Stranica 3 od 25 PrviPrvi 1234513 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 494

Tema: Najbolji srpski teniser NOVAK ĐOKOVIĆ

  1. #41
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Muratoglu: Novak može da bude prvi


    Poznati teniski trener Patrik Muratoglu, koji drži svoju akademiju, u razgovoru za "Večernje novosti" kaže da Novak Đoković ima kvalitet da bude 'broj 1'.
    "Naravno, Novak može da postane broj jedan na svetu. Ima snažan karakter i odličnu igru koju mora da nastavi da unapređuje".
    "Teško mu je u ovom trenutku jer su Nadal i Federer neverovatni, ali da je igrao u neko drugo vreme do sada bi već bio višestruki Grend slem šampion".
    "Ključ je u tome da veruje da može na tron. Njegove fizičke sposobnosti moraju da budu na vrhuncu.
    Zbog toga mora da ima pametniji raspored turnira, kako bi na najvažnijim takmičenjima izdržao napore.
    Ritern i defanzivna igra su mu među najboljima na svetu, ali da bi osvajao slemove trebalo bi da razvije i agresivnu igru, da napada loptu ranije, i da poboljša igru na mreži.
    Ove godine je izgubio šest meseci zbog tehničkih promena na servisu, što je bila loša ideja. Sledeće ć, već biti mnogo bolji. Ima igru da dobije Federera, a da bi bio bolji od Nadala mora stalno da pritiska protivnika", dodaje francuski trener za "Novosti"..
    Muratoglu kaže da će finale Dejvis kupa između Srbije i Francuske biti neizvesno. "Glavna snaga Srbije, ali i najveća prepreka, jeste vaš najbolji igrač Novak Đoković. On je neverovatan teniser i veliki ratnik.
    Rođen je za momente kao što je ovo finale, a i snažan je na mentalnom planu.
    Ali, Nole ima i slabosti jer se svi previše oslanjaju i crpe samopouzdanje od njega. Ako ne bude odigrao kako očekuju, to može da utiče i na ostale igrače.
    On nema drugog izbora nego da bude jak.
    Zato mislim da će ovo finale biti veoma otvoreno i u tome je na neki način magija. Odlučiće spremnost jednih ili drugih da se nose s očekivanjima koja su im nametnuta".
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  2. #42
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    daj Bože da dođe do finala....i da pobedimo francuze.
    Daj Boze. Veliki uspjeh bi bio to za Srpski tenis i Srpske tenisere za Srbiju u svakom pogledu izmicenu zemlju.
    Pored slave bilo bi i para za tenis savez Srbije .Sve ukupno mi godi i podize ocekivanja .To je veliki pritisak za nase tenisere .
    Novak puno ulaze licnog doprinosa u taj za njega izuzetan dogadjaj da svojoj Srbiji koju u stcu ponosno i sa puno ljubavi nosi, donese titulu najbolje tenis sile. Pored svih napada na njega i njegovu licnost on se ne obazire zna da ono sto zarko zeli je mnogo jace i vrijedno je truda.

    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  3. #43
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković: Čast mi je što sam igrao pred Maradonom

    Posle sigurne pobede u 1. kolu Mastersa u Londonu protiv Tomaša Berdiha (6:3, 6:3), srpski teniser Novak Đoković izjavio je mu je posebno drago što je nastupao pred legendarnim fudbalerom Dijegom Maradonom koji se našao na tribinama.



    "Dijego, hvala što si došao. Velika je čast što si i ti ovde na Mastersu. Sredinom prvog seta nisam znao da li da igram nogama ili rukama", rekao je Novak izazvavši masovne ovacije sa tribina.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  4. #44
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Nadal ponovo bolji od Đokovića



    Novak Đoković izgubio je od Rafaela Nadala u dva seta 7:5, 6:2 u drugom kolu grupe A Masters kupa u Londonu.
    Posle neizvesnog prvog seta u kome su nijanse odlučivale, drugi deo igre protekao je u potpunoj dominaciji španskog tenisera.
    Đoković sada ima skor od pobede i poraza, dok je Nadalu to drugi trijumf kojim još uvek nije obezbedio mesto u polufinalu turnira. Treći reket sveta u narednom kolu igra sa Endijem Rodikom, dok se najbolji teniser sveta sastaje sa Tomašom Berdihom. Posle prvog gema koji je Đoković lako dobio bez izgubljenog poena, usledio je naredni u kojem je svaki poen rešen nakon duže razmene udaraca.
    Srpski teniser je agresivnom igrom stigao do prve brejk lopte u drugom gemu, ali se Španac odličnim servisima izvukao iz neprijatne situacije.
    Iako je treći reket sveta delovao sigurnije na početku meča, Nadal je prvi stigao do brejka u petom gemu pošto se bolje snašao na mreži.
    Interesantno je da Španac prethodne dve brejk lopte u tom delu igre nije iskoristio jer je ramom loše zahvatio lopticu. Međutim, to nije poremetilo Đokovića koji nastavio da primenjuje istu taktiku i agresivnim udarcima stiže do poena.
    Prepoznatljivom bekhend paralelom došao je do dve brejk prilike i već prvu iskoristio posle Nadalove greške.
    Pauza tokom koje je Đoković morao da promeni sočiva usporila je na kratko ritam meča, a do novog brejka prvi je stigao Nadal u 11. gemu.
    Srpski teniser napravio je duplu servis grešku kojom je doneo Špancu dve brejk prilike i potom bekhendom poslao loptu u aut za vođstvo Nadala od 6:5.
    Imao je treći teniser sveta tri prilike u narednom gemu da uzvrati protivniku, ali ih nije iskoristio i prvi reket sveta je poveo 1:0 u setovima.
    Pad nivoa Đokovićeve igre početkom drugog seta iskoristio je Nadal i dvostrukim brejkom za 3:0 praktično rešio pitanje pobednika. Španac je potom rutinski priveo meč kraju i tako došao nadomak polufinala Masters kupa.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  5. #45
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    "Telegraf" pecka Noleta: Teniser koji nema sreće ili hipohondar?

    A. P. | 26. 11. 2010.

    Novak Đoković je imao veliki peh sa sočivom tokom meča sa Nadalom, pa je uprkos sjajnoj igri u prvom setu potpuno izgubio ritam u nastavku. Novinari britanskog "Telegrafa" nisu propustili priliku da pomalo neprijateljski pecnu trećeg tenisera sveta pred meč sa Rodikom.


    Najbolji teniser Srbije je morao da zatraži pomoć lekara u 2. kolu grupne faze završnog turnira, a za problem sa okom je i sam rekao da se dešava "jednom u milion puta".


    Međutim i to je bilo dovoljno novinarima da u "naoštrenom" tekstu podsete na nekoliko mečeva, koji su svojevremeno zasmetali i Novakovom narednom rivalu Endiju Rodiku.

    "Novak Đoković može da doda iritaciju oka na svoju dugu listu problema. Treći teniser sveta je poznat po borbama na terenu sa povredama i bolestima, pa se postavlja pitanje da li je on samo nesrećna žrtva povreda ili hipohondar", piše u tekstu u kom se navodi nekoliko Đokovićevih mečeva u kojima je imao probleme.

    Između ostalog se spominje Australijan open 2010. godine i poznati poraz od Žoa Vilfreda Conge rezultatom 7:6, 6:7, 1:6, 6:3, 6:1.

    Da podsetimo, Novak je preokrenuo na 2:1 u setovima i tada je potpuno dominirao terenom. Međutim, potpuno su ga isekli problemi sa stomakom zbog kojih je morao u svlačionicu. Vratio se i vidno iscrpljen je mogao samo da odigra do kraja i pomiri se sa porazom.

    "Telegraf" navodi i pobedu nad Hjuitom na Vimbldonu (7:5, 6:4, 3:6, 6:4), kada je Australijanac rekao da "Novak uvek ima nešto", a spominje se i duel sa Rodikom na Australijan openu 2009. godine, kada Đoković nije izdržao ekstremnu vrućinu.

    Novinari britanskog lista će vrlo verovatno odgovor dobiti već večeras, kada Đoković igra protiv Rodika u Londonu u duelu koji bi mogao da ga odvede u polufinale turnira.

    ma, samo se*endaju....hipohondar ne bi bio treći igrač sveta. treba mu odati priznanje što je sve vreme u vrhu, pored svih problema koje ima, a ne obratno....
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #46
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković: "Sa jednim okom - teško"



    Đoković smatra da još uvek ima dobru šansu da prođe u polufinale, ali da se brine zbog problema sa sočivima i okom.
    Srpski teniser Novak Djoković izjavio je da još veruje u plasman u polufinale na završnom ATP turniru sezone u Londonu, ali je priznao da je razočaran posle poraza od najboljeg igrača sveta Rafaela Nadala.
    Pre svega, zato što je 16. poraz u 23 susreta sa Nadalom pretrpeo zbog problema sa sočivima. "Muka mi je i da pričam o tome.
    Neverovatno stvar mi se desila.
    Prvi put sam iskusio ovako nešto.
    Desno oko se izritiralo, pa od rezultata 5:5 u prvom gemu nisam mogao da igram. Nisam mogao ni da vidim loptu.
    Strašno", kazao je Djoković posle poraza od 0:2 (5:7, 2:6). Problemi Djokovića sa sočivima počeli su u osmom gemu kada je treći teniser sveta tražio tajm aut kako bi rešio situaciju.
    Po završetku tog gema otišao je i u kupatilo da namesti sočiva, ali su ona nastavila da mu smetaju. Kasnije je tražio i pomoć lekara.
    "Ne tražim izgovor, ali zaista nisam mogao da igram.
    Videću sa doktorom da li je nešto ozbiljno u pitanju ili ću moći da igram u petak u trećem kolu.
    Sigurno neću moći sa jednim okom.
    Posebno to nisam mogao kada mi je protivnik bio Nadal", rekao je Djoković.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  7. #47
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković u polufinalu Masters kupa



    Najbolji srpski teniser Novak Đoković obezbedio je prolaz u polufinale Masters kupa u Londonu i tu će igrati sa drugim teniserom sveta Rodžerom Federerom.
    Za prolaz dalje Novaku je bio potreban jedan set u meču sa Endijem Rodikom, a on je Amerikanca savladao sa 6:2, 6:3 posle 66 minuta igre.

    Osim što je vrhunski teniser, Novak je još jednom pokazao da je i veliki šoumen i da ume da se našali na svoj račun – na teren je izašao sa povezom preko desnog oka aludirajući na problem sa sočivom koji je imao u meču sa Nadalom.

    Već u prvom gemu Đoković se suočio sa brejk loptom, najviše zbog sopstvenih grešaka.
    Spasao ju je posle duge razmene udaraca i Rodikove greške iz forhenda, a zatim je dobrim servisima okončao gem.
    Do prvog brejka došao je Novak u četvrtom gemu – sve je počelo dobrim 'pasingom', a zatim je Rodik napravio dve neiznuđene greške u dužim poenima.
    Takvi, dugi poeni mnogo više 'leže' Đokoviću nego Rodiku, a bilo ih je mnogo na početku meča, što je i bilo presudno da srpski teniser dođe do prednosti.
    Bilo je očigledno da se Rodik nešto slabije kreće i to je Novak nemilosrdno koristio. Đoković je lagano dobijao gemove na svoj servis, a na kraju je napravio još jedan brejk i dobio set sa 6:2.
    Rodik je bio dekoncentrisan, pravio je mnogo grešaka, a Đoković je bio opušteniji posle prolaska u polufinale.
    U četvrtom gemu Novak briljantnom forhend paralelom dolazi do brejk lopte, a Amerikanac mu duplom servis greškom poklanja gem.
    Manjih problema u 'svojim' gemovima Đoković je imao jedino u poslednjem gemu, kada je posle dva nekontrolisana forhenda Rodik imao 0:30.
    Ipak, sa tri sjajna servisa i greškom suparnika Novak dolazi do treće pobede u osmom meču sa Rodikom.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  8. #48
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak: Sa Nadalom teško i sa oba oka



    Srpski teniser Novak Đoković kaže da zbog problema sa sočivima nije uspeo da pruži jači otpor protiv prvog igrača sveta, Španca Rafaela Nadala, koji je slavio sa 7:5, 6:2 u meču drugog kola Grupe A završnog Mastersa u Londonu.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  9. #49
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Evo jos jednog obavestenja...

    Vajda: Novak greškom stavio dva sočiva



    Novak Đoković je igrao sa dva sočiva u desnom oku, rekao je njegov trener Marjan Vajda, komentarišući poslednji meč protiv Rafaela Nadala, koji je naš teniser izgubio u dva seta

    "Kontaktna sočiva su počela da mu se pomeraju po oku.
    Greškom je u desnom oku imao dva sočiva, jedno preko drugog", rekao je Vajda specijalnom izveštaču Bi-Bi-Sija iz londonske arene 02.
    On je ispričao da su sočiva , kada su se razdvojila, počela da mu smetaju i grebu oko.
    "On to, međutim, nije znao. Izvadio je jedno sočivo i misleći da je to to zamenio ga s drugim. Znači, imao je dva sočiva u oku sve vreme i ništa nije video.
    Stvarno neverovatan peh", objasnio je Vajda.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  10. #50
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković - neukrotivi fenomen iz Srbije!



    "Ova godina je bila puna uspona i padova. Šest meseci nisam igrao dobro, faktori sa strane su uticali na rezultate i mučio sam se sa zdravljem. Više sam se borio sa tim nego sa tenisom. Od Vimbldona je počeo uspon u ovoj sezoni i ja pokušavam da sve vreme održim visok nivo. London je veoma važan turnir, četvrti put zaredom sam se kvalifikovao. Hoću da budem bolji nego prošli put i hoću da odigram bar polufinale", rekao je Đoković.

    "To su važni delovi moje ličnosti. Volim da uživam u životu, kako na terenu, tako i van njega. Kad mi dođe inspiracija, onda volim da zabavljam druge. Posvećujem puno pažnje navijačima jer cenim ono što oni rade i to što svoje vreme troše na nas. Podrška navijača je veoma važna, na svakom nivou".
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  11. #51
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak TRECI teniser u svijetu i najbolji u svojoj SRBIJI



    Ovaj, 41. Masters kup u istoriji, prvi je od 2004. godine na kojem su se u polufinale plasirali teniseri iz Top 5 grupe na ATP listi. Nadal je prvi, Federer drugi, Đoković treći, a Marej peti.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  12. #52
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković bez finala u Londonu...



    Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Masters kupa u Londonu.
    Đoković je u drugom polufinalu izgubio od drugog igrača sveta Rodžera Federera sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4.
    Protivnik Švajcarca u nedeljnom finalu biće njegov najveći rival i prvi igrač sveta Rafael Nadal koji je prethodno posle velike borbe pobedio miljenika domaće publike Endija Marija.
    Đoković je u 19. okršaju sa Federerom odigrao veoma slab prvi set, a priliku da se vrati propustio je početkom drugog kada je imao brejk prednosti i vođstvo od 3:0. Srpski teniser je međutim tokom duela izgubio svoj servis čak četiri puta što je za igrača kao što je Federer ipak previše.
    Novak nije mogao lošije da otvori duel protiv Švajcarca. Federer je dobio uvodni gem meča, a onda je u narednom iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 2:0. Imao je Đoković u petom gemu 30:30 i dva izjednačenja, ali nije uspeo da dođe do brejk lopte.
    U narednom gemu dva veoma dobra riterna i jedna dupla servis greška doneli su Federeru tri vezane brejk prilike koje je Đoković neutralisao, ali je kod četvrte poslao relativno lagan volej u mrežu.
    Federer je tako neočekivano lako stekao dva brejka prednosti, što je u sledećem gemu pretvorio i u 1:0 u setovima posle 32 minuta.
    Do prve brejk prilike na meču Đoković je došao na briljantan način. Federer je u trećem gemu drugog seta ispustio 40:15, a onda je Novak na 40:40 fantastičnim forhend riternom došao do prve brejk lopte koju je i pretvorio u gem za vođstvo od 2:0.
    Već u sledećem gemu Federer je imao 0:30 i veliku priliku da se odmah vrati, ali Đoković je dobio naredna četiri poena i poveo sa 3:0. Novakova prednost ipak nije dugo trajala.
    Federer je prvo smanjio na 3:1, a zatim je na 30:30 dobio veliki poklon pošto je Đoković lagani forhend volej poslao u aut.
    Švajcarac je tu šansu iskoristio, smanjio je na 3:2, a zatim rutinski dobio svoj servis gem za 3:3.
    Tri uzastopno dobijena gema donela su Federeru dodatno samopouzanje koje je pretvorio u tri vezane brejk lopte.
    Oduzeti servis bi u tom trenutku verovatno značio i pobedu za Švajcarca, ali Đoković je uspeo da neutrališe sve tri prilike i dođe do vođstva od 4:3. Osmi gem drugog seta Federer je dobio uz dosta problema, a onda je, očigledno umorni Đoković, popustio, Federer je to iskoristio i poveo je sa 5:4.
    U sledećem gemu nije bilo dileme i Federer je posle sat i 20 minuta igre neočekivano lako došao do finala gde će pokušati da osvoji peti trofej na zavšnom Mastersu. Đokoviću ostaje da se dobro spremi za najvažniji događaj godine, finale Dejvis kupa koje se od trećeg do petog decebra igra u Beogradu.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  13. #53
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković: Federerov najbolji meč u 2010.



    Srpski teniser Novak Đoković sportski je priznao da ga je Rodžer Federer nadigrao u polufinalu završnog Mastersa u Londonu, uz tvrdnju da je Švajcarac protiv njega odigrao možda svoj najbolji meč u 2010. godini...
    N O V A K
    "Rodžer je protiv mene odigrao vrhunski meč...možda najbolji u 2010.
    Od prvog udarca bio je fantastičan i zaslužio je pobedu.
    Ja sam malo razočaran što sam ovako završio Masters, ali nisam mogao više protiv ovakvo raspoloženog protivnika.
    Nisam igrao kako želim i nadam se da ću to ispraviti naredne nedelje u finalu Dejvis kupa u Beogradu", rekao je Đoković.
    R O DZ E R
    "Novak je odigrao pristojan meč, ali sam sada uspeo da ga nadigram. Bio sam agresivan, a loptica me slušala, kao i na čitavom turniru, zbog čega sam jako srećan. Nisam izgubio nijedan set i jasno je da sam u dobroj formi.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  14. #54
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković: Niko neće pobeći od šišanja na „nularicu"



    Novak Đoković je uzeo kraći predah posle završnog Mastersa u Londonu i juče se prvi put pojavio pred medijima...

    Treći teniser sveta ne krije da je umoran, ali i izuzetno motivisan da od petka do nedelje u finalu Dejvis kupa sa Francuzima odigra najbolji tenis u 2010. godini.

    Đoković je istakao da je selekciji Srbije na putu ka cilju potrebna velika podrška publike. - Zbog igara u Londonu, nisam bio u situaciji da biram. Nekoliko dana sam se odmarao, dobro treniram i biću potpuno spreman za finale. Neće biti prevelike razlike u odnosu na prethodne duele u Dejvis kupu. Igramo pred svojom publikom, biće odlična atmosfera, jedina prava razlika je to što je ovo naše prvo finale. Publika može samo da pojača uzbuđenje i da nam prenese pozitivnu energiju. Podrška sa tribina može biti krucijalna - poručio je Đoković. Najbolji teniser Srbije je naglasio da naša ekipa razmišlja o svojoj igri, kao i da "trikolori" pomalo taktiziraju. - Sve što se priča, to su uobičajene taktičke igre. Za Francuze je i dobro što Conga ne igra jer nije u pravoj formi, nije igrao konstantno zbog povrede i ne bi mogao da pruži maksimum. Zato je Monfis u životnoj formi, Gaske i Simon su odlični igrači, a Lodra je odigrao najbolju sezonu u karijeri. Francuzi imaju raznovrsne igrače, svako može da igra singl i dubl. Mi se ne bavimo previše njima, spremamo našu igru - rekao je Đoković. Novak je pojasnio i situaciju u "slučaju šišanje". Teniseri su svojevremeno obećali da će se ošišati do glave ako osvoje pehar, ali su se Bogdan Obradović i Janko Tipsarević posle toga nećkali. Troicki je prvi uskočio i viknuo da se “nularica podrazumeva”, dok je Đoković istakao da se dogovor ekipe mora poštovati. - Ako se ne ispoštuje, zna se šta sledi - rekao je Đoković i zagonetno klimnuo glavom na pitanje da li to znači da će ekipa ošišati one koji se nećkaju. Selektor Bogdan Obradović se nije ovog puta izjašnjavao po pitanju frizura, a skriva karte i u svom poslu - odabiru igrača za mečeve sa Francuzima.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  15. #55
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Đoković lako sa Simonom



    Prvi reket Srbije Novak Đoković pobedio je Žila Simona sa 6:3, 6:1, 7:5 i tako izjednačio ukupni rezultat na 1-1 posle prvog dana finala Dejvis kupa.
    Simon je vrlo lako poveo u drugom meču finala elitnog takmičenja zahvaljujući dobrom servisu, ali i greškama Đokovića, koji se vrlo brzo vratio i izjednačio.
    Usledio je novi osvojeni gem za francuskog tenisera i izjednačenje Đokovića, a obojica tenisera su bili sigurni na svojim servisima do sedmog gema.
    To je ujedno bio najduži gem u prvom setu, gde su i Simon i Đoković imali prilike da ga osvoje, ali je treći reket sveta imao jače živce i zasluženo je došao do prvog brejka na meču.

    Srpski teniser je potom bio siguran na svom servisu, a uz još jedan brejk došao je do prednosti od 1:0 u setovima i prvi će servirati u drugom setu.
    Na početku drugog seta Đoković je lako došao do vođstva od 1:0, da bi Simon uzvratio u narednom gemu sa nekoliko dobrih vinera. Srpski teniser je servirao dva asa u trećem gemu koji je dobio, da bi u četvrtom, Đoković uspeo da oduzme servis Francuzu.
    Đoković je nastavio u istom ritmu, pa je na svoj servis poveo sa 4:1. Srpski teniser je nastavio da „melje“ Simona, pa je odličnim vinerom ponovo došao do brejka, a ubrzo zatim i do 2:0 u setovima.
    U trećem setu na početku je viđen je slični scecanrio kao u prethodna dva – Novak je bio inspirisan i forhendima je kontrolisao igru, pa je brejk bio neminovnst.
    U trećem gemu Novak agresivnom igrom stiže do dve uzastopne brejk lopte i koristi već prvu posle greške francuskog igrača.

    Đoković je sa lakoćom čuvao svoje servis-gemove, a u petom gemu propustio je dve uzastopne brejk prilike. Ipak, to ga ni najmanje nije potreslo jer je do samog finiša lako održavao stečeni suficit. Međutim, Simon je na 4-5 zaigrao po principu „sve ili ništa“ i to mu se isplatilo. Prvo je Francuz sa nekoliko sjajnih udarac došao do brejk lopte, ali je promašio ’zicer’.
    Potom je Novak propustio dve meč lopte, da bi posle greške Đokovića iz forhenda Simon napravio prvi brejk na meču.
    Radost malobrojnih, ali izuzetno glasnih francuskih navijača kratko je trajala jer je Simon traljavo odigrao naredni gem – sa tri greške dozvoilo je Novaku da dođe do dve vezane brejk prilike. Prvu je neutralisao, ali na drugoj je Đoković sjajno napao posle duže razmene udaraca i ponovo došao u situaciju da servira za meč.
    Ovoga puta problema nije bilo i Novak je doneo Srbiji izjednačenje – 6:3, 6:1, 7:5.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  16. #56
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Novak izjednačio, Srb - Fra 2:2!


    Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Gaela Monfisa sa 6:2, 6:2, 6:4 i tako izjednačio na 2:2 u finalu Dejvis kupa između Srbije i Francuske.
    O pobeniku će tako odlučiti peti meč koji bi prema najavama trebalo da igraju Žil Simon i Janko Tipsarević. Đoković je protiv Monfisa opravdao očekivanja, odigrao je fantastično i tako doneo Srbiji i drugi bod, nakon ubedljive pobede nad Simonom u petak.
    Prvi je servirao Đoković koji je u prvom gemu zahvaljujući sjajnom servisu počistio Monfisa sa 40:0. Francuz je uzvratio u narednom gemu, da bi se u trećem, ponovila situacija iz prvog gema.

    Prvi brejk viđen je u četvrtom gemu kada je posle 0:30, Đoković uspeo da oduzme servis Monfisu.
    Odmah zatim, srpski teniser, ponovo sa 40:0 dolazi do 4:1. Monfis uzvraća, a do 5:2, Đoković dolazi sjajnim drop šotom koji Monfis nije mogao da stigne.
    U osmom gemu Đoković dolazi do dve set lopte na Monfisov servis, od kojih koristi drugu i dolazi do prednosti od 1:0 u setovima posle 35 minuta borbe.

    Na početku drugog seta viđena je ista situacija kao i u prvom, da bi u drugom gemu Monfis ipak uspeo da sačuva servis.
    U trećem gemu Đoković je imao nekoliko neiznuđenih grešaka, ali je opet, relativno lako, došao do 2:1.
    Posle velike borbe i nešto dužeg gema, Monis je ponovo uspešno sačuvao servis, da bih odmah zatim Đoković osvojio novi gem na svoj servis.
    Monfisovi pokušaji da udalji Đokovića od osnovne linije, obili su mu se o glavu pošto je srpski teniser došao do čak tri gem lopte, od kojih je iskoristio drugu i poveo sa 4:2.
    Ponovo uz sjajan servis Đoković dolazi do 5:2. U osmom gemu viđena je briljantna igra srpskog tenisera koji je ponovo došao do tri set lopte na servis protivnika.
    Na kraju, Đoković iskorišćava treću i dolazi do velike prednosti od 2:0 u setovima.
    Ni početak trećeg seta nije doneo iznenađenje, pošto je Đoković nastavio sa sjajnim servisima. Monfis je u drugom gemu trećeg seta uspeo da sačuva dve brejk lopte Đokovića, nakon što je dva puta uzastopno imao po dve servis greške.
    Prvi brejk za Francuza viđen je u trećem gemu, kada je srpski teniser, pri 40:30 za Monfisa, poslao jedan forhend predaleko. Usledio je takozvani ribrejk, a onda je situacija ponovljena u sedmom i osmom gemu.
    Monfis je u sedmom gemu sa nekoliko fantastično jakih forhenda slomio Đokovićev servis, srpski teniser je u tom trenutku izlomio reket, smirio se u pauzi, a onda je nastavio sa sjajnim izdanjem i lako je izjednačio na 4:4.
    U devetom gemu Đoković je bez problema dobio svoj servis gem, a onda je napravio još jedan brejk i u velikom stilu završio svoj deo posla.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  17. #57
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Srbija napravila najveći uspeh u istoriji reprezentativnog tenisa! Posle pobede u finalu Dejvis kupa svi na šišanju!

    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  18. #58
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Gde skita ova "opasno luda"Ravnica Cobanica?
    Sve sto kazem potpisujem

  19. #59
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Citiraj Prvobitno napisano od supermen*prvi Vidi poruku
    Gde skita ova "opasno luda"Ravnica Cobanica?
    supermen *prvi ,U Z I V A M ...Moje zlato od tenisera,NOLE sa Tipsom ,Nenadom i Viktorom osvojio Dajvis Cup.
    Postala sam za tili cas novinar ...Nije tesko samo guglas i klikas.Naravno malo i kreiras.
    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

  20. #60
    Registrovani Član
    Ravnica Carobnica avatar
    Status : Ravnica Carobnica je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Lokacija : Podgorica prema moru...
    Poruke : 306
    Tekstova u blogu : 17

    Thumbs up Re: Najbolji Srpski teniser svih vremena NOVAK DJOKOVIC

    Slaveci pobjedu PRVAKA svijeta Srbija se zahvalila teniserima na balkonu ljubavi i srece ...
    Troicki je iznio Novaka rijecima koje su vise nego zahvalnost ...OVO JE NASA BEBA...



    Od prosle godine me nema...Sad sam tu da znate...Tesko Vama...moracete da me trpite...

Stranica 3 od 25 PrviPrvi 1234513 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Najbolji u 2014.
    Od DaDole u forumu DVD & DivX
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 16-01-2015, 12:32
  2. Najbolji rok bend je?
    Od gedza u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15-12-2012, 01:54
  3. Najbolji savet...
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27-08-2012, 16:06
  4. Uzmeš Đokoviću, platiš radnike...
    Od kojica u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25-03-2012, 20:19
  5. Najbolji Srpski vladar
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12-07-2010, 20:09

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •