PDA

Pogledaj Punu Verziju : Jehovin svedci...istina



marlon
09-03-2010, 13:47
Чим не радиш нешто што Вочтауер од тебе тражи ти си значи на страни Сатане. Све што се дешава ван Вочтауера је контролисано од стране Ђавола. Свака критика Вочтауера је по аутоматизму зла. Доктори су зли. Рођендани су погрешни јер некога славиш кога не смеш. Клањајући се застави државе у којој живиш по њима се клањаш Сатанином Краљевству. Пушење је демонско по Јеховама. Свака критика Вочтауера је само и увек једна велика завера да се униште Јеховини сведоци. Деци се сугерише да не читају магазине, да не гледају ТВ, да се не забављају. Као мала имају ноћне море што мама и тата неће да приме трансфузију. И ако се икада дрзну да се боре за свој млади живот ван Вочтауера добијају савет да ће их уништити Ђаво, да ће умрети у сиромаштву или постати самоубице. Много Јеховиних сведока би врло радо иступили из те секте знајући да је организација тотално погрешна али их спречава помисао да би тиме изгубили све што имају и да би им се живот распао на саставне делове. Посао пре свега јер секта обично тиме купује следбенике. То се психолошким речником зове усађивање Фобија. Фобија које су им усадили од малих ногу. Они који иступе годинама се лече по психијатријским установама баш од тих усађених фобија. Не зову их узалуд многи на западу Хејт група.

Рандал Вотерс је лепо објаснио суштину ове секте. Један пример жене која је побегла из њихових канџи сам дао. Мени само није јасно да им се овде поклања толика пажња и толерише им се све. Баш на тај начин и контролишу многе. Ситним или већим услугама. Све је на продају.

Свака утопија има ове основе. Свака секта је базирана на овим принципима. Пропагирајући је постајете њени саучесници. Њихов следбеник Чаплински је изгубио судски спор 2007. који је поведен баш због пропагирања не љубави већ мржње. А у правном систему УСА знате шта то значи.


http://www.outofthecocoon.net/

marlon
09-03-2010, 13:48
Да не причам о мењању Библије да би подржавали своју доктрину јер овде је видим било доста расправа на ту тему као и подршци Хитлеру, подсетићу на још једну ставку где се нимало не разликују од Католичке цркве а то је историја сексуалног искоришћавања или боље речено педофилија у њиховим редовима. Један пример, са именом и презимном.

http://www.youtube.com/watch?v=KEup8CVDmPQ

http://www.freeminds.org/sociology/c...se-victim.html


Толико о проповедању љубави. Није згорега прочитати коментаре на јутјубу који говоре баш о оном страху и фобијама губљења свега одласком из те секте.

besmrtna
09-03-2010, 13:51
marlonove lazi o Jehovinim Svedocima

sram te bilo stidi se

marlon
09-03-2010, 13:54
argument sta nije tacno...

ti mislis bre da ovde mos da radis ono stos radila tamo a? aj da stavimo i potpis ondasnjeg moderatora sta je reako o js i njihovoj poganoj laznoj propagandi


..." To bi bilo to..tema će biti zatvorena dok administracija ne odluči da li
ima smisla da ova tema postoji...


p.s cak i oni su uvideli sta su jehove a ako ti mislis da mojih 10 recenica moze nekog da promeni u sekundi onda bolje pisi o fobijam vezanim za los q :) da se smejemo .....

причалица
09-03-2010, 14:07
šta je vočtauer?

PRCKO
09-03-2010, 14:33
Kula strazara!

A ja sam cuo da pripadnice JS nemaju pms,jel to istina???

besmrtna
09-03-2010, 14:37
I ja sam cula da.............

Cula sam da....................

Cula sam da..................

imam i linkove kasnije cu postaviti... pa nek me demantuje... cekam :trepp:

Pa nije ti ovo Borkin pašaluk... aj još samo jednom, brišem ti sve poruke...

marlon
09-03-2010, 14:40
ccc... volim i ja tebe...:trepp:

nece da zatvore temu zbg spama...

kojica
09-03-2010, 14:41
au.. rišćanskog li odgovora...:raz_097:

PRCKO
09-03-2010, 14:42
:lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko:

kojica
09-03-2010, 14:46
:lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko:

istina na videlu...:raz_097:

besmrtna
09-03-2010, 14:49
Marlone pogresio si temu orgije su na drugom mestu

besmrtna
09-03-2010, 14:51
poruka jeci :) samo promeniti naziv teme u ..........

kojica
09-03-2010, 14:53
:lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko:

De su zvezdice?

kojica
09-03-2010, 14:53
Ma jok.. nek promeni naziv u ''rečnik prosvetljenih Jehovinih svedoka'' :raz_097:

PRCKO
09-03-2010, 14:55
I meni cudno :pusi:

marlon
09-03-2010, 16:03
I ja sam cula da marlon............
imam i linkove kasnije cu postaviti... pa nek me demantuje... cekam :trepp:


mozda sam je sve to sto kazes.... impotentan i gej i da mi ljubavnik vozi los auto :raz_013: al to ne menja istinu da su jehovini svedoci upravo ono sto za njih tvrde mnogi u svetu koji imaju iskustva sa njima. takvo bolesno ustrojstvo da je voctauer jedina nepogresiva stvar kojoj misaono treba teziti je i izvor celokopne patologije sizofrenog zla koju ti i tebi slicni otvoreno propagiraju pod hrisacanskim simbolom "ljubavi".


ovim citiranim postom si potvrdila sta je hejt grupa. svako ko ne misli kao ti personifikjue se pogrdno, unistava mu se kredibiltet, vredja crkva kojoj pripada i zamenom teza svrstava u sektu. zato da ima mozga u ovoj zemlji ne bi vam za malo novca dozvolli subverzni rad jer iz takvih kao sto ste vi kasnije se radjaju ekstremni satanisti.

Пркос
09-03-2010, 17:34
Jehovini svjedoci



Tvrde da su religija koja najbrže raste na svijetu. Dobro su poznati po obilascima kuća i stanova, obično svima nude primjerak svoga časopisa.






'Oni' su Jehovini svjedoci, ime koje su uzeli iz Izaije 43:10: "Jer vi ste mi svjedoci, riječ je Jahvina." Njihov je časopis Kula stražara prodro u mnogobrojne obitelji.
Zbog svog vjerovanja Jehovini svjedoci ne slave rođendane, Božić i Uskrs, ne žele se vjerski podučavati u školama; ne žele primiti transfuziju krvi, ma koliko teška bila bolest; odbijaju služiti vojni rok, ne žele glasati na izborima niti odati čast i poštovanje državi i njezinoj zastavi.
Kroz čitavu svoju povijest zbog toga su progonjeni, naročito u Hitlerovim logorima. I danas mnogi trpe u nekim Istočnoevropskim zemljama i državama u Africi.
Usprkos naporima da ih se zaustavi, tvrde da ih ima oko 2,5 milijuna s time da ih u Velikoj Britaniji ima 80 000, 560 000 u SAD, 99 000 u Zapadnoj Njemačkoj, 64 000 u Kanadi.

Jehovini svjedoci su najaktivniji misionarski radnici. Svaki se član smatra svećenikom i nitko se ne prima u članstvo dok ne počne obilaziti kuće šireći svoju religiju.
Obični članovi trebaju utrošiti oko 10 sati na mjesec obilazeći kuće i podijeliti barem 12 časopisa. 'Pioniri' utroše barem 100 sati mjesečno posjećujući kuće i stanove, a uzdržavaju se od honorarnog posla.
'Specijalni pioniri' provode puno radno vrijeme u širenju svoje religije a uzdržavju se od dobrinosa.

Četiri vođe

Pokret je osnovao 'pastor' Charles Taze Russell, rođen 1852. godine u Pensilvaniji. Kao dječak se pobunio protiv strogog kavinističkog odgoja i poče baviti proučavanjem orijentalističkog odgoja i odbacio gotovo svaku religiju, kad ga je evangelizator Jonas Wendell uvjerio da je Biblija Božja riječ.
Russell je okupio prijatelje i počeo redovito proučavati Bibliju te objavio biblijsko tumačenje u časopisu Food for Thinking Christians (Hrana za misaone kršćane), kasnije nadomješten dvomjesečnikom Kula stražara.
Odbacio je ideju o nebu i paklu, ali nijedna se crkva nije složila s njegovim gledištem. Tako je 1874. godine prodao dućan s muškom pomodnom robom kojeg je naslijedio od svog oca i osnovao novu vjersku organizaciju Sionska kula stražara 1879. godine, a pet godina kasnije Zion's Watch Tower Tract Society (Društvo za dijeljenje traktata Sionske kule stražara).
Russell je napisao mnoge traktate i niz od šest dijelova Studies in the Scriptures (Proučavanje Svetoga pisma) - glavna učenja pokreta. U tim je djelima predskazao svršetak svijeta u 1914. godini. Međutim, taj je datum prošao a on je umro u listopadu 1916. godine.
'Sudac' Joseph Franklin Rutherford iz Missourija, zakonski savjetnik društva, naslijedio je Russella. Godine 1917. strpan je u zatvor na dvadeset godina, zajedno sa šestoricom ostalih vođa zbog antiratnih govora, ali je pušten na slobodu devet mjeseci kasnije, kad je svršetkom rata jenjala histerija javnosti.
Rutherford je sve do svoje smrti 1942. godine, u starosti od 72 godine, željeznom rukom uspješno vladao pokretom. Pod njegovim se vodstvom pokret proširio čitavim svijetom a 1931. godine svoje je sljedbenike nazvao 'Jehovinim svjedocima'.
'Predsjednik' Nathan H. Knorr postao je treći vođa u starosti od 36 godina. Pod njegovim se vodstvom broj člaova pocećao brže nego ikad ranije u povijesti pokreta. Naglašavao je obrazovanje, otvorio nekoliko škola, kratkoročnih biblijskih kodedža u South Lansingu, u New Yorku i radio stanicu.
Sadašnji vođa je Frederich W. Franz koji se morao suočiti s ozbiljnim opadanjem broja članstva. U proteklih deset godina četvrt milijuna članova napustilo je pokret.

Čak i nakon njihovog teškog položaja u Hitlerovim koncentracionim logorima za vrijeme drugoga svjetskog rata, Jehovini svjedoci su i dalje progonjeni. Na vojnom sudu u Ateni 1966. godine, Christos Kazamis je bio osuđen na smrt, jer je zbog svojeg vjerskog uvjerenja, odbio primiti oružje za odsluženje vojnog roka. Na zadnjem suđenju njegova je kazna izmijenjana na četiri i pol godine zatvora.

Пркос
09-03-2010, 17:35
nastavak

Glavna vjerovanja

· Jedino oni objavljuju Božju istinu, a jedina nada za svijet je u pristupanju njihovom pokretu.
· Bog je jedna osoba, Jahve, koji je nekoć sam postojao u svemiru.
· Bog je stvorio Isusa koji je u nebu bio Arhanđeo Mihael. Na zemlji je bio čovjek a ne božansko biće. Kad ga je Bog podigao iz mrtvih, vratio se u nebo kao duh.
· Isusova smrt na križu - ili na 'mučeničkom stupu' - kako vole reći - ne jamči nikome vječni život. Čovjek to može prihvatiti kao otkupninu za prošle grijehe, ali jedino jamstvo za vječno stasenje je u neprestanoj pokornosti Bogu, kao što se objavljuje u organizaciji Kula stražara.
· Sveti Duh je 'nevidljiva, aktivna sila koja pokreće svoje sluge da izvršavaju njegovu volju', a nikako osoba ili Bog.
· Sve druge crkve, i sve vladavine, nadzire đavao.
· Sadašnji sustav svijeta uskoro će završiti u bici kod Harmagedona. Oni koji prežive vladat će s Kristom 1000 godina.
· U tom razdoblju neće biti ni bolesti ni smrti ni bilo kakvih nesreća. Obilno će cvjetati cvijeće i rasti plodovi, a divlje će životinje postati pitome.
· Nakon 1000 godina svi će mrtvi uskrsnuti. Onih 144 000 koji dosegnu zahtijevanu razinu bit će u nebu; ogromna većina će živjeti na zemlji. Oni koji odbiju njihovo učenje bit će uništeni, nestat će.
· Božje kraljevstvo na zemlji ustanovljeno je 1914. godine kad se Krist vratio u svoj hram i počeo ga čistiti. Đavao je izbačen iz neba i Bog je u potpunosti ustanovio taj dio svoga kraljevstva. Zemaljski dio njegova kraljevstva bit će uspostavljen unutar životnoga vijeka onih koji su živjeli još 1914. godine. Svaki potres, glad, rat i katastrofa znak je svršetka koji uskoro dolazi. 'Mnogi koji sada žive neće vidjeti smrti' česta je i omiljena izreka mnogih Jehovinih svjedoka.


Njihova crkva

Jehovini svjedoci jednom godišnje svetkuju 'Spomen dan' (Svetu pričest), tvrdeći da ga treba obdržavati na biblijsku godišnjicu Kristove smrti, 14. dana židovskog mjeseca Nisana. Spomen dan i krštenje jedini su formalni dijelovi bogosluženja. Ostalo je škola za analizu Biblije, sastanci na kojima se članovi podučavaju kako da svjedočeći posjećuju kuće, zatim javna predavanja i redovita nedjeljna pručavanja novoizišlog časopisa Kula stražara.
Njihov je pokret djelotvoran poput neke trgovačke kompanije. 'Upravno tijelo' je svemoćna skupina vođa na vrhu. Pod njima su 'Vjerski sluge' a ispod njih 'Zonski sluge' koji su odgovorni za mjesne skupine poznate kao 'Kompanije' koje se sastaju u Dvoranama kraljevstva. 'Direktor službe' nalazi se na čelu svake kompanije i odgovoran je Zonskom slugi za rukovođenje njegovom kompanijom. U tome mu pomaže 'Odbor služenja' koji se posebno brine za posjećivanje.


Šest koraka kako postati JS

Prva posjeta. Za vrijeme prve posjete, Jehovin svjedok ima za cilj predstaviti se i ostaviti neku literaturu. Mnogi misle da će se takvog posjetioca najlakše riješiti ako prihvate ponuđenu literaturu, ali ustanovit će da je to najsigurniji put za sljedeću posjetu marljiva svjedoka.
Ponovni posjet. Svaki će budući obraćenik biti meta i druge posjete, kad će revni svjedok nastojati saznati njegovu reakciju na primljenu literaturu, također će pokušati organizirati proučavanje Biblije kod kuće.
Proučavanje Biblije kod kuće. Veza će ojačati i pozivat će se prijatelji da prisustvuju kućnim proučavanjima donijetih materijala. Nakon nekoliko tjadana budući će se obraćenik pridružiti većoj skupini radi detaljnijeg proučavanja.
Dvorana kraljevstva. Nakon proučavanja kod kuće, budući će obraćenik biti pozvan u Dvoranu kraljevstva. Ondje će se njime posebno postupati a budući da je unaprijed pripremljen, razumjet će poučavanje.
Posjećivanje. Od njega se zatim očekuje da prisustvuje tjednim predavanjima gdje će naučiti kako obilaziti kuće, od vrata do vrata, posjećujući nove ljude.
Krštenje. Konačni korak kojim čovjek postaje Jehovin svjedok je krštenje.


Brojevi

Svjedoci su neobično revno posvećeni pokretu što za promatrača izvana izgleda kao podjarmljeno društvo bez radosti. Međutim, njihova revnost u širenju poruke pokreta bila je okaljana 1975. godine. Svjedocima je bilo nametnuto vjerovanje da će se konačna bitka kod Harmagedona dogoditi u listopadu 1975. godine. Članstvo je munjevito poraslo, mnogi su sljedbenici napustili svoj posao i prodali svoje kuće. Ali kako je taj dan došao a ništa se nije dogodilo, morali su se suočiti s činjenicom da su bili zavedeni. Mnogi su članovi napustili pokret nakon dugogodišnjeg članstva. Nedavno se broj sljedbenika ustalio. Svjedoci su ponovno u porastu.

Krštenje je konačni korak predanja obraćenika koji želi postatai Jehovin svjedok. Na velikim se skupovima krštavaju stotine obraćenika u isto vrijeme. Godine 1978. organizirano je skupno krštavanje na Twickenhamovom nogometnom igralištu u Londonu, a obred krštenja je obavljen u posebno podignutom bazenu.


Jesu li oni Božji svjedoci?

· Navode Bibliju, ali njihov prijevod Novi svijet je netočan, nikad ga nisu prihvatili ovlašteni teolozi i stručnjaci za Sveto pismo. (Naprimjer, prevode prvi stih Ivanova evanđelja tako da Riječ, koja predstavlja Isusa koja je bila s Bogom, po njihovom prijevodu nije Bog nego bog.)
· Stihovi su uzeti izvan njihova sadržaja kako bi potkrijepili njihovo uvjerenje. Jehovini svjedoci zabranjuju transfuziju krvi i pustit će radije da im član umre ako ne dobije krv, a pritome se pozivaju na navode iz Levitske knjige 3:17, 7:26-27 i 17:10-14. Ti navodi, međutim, nemaju nikakve veze s transfuzijom krvi.
· Vjeruju da se Isus već vratio na zemlju ali u nedivljivu obliku. To je u suprotnosti s Otkrivenjem 1:7 gdje kaže da će Isusa pri njegovu drugom dolasku "…vidjeti svako oko".
· Russell je tvrdio kako je pouzdani stručnjak za grčki jezik, te su, po njmu svi dosadašnji prijevodi Biblije nepouzdani. Dokazano je međutim na sudu u Kanadi da on uopće nije znao čitati grčki, premda se na sudu zakleo da znade.
· Još jedna zgoda dovodi u pitanje njegovo poštenje. Russellovo se 'Čudesno sjeme žita' prodavalo po dva dolara za kilogram a tvrdio je da ono donosi pet puta bolji urod od obična žita. Pokušao je tužiti novine i tražiti odštetu od 100 000 dolara, jer su ga nazvali lašcem. Izgubio je parnicu kad su vladini stručnjaci ustanovili da u tom zrnu nema nikakve čudesne moći.
· Godine 1947. Vrhovni sud u Kanadi proglasio je Jehovine svjedoke 'nereligijskim tijelom'.

причалица
09-03-2010, 17:58
prkos, neka si postovala ovo....bar neko je stavio činjenice.

marlon
09-03-2010, 18:16
ona cinjenice a ja sustinu njihovog ucenja i kako se to odnosi na psihu... mogu bezbroj linkova da vam dam da citate iskustva ljudi al me iskreno mrzi.

NCF
09-03-2010, 19:25
Samo, Prkos je zaobisla i par izjava sa Najveceg Foruma u Univerzumu...
Recimo, onu da bi JS pobili svu skart decu... te da je JHVH bio u pravu kad je to uradio saljuci medjede da ih raskomadaju jer su se deca rugala proroku, u SZ...
Opasna je to sekta. Preti tuzbama ako ne pises po Pravilniku JS-a.

NCF
09-03-2010, 19:31
I, cekam i demonstrativni povratak... sa sve poliakrepom i ovim ispod citiranim:


Citat:
Original postavio Povisoki Pogledaj poruku
Deder ga ti priupitaj :

DA LI PODRZAVAS UBISTVO ONE DECE?
DA LI JE TU DECU STIGLA ZASLUZENA KAZNA?
ZAR NIJE MOGAO POGRESITI I PO PITANJU TE DECE?!

Meni kazu da sam to pitao danas i previse puta.

Unapred hvala.

Bog je BEZGREŠAN, i prema tome sve što učini ima svoj smisao i svrhu.

Zato, pošto želiš kratke direktne odgovore, na prva dva pitanja je odgovor DA, a na treće NE.

Naravno, link: http://*********************/showpost.php?p=12807674&postcount=1216
Da se vidi sta se sve tolerise na Najfenomenalnijem Forumu Mlecnog Puta...

A za karikaturu se ide u crnilo...

NCF
09-03-2010, 19:41
Godine 1978. organizirano je skupno krštavanje na Twickenhamovom nogometnom igralištu u Londonu, a obred krštenja je obavljen u posebno podignutom bazenu.

Kud se nije nasao neko pametan... :Batine:
Da im uruci posiljku iz Raja izaslu... :pusi:

Vragolanka
09-03-2010, 20:29
I ja sam cula da.............

Cula sam da....................

Cula sam da..................

imam i linkove kasnije cu postaviti... pa nek me demantuje... cekam :trepp:

Pa nije ti ovo Borkin pašaluk... aj još samo jednom, brišem ti sve poruke...

Vragolanka
09-03-2010, 20:30
Uh... što je lepo... :pusi:

marlon
09-03-2010, 20:52
a sto obrisa :( i ja sam isto to cuo.... jos od 2005 samo o tome pricaju :raz_067:

NCF
09-03-2010, 21:41
:raz_067: ... razlog brisanja na postu #13... briljantno!
E tako se moderise tema... :mrgreen:

Vragolanka
09-03-2010, 22:32
Vratite se na temu... :pusi:

NCF
09-03-2010, 22:39
Da nam ti ne bi... sta? :mrgreen:

Vragolanka
09-03-2010, 22:42
Da vam ne bi pokazala da ima Boga. :pusi:

Spamuj, ali uskladi... sas temom... pa zar ja da te učim... :trepp:

NCF
09-03-2010, 22:44
Da nam ti ne bi pokazala naseg JHVH? :mrgreen:
Jel' zganglijah? Sas temu? :mrgreen:

Vragolanka
09-03-2010, 22:46
Da nam ti ne bi pokazala naseg JHVH? :mrgreen:
Jel' zganglijah? Sas temu? :mrgreen:

E, to je srž teme... o istini... :lol:

NCF
09-03-2010, 22:48
Kako da pricam o istini, kad Uvazena mi Postavljacica odma' preti nekim Zoroom? :mrgreen:

Vragolanka
09-03-2010, 22:58
Kako da pricam o istini, kad Uvazena mi Postavljacica odma' preti nekim Zoroom? :mrgreen:

Ko se još plaši maskiranih... da su iole "jaki" maske im ne bi bi trebale... zato se ne plaši, sinko... ne sme niko da vas dira. :raz_097:

NCF
09-03-2010, 23:01
Fala, teto!
'El smem da kazem da im je ovo naucavanje suplje k'o crkveno zvono? :mrgreen:

marlon
09-03-2010, 23:02
aj vas dvoje ako spamujete moju temu ima da vas banujem.. spamuj na budizmu :Batine:

Vragolanka
09-03-2010, 23:03
Smeš... ali je poželjna elaboracija...

Vragolanka
09-03-2010, 23:04
aj vas dvoje ako spamujete moju temu ima da vas banujem.. spamuj na budizmu :Batine:

Evo, nećemo više... kazniću se... :lol:

NCF
09-03-2010, 23:06
Smeš... ali je poželjna elaboracija...

Auh, pa sve jovo-nanovo?
Onda je lakse da onu prethodnu izjavu shvatite k'o aksiom... :mrgreen:

Пркос
22-03-2010, 07:35
Забрана рада Јеховиним сведоцима у Москви

На примену Концепције у руском друштву чекало се, бар када су у питању Јеховини сведоци, четири године. Наиме, Галовински регионални суд северног административног округа града Москве, на основу тужбе јавног правобраниоца донео је пресуду 26. марта 2004. године којом се „забрањује даљи рад религиозне организације ‘Религиозна општина Јеховиних сведока’ у граду Москви‘“.

Образложење ове пресуде представља, у ствари, занимљиво правно и научно штиво. Пресуда је, другим речима, добар научни рад. Јавни правобранилац је у тужби захтевао забрану рада Јеховиних сведока у Москви због: • • •

- ширења верске нетрпељивости,
- активности на пропагирању екстремизма,
- прописивања својим члановима понашања која доводе до разарања породице,
- угоржавања личности, права и слобода грађана,
- склоности ка самоубиству или због одбијања медицинске помоћи ради верских убеђења,
- подстицања на неизвршавање законом прописаних грађанских обавеза и увлачење деце у рад религиозне организације,
- нарушавања Устава Руске Федерације, те федералних закона и проповедање понашања супротних закону,
- негативан утицај на психичко здравље појединих људи,
- нарушавање права на приватност, • • •
- спровођење агресивног прозелитизма,
- избегавање плаћања рада својим члановима,
- пропаганде против служња војног рока и тo и класичног и алтернативног, - подстицање чланова да не поштују заставу и химну државе.

13 После сасушања сведока и експертских комисија (у њиховом саставу су били социолози и научници који се баве религијом, лингвисти, психолози, књижевници и психијатри) одлучено је да се забрани даљи рад Јеховиних сведока у Москви. Оно што је, међутим, интересантно јесу потресни искази сведока и, од стране Суда, истицање, после тога, (чланова) закона који су повређени (Устав Руске Федерације, Породични закон Руске Федерације, Радни кодекс РФ, Основни закон РФ о очувању здравља грађана).14 У образложењу пресуде о забрани рада Јеховиним сведоцима у Москви, посебно су интересантни, како смо навели, закони које су кршили.

1. Прекршен је Устав Руске Федерације, чл. 23. који гарантује право на живот, личну и породичну приватност. Наиме, Јеховини сведоци су дозвољавали да се посеже на личност, права и слободу грађана.

2. Прекршен је 38 члан Устава РФ који грантује права и обавезу родитељима на васпитање деце. Наиме, Јеховини сведоци су најчешће без сагласности једног од родитеља (оног који није члан) организовали њихово религиозно и грађанско васпитање. Овом приликом прекршени су и Међународни закони, тачније Конвенција о правима деце. Наиме, мајке које су постајале чланице Јеховиних сведока запостављале су храњење и васпитавање деце у корист рада за организацију, често их излажући и физичком и менталном насиљу. Такође, Јеховини сведоци су забрањивали деци да славе рођендане, да учествују у школским и дечјим приватним играма, да одлазе у Музеје и друге културне установе, што је нарушавање њихових права која се тичу здравог развоја.


3. Јеховини сведоци су прекршили и важећи Закон о раду Руске Федерације, шаљући чланове организације на рад у друга места, при чему им нису обезбеђивали адекватну новчану награду, а такође није поштована њихова професија као ни радно време. Истовремено, приморавали су чланове организације на додатни рад, што представља кршења права грађана.

4. Јеховини сведоци су као организација подстицали своје припаднике на самоубиство преко забране примања крви, у случају болести

5. У учењу Јеховиних сведока, према налазима психијатара, садрже се фактори који могу довести до неуротизације и депресивних стања њених припадника као и психичког растројства. Такође, у учењу Јеховиних сведока постоје погледи и идеје које потцењују друге религије.

6. Јеховини сведоци су, поред тога, распаљивали религиозну, социјалну и националну нетрпељивост повезану са насиљем или позивању на насиље, што је од стране суда утврђено као тачно.

7. Јеховини сведоци су стално подстицали своје припаднике на непослушност у односу на законе Русије (позивали су их да не служе војску, потцењивали и ружили државне симболе – заставу и химну, забрањивали им да славе државне празнике). Суд је утврдио да је и ово тачно.

У Русији је, поред забране Јеховиних сведока у Москви, забрањен и рад секте Аум Шинрикјо15, познате по коришћењу бојних отрова у Токијском метроу када је велики број људи настрадао.

Пркос
22-03-2010, 07:38
U ČEMU JEHOVISTI GREŠE?


Po svim osnovnim pitanjima – Bogu, o čoveku i o spasenju – učenje Jehovinih svedoka protivureči Bibliji.

UČENjE O BOGU


Jehovini svedoci: Ime Boga je – Jehova (Izl. 3, 14). Učenje o Sv. Trojici je “netačno, nebiblijsko učenje”, preuzeto od neznabožaca. To učenje je “izmislio Satana” (“Kula stražara”, februar 1995. g., str. 5; Sve ispitujte, 1953. g., str. 386; Bog neka je istina, str. 101).

Sveto Pismo: Bog je Sušti – Onaj Koji Jeste (jevr. – Jehova). Bog je jedan po suštini (Pon. Zak. 6, 4), ali je trojičan po licima (Mat. 28, 19): Otac (Fil. 2, 11), Sin – Isus Hristos (1. Jn. 5, 20; Rim. 9, 5) i Sveti Duh (Jn. 16, 8 – 11; Mt. 12, 32; Del. Ap. 5, 3 – 4).

Hrišćani su saglasni da je Jehova (ili Jahve, što je tačniji izgovor) lično ime Boga Izrailjevog, koje označava samo biće Boga, a ne njegova pojedinačna svojstva. “Bog je vrhovno biće i izvor bića, Bog večni, beskonačni, neizmenivi i bespočetni. On je Tvorac vasionog sveta i čoveka, Bog duhova i svakog tela, Gospodar i Čuvar moralnog poretka u svetu; Koji je Sudija i za dela, ali i za skrivene misli i osećanja ljudska. To značenje imena Jehova prožima celi Stari Zavet...” (Veliki pravoslavni bogoslovski enciklopedijski rečnik, 1992. g. str. 1020 – 1021). Pravoslavni ikonopisni kanon nalaže da se na svakoj ikoni Gospoda Isusa Hrista na zlatokrugu (oreolu) piše ime Jehova, ali u prevodu na grčki: o ov.

Jehovini svedoci: Hristos je bio početak Božijeg stvaranja (“Jehovini svedoci u 20. veku”, 1994., str.13).

Sveto Pismo: Hristos, Sin Božiji je večan, nestvoreni Bog, jednosuštan (jedne, odn. iste suštine) Ocu (Jn. 5, 2, 19, 23; 10, 30; Tit. 2, 12 – 13).

Jehovini svedoci: Isus Hristos je bio ovaploćenje arhanđela Mihajla i ponovo je primio to ime kada se uzneo na nebesa (“Neka bude volja Tvoja na zemlji”, str. 316 – 317; “Novo nebo i nova zemlja”, str. 30).

Sveto pismo: Nigde se ne kaže da je Mihail postao Hristos. Biblija jasno razlikuje anđele od Hrista (Jevr. 1, 11 – 14).

Jehovini svedoci: Isus Hristos je vaskrsao iz groba kao duh; Jehova Mu je dopustio da se otvari (materijalizuje) u drugo telo, u kojem se i javio učenicima (“Neka bude volja Tvoja na zemlji”, str. 143; “Sve ispitujte”, str. 314).

Sveto Pismo: Isus Hristos je vaskrsao u onom istom telu koje je bilo položeno u grob, o čemu svedoče Njegove rane (Jn. 20, 20 – 27), prazan grob i odloženi pogrebni pokrovi (Lk. 24, 39; Jn. 21, 1 – 9).

Jehovini svedoci: Sveti Duh nije Ličnost, nego bezlična božanska sila ili energija (“Bog je istina”, 2. izdanje, str. 108; “Kula stražara”, 1. jun 1952. g., str. 24).

Sveto Pismo: Sveti Duh je Ličnost (Jn. 25, 26; 1. Kor. 12, 11) ravnočastan i jednosuštan Ocu i Sinu (Jn. 14, 16 – 17; Del. Ap. 5, 3 – 4).

UČENjE O ČOVEKU



Jehovini svedoci: Kad čovek umre, duša prestaje da postoji (“Jehovini svedoci u 20. veku”, 1994. g. str. 13).

Sveto Pismo: Čovečija duša nastavlja da živi i posle telesne smrti (Lk. 16, 19 – 31 – priča o Lazaru i bogatašu; Lk. 3, 39 – 43 – obećanje pokajanim razbojniku; Fil. 1, 19 – 24).

Jehovini svedoci: Učenje o besmrtnosti duše je satanina izmišljotina (“Bog neka je istina”, 2. izd. str. 74 – 75).

Sveto Pismo: Učenje o besmrtnosti duše je bogonadahnuta istina (Prop. 12, 7; 2. Kor. 5, 1 – klopa.



UČENjE O SPASENjU



Jehovini svedoci: Hristova smrt je ljudima povratila samo zemaljski život i zemaljske blagoslove, kojih se ljudski rod lišio zbog Adamovog greha (“Studije o Svetom Pismu”, 5, 145).

Sveto Pismo: Hristovom smrću na ***** čovek je zadobio spasenje, oproštaj grehova, izbavljenje iz ada, život rajski. Samim tim, zemaljski događaj ima večni značaj (Ef. 1, 3 – 14).

Jehovini svedoci: Hristova krv na Golgoti nije bila prolivena za sve ljude, nego samo za 144.000 izabranih Jehovinih svedoka (“Kako razumeti Bibliju”, str. 389).

Sveto Pismo: Hristos je umro za sve. Svaki čovek je prizvan na večni život u Hristu (1. Tim. 2, 5 – 6; 1. Jn. 2, 2; 2. Kor. 5, 15; Jevr. 2, 9).

Jehovini svedoci: Čovek može ući u Carstvo Božije samo tako što će: 1) izučavati Bibliju; 2) imati zajednicu sa Jehovinim svedocima; 3) potpuno izmeniti način života, počinjući sa krštenjem po obredu Jehovinih svedoka; 4) svedočiti o Carstvu Božijem (“Iz raja izgubljenog u raj ponovo stečen”, str. 242 – 249).

Sveto Pismo: Put spasenja je sticanje duhovne čistote i svetosti blagodaću Božijom kroz veru u Hrista i učešće u Sv. Tajnama Crkve (Jn. 3, 3; 4, 51; Del. Ap. 4, 10 – 12; 10, 42 – 43; 1. Jn. 2, 20, 27; Rim. 3, 21 – 24).
ZABRANJENO!



Danas sektom upravlja “rukovodeće telo”. Pravila koja ono donosi, obavezna su za sve odrasle članove sekte. Većina pravila nosi karakter zabrane ili ograničenja.
Članovima sekte zabranjeno je: učestvovanje na izborima, služenje armije, učlanjivanje u političke i religiozne organizacije, proslavljanje državnih i hrišćanskih praznika, čitanje kritičkih članaka o Društvu Kule stražare ... Najstrože je zabranjeno učestvovanje na bilo kakvom hrišćanskom molitvenom skupu. Za svaki od ovih prestupa “savet starešina” prekršitelja kažnjava izbacivanjem iz sekte.

Obavezno je obilaziti susede na način opisan na početku teksta.
Svaki član sekte dužan je da vrši agitovanje “od vrata do vrata” najmanje jedan sat mesečno. Za one sektaše koji žele da budu na dobrom glasu kod vođstva, ovo vreme iznosi devet sati. Osim toga, svaki sektaš mora da provede izvesno vreme u “Pionirskoj organizaciji” i da ide po kućama devedeset sati u mesecu. Podrazumeva se da svaki član sekte mora neizostavno učestvovati u aktivnostima vezanim za izučavanje Biblije, na molitvenim skupovima itd.

Žalosna je sudbina dece u porodicama Jehovinih svedoka. Zabrane, kojima se njihov život ograničava, još su veće. Njima je zabranjeno da učestvuju u sportskim aktivnostima, da proslavljaju praznike, pa čak i da odlaze na rođendane dece nejehovista.

Čudovišnu zabludu jehovista predstavlja kategorička zabrana transfuzije krvi.
Oni smatraju da “unošenje krvi u organizam kroz usta ili vene predstavlja gaženje zakona Božijeg” (“Jehovini svedoci u 20. veku”, 1994, str. 13). Takvog izopačenog tumačenja Biblije nema nigde među hrišćanima. Religiozna zabrana da se obavi jednostavna medicinska operacija čini Društvo Kule stražare odgovornim za smrt hiljada ljudi – odraslih, dece i odojčadi, kojima bi transfuzija mogla spasiti ono najdragocenije što je Bog darovao čoveku, a to je – život.

SPASENJE


Radi čega sve to? Šta oni obećavaju?
Kažu: Carstvo Nebesko je blizu, kao i kraj sveta. Kada se Gospod zacari, svi grešnici će biti fizički uništeni. Biće spasen samo onaj ko stupi u Društvo Kule stražare. Jehovisti nestrpljivo očekuju kraj sveta, kada će se naslađivati gledanjem muka i smrti svojih suseda, poznanika, sugrađana – rečju, svih onih koji nisu prihvatili jehovističku propoved.

Međutim, kasnije svaki član sekte saznaje da mu spasenje nije uopšte zagarantovano. On se obreo u svojevrsnom društvu sa dve klase. Ma šta da čini, on se nemože osloboditi strogo određenog poretka stvari.

Jehovisti bukvalno shvataju reči Biblije o tome da je spasenje zagarantovano samo za onih 144 hiljade “izabranih”. Striktno govoreći, tu bi spadali samo oni koji su bili u životu 1914. g. Upravo zbog toga su jehovisti bili prinuđeni da nedavno u svoj “prezidijum” izaberu jednog devedesetogodišnjeg starca. Treba očekivati da će i to učenje uskoro biti preispitano. Svi ostali članovi sekte su - “druge ovce”.
Njima pripada raj na zemlji, ali pod uslovom da prilježno šire jehovističku literaturu, da često i uspešno obilaze stanove i vrbuju nove članove. Zato vam oni na ulici ne nude svoje brošure tek tako, bez razloga. Jehovisti veruju da će time zaslužiti raj. Pa, pre nego što uzmete ili kupite neku knjižicu od njih, vi razmislite – da li treba podržati te ljude u zabludi da će ih Gospod spasiti na takav “mehanički” način. I zapamtite, jehovisti čvrsto veruju da će svi koji ne pristupe sekti nakon njihove propovedi – biti osuđeni na smrt.

No, ako si ti bio sasvim primeren jehovista u toku mnogih godina, a potom je tvoj entuzijazam splasnuo, ipak su onda tvoja dela rđava i niko ti ne može garantovati da ćeš biti spasen.

Jehovistički koncept “spasenja” sa raznim, manjim ili većim izmenama, kopirale su mnoge druge sekte. Možda je jedna dobra strana Jehovinih svedoka to što, kada se njihovo lažno proročanstvo o kraju sveta ne ostvari, oni ne pokušavaju da ga ostvare svojim silama (kao što to pokušavaju “Veliko belo bratstvo” ili “Aum Šinrikjo”) – nego “kraj sveta” prebacuju na neki drugi datum.

Ovo je približno suština verovanja Jehovinih Svedoka,upoređena sa učenjem Hrišćanstva.Imam i ličnog iskustva sa njima jer u vreme one najveće hajke na Srbe(antisrpske propagande) devedesetih godina tako su se bili okomili na nas Pravoslavne da ih se nije moglo otarasiti.Pošto sam i od ranije poznavao njihovu strategiju pridobijanja novih članova,trudio sam se da ih što više i duže zadržim tako sam im uskraćivao vreme koje bi koristili obilazeći druge Srbe koji su bili skloni posrtanju u ono vreme antisrpske propagande.Posle svake njihove posete svakom Srbinu koga sam poznavao,odlazio bih knjemu i razobličavao njihove propovedi i priče.I veliko mi je zadovoljstvo da nisu uspeli iz mog okruženja da pridobiju niti jednog jedinog Pravoslavca.
Zato i vama koji poznajete njihov način pridobijanja novih članova savetujem da postupite ovako kako sam ja postupio.Gde god vidite da dolaze posle njih posećujte komšije prijatelje poznanike i razobličavajte njihove nebuloze o tom novom svetskom poredku koga oni propovedaju.

Пркос
22-03-2010, 07:46
Posluzicu se sa copy/paste : Autor Novica Kocić,"Politika" 10. septembar 2007.

U mreži sektaša

Da li je bekstvo deteta u sektu odraz preterane potrebe za samostalnošću i eksperimentisanjem ili je ovaj čin bunt protiv vaspitnih metoda roditelja

Prvo istraživanje o prisustvu verskih sekti u školama koje je izvršio pedagog Slobodan Malušić, na populaciji đaka sedmog i osmog razreda beogradske osnovne škole „Karađorđe”, neposredno pre nego što je veronauka postala sastavni deo osnovnoškolskog kurikuluma, pokazalo je da je od 194 učenika – čak 23 njih odgovore na večna transcedentna pitanja duha potražilo u učenjima nekih satanističkih sekti. Na pitanje – kojoj sekti su se priklonila, hrišćanska deca koja su se po sopstvenom nahođenju „prekrstila” u Satanine podanike, izjavljivali su da su članovi Munove sekte, Crne ruže, Večne duše, Vrata pakla…

Sve nade autora ovog istraživanja da su se deca malo „našalila”, raspršene su kada su oni počeli eksplicitno da navode i rituale „njihovih” sekti. Osim toga, iznenađujuće veliki broj mališana – 86 odsto njih, priznao je da je čuo za postojanje verskih sekti. Uz mnogo ograda i biranih reči, autor ovog istraživanja je mališane koje su pristupali „metareligijskom svetu” okarakterisao kao „psihički nestabilnu, emotivno ranjivu i porodično zanemarenu decu” uz dodatak da neka od njih potiču iz razvedenih brakova…

Fenomen verskih sekti ostao je predmet interesovanja ovog pedagoga, koji se danas nalazi na funkciji direktora Osnovne škole „Đuro Daničić” i koji za „Politiku” ističe da sva istraživanja govore da su deca koja najčešće upadaju u „mrežu” verskih sekti najčešće nesrećna, usamljena deca, porodično zanemarena ili zlostavljena deca, koja su prepuštena sama sebi i koja nisu pronašla psihološko „utočište” u društvu vršnjaka. Željni ljubavi i odobravanja, ova deca će se vezati za svakoga ko im „servira” makar i mrvice pažnje…

Stručnjaci kažu da se sva deca u pubertetu nalaze u „psihološkom” sazvežđu blizanaca Poluksa i Kastora, od kojih jedan čezne za samostalnošću i odvajanjem od roditelja, dok drugi uživa u hladu porodičnog stabla. Da li je bekstvo deteta u sektu odraz preterane potrebe za samostalnošću i eksperimentisanjem ili je ovaj čin neverbalna „dijagnoza” porodične klime i bunt protiv vaspitnih metoda roditelja?

„U periodu puberteta, kada većina dece ruši roditelje sa prestola autoriteta i traga za novim idolima, lak plen verskih sekti mogu postati tinejdžeri u čijim porodicama vladaju večiti sukobi ili ’hladni rat’, u kojima roditelji maltretiraju ili zapostavljaju decu i ne obraćaju pažnju na njihove razvojne potrebe i probleme, u kojima caruje alkoholizam ili neka druga bolest zavisnosti ili u kojima ’nedostaje’ jedan od roditelja.”

Međutim, važi i obrnuto – „plen” sektaša mogu biti i deca iz „dobrih” kuća, čiji roditelji imaju prevelike zahteve kada je u pitanju njihovo (van)školsko postignuće, zbog čega su ona prinuđena da se svaki dan šetaju po maršruti osnovna škola – muzička škola – časovi tenisa… Drugim rečima, očekivanja roditelja da dete sija i blista na svim poljima može biti veoma frustrirajuće i može motivisati dete da svoje „mesto pod suncem” pronađe u jednom naizgled nezahtevnom okruženju sekte u kojoj ono ima doživljaj da je prihvaćeno i voljeno takvo kakvo jeste. I, konačno, nije redak slučaj da momak ili devojka koji su već članovi neke sekte vrbuju svog partnera i emotivno uslovljavaju nastavak veze članstvom u sekti, objašnjava Slobodan Malušić.

Skicirajući način „regrutacije” novih sledbenika naš sagovornik ističe da sekte obično pošalju svoje „izviđače” u školsko dvorište kako bi osmotrili koja deca beže sa časova, imaju lošiji školski uspeh, poremećene odnose sa vršnjacima ili pokazuju sklonost ka nekim porocima, kao što su pušenje, droga, kocka… A na pitanje – da li su deca sa slabijim školskim uspehom lakši „plen” sektaša, Slobodan Malušić odgovara da bi se takav zaključak mogao izvesti iz činjenice da ova deca, nasuprot boljim đacima, imaju više slobodnog vremena koje ne ispunjavaju kreativnim aktivnostima, već „gluvare”, manje su zaokupljeni obavezama, nisu ambiciozni i nemaju čvrst cilj kome teže. Zbog toga na njih i „ciljaju” misionari sekti i kultova, nudeći im „spasonosno rešenje” za većinu nevolja koje su ih snašle – za slab uspeh u školi, nizak ugled u društvu vršnjaka, probleme sa roditeljima…

Kako prepoznati dete koje se uplelo u mrežu neke verske sekte?

„Roditelji bi trebalo da se zabrinu i nešto preduzmu ako njihova deca naglo i bez objašnjenja promene način života, pronađu nove prijatelje, ali odbijaju da porodicu upoznaju sa njima, uvek u isto vreme izlaze iz kuće, bez objašnjenja kuda idu i kad će se vratiti, usvajaju nov način oblačenja, psihički se isključuju iz događanja u porodici i na sve roditeljske pokušaje da sa njima povedu razgovor imaju običaj da kažu: „Vi ste svoju biološku dužnost ispunili, ja imam pravo da biram svoj put i imam pravo da pronađem svoje Ja”. Naime, to je stav koji usađuju sve sekte. Međutim, najveći problem nastaje kada liberalno orijentisani roditelji sve ove promene u ponašanju pripišu pubertetu i odmahuju rukom u stilu „proći će ga bubice”. Kada shvate da promene u ponašanju ne izazivaju „tinejdžerske bubice”, već gurui neke sekte, obično je kasno za reakciju.

Na pitanje – kojim se verskim sektama deca najčešće priključuju, on odgovara da su školarcima, na žalost, najzanimljiviji satanisti – njihovi rituali su često ekstremni i puni „scenskih efekata” koji se viđaju na filmovima i to je veoma fascinirajuće za tinejdžere koji su orijentisani na površinsko posmatranje pojava i zaslepljeni spoljnim efektima pojava. Osim toga, klinci u pubertetu najčešće su puni revolta, bunta i besa a kroz agresivne rituale satanističkih sekti oni pročišćavaju svoju negativnu energiju.

Пркос
22-03-2010, 07:52
Jos jedna pojava vezana za jehovine svedoke koja je uzela maha je ubistvo dece od strane roditelja , najcesce oca .Jehovini svedoci propovedaju da je sve na ovom svetu pod uticajem satane . Jedini nacin da se od tog uticaja pobegne jeste ulazak u vecan zivot na zemlji gde ce bog za svoje verne obezbediti sve sto je potrebno za tu vecnost . Postoje dva nacina da se u taj vecan zivot udje , prvi je cekanje armagedona , koji samo sto nije poceo , a drugi je pravedna smrt i uskrsnuce u novom bozijem poretku.Mnogi clanovi jehovinih sedoka , kada se nadju u finansijskoj krizi , razvode se , ilio se nadju u nekoj drugoj beznadeznoj situaciji , kriveci sebe , a na osnovu ucenja organizacije , ovi ljudi ubijaju svoju decu . Na zalost , ovi ljudi veruju da svojoj deci pomazu , i da ih oslobadjaju patnje u ovom gresnom svetu i daju im instant kartu za ocekivani raj na zemlji. Navescu nekoliko slucajeva ubistava dece od strane oceva pripadnuika sekte jehovini svedoci
Nov 22, 2008 , silver lake , otac ,jehovin svedok ubio sebe i svoje dvoje dece , a zenu ranio
http://www.nbclosangeles.com/news/lo...lver-Lake.html

U oregonu decembru 2oo1 otac jehovin svedok zadavio troje dece i zenu , vise podataka ovde
http://lambsmarch.yuku.com/forum/viewtopic/id/836

2002 u oregonu otac jehovin svedok puskom ubio cetvoro dece i sebe, vise o tome ovde
http://lambsmarch.yuku.com/forum/viewtopic/id/843

da ne stavljam dalje pojedinacne slucajeve , ima ih jos dosta opisanih ovde , uz izvestaje policije , ocevidaca , suda..
http://lambsmarch.yuku.com/forum/viewtopic/id/843

Пркос
22-03-2010, 07:55
Jehovini svedoci


Tvrde da su religija koja najbrže raste na svijetu. Dobro su poznati po obilascima kuća i stanova, obično svima nude primjerak svoga časopisa.

'Oni' su Jehovini svedoci, ime koje su uzeli iz Isaije 43:10: "Jer vi ste mi svedoci, reč je Jahvina." Njihov je časopis Kula stražara prodro u mnogobrojne obitelji.
Zbog svog verovanja Jehovini svedoci ne slave rođendane, Božić i Uskrs, ne žele se verski podučavati u školama; ne žele primiti transfuziju krvi, ma koliko teška bila bolest; odbijaju služiti vojni rok, ne žele glasati na izborima niti odati čast i poštovanje državi i njezinoj zastavi.
Kroz čitavu svoju istoriju zbog toga su progonjeni, naročito u Hitlerovim logorima. I danas mnogi trpe u nekim Istočnoevropskim zemljama i državama u Africi.
Usprkos naporima da ih se zaustavi, tvrde da ih ima oko 2,5 miliona s time da ih u Velikoj Britaniji ima 80 000, 560 000 u SAD, 99 000 u Zapadnoj Nemačkoj, 64 000 u Kanadi.

Jehovini svedoci su najaktivniji misionarski radnici. Svaki se član smatra svećenikom i nitko se ne prima u članstvo dok ne počne obilaziti kuće šireći svoju religiju.
Obični članovi trebaju utrošiti oko 10 sati na mjesec obilazeći kuće i podijeliti barem 12 časopisa. 'Pioniri' utroše barem 100 sati mjesečno posjećujući kuće i stanove, a uzdržavaju se od honorarnog posla.
'Specijalni pioniri' provode puno radno vrijeme u širenju svoje religije a uzdržavju se od dobrinosa.

Četiri vođe

Pokret je osnovao 'pastor' Charles Taze Russell, rođen 1852. godine u Pensilvaniji. Kao dječak se pobunio protiv strogog kavinističkog odgoja i poče baviti proučavanjem orijentalističkog odgoja i odbacio gotovo svaku religiju, kad ga je evangelizator Jonas Wendell uvjerio da je Biblija Božja riječ.
Russell je okupio prijatelje i počeo redovito proučavati Bibliju te objavio biblijsko tumačenje u časopisu Food for Thinking Christians (Hrana za misaone kršćane), kasnije nadomješten dvomjesečnikom Kula stražara.
Odbacio je ideju o nebu i paklu, ali nijedna se crkva nije složila s njegovim gledištem. Tako je 1874. godine prodao dućan s muškom pomodnom robom kojeg je naslijedio od svog oca i osnovao novu vjersku organizaciju Sionska kula stražara 1879. godine, a pet godina kasnije Zion's Watch Tower Tract Society (Društvo za dijeljenje traktata Sionske kule stražara).
Russell je napisao mnoge traktate i niz od šest dijelova Studies in the Scriptures (Proučavanje Svetoga pisma) - glavna učenja pokreta. U tim je djelima predskazao svršetak svijeta u 1914. godini. Međutim, taj je datum prošao a on je umro u listopadu 1916. godine.
'Sudac' Joseph Franklin Rutherford iz Missourija, zakonski savjetnik društva, naslijedio je Russella. Godine 1917. strpan je u zatvor na dvadeset godina, zajedno sa šestoricom ostalih vođa zbog antiratnih govora, ali je pušten na slobodu devet mjeseci kasnije, kad je svršetkom rata jenjala histerija javnosti.
Rutherford je sve do svoje smrti 1942. godine, u starosti od 72 godine, željeznom rukom uspješno vladao pokretom. Pod njegovim se vodstvom pokret proširio čitavim svijetom a 1931. godine svoje je sljedbenike nazvao 'Jehovinim svedocima'.
'Predsjednik' Nathan H. Knorr postao je treći vođa u starosti od 36 godina. Pod njegovim se vodstvom broj člaova pocećao brže nego ikad ranije u povijesti pokreta. Naglašavao je obrazovanje, otvorio nekoliko škola, kratkoročnih biblijskih kodedža u South Lansingu, u New Yorku i radio stanicu.
Sadašnji vođa je Frederich W. Franz koji se morao suočiti s ozbiljnim opadanjem broja članstva. U proteklih deset godina četvrt milijuna članova napustilo je pokret.

Čak i nakon njihovog teškog položaja u Hitlerovim koncentracionim logorima za vrijeme drugoga svjetskog rata, Jehovini svedoci su i dalje progonjeni. Na vojnom sudu u Ateni 1966. godine, Christos Kazamis je bio osuđen na smrt, jer je zbog svojeg vjerskog uvjerenja, odbio primiti oružje za odsluženje vojnog roka. Na zadnjem suđenju njegova je kazna izmijenjana na četiri i pol godine zatvora.


Glavna vjerovanja

· Jedino oni objavljuju Božju istinu, a jedina nada za svijet je u pristupanju njihovom pokretu.
· Bog je jedna osoba, Jahve, koji je nekoć sam postojao u svemiru.
· Bog je stvorio Isusa koji je u nebu bio Arhanđeo Mihael. Na zemlji je bio čovjek a ne božansko biće. Kad ga je Bog podigao iz mrtvih, vratio se u nebo kao duh.
· Isusova smrt na križu - ili na 'mučeničkom stupu' - kako vole reći - ne jamči nikome vječni život. Čovjek to može prihvatiti kao otkupninu za prošle grijehe, ali jedino jamstvo za vječno stasenje je u neprestanoj pokornosti Bogu, kao što se objavljuje u organizaciji Kula stražara.
· Sveti Duh je 'nevidljiva, aktivna sila koja pokreće svoje sluge da izvršavaju njegovu volju', a nikako osoba ili Bog.
· Sve druge crkve, i sve vladavine, nadzire đavao.
· Sadašnji sustav svijeta uskoro će završiti u bici kod Harmagedona. Oni koji prežive vladat će s Kristom 1000 godina.
· U tom razdoblju neće biti ni bolesti ni smrti ni bilo kakvih nesreća. Obilno će cvjetati cvijeće i rasti plodovi, a divlje će životinje postati pitome.
· Nakon 1000 godina svi će mrtvi uskrsnuti. Onih 144 000 koji dosegnu zahtijevanu razinu bit će u nebu; ogromna većina će živjeti na zemlji. Oni koji odbiju njihovo učenje bit će uništeni, nestat će.
· Božje kraljevstvo na zemlji ustanovljeno je 1914. godine kad se Krist vratio u svoj hram i počeo ga čistiti. Đavao je izbačen iz neba i Bog je u potpunosti ustanovio taj dio svoga kraljevstva. Zemaljski dio njegova kraljevstva bit će uspostavljen unutar životnoga vijeka onih koji su živjeli još 1914. godine. Svaki potres, glad, rat i katastrofa znak je svršetka koji uskoro dolazi. 'Mnogi koji sada žive neće vidjeti smrti' česta je i omiljena izreka mnogih Jehovinih svedoka.


Njihova crkva

Jehovini svedoci jednom godišnje svetkuju 'Spomen dan' (Svetu pričest), tvrdeći da ga treba obdržavati na biblijsku godišnjicu Kristove smrti, 14. dana židovskog mjeseca Nisana. Spomen dan i krštenje jedini su formalni dijelovi bogosluženja. Ostalo je škola za analizu Biblije, sastanci na kojima se članovi podučavaju kako da svedočeći posjećuju kuće, zatim javna predavanja i redovita nedjeljna pručavanja novoizišlog časopisa Kula stražara.
Njihov je pokret djelotvoran poput neke trgovačke kompanije. 'Upravno tijelo' je svemoćna skupina vođa na vrhu. Pod njima su 'Vjerski sluge' a ispod njih 'Zonski sluge' koji su odgovorni za mjesne skupine poznate kao 'Kompanije' koje se sastaju u Dvoranama kraljevstva. 'Direktor službe' nalazi se na čelu svake kompanije i odgovoran je Zonskom slugi za rukovođenje njegovom kompanijom. U tome mu pomaže 'Odbor služenja' koji se posebno brine za posjećivanje.


Šest koraka kako postati JS

Prva posjeta. Za vrijeme prve posjete, Jehovin svedok ima za cilj predstaviti se i ostaviti neku literaturu. Mnogi misle da će se takvog posjetioca najlakše riješiti ako prihvate ponuđenu literaturu, ali ustanovit će da je to najsigurniji put za sljedeću posjetu marljiva svedoka.
Ponovni posjet. Svaki će budući obraćenik biti meta i druge posjete, kad će revni svedok nastojati saznati njegovu reakciju na primljenu literaturu, također će pokušati organizirati proučavanje Biblije kod kuće.
Proučavanje Biblije kod kuće. Veza će ojačati i pozivat će se prijatelji da prisustvuju kućnim proučavanjima donijetih materijala. Nakon nekoliko tjadana budući će se obraćenik pridružiti većoj skupini radi detaljnijeg proučavanja.
Dvorana kraljevstva. Nakon proučavanja kod kuće, budući će obraćenik biti pozvan u Dvoranu kraljevstva. Ondje će se njime posebno postupati a budući da je unaprijed pripremljen, razumjet će poučavanje.
Posjećivanje. Od njega se zatim očekuje da prisustvuje tjednim predavanjima gdje će naučiti kako obilaziti kuće, od vrata do vrata, posjećujući nove ljude.
Krštenje. Konačni korak kojim čovjek postaje Jehovin svedok je krštenje.


Brojevi

svedoci su neobično revno posvećeni pokretu što za promatrača izvana izgleda kao podjarmljeno društvo bez radosti. Međutim, njihova revnost u širenju poruke pokreta bila je okaljana 1975. godine. svedocima je bilo nametnuto vjerovanje da će se konačna bitka kod Harmagedona dogoditi u listopadu 1975. godine. Članstvo je munjevito poraslo, mnogi su sljedbenici napustili svoj posao i prodali svoje kuće. Ali kako je taj dan došao a ništa se nije dogodilo, morali su se suočiti s činjenicom da su bili zavedeni. Mnogi su članovi napustili pokret nakon dugogodišnjeg članstva. Nedavno se broj sljedbenika ustalio. svedoci su ponovno u porastu.

Krštenje je konačni korak predanja obraćenika koji želi postatai Jehovin svedok. Na velikim se skupovima krštavaju stotine obraćenika u isto vrijeme. Godine 1978. organizirano je skupno krštavanje na Twickenhamovom nogometnom igralištu u Londonu, a obred krštenja je obavljen u posebno podignutom bazenu.


Jesu li oni Božji svedoci?

· Navode Bibliju, ali njihov prijevod Novi svijet je netočan, nikad ga nisu prihvatili ovlašteni teolozi i stručnjaci za Sveto pismo. (Naprimjer, prevode prvi stih Ivanova evanđelja tako da Riječ, koja predstavlja Isusa koja je bila s Bogom, po njihovom prijevodu nije Bog nego bog.)
· Stihovi su uzeti izvan njihova sadržaja kako bi potkrijepili njihovo uvjerenje. Jehovini svedoci zabranjuju transfuziju krvi i pustit će radije da im član umre ako ne dobije krv, a pritome se pozivaju na navode iz Levitske knjige 3:17, 7:26-27 i 17:10-14. Ti navodi, međutim, nemaju nikakve veze s transfuzijom krvi.
· Vjeruju da se Isus već vratio na zemlju ali u nedivljivu obliku. To je u suprotnosti s Otkrivenjem 1:7 gdje kaže da će Isusa pri njegovu drugom dolasku "…vidjeti svako oko".
· Russell je tvrdio kako je pouzdani stručnjak za grčki jezik, te su, po njmu svi dosadašnji prijevodi Biblije nepouzdani. Dokazano je međutim na sudu u Kanadi da on uopće nije znao čitati grčki, premda se na sudu zakleo da znade.
· Još jedna zgoda dovodi u pitanje njegovo poštenje. Russellovo se 'Čudesno sjeme žita' prodavalo po dva dolara za kilogram a tvrdio je da ono donosi pet puta bolji urod od obična žita. Pokušao je tužiti novine i tražiti odštetu od 100 000 dolara, jer su ga nazvali lašcem. Izgubio je parnicu kad su vladini stručnjaci ustanovili da u tom zrnu nema nikakve čudesne moći.
· Godine 1947. Vrhovni sud u Kanadi proglasio je Jehovine svedoke 'nereligijskim tijelom'.

kojica
07-08-2011, 14:25
http://razbibriga.net/clear.gif

Masoni koji pored imena imaju Davidovu zvezdu bili su članovi reda B'Nai B'Rith, a masoni
koji imaju tri tačke bili su članovi reda iluminata.

Evo čoveka na spisku...:hm:

mona
09-08-2011, 23:48
Jehovni Svedoci su pravi Hriscani a vi mozete do sutra da pisete sta hocete..

:nana:

kojica
21-08-2011, 09:02
svaki ciga svoga konja hvali.. :nana:

Rajko
16-09-2011, 22:15
E ljudi ovo nije fer ;)
Moro sam da se registrujem da bih pročitao nekooiko postova a sad trt ispade da nema više.Što je tema zamrla?
Jel ima neki Jehovin svedok?
Nije fer da se priča o njima a da i oni ne kažu po neku.
Ova besmrtna mi bila simpa al se izgubila.
Besmrtnaaa vrat se

kojica
16-09-2011, 22:19
Besmrtna se pretvorila u Monu i tu je.

Jesi li i ti jehovin svedok?

Tibi
16-09-2011, 22:19
E ljudi ovo nije fer ;)
Moro sam da se registrujem da bih pročitao nekooiko postova a sad trt ispade da nema više.Što je tema zamrla?
Jel ima neki Jehovin svedok?
Nije fer da se priča o njima a da i oni ne kažu po neku.
Ova besmrtna mi bila simpa al se izgubila.
Besmrtnaaa vrat se

Visi ti iznad glave:per: a ti si...JS?
Dobro dosao drugar, ja...nisam:kafa:

Rajko
17-09-2011, 07:25
Besmrtna se pretvorila u Monu i tu je.

Jesi li i ti jehovin svedok?

Drago mi je da Besmtrna nije umrla nego se pretvorila u Monu :),vole Jehovini svedoci da izvrću imena.

Na tvoje pitanje...nisam Jehovin svedok ali ih dobro poznajem pa bih zbog toga voleo da popričam sa Monom o Bibliji ako je zavirivala ponekad u tu knjižicu :)

Kad smo već kod imena,na primer da mi objasni ALI NA TEMELJU BIBLIJE kako je i kada Mihajlo postao Isus i kada je isus opet postao Mihajlo.
Gde u Bibliji piše da je Isus Mihajlo?
Postoji tu mala zbrka kod Jehovinih svedoka sa identitetom.Oni su čvrsto ubeđeni da je Isus postojao kao vrhovni anđeo .
Problem je da čitajući Bibliju se jasno vidi da su u pitanju dve različite osobe.
Da li čitaš Bibliju Mona?
Ili čitaš samo Probud se :)


Jehovini svedoci veruju da čitajući Kulu stražaru u stvari čitaju Bibliju ali kad malo uporedimo Kulu i Bibliju vidimo da to nije istina :)

Mona/Besmrtna da li ste spremne da na temelju Biblije proverimo učenje organizacije Jehovinih svedoka?

Da ne bi bilo zabune,ja volim i verujem u Boga i tvrdim da je organizacija Jehovinih svedoka na čelu sa Kulom stražarom lažni prorok koji vodi mnoge naivne ljude u propast.
Ako ti Mona voliš Boga razmisli pre nego odgovoriš.
Da li ćeš proveriti da li je istina sve što Kula stražara piše?
Ako Kula traži od drugih da provere da li je njihova religija prava da li je licemerno ako ti kao članica te organizacije odbiješ da proverimo na temelju Biblije da li je tvoja religija prava?

Ako si sigurna da je sve tačno i na temelju Biblije sigurno ne bi imala ništa protiv da proverimo :)

kojica
17-09-2011, 07:28
Mislim da je ova tema prikladnija za takav razgovor:

http://razbibriga.net/showthread.php/2148-koliko-znate-)

mona
17-09-2011, 07:50
Rajko je otpadnik :mirka:

Rajko
17-09-2011, 07:57
Rajko je otpadnik :mirka:

Dobro jutro Mona

To je odgovor na moja pitanja?

Jel ti to jedini način da izbegneš raspravu na temelju Biblije?

Ja tvrdim da su Jehovini svedoci otpadnici i pozivam te da to raspravimo.

Ako odbiješ da raspravljaš znači da nisi sigurna da je tvoja religija ona prava.

Ajde probudi se i raspravljaj na temelju Biblije .Ova tvoja rečenica kao odgovor dokazuje samo da se plašiš da raspravljaš na temelju Biblije .

Pravi hrišćanin se ne boji nikad i nigde da brani hrišćanstvo.

Šta je s tobom ?

Da li si ti prava hrišćanka koja je spramna na temalju Biblije da brani svoju veru ili si ti otpad koji veruje u nešto što u Bibliji ne stoji?

kojica
17-09-2011, 08:00
Nije lepo reći ljudima da su otpad. :sad:

Zašto bi hrišćani tako vređali ljude?

mona
17-09-2011, 08:00
Ma da to ti je glupo sto tako kazes, kao da me nateras da pricamo...
sto bi...
Biblija nije bukvalna da ti pise ono sto si ti zamislio...
Lako se shvati iz Biblije da je ISUS Mihael...

mona
17-09-2011, 08:01
Nije lepo reći ljudima da su otpad. :sad:

Zašto bi hrišćani tako vređali ljude?
Da kojice prvo izbrisi sva vredjanja Js pa cemo onda dalje ...
Kakav si ti budista ako dozvoljavas vredjanje?

Rajko
17-09-2011, 08:01
Pa eto vidiš ,ajde budi dobra i navedi mi stihove u Bibliji koji to potvrđuju.

kojica
17-09-2011, 08:02
Previše besa i ogorčenosti :mm: ako nastavite tako, niko neće želeti da veruje u ono
u šta vi verujete...

mona
17-09-2011, 08:03
Evo ovako u Judi pise

: ”Mihailo Arhangjel, kad se prepiraše s djavolom i govoraše za Mojsijevo tijelo, ne smijaše prokleta suda da izgovori, nego reče: Gospodin neka ti zaprijeti“ (Juda 9).

Znaci Mihael je arhandjeo....

Zatim Danilo 10

12*Zatim mi je rekao: “Ne boj se, Danijele, jer od prvoga dana kad si upravio srce svoje da bi to razumio i kad si se ponizio pred Bogom svojim riječi su tvoje bile uslišene i ja sam došao zbog riječi tvojih! 13*No knez kraljevstva perzijskoga stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan, ali gle, Mihael, jedan od najviših knezova, došao mi je u pomoć. A ja sam ostao tamo kod kraljeva perzijskih. 14*I došao sam da razabereš što će zadesiti narod tvoj u posljednjim danima, jer to je viđenje za dane koji tek trebaju doći.”

1 Solunjanima 4:16

16*jer će sam Gospod sići s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom, i najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu s Hristom

причалица
17-09-2011, 08:03
nije mi jasno kako je Isus Mihail i kad bude mogla mona - molim za objašnjenje.

Rajko
17-09-2011, 08:05
Ok to štima ali gde piše da je Mihajlo Isus?

mona
17-09-2011, 08:07
(2. Mojsijeva 23:20) Evo, šaljem pred tobom anđela da te čuva na putu i dovede te na mjesto koje sam pripremio.
(2. Mojsijeva 32:34) A sad idi i povedi narod kuda sam ti rekao! Evo, moj će anđeo ići pred tobom. Ali u dan kad budem kažnjavao, zbog njihova ću ih grijeha kazniti.”
(2. Mojsijeva 33:2) Poslat ću pred tobom anđela i istjerati Kanaance, Amorejce, Hetite, Perižane, Hivijce i Jebusejce.
(Danijel 10:21) No reći ću ti što je zapisano u knjizi istine, i znaj da nema nikoga tko mi u ovome snažno pomaže, osim Mihaela, kneza vašega.
(Danijel 12:1) U to će vrijeme ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega. I nastat će vrijeme tjeskobe kakve nije bilo otkako je naroda pa do tog vremena. U to će se vrijeme narod tvoj izbaviti, svatko tko se nađe zapisan u knjizi.

Rajko
17-09-2011, 08:09
Previše besa i ogorčenosti :mm: ako nastavite tako, niko neće želeti da veruje u ono
u šta vi verujete...
Izvini Kojice pitanja koja sam postavio su sasvim u redu i ničim ne vređaju nikoga .
Zašto tako lako brišeš postove?
Meni ne smeta i ako mi Mona nešto ružno kaže,to je samo odlika njene ličnosti a samim tim i svedočenje njene religije.
Dakle jel može opet iz početka sa Mihajlom ili da se pokupim sa ovog foruma?

ribizla
17-09-2011, 08:14
Jehovni Svedoci su pravi Hriscani a vi mozete do sutra da pisete sta hocete..

:nana:

:facepalm:

Rajko
17-09-2011, 08:20
Molio bih moderatora da ne prebacuje postove u druge teme.
Zašto?
Osnova za raspravljanje sa Jehovinim svedocima je Biblija.
Jasno mi je da je moderatoru svejedno ako neko raspravlja o Bibliji da li će to biti na temi Jehovini svedoci li neka druga tema ALI
Kako da neko koga interesuju Jehovini svedoci tražeći po internetu nađe stavove Jehovinih svedoka?
U nekoj temi o poznavanju Biblije se neće videti da je to znanje i stav Mone(Jehovine svedokinje) dok u diskusiji o Jehovinim svedocima(koji tvrde da jedini žive po principima Biblije)jasni da odgovara neko ko je pripadnik te organizacije i samim tim izražava stavove te organizacije.

Zato bih molio ako je moguće da nastavimo.

Prvo molim za Biblijske dokaze da je Isus Mihajlo

mona
17-09-2011, 08:24
Eto iznela sam ti neke dokaze a ti povezi citate ja odoh da spavam :cao:

mona
17-09-2011, 08:26
Je li Isus arhanđeo Mihael?
▪ Kratko rečeno, da. U mnogim je kulturama uobičajeno da ljudi imaju više imena. Isto je i s mnogim osobama koje se spominju u Bibliji. Naprimjer patrijarh Jakov zvao se i Izrael (1. Mojsijeva 35:10). Apostol Petar imao je pet imena: Simeon, Šimun, Petar, Kefa i Šimun Petar (Matej 10:2; 16:16; Ivan 1:42; Djela apostolska 15:7, 14, bilješka). Kako možemo biti sigurni da je Mihael još jedno Isusovo ime? Razmotrimo sljedeće biblijske dokaze.
U Bibliji se pet puta spominje moćno duhovno stvorenje Mihael. U knjizi proroka Danijela spominje se tri puta. U Danijelu 10:13, 21 čitamo da je Mihael, kojeg se naziva “knez” i “jedan od najviših knezova”, došao u pomoć jednom anđelu koji je bio poslan da izvrši jedan zadatak. U Danijelu 12:1 čitamo da će u vrijeme kraja “ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega”.
Mihael se spominje i u Otkrivenju 12:7. Ondje stoji da su se “Mihael i anđeli njegovi” borili u jednom vrlo važnom ratu, koji je doveo do zbacivanja Sotone Ðavla i njegovih zlih anđela s neba.
Zanimljivo je da je u svim navedenim biblijskim recima Mihael prikazan kao anđeo-ratnik koji se bori za Božji narod i štiti ga te se čak suprotstavlja Jehovinom najvećem neprijatelju Sotoni.
U 9. retku Judine poslanice Mihael je nazvan “arhanđelom”. Prefiks “arh” znači “glavni” ili “vrhovni”, a izraz “arhanđeo” u Bibliji se nikad ne koristi u množini. “Arhanđeo” se spominje još samo u 1. Solunjanima 4:16, gdje je Pavao opisao uskrsnulog Isusa sljedećim riječima: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.
Što možemo zaključiti nakon svega navedenog? Isus Krist je arhanđeo Mihael. Oba imena, i Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”), ističu njegovu ulogu glavnog branitelja Božje vrhovne vlasti. O proslavljenom Isusu u Filipljanima 2:9 stoji: “Bog ga je uzvisio i podario mu ime koje je iznad svakog drugog imena.”
Važno je znati da Isusov život nije započeo kad se rodio kao čovjek. Prije njegovog rođenja Mariju je posjetio jedan anđeo koji joj je rekao da će zatrudnjeti pomoću svetog duha i da će roditi dijete kojem treba dati ime Isus (Luka 1:31). Isus je tijekom svoje službe često spominjao da je živio i prije nego što se rodio kao čovjek (Ivan 3:13; 8:23, 58).
Dakle dok je živio na nebu, prije nego što se rodio kao čovjek, Isus je bio arhanđeo i zvao se Mihael. Nakon svog uskrsnuća i povratka na nebo nastavio je služiti kao Mihael, odnosno vrhovni anđeo, “na slavu Boga, Oca” (Filipljanima 2:11).

Man
17-09-2011, 08:30
slobodno nastavite raspravu na ovoj temi :)

ribizla
17-09-2011, 08:30
Ja iz ovoga sto je mona napisala, sam skontala samo da je Arhandjel Mihailo, pomagao Isusu od kad se on rodio i dok je prolazio sve one muke, i sve do smrti i vaskrsnuca.
ali ne i da je Isus Mihailo.

:palac:

a i ne znam zasto se bakcem ovo JS :aha: (malo mi dosadno pa ajde.. ) :aha:

mona
17-09-2011, 08:33
ionako je unistena prilicno :nana:

ribizla
17-09-2011, 08:34
Zanimljivo je da je u svim navedenim biblijskim recima Mihael prikazan kao anđeo-ratnik koji se bori za Božji narod i štiti ga te se čak suprotstavlja Jehovinom najvećem neprijatelju Sotoni.
U 9. retku Judine poslanice Mihael je nazvan “arhanđelom”. Prefiks “arh” znači “glavni” ili “vrhovni”, a izraz “arhanđeo” u Bibliji se nikad ne koristi u množini. “Arhanđeo” se spominje još samo u 1. Solunjanima 4:16, gdje je Pavao opisao uskrsnulog Isusa sljedećim riječima: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.
Što možemo zaključiti nakon svega navedenog? Isus Krist je arhanđeo Mihael. Oba imena, i Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”), ističu njegovu ulogu glavnog branitelja Božje vrhovne vlasti. O proslavljenom Isusu u Filipljanima 2:9 stoji: “Bog ga je uzvisio i podario mu ime koje je iznad svakog drugog imena.”
Važno je znati da Isusov život nije započeo kad se rodio kao čovjek. Prije njegovog rođenja Mariju je posjetio jedan anđeo koji joj je rekao da će zatrudnjeti pomoću svetog duha i da će roditi dijete kojem treba dati ime Isus (Luka 1:31). Isus je tijekom svoje službe često spominjao da je živio i prije nego što se rodio kao čovjek (Ivan 3:13; 8:23, 58).
Dakle dok je živio na nebu, prije nego što se rodio kao čovjek, Isus je bio arhanđeo i zvao se Mihael. Nakon svog uskrsnuća i povratka na nebo nastavio je služiti kao Mihael, odnosno vrhovni anđeo, “na slavu Boga, Oca” (Filipljanima 2:11).

:aha:
opet me nisi ubedila.
i opet smatram da si pogresno razumela bibliju (kao i svi tvoji vere) i takodje sam uverena da ovo si samo copy/paste odnekle.. i to je to :aha:
uhvati se u koshtac sama, bez neta, googla, i ostalih pomagala.
samo iz tvoje glave... tvoje razmisljnje zelimo da cujemo.
kako ti gledas na bibliju.. a ne kako ti ONI nalazu, ili ko vec..

mona
17-09-2011, 08:35
Ja iz ovoga sto je mona napisala, sam skontala samo da je Arhandjel Mihailo, pomagao Isusu od kad se on rodio i dok je prolazio sve one muke, i sve do smrti i vaskrsnuca.
ali ne i da je Isus Mihailo.

:palac:

a i ne znam zasto se bakcem ovo JS :aha: (malo mi dosadno pa ajde.. ) :aha:

”Mihailo Arhangjel, kad se prepiraše s djavolom i govoraše za Mojsijevo tijelo, ne smijaše prokleta suda da izgovori, nego reče: Gospodin neka ti zaprijeti“ (Juda 9).

Znaci Mihael je arhandjeo.... a zna se da je Isus arhandjeo...
Znaci Mihael je Isus...
Mihael je ime Bozjeg Sina na nebu...

:nana:

mona
17-09-2011, 08:37
:aha:
opet me nisi ubedila.
.
ma hocu nego samo da malo odspavam :kk:

sama gledam u Bibliju... dobro je poznajem...

odoh :nana:

ribizla
17-09-2011, 08:38
ajde.. :palac:
:aha:
taman cu posle ako me ne bude mrzelo da se raspisesm.

Man
17-09-2011, 08:42
:nene: nema zezanja na religiji.

mona
17-09-2011, 08:44
sta je zezanje :huh:

Rajko
17-09-2011, 09:07
Je li Isus arhanđeo Mihael?
▪ Kratko rečeno, da. U mnogim je kulturama uobičajeno da ljudi imaju više imena. Isto je i s mnogim osobama koje se spominju u Bibliji. Naprimjer patrijarh Jakov zvao se i Izrael (1. Mojsijeva 35:10). Apostol Petar imao je pet imena: Simeon, Šimun, Petar, Kefa i Šimun Petar (Matej 10:2; 16:16; Ivan 1:42; Djela apostolska 15:7, 14, bilješka). Kako možemo biti sigurni da je Mihael još jedno Isusovo ime? Razmotrimo sljedeće biblijske dokaze.
U Bibliji se pet puta spominje moćno duhovno stvorenje Mihael. U knjizi proroka Danijela spominje se tri puta. U Danijelu 10:13, 21 čitamo da je Mihael, kojeg se naziva “knez” i “jedan od najviših knezova”, došao u pomoć jednom anđelu koji je bio poslan da izvrši jedan zadatak. U Danijelu 12:1 čitamo da će u vrijeme kraja “ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega”.
Mihael se spominje i u Otkrivenju 12:7. Ondje stoji da su se “Mihael i anđeli njegovi” borili u jednom vrlo važnom ratu, koji je doveo do zbacivanja Sotone Ðavla i njegovih zlih anđela s neba.
Zanimljivo je da je u svim navedenim biblijskim recima Mihael prikazan kao anđeo-ratnik koji se bori za Božji narod i štiti ga te se čak suprotstavlja Jehovinom najvećem neprijatelju Sotoni.
U 9. retku Judine poslanice Mihael je nazvan “arhanđelom”. Prefiks “arh” znači “glavni” ili “vrhovni”, a izraz “arhanđeo” u Bibliji se nikad ne koristi u množini. “Arhanđeo” se spominje još samo u 1. Solunjanima 4:16, gdje je Pavao opisao uskrsnulog Isusa sljedećim riječima: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.
Što možemo zaključiti nakon svega navedenog? Isus Krist je arhanđeo Mihael. Oba imena, i Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”), ističu njegovu ulogu glavnog branitelja Božje vrhovne vlasti. O proslavljenom Isusu u Filipljanima 2:9 stoji: “Bog ga je uzvisio i podario mu ime koje je iznad svakog drugog imena.”
Važno je znati da Isusov život nije započeo kad se rodio kao čovjek. Prije njegovog rođenja Mariju je posjetio jedan anđeo koji joj je rekao da će zatrudnjeti pomoću svetog duha i da će roditi dijete kojem treba dati ime Isus (Luka 1:31). Isus je tijekom svoje službe često spominjao da je živio i prije nego što se rodio kao čovjek (Ivan 3:13; 8:23, 58).
Dakle dok je živio na nebu, prije nego što se rodio kao čovjek, Isus je bio arhanđeo i zvao se Mihael. Nakon svog uskrsnuća i povratka na nebo nastavio je služiti kao Mihael, odnosno vrhovni anđeo, “na slavu Boga, Oca” (Filipljanima 2:11).

Tvoje(odnosno copy/paste) objašnjenje Kule stražare ima jednu falinku zato sam i stavio sa sajta Jehovinih svedoka link i citat kako bi lakše proverila :)


7 Ево, долази с облацима и видеће га свако око, чак и они који су га проболи. И због њега ће проплакати сва земаљска племена. Да, амин.
8 „Ја сам Алфа и Омега“, говори Јехова Бог, „Онај који јесте и који је био и који долази, Свемоћни.“
http://www.watchtower.org/sb/bible/re/chapter_001.htm

Znači da ovo obrazloženje otpada:
“Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.

Je po logici Kule stražare bi onda i Jehova morao da bude anđeo zar ne?
Zar uz ovaj primer gde Jehova silazi i vidi ga svako oko nije razumljivo da će sići uz pratnju anđeoskih glasova.Ovo objašnjenje Kule stražare je ipak malo neozbiljno.

E sad pogledaj još jednom moj citat,jel primećuješ nešto?
Jehova silazi na oblacima i videće ga svako oko pa i oni koji su ga proboli.
Da li znaš koga su proboli?

Drugi primer Kule stražare:

Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”),

Zar ne vidiš šta piše -Mihajlo je kao Bog ,šta to znači.Neko ko je skoro kao Bog ali to nije.
A s druge strane šta znači Isus.JEHOVA JE SPASENJE
Sad poveži Otkrivenje 1.7-8 i Jehova je spasenje

Obrazloženje Kule stražare samo na prvi pogled deluje logično ali ako pažljivo čitaš Bibliju videćeš da je logika na sterani Biblije a ne Kule stražare.

Jos i ovaj prime koji je vezan za razliku između Isusa iMihajla što nikako ne sme da se previdi:

Mihajlo kaže satani:
Gospod neka ti sudi.

A šta kaže Isus satani:


7 А Исус му на то рече: „Али писано је и ово: ’Не искушавај Јехову, свог Бога.‘“ 8 Ђаво га је затим повео на веома високу гору, и показао му сва краљевства света и њихову славу 9 и рекао му: „Све ћу ти ово дати ако паднеш и поклониш ми се.“ 10 Тада му Исус рече: „Одлази, Сатано! Јер је писано: ’Јехову, свог Бога, обожавај и једино њему служи.‘“ 11 Тада га је Ђаво оставио. И дошли су анђели и почели да му служе.

http://www.watchtower.org/sb/bible/mt/chapter_004.htm

Obrati pažnju na sledeće Isusove reči kada satana pokuša da ga iskuša:
Ne iskušavaj Jehovu ,svog Boga
i
Jehovu ,svog Boga obožavaj i jedino njemu služi.

Sad ono najvažnije:

I došli su anđeli i počeli da mu služe.

Šta je rekao Isus kome sme da se služi ?
Kome služe anđeli?

Nadam se da te ničim nisam uvredio i da su pitanja koja sam postavio na temelju Biblije sasvim konkretna .


PS
Ja odoh da spremam drva,kod nas je vreme da se spremi ogrev.
A u kojoj zemlji ti živiš kada ideš sad na spavanje?

mona
17-09-2011, 09:10
U Beogradu :cao:
pogledacu ovih dana vikendom sam zauzeta...
Nisam imala vremena sama da pisem zato sam ono iskopirala...

mona
17-09-2011, 09:11
nego precicemo na novu temu..

Rajko
17-09-2011, 09:11
Važi,ajde ja da već jednom krenem da radim a ti se lepo naspavaj i pregledaj moj post pa se pišemo uveče ok?

Rajko
17-09-2011, 09:12
nego precicemo na novu temu..

Imam ja još pitanja na temelju Biblije a vezano za Jehovine svedoke :)
Ajd laku noć

mona
17-09-2011, 09:17
vazi samo te molim ovaj tvoj post najveci da prebacis na temu o Mihajlu pozz

Rajko
17-09-2011, 21:11
Malo su mi neobična pravila na ovom forumu.
Ako se diskutuje o Jehovinim svedocima i njihovom učenju mislim da nema potrebe da se prebacuje na druge teme,ali dobro ako i sledeće pitanje nije za ovu temu vi ga prebacite gde hoćete.

Radi se o jedinstvanom prevodu Biblije koji se zove "Novi svet"

U tom prevodu ima puno izmena koje ne postoje ni u jednom manuskriptu .
Navešću nekoliko primera,ako vam se svidi ima mnooogo da se piše o tome.
Jedan primer:


Dela 20.28
Pazite na sebe i na sve stado u kom vas je sveti duh postavio za nadglednike, da pasete Božju skupštinu, koju je Bog kupio krvlju svog Sina.

Uvek mi bude teško kada vidim da pišu Sveti Duh malim slovima a sotona velikim.Ali to sad nije tema ovog posta.

Ovde su Jehovini svedoci preveli "koju je Bog kupio krvlju svog Sina"

Kako je preveo Karadžić?

28. Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;

Na kraju krajeva Karadžić,Šarić Čarnić nije ni bitno kako je ko od njih preveo.
Da pogledamo u manuskripte.
προσέχετε (http://strongsnumbers.com/greek/4337.htm) ἑαυτοῖς (http://strongsnumbers.com/greek/1438.htm) καὶ (http://strongsnumbers.com/greek/2532.htm) παντὶ (http://strongsnumbers.com/greek/3956.htm) τῷ (http://strongsnumbers.com/greek/3588.htm) ποιμνίῳ (http://strongsnumbers.com/greek/4168.htm) ἐν (http://strongsnumbers.com/greek/1722.htm) ᾧ (http://strongsnumbers.com/greek/3739.htm) ὑμᾶς (http://strongsnumbers.com/greek/5209.htm) τὸ (http://strongsnumbers.com/greek/3588.htm) πνεῦμα (http://strongsnumbers.com/greek/4151.htm) τὸ (http://strongsnumbers.com/greek/3588.htm) ἅγιον (http://strongsnumbers.com/greek/40.htm) ἔθετο (http://strongsnumbers.com/greek/5087.htm) ἐπισκόπους (http://strongsnumbers.com/greek/1985.htm) ποιμαίνειν (http://strongsnumbers.com/greek/4165.htm) τὴν (http://strongsnumbers.com/greek/3588.htm) ἐκκλησίαν (http://strongsnumbers.com/greek/1577.htm) τοῦ (http://strongsnumbers.com/greek/3588.htm) θεοῦ, (http://strongsnumbers.com/greek/2316.htm) ἣν (http://strongsnumbers.com/greek/3739.htm) περιεποιήσατο (http://strongsnumbers.com/greek/4046.htm) διὰ (http://strongsnumbers.com/greek/1223.htm) τοῦ (http://strongsnumbers.com/greek/3588.htm) αἵματος (http://strongsnumbers.com/greek/129.htm) τοῦ (http://strongsnumbers.com/greek/3588.htm) ἰδίου. (http://strongsnumbers.com/greek/2398.htm)
Slobodno uporedite sve manuskripte do kojih možete da dođete ali nigde ne piše "krvlju svog sina"nego svojom krvlju.
I da bude zanimljivije u Kingdom Interlinear Translatation gde je u engleskom delu u uglaste zagrade ubačeno" sin "dok naravno u prevodu reč po reč nije moglo nigde da se ubaci.

http://razbibriga.net/imported/2011/09/KITDela2028-1.jpg (http://i923.photobucket.com/albums/ad75/poelbuster/novo/KITDela2028.jpg)
Zato molim one koji budu čitali da provere zašto je i ovde promenjen sadržaj Biblije i razmisle o tome.
Zanimljivo je objašnjenje u dodatku koje se odnosi na ovaj problem.Jehovini svedoci su po starom dobrom običaju uzeli sebe za svedoka pa navode u objašnjenju zašto je ubačeno "Krvlju svog Sina" time što za referencu uzimaju svoje druge prevode .


Mona molim te proveri ovaj post i kaži mi šta misliš o tome.Ja odoh na spavanje jer sam ceo dan radio ali ću rado sutra nastaviti :)

mona
19-09-2011, 10:24
Rajko ne znam zasto bi sa tobom razgovarala?
razgovaram samo sa dobronamernim ljudima :cao:

Rajko
19-09-2011, 22:11
Rajko ne znam zasto bi sa tobom razgovarala?
razgovaram samo sa dobronamernim ljudima :cao:

Zašto misliš da ja nisam dobronameran?
Hajde da zajedno proverimo nekoliko stvari pa ćeš videti da sam itekako dobronameran.

Tvoje je samo da proveriš da li je tačno ono što postavim,pa ćeš se sama uveriti ko govori istinu a ko laže.

Da bi se razumeli moramo da podvučemo nekoliko važnih stvari sa kojima ćeš se sigurno složiti.

Kula stražara tvrdi da je Isus nevidljivo prisutan od 1914.
Kula stražara za sebe tvrdi da je Božija vidljiva organizacija od Isusa izabrana u periodu od 1914 do 1919.
Kula za sebe tvrdi da njeno vodeće telo upravlja pod vođstvom Svetog Duha
Kula za Jehovine svedoka tvrdi da su pravi hrišćani a za ceo ostali "hrišćanski svet"kako ga ona naziva da je pod upravom sotone.

Da li je ovo što sam napisao tačno?

Znam da je tebi teško da pomisliš da nešto od ovog nije istina jer ti Kula stražara stalno ponavlja da živiš u istini,ali probaj za trenutak da razmisliš da li i za organizaciju Jehovinih svedoka treba da važi isto kao i za sve ostale ono što Kula zahtava a to je da svako treba da proveri da li je njegova religija prava.

Jedna organizacija koja za sebe tvrdi da je vidljiva Božija organizacija na zemlji mora u svakom trenutku da bude čista kao suza i ne sme da se koristi prljavim trikovima zar ne?

Koliko prljavih trikova Kule stražare treba da ti dokažem pa da odlučiš da proveriš učenje te organizacije?
Ili ćeš zažmuriti i praviti se da ne čuješ i ne vidiš?

Imaj na umu da je na kocki tvoj večni život i da zbog toga treba da sve proveriš.
Mislim da je to vredno malo truda.

Iako će ti se činiti da se tvoj svet ruši znaj da će ti se u tom momentu sve jasnije ukazati kad sagledaš pravu istinu o Kuli stražari.

Ja ti nudim samo mogućnost da proveriš a ti razmisli da li ćeš proveriti da li je učenje stvarno na temelju Biblije ili ne.

Ako voliš Boga razmisli,On sigurno neće imati ništa protiv da proveriš da li iza organizacije koja tvrdi da ga zastupa stoji On ili neko drugi ko jako voli da laže.


Sada jedan od mnogih primera trikova kojima se služi Kula.

Ako si čvrsto ubeđena da je to Božija organizacija na zemlji ti proveri da li je tačno ovo što postavljam:

Već sam više puta pisao o citatima Kule stražare.
Ovaj put mi je privuklo pažnju to što je postavljen citat bez navođenja stranice.Budući da Encyclopedia Judaica ima 22 toma nije nimalo lako naći navedeni citat.
U knjizi "Čovečanstvo u potrazi za Bogom" na strani 228 mi je privukao pažnju ovaj citat u fusnoti:


http://razbibriga.net/imported/2011/09/covecanstvo228-1.jpg (http://i923.photobucket.com/albums/ad75/poelbuster/novo/covecanstvo228.jpg)
Evo isto ali na engleskom radi lakšeg poređenja jer je Encyclopedia Judaica izdata na engleskom jeziku.


http://razbibriga.net/imported/2011/09/MankindsSearchforGod_Seite_229-1.jpg (http://i923.photobucket.com/albums/ad75/poelbuster/MankindsSearchforGod_Seite_229.jpg)
Originalni tekst koji Kula spominje je potpuno drugačiji i ima sasvim drugi smisao nego što ga Jehovini svedoci vide.Naravno Kula stražara računa da ni jednom članu organizacije neće pasti na pamet da proverava.
Evo originalnog teksta pa slobodno proverite:

http://razbibriga.net/imported/2011/09/EncyclopaediaJudaicaVol07FeyGor2ndedFSko-1.jpg (http://i923.photobucket.com/albums/ad75/poelbuster/novo/EncyclopaediaJudaicaVol07Fey-Gor2nded-FSkolnikThomson2007WW_Seite_676.jpg)


Crvenom bojom sam obeležio na koga se odnosi citat koji su Jehovini svedoci u svojoj knjizi naveli.
Pod jedan kako izgleda cela rečenica koju su citirali i pod dva opet jako važno što Kula stražara često tvrdi suprotno.
Pozivam svakog da proveri svaki delić ovih navoda.
Razmislite o Kuli stražari i njenim metodama.
Jasno mi je da ni jednom svedoku ne bi palo na pamet da pregleda 22 toma sa po 700-800 strana da bi proverio.U današnje vreme kada skoro sve može da sa nađe u elektronskom obliku nije teško proveriti.



Mona razmisli dobro,da li neko ko za sebe tvrdi da je od Boga izabran sme da se služi ovakvim trikovima?
Pregledaj dobro,citat je iz knjige Kule stražare i knjige na koju se Kula poziva.Proveri sve i dobro razmisli pa ćeš videti da sam krajnje dobronameran i da samo pokušavam da ti pomognem da uvidiš da si žrtva prevare.

mona
19-09-2011, 22:12
Pa nisi...
Sam proucavaj..

bye

Man
19-09-2011, 22:16
Ne mogu da verujem da je monina vera tako slaba da neće ni pokušati da je brani :qq:

sad si me opasno razočarala :( ti nisi pravi svedok nego folirantkinja :kk:

Rajko
19-09-2011, 22:22
Pa nisi...
Sam proucavaj..

bye

http://razbibriga.net/imported/2011/09/RaspravljanjeJSmusliman1-1.jpg


Obrati pažnju na podvučeno:
Jako nam je stalo do toga da utvrdimo šta je u verskom pogledu istina.


Da li ti je stalo ili se bojiš da proveriš da li je tvoja religija prava?
Zapamti dobro da Kula stražara to od svih nas drugih traži .
Zar nije licemerno druge podsticati da provere a sebe ne?

Molim te za svoje dobro da proveriš šta piše.

mona
19-09-2011, 22:40
Ne mogu da verujem da je monina vera tako slaba da neće ni pokušati da je brani :qq:

sad si me opasno razočarala :( ti nisi pravi svedok nego folirantkinja :kk:
sta imam da branim ne razumem.. :hm:

imam svoju veru i to je to :)

kojica
20-09-2011, 04:58
Priručnik u slučaju da neko želi da prekine razgovor. :pada:

Rajko, da li bi mogao da skeniraš stranicu na kojoj je uputstvo za razgovor sa budistima?

mare
20-09-2011, 09:10
Priručnik u slučaju da neko želi da prekine razgovor. :pada:

Rajko, da li bi mogao da skeniraš stranicu na kojoj je uputstvo za razgovor sa budistima?

Rajko, da li bi mogao da kažeš ime ove knjige, i da li se može nabaviti nekako?

Rajko
21-09-2011, 18:31
Izvinjavam se što nisam brzo odgovorio,imali smo u firmi posle posla neku proslavu pa sam sinoć kasno došao kući.

Radi se o knjizi Raspravljanje na temelju Svetog pisma.
To je svojevrsni priručnik sa uputstvima u službi propovedanja.
Uputstva su osmišljena i svaki Jehovin svedok koji ih se pridržava je nenadmašiv u diskusiji sa ljudima koji nemaju pojma o hrišćanstvu i Bibliji.

Možda bi trebao da vam skrenem pažnju i da ovakav način pomoći Jehovinim svedocima od strane Kule stražare nije na osnovu Biblije jer se u Bibliji jasno kaže:
Matej 10.20
Jer vi nećete govoriti,nego Duh oca vašeg govoriće iz vas.

Preporučujem da pročitate celo deseto poglavlje o propovedanju.
Ova knjiga je očigledan dokaz da Jehovini svedoci nemaju Svetog Duha jer za svako pitanje pogledaju šta da odgovore.
Jedan čovek koji krene da propoveda,mora da poznaje Bibliju i da zna u svako doba da govori iz nje a ne iz šarenih knjižica Kule stražare.

Knjigu je jako teško dobiti ,jer je za svakog ko stvarno čita Bibliju divan izvor taktike Kule stražare i lako može da se pripremi za ozbiljnu diskusiju ali stvarno na temelju Biblije a ne učenja Kule stražare.

Evo za Kojicu ,razmišljam čak da skeniram celu knjigu i da je podelim na internetu pa neka ljudi čitaju.
http://razbibriga.net/imported/2011/09/Raspravljanje20-1.jpg



Za sada evo ono što ste tražili :)

kojica
21-09-2011, 19:06
Ovce.. :qq:

Hvala Rajko. :bravo:

mare
21-09-2011, 19:29
Pa ovo je fantastično! :sale:

Rajko, ako budeš u prilici, skeniraj ovu knjigu, jako je korisna; možda se neko ko je već u sekti opameti, a i za one potencijalne, da se ne upecaju..

kojica
21-09-2011, 19:43
Zamisli da im kažeš ''Ja sam jakobinac'' :lol: a oni nemaju umemorisan nastup..

mona
21-09-2011, 19:46
ma slobodno :lol:

samo vi ucite iz nasih knjiga :lol:

Man
21-09-2011, 19:47
Ispade da je moj pristup najefikasniji :kapa:

kojica
21-09-2011, 19:48
Ispade da je moj pristup najefikasniji :kapa:

Koji? :hm:

mona
21-09-2011, 19:48
ja imam svoj pristup :aha:

evo ovakav :nana:

Man
21-09-2011, 19:49
pustim karabaša da im objasni :kapa:

mare
21-09-2011, 19:53
gde je nestao moj post?? šta sam loše rekao?

Rajko
21-09-2011, 20:05
ma slobodno :lol:

samo vi ucite iz nasih knjiga :lol:

Upravo čitam knjigu Kule stražare Svetska sigurnost pod "Knezom mira"

Iznenadićeš se koliko sam na prvih nekoliko strana našao stvari koje su u potpunoj suprotnosti Bibliji.
Postaviću ih ovde da ljudi vide kad ti već nisi u stanju da diskutuješ na temelju Biblije.

Tvoje odbijanje da sagledaš situaciju i da diskutuješ je jako dobar primer za ovih nekoliko ljudi koje interesuje a nemaju prilike da upoznaju situaciju izbliza i da vide kako Jehovini svedoci poznaju Bibliju.

mare
21-09-2011, 20:16
Upravo čitam knjigu Kule stražare Svetska sigurnost pod "Knezom mira"

Iznenadićeš se koliko sam na prvih nekoliko strana našao stvari koje su u potpunoj suprotnosti Bibliji.
Postaviću ih ovde da ljudi vide kad ti već nisi u stanju da diskutuješ na temelju Biblije.

Tvoje odbijanje da sagledaš situaciju i da diskutuješ je jako dobar primer za ovih nekoliko ljudi koje interesuje a nemaju prilike da upoznaju situaciju izbliza i da vide kako Jehovini svedoci poznaju Bibliju.

Rajko, a kako si ti nabavio tu literaturu za "naprednije" JS, tj za ove koji rade na terenu..

Rajko
21-09-2011, 20:29
Rajko, a kako si ti nabavio tu literaturu za "naprednije" JS, tj za ove koji rade na terenu..

Veruj mi,nije lako doći do nekih knjiga.

Na primer ima nekoliko knjiga za koje Mona ni ne zna da postoje a kada bi pitala starešine u skupštini oni bi im rekli da te knjige nikad nisu ni postojale..
Odnosno odmah bi im bilo sumnjivo odakle ona uopšte zna za te knjige i zašto pita za njih.
Mogli bi da probamo :)
Da li bi to navelo Monu da počne da razmišlja svojom glavom?

Strašno je to kako se oni ophode jedni prema drugima.Većina misli da se vole kao što Biblija nalaže a u stvari špijuniraju jedni druge i referišu starešinama.

mare
21-09-2011, 20:33
Veruj mi,nije lako doći do nekih knjiga.

Na primer ima nekoliko knjiga za koje Mona ni ne zna da postoje a kada bi pitala starešine u skupštini oni bi im rekli da te knjige nikad nisu ni postojale..
Odnosno odmah bi im bilo sumnjivo odakle ona uopšte zna za te knjige i zašto pita za njih.
Mogli bi da probamo :)
Da li bi to navelo Monu da počne da razmišlja svojom glavom?

Strašno je to kako se oni ophode jedni prema drugima.Većina misli da se vole kao što Biblija nalaže a u stvari špijuniraju jedni druge i referišu starešinama.

Pretpostavio sam..

Čisto sumnajm da bi Mona počela da razmišlja svojom glavom pošto je dosta dugo u sekti, i mislim da više uopšte nema svoje mišljenje, i automatski odbija da razmišlja o bilo čemu što je protivno njihovoj ideologiji..

To je kao ono što Masoni u nižim redovima uopšte ne znaju u šta oni zapravo veruju, saznaju tek kad dođu na više stupnjeve..

Ne znam, jedan komšija je JS, to je ujedno i jedina JS osoba koju poznajem, i on je ovako prilično dobroćudan, reklo bi se.. E sad, šta se nalazi ispod maske..

Rajko
21-09-2011, 20:50
Pa to ti je barem jednostavno da utvrdiš.

Svako ko čita Bibliju i voli Boga će u svakoj ali baš svakoj situaciji ostati smiren i nikad neće doći u situaciju da kaže da mu je žao što je izleteo iz takta i da ne zna kako se to desilo da izgovori tako ružne reči.Da podsetim samo na Isusove reči :

Ne pogani čoveka ono što ulazi u usta,nego pogani čoveka ono što iz usta izlazi. Matej 15.11

Svi oni koji za sebe govore da žive po Bibliji a iz njih izleti bujica ružnih reči su licemeri koji ne veruju u Boga nego veruju u nekog drugog.
Upravo u ovoj knjizi koju sam počeo da čitam ima puno takvih primera neizmerne mržnje koju Jehovini svedoci gaje prema hrišćanskom svetu kako ga oni nazivaju.
Staviću ovih dana kad završim s knjigom nekoliko primera.

Svaka voćka kada je malo pritisneš počne da pušta sokove iz sebe,ako iz nje izlazi gnoj biće ti sve jasno .

mona
22-09-2011, 11:35
Upravo čitam knjigu Svetska sigurnost pod "Knezom mira"

Mozda samo ne razumes Bibliju :aha:

mona
22-09-2011, 11:37
Pretpostavio sam..

..
Tebi je prilicno ispran mozak cim tako mislis...

bye

boco
22-09-2011, 11:55
Znate u čemu je razlika između Jehovinih Svjedoka i auta Yugo!? Jehovinim Svjedocima možeš zalupiti vrata,dok na Yugu ne! :lol: Svi su oni isprani mozgovi,imam ih u komšiluku,posebna je to sorta ljudi! Žalosno je samo gledati kako truju djecu od rođenja svojim dogmama i prave od njih izopštenike u društvu! I svi kao čekaju neki sudnji dan kad će mene odnijeti voda a oni će ostati da plivaju-kao od stiropora!

mona
22-09-2011, 11:56
Znate u čemu je razlika između Jehovinih Svjedoka i auta Yugo!? Jehovinim Svjedocima možeš zalupiti vrata,dok na Yugu ne! :lol: Svi su oni isprani mozgovi,!
tebi je ispran mozak :lol:
zato tako glupo razmisljas...
JS su normalni ljudi...

mona
22-09-2011, 11:59
sta si rekao? :hm:

osim sto ljudi imaju predrasude....

boco
22-09-2011, 11:59
tebi je ispran mozak :lol:
zato tako glupo razmisljas...
JS su normalni ljudi...
A da,vi se niste sklanjali kad je bilo bombardovanje-neće bomba odabrane! :raz_076:

mona
22-09-2011, 12:00
sta lupas molim te... tj nalagao si se... jel imas jos koji biser :lol:

boco
22-09-2011, 12:09
"Biser", kažeš? Radio sam 13 godina u firmi sa dvoje Jehovinih -ljutih Svjedoka! Na početku nisu htjeli uzimati ni paketiće za novu godinu,kao ne priznaju je! Da bi kasnije kad god je bilo davanje love za Pravoslavni Božić i Vaskrs uzimali lovu,a kao ne poštuju oni te srpske vjerske praznike,a uzmu pare za pečenicu!Ili npr. jedan od njih je izganjao lažnu potvrdu da je bio učesnik rata u Bosni jer tada nije bez te potvrde mogao dobiti posao.Ma dosljedni su pravo,nema šta.A oboje su žestoki aktivisti Jehovinih svjedoka i rade oko kuće isključivo na dane srpskih svetaca,kao uinat! :)

mona
22-09-2011, 12:13
"Biser", kažeš? Radio sam 13 godina u firmi sa dvoje Jehovinih -ljutih Svjedoka! Na početku nisu htjeli uzimati ni paketiće za novu godinu,kao ne priznaju je! Da bi kasnije kad god je bilo davanje love za Pravoslavni Božić i Vaskrs uzimali lovu,a kao ne poštuju oni te srpske vjerske praznike,a uzmu pare za pečenicu!Ili npr. jedan od njih je izganjao lažnu potvrdu da je bio učesnik rata u Bosni jer tada nije bez te potvrde mogao dobiti posao.Ma dosljedni su pravo,nema šta.A oboje su žestoki aktivisti Jehovinih svjedoka i rade oko kuće isključivo na dane srpskih svetaca,kao uinat! :)
I sta tu ima lose ?
ne primaju paketice :ququ: pa to je neki zlocin jel..
a sta da ne uzimaju novac za rad u firmi jel to da bi ispali dobri?
a da nisi tu malo i izmislio :lol:
ne kapiras osnovne stvari... JS ne gledaju na dane to su vasi praznici paganski a ne nasi...
Tako da...
a propovedanje hriscanstva se vrsi po uzoru na Isusa Hrista...
takodje sveci su vasi a ne nasi :lol:
da ne kazem da to nema veze s Biblijom i da je to paganstina...
:cao:

takodje bilo koja generalizacija ljudi je glupa...

po toj tvojoj generalizaciji ja mogu ladno da kazem da si ti pedofil... jer je neko u crkvi takav... :lol:
razmisli koliko ti je glupa logika...

boco
22-09-2011, 12:18
Ništa od ovoga nisam izmislio! Ali sam mišljenja ako si Jehovin Svjedok,neka si,moje saučešće-budi do kraja,a ne kad mi odgovara jesam,a kad mi ne odgovara nisam!

mona
22-09-2011, 12:29
i da nisi izmislio rekoh ti svaka generalizacija je glupa.

Jehovni svedok je VERA a ne kloniranje :lol:

a ocigledno da ne znas nista o veri..

Tibi
22-09-2011, 12:30
Sto je to Besmrtna znala lepo dobjasni:bisa:, steta da nije vise tu:cry:

boco
22-09-2011, 12:31
Ok ,prepuštam vas da vjerujete i uživate u vjeri.Biće vas i više poslije Bosansko-Srbijanskog cunamija!

mona
22-09-2011, 12:37
A odakle uopste ljudima misljenje da mogu da se mesaju u tudju veru. :mirka:

kojica
22-09-2011, 13:27
Siti se izvređaste. I ja tu ništa ne bih dirala, jer ne vidim da je neko nekome ostao dužan.
Samo bih vas zamolila da nastavite razgovor ozbiljnije.

Za Monu pitanje...
Propovedate hrišćanstvo po uzoru na Isusa Hrista, kažeš? Jel i on imao priručnik za šta
u kojoj situaciji treba da kaže? Posebne ''cake'' koga na šta treba da upeca?

Ili je govorio direktno iz srca i time privlačio sledbenike? On je svoju veru nosio
u srcu i uvek i u svakoj prilici je mogao da govori odatle. Gde je vama vera?
U priručniku?

boco
22-09-2011, 14:20
A odakle uopste ljudima misljenje da mogu da se mesaju u tudju veru. :mirka:

Prava vjera ,nema šta! Kakva je to vjera koja ne prima krv i ne daje krv? Šta kad vjernik doživi saobraćajnu nezgodu? Iskrvari pročišćen!?Skoro sam gledao prilog iz Engleske gdje su dvoje tinejdžera koji su imali sex prije braka (djeca prate ljudske nagone i vole se!) bili izopšteni iz kompletne zajednice Jehovinih Svjedoka uključujući i njihove roditelje i porodice!!! STRAŠNO! Ma da,prava vjera nema šta! Samo poslije 1000 i jednog grijeha počinjenog prije stupanja u redove JS,odjednom preko noći sjete se da promjene vjeru u tako čistu i bezgrešnu!

Man
22-09-2011, 14:22
Ne bih ja to nikako nazvao verom, misim, bogohulno je :aha: ipak je sekta... treba je tako i nazivati :(

kojica
22-09-2011, 14:22
Pa da. Šta ti treba u pubertetu da budeš JS. To tamo negde pred starački dom prisutpiš, i rešio si sve probleme. :lol:

boco
22-09-2011, 14:23
Nego šta,nego sekta,kao i satanisti i Hare Krishna.Isto je to!

boco
22-09-2011, 14:24
Pa da. Šta ti treba u pubertetu da budeš JS. To tamo negde pred starački dom prisutpiš, i rešio si sve probleme. :lol:

Ma da valja sve poze i perverzije isprobati prije,dok nije kasno! ;)

mica
22-09-2011, 14:29
Nego šta,nego sekta,kao i satanisti i Hare Krishna.Isto je to!

Lele :) A koje si ti veroispovesti?:)

boco
22-09-2011, 14:33
Ja-Pravoslavac,poštujem sve druge vjere,iako živim u okruženju zadojenom međunacionalnom mržnjom! Poštujem sve vjere i vjeroispovjesti,ali VJERE!

mica
22-09-2011, 14:38
Ja-Pravoslavac,poštujem sve druge vjere,iako živim u okruženju zadojenom međunacionalnom mržnjom! Poštujem sve vjere i vjeroispovjesti,ali VJERE!

Vidi se da postujes :)

ribizla
22-09-2011, 14:39
Vidi se da postujes :)

:haha: :haha:
volim je :bisa:

mica
22-09-2011, 14:44
Ja-Pravoslavac,poštujem sve druge vjere,iako živim u okruženju zadojenom međunacionalnom mržnjom! Poštujem sve vjere i vjeroispovjesti,ali VJERE!

POstoji jedna stvar koju svi pravoslavci i ostali aborave a to je, ne osudjuj, nego ako zelis nesto da ispravis, moli se za te duse... I pre nego sto vidis trn u oku brata svog, obrati paznju na panj u oku svome...Kad bi se svi mi, makar malo drzxali tih osnovnih normi, i malo vise tolerancije, svima bi bilo lakse...

boco
22-09-2011, 14:46
POstoji jedna stvar koju svi pravoslavci i ostali aborave a to je, ne osudjuj, nego ako zelis nesto da ispravis, moli se za te duse... I pre nego sto vidis trn u oku brata svog, obrati paznju na panj u oku svome...Kad bi se svi mi, makar malo drzxali tih osnovnih normi, i malo vise tolerancije, svima bi bilo lakse...
U pravu si,ali reci to onim jadnicima na Kosovu,koji su prepušteni na milost i na nemilost-sebi!Sorry što sam skrenuo sa teme!

mica
22-09-2011, 14:47
U pravu si,ali reci to onim jadnicima na Kosovu,koji su prepušteni na milost i na nemilost-sebi!Sorry što sam skrenuo sa teme!
Ma znam da sam u pravu :) Ali, ti jadnici nemaju veze sa ovom pricom...

boco
22-09-2011, 14:48
Žalosno je što oni nemaju veze ni sa jednom pričom-niko ne priča o njima!

mica
22-09-2011, 14:51
Žalosno je što oni nemaju veze ni sa jednom pričom-niko ne priča o njima!

Daleko od toga. Nemoj sad da mesas teze. Postoji, sigurna sam tema o tome na politici. Ovo je skroz nelaa druga prica i ova teme govori o druggom verovanju a ne o desanjioma na Kosovu.

mona
22-09-2011, 15:34
Ne bih ja to nikako nazvao verom, misim, bogohulno je :aha: ipak je sekta... treba je tako i nazivati :(
Izvini ali nije tako :aha:

vera je hriscanstvo...

mona
22-09-2011, 15:35
. Gde je vama vera?

a ti verujes ovom padobrancu jel? :mirka:

moja vera je kod mene a tvoja :mirka:

Man
22-09-2011, 15:38
meni nekako lepo kad vidim da mona nema pojma o čemu priča :say:

ribizla
22-09-2011, 15:42
Izvini ali nije tako :aha:

vera je hriscanstvo...

:hm:

nesi mi jasna uopste...

mona
22-09-2011, 15:47
:hm:

nesi mi jasna uopste...
sta nije jasno?
evo nacrtacu
sta je religija a sta vera
na primer katolicizam je religija a vera je hriscanstvo...
a pa isto tako moja religija je Jehovin svedok a vera hriscanstvo...
znaci hriscanske veroispovesti sam.

mona
22-09-2011, 15:54
N.Isto je to!
ti neki satanista jel?

Man
22-09-2011, 16:01
vera i sekta nisu isto :nene:

kojica
22-09-2011, 16:07
a ti verujes ovom padobrancu jel? :mirka:

moja vera je kod mene a tvoja :mirka:

Šta mu verujem? Hoćeš da kažeš da je sam napisao onaj priručnik?

Ja nemam veru.

kojica
22-09-2011, 16:10
mona..


Siti se izvređaste. I ja tu ništa ne bih dirala, jer ne vidim da je neko nekome ostao dužan.
Samo bih vas zamolila da nastavite razgovor ozbiljnije.

Za Monu pitanje...
Propovedate hrišćanstvo po uzoru na Isusa Hrista, kažeš? Jel i on imao priručnik za šta
u kojoj situaciji treba da kaže? Posebne ''cake'' koga na šta treba da upeca?

Ili je govorio direktno iz srca i time privlačio sledbenike? On je svoju veru nosio
u srcu i uvek i u svakoj prilici je mogao da govori odatle. Gde je vama vera?
U priručniku?

I kao što već rekoh ovde, pa si citirala samo jedno pitanjce...

Kada bi govorili iz srca, onda bi imali manje seldbenika, ali bi barem bili iskreni sledbenici.

Ne bi vas napuštali razočarani nakon par godina i skenirali knjige, koje vi ne želite da
vidi javnost.

mona
22-09-2011, 16:11
to nije pitanje to je konstatacija :mirka:

mona
22-09-2011, 16:11
ja vise ovde nista ne pisem a vi lazite do mile volje bye

kojica
22-09-2011, 16:18
Kako bi neko mogao da laže da ta knjiga postoji?

Skenirane stranice knjige su materijalni dokaz. :hm:

I ne znam što se ljutiš.

Man
22-09-2011, 17:05
iznervirali ste mi monu :ljut:

kojica
22-09-2011, 17:08
hajde molim te, gde može ovca da je iznervira.. :aha:

boco
22-09-2011, 17:09
Kakva ovca?:sizika:

Man
22-09-2011, 17:10
budistička :haha:

Rajko
22-09-2011, 18:15
A odakle uopste ljudima misljenje da mogu da se mesaju u tudju veru. :mirka:

Mona ,razmisli dobro šta si ovde napisala.

Šta misliš da li je licemerno kada Jehovin svedok pokuca na moja vrata da mi ponudi "besplatni biblijski kurs" i pri tome govori sve najlošije o svim drugim religijama a kada ga zamolim da istu tu organizaciju proverimo on mi odgovori ovako kao što si ti odgovorila.

Pogledaj malo (važi naravno i za druge)ove stranice pa mi reci da li je licemerno ili nije

http://razbibriga.net/imported/2011/09/Raspravljanje14-1.jpg

Znaš i sama da tek slede isečci iz drugih knjiga gde na nebrojeno mnogo mesta Kula zahteva od nas da proverimo svoje religije.
Znaš isto tako šta sve Kula piše o drugim religijama
Da li ista pravila treba da važe i za vas i nas? Ili ne?



imam svoju veru i to je to
Ako ti sa jedne strane veruješ Kuli stražari i ubeđuješ druge da je organizacija Jehovinih svedoka jedina ispravna religija(od Isusa izabrana 1919 godine zar ne?) a sa druge strane odgovaraš sa "šta ima da branim" i nemaš argumenata u jednoj poštenoj diskusiji na temelju Biblije onda treba dobro da se zapitaš:
Da li je to licemerno?
Verujem da si već čitala iz ove knjižice ,ali pogledaj sad malo pažljivije šta Jehovini svedoci traže od nas pa razmisli šta ja tražim od tebe.
Samo da proverimo zajednički i na temelju Biblije da li je učenje Jehovinih svedoka ispravno.


Obrati pažnju na ovo što sam zaokružio i razmisli o tome:

http://razbibriga.net/imported/2011/09/Raspravljanje16-1.jpg


Da na prethodnu sliku nadovežem tvoju raniju izjavu:

Prvobitno napisano od Rajko
Upravo čitam knjigu Svetska sigurnost pod "Knezom mira"

Mozda samo ne razumes Bibliju Ja bih u tom svetlu predložio da proverimo.
Kad budem postavio isečke iz te knjige moći ćeš sama da proveriš.
Koliko poznajem Bibliju i to ćeš moći da proveriš.Isto tako ćeš moći da pratiš da li poznajem organizaciju Jehovinih svedoka i njihovo učenje.
Samo pažljivo sve čitaj i proveravaj na temelju Biblije a ne Kule stražare jer iako Kula za sebe tvrdi da je vidljiva Božija organizacija na zemlji pažljivom proverom ćemo dokazati šta je istina a šta ne.
Da li smatraš da je tvoj odgovor na temelju Biblije i argumentovan?


Uzmi malo vremena i svaku rečenicu koju napišem pažljivo prostudiraj.
Ako si čvrsto ubeđena u svetlo Kule stražare proveri citate koje postavim...


I da ne postavljam opet onu stranu na kojoj Jehovini svedoci tvrde da im je veoma stalo da u religioznom smislu ustanove šta je istina.
Mislim da bi onda i za vas trebalo da važi to pravilo.

Molim te još jednom,pregledaj postove pažljivo i pokušaj na temalju Biblije argumentovano da ih oboriš.
Ako odbiješ da dalje diskutuješ to me neće sprečiti da dalje ovim zainteresovanim ljudima ponudim podatke za proveru.
Slede poređenje Biblije koju su Jehovini svedoci napisali sa svim postojećim manuskriptima.Iznenadićeš se koliko ima dodatih reči a znaš i sama šta piše u Bibliji za dodavanje i oduzimanje :
Otkrivenje 22.19

19 А ако неко одузме нешто од речи које су у свитку овог пророчанства, Бог ће му одузети удео у ономе што је описано у овом свитку: неће смети да једе од дрвећа живота и неће ући у свети град.http://www.watchtower.org/sb/bible/re/chapter_022.htm

Znači ,zasuči rukave i proveravaj moje navode.
Isto važi i za sve ostale koji čitaju.
Slobodno stojim svima na raspolaganju da na temelju Biblije diskutujemo o Jehovinim svedocima i njihovom učenju.

NCF
22-09-2011, 20:53
Ja-Pravoslavac,poštujem sve druge vjere,iako živim u okruženju zadojenom međunacionalnom mržnjom! Poštujem sve vjere i vjeroispovjesti,ali VJERE!

U toj Bosni je najgore ateista biti... :mrgreen:

Nenad
11-12-2011, 23:36
jehova je mrtav...bum bum,dum dum....:pop:

Man
11-12-2011, 23:47
pogrešan pop :aha: trebalo je vaki :kadi:

:krsti:

kojica
11-12-2011, 23:49
možda je to neki latinski nenad.. :hm:

Nenad
11-12-2011, 23:55
pogrešan pop :aha: trebalo je vaki :kadi:

:krsti:jeste pogresan:huh:

Sagacity
18-03-2012, 20:51
Jehovini svedoci ne učestvuju u verskim svečanostima drugih vera, nisu su im dozvoljene pozdravne reči, čestitke povodom praznika, kod njih nema slavljenja rođendana, ne čitaju knjige, osim Biblije, ne smeju da budu aktivni u omladinskim udruženjima, ne gledaju filmove, ne interesuju se za poznate ličnosti, ne bave se sportom, o transfuziji krvi da ne pričamo - navodi Luković.
Stroga disciplina
Po njegovim rečima, ove osobe su stalno pod pratnjom i sve je svedeno na interes sekte.

Fakti
Jehovini svedoci veruju u dolazak Isusa Hrista i da će samo 144.000 Jehovinih svedoka biti spaseno i živeti u rajskom naselju, a da bi se ušlo u tu grupu spasenih, mora se precizno slediti verska doktrina
Ukoliko se od članova neko ne predržava pravila, ide na sudski odbor. Najgora kazna je ekskomunikacija, odnosno izbacivanje iz organizacije i lišavanje mogućnosti vaskrsenja na rajskoj zemlji
Jehovini svedoci u Srbiji su prisutni oko 100 godina. U svetu, a i kod nas, ovo je jedna od najbrojnijih sekti

- Ne idu sami u grad, ne okreću se levo-desno, ne ispoljavaju radoznalost. Njima se ne preporučuju posete psihologu ili psihijatru, nego se za to bira obično neko stariji iz te organizacije. Sve je svedeno na interes sekte, misionarenje, učenje, vežbanje govora...
Brakovi se sklapaju unutar organizacije. Kako dete, koje raste u autističnim uslovima, može da se razvija, ako ne može da ima prijateljstvo sa ljudima izvan organizacije? - pita Luković.
U pogledu dečje radoznalosti, zanemarivanje razvojnih potreba deteta u Jehovinim svedocima ostavlja posledice na celokupan razvoj ličnosti.
- Psihički poremećaji, prema svim publikacijama, četiri puta su prisutniji kod Jehovinih svedoka - naveo je Luković.

Psiholog Dragana Koruga kaže da će dete koje boravi u takvoj zajednici sigurno usvojiti neke njene obrasce ponašanja.
- Meni je vrlo važno da li to dete ima negu, hranu, ljubav koja mu je potrebna i da nije na ulici. Međutim, što se tiče ideologija, svako dete koje boravi u nekoj takvoj zajednici, sigurno će pokupiti neke obrasca ponašanja - kaže Koruga.
Beogradski klinički psiholog, jedan od retkih koji se bavi problemom sekti, a koji je želeo da ostane anoniman, takođe kaže da boravak deteta u porodicu Jehovinih svedoka ometa i usporava njegov razvoj.
- Jehovini svedoci insistiraju na zatvorenosti. Ne druže se sa okolinom, odnosno ljudima iz drugih organizacija, retke su aktivnosti kojima se njihova deca bave. To, naravno, ometa i usporava razvoj deteta - kaže on.

Izvor: pressonline. com

Kula stražara ne želi da Jehovini svedoci imaju kontakt sa bivšim članovima te organizacije.
"Otpadnici"se na sve moguće načine ocrnjuju tako da jedan Jehovin svedok nikad ne sazna šta bivši član organizacije želi da mu saopšti.

kojica
18-03-2012, 20:54
Mona gleda filmove.. :hm: i to horor filmove.. :lol: i interesuje se za poznate ličnosti..

Sagacity
18-03-2012, 20:59
Znam da Mona gleda filmove i još mnogo toga......:lol: :lol: :lol:
Mene zanima, šta misli o transfuziji i šta se dešava kada nađe izabranika svog života. Da li i on mora da se ''uključi'' u Jehove...ili bira muškarce isključiveo iz te organizacije...

Man
21-03-2012, 20:05
Mona se udala i nema vremena da odgovara na pitanja :( kaže pravi male svedoke :eek:

kojica
21-03-2012, 20:08
nema veze mane, ko da je tu.. ja sam dve godine od nej učila.. :lol:

Da, mora izabranik da bude takođe jehovin svedok. :dada:
O transfuziji misli da je to đavolja rabota. :dada:

Rajko
21-03-2012, 20:32
Jehovini svedoci ne učestvuju u verskim svečanostima drugih vera, nisu su im dozvoljene pozdravne reči, čestitke povodom praznika, kod njih nema slavljenja rođendana, ne čitaju knjige, osim Biblije, ne smeju da budu aktivni u omladinskim udruženjima, ne gledaju filmove, ne interesuju se za poznate ličnosti, ne bave se sportom, o transfuziji krvi da ne pričamo - navodi Luković.
Stroga disciplina
Po njegovim rečima, ove osobe su stalno pod pratnjom i sve je svedeno na interes sekte.

Fakti
Jehovini svedoci veruju u dolazak Isusa Hrista i da će samo 144.000 Jehovinih svedoka biti spaseno i živeti u rajskom naselju, a da bi se ušlo u tu grupu spasenih, mora se precizno slediti verska doktrina
Ukoliko se od članova neko ne predržava pravila, ide na sudski odbor. Najgora kazna je ekskomunikacija, odnosno izbacivanje iz organizacije i lišavanje mogućnosti vaskrsenja na rajskoj zemlji
Jehovini svedoci u Srbiji su prisutni oko 100 godina. U svetu, a i kod nas, ovo je jedna od najbrojnijih sekti

- Ne idu sami u grad, ne okreću se levo-desno, ne ispoljavaju radoznalost. Njima se ne preporučuju posete psihologu ili psihijatru, nego se za to bira obično neko stariji iz te organizacije. Sve je svedeno na interes sekte, misionarenje, učenje, vežbanje govora...
Brakovi se sklapaju unutar organizacije. Kako dete, koje raste u autističnim uslovima, može da se razvija, ako ne može da ima prijateljstvo sa ljudima izvan organizacije? - pita Luković.
U pogledu dečje radoznalosti, zanemarivanje razvojnih potreba deteta u Jehovinim svedocima ostavlja posledice na celokupan razvoj ličnosti.
- Psihički poremećaji, prema svim publikacijama, četiri puta su prisutniji kod Jehovinih svedoka - naveo je Luković.

Psiholog Dragana Koruga kaže da će dete koje boravi u takvoj zajednici sigurno usvojiti neke njene obrasce ponašanja.
- Meni je vrlo važno da li to dete ima negu, hranu, ljubav koja mu je potrebna i da nije na ulici. Međutim, što se tiče ideologija, svako dete koje boravi u nekoj takvoj zajednici, sigurno će pokupiti neke obrasca ponašanja - kaže Koruga.
Beogradski klinički psiholog, jedan od retkih koji se bavi problemom sekti, a koji je želeo da ostane anoniman, takođe kaže da boravak deteta u porodicu Jehovinih svedoka ometa i usporava njegov razvoj.
- Jehovini svedoci insistiraju na zatvorenosti. Ne druže se sa okolinom, odnosno ljudima iz drugih organizacija, retke su aktivnosti kojima se njihova deca bave. To, naravno, ometa i usporava razvoj deteta - kaže on.

Izvor: pressonline. com

Kula stražara ne želi da Jehovini svedoci imaju kontakt sa bivšim članovima te organizacije.
"Otpadnici"se na sve moguće načine ocrnjuju tako da jedan Jehovin svedok nikad ne sazna šta bivši član organizacije želi da mu saopšti.

Obeležio sam mesta za koja smatram da su gluposti.

Lično poznajem i družim se sa Jehovinim svedocima .
Istražujem njihovo ponašanje u skupštinama i kod kuće i zato mogu da tvrdim da je ovo obeleženo crvenom bojom gomila gluposti.

1.Čitanje knjiga
Čitaju sve osim knjiga za koje se smatra da bi mogle da budu otpadničke-pod otpadničkom literaturom se u stvari podrazumeva literatura koja se kritički odnosi prema doktrini Kule stražare.Naravno po savetu KS a sve na vlastitu odgovornost.To važi i za mnoge druge stvari .

2.Gledanje filmova ili interesovanje za aktuelne stvari iz života
Mogu ljudi da gledaju filmove ali opet pri tome postoji uvek osećaj samokrivice ako gleda nešto nakaradno jer se u KS upozorava da ne gleda pornografske ili slične filmove.Lično i sam kada vidim da je neki film pun iživljavanja prekinem gledanje.

3.144000 idu na nebo a ostali će živeti u raju na Zemlji.Biti "pomazanik" ne postižu slepom poslušnošću.Tu ima izmena zadnjih godina u doktrini.Do 1935 su tvrdili da je izbor za 144000 bio završen i da novi pomazanici mogu da se dese samo ako je neki pomazanik napustio istinu.
Sve ove godine su se držali toga ali budući da vreme prolazi a broj pomazanika se smanjuje(umiru ljudi)pokazala se potreba da se opet otvori konkurs za pomazanike.
Pomazanici su potrebni jer oni čine "vernog i mudrog slugu" i samo oni mogu biti članovi vodećeg tela.Zato se broj ljudi koji na spomen svečanosti uzimaju simbole(pričest)počeo povećavati.Verovatno će se i ta doktrina s vremenom izmeniti jer će za neko vreme dostići broj od 144 000 i moraće opet da izmisle nešto novo.

4.Ne idu sami,ne okreću se i ne ispoljavaju radoznalost.
Ovo je stvarno glupost neviđena.Idu ljudi sasvim normalno i kad nisu u službi propovedanja.

5.Zanemarivanje razvojnih potreba deteta
Odnos prema deci je sasvim normalan kao i kod drugih.Jedino što se deca stalno podstiču da idu u skupštinu i u službu propovedanja.
Ako dete odbija,roditelji mu kažu da može da ostane kod kuće ali će onda sotona da dođe po njega.
Sve ostalo je stvarno kao i u drugim porodicama.Možda čak i bolje jer dete nema šanse da dođe u kontakt sa drogama i slično.

6.Usporavanje razvoja dece i aktivnosti
I ovo je glupost neviđena
Dete koje poznajem je super klinac.Svira nekoliko instrumenata,nastupa sa drugom decom iz orkestra.Skuplja isečke iz novina.Dobar je učenik.

Da se razumemo,doktrina Kule stražare je otrov.
Ja se borim protiv laži Kule stražare ali odgovorno tvrdim da su u pitanju dobri ljudi.
Na žalost zavedeni.Ne žele da saslušaju i razgovaraju.Kao Mona :)
Ali deca su im fizički ugrožena samo u slučaju kada dođe do nesrećnog slučaja kada treba da ne dozvole transfuziju.

Koliko deca pate zbog toga što ne idu na rođendane?
Ne pate,jer se svakih par dana prave roštilji ili okreće prase.Deca se druže sa drugom decom JS.
Da li su svesni da su drugačiji?
Jesu ali ne smatraju to negativno jer im kod kuće stalno ponavljaju da su izabrani.
Da li roditelji kada primete da dete pati ako se oseća da nešto nije u redu reaguju.Pa naravno.vole ljudi svoju decu pokušaju onda ne neki način da kompenzuju ono što detetu nedostaje.

Da li roditelji prestanu da razgovaraju s detetom tj prekinu svaki kontakt ako je dete punoletno i ne živi u istoj kući a odluči da napusti sektu?
Na veliku žalost DA!
Isto važi za prijatelje ili rođake ako napuste JS.
Ako dete napusti sektu ali i dalje živi s roditeljima obraćaju mu se samo službeno :(
Veliko je to isušenje za svaku majku ,ali sam čuo iz usta jedne majke da bi prekinula kontakt sa svojim detetom kada bi kako oni kažu "napustilo Jehovu".

Tek sad vidim da se moj post odužio,nadam se da će ga Mona pročitati.
Ako ne pročita podsetite je na ovaj primer iz knjige Jehovinih svedoka:


Istina koja vodi do vječnog života.
Strana 13 pasus 5
Moramo ispitivati ne samo što osobno vjerujemo već i ono što naučava religiozna zajednica kojoj pripadamo.Da li su njene nauke potpuno u saglasnosti s Rečju Božjom,ili se zasnivaju na ljudskim predanjima?
Ako ljubimo istinu tada se ne trebamo plašiti takvog ispitivanja,jer svaki od nas treba da sikreno želi da upozna volju Božju obzirom na nas i da ju tada i vrši...

Mona
Voleo bih da nastavimo na ovoj temi a u duhu ovog primera iz knjige da nastavimo da pričamo.

Sagacity
21-03-2012, 20:55
Lično poznajem i družim se sa Jehovinim svedocima .
Drago mi je...

1.Čitaju sve osim knjiga za koje se smatra da bi mogle da budu otpadničke-pod otpadničkom literaturom se u stvari podrazumeva literatura koja se kritički odnosi prema doktrini Kule stražare.Naravno po savetu KS a sve na vlastitu odgovornost.To važi i za mnoge druge stvari .
Eto vidiš..ipak ne čitaju baš sve knjige....A osim toga im treba savet KS...


Mogu ljudi da gledaju filmove ali opet pri tome postoji uvek osećaj samokrivice ako gleda nešto nakaradno jer se u KS upozorava da ne gleda pornografske ili slične filmove.Lično i sam kada vidim da je neki film pun iživljavanja prekinem gledanje.
Znači ne gledaju sve filmove....jer ih KS upozorava da to nije lepo...


Pomazanici su potrebni jer oni čine "vernog i mudrog slugu" i samo oni mogu biti članovi vodećeg tela.Zato se broj ljudi koji na spomen svečanosti uzimaju simbole(pričest)počeo povećavati.Verovatno će se i ta doktrina s vremenom izmeniti jer će za neko vreme dostići broj od 144 000 i moraće opet da izmisle nešto novo.
Rajko, suviše je ovo komplikovano za mene. Kako da izmisle nešto novo? Pa nije valjda to religija u kojoj se stalno nešto izmišlja?


5.Zanemarivanje razvojnih potreba deteta
Odnos prema deci je sasvim normalan kao i kod drugih.Jedino što se deca stalno podstiču da idu u skupštinu i u službu propovedanja.
Ako dete odbija,roditelji mu kažu da može da ostane kod kuće ali će onda sotona da dođe po njega.
Sve ostalo je stvarno kao i u drugim porodicama.Možda čak i bolje jer dete nema šanse da dođe u kontakt sa drogama i slično.
Pa nešto ne znam baš da li bi mi bilo zanimljivo da sam dete u jednoj takvoj porodici, gde mi se preti sotonom.


Ali deca su im fizički ugrožena samo u slučaju kada dođe do nesrećnog slučaja kada treba da ne dozvole transfuziju.
Da samo to toliko. Imam blizu osobu, koja nije dozvolila da njegovom sinu daju transfuziju. Dečko je umro, nažalost...A on odavno više nije u JS, ali šta vredi kada njegovog deteta više nema.


Ne pate,jer se svakih par dana prave roštilji ili okreće prase.Deca se druže sa drugom decom JS.
Zatvorena zajednica?

Da li su svesni da su drugačiji?
Jesu ali ne smatraju to negativno jer im kod kuće stalno ponavljaju da su izabrani.
Od koga su izabrani? Kako znaju da su izabrani? Jel se to oseća?


Da li roditelji prestanu da razgovaraju s detetom tj prekinu svaki kontakt ako je dete punoletno i ne živi u istoj kući a odluči da napusti sektu?
Na veliku žalost DA!
Da i ovo sam znala...

Isto važi za prijatelje ili rođake ako napuste JS.
I ovo isto...

Ako dete napusti sektu ali i dalje živi s roditeljima obraćaju mu se samo službeno :(
Uh...

Veliko je to isušenje za svaku majku ,ali sam čuo iz usta jedne majke da bi prekinula kontakt sa svojim detetom kada bi kako oni kažu "napustilo Jehovu".

Pa čekaj, majka bi se zarad nekih ideala odrekla vlastitog deteta?

Tek sad vidim da se moj post odužio,nadam se da će ga Mona pročitati.
Hoće naravno da će videti...

"Otpadnici"se na sve moguće načine ocrnjuju tako da jedan Jehovin svedok nikad ne sazna šta bivši član organizacije želi da mu saopšti.
Ovo mi je jako ineresantno..I znam da je istina. Imala sam priliku da razgovaram sa ženom koja je ''otpadnik''...

Skoro sve tačke koje sam izdvojila su sa nije ''ali''...

Hvala Rajko na postu i objašnjenju.

Rajko
21-03-2012, 22:02
Da zaokružim prethodni odgovor onim stvarima za koje smatraš da nisu dovoljno jasne.

1.Knjige
Jehovini svedoci imaju toliko literature da teško mogu da stignu da čitaju još nešto.
Redovna literatura što većina ljudi ne poznaje je :

1.Kula stražara za javnost tj deljenje
2.Kula stražara samo za JS tzv izdanje za proučavanje
3.Probudi se
4.Svakodnevno razmatranje pisma
5.Naša služba za kraljevstvo
6.Neka knjiga JS koja se aktuelno izučava u skupštini
7.Teokratska škola propovedanja
8.Novi svet(prevod Biblije)

Osim navedenih nude još toga tako da teško da može da se čita još nešto osim literature KS.

2.Izmene u doktini
Ponekad zaboravim da ima izraza i pojmova koji običnom narodu nisu poznati.Izvinjavam se,ja sam se već toliko udubio da mi se njihova terminologija podrazumeva.
Nije samo ova izmena o pomazanicima jedino o čemu može da se piše.To je jedna od slabijih tačaka u doktrini jer kao što znamo Bog što obeća ne menja,niti se Bog menja.
Zato Jehovini svedoci imaju problem promena doktrina i način na koji se one pravdaju :)
Kada se govori o nekim stvarima koje su ranije važile a danas više ne kaže se "staro svetlo"
Svako "novo svetlo" se prihvata jer su to "bljeskovi" ili "sve jače duhovno svetlo" koje je "verni i mudri sluga"doneo.
Zanimljivo je da tek kada napuste Jehovine svedoke ljudi shvate kakva su to "nova svetla"bila.

Meni je posebno zanimljivo bilo objašnjenje Kule stražare da Lucifer(svetlonoša) nije drugo ime za sotonu.Time su valjda želeli da izbegnu da to sa donošenjem novog svetla ljudi ukapiraju i povežu Kulu stražaru sa svetlonošom.

3.Izabrani
Pa to svaki Jehovin svedok veruje za sebe da je pripadnik izabranog Jehovinog naroda.
Jedan specifičan elitizam koji se sve više povećava što su rasprave u službi propovedanja žučnije.
Kada neko odjuri Jehovinog svedoka sa kućnih vrata,ovaj to ne smatra za poraz .Ljudi koji ih najure su sotonine sluge i pokušavaju da ih spreče u propovedanju.Time je JS samo ubeđeniji da je u pravu i da pripada izabranom narodu.Pri tome se uvek seti raznih primera gde će se svi koji nisu JS u Harmagedonu loše provesti i onda bude opet srećan.
Velik problem je što se od članova organizacije stalno traži i očekuje da ugode Jehovi.Baš zbog toga su veoma revnosni u službi jer se nadaju da što se više trude da će spasti svoju kožu.

4.Plašenje dece
Pa u principu je i svaki odrasli Jehovin svedok uplašen da neće biti spasen.Spasenje moraju da zarade deleći što više Kula stražara :(
Dobro malo sam ovo preterao.Ne svodi se na Kule stražare,krajnji cilj je uvođenje u organizaciju :)

5.Majke i odricanje od svoje dece
To je meni lično najteže jer i sam imam troje dece.Upravo Biblija govori o praštanju i traženju izgubljenih ovčica.
To je potpuno iskrivljeno primenjivanje nekoliko citata iz Biblije gde se potpuno izokreće suština Isusovog nauka.
Odbijanje doktrine Kule stražare se smatra odbijanjem Jehove i tu je kraj.Neprijatelj Jehove je sotona i svi koji nisu s nama su neprijatelji.
Jedan crno-beli svet gde na žalost majke napuštaju svoju decu ili obrnuto.
Preporučujem film "Razdvojeni svetovi" ima mnogo zanimljivih primera.Obuhvaćno je mnogo toga o Jehovinim svedocima ali treba ipak imati malo predznanja da bi se sve razumelo.