Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 44

Tema: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

  1. #21
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,244

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима




    Moj prvi automobil .... Matra Jet M530 LX - targa ....

    Iako je i ovo bio francuz , ne mešati sa Simkinim matrama - Bagerom ili Talbot jer je ova imala Fordov motor 1,7 litra smešten između prtljažnika i zadnje klupice (kao kod poršea 911- targa) .... 75 KS i HC-V4-Motor (koji je konstruktor maznuo od Forda 17 M) a menjač i diferencijal su bili ,, oteti ,, od Forda 15 RS. Obzirom da je ,, limarija,, bila od specijalne vrste plastificiranog lima , bila je do zla Boga startna i ,, gazila je ,, kao od šale 190/h (gravirana je bila 220).
    Sećam se, jednom je pala ,, trka ,, sa Opelom GT_om ... koji je u to vreme isto bio par par excellence Beograda...na deonici starog autoputa ZG- BG !! Pa da getejac kod Rume nije prokuvao ... Boga mi, pretilo je da bude na kraju nerešeno

    Mnoge dobre i skupe automobile vozih u svom životu ali ovo malo čudo obožavah .... kao ni jedno drugo - kasnije. I dan danju, kao relikviju ... čuvam njenu registarsku tablicu !!!

  2. #22
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od keks Vidi poruku



    Moj prvi automobil .... Matra Jet M530 LX - targa ....

    Iako je i ovo bio francuz , ne mešati sa Simkinim matrama - Bagerom ili Talbot jer je ova imala Fordov motor 1,7 litra smešten između prtljažnika i zadnje klupice (kao kod poršea 911- targa) .... 75 KS i HC-V4-Motor (koji je konstruktor maznuo od Forda 17 M) a menjač i diferencijal su bili ,, oteti ,, od Forda 15 RS. Obzirom da je ,, limarija,, bila od specijalne vrste plastificiranog lima , bila je do zla Boga startna i ,, gazila je ,, kao od šale 190/h (gravirana je bila 220).
    Sećam se, jednom je pala ,, trka ,, sa Opelom GT_om ... koji je u to vreme isto bio par par excellence Beograda...na deonici starog autoputa ZG- BG !! Pa da getejac kod Rume nije prokuvao ... Boga mi, pretilo je da bude na kraju nerešeno

    Mnoge dobre i skupe automobile vozih u svom životu ali ovo malo čudo obožavah .... kao ni jedno drugo - kasnije. I dan danju, kao relikviju ... čuvam njenu registarsku tablicu !!!
    Mlogo lepa kola

  3. #23
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,244

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Sandokan
    Mlogo lepa kola

    ....Baš, misliš mlogo ?!

  4. #24
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,244

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od keks Vidi poruku



    Moj prvi automobil .... Matra Jet M530 LX - targa ....

    Iako je i ovo bio francuz , ne mešati sa Simkinim matrama - Bagerom ili Talbot jer je ova imala Fordov motor 1,7 litra smešten između prtljažnika i zadnje klupice (kao kod poršea 911- targa) .... 75 KS i HC-V4-Motor (koji je konstruktor maznuo od Forda 17 M) a menjač i diferencijal su bili ,, oteti ,, od Forda 15 RS. Obzirom da je ,, limarija,, bila od specijalne vrste plastificiranog lima , bila je do zla Boga startna i ,, gazila je ,, kao od šale 190/h (gravirana je bila 220).
    Sećam se, jednom je pala ,, trka ,, sa Opelom GT_om ... koji je u to vreme isto bio par par excellence Beograda...na deonici starog autoputa ZG- BG !! Pa da getejac kod Rume nije prokuvao ... Boga mi, pretilo je da bude na kraju nerešeno

    Mnoge dobre i skupe automobile vozih u svom životu ali ovo malo čudo obožavah .... kao ni jedno drugo - kasnije. I dan danju, kao relikviju ... čuvam njenu registarsku tablicu !!!

    Pošto je jedna pijana budala iz pravca Višegradske ulice smatrala, da na raskrsnici sa Deligradaskom (kod DIF_a) gde svi na semaforu čekasmo zeleno..nema potrebe da koči … tu je, na moju veliku žalost moja matrica završila karijeru. Havarija je bila ogromna i neisplativa.Doduše, a što reče onomad policajac na uviđaju, sretna sam da sam ostala živa jer da me je onaj idi/J/ot umesto u krilo – udario posred vrata ….

    Moj dobar drugar, tj. bivši klasić, Rale, kome je životni Moto bio : „ Nije neophodno potrebno mlatiti vreme u Gimnaziji a posle i na studijama „ ... imaše tada, odmah preko Pančevca automehaničarsku radnju koju je snabdevao >Lege artis< havarisanim automobilima kupljenim na Carinskim licitacijama ... pa da ne idem ,, bosa ,, i prevozno se opet ne organizujem kako treba, mada, iz principa nikada nisam volela da vozim tuđa kola, ponudi mi na uslugu tek sređenog 'talijanca Fiat_a 850 Coupe !!!!



    Jooooooooooooooooj ... kako je to bio sladak autić - za parkiranje gde hoćeš. Isto žuti (kao da sam se bila pretplatila na tu boju) i pravi mali zvrk. Imao je ,,samo,, 900 kubika i 52 KS (motor OHV-4) ali kao i svaki 'talijanac () startan kao osica. Za našu tadašnju mladost, beše to pravi ženski auto i ako je tada u Beogradu, između ostalog, bilo mnogo više >fensi < voziti VW - Bubu.


    ***

  5. #25
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    prvo od caleta opel kadet suza, pa mb124 250, pa moji: tipo1,7d, mb190 2.0, ww passatIV variant 2.0, pa buick skylark v6, nissan terrano II, bmv 325 tds e36, bmw 320d e46,a6 1,9 tdi , bmw 530d e39,bmw 530d e60 plus jos tri od zene (dva golfa,3 i 4, i P 206cc) i tri kombija vw t4, MB V 220cdi i sad Renault Paasinger 2,5 150. el moze bez opisivanja?

  6. #26
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od talking with myself Vidi poruku
    prvo od caleta opel kadet suza, pa mb124 250, pa moji: tipo1,7d, mb190 2.0, ww passatIV variant 2.0, pa buick skylark v6, nissan terrano II, bmv 325 tds e36, bmw 320d e46,a6 1,9 tdi , bmw 530d e39,bmw 530d e60 plus jos tri od zene (dva golfa,3 i 4, i P 206cc) i tri kombija vw t4, MB V 220cdi i sad Renault Paasinger 2,5 150. el moze bez opisivanja?
    ne može bar minimalni opis
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  7. #27
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    ne može bar minimalni opis
    suza bijela, 1,6, ja mlad i tek polozio a ona isla kao avion (malo je gore kocila ) i bila nakon dve godie kod starog hrdava za nepovjerovati (najvise blatobrani i vezni limovi+5 vrata)
    mb 250 zeleni, njega se bas i nisam navozao- tata nije dao (kao neiskusan sam, zadnja vuca i ti fazoni) ugl tad sam prvi put osjetio cari sibera i klime, cuo za abs i sl
    1995. tipo 1,7 d, sivi, pao sam na digitalne instrumente. inace klepetav i trom
    1996. mb190 2.0, bjeli, automatik, sa ugradjenim plinom, zaebavala me neka k glava- jedva ga se rjesio
    1997. wv passat variant 2.0 crni, samo 115 ks ali super mjenjac- djelovao je mnogo jace i nije mnogo trosio, zamjenio sam ga za bmw 325 tds (uporedo sam imao prvo buicka v6 2.8. smedji(dovezao ga frend iz njemacke i dao ga za 2000 ondasnjih maraka (a kad budala ima para i drvene svirale se prodaju) pa nissana terrana II 2,4 zeleni(kupio ga starog godinu dana malo udarenog a prodao nakon dve nekoj stranoj organizaciji za iste pare)
    1998. onda pomenuti bmw 325 tds, crni, spusten, smrtno sam se zaljubio u njega
    2000. zamjenim i doplatim za 320 d e46, crni ali se razocaram, nije isao kao sestak- jedino je trosio manje od upaljaca
    2002. a6 1,9 tdi, bilo popularno pa se i ja , baja, primio. nista posebno- tek sa modelima iznad 2004 audi je postao skroz ozbiljan
    2003. 530d e39, em volio bmw em pao na angel eyes+ sestak motor. pred kraj iste godine izadje e60 i ispocetka mi je bio ruzan ali avaj
    2008. 530d e60 do danas , kralj, car sah, mat bar meni iako ima i boljih auta, mnogo
     


  8. #28
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    za buicka svaka čast još ako je bio manulać uživancija
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  9. #29

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Ranije sam ovo vozio:

     


    Ali danas nešto elegantnije:

     

  10. #30
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    za buicka svaka čast još ako je bio manulać uživancija
    jok, bio automat pored volana. al auto blesavo, prednja klupa se pomjerala zajedno (sve struja), kad dignes naslon za ruke tri mjesta za sjesti, 1980 g.p a imao webasto, klima, servo i svu mogucu struju. mene gluposti palile poput blendanja cjelog zadnjeg fara prilikom skretanja i sl.

  11. #31
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od Marko Vidi poruku
    Ranije sam ovo vozio:

     


    Ali danas nešto elegantnije:

     
    Bolje da si ostao kod ovog iz Stuttgart-a, ovaj drugi, novopeceni Bayern-ac iz Münchena ko...tenk

  12. #32
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od talking with myself Vidi poruku
    jok, bio automat pored volana. al auto blesavo, prednja klupa se pomjerala zajedno (sve struja), kad dignes naslon za ruke tri mjesta za sjesti, 1980 g.p a imao webasto, klima, servo i svu mogucu struju. mene gluposti palile poput blendanja cjelog zadnjeg fara prilikom skretanja i sl.
    ma ja volim kad je auto ogoljen bez ikakve elektronike

    inače sam ovo vozio nekad a sad ne smem da priđem kolima da ne bude sviranje klavira na neodređeno vreme.







    ebe me poreska!!!
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  13. #33
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    mmm ovog srednjeg imao moj poznanik u 5,7 ili 5,0 varijanti- ne sjecam se tacnno ali je svejedno: kad mu prilazis dok radi u leru osjecas vibracije niskih frekvencija i kao da pod vibrira a zvuk sl. zvuku jahti u marinama

  14. #34
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od talking with myself Vidi poruku
    mmm ovog srednjeg imao moj poznanik u 5,7 ili 5,0 varijanti- ne sjecam se tacnno ali je svejedno: kad mu prilazis dok radi u leru osjecas vibracije niskih frekvencija i kao da pod vibrira a zvuk sl. zvuku jahti u marinama
    naježim se samo kad se setim, nikad ga neću prežaliti. ekstra je bio za drift po fruškoj gori.
    nažalost sam morao da ga prodam zbog dugovanja.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  15. #35
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    naježim se samo kad se setim, nikad ga neću prežaliti. ekstra je bio za drift po fruškoj gori.
    nažalost sam morao da ga prodam zbog dugovanja.
    ybg. a bio je i iste boje kao ovaj na slici

  16. #36
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    Citiraj Prvobitno napisano od talking with myself Vidi poruku
    ybg. a bio je i iste boje kao ovaj na slici
    ove slike sam kačio sa neta pošto nemam u kompu od mojih.

    trans am 86 godište je bio crn, 99 žut, a camaro crven
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  17. #37
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    probao sam novi 530xd od kolege. prvo, mnogo je skockaniji unutra od modela e60, mislim, materijali su i prije bili ok ali sad su savrseni, obloge na vratima su masivnije i sve djeluje za klasu kvalitetnije (iako u sustini nije toliko) instrument tabla je predivna, centralna konzola isto (u apsolutnom fullu je auto), sjedista..sve. drugo, i dalje je tu ista dinamika ali je sad unutra jos tisi i imam osjecaj duplo udobniji. o motoru i ubrzanjima nema potrebe (258ks) .. prvi put sam vozio auto sa stop&go funkcijom i iznenadio se koliko je efikasna. na semaforima se gasio i u djelicu sekunde nakon pustanja kocnice motor se palio a auto kretao. jos moram priznati da nisam znao da ima ovu funkciju (nije mi rekao) i kada sam prvi put stao i auto se ugasio bio je totalni zbunjitis "qq, sto se gasi?!?"
    fenomenalan aVto, jedino je 62000 e plus 3000e kasko za prvu godinu mnogo kume...

  18. #38
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима


    Ovo je Mica!
    ona je rodjena 2006. godine. ja je cuvam od 2010.
    inace, jako je lepa i cista, mala.. slatka. ima CD plejer, elektricne podizache.. dobre zvuchnike.. i dobrog gazdu
    dizel, 1.3.
    nisam preterano udobna kad je losh put.. ali se ne zalim, gazda me cuva.
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  19. #39
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    je l se sjedista lako obaraju...tj, je l ima easy entry sistem?

  20. #40
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Аутомобили које смо возили и понешто о њима

    naravno, sve full
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. "Београд под водом“
    Od Poštar u forumu Srbilend
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15-05-2014, 13:33
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15-03-2014, 19:49
  3. Аутомобили о којима маштам
    Od QueenOfClubs u forumu Automobilizam
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 30-01-2013, 15:12
  4. Зашто се не разводе...
    Od QueenOfClubs u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 30-09-2011, 14:44
  5. Заштита аутомобила од крађе
    Od QueenOfClubs u forumu Automobilizam
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27-08-2011, 16:37

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •