izbacivanje Adama i Eve iz raja, da nije bilo toga, ne bi danas ni diskutovali o...tome. Priroda je takva, neki deo nas zovemo manje dobar a neki...dobar. Ko ce individui civeku...ugoditi

  17. #17
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Zlo u nama???

    najvece zlo je kad je neko bolesnik a to ne uvidja dok mu drugi ne nacrta
    a onda stavi masku da je tralala i da ga ne dotice

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    najvece zlo je kad je neko bolesnik a to ne uvidja dok mu drugi ne nacrta
    a onda stavi masku da je tralala i da ga ne dotice
    a kako bolesnik može da vidi da je bolestan? mislim, duševno oboleli? nema šanse.
    i, da li duševno oboleli ljudi jesu zli, ili nisu? ili su samo bolesni? da li je bolest zlo?
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #19
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    a kako bolesnik može da vidi da je bolestan? mislim, duševno oboleli? nema šanse.
    i, da li duševno oboleli ljudi jesu zli, ili nisu? ili su samo bolesni? da li je bolest zlo?
    od kraja
    oni su bozija deca. tacka
    ne govorim o patologiji jer patoloski slucajevi su predmet profesionalaca a mi to nismo
    govorim o slucajevima oko nas koje srecemo svakodnevno
    medju poznanicima na poslu u drustvu...
    sad mi nemoj reci da ti je cela okolina cakum pakum psihosomatski cista ko ves posle izbeljivanja

  20. #20
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zlo u nama???

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    od kraja
    oni su bozija deca. tacka
    ne govorim o patologiji jer patoloski slucajevi su predmet profesionalaca a mi to nismo
    govorim o slucajevima oko nas koje srecemo svakodnevno
    medju poznanicima na poslu u drustvu...
    sad mi nemoj reci da ti je cela okolina cakum pakum psihosomatski cista ko ves posle izbeljivanja
    jok ja.
    ali mislim da svaka od tih patologija, koje mi nazivamo ''normalnim'' nas sybe, da prostiš, kad-tad....ovako ili onako. zato, mislim da treba svaku patologiju lečiti ili nekako kontrolisati. ne treba čovek da bude osvedočeno lud, da bi se zatražila pomoć lekara. to bi više govorilo o zlu u okruženju takve osobe, koja neće da leči bolesnog.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Od nas Nama
    Od DaDole u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 24-09-2020, 11:54
  2. Muke po nama
    Od DaDole u forumu Modni kutak
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10-02-2017, 14:40
  3. Predrasude o nama
    Od DaDole u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 08-12-2015, 09:14
  4. Orkestar u nama
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12-07-2013, 08:14

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •