PDA

Pogledaj Punu Verziju : Preterana partnerova podrška može uništiti brak



Пркос
18-02-2010, 08:45
http://www.smedia.rs/on/slike/news_1366.jpg
Psiholozi tvrde kako bračnom drugu ili partneru treba jasno reći što nas muči tako da ne bi slepo 'tapkao' oko svakog problema.

Parovima s problemima u vezi često se preporučuje međusobna podrška, ali najnovija istraživanja dokazala su kako previše podrške, ili one pogrešno usmerene, mogu zapravo napraviti više štete nego koristi.

Nije problem u samoj podršci

Naime, naučnici s državnog univerziteta u Ajovi vršili su ispitivanja nad nekoliko stotina parova koji su dve godine u braku i pokazalo se kako su brakovi u kojima je bilo previše podrške imali više problema u odnosu na ostale.

Nije problem u podršci samoj, već kada partneri na slepo pokušaju da pomognu jedan drugom i tada dolazi do preterivanja i gušenja. Ceo bi se problem, naime, vrlo lako mogao rešiti jednostavnom artikulacijom problema.

Recite svom partneru šta želite

- Ideja kako mnogo podrške može pomoći vašem braku naprosto je mit. Često supružnici misle kako će njihovi partneri, ako ih zaista vole i dovoljno dobro poznaju, znati tačno kako se osećaju i pružiti im podršku. Ali, takvo razmišljanje je neispravno. Vaši partneri nisu vidoviti, pa da znaju što vam se vrti po glavi. Ako vrlo jasno i decidirano artikulišete svoj problem i kako vam partner može pomoći, imaćete mnogo više uspeha nego da samo očekujete podršku – izjavila je Erika Lorens, asistent za psihološka istraživanja sa univerziteta u Ajovi.

Izvor: S medija

Ciciban
18-02-2010, 10:00
Recite svom partneru šta želite

- Ideja kako mnogo podrške može pomoći vašem braku naprosto je mit. Često supružnici misle kako će njihovi partneri, ako ih zaista vole i dovoljno dobro poznaju, znati tačno kako se osećaju i pružiti im podršku. Ali, takvo razmišljanje je neispravno. Vaši partneri nisu vidoviti, pa da znaju što vam se vrti po glavi. Ako vrlo jasno i decidirano artikulišete svoj problem i kako vam partner može pomoći, imaćete mnogo više uspeha nego da samo očekujete podršku – izjavila je Erika Lorens, asistent za psihološka istraživanja sa univerziteta u Ajovi.

Ovi u Ajovi nemaju pojima ....... ja recimo nisam jednom rekla.......

причалица
18-02-2010, 11:36
možda nemaju pojma, ne znam...jutros baš razmišljala o tome kako bi, posle 20 i kusur godina braka neko trebalo da postane nazovi vidovit....:raz_059: mislim, ne bih da kažem da sam vidovita, ali baš vodim računa da sve bude ok....i nervira me kad moram iznova svaki put sve da kažem :raz_057:

Sibi
18-02-2010, 15:39
ja sam prestala da govorim, nema svrhe .. jezik me zaboleo :raz_059:

QueenOfClubs
19-02-2010, 13:47
Ако не желите помоћ мушкарца немојте му ни причати о проблемима.
Он се једноставно осећа обавезним да га и реши.
А ако не може (а често је тако кад су у питању проблеми са вашом породицом или на послу), осећа се неспособним.
Нама женама је потребно само да се изјадамо, док мушкарци неће ни рећи који проблем имају све док не очекују помоћ од вас.
И ето неспоразума.
А и мука ми је вала од америчких квази-научника који немају паметнија посла него да нам говоре како да живимо. :neutral:

Dusala
20-02-2010, 22:09
cutim cutim al kad mi prekipi sam se razderem...i odmah biva jasno sta zelim...:raz_114::raz_114::raz_114: