Stranica 1 od 8 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 156

Tema: Neobične vesti

  1. #1
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Neobične vesti

    Mislim da na vestima nedostaje tema koja bi objedinila sve zanimljivosti iz sveta, a ujedno ukoliko se sve što smatramo interesantnim bude stavljalo na jedno mesto, tema će živeti, ovako svaka nova tema sa nekom posebnom zanimljivosti traje dan - dva najviše. Ukoliko se primi možda bi mogla i među lepljive

  2. #2
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Zveri lutaju Ohajom

    19. oktobar 2011. | 11:57 | Izvor: Tanjug

    ZEJNZVIL - Nekoliko desetina divljih životinja slobodno šeta ulicama Zejnzvila, u američkoj saveznoj državi Ohajo, pošto su pobegle sa obližnje životinjske farme, čiji je vlasnik pronađen mrtav, saopštila je policija i pozvala građane da ostanu u kućama.

    Policija je upozorila da je na farmi, koja je sada bez ikakvog obezbeđenja, bilo lavova, vukova, tigrova, žirafa, kamila i medveda i dodala da je na ulicama grada ubila više od 20 zveri, ali nije navela koje su životinje na slobodi.
    Neke od zveri viđene su kako lutaju duž međudržavnog autoputa, preneo je AP.
    Lokalna televizija WBNS-TV izvestila je da je telo vlasnika farme Terija Tomspona nađeno sinoć ispred njegove kuće.
    Osoblje obližnjeg zoološkog vrta pokušava da umiri i uhvati odbegle životinje.
    Šerif Mat Luc pozvao je građane da ostanu kod kuće i najavio da će lokalne škole verovatno danas biti zatvorene.

    http://rtv.rs/sr_lat/svet/zveri-luta...om_279307.html

    Zamisli šoka da te ispred kuće sačeka lav

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Pronađeni skeleti žene i muškarca koji se drže za ruke
    I.K. | 19. 10. 2011. - 00:58h | Foto: Newnotizie.it |''Blic''

    Tokom renoviranja jedne palate u italijanskom gradu Modeni, pronađena je grobnica sa skeletima muškarca i žene koje ni smrt nije uspela da rastavi.



    Naučnici smatraju da se radi o bračnom paru ili ljubavnicima koji su živeli pre oko 1.500 godina.

    Njih dvoje su sahranjeni tako da je ženina glava okrenuta ka muškarcu, a on drži njenu desnu ruku svojom levom, prenose italijanski mediji.
    Njihov identitet naučnici neće lako otkriti, ali, pošto se ova "grobnica ljubavnika" nalazi unutar palate, pretpostavlja se da su plemićkog porekla.

    ******

    e svašta
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    Pronađeni skeleti žene i muškarca koji se drže za ruke
    I.K. | 19. 10. 2011. - 00:58h | Foto: Newnotizie.it |''Blic''

    Tokom renoviranja jedne palate u italijanskom gradu Modeni, pronađena je grobnica sa skeletima muškarca i žene koje ni smrt nije uspela da rastavi.



    Naučnici smatraju da se radi o bračnom paru ili ljubavnicima koji su živeli pre oko 1.500 godina.

    Njih dvoje su sahranjeni tako da je ženina glava okrenuta ka muškarcu, a on drži njenu desnu ruku svojom levom, prenose italijanski mediji.
    Njihov identitet naučnici neće lako otkriti, ali, pošto se ova "grobnica ljubavnika" nalazi unutar palate, pretpostavlja se da su plemićkog porekla.

    ******

    e svašta
    Ma šatro ljubav ovo, ono .... naišo ljubomorni muž pa ih uskratio za život

  5. #5
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Nemački penzioneri "poludeli" za grafitima

    U Nemačkoj se već neko vreme održavaju kursevi crtanja grafita za starije generacije koji polako postaju sve popularniji, kao i umetnost na koju se odnose. Ali neki od njih su se odvažili i otišli korak dalje, pa su tako svoju novostečenu veštinu izneli na ulicu.
    Stariji građani počinju da uviđaju umetničku vrednost grafita

    Kada se Bertolda Lorenc prijavila na kurs kreativnog pisanja, posebno ju je zaintrigiralo to što se na flajeru koji je pokupila na ulici pominjalo pisanje po zidovima.



    "Došavši na kurs shvatila sam da se radi o nečem drugačijem u odnosu na ono što sam očekivala. U pitanju je bilo crtanje grafita i u prvom trenutku sam se setila kako ne mogu da ih podnesem, ali sam onda stala i razmislila. Kada sam već tu, mogu da ostanem i da vidim o čemu se zapravo radi", kaže ova 59-godišnja Berlinka.

    Ona je samo jedna na od mnogih starijih žitelja Nemačke koji su se predali učenju ove i ostalih formi "ulične umetnosti", ohrabreni kursevima koji su namenjeni upravo njenim vršnjacima. Sedokosi i sa neizbežnim naočarima za vid, oni se ne uklapaju u profil buntovničke mladeži koja se najčešće povezuje sa kulturom grafita.

    "Mnogi stariji ljudi grafite vide kao oblik vandalizma", kaže Stefani Hana, berlinska umetnica koja je organizovala nekoliko ovakvih radionica. "Ali oni sada počinju da uviđaju umetničku vrednost grafita."

    „Slika bake u ružičastom džemperu je prevaziđeni stereotip”

    "Stariji građani koji se posvete grafitima mogu se okoristiti time i emocionalno i fizički"
    Doktorka Dženifer Anders, koja radi kao asistent na gerijatriji jedne hamburške bolnice, tvrdi da nije previše iznenađena ovim trendom.

    “Slika bake u ružičastom džemperu je prevaziđeni stereotip. Današnja generacija penzionera odrasla je u jednom potpuno drugačijem okruženju, uz muziku Roling Stonsa i bivše hipike”, kaže Anders.

    Ona dodaje da se stariji građani koji se posvete grafitima mogu okoristiti time i emocionalno i fizički, mada upozorava da im je potreban i izvestan nivo fizičke spremnosti pre nego što počnu.

    “Umetnička sredina u kojoj su se našli može koristiti penzionisanima kojima nedostaje lični kontakt poslovnog okruženja, ili onima koji su izgubili partnera. Ali to nije sve, postoji i fizička korist, jer crtanje grafita zahteva pokretljivost, savijanje i istezanje, a takođe može pojačati i koordinaciju između ruku i očiju. O potencijalnom premošćavanju generacijskog jaza između staraca i omladine i da ne pričamo.”

    Zidovi kulturnih centara najčešće su površine po kojima ljudi u godinama crtaju, ali...
    Rukovodioci kurseva i radionica vode računa da svoj rad drže u legalnim okvirima, crtajući po velikim platnima ili obezbeđujući dozvole za crtanje na javnim mestima, kao što su zidovi kulturnih centara. Ali ne crtaju svi nemački starci grafite “unutar zakona”.

    Crtači grafita u godinama sa druge strane zakona

    61-ogodišnji Valter F, poznatiji pod svojim umetničkim pseudonimom OZ, poznat je u Nemačkoj po nasmejanim licima koje crta po Hamburgu u kome se može videti preko 12,000 njegovih radova. Ali zbog toga često dolazi u sukob sa zakonom, pa je tako u julu osuđen na četrnaest meseci zatvora. Nemačka štampa, koja ga prati više od decenije, naklonjeno mu je dala nadimak “Grafitni Starkelja”.

    Mnogi od novopečenih crtača grafita u starijoj populaciji idu njegovim stopama, pa znanje koje steknu u radionicama prenose na ne potpuno legalne površine. Stefani Hana kaže da često, vozeći se berlinskim ulicama, na zidovima vidi grafite čije je crtanje podučavala na svojim časovima, zaključivši da je neko od njenih starijih učenika prešao na “drugu stranu zakona”.
    OZ, miljenik nemačke štampe, stekao je u Nemačkoj kultni status

    Bertolda Lorenc, koja je odrasla u Istočnoj Nemačkoj u kojoj je ovakav hobi bio nezamisliva pojava, kaže da se seća kako su, čim je Berlinski zid pao, svi počeli da “šaraju” na sve strane. I dok njeni vršnjaci mahom nostalgično gledaju na prošlo doba u kome su sami bili mladi, ona se ne slaže.

    “Mislim da se današnja mladež mora okoristiti prednostima društva u kome živi.”

    Bilo bi svakako zanimljivo kada bi i kod nas ovakvi kursevi zaživeli. Barem nam zidova ne manjka.

    http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Za...i-za-grafitima

    E zamisli kod nas ovako nešto

  6. #6
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Ma šatro ljubav ovo, ono .... naišo ljubomorni muž pa ih uskratio za život
    što god da je, oni leže jedno pored drugo 15 vekova....strahota.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #7
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    što god da je, oni leže jedno pored drugo 15 vekova....strahota.
    15 vekova sas istim čoekom ... to je bre verna žena a i čoek

  8. #8
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    15 vekova sas istim čoekom ... to je bre verna žena a i čoek
    to su garant ljubavnici...u pravu si ti jer, tad su bili retki brakovi iz ljubavi, sve je bilo ugovarano, naročito među plemićima.
    a možda je ljubomorna žena otrovala ljubavnike, lepo ih namestila za večnost i onda ih zatrpala cementom

    p.s. je l postojao cement tad
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #9
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Neobične vesti

    Mozda bi nasi penzioneri ovako mogli da prekrate vreme svakog 10. i 25. u mesecu dok cekaju u redu pred postom... mozda bi bili manje agresivni kad neko pokusa da udje u postu da posalje pismo.

  10. #10
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    to su garant ljubavnici...u pravu si ti jer, tad su bili retki brakovi iz ljubavi, sve je bilo ugovarano, naročito među plemićima.
    a možda je ljubomorna žena otrovala ljubavnike, lepo ih namestila za večnost i onda ih zatrpala cementom

    p.s. je l postojao cement tad
    Rekao bih da neje http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A6%D0...B5%D0%BD%D1%82

  11. #11
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajf Vidi poruku
    Mozda bi nasi penzioneri ovako mogli da prekrate vreme svakog 10. i 25. u mesecu dok cekaju u redu pred postom... mozda bi bili manje agresivni kad neko pokusa da udje u postu da posalje pismo.
    A što čekaju u redu pred poštom .... nikada mi neće biti jasno Ja mislim da 90% penzionera ima frku da će iz bankomata da iskoči neka divlja zver koja će da ih rastavi od života ... a i vole bre da stoje u redu i prepričavaju sve i svašta, da se ne lažemo ...... :sandokan: u poštu ulazi samo u slučaju krajnje potrebe ... tj moranja

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    A što čekaju u redu pred poštom .... nikada mi neće biti jasno Ja mislim da 90% penzionera ima frku da će iz bankomata da iskoči neka divlja zver koja će da ih rastavi od života ... a i vole bre da stoje u redu i prepričavaju sve i svašta, da se ne lažemo ...... :sandokan: u poštu ulazi samo u slučaju krajnje potrebe ... tj moranja
    missim da misle da će bankomat da im pojede to malo para što imaju....ili će da otkucaju nulu viška pa će da budu u grdnom dugu ne znaju da ne mogu da podignu više nego što imaju
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #13
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Zamenjene bebe u bolnici u Kočanima

    Beta | 19. 10. 2011. - 20:22h | Foto: Blic - Ilustracija | Komentara: 0

    U bolnici u makedonskom gradu Kočani, 120 kilometara jugoistočno od Skoplja, zamenjene su novorođene bebe, te je majka koja je rodila devojčicu kući odnela muško dete, i obrnuto.
    "Kada smo došli kući iz bolnice videli smo da je beba zamenjena. Kada smo pitali sestru u bolnici gde je naša beba, ona je kazala da nam je dala bebu, ali mi smo videli i različite brojeve na pelenama", izjavio je za televiziju Kanal 5 otac zamenjene devojčice.



    Druga porodica nije imala vremena da otkrije odmah zamenu, zato što je majka ležala u bolnici gde se oporavljala od carskog reza i nije stigla da raspovije bebu.

    U bolnici su u trenutku zamene beba bila četiri novorođenčeta: blizanci i muško i žensko dete. U bolnici su naveli da greška nije bila namerna.

    "Nije cela bolnica kriva za ovo, sestra će biti kažnjena", kazao je rukovodilac odeljenja za akušerstvo u bolnici u Kočanima, Fonzi Jurikov.

    Roditelji beba koje su zamenjene ne žive u istom gradu, tako da je muška beba otputovala 70 kilometara dalje, u mesto Pehčevo.



    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/284285...ici-u-Kocanima



    Bila ČETIRI deteta i oni se zeznuli i to bar da su isti pol bile nego dečko i devojčica ..... al cenim da ih ni za gram pirinča kočanskog ne bi zeznuo

  14. #14
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    baš htedoh da pitam je l to tamo odakle pirinač dolazi
    samo 4 bebe pu, majka mu stara....
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #15
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    baš htedoh da pitam je l to tamo odakle pirinač dolazi
    samo 4 bebe pu, majka mu stara....
    težak je to i odgovoran posao košminice moja

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    težak je to i odgovoran posao košminice moja
    mene uvek bio strah da mi decu u bolnici ne zamene znaš kako sam ih zagledala kad sam ih rodila, pa posle kad su ih donosili na podoj...pa posle kad smo išli iz bolnice....mani ti to, ozbiljna je to stvar......a ta afera je samo još jedan dokaz da zdravstvo u regionu ne valja ni pola promila, kad tu mogu da zglajznu.
    4 bebe - oni zamene, pa aj što zamene da je istog pola - nego promaše pol bebe....da nije strašno bilo bi smešno.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    mene uvek bio strah da mi decu u bolnici ne zamene znaš kako sam ih zagledala kad sam ih rodila, pa posle kad su ih donosili na podoj...pa posle kad smo išli iz bolnice....mani ti to, ozbiljna je to stvar......a ta afera je samo još jedan dokaz da zdravstvo u regionu ne valja ni pola promila, kad tu mogu da zglajznu.
    4 bebe - oni zamene, pa aj što zamene da je istog pola - nego promaše pol bebe....da nije strašno bilo bi smešno.
    Teo ja da pustim pesmu ovo je Balkan - u prilogu ... al reko i onako samo drobiš nešto

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Teo ja da pustim pesmu ovo je Balkan - u prilogu ... al reko i onako samo drobiš nešto
    a jes da drobiš...i to na sitno :raz_114: k'o pirinač
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #19
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Neobične vesti

    Gotovo polovina svetskih milionera su Amerikanci

    Tanjug | 19. 10. 2011. - 19:42h | Foto: AFP-Ilustracija | Komentara: 0

    Od 24,5 miliona milionera u svetu, što je jednako 0,5 odsto globalne populacije, čak 41 odsto ili 9,9 miliona su Amerikanci, saopštio je istraživački institut "Kredi Suis".
    Na drugom mestu je Japan, gde živi deset odsto od ukupnog broja svetskih milionera, a na trećem Francuska sa devet odsto, preneli su svetski mediji.

    Prema podacima Instituta, ukupno bogatstvo 24,5 miliona svetskih milionera je sredinom 2010. iznosilo 69,2 biliona dolara, a najveći broj njih je posedovao između 10 i 50 miliona dolara.



    "Procenjujemo da u Kini ima 800.000 ljudi koji poseduju bogatstvo između 10 i 50 miliona dolara, što je jednako 3,3 odsto ukupnog broja svetskih milionera", izjavio je izvršni direktor kompanije "Kredi Suis prajvat benking".

    Kad je reč o ljudima "teškim" više od 50 miliona dolara, pri čemu ima i onih sa više od pet milijardi dolara, takvih je u svetu jedna hiljada. Najveći broj njih je takođe iz SAD.

    Trenutno prosečni odrasli Amerikanac raspolaže bogatstvom od 236.000 dolara, od čega oko 200.000 dolara u finansijskoj imovini poput akcija ili obveznica, kao i oko 100.000 u realnoj imovini, kao što su nekretnine.

    Sa druge strane, prosečni Amerikanac ima dugove od oko 60.000 dolara.

    Od Amerikanaca su u svetu bogatiji Švajcarci, Norvežani, Australijanci, stanovnici Singapura i Francuzi.





    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/284311...-su-Amerikanci


    I cenim da se 2/3 njih kao i Srbi 90-tih bave valjanjem magle

  20. #20
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Pivom protiv osteoporoze kod žena
    Tanjug | 19. 10. 2011. - 14:31h |

    Žene bi svakodnevnim konzumiranjem po malo piva mogle da spreče pojavu osteoporoze, pokazali su rezultati istraživanja grupe britanskih naučnika s univerziteta "Kembridž".

    Pivo koje se pravi od vode i slada sadrži, kako su objasnili naučnici, veliku količinu silikona sa glavnom ulogom u formiranju kostiju koje se stalno razgrađuju i izgrađuju, preneli su francuski mediji.

    Naučnici su istakli da se silikon kombinuje sa ženskim hormonom estrogenom ostvarujući pozitivno dejstvo, a pošto je nivo tog hormona sa godinama sve manji kod žena, važno je da one imaju adekvatan dnevni unos silikona.

    Tokom ispitivanja koje se sastojalo u kontroli kostiju žena, manjih ili većih konzumenata piva, utvrđeno je i da silikon nije jedini važan sastojak za kosti, već da je to i etanol, sastojak piva koji smanjuje gubitak koštane mase.
    ********************************

    u tome je, dakle, stvar što deblje žene u menopauzi imaju čvršće kosti od onih mršavih
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 1 od 8 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Neobične frizure
    Od DaDole u forumu Fotografija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01-05-2015, 22:52
  2. Neobično o poznatima
    Od DaDole u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22-09-2014, 07:50
  3. Neobični kućni ljubimci
    Od kojica u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26-02-2014, 09:27
  4. Neobičan nameštaj
    Od kojica u forumu Uređenje doma
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 15-02-2014, 07:23
  5. Neobične životinje
    Od kojica u forumu Biologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05-10-2011, 18:39

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •