Rezultati ankete: Legalizacija marihuane?

Glasači
19. Ne možete glasati u ovoj Anketi.
  • Da

    6 31.58%
  • Ne

    13 68.42%
Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 97

Tema: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

  1. #21
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Mslm da je ovo da je put preko marihuane siguran put ka nekim ozbiljnijim stvarim ... najobičniji stereotip ..... nikada nisam čuo da to što neko puši travu neminovno vodi u heroinsku, kokainsku ili neku drugu zavisnost...

    Jasan stav po ovom pitanju nemam ...
    kako me mrzi da pisem velike postove.. ali se moram jednom odvaziti i za to.
    ne.. marihuana ne moze da te odvede u dalju zavisnost ... heroinsku, metamphetamine, amfetamin ili koju vec..
    Ona nije odgovorna za to.


    Marijuana... valjda ne moram da vas upoznajem. Kao nikad niste probali i to..
    Rad: ma kakav bre rad...
    vezano: 7 godina, ... opušteno... malo memorija... koja memorija?
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  2. #22
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    ne vodi neminovno,ali u velikom broju slucajeva vodi..nije dovoljno jaka,nije dovoljno uzbudljiva,za klince je,probaj-pravu stvar-..puno je onih koji ne bi umeli da kazu ne...i da ,ima i onih koji to nisu nikad probali,ne verujem da sam propustila nesto..

  3. #23
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od mikili Vidi poruku
    ne vodi neminovno,ali u velikom broju slucajeva vodi..nije dovoljno jaka,nije dovoljno uzbudljiva,za klince je,probaj-pravu stvar-..puno je onih koji ne bi umeli da kazu ne...i da ,ima i onih koji to nisu nikad probali,ne verujem da sam propustila nesto..
    E ovo je vetj drugi padež, znači neje kriva Mara ..... vetj osoba koja će podleći iskušenju ....

  4. #24
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    da nema ljudske prirode, i nas nesavrshenih, ne bi bilo ni "losih" droga...

    chesto se cuje "e da mi je 18 godina i ovaj mozak"

    pa evo im - iskustvo... nema mnogo većeg, igde.

    lako je sa ovoliko godina znati gde si bio "alav", biti general posle bitke.

    a poenta... jeste konzumirati halucinogene u većim količinama, da bi se istražile dubine sopstvenog uma.

    neki su se izvukli... ali milioni nisu.

    a steta, jer je tu propalo vise pameti i potencijala nego... sto je ostalo.

    u Drajzerovoj je bilo više fakultetskih diploma među pacijentima, nego među osobljem.
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  5. #25
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od mikili Vidi poruku
    postoji mnogo razloga i nije tako jednostavno..da jeste mnogi mi sledili primer holandije,a i tamo se razmislja o ukidanju.iako je njihovo skolstvo primer stalnog razgovora i upozoravanja na opasnost koju nosi konzumiranje droga.posle nekog vremena marihuana vise nije dovoljna,poseze se za necim jacim,put bez povratka je tako otvoren.a da ne pricam o ukrstanju,eksperimentisanju sa biljkama koje imaju isti izgled a daleko su opasnije i pogubnije.medicina poseduje dovoljno sredstava za ublazavanje bola,uostalom i oni su bazirani na ekstratima biljaka,hemijski preradjenim...po meni jednom dato pravo samo se nadogradjuje,retko stagnira,moze samo da bude ukinuto.
    Da, ali ne podnose svi pacijenti jednako isti lek, neko je tolernatan, nekome jedan lek izaziva nezgodne nuspojave kao što su recimo mučnina, povraćanje, unutrašnje krvarenje, vrtoglavica...itd., mislim da nema razloga da se marihuana i njena primena ili primena bilo koje druge biljke ili njenog ekstrakta zabrani kada je medicina u pitanju i olakšavanje stanja pacijenta.

  6. #26
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    sto se tice tog dela,nisam dovoljno strucna da komentarisem...ali da li si siguran da na nju nece neki reagovati isto tako?

  7. #27
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od mikili Vidi poruku
    sto se tice tog dela,nisam dovoljno strucna da komentarisem...ali da li si siguran da na nju nece neki reagovati isto tako?
    Hoće u pravu si, ali ona se daje kao i svi drugi lekovi, kao lek izbora, ako nekome ne odgovara recimo Pentazocin menjaš ga sa nekim drugim lekom koji pripada istoj grupi lekova.
    Ovde se radi o specifičnoj situaciji jer se radi o ljudima za koje medicina nema mogućnost da ih izleči, pa je tako moje mišljenje da osobine koje ima narkotik, kao što je stvaranje zavisnosti kod pacijenta, nije bitna, jer pacijentu ionako nema spasa, pa je opravdano ako mu marihuana više godi od drugih lekova i pravi mu manje ili nikakave probleme u odnosu na druge lekove, odobriti mu terapiju marihuanom, jer nema šta da izgubi.

  8. #28
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Da, ali ne podnose svi pacijenti jednako isti lek, neko je tolernatan, nekome jedan lek izaziva nezgodne nuspojave kao što su recimo mučnina, povraćanje, unutrašnje krvarenje, vrtoglavica...itd., mislim da nema razloga da se marihuana i njena primena ili primena bilo koje druge biljke ili njenog ekstrakta zabrani kada je medicina u pitanju i olakšavanje stanja pacijenta.
    kod nas je zabranjeno, jer kakav smo narod, dolazilo bi do zloupotrebe, a kao lek može da se primenjuje samo u slučajevima bolesti sa smrtnim ishodom, pri jakim bolovima i slično... ipak, ne možeš kontraindikacije priznatih medikamenata da porediš sa lečenjem drogom, jedno je hemija, drugo prirodno.
    ili kada je u pitanju skidanje sa droge drogom, mislim da se ovo primenjuje i kod nas, pa je li svejedno da li je to marihuana, ili hemijski napravljen 'lek'? narkomanu je svejedno. i meni je svejedno da li će narkoman da rikne. i od čega će.
    nisam za legalizaciju... u slučaju bolesti opet nije neophodna legalizacija, možeš da je nabaviš na svakom ćošku... dok je nestašica citostatika postala uobičajena pojava u ovoj zemlji.

  9. #29
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    ovaj vid lečenja je odobren u mnogim zamljama, ali u extremno teškim slučajevim, beznadežnim... njima je svejedno, samo da se ublaže muke. u hrvatskoj je recimo pre par godina legalizovano u svrhu 'lečenja' postratnog sindroma. ja bih to pre nazvala ublažavanjem tegoba, nego lečenjem... otprilike se sve ovo svodi na biranje manjeg zla.

  10. #30
    незаборавни члан форума
    PRCKO avatar
    Status : PRCKO je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mad Hatter's Tea Party
    Poruke : 2,566

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    nestasica je i vutre....
    When you have to shoot,shoot,don't talk...

  11. #31
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od PRCKO Vidi poruku
    nestasica je i vutre....
    al mož' da je zasadiš... citostatik nemaš gde da ubereš.

  12. #32
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od PRCKO Vidi poruku
    nestasica je i vutre....
    potpisujem xD
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  13. #33
    незаборавни члан форума
    PRCKO avatar
    Status : PRCKO je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mad Hatter's Tea Party
    Poruke : 2,566

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    al mož' da je zasadiš... citostatik nemaš gde da ubereš.
    mozes i mak...pa sve to lepo iskombinujes...i kome trebaju citostatici i ostala cuda...
    When you have to shoot,shoot,don't talk...

  14. #34
    незаборавни члан форума
    PRCKO avatar
    Status : PRCKO je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mad Hatter's Tea Party
    Poruke : 2,566

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    e stvarno,kad smo kod toga...jel moze onaj mak za strudlu da se sadi?
    When you have to shoot,shoot,don't talk...

  15. #35
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?


  16. #36
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od PRCKO Vidi poruku
    e stvarno,kad smo kod toga...jel moze onaj mak za strudlu da se sadi?
    moze :]
    ali ga se tesko resiti posle.. korov biljka :]
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  17. #37
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    greska, on definitivno nije naduvan.
    on je na necem jachem... mnogo.
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  18. #38
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od PRCKO Vidi poruku
    mozes i mak...pa sve to lepo iskombinujes...i kome trebaju citostatici i ostala cuda...
    ja sam možda malo zatucana po ovom pitanju... lake i teške druge ne postoje. droga je droga, svaki zavisnik je narkoman i tu je za mene zid. niti imam razumevenja, niti tolerancije...

  19. #39
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    kod nas je zabranjeno, jer kakav smo narod, dolazilo bi do zloupotrebe, a kao lek može da se primenjuje samo u slučajevima bolesti sa smrtnim ishodom, pri jakim bolovima i slično... ipak, ne možeš kontraindikacije priznatih medikamenata da porediš sa lečenjem drogom, jedno je hemija, drugo prirodno.
    ili kada je u pitanju skidanje sa droge drogom, mislim da se ovo primenjuje i kod nas, pa je li svejedno da li je to marihuana, ili hemijski napravljen 'lek'? narkomanu je svejedno. i meni je svejedno da li će narkoman da rikne. i od čega će.
    nisam za legalizaciju... u slučaju bolesti opet nije neophodna legalizacija, možeš da je nabaviš na svakom ćošku... dok je nestašica citostatika postala uobičajena pojava u ovoj zemlji.
    Nije problem zloupotreba, kontrola svega toga može biti toliko jaka i toliko čvrsta da je svaka vrsta krijumčarenja ili preprodaje 100% onemogućena, to nije problem uopšte, druga je stvar da li to nekome odgovara ili ne ?
    O bolestima sa smrtnim ishodom gde ne postoji nikakava druga moguća terapija osim samog čekanja smrti i pričamo.
    Priznati lekovi su i dobijeni iz onoga što se zove droga, prvo je bio opijum korišten, pa je iz njega izolovan morfij, pa je obradom morfija dobijen heroin, pa se krenulo kasnije na čistu sintetiku i jedan od prvih je bio metadon (heptanon) koji se i danas koristi kao zamenska terapija za heroinske ovisnike.
    To koliko su zvanični lekovi posebno danas priznati najbolje govori slučaj Plivinog Klavocina koji je i meni bio prepisan, a na deklaraciji mu je jasno stajalo da je još u fazi ispitivanja, ali su ga doktori svima prepisivali umesto Amoksicilina ili Pentraxila koji su se uobičajeno do tada prepisivali. Taj priznati Klavocin je veoma agresivan prema jetri i to mu je jedan od glavnih mana ali ne i jedina, spisak je malo duži.
    Kod lekova se uvek primenjuje pravilo da se prvo za terapiju prepisuje najstariji lek od svih mogućih, naravno ako se proizvodi, jer su mu nuspojave najpoznatije jer je najduže u upotrebi, pa se tek kasnije ide ka novijim lekovima ako za to ima razloga.
    A nestašica citostatika je posebna priča kao i na primer činjenica što sve zemlje vole više da proizvode inzulin, nego da uopšte spomenu mogućnost transplatacije pankreasa , tu je već čista matematika u pitanju i svodi se na profit.

  20. #40
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: LEGALIZACIJA MARIHUANE?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Nije problem zloupotreba, kontrola svega toga može biti toliko jaka i toliko čvrsta da je svaka vrsta krijumčarenja ili preprodaje 100% onemogućena, to nije problem uopšte, druga je stvar da li to nekome odgovara ili ne ?
    O bolestima sa smrtnim ishodom gde ne postoji nikakava druga moguća terapija osim samog čekanja smrti i pričamo.
    Priznati lekovi su i dobijeni iz onoga što se zove droga, prvo je bio opijum korišten, pa je iz njega izolovan morfij, pa je obradom mrofija dobijen heroin, pa se krenulo kasnije na čistu sintetiku i jedan od prvih je bio metadon (heptanon) koji se i danas koristi kao zamenska terapija za heroinske ovisnike.
    To koliko su zvanični lekovi posebno danas priznati najbolje govori slučaj Plivinog Klavocina koji je i meni bio prepisan, a na deklaraciji mu je jasno stajalo da je još u fazi ispitivanja, ali su ga doktori svima prepisivali umesto Amoksicilina ili Pentraxila koji su se uobičajeno do tada prepisivali. Taj priznati Klavocin je veoma agresivan prema jetri i to mu je jedan od glavnih "mana" ali ne i jedina, spisak je malo duži.
    Kod lekova se uvek primenjuje pravilo da se prvo za terapiju prepisuje najstariji lek od svih mogćih, naravno ako se proizvodi, jer su mu nuspojave najpoznatije jer je najduže u upotrebi, pa se tek kasnije ide ka novijim lekovima ako za to ima razloga.
    A nestašica citostatika je posebna priča kao i na primer činjenica što sve zemlje vole više da proizvode inzulin, nego da uopšte spomenu mogućnost transplatacije pankreasa , tu je već čista matematika u pitanju i svodi se na profit.
    jel ti stvarno imaš poverenja u nadležne službe što se tiče te kontrole?

    čoveku koji trpi nepodnošljive bolove ćeš najveću uslugu učiniti ako ga ubiješ. toliko o prihvatljivosti, u nekim slučajevim je humano dati šta god je neophodno i koliko god je neophodno.
    tek da se zna da sam pristalica eutanazije.

    brufen nije u fazi testiranja, pa izaziva astmatične napade i unutrašnja krvarenja. nijedan lek nije zdrav. jedno 'leči' dok drugo strada.

    što se tiče poslednjeg, mislim da je problem finansijske prirode. osim toga, postoji određena doza rizika kada se rade transplantacije. možda kao krajnja opcija, ne kao trajno rešenje.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Legalizacija prostitucije?
    Od kojica u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 22-04-2012, 13:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •