PDA

Pogledaj Punu Verziju : Љубомора



QueenOfClubs
17-03-2010, 13:47
Да ли сте љубоморни, и ако јесте, шта све може бити повод за њу?
Да ли сматрате да је љубомора један од доказа љубави?
Да ли повремено свог партнера малко направите љубоморним, чисто да зачините однос?
И да ли постоји оправдање...


Љубомору презирем и плашим је се.
Нисам се сусрела са њом до пре годину дана.
Чак је у првом моменту нисам ни препознала.
Мислим да је у стању да направи пакао од живота, како оном љубоморном тако и његовом партнеру.

причалица
17-03-2010, 13:58
nisam ljubomorna, ali uopšte...nikad, ni kada sam bila devojka i imala različite mladiće nisam imala to osećanje...nekako, to je osećanje koje ponižava obostrano....na žalost, može da se završi tragično, kao ovaj užas sinoć.....

Sibi
17-03-2010, 15:41
Može da napravi pakao od života ako je u pitanju patološka ljubomora.
Malčice ljubomore nije na odmet. Za mene je to znak da mi je stalo do nekog. Ukoliko mi je svejedno, mogu da se pozdravim sa njim. Nekako mi je normalno je da u određenim momentima osetim trunku ljubomore, ali se trudim da to prikrijem ukoliko nije očigledno da hoće od mene da napravi budalu. Nikad nisam pravila ljubomorne scene čak i ako je za to bilo potrebe, znala sam samo da se okrenem i odem... zašto bih se spuštala na nivo dotičnog?.
Nisam se nikad koristila tom metodom da bi mi dokazali koliko im je stalo do mene ili da bih začinila odnos. Postoje lepši načini dokaza ljubavi i dodavanja začina :trepp:

причалица
17-03-2010, 15:59
e, a šta to znači - malčice ljubomorna? nije mi jasno?

Sibi
17-03-2010, 16:10
Normalno dozirana ljubomora. Ne hranim je stalno svojim strahovima i kompleksima... normalno je da me nešto preseče u stomaku ako posumnjam ili vidim nešto. Nisam od osoba koje će da zavuku glavu u pesak i ne vide ništa kako se ne bi potresale. Tad pitam... pristojno, ne pravim scene.

причалица
17-03-2010, 16:35
ali, šta je to NEŠTO što može da te preseče, to mi nije jasno?

Sibi
17-03-2010, 16:42
e jbg. pričalice, kako da ti objasnim :stidljiva: neki čudan osećaj u želucu, nisu leptirići (njih volim:smiley:) nego nešto mnogo neprijatnije i znam da je nešto zabrljao :pusi:

Tad popričam sama sa sobom, a onda sa dotičnim, pa ako mi se sviđa odgovor ok, ako ne ... doviđenja.

причалица
17-03-2010, 16:59
pa, zanima me, jer nisam to nikad osetila...zato pitam....kako da razmišljam da je nešto zabrljao? kako? šta to treba da mi ukaže na to? mene to jednostavno....ne znam, kao ''pink'', ne dotiče me.

kojica
17-03-2010, 17:16
pa.. da me ostavi i nađe neku drugu, garant bih prsla..
dal bih besnela il plakala to ne znam.. ali znam da bih bila ljubomorna...

ovako nisam..
Kada nije kod kuće ne smišljam moguća i nemoguća scenarija prevare.
nemam nikakve tripove..

A i suviše sam uobražena da bih mogla da pomislim da za njega
negde postoji bolji model od mene.

причалица
17-03-2010, 17:22
izgleda da je ova poslednja rečenica ''in medas res''.....moguće je da i ja tako razmišljam, pa....me boli uvo kad nije kod kuće i po 20 dana....

Bisernica
17-03-2010, 18:37
Sve što ne znam nije se desilo a i ne može me povrediti.
Nemam razloga za ljubomoru,a i kada sam bila u situaciji da mogu biti ljubomorna nisam ispoljavala
takve izlive,jer mislim da partneri moraju imati poverenja jedno u drugo.
Volim slobodu pa tako slobodu i dajem,a ukoliko se jedna veza bazira na sumnjama i na ispadima ljubomore,
onda je ona u samom začetku osudjena na propast.Ljubomora je mora kako za onog ko joj je podložan,tako
i za onog ko joj je izložen.Ljubomora je bolest nesigurnih.

Vragolanka
18-03-2010, 13:25
Да ли сте љубоморни, и ако јесте, шта све може бити повод за њу?
Да ли сматрате да је љубомора један од доказа љубави?
Да ли повремено свог партнера малко направите љубоморним, чисто да зачините однос?
И да ли постоји оправдање...


Љубомору презирем и плашим је се.
Нисам се сусрела са њом до пре годину дана.
Чак је у првом моменту нисам ни препознала.
Мислим да је у стању да направи пакао од живота, како оном љубоморном тако и његовом партнеру.

Ako je patološki slučaj, može da napravi pakao od života... ne vidim kako dozirana ljubomora može da bude loša. Svako loše osećanje, u granicama prihvatljivosti i izdržljivosti daje ravnotežu onom drugom, dobrom.
Ne znači da mu je stalo, ako je ljubomoran... to samo znači da je posesivan.
Ja sam posesivna... za ljubomoru ipak treba realan razlog... ako dozvolim da se stvari otrgnu kontroli, umem da isceniram čitavu dramu u svojoj glavi. Trudim se da obuzdam to.. dešava se naročito kada mi je stalo... onda sam najnesigurnija. Trudim se i da sakrijem, ali mi ne uspeva baš svaki put.
Živela sam mnogo drugo sa ljubomorom suprotne strane, tako izraženom, da je sama, naspram njega nikada nisam osetila... on je to nadopunjavao za oboje. Umelo je da bude neprijatno, ponižavajuće... toliko da u nekom trenutku poželim da mu dam pravi razlog za ljubomoru.

QueenOfClubs
18-03-2010, 18:15
А зар дозирана љубомора није у ствари – контролисана љубомора?
И њу углавном ни не примећујеш код партнера.

причалица
18-03-2010, 21:13
dozirana ljubomora? kako to izgleda?
njušim rever od sakoa, ali ne kometarišem ...ili gledam na sat dok se ne vrati kući...pa, ako kasni 5 sati, onda kao pitam ''a gde si bio?''....ne, stvarno ne razmem.

Mile sa klise
18-03-2010, 21:25
нико није љубоморан без разлога

QueenOfClubs
18-03-2010, 21:28
dozirana ljubomora? kako to izgleda?
njušim rever od sakoa, ali ne kometarišem ...ili gledam na sat dok se ne vrati kući...pa, ako kasni 5 sati, onda kao pitam ''a gde si bio?''....ne, stvarno ne razmem.
Па рецимо у друштву... Нека жена отворено флертује са њим а он то прихвата.
Нешто те мало жацне, погледаш га испод ока, изнервираш се, али не реагујеш.
Кажеш себи да је то мало забаве и ништа више.

QueenOfClubs
18-03-2010, 21:34
нико није љубоморан без разлога
Ех Миле... Не бих се сложила.
Љубомора може да буде и без разлога.
Само, тад изискује одређене особине као што су недостатак самопоуздања и неповерење (мислим на оно – не верујем никоме).
Таква особа живи у сталном и паничном страху од преваре.
Њушка, брчка, прати. Сваки службени пут је сумњив, сваки колега згодан, свака сукња прекратка...
Тешко је живети с таквом особом. Мада, неки воле баш то.

Vragolanka
18-03-2010, 21:46
Dozirano bi značilo da ne pustiš da te obuzme baš svaki put... kontrolišeš se, ebo te...
Inače, nikada nisam kopala po tuđim stvarima, ili ga njušila... ko zna šta bi našla.
Ljubomorna mogu da budem samo na konkretnu osobu, ne na ceo svet... opet, ako je osoba na neki načim manje vredna od mene, ič nisam ljubomorna... neka radi šta hoće, na kraju krajeva, ja tu ništa ne mogu da sprečim. Ako je ... pa, bolja, u bilo kom smislu... izlazi mi para na uši od ljubomore.

причалица
18-03-2010, 22:17
Па рецимо у друштву... Нека жена отворено флертује са њим а он то прихвата.
Нешто те мало жацне, погледаш га испод ока, изнервираш се, али не реагујеш.
Кажеш себи да је то мало забаве и ништа више.

mi se ne krećemo u takvom društvu...ako ga neka i možda pogleda ''onako'' (što je bilo odavno), meni dođe smešno.....

Mile sa klise
18-03-2010, 23:31
Ех Миле... Не бих се сложила.
Љубомора може да буде и без разлога.
Само, тад изискује одређене особине као што су недостатак самопоуздања и неповерење (мислим на оно – не верујем никоме).
Таква особа живи у сталном и паничном страху од преваре.
Њушка, брчка, прати. Сваки службени пут је сумњив, сваки колега згодан, свака сукња прекратка...
Тешко је живети с таквом особом. Мада, неки воле баш то.

Нису Талибани блесави
Чуд је женска варљива работа

QueenOfClubs
18-03-2010, 23:45
Мада, има и јако љубоморних жена.
Како оне да поступају кад их муж превари?
Као Талибани?

Mile sa klise
19-03-2010, 01:14
ПА ВИДИТЕ ЖЕМСКЕ , ВИ СТЕ ЖЕМСКЕ А МИ СМО МУШКИ ВАС ПАР УВЕК ИМА ЈЕДНОГ МУШКОГ. ТАКО ЈЕ ТО У ПРИРОДИ МЕЂУ СИСАРИМА.
ЖИСТА ПРИРОДА ВАМА ОНО ЈАЈАШЦЕ САЗРИ ЈЕДАРЕД МЕСЕЧНО А НАМА МИЛИОНЧИЋИ СВАКИ ДАН

QueenOfClubs
19-03-2010, 07:29
Добро, и?

причалица
19-03-2010, 08:17
Нису Талибани блесави
Чуд је женска варљива работа

ma nemoj....a muška nije?

mica
19-03-2010, 10:28
ljubomora,jednako nesigurnost,jednako sumnja,jednako posesivnost,jednako...pa puno toga...meni je brak pukao upravo zbog toga...godinama sam bila pod lupom,svako moje kasnjenje sa posla je okarakterisano kao moguca prevara,svaki telefonski poziv...to je vec preslo u patologiju...ljubomora nije zdrava i jedino sto moze da se desi,jeste da se unisti veza...naravno da ima zena kojima to prija i koje smatraju da je to dokaz ljubavi,ali po meni,to je cista nesigurnost patnera koji ne smatra da je dovoljno dobar te da ce biti ubrzo zamenjen pa se ponasa u skaldu sa tim misljenjem...

причалица
19-03-2010, 10:59
ПА ВИДИТЕ ЖЕМСКЕ , ВИ СТЕ ЖЕМСКЕ А МИ СМО МУШКИ ВАС ПАР УВЕК ИМА ЈЕДНОГ МУШКОГ. ТАКО ЈЕ ТО У ПРИРОДИ МЕЂУ СИСАРИМА.
ЖИСТА ПРИРОДА ВАМА ОНО ЈАЈАШЦЕ САЗРИ ЈЕДАРЕД МЕСЕЧНО А НАМА МИЛИОНЧИЋИ СВАКИ ДАН

kod nas je kvalitet spram kvantiteta kod vas:trepp:

marlon
19-03-2010, 13:50
Мада, има и јако љубоморних жена.
Како оне да поступају кад их муж превари?
Као Талибани?

zavis dal su ljubomormne stos i one promiskuitetne ko dragi joj il su ljubomorne stos usedelice pa su to iz dosade...a to je velika razlika...

QueenOfClubs
19-03-2010, 14:40
zavis dal su ljubomormne stos i one promiskuitetne ko dragi joj il su ljubomorne stos usedelice pa su to iz dosade...a to je velika razlika...
Реци нам своје виђење... :)

Sibi
19-03-2010, 15:17
dozirana ljubomora? kako to izgleda?
njušim rever od sakoa, ali ne kometarišem ...ili gledam na sat dok se ne vrati kući...pa, ako kasni 5 sati, onda kao pitam ''a gde si bio?''....ne, stvarno ne razmem.

Jednostavno, ono što ne znam dobro je, ali ako je nešto očigledno ne mogu da se pravim da ne znam...

zato ne njušim rever, ne gledam na sat, ali ako me pravi ljubomornom i flertuje sa drugom ženom pred mojim očima, moram da dam do znanja da je to sad uradio i nikad više ... u tom slučaju ili kažem šta imam ... ili postanem toliko ravnodušna da me boli uvo šta radi.. i svako na svoju stranu.

Nikad nisam imala napade ljubomore, i kad sam trebala da reagujem, reagovala sam posle dobrog razmišljanja. Znači nikakve scene i tome slično.

Mile sa klise
19-03-2010, 15:39
ma nemoj....a muška nije?

Није


kod nas je kvalitet spram kvantiteta kod vas:trepp:

Наравно,зато ми морамо да се трошимо квантитативно , а ви само квалитетно

PRCKO
19-03-2010, 17:08
Ljubomora je bolest...:(

Ciciban
21-03-2010, 23:50
Ljubomora je bolest...:(


kako da ne ...:)

Mile sa klise
22-03-2010, 00:09
Њубомора је здраво осећање које те држи на опрезу, А птологија је као и свака друга патологија

kojica
28-03-2010, 11:19
''Ljubomora je odraz nesigurnosti. Ja nisam ljubomorna.
Imam jednu jako dobru prijateljicu, koja je lepa, ali je nekako isprazna.
Muž joj je baš ljep čovek i na položaju. Mislim, ja se samo sa takvima i družim.
Često ide na službena putovanja. Ona ga zivka, neki put čak i prati.
Kako mi je i on najbolji pijatelj, pričao mi je da mu je to već dosadilo.
U početku je nije varao, ali sada je vara s kojom stigne, baš zato što je ljubomorna''


Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slična.

QueenOfClubs
28-03-2010, 13:21
''Ljubomora je odraz nesigurnosti. Ja nisam ljubomorna.
Imam jednu jako dobru prijateljicu, koja je lepa, ali je nekako isprazna.
Muž joj je baš ljep čovek i na položaju. Mislim, ja se samo sa takvima i družim.
Često ide na službena putovanja. Ona ga zivka, neki put čak i prati.
Kako mi je i on najbolji pijatelj, pričao mi je da mu je to već dosadilo.
U početku je nije varao, ali sada je vara s kojom stigne, baš zato što je ljubomorna''


Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slična.

Њена љубомора му је само изговор.
;)

Mile sa klise
28-03-2010, 16:41
Њена љубомора му је само изговор.
;)

Нормално

Ciciban
28-03-2010, 17:11
Od kad bre postoji ova tema? ....cim se nisam dosad upisala onda nisam

Klu
05-04-2010, 09:09
Да ли сте љубоморни, и ако јесте, шта све може бити повод за њу?
Да ли сматрате да је љубомора један од доказа љубави?
Да ли повремено свог партнера малко направите љубоморним, чисто да зачините однос?
И да ли постоји оправдање...


Љубомору презирем и плашим је се.
Нисам се сусрела са њом до пре годину дана.
Чак је у првом моменту нисам ни препознала.
Мислим да је у стању да направи пакао од живота, како оном љубоморном тако и његовом партнеру.
ne, nisam...jedino popizzdim kad vidim da me nekim potezom ne poštuje...
...ne...ljubomora je uspešan dinamit ljubavi...
...da...:raz_076:
...za šta...? - za to što je napravim ljubomornom, ili što sam ja ljubomoran...? za prvo - postoji...njena ljubomora... za drugo...ne postoji...napiso sam da nisam ljubomoran...

Lilu
07-05-2010, 23:59
inace... da li sam ja ljubomorna... sta znam... jesam. valjda je to normalno da osecamo ljubomoru.

Moderan Pevac
09-05-2010, 16:13
Najcesci povod za ljubomora kod mene je NISTA nikada nisam bio ljubomoran premda su moje devojke uvek bile ljubomorne jer imam puno fanova zenskog pola, i to je jedini razlog. Ali posle dobrog sexa ovo se zaboravi .

sjaj
17-06-2010, 22:45
Да ли сте љубоморни, и ако јесте, шта све може бити повод за њу?
Да ли сматрате да је љубомора један од доказа љубави?
Да ли повремено свог партнера малко направите љубоморним, чисто да зачините однос?
И да ли постоји оправдање...


Љубомору презирем и плашим је се.
Нисам се сусрела са њом до пре годину дана.
Чак је у првом моменту нисам ни препознала.
Мислим да је у стању да направи пакао од живота, како оном љубоморном тако и његовом партнеру.

Jesam ljubomorna.
Činjenica je da je ljubomora kao moralno nepoželjna karakteristika nastaje u čoveku, i da kao takva ima svoje efekte.
Ti efekti mogu da budu pozitivni, kao dokaz ljubavi, ali i negativni, kao duhovna nezrelost koju partner tako shvata.

причалица
18-06-2010, 17:50
Jesam ljubomorna.
Činjenica je da je ljubomora kao moralno nepoželjna karakteristika nastaje u čoveku, i da kao takva ima svoje efekte.
Ti efekti mogu da budu pozitivni, kao dokaz ljubavi, ali i negativni, kao duhovna nezrelost koju partner tako shvata.

to jeste duhovna nezrelost.

Hexy De OZ
20-06-2010, 17:53
U principu sve što je u dozama normale je OK.
Mnogi ljubomoru povezuju sa ličnom nesigurnošću, ili manjkom samopouzdanja.
Svaka emocija se zasluži. Jedina gora stvar od ljubomore je flegmatičnost, ravnodušnost.

причалица
20-06-2010, 17:58
šta znači - ljubomora u dozi normale?
da li to znači da treba neko da strepi koliko se ta granica sužava vremenom i da živi u strahu od usko ograničenog gledanja sebe od strane partnera? pri čemu, partner naravno, misli da se ponaša u granicama normale.

Hexy De OZ
20-06-2010, 18:05
A i onako ta ljubomora gubi na jačini tokom godina.Tako da ne mislim da se ta granica sužava, naprotiv.

QueenOfClubs
20-06-2010, 20:13
Статистике кажу другачије.
Љубомора никад није била нити ће бити доказ љубави.
То је лично осећање које нема баш никакве везе са партнером нити са његовим понашањем.
Љубомора има за само за циљ да парнера сведе у оквире који одговарају љубоморној особи не би ли се осећао сигурно.
Љубоморна особа не прихвата и не воли особу такву каква је, већ се увек и по сваку цену труди да је мења.
То чини под разним паролама.
Најстрашније је веровати да нас љубоморна особа воли.
Ко у то верује, спреман је да згази себе у тој вези зарад неке приказане љубави.
А то није љубав, то је само манипулација, саможивост, несигурност.

G
20-06-2010, 20:18
Za ljubomoru sam sam mislio da je pozitivna i da prija ako je u granicama dobrog ukusa. Nakon svih ovih godina i stečenog iskustva mislim da je ljubomora jedno veliko zlo i rak koji razjeda ljubav iznutra sve dok ne metastazira u kraj ljubavi a vrlo često i u mržnju.

Raisa
21-03-2011, 12:48
O misery...


http://razbibriga.net/imported/2011/03/xkvubn-1.jpg



Ljubomora

Zna se da proizilazi iz straha,pa je receno da trebamo trenirati sami sebe da pustimo sve ono cega imamo bojazan da cemo izgubiti. I svi smo kao manji citali Romea i Juliu i Otela, koje su u stvari dve vrste ljubavi,nebeska tj ideal protiv zemaljske,gde ne mozes protiv samog sebe because you love not wisely but all too well...
i znamo da ljubomora moze da prozdire i da te strah moze ubiti,fina zenica koja docekuje kuci muza da se pretvori u ispijenu verziju ,da ne lici na sebe koja place danonocno,pretura,otvara,manijakalno trazi....postoje vise vrsta ljubomora:


a) ona isprovocirana i konstantno podregavana ( namenro ili nenamerno ) ,gde druga strana stvarno moze da se izgubi u svom ludilu,jer je najgore ludilo to,kad znas da sa razlogom vidis senke ali,te ubedjuju da si samo slep

b) '' Give me a reason to believe,that your gone..I see your shadow so I know,they are all wrong..''

paranoicna,kad vidis stvari kojih nema ali,i paranoicna ima koren jel,prosli dogadjaji itd,ima podvrsta paranoicne..nije isto da li svako veche kad ti muz dodje kasnije kuci pitas ''a gde si bio'' ili kad je sve u redu,sreca sreca radost,a ti i dlaje preturas fioke,angazujes ljude da ga prate,proveravas,tragas,ili kad je sve u redu u vezi a decko ti svaki put vristi ''znam da si malopre bila sa drugim!'' a kojim drugim,kad si malopre pricala na mobilnim sa samo njim,tek si izasla iz kuce i usla u kola kad ono jos jedan poziv,cisto da vidi ''kako si'' .... ljudi vole da napadjau i osudjuju te sa extremnom ljubomorom,velika nesigurnost,ludaci bla bla, iako je svi vise slucajeva medju njima kojima je dokazano da imaju sizofreniju,paranoju ili neku drugu mentalnu bolest.

nekad naravno,mogu dodatno vec ionako ljubomornu osobu ''paliti'' ( ne javljati se po 10 dana,nestajanje, zapostavljanje, dolazenje kasno kuci itd )
ili pak,neko moze da bude i previse opusten,pa da mu se to obije o glavu,da im u stvari otvoris vrata....

c) ''umerena'' - ''pa znate,ponekad sam ljubomorna kad priliika to zahteva''

za mene se i ovi dele u podvrste

a) one koji stvarno tako misle
b) oni koji vole da se teraju na bolje od onog sto jesu '' ih ma ja uopste nisma ljubomorna ma neee , to je bolest i ti ljudi su bolest eto tako moj Milojko ,druga mu sedne u krilo polu gola a ja se smejem :aha: '' ili '' pa ako je moj muzod 10 godina Milojko kresne,svako svojim putem'' a zna vrlo dobro da bi poludela,al bitno je da smo iznad toga.
,sto uglavnom srecem preko neta,bilo koja tema o ljubomori da je bila, 70 posto ljudi '' ma ne ja nisam niikad il jesma malo il uh bila je situacija'' a oni koji se usude da kazu '' da ja sam bila jednom toliko poludela od ljubomore,nisam znala za sebe'' odmah osuju paljbu po njima '' pa jao kako,pa zar ne znas da je osnova ljubavi sigurnost ( mislim,ko da imaju 7 godina pa ne znaju i sad si je prosvetlila ),eto moj Milojko i ja :aha: '' i tako mi to bode oci i nervira me,kako ljudi nemaju....razumevanje za mrak u sebi,svi imaju tralala pohvale za lepe osobine al svi odbacuju underdogs :g: sto nije lepo jer smo svi underdogs :g: svako je zalio Otela koji je bio obicna budala i koji je sve zasluzio sto mu se desilo,a niko nije zalio za Jagom,koji se krckao stalno u svom paklu
nego,da se mi vratimo

Kazu i da nacin ispoljavanja ljubomore moze zavisiti i od roditelja,ako nisu bili skloni da detetu ceprkaju po mobilnom,otvaraju dnevnik,uzimaju mobilni,postovali privatnost da su malo manje sanse da ce se dete pretvoriti u suprotno...

elem,sta mi mislite o zelenookom cudovistu,o vrtsama ljubomore,pogotjeste je nekad iskusili na sebi ( opisite detaljno ) ili vas je sama prozdirala,dokle vas je strah od gubitka voljene osobe dovezla,ili mozda njihov strah

koje s po vama metode ''reshavanja '' ljubomore? one normalne,koja se moze kontrolisati? Ljubavlju?paznja,osecaj sigurnosti da nema cega da se boji? Koliko se cesto muskarci i zene,ciji su partneri ljubomorni,zapitaju da li su im ikada davali povoda?

sta mislite sta je kljucno kod ljubomornih osoba? njihova nesgurnost ( u ovo ne verujem,znam prelepe zene koje su ljubomorne ko pas ),strah,nedovoljna sigurnost od partnera...?
Kako se osloboditi zelenookog cudovista u sebi,ako jeste,i to napisite,ovo je tema sve o Ljubomori.


raspisite se :aha:

mikili
21-03-2011, 15:39
ima jedna poslovica koja kaze-muskarac je ljubomoran kad voli,zena kad ne voli-.koliko smo ljubomorni ili samo ne zelimo da dozvolimo da nam neko oduzme vlasnistvo.jer ,mnogi,hteli da priznaju ili ne trtiraju svoje partnere kao vlasnistvo.papir koji se dobija vencanjem samo je potvrda za to.koliko sam puta cula izjave tipa-ja sam mu kuvala,prala,rodila mu decu,a on ce ..e pa ne moze..ili -ja je izdrzavam a ona..-stalno me vodi jedna misao,osecanjima se ne naredjuje.njih ima ili nema.ako nestanu ili se probude prema nekom drugom,cemu ljubomora?na njegovu novu srecu,ili je to osecaj da si izdan,ostavljen,pa onda krecu scene.ljubomora i trzavice guse,dosadjuju,smaraju,unose nervozu.mozda vam deluje hladno,moj muz veci deo godine radi van zemlje,ali rekla sam mu da ne zelim da znam i da on nece znati.ono sto ne znam ne boli.ima zadirkivanja i blagih nagovestaja,kroz smeh ili zezanje ali tu stajemo.ako se vratimo na onu poslovicu s pocetka,mozda se mi ne volimo.

Raisa
22-05-2011, 12:41
Kad se javi osecanje ljubomore,bar u mom pogledu,ima razloga. Naravno da postoje takvi ljudi ali, niko uglavnom nije neka psihopata koja vidi senke tamo gde ih nema,ludak koji skace i optuzuje da ga varas a ti nista ucinila nisi..vecina ljudi su,uglavnom,normalni. Provocirana ljubomora je vec opasna, jer,mozes nekom urusiti samopouzdanje i nabiti komplekse bez potrebe. Vidjala sam ja mnogo zgodne devojke, i njihove tipove,koji ih prave ljubomornim sa devojkama koje su duplo manje nego one,sto psihicki,sto fizicki, do te mere, da te dobre,inteligentne,prelepe devojke ne dodju do toga da se zapitaju '' a mozda on gleda druge jer sa mnom nesto nije u redu, jer mu ja nesto ne dajem dovoljno '' i tu je ta manipulacija,da ona stvori misljenje da nije dovoljno dobra,i onda sma vidjala kako se samopouzddanje tih prelepih devojaka surva skoro pa do dna,od strane devojke koja je eto,gluplja,ruznjikava,prosecna...Naravno da decko nije svestan toga,retko ko je svestan da partnera namerno pravi ljubomornim,to je nesvesno. I onda se dolazi do toga da savrseno normalno bice,neki iskompleksirani kreten urusi. tu devojka treba da bude zrela,da nauci da prozre kroz te decije manipulacije,da svoju vrednost i ljubav prema sebi pozicionira tako da zna '' ne, on to ne radi jer ja nisma dovoljna,ja bih svakom muskarcu bila dovoljna,on to radi jer je kreten '' , ne why doesnt he love me,is it because Im not enough? vec, he doesnt love because he is plain dumb. Da nauci,da nesigurnost muskarca sa kojim je nema veze sa njenom vrednoscu,da je ona sveta i da ne podleze napadima ( duhovnim ) nekog slabijeg od sebe. I dalje tvrdim da je kljuc veze vez ljubomore zreo muskarcac, u svakom smislu. A pre svega,najbitnije, nikad nikom ne dopustiti,da ima prevlast nad tvojim duhom putem osecanja. jer se prevlast moze iskoristiti u dobre ili zle svrhe..nesvesno.

kada te volim,imas moc da me povredis. So dont.

da sam napisla ovou muskom rodu rekla bih zrela zena,ergo,treba dvoje zrelih i stabilnih ljudi u vezi.

Ja iako nekad jesam ljubomorna,sam i razumna,i uvek polazim od sebe. ako sam ljubomorna,zapitam se, ''pa dobro,jel stvarno imam razloga da ljubomorisem ako sam ga videla na kafi sa drugom,da li sam ja neispunjena u svom zivotu ovih mesec,dva tri pa da imam taj osecaj '' ali,kao sto sam rekla,kad nekog volis,takvo '' polazim od sebe da vidim jesma li ja pogresila'' je mach sa dve ostrice.

Sandokan
30-05-2011, 20:38
E baš biK voleo da mogu da osetim sekundu nekih osetjanja tog tipa .... ne preterano ..... samo malo :lol:.... mslm da bih (na žaloS) bio u stanju da u bilo kojoj situaciji napravim odbrambeni mehanizam ... da me zabole baš .... jer ne delim mišljenje da je ljubomora 100% nesigurnoS ... ima tu malo i onoga dal ti je do nekoga nako stalo ili ne .....

Adio
30-05-2011, 20:42
Mislim da je ljubomora nesigurnost u sebe a i u ljubav partnera, mada ne mora da znaci. Usko je povezana sa posesivnoscu ali su razlicite stvari.

Slowpoke Rodriguez
30-05-2011, 21:11
Mislim da je ljubomora nesigurnost u sebe a i u ljubav partnera, mada ne mora da znaci. Usko je povezana sa posesivnoscu ali su razlicite stvari.

Pre bi reko da je kontra... nesigurnost u partnera i sumnja u ljubav....

Adio
30-05-2011, 21:14
Nesigurnost u partnera moze biti iz dva razloga, jedan je nesigurnost u samog sebe, a druga je kada ponasanjem i na neki drugi nacin partner ne pokazuje tu ljubav jelte, koje mozda ni nema.

Vragolanka
30-05-2011, 21:16
nesigurnost u sebe, pre će biti... teško da bi drugi izazvao u tebi nešto što i sam ne gajiš i zalivaš.
niko ne vara tek tako, ono što te najlakše natera jeste upravo ljubomora druge strane... umoriš se od pravdanja i daš mu razlog.
i nikakve veze sa lj nema.

Sandokan
30-05-2011, 21:19
A el baš sve tako crno i belo il je rezultat mejn strim psihologije :hm:

Vragolanka
30-05-2011, 21:20
misliš, patologije...

Slowpoke Rodriguez
30-05-2011, 21:20
Cek, cek... to sto ne verujem partnerki os da kazes da samom sebi ne verujem il drugim recima da lazem samog sebe i da je to uzrok nesigurnosti u samog sebe tj nesigurnosti u partnerku i njene namere da se prca s komsijom...

'bem ti sad ni ja nem pojma sta sam hteo da kazem... :eek:

Adio
30-05-2011, 21:21
nesigurnost u sebe, pre će biti... teško da bi drugi izazvao u tebi nešto što i sam ne gajiš i zalivaš.
niko ne vara tek tako, ono što te najlakše natera jeste upravo ljubomora druge strane... umoriš se od pravdanja i daš mu razlog.
i nikakve veze sa lj nema.

Uvek mozes da budes izmanipulisan.

Adio
30-05-2011, 21:22
Sad vec prelazite u nesto sto se zove boles'

Zak
30-05-2011, 21:22
e bolje da se manete teme koju si i koze cara Radovana izvakale, prezvakale i prevarile...
neg bolje da se bacimo na neku krmetinu a ni jagnjetina nije za odbacit...

Vragolanka
30-05-2011, 21:23
Cek, cek... to sto ne verujem partnerki os da kazes da samom sebi ne verujem il drugim recima da lazem samog sebe i da je to uzrok nesigurnosti u samog sebe tj nesigurnosti u partnerku i njene namere da se prca s komsijom...

'bem ti sad ni ja nem pojma sta sam hteo da kazem... :eek:

u svakom slučaju ćeš lakše verovati drugom, nego sebi.
ako si mene pitao... nesigurnost je uzrok koji potiče od tebe, partner je katalizator, ljubomora posledica...
ovo kada ne postoji pravi razlog, znači realan, a uporno ga tražiš. i nema veze sa tim šta će on uraditi, ili neće... nesigurnost je ono što se tebi zapatilo.

twm
30-05-2011, 21:23
ljubomora je obrnuto proporcionalna kolicini i kvaliteti sexa u vezi:lol:

Vragolanka
30-05-2011, 21:23
Uvek mozes da budes izmanipulisan.

poguran

Adio
30-05-2011, 21:24
ljubomora je obrnuto proporcionalna kolicini i kvaliteti sexa u vezi:lol:

ako je tako...ja sam bila za psihologa...ipak :aha:
:haha:
:facepalm:

Adio
30-05-2011, 21:25
poguran

Na koji nacin?
Kada nema emocija, lako je manipulisati i igrati se!

Sandokan
30-05-2011, 21:25
Ne mislim ...pitam...

Ljudski um je složena stvar ... i grozim se svake univerzijalizacije i generalizacije .... a posebno toga da je ljubomora postala patologija, a homoseksualizam najnormalnija pojava ... pri čemu mi ni jedno ni drugo ne smeta dok me lično na bilo koji način ne dotiče .......

Vragolanka
30-05-2011, 21:26
Na koji nacin?
Kada nema emocija, lako je manipulisati i igrati se!

kada nema emocija, treba otići... nema više inspiracije ni za šta...
ne volim da se igram i manipulišem.

Slowpoke Rodriguez
30-05-2011, 21:26
Sad vec prelazite u nesto sto se zove boles'


u svakom slučaju ćeš lakše verovati drugom, nego sebi.
ako si mene pitao... nesigurnost je uzrok koji potiče od tebe, partner je katalizator, ljubomora posledica...
ovo kada ne postoji pravi razlog, znači realan, a uporno ga tražiš. i nema veze sa tim šta će on uraditi, ili neće... nesigurnost je ono što se tebi zapatilo.

Jok tebi, no malcice slikovito sto je S rekla...
I frljajte ovu teemu na filozofiju ovde joj neje mesto...

twm
30-05-2011, 21:27
Na koji nacin?
Kada nema emocija, lako je manipulisati i igrati se!

naprotiv, i moj prethodni post podrazumjeva ljubav a kad nema emocija ne mosh me nasekirati nikad :lol:

Zak
30-05-2011, 21:27
Ja obozavam da se igram i manipulisem. :stidljiva:

Adio
30-05-2011, 21:27
kada nema emocija, treba otići... nema više inspiracije ni za šta...
ne volim da se igram i manipulišem.

pa upravo to
samo, nekada je stvar sujete, straha, rehabilitacije itd
druga tema, no ne bitno skroz
ljubomora je nesigurnost u ljubav partnera i tacka, okle ona proizilazi moze biti bilo sta

Vragolanka
30-05-2011, 21:29
pa upravo to
samo, nekada je stvar sujete, straha, rehabilitacije itd
druga tema, no ne bitno skroz
ljubomora je nesigurnost u ljubav partnera i tacka, okle ona proizilazi moze biti bilo sta

i dalje tvrdim da nema veze sa ljubavlju.
ili ja nemam potrebu da budem sigurna u nečiju ljubav.

Adio
30-05-2011, 21:31
i dalje tvrdim da nema veze sa ljubavlju.
ili ja nemam potrebu da budem sigurna u nečiju ljubav.

nisam iskreno ti kazem nikad razmisljala o ljubomori, kako zasto itd
posesivna umem da budem, ali ljubomorna ne
a sve je to za ljude :aha:

Vragolanka
30-05-2011, 21:33
nisam iskreno ti kazem nikad razmisljala o ljubomori, kako zasto itd
posesivna umem da budem, ali ljubomorna ne
a sve je to za ljude :aha:

ja umem i jedno i drugo + tripovi ako se ne obuzdam... i kontam da on ničim ne mora da doprinosi. dakle, to sa sobom rešavam.

kojica
30-05-2011, 21:34
Jel moram sve da pročitam il će neko da mi prepriča o čem se radi? :palac:

Slowpoke Rodriguez
30-05-2011, 21:36
Nema potrebe za prepricavanjem sam se ukljuci od ove strane da doprineses zurci...

kojica
30-05-2011, 21:41
Ko je tebe iz kuhinje puštio.. :qq:

E stvarno, ja pročitah, al ništa ne razumem. Jel to tako treba?
Vragolanka.. :juhu:

Vragolanka
30-05-2011, 21:42
Ko je tebe iz kuhinje puštio.. :qq:

E stvarno, ja pročitah, al ništa ne razumem. Jel to tako treba?
Vragolanka.. :juhu:

ćao, kojo... :lol:

kojica
30-05-2011, 21:43
ćao, kojo... :lol:

el to znači da treba da si idem.. :hm:

aj upućuj me u temu.. u čem je problem?

Vragolanka
30-05-2011, 21:45
el to znači da treba da si idem.. :hm:

aj upućuj me u temu.. u čem je problem?

:huh:

pa u ljubomori... :lol:

marlon
31-05-2011, 03:24
kol'ko sam dugo na forumima nikad ne videh neku temu o ljubomori..... da bi neko bio ljubomoran po nepisanom pravilu a i samom korenu reci mora znaci da voli ili ima pretpostavku kakve takve ljubavi... ali da li je sve tako prosto? sta cemo sa osobama cija se ljubomora granici sa patologijom i gde slicnosti sa ljubavlju ima ko izmedju miseva i slonova . ljubomora je prirodno osecanje samo u meri da ulaskom u ozbiljniju vezu imamo sopstveni sud da nam ta osoba na neki uvrnut nacin pripada, samo nama i nikome drugom. sto su partneri mladji ludilo je vece, sto su partneri temperamentniji pozoriste ne radi samo vikendom. opet ako odemo u drugu krajnost i spojimo dva fosila koji su skroz metiljavi i koje zabole sta se desava sa onim drugim kad nije sa prvim, a volu se ono kobajagi veselo kao kad ujutru pomesaju solje sa vestackim vilicama, nesto tu ozbiljno ne stima. ne znam koji bi muskarac osto ladan kad bi vido svoju devojku il' zenu kako jase na qurtzu nekog drugog il' npr. kako javno razmenjuje poljupce i neznosti sa tudjincem u nekom kafeu misleci da je niko ne vidi. il' obratno, zena postaje furija na slucajnost upada u emotivni duo sa jednom nepoznatom i gde porazno pokazuje njen pravi karakter koji je mozda godinama gusila u sebi.

znaci ljubomora je deo manje vise svakog odnosa i ako je u razumnim kolicinama moze samo da obogati taj odnos gde izljubomorisani/a kroz njenu manifestaciju ipak dolazi do saznanja, mozda i naopakog, ali ipak saznanja da je zeljen u bilo kojoj varijanti. patoloska ljubomora je po pravilu vezana za jako sirok krug osoba suprotnog pola od naseg predmeta obozavanja (ili poslednjih decenija i istog, jer homo ljubomora je nesto najgore sto postoji gde je hetero ljubomora malo dete za nju), dok je opsesivna ljubomora obicno upravljena ka samo jednoj osobi. sta je gore? patoloski tip ce takav biti u svakoj vezi jer mu je to crta karaktera a opsesivac ce uciniti sve da predmet svoje opsesije ako moze ukloni sa lica zemlje ili interesnog vidokruga njegove druge strane. ljubomora nastaje posle iskazano gesta, postupka, recenice, osmeha, mozda i vatanja, poljupca, yebanja, dutjqanja ili slicno. znaci, bezite od patologa a bogme i od opsesivaca.

sta nam preostaje? kako da se nosimo sa ljubomorom ako smo yebeni karakter kome je to crta a ipak umemo da se koliko toliko kontrolisemo? resenje je jednostavno koliko i sama ljubav. ako zaista nekog volimo preci cemo preko mnogo toga zarad nase ljubavi. prolazna avantura je uvek prolazna i ucvrscuje osnovnu vezu. da su takva avantura ili flert valjali i izazvali ljubomoru ne bi se do nas ni dovaljali vec bi na neki mnogo suptilniji nacin ona trajala duze no sto smo i mislili a tu nema mesta ljubomori vec samo poraznom osecanju nase nedoraslosti u tom odnosu.

ljudi su ljubomorni na svasta kod drugih, a posto je tema na neki nacin ljubav ne mozemo nikada da budemo ljubomorni na nekoga koji nase drugo ja mozda voli vise i pametnije od nas samih. i u tome je poruka... ne budite ljubomorni jer nema nikakve svrhe. verujte u sebe a i u partnera. ako vas izneveri znaci da niste nasli pravi put do njega a i on konacno nije bio vredan onoga sta smo mu pruzali gde je svojim postupcima od svega napravio sremsko blato u kome smo oboje zaglibili. usud kajanja ce kad tad stici i jedno i drugo pa je ono uvek obostrano. jer za sve vezano za zivot a pre svega za ljubav nikad nema samo jednog krivca.

p.s. kardiolog mi je pre pola godine zabranio bilo kako uzbudjivanje, tako da sam naprasno postao operisan od zaljubljivanja, ljubavi a od skoro i neta, foruma, izlazaka, druzenja, lepih i manje lepih zena, jake i ljute hrane, pića...znaci hedonizma svake vrste.... yebes taki zvot. ostaje mi kao izlaz samo suicid il' ljubomora spram onih koji to sve trose u ogromnim kolicinama a ja siroma' ostado u ciganima :lol:

причалица
31-05-2011, 07:09
A el baš sve tako crno i belo il je rezultat mejn strim psihologije :hm:

pa taj mejn strim onda dugo traje :lol:

Adio
20-03-2012, 18:09
Smatram da je nesigurnost u sebe i partnera znak ljubomore
ali sam nekad vecinom besna na sebe i taj osecaj
i ocu da svisnem i besna sam ko ris:sizika::mirka::raz_004:
mada me u sustini boli uvo :zorka:
nikad ljubomoru ne pokazujem, makar crkla
ali mislim da moja sujeta meni ne da mira :pada:
kako da taj osecaj oteram?
kako se vi ponasate kada ste ljubomorni
kako se u takvim situacijama najboolje ponasati

i da, niti cu ja njemu to pokazati niti ce on to primetiti i nesto reci
a mozda to samo namerno i radi :vrljika:

Tibi
20-03-2012, 18:17
Pa vidi, ja sam ti los savetnik, ja ic nisam ljubomoran:)
Al ajd da pokusam, posto sam dobar posmatrac:hm:
Vidi...
Vratis se u mlados`...pocnes da se prisecas, el bilo...da neko dobio nesto lepo a ti nisi...
Nije bilo?, onda...tesko da ti pomognem.
Ako je bilo:)...onda to jednostavno...
seti se kako si se osecala;)...ako ti nije bilo svejedno, onda si napravila prvi pogresni korak u svom zivotu, pocetak velike karijere koju zovu i...ljubomora.
Mora se vratis do taj momenat, postane ti smesno, cak se i osecas srecnom...onda ti bude celi zivot ispunjen lepim momentima;)
Esam ti pomogo, ako jesam...i ti si mene ucinila srecnim:igrac:
:cvet:

Adio
20-03-2012, 18:19
ma ja bi sad trebalo da zivim svoju mlados'
znaci da sedim i cekam da me prodje :aha:

Tibi
20-03-2012, 18:22
ma ja bi sad trebalo da zivim svoju mlados'
znaci da sedim i cekam da me prodje :aha:

Jok bre, sto da sedis, sada treba dides da uzivas:bisa: da svaki momenat pretvaras lepsi od proslog, zivot ne stoji...prodje ocas:sad:, ako me poslusas, slicne savete ces sutra isto dajes:aha:

Adio
20-03-2012, 18:26
Jok bre, sto da sedis, sada treba dides da uzivas:bisa: da svaki momenat pretvaras lepsi od proslog, zivot ne stoji...prodje ocas:sad:, ako me poslusas, slicne savete ces sutra isto dajes:aha:
:cmok:
i ja to mislim
samo mi skoci prEtisak na momenat

kojica
24-03-2012, 22:13
Smatram da je nesigurnost u sebe i partnera znak ljubomore
ali sam nekad vecinom besna na sebe i taj osecaj
i ocu da svisnem i besna sam ko ris:sizika::mirka::raz_004:
mada me u sustini boli uvo :zorka:
nikad ljubomoru ne pokazujem, makar crkla
ali mislim da moja sujeta meni ne da mira :pada:
kako da taj osecaj oteram?
kako se vi ponasate kada ste ljubomorni
kako se u takvim situacijama najboolje ponasati

i da, niti cu ja njemu to pokazati niti ce on to primetiti i nesto reci
a mozda to samo namerno i radi :vrljika:

Pravim šale na svoj račun. :hm:

kažem ljubomori.. :smeh:

vrludava
30-03-2012, 22:32
Да ли сте љубоморни, и ако јесте, шта све може бити повод за њу?
Да ли сматрате да је љубомора један од доказа љубави?
Да ли повремено свог партнера малко направите љубоморним, чисто да зачините однос?
И да ли постоји оправдање...


Љубомору презирем и плашим је се.
Нисам се сусрела са њом до пре годину дана.
Чак је у првом моменту нисам ни препознала.
Мислим да је у стању да направи пакао од живота, како оном љубоморном тако и његовом партнеру.

Nije mi svejedno. I to je to. Ljubomora mi je prejaka riječ. Nisam ljubomorna.

Cruz
03-04-2012, 22:09
ljubomora jeste bolest, nema opravdanja za nju...

Tibi
03-04-2012, 23:07
Ja sam imao jako ljubomornog oca, pravio je pakao svojim partnerkama. Jedna od prvih stvari u samostalnoj izgradnji tzv karaktera mi je bila prioritetna orijentacija ka toj...nemani.
Nakon vise decenijskog testiranja samog sebe, zakljucio sam da je ne posedujem...ni malo:D
Moram dodati, ljubomora i sujeta su jako blisko rodbinski vezane:neutral:

Bisernica
04-04-2012, 20:36
ako postoji bolest gora od neizlečivih onda je to ljubomora !!