PDA

Pogledaj Punu Verziju : Osećanja



kojica
25-03-2010, 20:59
El beše mržnja menja nas, ili mržnom menjamo mi sebe?
Da li ljubav menja nas, ili ljubavlju mi menjamo sebe?

Gurbet će da bojkotuje temu, a koga je briga za njega...:raz_125:

Sale
25-03-2010, 21:02
El beše mržnja menja nas, ili mržnom menjamo mi sebe?
Da li ljubav menja nas, ili ljubavlju mi menjamo sebe?

mož da bidne
al ne mora da znači.

причалица
25-03-2010, 21:04
pa, ovako.... menja nas svako osećanje...ako je osećanje malo intenzivno - onda nas malo i menja...a ako je baš intezivno - onda nas baš menja.... bar u nekom vremenskom periodu.
evo, ja sam baš u toj fazi...kad znam ko sam i šta sam formalno-pravno gledano, ali sa gledišta osećanja....još uvek nemam pojma ko sam.
duša koja traži, eto.

Lilu
25-03-2010, 21:23
ja kad se zaljubim, skroz se promenim, narocito kad sam u prosustvu osobe u koju sam zaljubljena... omutavim nacisto, ni da beknem...

Lilu
25-03-2010, 21:23
ali da se razumemo, to je bilo odavno, mozda sad takva situacija nije, ne znam... nisam pametna...

kojica
25-03-2010, 21:25
mož da bidne
al ne mora da znači.

:lol::lol::lol:


http://www.youtube.com/watch?v=eq84-TynBL0

Bisernica
25-03-2010, 21:33
Osećanja nas vode i osećanja nas menjaju,u jednom ili drugom smeru.
U zavisnosti koliko su jaka i koliko su ovladala nama ,mogu biti i dobra i
loša vodilja.Ako osećanjima sa negativnim predznakom dozvolimo da nas savladaju,
tada postajemo lošiji,i obrnuto,osećanjima sa pozitivnim predznakom treba dozvoliti da nas
preplave,jer tada postajemo bolji.Kada su osećanja u pitanju,ima jedna rečenica u kojoj bih
mogla opisati moj stav i odnos prema njima:
Nisam ni andjeo ni svetica,ja sam samo čovek koji traži bolji put.

QueenOfClubs
25-03-2010, 21:47
???

Dalje ne znam...:raz_013:

El beše mržnja menja nas, ili mržnom menjamo mi sebe?
Da li ljubav menja nas, ili ljubavlju mi menjamo sebe?

Gurbet će da bojkotuje temu, a koga je briga za njega...:raz_125:
Мислим да нас осећања не могу променити.
Осећања и зависе од нас самих.
Једноставно, неко мрзи јер је то у складу с његовом личношћу, и онда не можемо рећи да га је мржња изменила.
Такав је, а у неком тренутку се то само испољило мало интензивније.

Онај ко каже да га је љубав променила, није искрен пре свега према себи.
Све те особине су већ у нама.
Не може љубав да промени на боље лошег човека.
Он моче бити "добар" само на кратко, и увек ће тражити "лоше осећање" не би ли пронашао "оправдање" за своје лоше поступке.
И обрнуто.

Е ко ме схватио, свака му дала. :stid:

kojica
25-03-2010, 22:41
Kako je to čudno.. nešto što smo sami stvorili, upravlja nama....

kojica
25-03-2010, 22:45
Мислим да нас осећања не могу променити.
Осећања и зависе од нас самих.
Једноставно, неко мрзи јер је то у складу с његовом личношћу, и онда не можемо рећи да га је мржња изменила.
Такав је, а у неком тренутку се то само испољило мало интензивније.

Онај ко каже да га је љубав променила, није искрен пре свега према себи.
Све те особине су већ у нама.
Не може љубав да промени на боље лошег човека.
Он моче бити "добар" само на кратко, и увек ће тражити "лоше осећање" не би ли пронашао "оправдање" за своје лоше поступке.
И обрнуто.

Е ко ме схватио, свака му дала. :stid:

Nešto me ova rečenica ne motiviše da se potrudim da shvatim...:raz_114:

Na momente mi se čini da te razuem.. pa onda izgubim nit...

Osećana zavise od nas samih. - U potpunosti se slažem.

E jedino što ne razumem je
da li misliš da stvaranjem osećanja sebe menjamo
ili misliš da je to nešto u nama već zapisano/definisano i ne podleže promenama...
?

причалица
26-03-2010, 08:21
možda misli da sve to u nama ''čuči'', pa kad ispliva, onda eto....tu je. ali saznanje da se može nešto osetiti za nekoga, mislim da je to ono što nas u glavi menja.

QueenOfClubs
26-03-2010, 08:50
Nešto me ova rečenica ne motiviše da se potrudim da shvatim...:raz_114:

Na momente mi se čini da te razuem.. pa onda izgubim nit...

Osećana zavise od nas samih. - U potpunosti se slažem.

E jedino što ne razumem je
da li misliš da stvaranjem osećanja sebe menjamo
ili misliš da je to nešto u nama već zapisano/definisano i ne podleže promenama...
?
Не мислим да је "записано".
Можда неке ствари заиста јесу наследне, али се у то не разумем.
У сваком случају, нек је наслеђе, васпитање, живот...
Мислим да се човек у основи не мења много.
Можда промени нешто уз велики труд на неко време...
Али, лењивац не постаје напрасно вредан, добар не постаје зао, покварен остаје мућак, безобразан и дрзак не може да се претвори у дипломату...
Мислим да не постоји то осећање које ће негога много да измени и заувек...
Можда привремено.

Једино што бих можда издвојила је тренутак кад се роди дете.
Осећања која се тада јављају су нова, и могу нас учинити донекле другачијим.
Али опет, само у односу на дете и због њега.

Ciciban
26-03-2010, 09:08
Osecanja su deo naseg identiteta ali i izraz pogresnog tumacenja stvarnosti pa nas mogu lako navesti na pogresan put, ako mi ne upravljamo njima onda gde bi nam bio kraj . Po meni osecanja nam samo pomazu u biloj kakvoj analizi , neretko i odmazu , zato moramo mi upravljati njima. A dali nas menjaju ? pa neznam trebalo bi da nas menjaju ali opet zavisi od "upravljaca" u kom ce se pravcu promeniti.

причалица
26-03-2010, 17:12
mene osećanja nekad dovode do ludila....ali, isto - nemanje istih u vezi nekog (ili nečeg).

kojica
27-03-2010, 10:55
Не мислим да је "записано".
Можда неке ствари заиста јесу наследне, али се у то не разумем.
У сваком случају, нек је наслеђе, васпитање, живот...
Мислим да се човек у основи не мења много.
Можда промени нешто уз велики труд на неко време...
Али, лењивац не постаје напрасно вредан, добар не постаје зао, покварен остаје мућак, безобразан и дрзак не може да се претвори у дипломату...
Мислим да не постоји то осећање које ће негога много да измени и заувек...
Можда привремено.

Једино што бих можда издвојила је тренутак кад се роди дете.
Осећања која се тада јављају су нова, и могу нас учинити донекле другачијим.
Али опет, само у односу на дете и због њега.

E ovo mi je već malo bliže. Neko ne želi da se menja, pa ga samo kometa može pomeriti
iz brazda kojima je krenuo.
Dete je poveća kometa. :)

Svako se može pretvoriti u šta hoće, na kratko. Za prave/trajne promene je potrebno
mngoo vremena i strpljenja, ali su moguće.

Ciciban
27-03-2010, 10:57
mene osećanja nekad dovode do ludila....ali, isto - nemanje istih u vezi nekog (ili nečeg).

i mene neretko ali se srecom ( ili nesrecom) zaustavim na vreme ...

kojica
27-03-2010, 10:57
Osecanja su deo naseg identiteta ali i izraz pogresnog tumacenja stvarnosti pa nas mogu lako navesti na pogresan put, ako mi ne upravljamo njima onda gde bi nam bio kraj . Po meni osecanja nam samo pomazu u biloj kakvoj analizi , neretko i odmazu , zato moramo mi upravljati njima. A dali nas menjaju ? pa neznam trebalo bi da nas menjaju ali opet zavisi od "upravljaca" u kom ce se pravcu promeniti.

ovo mi se sviđucka..

paculjkica
11-05-2010, 10:15
Meni to upravljanje osecanjima nije bas najjasnije. Mislim da bi trebalo da bolje savladam tu tehniku... (Na primer nervira me neko ili nesto.....)Verovatno treba prvo uticati na misli (necu da mislim o tome i sktrenuti misli...)...jel tako nesto? Ma sve je to jako tesko, a i sta nije tesko u danasnje vreme...
Kazes sebi necu da se nerviram i opet se nerviras...pa ajde sad radi na tome...:undecided:

причалица
12-05-2010, 18:36
pa eto...ako ne radimo na tome, onda smo ga poprilično ugasili....mislim, nismo savršeni, je l'? dakle, trebalo bi da znamo i da osećaji mogu da budu vodič u nepravdu (i obratno). ipak, često reagujem na prvu loptu, pa mi posle uvek bude krivo.

kojica
12-05-2010, 19:06
Meni to upravljanje osecanjima nije bas najjasnije. Mislim da bi trebalo da bolje savladam tu tehniku... (Na primer nervira me neko ili nesto.....)Verovatno treba prvo uticati na misli (necu da mislim o tome i sktrenuti misli...)...jel tako nesto? Ma sve je to jako tesko, a i sta nije tesko u danasnje vreme...
Kazes sebi necu da se nerviram i opet se nerviras...pa ajde sad radi na tome...:undecided:

:raz_079:

''neću da se nerviram'' ne pomaže... provereno...
Nemoj uticati na misli. Pusti ih da divljaju, ali probaj da ne reaguješ.
Nakon nekog vremena se stišaju, zar ne? Kao kada prođe oluja.
Čak i da želiš da ih zadržiš, nećeš uspeti. Što bi se onda mučila
da ih rasteruješ?

I naravno.. ovo nereagovanje ne treba shvatiti doslovce..
zamisli.. neko mi udari dete, a ja ne reagujem, nego posmatram
misli i čekam da se stišaju...:lol:
ali mogu iz te gužve u glavi da izvučem nešto pozitivno i da
se, na primer, skoncentrišem na to kakod a pomognem
detetu, umesto na to kako da se osvetim...
jer ako se totalno prepustim osećanjima, možemo oboje da
nastradamo...

sani
13-05-2010, 19:08
mene osećanja nekad dovode do ludila....ali, isto - nemanje istih u vezi nekog (ili nečeg).

pa nekada se pustim..i ondaK mi najlepse!Volim to osecanje osecanja..

причалица
13-05-2010, 21:59
pa nekada se pustim..i ondaK mi najlepse!Volim to osecanje osecanja..:raz_095:

a najvolim što si se konačno javila:srce:

mona
22-06-2010, 06:11
???

Dalje ne znam...:raz_013:

El beše mržnja menja nas, ili mržnom menjamo mi sebe?
Da li ljubav menja nas, ili ljubavlju mi menjamo sebe?

Gurbet će da bojkotuje temu, a koga je briga za njega...:raz_125:

Ljubavlju menjamo sebe.... na bolje :raz_125:

andromeda
29-07-2010, 09:35
najbitnije je kontrolisati emocije i paziti kome pokazujemo osecanja jer ljudi uvek to iskoriste kad zele da povrede nekoga

samo ne znam kako oni ljudi koji su flegme to uspevaju i samo gledaju svoje d_pe

DaDole
08-08-2012, 12:44
Osjećanja nas nose,sa njima letimo ali i padamo,uz njih rastemo i oplemenjujemo se,ali i tonemo..svako ima neki svoj predznak po kom obično znamo kakav nam put predstoji..i zaista sam mišljenja da nas ljubav ( ne mislim pritom isključivo na ljubav prema partneru,već uopšte na ljubav kao kategoriju) čini boljim nego što jesmo,tolerantnijim,blagim..
a da li nas mijenjaju..svakako da nas mogu promijeniti u širokoj lepezi od toga da postajemo čangrizavi,osvetoljubivi i sarkastični (jer je naša emocija bila zalud i jer smo povrijeđeni) pa do toga da postanemo topliji,saosjećajniji i smireniji(jer nas naša emocija ispunjava).
Problem postaje kad se stopimo sa jednom vrstom emocije i to traje dugo..onda se teže mijenjamo,onda prosto naviknemo na nju kao na oči,kao na ruke,kao na bilo koji dio tijela..

Mistery
16-08-2012, 13:16
Slažem se sa Krasivom. Osećanja nas zaista nose. Kada volim, osećam se bolje, srećnije, sigurnije. Ali, kada neko osećanje dugo traje, npr osećaj praznine, problem je da se pokrenem, krenem dalje.

Što se mržnje tiče, nikoga ne mrzim. Samo mi je neko manje simpatičan, neko više. Mržnja izjeda dušu i više šteti onome ko mrzi nego osobi koja je predmet mržnje.

Slavena
01-11-2012, 10:11
???

Dalje ne znam...:raz_013:

El beše mržnja menja nas, ili mržnom menjamo mi sebe?
Da li ljubav menja nas, ili ljubavlju mi menjamo sebe?

Gurbet će da bojkotuje temu, a koga je briga za njega...:raz_125:

Po meni . Mislim kako su osecanja vrlo raaaasteeeezljivaaaa kaaaateeegooooriiijaaaa.
Zato i nekog konkretnog odgovora na ovu temu - nema. Samo jedno znam svako osecanje dodatno oplemenjuje. I patnja. I ljubav. Mrznju izbegavam - jedino ona truje dusu.

Sagacity
01-11-2012, 11:28
???

Dalje ne znam...:raz_013:

El beše mržnja menja nas, ili mržnom menjamo mi sebe?
Da li ljubav menja nas, ili ljubavlju mi menjamo sebe?

Gurbet će da bojkotuje temu, a koga je briga za njega...:raz_125:
Svako osećanje ima svoju ulogu. Patnja i bol nas jača, ali nas može i razoriti. Ljubav nas može oplemeniti, ali i razmaziti. Na nama je kako ćemo rukovoditi osećanjima. Smatram da smo mi ti koji njima možemo kordinirati, da li ćemo pustiti da nas ona menjaju ili ćemo mi pokušati da kontrolišemo njih..
Sva osećanja, pokušavam da na neki način usmerim...Samo se ljubavi prepuštam...:g:

Vltava
02-11-2012, 00:34
Osećanja jesu prava čovekova priroda. Ona nisu korisna ni racionalna, ali predstavljaju ono što mi stvarno jesmo. Osećanjima nas priroda nagrađuje i govori da radimo nešto što je dobro, odnosno upozorava i kažnjava ako je to po njenim zakonima pogrešno i loše.

DaDole
09-04-2014, 10:30
http://www.24sata.hr/image/ljudsko-lice-ima-21-izraz-od-sretnog-gaenja-do-divljenja-504x335-20140413-20140401113729-ae900d5902afc9fc96809a0f7a1c5d3a.jpg
Ljudsko lice ima 21 izraz, a svi reagiraju isto na iste osjećajeOd mržnje, divljenja pa do neugodnog iznenađenja - svi ljudi na sličan način otkrivaju osjećaje pomičući mišiće lica, a identificirali su ukupno 21 izraz

DaDole
09-04-2014, 10:30
Lice čovjeka je platno njegove duše, a emocije su te koje upravljaju njegovim izrazom. Ekspresija lica omogućava da otkrijemo emotivno stanje drugih, a znanstvenici sa Sveučilišta Ohio identificirali su ukupno 21 izraz lica. Promatrali su i fotografirali lica ispitanika u različitim situacijama te zaključili kako svi na sličan način koriste mišiće lica tijekom sreće, tuge ili iznenađenja, piše Daily Mail. (http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2593459/Which-face-happily-disgusted-Scientists-discover-humans-21-different-facial-expressions.html)
U trenucima sreće obrazi se podižu, usta šire i oči otvaraju, dok će sretno iznenađen čovjek podići obrve i široko se nasmijati. Ako je iznenađenje neugodno, tada će lice otkriti kombinaciju čuđenja i ljutnje, s otvorenim ustima u obliku slova O i namrštenim obrvama, objasnili su znanstvenici.
- Ukupno postoji 21 različit izraz lica, a što je više emocija uključeno, to je teže prepoznati kako se netko osjeća. Ipak, dobiva se dojam je li to raspoloženje dobro ili loše - rekao je autor studije, dr. Aleix Martinez.
Dodaje kako bi bolje razumijevanje osjećaja prema izrazu lica moglo pomoći i u liječenju bolesti, primjerice autizma i PTSP-a.

Prepoznatljive emocije lica:

1. Sreća
2. Tuga
3. Strah
4. Ljutnja
5. Iznenađenost
6. Gađenje
7. Zgražanje
8. Sretna iznenađenost
9. Sretna zgroženost
10. Žalostan strah
11. Žalosna ljutnja
12. Žalosna iznenađenost
13. Žalosna zgroženost
14. Ustrašena ljutnja
15. Ustrašena iznenađenost
16. Ustrašena zgroženost
17. Ljutita iznenađenost
18. Ljutita zgroženost
19. Gadljiva iznenađenost
20. Mržnja
21. Zadivljenost