PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kreacionizam



Zazijavalo
07-04-2010, 20:43
Naučni dokazi o nastanku čoveka, živog sveta i uopšte svega što postoji, a stvoreno je, puni su rupa i kao takvi apsolutno neupotrebljivi. O onome što ne postoji i sami priznaju da nemaju dokaze.

Naučnici nas varaju lepim rečima, ali iza njih ne stoji ništa drugo do poneka vakcina te želja da vladaju narodnim masama, da se lično obogate i služe nečastivom, ako su rišćani. Ili samo da se lično obogate, ako su budisti.

Pođimo od naučnog mita zvanog evolucionizam. Kako ova reč ne postoji u rečniku, evo objašnjenja. Evolucionizam je pokret koji oće da proturi teoriju evolucije koja kaže da je svet nastao pre majmuna i da su nam amebe sestre od tetke, što nije tačno. Naime, poznato je da kad bi došlo do eksplozije u štampariji, ondak bi se slova sama složila da piše Rat i mir. Malo sutra.

Zato je jasno da je reč o još jednom pokušaju rogatog da nam upropasti Svetosavlje. Jer prvog čoveka stvorio je Sveti Sava, samo ovi neće da priznaju jer su baksuzi i oće sve naopačke i iz inata to rade.


Ljudi su nastali tako da je Sveti Sava išao u vodenicu i nosio vreću žita na leđima. Nad Afrikom vreća mu se pocepa, sva zrna žita iscure i kako je koje zrno dotaklo zemlju, tako bi se pretvorilo u quratog crnca. I ti crnci razmile se po Africi u potrazi za crnkinjama.
Beli narodi su nastali tako što su crnce američki robovlasnici dovlačili u brodovima u Amerike, pa su od njih nastale druge rase. Bela rasa preneta je u Evropu kroz program razmene studenata gde ih ranije nije bilo.

причалица
07-04-2010, 20:58
zazi, brate, ti si stvoritelj, kreacionista ove teme....kao takav si nedodirljiv i apsolutan. mnogo te volim....gde ćeš veće kreacije od ljubavi?
p.s. a sad stvarno - ebeš evoluciju. neću da mi šimpanza bude strina, znaš...a ameba askurđel. mislim da sam zaslužila bolje i više (ovde se dodirujem sa budizmom).
zaista verujem u Tvorca, pa kome to ne odgovara - njegova stvar...meni je dosta proveravanja svaki dan svega i svačega. želim da verujem da je svet stvoren kako verujem da je stvoren (''šestodnev Vasilija Velikog'') i meni nije potrebna sumnja u vezi nastanka...meni je potrebno da sumnjam u u svoj nestanak kao pravednika, eto. ako nestanem kao nepravednik - ebala sam čvorka za sva vremena, znaš...u to verujem.
a sad - bozon, kreten, moron...meni to sve isto.

kojica
07-04-2010, 22:25
de si se dodirnula sa budizmom? :sad:

Zazijavalo
08-04-2010, 07:33
meni nije potrebna sumnja u vezi nastanka...meni je potrebno da sumnjam u u svoj nestanak
A ja se nešto mislim... Kad bog bude pravio replike nekadašnjih ljudi, neće moći da svakom vrati njegove elektrone, jerbo su iste elektrone tokom vremena delili mnogi ljudi. Svako od nas ima po neko atomče Aleksandra Makedonskog. I Kaligule. I Stefana Prvovenčanog. I tako.
I onda, znači da ta tela neće biti ta ista tela, nego neke replike. Lutke punjene slamom. I ondak će da u te replike uploaduje duše, što je otprilike kao neki softver za telo.

I tako, kad se bude na tim lutkama osvetio davno umrlim ljudima, možda ga prođe infantilni bes što njegove lutke neće da rade ono što on oće i kad oće (mada neće da im kaže šta je to što oće i kolko oće). Možda ondak poraste i pusti čovečanstvo na miru.

A meni nekako svejedno što će ludi svepubertetlija da pali neke lutke načinjene po mom liku. :mrgreen:

Nema interneta u grobu u koji ideš.
Propovednik

причалица
08-04-2010, 21:09
pa, mislim da je Bogu sve moguće...i da ne treba da lupam glavu o tome kako će On sve da uradi...pre 300 godina ljudi nisu mogli ni da zamisle da vide bakteriju ili elektron, pa eto - oni ipak postoje, dokazalo se...a to su, priznaćeš, samo mrvine mrve....

p.s. kojice, samo sam pokušala da se zavitalavam sa zazijevim ''Ili samo da se lično obogate, ako su budisti'', ništa više.

baba Tijana
09-04-2010, 19:03
Jednom tako, skiselio se moj pokojni Jeremija, neće ni da je, ni da napije čokanče. Samo sedi kod šporeta, gledi u kantu sas mašćom, ćuti i puši...
- Pa šta je bilo, Jeremijo - pitam ga ja.
- Ma, ništa, pusti...
I tako, jedva ga nekako ugovedim da mi kaže. Morala sam i da obećam da ćem da mu pečem krofne. I čim čujem, ja kod Živinog onog malog, Jevrema. Jevrem učio škole sas baksuzom u Beograd, jedino Jevrem postao doktor (ima i unuke sad), a baksuz postao ono što on i jesje. :mirka:
- I šta mu kazo baksuz? - pita me Jevrem.
A ja zaboravila ono artijče na koje sam napisala šta je kazo, nego onako iz glave: - Kazo da boga niko nije video jerbo ne postoji i da ne možeš da vidiš ono što nema, a ono što ima se vidi il se oseti i još svašta je kazo da nas je stra od smrta i da smo izmislili boga da plašimo malu decu da nas ne nalupaju kamenjem po glavi kad porasu, mesto da im kupimo šećerlemu na vašaru u Palanku.
- E, pa pozdravi Jeremiju i reci da je kazo doktor Jevrem da baksuzu nisu dobri cvikeri pa mu stežu uši i ondak krene da priča svašta, a kad skine cvikeri, a njemu nije ništa jer mu se vrati krv u uši. :pusi:
I ja ondak odem kući i kažem Jeremiji, a on se odobrovolji i izede pola vangle krofni.
A baksuzu sam bacila crknutu kokošku u gradinu. :angry:

причалица
09-04-2010, 19:40
el se mlogo usmrdela kokškoa? šta su činili s njome?

baba Tijana
09-04-2010, 20:15
Crknutu kokošku nanjuše kere iz komšiluka kad ji uveče popuštaju s lanci. I ondak upadnu u gradinu i pokolju se oko kokoške i izgazu salatu. :mrgreen:

причалица
09-04-2010, 20:30
i onda kere pocrkaju ili ...šta?

baba Tijana
09-04-2010, 20:43
:huh: Ondak baksuz ostane brez salate. :raz_097:

причалица
09-04-2010, 20:56
znači, važno je da neko bude zakinut, bako, je l'? ili kuče ili komšija ili jeremija...qq nama srbima onda.
p.s si čula za onu narodnu ''da Bog da da komšiji krava bude k'o čivava!''?:raz_114:

Kovač
10-04-2010, 18:36
Momentalno sam se zapitao da li je moguće...Ali ne,sve što je napisano,napisano je da bi neko pročitao.
Uostalom,zar se ne slažete?Kad krenete malo dalje vidi se,čak i iz daljine,maleno,plavo,ne podseća ni na sebe.
Krajevi su joj oivičeni crvenom,a bez njih ništa ne bi bilo moguće...Sam pokušaj da se iz nje same nešto sazna ostaće bezuspešan.

причалица
11-04-2010, 08:47
Momentalno sam se zapitao da li je moguće...Ali ne,sve što je napisano,napisano je da bi neko pročitao.
Uostalom,zar se ne slažete?Kad krenete malo dalje vidi se,čak i iz daljine,maleno,plavo,ne podseća ni na sebe.
Krajevi su joj oivičeni crvenom,a bez njih ništa ne bi bilo moguće...Sam pokušaj da se iz nje same nešto sazna ostaće bezuspešan.

o čemu ti to, kovač?

Kovač
24-04-2010, 10:15
Naučni dokazi o nastanku čoveka, živog sveta i uopšte svega što postoji, a stvoreno je, puni su rupa i kao takvi apsolutno neupotrebljivi. O onome što ne postoji i sami priznaju da nemaju dokaze.

Naučnici nas varaju lepim rečima, ali iza njih ne stoji ništa drugo do poneka vakcina te želja da vladaju narodnim masama, da se lično obogate i služe nečastivom, ako su rišćani. Ili samo da se lično obogate, ako su budisti.

Pođimo od naučnog mita zvanog evolucionizam. Kako ova reč ne postoji u rečniku, evo objašnjenja. Evolucionizam je pokret koji oće da proturi teoriju evolucije koja kaže da je svet nastao pre majmuna i da su nam amebe sestre od tetke, što nije tačno. Naime, poznato je da kad bi došlo do eksplozije u štampariji, ondak bi se slova sama složila da piše Rat i mir. Malo sutra.

Zato je jasno da je reč o još jednom pokušaju rogatog da nam upropasti Svetosavlje. Jer prvog čoveka stvorio je Sveti Sava, samo ovi neće da priznaju jer su baksuzi i oće sve naopačke i iz inata to rade.


o čemu ti to, kovač?

Odgovor na Zazijevu sprdačinu.:D

причалица
24-04-2010, 12:13
Odgovor na Zazijevu sprdačinu.:D

a.:raz_097:

Caliburn
19-05-2010, 10:12
de si se dodirnula sa budizmom? :sad:
Sjajno! :lol:



pre 300 godina ljudi nisu mogli ni da zamisle da vide bakteriju ili elektron, pa eto - oni ipak postoje, dokazalo se...a to su, priznaćeš, samo mrvine mrve...

Te "mrvine mrve" sačinjavaju skoro svu materiju koja postoji. :raz_095:
Uzgred, u vezi tvoje tvrdnje nisi u pravu, vidi pod Demokritova atomistička hipoteza iz V veka pre nove ere (http://en.wikipedia.org/wiki/Democritus#Atomic_hypothesis).
:raz_097:

Kovač
28-05-2010, 20:21
Sjajno! :lol:




Te "mrvine mrve" sačinjavaju skoro svu materiju koja postoji. :raz_095:
Uzgred, u vezi tvoje tvrdnje nisi u pravu, vidi pod Demokritova atomistička hipoteza iz V veka pre nove ere (http://en.wikipedia.org/wiki/Democritus#Atomic_hypothesis).
:raz_097:

A bakterije?;)

причалица
28-05-2010, 20:25
mrzi me da gledam, ali to što su stari grci filozofirali, trebalo je dokazati, znaš...kao i kod svakog nevernika, jako je bitno da svojim očima vide to što je nevidljivo...
a pogledaj koliko je vremena prošlo između onoga što si ti naveo kao referncu i experimentalnog dokazivanja postojanja strukture atoma...više nego mnogo, za nas smrtnike.

Mile sa klise
28-05-2010, 20:34
Није уопште упитно да ли је све креирано, питање је ЗАШТО?

причалица
28-05-2010, 20:36
nisam filozof. meni nije potrebno ''zašto'' u ovoj tematici.
meni je to pitanje potrebno samo kod površinskih pitanja, kao što je nauka i objašnjavanje fenomena...a ovde - nemam pitanje zašto.

Mile sa klise
28-05-2010, 20:48
Е онда ако, нека буде тако. И би тако

Caliburn
30-05-2010, 14:02
mrzi me da gledam,
Naravno, kao što te je i mrzelo da učiš kada je trebalo. :raz_068:


ali to što su stari grci filozofirali, trebalo je dokazati, znaš...kao i kod svakog nevernika, jako je bitno da svojim očima vide to što je nevidljivo...
a pogledaj koliko je vremena prošlo između onoga što si ti naveo kao referncu i experimentalnog dokazivanja postojanja strukture atoma...više nego mnogo, za nas smrtnike.
Koliko se sećam, napisao si:

pre 300 godina ljudi nisu mogli ni da zamisle da vide bakteriju ili elektron



Није уопште упитно да ли је све креирано, питање је ЗАШТО?
Ma nije valjda... zbog toga postoji toliko ateista, na primer, ili vernika koji smatraju da nije sve kreirano? :huh:



nisam filozof. meni nije potrebno ''zašto'' u ovoj tematici.
meni je to pitanje potrebno samo kod površinskih pitanja, kao što je nauka i objašnjavanje fenomena...a ovde - nemam pitanje zašto.
Zanimljivo, kada je nauka u pitanju, koja se i inače ne bavi pitanjem "Zašto?" (u ovom kontekstu) ti postavljaš to pitanje, a kada je u pitanju kreacionizam, koji se vrti oko tog pitanja, to pitanje ne postavljaš.
Sad sam sračunaj gde ti je greška i zbog čega imaš naopak pristup.

причалица
30-05-2010, 14:23
nauka se ne bavi samo ''hvatanjem'' fenomena, nego ih i objašnjava. ljudi koji prihvataju kreaciju, ne pitaju zašto...a to da li sam ja ili ti u pravu, potpuno je nevažno u kontekstu krecionizma. kada bi se kreacinozam bavio pitanjem ''zašto?'' bio bi nauka...a nije, to je ''samo'' stav, prihvatanje načina na koji je stvoren univerzum ili planeta ili mi....to nije nauka.
možeš da tupiš koliko god.

Mile sa klise
30-05-2010, 22:23
Види обе имате једну грешку . и верник се пита "зашто ме створи Оче? Која је сврха моја?"
Док ти Кали ( имал твој ник неку везу са Кали?) априори одвајаш науку и веру , ја опет сматрам да вера без науке опстати може али да то није пожељно али да наука без вере никада неможе опстати.

причалица
31-05-2010, 18:13
moja malenkost je to pitanje (''zašto postojim?'') postavljala do svoje 17e godine...ali, tada nisam bila hrišćanka.
sada i odavno to više sebe ne pitam, jer znam da postoji svrha (koja je tajna) i ne želim da znam šta je Bog namenio sve da uradim...jednostavno, živim život bez velikih pitanja...i trudim se.
i grešim, naravno....ali, to pitanje ne postavljam jer VERUJEM da se sve događa sa Božjim dopuštenjem, a da imam slobodu izbora u svakom trenutku.

Mile sa klise
01-06-2010, 02:15
Бог даје слободу избора, али човек сам не верује у то и понаша се као да га нешто преодрешено води као пропасти или спасу. Чудни су путеви Господњи

Zazijavalo
01-06-2010, 05:21
Sloboda izbora koju daje jevrejski bog je prilično ograničena. Setimo se samo šta je izabrao božji sin. :pusi:

Mile sa klise
01-06-2010, 20:05
Изабрао је оно што је хтео , имао је избор.
Бог , Творац , Створитељ ма чији или ма који је ипак Творац ,Створитељ и Бог и између верника било које вереи на било ком месту у свету, је сличности више него са првим до тебе који је атеиста.Атеиста нема избор ,он је уверења да је само случајност, он нема смисао.

Caliburn
03-06-2010, 10:44
nauka se ne bavi samo ''hvatanjem'' fenomena, nego ih i objašnjava. ljudi koji prihvataju kreaciju, ne pitaju zašto...a to da li sam ja ili ti u pravu, potpuno je nevažno u kontekstu krecionizma. kada bi se kreacinozam bavio pitanjem ''zašto?'' bio bi nauka...a nije, to je ''samo'' stav, prihvatanje načina na koji je stvoren univerzum ili planeta ili mi....to nije nauka.
možeš da tupiš koliko god.

Ovaj... kreacionizam, imajući u vidu metode kojima se služi, nikada ne može postati nauka. ;)



Види обе имате једну грешку .
Oboje... imaš oznaku za pol. ;)


Док ти Кали ( имал твој ник неку везу са Кали?)
Nema. ;)



априори одвајаш науку и веру , ја опет сматрам да вера без науке опстати може али да то није пожељно али да наука без вере никада неможе опстати.
Ne, a priori odvajam veru i znanje, tj. pravim jasnu distinkciju između izjave "ja verujem" i izjave "ja znam".



Изабрао је оно што је хтео , имао је избор.
Nekako njegove poslednje reči na ***** (edit: izgleda da je reč k-r-s-t iz nekog razloga filtrirana) ne idu u prilog ovoj tvrdnji. :huh:


Бог , Творац , Створитељ ма чији или ма који је ипак Творац ,Створитељ и Бог и између верника било које вереи на било ком месту у свету, је сличности више него са првим до тебе који је атеиста.
Kao vernik, uopšte se ne slažem sa iznesenom tvrdnjom, naročito zato što je moje iskustvo opovrgava.


Атеиста нема избор ,он је уверења да је само случајност, он нема смисао.
Svašta s tobom. Ateista je onaj koji ne veruje da postoje božanstva. Ateista može biti i budista i džedaj. Čak i da je ateista neko ko nije religiozan, ne mora verovati u slučajnost, nego može verovati u "savršeni sklad", "harmoniju sfera" ili nešto deseto.
Dalje, popriličan broj vernika smatra da je slučajnost veom značajna.
I na kraju, to što je nešto određeno slučajnosšću ni na koji način ne potire mogućnost izbora.

Mile sa klise
03-06-2010, 16:44
Његове речи на распећу баш потврђују да је избор био човечији а не Божански.

Вера није знање, вера је вера, а науком само можемо открити тренутно нам сакривено знање.
И даље тврдим вера без науке може, наука без вере не може.
Кажеш твоје искуство. Али веру поистовећујеш са религијом.
Вера у Вишњу силу,је вера ,и она је свуда нит повезивања.


Атеиста је атеиста , последица хрпа случајности, а не законитости и закономерности.

Zazijavalo
03-06-2010, 16:48
Vera (bar rišćanska) nije znanje nego sistem praznoverica povezanih idejom da će nas neko nekad izvući iz ovaj gomana.
:zazi:

причалица
03-06-2010, 16:49
Vera (bar rišćanska) nije znanje nego sistem praznoverica povezanih idejom da će nas neko nekad izvući iz ovaj gomana.
:zazi:

pa šta tu ima loše?

Zazijavalo
03-06-2010, 16:50
Loše je da rišćani ne čitaju bibliju. :zazi:

причалица
03-06-2010, 16:52
ni moja baba je nije čitala, pa se upokojila sasvim pristojno....mirna, u dubokoj starosti.

Zazijavalo
03-06-2010, 16:57
Fino za tvoju babu. :lol:
Problem je da ljudi imaju tendenciju da kopaju oči jedni drugima u ime ideje koja im čak nije ni poznata.

Uzgred, koje su bile poslednje Isusove reči?
"Juda, ebo sam ti mater čim siđem odavde! :angry:"

причалица
03-06-2010, 18:53
ma nemoj...nikad nisam čula za to.
a to što nisam čitala bibliju do kraja, tj. od početka, nije tema...:nosic:

Zazijavalo
03-06-2010, 19:57
Na neki način jeste tema. Ljudi koji ne poznaju ono što brane (ili napadaju) zovu se kreacionisti. :zazi:

QueenOfClubs
03-06-2010, 19:59
А шта је тема овде? :sladoled:

причалица
03-06-2010, 20:01
ne branim ja ništa, zazi....niti napadam, valjda me toliko poznaješ.
držim se osećaja koji imam i koji mi čini dobro. knjige mi nisu toliko bitne...to je kao da mi kažeš da je trebalo da pročitam neku knjigu da bih našla čoveka svog života....takva knjiga ne postoji.
trudim se da ne namećem svoj stav, ali se trudim i da zadržim dobar osećaj, nadavši se da nikoga ne ugrožavam. eto.
p.s. nadam se da znaš o kakvom dobrom osećaju pričam, a ako ne - nije važno.

Mile sa klise
03-06-2010, 21:40
Fino za tvoju babu. :lol:
Problem je da ljudi imaju tendenciju da kopaju oči jedni drugima u ime ideje koja im čak nije ni poznata.

Uzgred, koje su bile poslednje Isusove reči?
"Juda, ebo sam ti mater čim siđem odavde! :angry:"


Колико се ја саећам нису копали једни другима очи верници.
Пре ће то бити атеисти заслепљени религиозношћу.
Али у сваком случају атеисти

причалица
03-06-2010, 21:42
ma, manite se priče ''vernici i ateisti''.....svuda ima šljama i budala.

Caliburn
04-06-2010, 09:16
Loše je da rišćani ne čitaju bibliju. :zazi:

:lol:
Sjajno!


Његове речи на распећу баш потврђују да је избор био човечији а не Божански.
Njegove reči pokazuju da nije sve bilo kako je zamislio. :raz_068:


Вера није знање, вера је вера, а науком само можемо открити тренутно нам сакривено знање.
И даље тврдим вера без науке може, наука без вере не може.
Кажеш твоје искуство. Али веру поистовећујеш са религијом.
Вера у Вишњу силу,је вера ,и она је свуда нит повезивања.
Moje iskustvo pokazuje da ima ateista koji su bliži vernicima po shvatanju, ponašanju i etici, nego što su drugi vernici. ;)
Ili što napisa lakonski pričalica:

ma, manite se priče ''vernici i ateisti''.....svuda ima šljama i budala.
;)


Атеиста је атеиста , последица хрпа случајности, а не законитости и закономерности.
Nisi čuo za prirodne zakone? :huh:
Šta je tačno slučajno u prirodnoj selekciji? :raz_068:
Uzgred, da ti ponovim, ateista samo određuje osobu koja ne veruje u božanstva - ateista može biti vernik, na primer, budista ili džedaj su primeri ateista koji su vernici.

Mile sa klise
04-06-2010, 11:34
:lol:
Sjajno!


Njegove reči pokazuju da nije sve bilo kako je zamislio. :raz_068:


Moje iskustvo pokazuje da ima ateista koji su bliži vernicima po shvatanju, ponašanju i etici, nego što su drugi vernici. ;)
Ili što napisa lakonski pričalica:

;)


Nisi čuo za prirodne zakone? :huh:
Šta je tačno slučajno u prirodnoj selekciji? :raz_068:
Uzgred, da ti ponovim, ateista samo određuje osobu koja ne veruje u božanstva - ateista može biti vernik, na primer, budista ili džedaj su primeri ateista koji su vernici.
Што опет доказје да је имао слободу избора.
И опет мешаш религиозност и веру.
Хммм, законе увек неко доноси па макар були они и природни
Џедаје још срео нисам а будисти су креационисти и верници

Zazijavalo
05-06-2010, 12:19
ne branim ja ništa, zazi....niti napadam, valjda me toliko poznaješ.
držim se osećaja koji imam i koji mi čini dobro. knjige mi nisu toliko bitne...to je kao da mi kažeš da je trebalo da pročitam neku knjigu da bih našla čoveka svog života....takva knjiga ne postoji.

Biblija nije knjiga života, pa ne možeš tamo naći čoveka svog života. Eventualno ćeš naći čoveka svoje... smrti. :mrgreen:

причалица
05-06-2010, 12:19
Biblija nije knjiga života, pa ne možeš tamo naći čoveka svog života. Eventualno ćeš naći čoveka svoje... smrti. :mrgreen:
sviđa mi se kako uvek imaš odgovor...ali, nema smrti, ne verujem u nju.

Zazijavalo
05-06-2010, 12:23
Колико се ја саећам нису копали једни другима очи верници.
Пре ће то бити атеисти заслепљени религиозношћу.
Али у сваком случају атеисти

Da... ateisti zaslepljeni religioznošću. Ti su verovatno najgori, samo ja ne znam koji su. :lol:

Recimo, ko je ateista zaslepljen religioznošću u sukobima rišćana i muslimana?
Il u sukobima judaista i muslimana?
Il u sukobima Srba i Rvata?
Il u čistkama kad su katolici čistili protestante?
Il kad krenete da napadate bresmrtnu ovdi?

причалица
05-06-2010, 12:26
svako ko proliva tuđu krv (iz ubeđenja ili zbog bilo čega drugog) nije hrišćanin.

Zazijavalo
05-06-2010, 12:28
sviđa mi se kako uvek imaš odgovor...ali, nema smrti, ne verujem u nju.

Nema smrti sinko. To samo bakterije malkice ručkaju. :mrgreen:

причалица
05-06-2010, 12:29
Nema smrti sinko. To samo bakterije malkice ručkaju. :mrgreen:

pa, zazi...smrt tela je potpuno prevaziđena stvar odavno.

Zazijavalo
05-06-2010, 12:29
svako ko proliva tuđu krv (iz ubeđenja ili zbog bilo čega drugog) nije hrišćanin.

:raz_020: JS! Ljudi! JS ljudi!

Valjda su zato svi zubari Jevreji. :mrgreen:

Zazijavalo
05-06-2010, 12:30
pa, zazi...smrt tela je potpuno prevaziđena stvar odavno.

Ja tu pojavu još nisam prevazišo. A nešto mi se ni ne žuri. :lol:

kojica
05-06-2010, 12:31
Што опет доказје да је имао слободу избора.
И опет мешаш религиозност и веру.
Хммм, законе увек неко доноси па макар були они и природни
Џедаје још срео нисам а будисти су креационисти и верници

Šta reče? :lol:
El možeš ovo malo da pojasniš.

причалица
05-06-2010, 12:31
Ja tu pojavu još nisam prevazišo. A nešto mi se ni ne žuri. :lol:

pa ni meni...ali, ne da trošim kalorije na to...ako jesmo kreacija (a jesmo), onda smrti nema....kreacija je večna.

G
05-06-2010, 12:31
Znači "ateisti" prolivaju tuđu krv. Interesantno. Šta je sa "Agnosticima" oni verovatno samo...Hrišćani to su oni što su leteli iznad Srbije 99-te. Ma dajte ljudi izvinjavam se svakom pojedinačno ali mlatite praznu slamu. Odričem se prava na odgovor. Sad raspalite.

Zazijavalo
05-06-2010, 12:35
pa ni meni...ali, ne da trošim kalorije na to...ako jesmo kreacija (a jesmo), onda smrti nema....kreacija je večna.

Smrt je večna. Ako nije večan, a ono je definitivna. Kreacija je prolazna. :zazi:
Da si pročitala Knjigu propovednika, znala bi da "nema frizera u grobu u koji ideš". :mrgreen:

причалица
05-06-2010, 12:39
smrt nije večna. večna je ljubav, a ona nije smrt....ona je stvaranje.

Zazijavalo
05-06-2010, 12:43
smrt nije večna. večna je ljubav, a ona nije smrt....ona je stvaranje.

Možda ljubav mož i da bude večna i da nije smrt (mada bih mogao da citiram "ah, umrećem" i druge prostoće :mrgreen: ) . Problem je da je ovaj... stvaranje ograničeno na relativno mali broj godina. :lol:
(U svakom slučaju, te godine stvaranja su pre, a ne nakon smrti)

Mile sa klise
06-06-2010, 00:35
Da... ateisti zaslepljeni religioznošću. Ti su verovatno najgori, samo ja ne znam koji su. :lol:

Recimo, ko je ateista zaslepljen religioznošću u sukobima rišćana i muslimana?
Il u sukobima judaista i muslimana?
Il u sukobima Srba i Rvata?
Il u čistkama kad su katolici čistili protestante?
Il kad krenete da napadate bresmrtnu ovdi?

Ако ти сматраш њих верницима .Ја не.


Šta reče? :lol:
El možeš ovo malo da pojasniš.

А шта то није јасно?

Mile sa klise
06-06-2010, 00:36
Znači "ateisti" prolivaju tuđu krv. Interesantno. Šta je sa "Agnosticima" oni verovatno samo...Hrišćani to su oni što su leteli iznad Srbije 99-te. Ma dajte ljudi izvinjavam se svakom pojedinačno ali mlatite praznu slamu. Odričem se prava na odgovor. Sad raspalite.

А ти иха сматраш верницима?

Mile sa klise
06-06-2010, 00:38
smrt nije večna. večna je ljubav, a ona nije smrt....ona je stvaranje.

Вечна је креација, лепо си рекла горе , и смрт је само стадијум креације.
И да сада не бих цитирао и онај горе пост , да кажем колеги , можда је година мало али могу да трају много ако су испуњење стварањем

Zazijavalo
06-06-2010, 07:43
Ако ти сматраш њих верницима .Ја не.

Zašto katolike, muslimane, judaiste, JS itd. ne smatraš vernicima?

kojica
06-06-2010, 09:13
А шта то није јасно?

Ne razumem odakle ti ideja da su budisti kreacionisti i vernici.

Mile sa klise
06-06-2010, 11:09
Zašto katolike, muslimane, judaiste, JS itd. ne smatraš vernicima?

Ај се сад врати малко уназада па ишчитај све испочетка.


Ne razumem odakle ti ideja da su budisti kreacionisti i vernici.

А одкале теби да нису?

Zazijavalo
06-06-2010, 14:54
Ај се сад врати малко уназада па ишчитај све испочетка.


Ne moram da preturam po razbibrigama da bih ponovo ustanovio koliko je jak kleronacionalizam međ šoferima. To je poznata stvar. :)
Zapravo, između prosečnog srpskog vernika i prosečnog fudbalskog navijača ne postoji nikakva razlika.
E sad, kako ne postoje fudbalski timovi koji su sami po sebi pravedni, tako ni vere nemaju nikakvu prednost same po sebi. Sve je u ovaj igračima. :mrgreen:

Mile sa klise
06-06-2010, 20:09
Ne moram da preturam po razbibrigama da bih ponovo ustanovio koliko je jak kleronacionalizam međ šoferima. To je poznata stvar. :)
Zapravo, između prosečnog srpskog vernika i prosečnog fudbalskog navijača ne postoji nikakva razlika.
E sad, kako ne postoje fudbalski timovi koji su sami po sebi pravedni, tako ni vere nemaju nikakvu prednost same po sebi. Sve je u ovaj igračima. :mrgreen:

Ja bih bio slobodan kasti da si ti samo još jedna fangla u nizu.

kojica
06-06-2010, 20:24
А одкале теби да нису?

Jel ti stalno tako daješ izjave, bez da imaš argumente kojima bi ih potkrepio?
Ti si izneo tvrdnju pa izvoli dokaži je ako umeš.
Ako ne umeš ja ću samo da kažem - Ne budisti nisu vernici niti kreacionisti.

Zazijavalo
06-06-2010, 22:20
Ja bih bio slobodan kasti da si ti samo još jedna fangla u nizu.

Izvini što ću da pitam... Nalaziš li ove visokoumne i sadržajne replike negde il ih sam smišljaš? :pusi:

Mile sa klise
07-06-2010, 01:20
Izvini što ću da pitam... Nalaziš li ove visokoumne i sadržajne replike negde il ih sam smišljaš? :pusi:

Па на константну генерализацију и покушај замена теза, као и и на стално терање своје приче без икаквог покушаја да прочиташ пост на који покушаваш да одговориш ( а све наведено је твоја одлика на овој теми) добијеш такава одговор . Значи и даље си само још једна фангла у низу.

Zazijavalo
07-06-2010, 06:11
Zapravo, problem je ne pročitati tvoje postove. Na pola stranice teksta dobijem odgovor "ti si vangla u nizu". :lol:

Mile sa klise
07-06-2010, 10:29
фангла не вангла

Zazijavalo
07-06-2010, 11:23
vrć se na temu. :mrgreen:

Mile sa klise
07-06-2010, 14:51
Први су побегао од ње. :П

Zazijavalo
07-06-2010, 14:54
Први су побегао од ње. :П
Pravoslavni smajliji liče na vešala. :mrgreen:

причалица
07-06-2010, 16:23
Pravoslavni smajliji liče na vešala. :mrgreen:

ju, zazi :krsti: kako možeš tako da kažeš? to nije verski tolerantno.....

Mile sa klise
07-06-2010, 19:44
ju, zazi :krsti: kako možeš tako da kažeš? to nije verski tolerantno.....

Па он није толерантан , он је фангла

причалица
07-06-2010, 19:45
Па он није толерантан , он је фангла

a ti si tvrdoglav.

Mile sa klise
07-06-2010, 19:53
a ti si tvrdoglav.
Аха :)

причалица
07-06-2010, 19:54
Аха :)

al sam stvorena pametna :raz_128: