PDA

Pogledaj Punu Verziju : Crna magija



PRCKO
23-03-2010, 11:29
Crna magija se upotrebljava da bi nekoga povredila, ucinila lose odredjenoj osobi ili njenoj porodici.Motivi su veoma jasni: pakost, mrznja, uspeh, zavist, sreca neke osobe smetaju zlim ljudima koji ne zele da se potrude da svoj zivot ucine srecnim, ali zele naneti drugima zlo...U ritualima se neretko zrtvuju zivotinje,koristi ziva sto moze dovesti do trajnog narusavanja zdravlja vracare.

Da li verujete u crnu magiju?
Imate li neka iskustva?

kojica
23-03-2010, 11:30
ne... :raz_096:

PRCKO
23-03-2010, 11:35
Kad pre :lol:

Ne verujem ni ja...ali su me malo poljuljali monasi svojim ubedjivanjima da itekako postoji...

kojica
23-03-2010, 11:43
Pa ja to znam odavno, sad mi se samo pružila prilika da kažem...:lol:

Pričaju i meni ljudi sve i svašta, al ipak ne verujem.

Tomica
23-03-2010, 12:03
sto moz crna magija da ti uradi ne moze nista

stim se ne zeza

mare
23-03-2010, 12:38
Ma jok.

besmrtna
06-04-2010, 16:57
Crna magija se upotrebljava da bi nekoga povredila, ucinila lose odredjenoj osobi ili njenoj porodici.Motivi su veoma jasni: pakost, mrznja, uspeh, zavist, sreca neke osobe smetaju zlim ljudima koji ne zele da se potrude da svoj zivot ucine srecnim, ali zele naneti drugima zlo...U ritualima se neretko zrtvuju zivotinje,koristi ziva sto moze dovesti do trajnog narusavanja zdravlja vracare.

Da li verujete u crnu magiju?
Imate li neka iskustva?

Nema tu sta da se veruje, to postoji...
Rade se rutuali da bi se nekome naudilo, tim ritualima se prizivaju demoni...

kojica
06-04-2010, 17:27
Nema tu sta da se veruje, to postoji...
Rade se rutuali da bi se nekome naudilo, tim ritualima se prizivaju demoni...

Koliko si tih prizvanih demona do sada videla?

besmrtna
06-04-2010, 17:35
Koliko si tih prizvanih demona do sada videla?

a ti si videla Boga???
Demoni su pali andjeli i imaju dohuvna tela, to su duhovna bica, da nacrtam...
Kao sto je Bog duhovno bice...
btw i ja ih ne prizivam.....
znam.

kojica
06-04-2010, 17:39
a ti si videla Boga???
Demoni su pali andjeli i imaju dohuvna tela, to su duhovna bica, da nacrtam...
Kao sto je Bog duhovno bice...
btw i ja ih ne prizivam.....
znam.

:krsti:

Nacrtaj mi ih, molim te.

Ako znaš da postoje, onda mora da si ih videla.
Ako si ih videla, znači da si ih prizivala. :raz_088:

besmrtna
06-04-2010, 17:48
Ne vredi sa tobom... o Bogu...
jel namerno sve poogresno ukapiras ili :raz_095:

kojica
06-04-2010, 17:50
Tvoj bog je demon? :krsti:

besmrtna
06-04-2010, 17:50
Ne nego tvoj ? :raz_095:

kojica
06-04-2010, 17:54
Ne nego tvoj ? :raz_095:

E dobro.. onda nećemo više da pričamo o tvom bogu...:raz_088:

QueenOfClubs
06-04-2010, 18:15
Crna magija se upotrebljava da bi nekoga povredila, ucinila lose odredjenoj osobi ili njenoj porodici.Motivi su veoma jasni: pakost, mrznja, uspeh, zavist, sreca neke osobe smetaju zlim ljudima koji ne zele da se potrude da svoj zivot ucine srecnim, ali zele naneti drugima zlo...U ritualima se neretko zrtvuju zivotinje,koristi ziva sto moze dovesti do trajnog narusavanja zdravlja vracare.

Da li verujete u crnu magiju?
Imate li neka iskustva?
Не верујем у те играрије.
Оно што верујем је да има пакосних и злих људи који другачије не могу да опстану и то повезујем с психологијом, никако магијом.
Такоже и код такозване жртве, опет је до човекаи оног у шта верује.
Аутосугестија може направити чудо у људском организму.
С друге стране, и жртве су склоне томе да своје неуспехе на разним пољима правдају црном магијом.
И опет, везано је за саму психу човека.

kojica
06-04-2010, 18:26
Potpuno se slažem.

Kada smo u nečemu uspešni, redovno je to naša i samo naša zasluga.
Čim nešto krene ''po zlu'', pokvarena komšinica ili strina su umešale prste.
Ja bih sve te koji hrle kod vračara po savet, kada im se raspada brak
ili dete krene krivim putem, preusmerila na porodične terapije, al ko mene pita...:raz_088:

QueenOfClubs
06-04-2010, 18:32
Лакше је тако, зар не?
Срамота је ићи код терапеута, осим физикалног.
А није срамота људе оптуживати за све и свашта.

И ето магије: Оптуженог гледају подозриво, сашаптавају му се иза леђа, он немоћан, не може да докаже, повлачи се у себе одбачен од свих.
А ондак наступа врхунац – ето, вратило му/јој се.

besmrtna
06-04-2010, 19:25
E dobro.. onda nećemo više da pričamo o tvom bogu...:raz_088:

Nismo ni pricali o Bogu :raz_095:

besmrtna
06-04-2010, 19:25
E dobro.. onda nećemo više da pričamo o tvom bogu...:raz_088:

Nismo ni pricali o Bogu :raz_095:

kojica
06-04-2010, 19:37
Ne vredi sa tobom... o Bogu...
jel namerno sve poogresno ukapiras ili :raz_095:


Nismo ni pricali o Bogu :raz_095:

O čemu god da ste pričali, sledeći put se dogovorite. :raz_088:

besmrtna
06-04-2010, 20:20
O čemu god da ste pričali, sledeći put se dogovorite. :raz_088:

Dosta!:undecided:

Ometač
29-05-2010, 16:58
sto moz crna magija da ti uradi ne moze nista

stim se ne zeza

Tako je.

Zazijavalo
19-06-2010, 18:11
Sigurno da postoji. Nedavno su mi ponudili odštetu da prestanem da usmrćujem članove jene familije sa kojom sam u svađi. :tease:
Do sad sam eksterminirao dve babe za tri godine. :pusi:

poverljiva
21-06-2010, 19:44
Sigurno da postoji. Nedavno su mi ponudili odštetu da prestanem da usmrćujem članove jene familije sa kojom sam u svađi. :tease:
Do sad sam eksterminirao dve babe za tri godine. :pusi:

naci prosek ti je 0,666 babe za godinu dana?

Zazijavalo
21-06-2010, 19:49
Tako nekako. No, nije važan broj. Lepota je u tehnici. Jenu sam udesio infarktom miokrada, što reko Bane Vukašinović, a drugu šećeraškom komom. :pusi:

No, ozbiljno govoreći, žalosno je da i danas opstaju ta verovanja. :undecided:

divilac
01-08-2010, 12:19
...nema šta tu da se veruje ili ne, ona postoji i praktikuje se od strane nekih ljudi ili grupa,....
Imam iskustvo :
....čuo priču od najbližih,....Ima tome desetak godina,...Roditelje aktera sam dobro poznavao, mlade, nešto slabije,...

Pre izvesnog vremena, iz grada,se vratio jedan bračni par da živi na selo, ...neću navoditi odakle i u koje,...
Nije to bio sveže sklopljen brak, ali decu nisu imali, koliko mi je poznato, do tada,...
Ona je bila trudna. Ne zna se od čega su živeli. Po danu ih niko nije viđao.
Samo u noćnim satima su komšije čule zvuk automobila, koji se tu zaustavljao, pred njihovom kućom, i nedugo posle toga odlazio.Nešto se preuzimalo u mraku.
Iste ljude, ovaj bračni par, retki prolaznici su noću viđali da odlaze prema groblju. Neki kažu da su ih i tamo sretali. Kako, nemam pojma,....
jer, ko bi noću na groblje odlazio, da ih tamo vidi,...
Elem,...kruže svakakve priče, istinu pravu ne znam,....uglavnom,....isti su živeli, zatvoreni u kući, i izlazili po noći,...
Kažu,...ona je jedne noći viđena, i nije više bila trudna,...znači, dete se rodilo,....Ljudi pričaju da je isto, nakon porođaja žrtvovano,...
kome, možete pretpostaviti,...Kažu, nakon toga su komšije prijavile slučaj policiji,....Vršena je istraga,...
do čega se došlo, ne znam, jer sam ja ovo tek kasnije čuo. Njih više u toj kući nema. Kažu da su u zatvoru, zbog čedomorstva!
Potvrđeno mi je, od strane osobe, koja je bila veoma bliska sa ocem od te žene,......pripadali su satanističkoj sekti ,,Crna ruža,,.
Otac te mlade žene je umro,.....svisnuo od tuge,....i bola,......
Kako je to bila divna devojčica,....sećam je se,...tu, negde, mojih godina,...možda malo starija,...

zLozi
03-08-2010, 17:01
Prle i ja smo jednom, na drugom mestu, pricali na tu temu. Ono sto neki nazivaju crna magija je energija koja se salje odredjenoj osobi, a lutkice, svece i ostali pribor sluze samo za kanalisanje i usmeravanje te energije i nicemu vise. Nema tu nikakvih djavola i demona.

mona
03-08-2010, 17:05
Prle i ja smo jednom, na drugom mestu, pricali na tu temu. Ono sto neki nazivaju crna magija je energija koja se salje odredjenoj osobi, a lutkice, svece i ostali pribor sluze samo za kanalisanje i usmeravanje te energije i nicemu vise. Nema tu nikakvih djavola i demona.
Ti onda ni ne znas sta je crna magija...
Svaki oblik magije je pod dejstvom ili u saradnji sa demonima...

kojica
03-08-2010, 17:29
a ti znaš šta je crna magija?

sram te bilo.. ja sam mislila da si ti neka prosvetljena osoba, a vidi čime se ti baviš...

zLozi
03-08-2010, 19:49
Ti onda ni ne znas sta je crna magija...
Svaki oblik magije je pod dejstvom ili u saradnji sa demonima...


Jeste Besmrtna tako je. :lol: Ljudima su pucale sijalice, nastajali kurslusi, a nekima bi se iz cista mira zapalilo nesto u kuci. Zakljucak je bio da je to sve posledica napete situacije u kuci, koja je stvarala veliku energiju, a koja se manifestovala kroz vatru.
Mi ne znamo kolike su moci uma, znaci uma, bez demona i djavola. Kapiram da cemo jednom, evolucijom, stici do tacke u kojoj ce nam telekineza ili telepatija biti nesto uobicajeno, jer evolucija nije stala sa pojavom savremenog coveka.

marlon
03-08-2010, 22:13
aha
kad bi se zezali

dr.Kadžija
07-08-2010, 20:37
Mi ne znamo kolike su moci uma, znaci uma, bez demona i djavola. Kapiram da cemo jednom, evolucijom, stici do tacke u kojoj ce nam telekineza ili telepatija biti nesto uobicajeno, jer evolucija nije stala sa pojavom savremenog coveka.

:igrac:
:svi:

:lol:

kojica
07-08-2010, 20:39
a šta je to telekineza?

mona
07-08-2010, 20:41
a šta je to telekineza?

crna magija :raz_012:

marlon
07-08-2010, 20:50
nemo da qaqis pliz :raz_067:

mona
07-08-2010, 21:32
ti si crna magija isto :raz_012:

lider
07-08-2010, 21:32
a šta je to telekineza?

Pa sama ti reč kaže.
To je tele čiji je vlasnik Kinez.

kojica
07-08-2010, 21:44
mene mi nešto ličilo da je to tele(od)kineza il tako nešto,
al rekoh da pitam ove stručnjake...

zLozi
08-08-2010, 20:17
mene mi nešto ličilo da je to tele(od)kineza il tako nešto,
al rekoh da pitam ove stručnjake...

To ti je ono kada se iznerviras, pa uzmes i zafrljacis tanjir u poznatom pravcu, ali to radis bez ruku, a imas ih.....mislim ruke. Ako ne bacas tanjire, onda je vrlo tesko objasniti o cemu se radi. :pusi:

zLozi
08-08-2010, 20:17
:igrac:
:svi:

:lol:


Bolje idi racunaj one brojke, neg' sto igras tu. :lol:

lider
08-08-2010, 20:24
MRTVAČKA VODA

U svojim obredima vlaške vračare najčešće koriste "mrtvačku vodu" kojom se kupaju mrtvaci, u njoj kuvaju kafu ili je dodaju u mleko zbog čega krave "presuše".
"Skoro mi je dolazila jedna seljanka iz okoline Svilajnca. Imali su, kaže, najviše krava u selu, pripremala je mnogo sira, ali ni na jednoj pijaci niko nije hteo da kupi od nje, pa je morala da baca pune kofe sira. Donela mi je parče i osetila sam da je vradžbina u pitanju, naime, neko je sipao u mleko 'mrtvačku vodu' da bi je onemogućio da zaradi novac. Otkrili smo da je u pitanju bila svastika, ljubomorna na njihovo bogatstvo", ispričala je Nata slučaj iz svoje "prakse".

Mogu da utiču i na to da žena pobaci tako što joj podmetnu izbajanu košticu neke voćke iz kompota. Trudna žena, ne razmišljajući o bajanju, pojede šljivu iz kompota, baci košticu u zemlju, ona istruli, a njoj istovremeno zamre plod u utrobi.

Nata kaže da vlaške vračare mnogo bajaju uz pomoć fotografija i lutkica u koje zabodaju špenadle, poput rituala vudu magije.

Vračare pomažu i kada, navodno, ima duhova u kući. Tada uzmu belu sveću, pronesu je kroz celu kuću, otvore vrata i glasno izgovore: "Napusti ovaj dom!"

Vlaške magije nisu pošteđena ni deca, a mlade majke, po Natinim savetima, treba same da režu nokte i kosu svojoj deci, jer se bajalice za bolest i smrt dece rade upravo pomoću dečjih noktiju i kose.

QueenOfClubs
08-08-2010, 20:33
Тај влашки крај је "познат" по црној магији.
Сад, оно што мислим да је најгоре у таквој средини, је то што децу одгајају да верују.
Људи просто живе у страху и чим им се нешто лоше деси мисле да је у питању некаква магија.
Тамо случајност или лоша срећа не постоје.
Оно што је нама једно – јбг, дешава се, њима је освртање ко им је уврачао.
Страшно.
Једину корист имају такозване врачаре, које за сваку ситницу фино зараде.

lider
08-08-2010, 20:43
Vrlo često sam u tom kraju.Imam dosta prijatelja koji se bave nekakvim javnim poslovima i veoma su obrazovani.
Veruj mi da i oni imaju frku od magije.
Mole me da kafu slučajno ne pijem negde gde nije "sigurno"...ma šta god to bilo...

marlon
08-08-2010, 20:44
ja je popio
nije delovala

QueenOfClubs
08-08-2010, 20:50
Зар није такав живот у сталном грчу застрашујући?
Мени делује тако.
Али, јасно ми је да они не могу да се изборе против тога јер су тиме задојени.
Кад барем знаш чега се плашиш и некако.
Овде ни у кога немаш поверења и све је могуће.

Имала сам прилику да упознам две Влајне.
И реакција од људи из Београда је била – она је Влајна.
Изговорено онако у по гласа, да не чује зло, јбт.
Типа – чувај се.
:eek:

marlon
08-08-2010, 21:12
pa da znas da je tako
lider zna o cemu pricam
dobih 20 litra vode
izlecila jedno a malo delovalo na drugo
al posto nisam medijum vec onaj drugi
slaba vajda od toga bila :lol:

dr.Kadžija
10-08-2010, 09:29
a šta je to telekineza?

Telekineza je sposobnost koja je urođena svakom ljudskom biću, ali od samog ljudskog bića, i ispunjenosti nekih uslova, zavisi ispoljavanje ne samo ove sposobnosti već i ostalih. Naravno, većini su ovakve stvari nepojmljive, svrstava ih u ''natprirodno'', a većina je kao što znamo sklona izrugivanju svega što nije u stanju da pojmi i razume.


crna magija :raz_012:

hahaha :lol:...ovakve umne šeme i treba da ponizno kleče pred svojim đavolom, pardon, bogom :lol:...nema veće crne magije od vezivanja svesti vernicima :lol:


Bolje idi racunaj one brojke, neg' sto igras tu. :lol:

uiiiiiiii :igra:
:lol:

Vragolanka
10-08-2010, 15:42
Koliko neko bolestan treba da bude da bi se bavio takvim stvarima?
Inače, ne verujem u dejstvo.

Lilu
10-08-2010, 15:44
ja bih bas volela da budem vestica i da vas omadjijam sve...

dr.Kadžija
10-08-2010, 15:44
A jel misliš da su ti koji se bave time bolesni samo zato što se bave time ili zato što i pored bavljenja veruju u dejstvo? :lol:

dr.Kadžija
10-08-2010, 15:45
ja bih bas volela da budem vestica i da vas omadjijam sve...

sve se može kad se hoće :lol:

Kovač
10-08-2010, 15:45
ja bih bas volela da budem vestica i da vas omadjijam sve...

Kako znaš da već nisi?:raz_125:

Lilu
10-08-2010, 15:46
ma... fali mi vezbe! moracu da pocnem da vezbam :) bacicu cini na sve vas :)

Vragolanka
10-08-2010, 15:48
A jel misliš da su ti koji se bave time bolesni samo zato što se bave time ili zato što i pored bavljenja veruju u dejstvo? :lol:

Motiv je bolestan...

dr.Kadžija
10-08-2010, 15:48
ma... fali mi vezbe! moracu da pocnem da vezbam :) bacicu cini na sve vas :)

sad imaš dobru priliku, 11,12 i 13.8 su ti ritualni dani :lol:

dr.Kadžija
10-08-2010, 15:50
Motiv je bolestan...

po čemu se onda od njih razlikuju npr proizvođači oružja? :lol: ...i njima je motiv bolestan :lol:

Lilu
10-08-2010, 15:51
sad imaš dobru priliku, 11,12 i 13.8 su ti ritualni dani :lol:

naebali ste... odoh da vezbam!:raz_075:

Vragolanka
10-08-2010, 15:53
po čemu se onda od njih razlikuju npr proizvođači oružja? :lol: ...i njima je motiv bolestan :lol:

U realnom profitu.
Jel pričamo o moralu, ili o motivima?

PRCKO
10-08-2010, 15:54
Tema nije zezanje,vec ozbiljna.
Itekako postoje ljudi koji na taj nacin pokusavaju da nanesu zlo drugima.Mada ja ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da u tome i uspevaju.
Tema je crna magija,kojoj samo ime kaze da sluzi u iskljucivo zle svrhe.
Najmocniji rekviziti su tzv mrtvacki. Tu spadaju vec pomenuta "mrtvacka voda" (voda kojom se kupa mrtvac pre sahrane),ostaci svece koja je stavljena u ruke mrtvaca,crni konac kojim se vezuju ruke i noge mrtvaka kao i prvi grumen prilikom kopanja rake ( kazu veoma je mocan,u nekim delovima Srbije se cuva i najblizi clanovi porodice ga bacaju prvog preko sanduka).

PRCKO
10-08-2010, 15:56
Licno sam prosle godine u svojoj sobi iza jednog dela namestaja pronasao parce svece u koju je bio utisnut i obmotan crni konac!!!

Lilu
10-08-2010, 15:57
pa ja se ne zezam, stvarno bih volela da posedujem takve moci :) kad bi to bilo istina naravno... a posto nema veze s vezom, onda mi ostaje samo da mastam o tome :)

dr.Kadžija
10-08-2010, 15:57
U realnom profitu.
Jel pričamo o moralu, ili o motivima?

moral ne možeš da uzimaš kao parametar jer su i jedni i drugi nemoralni :lol: , motivi su tkđ suštinski isti, svi rade za pare, samo su svote različite. Ljudi koji se bave crnom magijom, a da vam neće nešto naplatiti, ne postoje.

Kovač
10-08-2010, 15:58
Najveća moć je u Allaha.I on mrzi one koji spletkare i bave se tim stvarima.

Vragolanka
10-08-2010, 15:58
Licno sam prosle godine u svojoj sobi iza jednog dela namestaja pronasao parce svece u koju je bio utisnut i obmotan crni konac!!!

Ja verujem da ima ljudi koji se bave takvim stvarima, ali u samo dejstvo ne verujem.
Mislim, koja korist, ybt od toga da nekome želiš, ili nanosiš zlo... koja korist tebi lično???
To mi nikada neće biti jasno.

dr.Kadžija
10-08-2010, 15:59
Tema nije zezanje,vec ozbiljna.
Itekako postoje ljudi koji na taj nacin pokusavaju da nanesu zlo drugima.Mada ja ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da u tome i uspevaju.
Tema je crna magija,kojoj samo ime kaze da sluzi u iskljucivo zle svrhe.
Najmocniji rekviziti su tzv mrtvacki. Tu spadaju vec pomenuta "mrtvacka voda" (voda kojom se kupa mrtvac pre sahrane),ostaci svece koja je stavljena u ruke mrtvaca,crni konac kojim se vezuju ruke i noge mrtvaka kao i prvi grumen prilikom kopanja rake ( kazu veoma je mocan,u nekim delovima Srbije se cuva i najblizi clanovi porodice ga bacaju prvog preko sanduka).

Onda je trebalo temu da nazoveš crna magija u Srbiji, ili u srpskim običajima :)
Pojam crna magija je jako širok i rastegljiv pojam, u zavisnosti od tumačenja onoga ko priča o tome.

Vragolanka
10-08-2010, 16:00
moral ne možeš da uzimaš kao parametar jer su i jedni i drugi nemoralni :lol: , motivi su tkđ suštinski isti, svi rade za pare, samo su svote različite. Ljudi koji se bave crnom magijom, a da vam neće nešto naplatiti, ne postoje.

Mene ne zanimaju "majstori", već "mušterije"... i njihovi motivi... a to nije novac.

PRCKO
10-08-2010, 16:03
Ja verujem da ima ljudi koji se bave takvim stvarima, ali u samo dejstvo ne verujem.
Mislim, koja korist, ybt od toga da nekome želiš, ili nanosiš zlo... koja korist tebi lično???
To mi nikada neće biti jasno.

Znam samo to,da kada bih saznao ko je to ubacio...ne bi se dobro proveo...zbog te svoje namere...a ja i dalje ne verujem u te gluposti.

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:06
Mene ne zanimaju "majstori", već "mušterije"... i njihovi motivi... a to nije novac.

evo ti primer...krvna osveta i bacanje crne magije na nekoga....suštinski ista stvar, samo se način izvršenja razlikuje :)
Motiv može biti bilo koja iz palete negativnih emocija koje čoveka vode kroz život. Pametni ljudi koriste crne magičare i crnu magiju ....ako neće da zaglave zatvor, a oće da se nekom osvete ili da mu naude na neki način.
Kada bi čula životnu priču nekoga ko se odlučio da angažuje crnog maga i crnu magiju, možda bi ti bilo jasnije to oko motiva...razumem da je tebi to nepojmljivo i van svake pameti, ali....100 ljudi 100 ćudi :)

PRCKO
10-08-2010, 16:07
evo ti primer...krvna osveta i bacanje crne magije na nekoga....suštinski ista stvar, samo se način izvršenja razlikuje :)
Motiv može biti bilo koja iz palete negativnih emocija koje čoveka vode kroz život. Pametni ljudi koriste crne magičare i crnu magiju ....ako neće da zaglave zatvor, a oće da se nekom osvete ili da mu naude na neki način.
Kada bi čula životnu priču nekoga ko se odlučio da angažuje crnog maga i crnu magiju, možda bi ti bilo jasnije to oko motiva...razumem da je tebi to nepojmljivo i van svake pameti, ali....100 ljudi 100 ćudi :)
Uze mi rec iz usta.
Dakle namera je ista...delotvornost je diskutabilna.

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:12
Delotvornost ne mora da se kreće u jasno određenim granicama koje podrazumevaju delotvornost crne magije...crna magija može iz jedne perspektive izgledati kao nanošenje zla nekome...ali npr šta ako crnu magiju bacate na serijskog ubicu? ili oca koji 15 godina psihofizički maltertira decu i ženu..?

Vragolanka
10-08-2010, 16:12
evo ti primer...krvna osveta i bacanje crne magije na nekoga....suštinski ista stvar, samo se način izvršenja razlikuje :)
Motiv može biti bilo koja iz palete negativnih emocija koje čoveka vode kroz život. Pametni ljudi koriste crne magičare i crnu magiju ....ako neće da zaglave zatvor, a oće da se nekom osvete ili da mu naude na neki način.
Kada bi čula životnu priču nekoga ko se odlučio da angažuje crnog maga i crnu magiju, možda bi ti bilo jasnije to oko motiva...razumem da je tebi to nepojmljivo i van svake pameti, ali....100 ljudi 100 ćudi :)

Nikada mi neće biti jasna nesposobnost suočavanja sa sopstvenim životom...angažovao plaćenog ubicu, ili crnog maga... Recimo, ako bi neko naudio mom detetu, zaklala bih ga zubima, impulsivno, nagonski... i ne bi me bilo briga za posledice. Proračunatost tipa osvete ne razume u tom smislu do kojih su krajnosti ljudi spremni da odu... i čemu? Radi zadovoljenja čije pravde... ?

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:13
Npr crna magija može biti i to što bi ti učinio - da se neko ne provede dobro zbog svoje iskazane namere :lol:

Vragolanka
10-08-2010, 16:14
Znam samo to,da kada bih saznao ko je to ubacio...ne bi se dobro proveo...zbog te svoje namere...a ja i dalje ne verujem u te gluposti.

To je toliko jadan i nizak poriv da ne zaslužuje da prljaš ruke... samo da ga žališ.

Vragolanka
10-08-2010, 16:14
Delotvornost ne mora da se kreće u jasno određenim granicama koje podrazumevaju delotvornost crne magije...crna magija može iz jedne perspektive izgledati kao nanošenje zla nekome...ali npr šta ako crnu magiju bacate na serijskog ubicu? ili oca koji 15 godina psihofizički maltertira decu i ženu..?

Bolji si od njega?

Vragolanka
10-08-2010, 16:16
Npr crna magija može biti i to što bi ti učinio - da se neko ne provede dobro zbog svoje iskazane namere :lol:

Ma da, ili autosugestija... da poželiš da ga nema... to mi se jednom desilo i umro je. Hebi ga, valjda mu je bilo suđeno.

PRCKO
10-08-2010, 16:19
Delotvornost ne mora da se kreće u jasno određenim granicama koje podrazumevaju delotvornost crne magije...crna magija može iz jedne perspektive izgledati kao nanošenje zla nekome...ali npr šta ako crnu magiju bacate na serijskog ubicu? ili oca koji 15 godina psihofizički maltertira decu i ženu..?

Ako ovim uslovno priznajemo postojanje visih sila,da ih tako nazovem,onda nije na nama da ispravljamo te krive drine,vec na njima.
Ili da preformulisem,u slucaju da jeodgovor konfuzan.
Tom ubici ili ocu ce suditi oni (bog,djavo...),mi treba da ostanemo samo nemi posmatraci.

Ili po zakonu...metak u celo :lol:

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:21
Nikada mi neće biti jasna nesposobnost suočavanja sa sopstvenim životom...angažovao plaćenog ubicu, ili crnog maga... Recimo, ako bi neko naudio mom detetu, zaklala bih ga zubima, impulsivno, nagonski... i ne bi me bilo briga za posledice. Proračunatost tipa osvete ne razume u tom smislu do kojih su krajnosti ljudi spremni da odu... i čemu? Radi zadovoljenja čije pravde... ?

tebi je rađena neka crna magija :lol:
svi hoće zadovoljenje pravde na određenom nivou...ti bi nekog preklala zubima,neko drugi bi na tvom mestu preklao napadačevo dete, neko bi angažovao crnog maga...sve zavisi od situacija i okolnoisti...plaćeni ubica koji ubije, crni mag koji ubije, vudu vrač koji ubije, ti u afektu koja ubiješ....svi imate suštinski jednu zajedničku crtu - ubijanje, svi imate određeni motiv, a od shvatanja i poimanja života zavisi kako ćemo tumačiti tuđe motive...
šta npr ako neki psihopata smatra da se nekome ko je nešto ''skrivio'' ne može suditi po zemaljskim zakonima(jer nemaju adekvantne kazne), te je neophodno da se u kažnjavanje uvedu više sile :lol:

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:22
Bolji si od njega?

jel pričamo o majstorima ili o ljudima koji plaćaju za usluge majstora? :)

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:24
Ma da, ili autosugestija... da poželiš da ga nema... to mi se jednom desilo i umro je. Hebi ga, valjda mu je bilo suđeno.

sve zavisi koliko često i kojim intenzitetom si to želela kao i koliko su vaše životne energije bile isprepletane :)

Vragolanka
10-08-2010, 16:25
tebi je rađena neka crna magija :lol:
svi hoće zadovoljenje pravde na određenom nivou...ti bi nekog preklala zubima,neko drugi bi na tvom mestu preklao napadačevo dete, neko bi angažovao crnog maga...sve zavisi od situacija i okolnoisti...plaćeni ubica koji ubije, crni mag koji ubije, vudu vrač koji ubije, ti u afektu koja ubiješ....svi imate suštinski jednu zajedničku crtu - ubijanje, svi imate određeni motiv, a od shvatanja i poimanja života zavisi kako ćemo tumačiti tuđe motive...
šta npr ako neki psihopata smatra da se nekome ko je nešto ''skrivio'' ne može suditi po zemaljskim zakonima(jer nemaju adekvantne kazne), te je neophodno da se u kažnjavanje uvedu više sile :lol:

Crna magija se ne koristi samo za ubijanje... ljudi to rade da bi nekoga unesrećili, odvojili, razorili tuđ brak... i velika je razlika da li se to radi experimentalno, iz zabave, ili iz nemoći, osvete... ogromna razlika. Za ubijanje nekako i mogu da shvatim, sa aspekta nepostojanosti dokaza... ali iz čiste zlobe, to ne.
I ja smatram da bogu ponekad treba pomoći, ne verujem u kosmičku pravdu... da li to znači da sam psihopata?

Vragolanka
10-08-2010, 16:26
jel pričamo o majstorima ili o ljudima koji plaćaju za usluge majstora? :)

Pričam o ljudima koji plaćaju.
Ovce za bolje i nisu.

PRCKO
10-08-2010, 16:26
Ovce su za klanje :grip:

Vragolanka
10-08-2010, 16:27
sve zavisi koliko često i kojim intenzitetom si to želela kao i koliko su vaše životne energije bile isprepletane :)

Nije to toliko bitno koliko činjenica da sam to želela rođenom ocu. S obzirom na energiju, moguće da sam "izazvala" neko zlo.
I znaš šta, ne kajem se ič.

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:33
Crna magija se ne koristi samo za ubijanje... ljudi to rade da bi nekoga unesrećili, odvojili, razorili tuđ brak... i velika je razlika da li se to radi experimentalno, iz zabave, ili iz nemoći, osvete... ogromna razlika. Za ubijanje nekako i mogu da shvatim, sa aspekta nepostojanosti dokaza... ali iz čiste zlobe, to ne.
I ja smatram da bogu ponekad treba pomoći, ne verujem u kosmičku pravdu... da li to znači da sam psihopata?

ne, to samo znači da ne poznaješ neke stvari :lol: kosmička pravda ili univerzalni balans postoji uvek i sve je bazirano na njemu :)...to je ono što je prcko rekao...nije naše da utičemo (al pošto živimo u svetu gde sve utiče na sve, nije lako ne uticati :lol: )...kosmičku pravdu ne treba doživljavati u smislu ove naše pravde, kosmička pravda ne postoji u svakom datom trenutku u svakom datom mestu....ili možda postoji, ali zbog iluzije zvane vreme mi nismo u mogućnosti da je vidimo :)

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:36
Nije to toliko bitno koliko činjenica da sam to želela rođenom ocu. S obzirom na energiju, moguće da sam "izazvala" neko zlo.
I znaš šta, ne kajem se ič.

ufff...malo je ovo heavy...
npr...i to može biti crna magija :)
ali obzirom na tvoj stav o zlobi ljudi koji pribegavaju crnoj magiji....mora da postoji neki razlog, debeo, da ti osećaš takvu zlobu prema ocu...

Vragolanka
10-08-2010, 16:39
ne, to samo znači da ne poznaješ neke stvari :lol: kosmička pravda ili univerzalni balans postoji uvek i sve je bazirano na njemu :)...to je ono što je prcko rekao...nije naše da utičemo (al pošto živimo u svetu gde sve utiče na sve, nije lako ne uticati :lol: )...kosmičku pravdu ne treba doživljavati u smislu ove naše pravde, kosmička pravda ne postoji u svakom datom trenutku u svakom datom mestu....ili možda postoji, ali zbog iluzije zvane vreme mi nismo u mogućnosti da je vidimo :)

Eno, onaj psiho je silovao i ubio devojčicu i umro u snu... nije ni osetio. Jel to pravda?

Vragolanka
10-08-2010, 16:40
ufff...malo je ovo heavy...
npr...i to može biti crna magija :)
ali obzirom na tvoj stav o zlobi ljudi koji pribegavaju crnoj magiji....mora da postoji neki razlog, debeo, da ti osećaš takvu zlobu prema ocu...

Nije to zloba, nije ni mržnja... samo osećaj nemoći koji natera dete da poželi tako nešto, jer ništa drugo ne može da učini da ga zaustavi... to je trebao neko drugi da uradi, ali nije. A da prihvatim takvo stanje stvari, pasivno... nisam mogla, jednostavno.
I nije bitno..

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:42
Nije pravda ako je umro u snu...ali pošto nije umro u snu...:lol:
Za poimanje pojma kosmičke pravde neophodno je prisustvo poznavanja koncepta reinkarnacije :)

dr.Kadžija
10-08-2010, 16:42
Nije to zloba, nije ni mržnja... samo osećaj nemoći koji natera dete da poželi tako nešto, jer ništa drugo ne može da učini da ga zaustavi... to je trebao neko drugi da uradi, ali nije. A da prihvatim takvo stanje stvari, pasivno... nisam mogla, jednostavno.
I nije bitno..

ok...

Vragolanka
10-08-2010, 16:51
Nije pravda ako je umro u snu...ali pošto nije umro u snu...:lol:
Za poimanje pojma kosmičke pravde neophodno je prisustvo poznavanja koncepta reinkarnacije :)

To što će on da se reinkarnira u crva, mene ič ne zadovoljava.
Krivo mi je što se nije više namučio...

mona
10-08-2010, 16:51
Eno, onaj psiho je silovao i ubio devojčicu i umro u snu... nije ni osetio. Jel to pravda?

pravedno ce biti na kraju...

samo ce pravednici dobiti vecni zivot... :srce:

mona
10-08-2010, 17:00
Telekineza je sposobnost koja je urođena svakom ljudskom biću, ali od samog ljudskog bića, i ispunjenosti nekih uslova, zavisi ispoljavanje ne samo ove sposobnosti već i ostalih. Naravno, većini su ovakve stvari nepojmljive, svrstava ih u ''natprirodno'', a većina je kao što znamo sklona izrugivanju svega što nije u stanju da pojmi i razume.

hahaha :lol:...ovakve umne šeme i treba da ponizno kleče pred svojim đavolom, pardon, bogom :lol:...nema veće crne magije od vezivanja svesti vernicima :lol:
uiiiiiiii :igra:
:lol:

Svest je vezana onima koji je sami vezu... :raz_012:
Takodje ljudi su zaslepljeni i ne veruju da postoji Bog niti Satana i na taj nacin niti se okrecu Bogu i time gube zastitu niti veruju da postoji neprijatelj Satana i tako on moze lako uticati na njih....
Cilj Satanin nije saqmo da trenutno unisti coveka vec da ga odvoji od Boga , da ga navede da covek cini zlo namerno i da time izgubi Bozju podrsku i vecni zivot i da zasluzi unistenje....
Oni zele da sto vise ljudi odvedu u unistenje jer znaju da im je kraj blizu...

Moramo znati kako neprijatelj deluje da bi smo se branili ili oduprli...
Biblija ih razotkriva...

Satana koristi spiritizam da bi unistavao ljude na razlicite nacine... i to je nemoguce bez radjenja rituala kojima se demoni prizivaju...
Nemoguce je nekome naneti zlo bez uticaja demona...

Bog daje zastitu svojim pravim vernicima prema Efezanima ili Efescima 6 poglavlje
zna se koje je oruzje Bozje protiv demonskih sila...


11 (javascript:void(0)) Obucite se u oružje Božje, da biste se mogli održati protiv lukavstva đavolskoga.
12 (javascript:void(0)) Jer mi nemamo da se borimo s krvlju i s puti, nego s poglavarima, s vlastima, i upraviteljima ovog sveta tame, s duhovima pakosti ispod neba.
13 (javascript:void(0)) Uzmite zato oružje Božje, da biste se mogli braniti u zli dan i održati se.

14 (javascript:void(0)) Držite se, dakle, opasavši bedra svoja istinom, i obukavši se u oklop pravde,
15 (javascript:void(0)) a za obuću uzmite revnost koju daje jevanđelje mira.
16 (javascript:void(0)) A svrh svega uzmite štit vere, o koji ćete moći pogasiti sve plamene strele pakosnoga,
17 (javascript:void(0)) i kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božja.
18 (javascript:void(0)) Upravite u svako doba duhom molitve i molbe, i uz to bdite neprestano i molite se za sve svete.

ovo je ozbiljna tema ...

dr.Kadžija
10-08-2010, 17:05
svest je vezana nevernicima i onima koji pogresno veruju :raz_012:

hahaha :lol: ...jednom kad budem nešto pisao, dotaći ću se i te gluposti u koju veruješ i u koju su te neznamkako uvalili...fora sa verskim fanaticima je ta što ih je užasno lako programirati, a užasno teško deprogramirati :lol:

dr.Kadžija
10-08-2010, 17:07
To što će on da se reinkarnira u crva, mene ič ne zadovoljava.
Krivo mi je što se nije više namučio...

nisam za džabe upotrebio termin - poznavanje koncepta reinkarnacije :lol:

mona
10-08-2010, 17:30
hahaha :lol: ...jednom kad budem nešto pisao, dotaći ću se i te gluposti u koju veruješ i u koju su te neznamkako uvalili...fora sa verskim fanaticima je ta što ih je užasno lako programirati, a užasno teško deprogramirati :lol:
hahah vidim nemas pojma o crnoj magiji a uporno piskaras nesto... :lol:
al svako sam bira dal ce biti zaslepljen...

Vragolanka
10-08-2010, 18:06
nisam za džabe upotrebio termin - poznavanje koncepta reinkarnacije :lol:

A ja sam slikovitao/maštovita.. jel to možda problem? :lol:

Vragolanka
10-08-2010, 18:08
pravedno ce biti na kraju...

samo ce pravednici dobiti vecni zivot... :srce:

Nema početka, nema kraja... samo krug.
Kada to budeš skontala, i ako uopšte budeš ikad skontala, mada sumnjam... možda ti se negde u mozgu primi i činjenica da "pravednici" ne postoje.



Eto, doktore... ne mora o crvima, može malo i o karmi... :lol:

mona
10-08-2010, 18:23
Nema početka, nema kraja... samo krug.
Kada to budeš skontala, i ako uopšte budeš ikad skontala, mada sumnjam... možda ti se negde u mozgu primi i činjenica da "pravednici" ne postoje.

Eto, doktore... ne mora o crvima, može malo i o karmi... :lol:
ti si ta koja ne konta da dobro postoji, jer ga ne zelis...

postoji LJUBAV Svetlo i pravednost... dobrota.... :heart:

dr.Kadžija
10-08-2010, 18:58
hahah vidim nemas pojma o crnoj magiji a uporno piskaras nesto... :lol:
al svako sam bira dal ce biti zaslepljen...

o čemu ja imam ili nemam pojma ne može da sudi neko ko je po sopstvenom priznanju zaslepljen :lol:...ti si svoje poznavanje crne magije nedvosmisleno pokazala stavljanjem jednakosti između telekineze i crne magije :lol:
Ne bira svako sam da li će biti zaslepljen. Malo dete odrasta po uslovima i protokolima okoline u kojoj odrasta i od toga u mnogome zavisi kako će dete na dalje ići kroz život. Poriv za slepim i poslušnim prihvatanjem određenog obrasca i modela ponašanja nikako ne dolazi iznutra, iz čoveka, već dolazi kao spoljni impuls, to biva preuzeto spolja (najčešće putem straha, jer je tako najlakše).
Nije tvoj lični izbor prihvatanje učenja js, već je to izbor koji si napravila na osnovu svojeg poimanja i poznavanja sveta, a osnove poimanja i shvatanja sveta leže u onome što ti je okolina usadila dok si bila dete. Tvoj lični izbor bi bio kada bi ti detaljno poznavala sebe i kada bi pravila svesne izbore u svom životu, ali, ti bi metode samospoznaje prozvala crnom magijom, jer ti program naređuje tako da razmišljaš, i ne dozvoljava ti da ideš dalje odatle. Komponenta koja sprečava deprogramiranje verskih robova jeste usađeno verovanje o postojanju entiteta koji odozgo kudi i sudi i koji je simbolično nazvan JHVH :lol:

A o crnoj magiji, ritualima i svemu povezanom možemo bilo kada i bilo gde :per:
:lol:
Zapanjila bi se kad bi bila u stanju da shvatiš koliko ''hrišćanskih'' rituala, obreda i ceremonija suštinski predstavlja crnomagijske rituale :lol: ...(crnomagijske u nekom opštem shvatanju te reči)

Vragolanka
10-08-2010, 19:00
ti si ta koja ne konta da dobro postoji, jer ga ne zelis...

postoji LJUBAV Svetlo i pravednost... dobrota.... :heart:

Ništa nije apsolutno.
Ne znam da li pričaš o suštini, ili formi... U stvari, uopšte mi nije jasno o čemu ti pričaš.

dr.Kadžija
10-08-2010, 19:03
ti si ta koja ne konta da dobro postoji, jer ga ne zelis...

postoji LJUBAV Svetlo i pravednost... dobrota.... :heart:

realno...postoji ta mantra koju nakon dovoljno intenzivnog ponavljanja usvajaš kao svoju istinu :lol: ... i onda je ti u istom intenzivno repetitivnom maniru predstavljaš iznova i iznova drugima u nastojanju da nešto kažeš, a u suštini ti samo radiš ono što i jeste plan tvog programera - da stalno ponavljaš sebi tu mantru i održavaš sebe u tom mentalnom stanju :lol:

mona
11-08-2010, 03:19
realno...postoji ta mantra koju nakon dovoljno intenzivnog ponavljanja usvajaš kao svoju istinu :lol: ... i onda je ti u istom intenzivno repetitivnom maniru predstavljaš iznova i iznova drugima u nastojanju da nešto kažeš, a u suštini ti samo radiš ono što i jeste plan tvog programera - da stalno ponavljaš sebi tu mantru i održavaš sebe u tom mentalnom stanju :lol:

smesan si to nije mantra nego cinjenica...

i to se ne ponavlja nego se radi na tome...
na svojoj licnosti...
mantre su ono sto ti radis a ne ja :lol:

nauci nece ti skoditi :lol:

LJUBAV Svetlo i pravednost... dobrota.. tome se uci...

mona
11-08-2010, 03:27
o čemu ja imam ili nemam pojma ne može da sudi neko ko je po sopstvenom priznanju zaslepljen :lol:...ti si svoje poznavanje crne magije nedvosmisleno pokazala stavljanjem jednakosti između telekineze i crne magije :lol:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx
A o crnoj magiji, ritualima i svemu povezanom možemo bilo kada i bilo gde :per:
:lol:
Zapanjila bi se kad bi bila u stanju da shvatiš koliko ''hrišćanskih'' rituala, obreda i ceremonija suštinski predstavlja crnomagijske rituale :lol: ...(crnomagijske u nekom opštem shvatanju te reči)
Opsiran si, a malo kazes.
Mudrost je u tome da sa malo reci puno kazes.

Shalila sam se za telekinezu :lol:
al opet ni to nije daleko od istine...

Uozbilji se malo.. pa da razgovaramo ozbiljno...

prazno prazno... osim ove dve zadnje recenice..

a sto bi se iznenadila ja imam znanje ... o hriscanstvu... i religiji...

Naravno da svi ti "hriscanski" rituali i nisu hriscanski i jesu crnomagijski, dobro da nesto znas :)
Zato i JS ne koriste nikakve rituale niti mantre :lol:
a mantre nisu crnomagijske jel ?? :lol:

ovo je retoricko pitanje pa ne odogovaraj... :raz_012:

Zazijavalo
11-08-2010, 05:29
LJUBAV Svetlo i pravednost... dobrota.. tome se uci...
Ljubav, pravednost, dobrota... to se ne uči. To se ili ima ili nema.
A svetlo se pali na prekidač. :pusi:

mona
11-08-2010, 06:07
Ljubav, pravednost, dobrota... to se ne uči. To se ili ima ili nema.
A svetlo se pali na prekidač. :pusi:

Naravno neki se radjaju sa a neki bez svetla :mirka:

Zazijavalo
11-08-2010, 07:05
Aha. :lol:

Tako Ciga, kad se Ciganka porađala uz petrolejku, pa izašli bizanci kazo:
- Gas bre to svetlo. Sakupljaju se ko komarci! :eek:

mona
11-08-2010, 07:10
ovo je ravno crnoj magiji :lol: :eek: :raz_012:

Zazi :radenska:

Zazijavalo
11-08-2010, 07:11
Svako podesivo svetlo je veštačko svetlo. :eek:
:radenska:

mona
11-08-2010, 07:14
cim je vestacko to je vec blizu crne magije :lol: :raz_012:

Tibi
11-08-2010, 07:14
Iljade godina dominancije avramovaca je duboko zaorala u genetiku, ne moz se to preko noci promeni. Otelo vam se to, uskoro ce i mala deca znati da je i Crvenkapa iz iste price :mrgreen:, problem lezi u novom...neznanju :sad:

Zazijavalo
11-08-2010, 07:16
Zavisi kolko je jako svetlo. :pusi:

Nego, ovi što oće da nam prodaju svetlo, mislim se, mogu samo to veštačko svetlo da nam uvaljuju.
A nemaju nikakve garancije, već se sve zasniva na ovaj... svedočenju. :mrgreen:

kojica
11-08-2010, 17:09
meni se nešto ne sviđa ova tema...

Waterfall
23-10-2010, 14:05
Hm..i verujem i ne verujem u crnu magiju..Mozda bi se pre reklo da verujem u negativnu energiju.

Imala sam iskustva sa crnom magijom u smislu da sam vidjala svasta podmetnuto i stavljeno
od strane jedne komsinice u mestu gde je zivela moja nana. Doticna zena je godinama, ali vise od 20ak godina
ostavljala sve i svasta u nasem dvoristu i svasta smo nalazili - od pileta presecenog napola, kuca isprskana krvlju, mrtve krtice na prozoru ..i svasta nesto. Da mi je neko pricao ne bih verovala da postoje takve osobe.

Prosle god. mi se desilo da se vracam iz setnje sa deckom,uvece, i u prolazu moje zgrade, 100ak metara ispred nas, vidim neku zenu, devojku kako cucija mislila vezuje pertle :lol:..Par min.posle nje prodjosmo i mi tuda, kad videh neko belo platno namesteno u odredjenom obliku, sa nekim sibicama..tako nesto. Samo sam pomislila - eh, kakvih sve budala ima i cime se sve bave..

eqrem
24-10-2010, 11:12
Tema nije zezanje,vec ozbiljna.
Itekako postoje ljudi koji na taj nacin pokusavaju da nanesu zlo drugima.Mada ja ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da u tome i uspevaju.
Tema je crna magija,kojoj samo ime kaze da sluzi u iskljucivo zle svrhe.
Najmocniji rekviziti su tzv mrtvacki. Tu spadaju vec pomenuta "mrtvacka voda" (voda kojom se kupa mrtvac pre sahrane),ostaci svece koja je stavljena u ruke mrtvaca,crni konac kojim se vezuju ruke i noge mrtvaka kao i prvi grumen prilikom kopanja rake ( kazu veoma je mocan,u nekim delovima Srbije se cuva i najblizi clanovi porodice ga bacaju prvog preko sanduka).

pa aqo da svom choequ da je malqo popije, on ti lijepo ondaQ posle bleji u nju ki debil a ona moze da se qreshe sa celim selom doq je blejach qi zhiv ....

Tomica
06-11-2010, 21:53
Hm..i verujem i ne verujem u crnu magiju..Mozda bi se pre reklo da verujem u negativnu energiju.

Imala sam iskustva sa crnom magijom u smislu da sam vidjala svasta podmetnuto i stavljeno
od strane jedne komsinice u mestu gde je zivela moja nana. Doticna zena je godinama, ali vise od 20ak godina
ostavljala sve i svasta u nasem dvoristu i svasta smo nalazili - od pileta presecenog napola, kuca isprskana krvlju, mrtve krtice na prozoru ..i svasta nesto. Da mi je neko pricao ne bih verovala da postoje takve osobe.

Prosle god. mi se desilo da se vracam iz setnje sa deckom,uvece, i u prolazu moje zgrade, 100ak metara ispred nas, vidim neku zenu, devojku kako cucija mislila vezuje pertle :lol:..Par min.posle nje prodjosmo i mi tuda, kad videh neko belo platno namesteno u odredjenom obliku, sa nekim sibicama..tako nesto. Samo sam pomislila - eh, kakvih sve budala ima i cime se sve bave..
u sunce ti poljubim
i kod men u se;lu ima takih baba

Пркос
09-11-2010, 15:18
Natalija Bogosavljević iz Despotovca, o tajnama vlaške magije. Obredi i rituali vlaške magije treba, pre svega, da pomognu ljudima u bolesti i nevolji, ali mnoge vračare zloupotrebljavaju svoju moć radeći o glavi članovima svoje porodice, pa čak i svojoj deci...

MOĆNA VLAŠKA MAGIJA


Obredi i rituali vlaške magije treba, pre svega, da pomognu ljudima u bolesti i nevolji, ali mnoge vračare zloupotrebljavaju svoju moć radeći o glavi članovima svoje porodice, pa čak i svojoj deci


U Srbiji je veoma rasprostranjena i cenjena vlaška magija koja se "praktikuje" više milenijuma i duboko je usađena u kolektivnu svest vlaškog bića. Šezdeset petogodišnja Natalija Bogosavljević iz Despotovca gotovo četiri decenije izučava vlašku magiju i otkriva tajne rituala, obreda i bajalica kojima se vlaške vračare i vidovnjaci služe za kontaktiranje sa višim silama da bi ljubav, zdravlje, moć i blagostanje učinili dostupnim svakom čoveku, ali ukazuje i na opasnosti zloupotrebe magije i tajnih rituala:

"Rođena sam u Bajinoj Bašti, a detinjstvo sam provela u Vojvodini. Bila sam deveto dete u porodici, vrlo nestašna, više sam se družila sa dečacima. Odmalena sam imala vizije i snove koji su se na javi ostvarivali, pa sam ljudima iz svog okruženja mogla da predvidim buduće događaje", kaže Nata.

PASTORKA MI JE 'RADILA O GLAVI'

Ubrzo je od muškobanjaste devojčice izrasla u lepu devojku koju su primetili fotografi, pa se izvesno vreme bavila manekenstvom. Njen muž bio je pre nje bio oženjen Vlajnom sa kojom je imao kćerku. Devojka je, upoznata sa tajnama vlaške magije, počela da zloupotrebljava svoje znanje i da kvari bračnu sreću svojoj maćehi.

"Pastorka mi je radila o glavi. Pravila mi je jake vračke i pokušavala da naruši moju bračnu sreću i zdravlje, ali sam se, pošto sam vidovita i da imam natprirodne moći, uspešno borila protiv njene crne magije kojom je pokušala da spreči da zatrudnim, da bi moj suprug pomislio da sam 'falična' i da bi me oterao iz našeg doma. Pored arapske i muslimanske, najopasnija je vlaška magija. Njom se najčešće bave žene, a rade o glavi i članovima svoje porodice, pa čak i svojoj deci. Vešto se prikrivaju i ne vole da se pokažu. Za svoje rituale koriste i biljke i životinje, a najčešće se bave ljubavnom magijom, takozvanim 'zaključavanjem'," priča Nata.

Prag njenog skromnog despotovačkog doma dosad su prešle hiljade ljudi iz svih krajeva naše zemlje, a često je posećuju i naši zemljaci iz inostranstva koji sumnjaju da su im vlaške vračare nabacile čini.

MRTVAČKA VODA

U svojim obredima vlaške vračare najčešće koriste "mrtvačku vodu" kojom se kupaju mrtvaci, u njoj kuvaju kafu ili je dodaju u mleko zbog čega krave "presuše".
"Skoro mi je dolazila jedna seljanka iz okoline Svilajnca. Imali su, kaže, najviše krava u selu, pripremala je mnogo sira, ali ni na jednoj pijaci niko nije hteo da kupi od nje, pa je morala da baca pune kofe sira. Donela mi je parče i osetila sam da je vradžbina u pitanju, naime, neko je sipao u mleko 'mrtvačku vodu' da bi je onemogućio da zaradi novac. Otkrili smo da je u pitanju bila svastika, ljubomorna na njihovo bogatstvo", ispričala je Nata slučaj iz svoje "prakse".

Mogu da utiču i na to da žena pobaci tako što joj podmetnu izbajanu košticu neke voćke iz kompota. Trudna žena, ne razmišljajući o bajanju, pojede šljivu iz kompota, baci košticu u zemlju, ona istruli, a njoj istovremeno zamre plod u utrobi.

Nata kaže da vlaške vračare mnogo bajaju uz pomoć fotografija i lutkica u koje zabodaju špenadle, poput rituala vudu magije.

Vračare pomažu i kada, navodno, ima duhova u kući. Tada uzmu belu sveću, pronesu je kroz celu kuću, otvore vrata i glasno izgovore: "Napusti ovaj dom!"

Vlaške magije nisu pošteđena ni deca, a mlade majke, po Natinim savetima, treba same da režu nokte i kosu svojoj deci, jer se bajalice za bolest i smrt dece rade upravo pomoću dečjih noktiju i kose.

ZLO SE UVEK VRAĆA JOŠ GORIM

Vanbračna deca kod Vlaha smatraju se nekom vrstom polubožanstva, dok su u drugim sredinama anatemisana i pogrdno označena kao "kopilad". Nata ističe da se i danas kao jaka amajlija koristi kosica ili noktić vanbračnog deteta, a njegovo ime treba prizivati kada se čovek nađe u velikoj nevolji. Obredi i rituali vlaške magije treba da služe, pre svega, da ljudima pomognu u bolesti i nevolji, ali danas mnogi zloupotrebljavaju magiju i njeno milenijumsko postojanje.

Uz pomoć zlih sila najbliži rođaci rade jedni drugima o glavi, a dešava se čak da kćerka majci "namešta" vradžbine ili sestra bratu. Pri tom svi zaboravljaju da se zlo zlom vraća.

"Izvesna Zorica iz Svilajnca htela je da se uz pomoć vlaške vračare iz okoline Bora domogne ogromnog bogatstva svog svekra i svekrve ali je, umesto njihove smrti, doživela pogibiju svojih roditelja. Milanka iz obližnjeg sela Plažana uporno je vračala bratovljevoj ženi, svojoj snaji, koja nije mogla da ima decu. Međutim, doživela je da joj poginu muž i kćerkica od tri godine... To su samo neki primeri da se magija ne sme zloupotrebljavati, jer se okrene protiv onoga ko čini zlo", opominje despotovačka Vanga Nata Bogosavljević.

Natalija Bogosavljević
Moravska 11, Despotovac
035 611 319


ZAVEZALA" MUŽA
"Nedavno mi je došla M. P. iz obližnjeg sela Medveđe, uplakana i bleda. Počela je s vrata da viče da joj pomognem jer muž hoće da je ubije. Otkrila sam da joj je muž rudar i da je saznala da je vara sa bliskom rođakom. Da bi mu se osvetila, žena je otišla kod vlaške vračare i uz njenu pomoć ga je 'zavezala' koristeći njegovo seme i crnu vunicu. Od tog trenutka je muž moje posetiteljke shvatio da mu muška moć opada, jer je mogao da 'spava' samo sa venčanom ženom, dok bi kod ljubavnice svaki put omanuo. Poverovao je u to da ga je žena uz pomoć vlaške magije učinila impotentnim. Zapretio joj je da će je ubiti ukoliko ga ne oslobodi, pa je došla kod mene. Rekla sam joj da kupi katanac, da pri tom ne gleda na cenu, da sekirom skine ključić i da mi ga donese. Poslušala me je, otišle smo do Morave i ja sam, držeći katanac i ključeve, izgovarala: 'Ključevi u nebeske visine, a katanac u rečne dubine'. Posle toga njenom mužu se povratila muška snaga, a nepromišljena žena ostala je u životu pomirena sa muževljevim neverstvom", navodi Natalija.

MAGIJA ZA ŠVALERACIJU
Vlajne često koriste i vodu kojom su okupani slepi mačići pa, ko popije tu vodu, ostaje slep kod očiju. To naročito koriste žene koje "oslepe" muževe, pa nekažnjeno "šaraju" do mile volje. Da bi mogle da rade šta žele i da imaju koga požele, crvene gaćice bace u WC ili ispod kade i - put im je otvoren, a siroti muževi misle da su im supruge verne i smerne.

MIŠEVI U ZEJTINU PROTIV ALKOHOLIZMA
I žrtvovanje životinja zauzima značajno mesto u tajnim ritualima.Najčešće su to:svinje, zečevi, živina i miševi koje, čim se okote, potope u ulje i tako ih drže 40 dana. Posle toga, dve kapi te "smese" stave pijancima u piće i zauvek ih oslobode poroka.

ZAŠTITA OD ZLIH SILA
Ubedljivo najjača zaštita od zlih i urokljivih sila koje šalju vlaške vračare je, po Natinim rečima, plećka crne mačke. Naime, na prostoru gde nema crkava i manastira, crnu mačku treba u pola noći, usred šume, potopiti u vrelu vodu, a njena plećka biće najjače oružje. Pored toga, dobrim su se pokazali i metal, crvene šibice, beli luk i katran. Nešto od toga svaki čovek mora da ima uza se, a nepoznatim ljudima ne treba ništa davati iz kuće, pogotovo ne na Božić.
Kritično od Božića do Bogojavljenja


Vlaška magija uspešno skida čini koje nanose ciganske, muslimanske ili panamske i vudu bajalice. Najteže je boriti se protiv uroka koje bacaju same vlaške vračare

Пркос
09-11-2010, 15:20
Vlaška magija je, po mišljenju stručnjaka, najjača do danas preživela magija u svetu. Rituali, obredi, recepti za spravljanje napitaka i amajlija koje mogu da pomognu čoveku, iz ove magije prastari su i potiču još iz paganskih vremena. Ali, kako se ispostavlja, izlaskom na teren po naseljima u Timočkoj krajini i istočnoj Srbiji, tamošnje vračare ih još uvek uspešno koriste. Pomažu ljudima otkrivajući im tajne sa posebnim osvrtom na to koliko zavist, pohlepa i posesivnost mogu da utiču na tok njihovog života.
- Svaki život predodređen je sudbinom - pričala nam je Desanka Perić, jedna od najpoznatijih vračara koja je živela u Boru. Uz pomoć negativnih osećanja, međutim, na tu sudbinu ponekad mogu uticati drugi. Sve se u životu iznenada okrene. Porodica se rasturi, deca se uzjogune, odlaze u neke sekte, drogiraju se, nailaze svađe i nevolje. Ali, to nije sve jer zlo vuče još veće zlo, pa onda iz kuće odlaze i pare, pa zdravlje i na kraju stradaju ljudi brzo.
E, to su, kaže Desanke Perić, krajnji simptomi da se nešto mora preduzeti. Vlaške vračare, pozvane da pomognu u svim ovim nevoljama, za svaki slučaj pogledaju nisu li one date od Boga, da čovek mora da ih proprati, namuči i pokaje se. Ako zrna kukuruza ili pasulja, bosiljak ili karte, i još mnogo rekvizita koje poznaje ova prastara magija, pokazuju da je u pitanju urok, vlaške vračare daju se na posao da skinu čini i razvežu magiju.
U zavisnosti od toga koliko su čini, uroci ili magijsko vezivanje jaki, određuje se i trajanje skidanja čini. Obično je u bezazlenijim situacijama potrebno samo dva do tri puta izvesti određeni ritual ili bajalicu. Čak i problem koji traje decenijama može, po kazivanju onih koji se nisu bojali da se za pomoć obrate vlaškoj magiji, da prođe za par dana. Mnogima je, međutim, od samih ljudi, ili zlih demona, naneseno veće zlo, pa je za njegovo poništavanje potrebno mnogo više vremena, truda vračare, ali i vere nesrećno omađijanog.
Želeći da potčine druge, da im naškode ili da skrenu tok sudbine, mnogi naručuju cigansku, tursku, južnoameričku, vudu ili panamsku i dominikansku magiju. Sve one imaju jake rituale i mogu delovati i na daljinu.
- Ljudi umru, a ne znaju da su bili žrtve negativnih sila - isticala je sada pokojna Desanka Perić. Kada su gladni, odu da potraže hranu, kad su bolesni, obrate se lekaru, ali kada su nesrećni, uglavnom ništa ne preduzimaju čekajući da to samo prođe. Zato je teranje čini i zla trnovit put. Dok se to radi s vremena na vreme, oseti se ponekad kao da se stvar još više pogoršava, a ima i jakih reakcija i njih preživljavaju i oni koji su iz zavisti, pohlepe ili posesivnosti naneli nevolje drugima, i oni koji su zatražili pomoć, ali i same vlaške vračare koje pomažu kod raščišćavanja. One rado prizivaju mrtve koji se nisu potpuno odvojili od ovog sveta, rano preminulu decu, vile i demone za koje se smatra da žive u istoj ravni sa ljudima, ali i jake demone koji gospodare prirodom, poput Vodenog duha Tartora, Velike majke Muma Paduri, Zmaja gospodara vatre Smeu, ali i demone bolesti Čumirol.
Sa njima se sastaju na skrovitim i zapuštenim mestima, i od njih traže pomoć pri izvođenju svojih rituala. Njih prizivaju, međutim, i kada rade samo bajalice ili spremaju amajlije za bacanje, skidanje ili vraćanje uroka. A ponekad iz zovu tek zato da bi sa njima malo proćaskale i preporučile da oni kontaktiraju neke druge ljude za koje vlaške vračare misle da to zaslužuju.
Zato vlaške vračare rado odaju tajnu kako svako može napraviti kontakt sa višom silom, probuditi u sebi uspavanu intuiciju koja bi im donela boljitak u životu. Posebnu pažnju tu imaju bića iz nekrštenih dana, koja se obično bude ritualima uz razne vrste sveća.
Mit kaže da nekršteni dani padaju u vreme od Božića do Bogojavljenja. Tih 12 dana zemlja je posebno "otvorena" za duše mrtvih koji izlaze iz svojih podzemnih svetova i borave u ovome. Prodiru iz duboke tmine i obično se nastane na kućnom pragu ili dovratku živih, a ponekad i na samom krovu njihovih kuća ili u dvorišnim bunarima. Zato je i dobro, tvrdi narod, pre izlaska iz doma, polaska na putovanje, pa čak i pre umivanja ili pijenja vode, svako jutro u ovom periodu očitati molitvu ili nekom bajalicom odvratiti zle sile.
U suprotnom, ljudi padaju pod uticaj raznih bića. Možda karakondžula koje umeju biti vrlo dosadne. One se pojavljuju uglavnom noću. Kod Srba to su muškarci, a kod Vlaha koji veruju da oni postoje, žene. Oba naroda ih međutim prepoznaju kao stvorenja sa svetlim buljavim očima i izduženim rukama. Dejstvuju do prvih petlova, pa u vreme nekrštenih dana nije preporučljivo putovati noću. Ako se u to doba ustreme na čoveka, uzjašu ga s leđa, teraju da čini razne neopreznosti, a najčešće da besomučno, kao u transu, igra do iznemoglosti.

mare
09-11-2010, 16:09
usr'o sam se.

Šejtan
09-11-2010, 16:10
meni smesno

Пркос
09-11-2010, 16:42
i meni zato sto u tu boraniju ne verujem inc...ali nije zgoreg procitati ...

PRCKO
01-05-2011, 18:50
ja cu da verujem dok neko ne dokaze da ne postoji : )

Raisa
30-06-2011, 22:25
Nikad necu razumeti zene koje to rade... prilicno je..''nezahvalan posao''....mislim,crpis sebe i crpis svoj zivot dok unistavas tudji, nije dzabe Roulingova u Hari Poteru napravila aluziju na crnu magiju kad je pricala o Voldemoru ( '' trebalo mu je sedam ubistva da bi rasturio dusu svoju na sedam delova,jer ubistvom coveka ubijas i sebe '' ) a i sve se vraca trostruko.One cineci zlo drugima,ubijaju sebe,jer je zlo kao crna rupa,usisava,usisava,usisava,ali je negacija Svetla ( zivota ) ,tako da samo uzima,a ne daje, isisa te,ali ne dobijes nista nazad. zato i vecina tih vracara izgledaju tako...ispijeno i nesrecno,jer ne mozes da se meshas sa tudjom energijom i tudjim zivotom a da ne uzmes malo delic od sebe da bi to uradio...
No one u svom izopacenom mozgu verovatno veruju da dobijaju nesto,dok u sustini kopne a nije li to djavoljeva rabota da te unistava a uverava da ti pomaze stvara ti iluziju da ti pobedjujes dok u sustini samo uzima i ne daje nista i gubitnik si onog trenutka kad si odlucio da imas posla sa njim a on te nabedi da si winner

Drugo uverenje mi je da ti mogu naskoditi jedino ako tome verujes, a trece.... zaboravila sam sta sam htela da napisem,seticu se :lol:

secam se da sam kao mala imala cudan san. sanjala sam jednu...zenu,koja je izgledala kao vestica ali,ona losa. odvratne krupne sovlje oci,i dan danas ih se malo secam..pricala mi je nesto kako ja trebam pomoci njoj da se mom ocuhu nesto lose desi.. e sad,ja nisam volela svog oca,nije mi bio drag,no moja mama ga je volela..i ja sam joj rekla da joj necu dati da mi povredi ocuha jer bez obzira sto ga ja uopste ne volim,moja mama ga voli... naljutilo je to. tog dana sam pala sa drugog sprata mog kreevta ( krevet je imao dva ''sprata '' ,dva kreveta povezana merdevinama ) i cudno, ljudi su mislili da sam slomila nog. nisam mogla ustati,nisam mogla nista,i zvali su hitnu,i dok su oni iz ambulantne pricali u drugoj sobi sa mamom i ocuhom da me prenesu u kola ja sam odjednom ustala na drugu nogu,i mogla sam da hodam tek tako,bez problema.


Strange isnt it

Waterfall
22-10-2011, 13:44
Ne mogu da kazem da verujem u crnu magiju, ali iskreno - ne mogu ni sasvim da iskljucim njeno postojanje.

Na zalost, imam iskustva sa osobama koje bacaju sve i svasta, a da li im je delovalo - nemam pojma.

edit- sad videh da sam vec odgovorila na ovu temu:raz_114::raz_114:

Sleepwalker
29-10-2011, 13:17
Ne postoji crna magija.Postoji moc uma,koja se pogresno interpretira.E,sad,karma is a bitch ,pa automatski,kada nekom naudis,vraca ti se.Inace,znam ljude koji su bili svedoci,da kazem "Crne magije".

mare
29-10-2011, 13:31
Ne postoji crna magija.Postoji moc uma,koja se pogresno interpretira.E,sad,karma is a bitch ,pa automatski,kada nekom naudis,vraca ti se.Inace,znam ljude koji su bili svedoci,da kazem "Crne magije".

karma radi, ali ne baš tako kao što ljudi zamišljaju :lol: evo, ako ja ubijem nekog, automatski budem ubijen? :lol: crna magija je jednostavno pogravanje sa negativnim silama.. :roll:

Sleepwalker
29-10-2011, 13:34
Ne bivas ubijen,nemoj bukvalno shvatati.BNiva ti vraceno,na ovaj ili onaj nacin,na tebi direktnoi,ili na tvojim bliznjima.

mare
29-10-2011, 13:36
može li malo ispravnije reči, teško mi je da protumačim :lol: pa nemoj ni ti bukvalno shvatati karmu, nije to neka baba koja nas prati i zapisuje pod parolom "pamti pa vrati" :lol:

Sleepwalker
29-10-2011, 13:42
uu,pogresio si.Ne shvatam ja karmu na taj nacin.

PRCKO
15-12-2011, 21:46
http://www.youtube.com/watch?v=76_SuroXaxg&feature=related