PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kako se cisti srebro?



sani
03-05-2010, 11:18
Uglavnom od nakita nosim srebro i bisere.
Kako se cisti srebro? Probala sam u rastvoru sode-bikarbone..al nesto mi bas i nije :undecided:..pogotovo sto puno detalja ima sa cirkonima ..

причалица
03-05-2010, 12:45
u 'maxiju' sam našla neki fantastičnu krpu (liči na filc) i čisti srebro fantastično. košta oko 200 dinara i prodaje se tamo gde se prodaju sunđeri i žice za posuđe. pročitaj uputstvo pre nego što počneš da je koristiš.
inače, dok nisam imala krpu, ribala sam kaladontom....isto je bilo lepo....tek sad vidim da se radi o nakitu - najbolje je da imaš četkicu i njome da čistiš kaladontom, pa posle da dobro ispereš u vrućoj vodi. videćeš da je super.

sani
05-05-2010, 17:42
Fala prico..probacu, pa cu da javim :igra:

причалица
05-05-2010, 17:43
Fala prico..probacu, pa cu da javim :igra:

probaj....nema da omane, bre.

Ninani
10-08-2010, 21:02
Uglavnom od nakita nosim srebro i bisere.
Kako se cisti srebro? Probala sam u rastvoru sode-bikarbone..al nesto mi bas i nije :undecided:..pogotovo sto puno detalja ima sa cirkonima ..


Pomesati rastvor od jednog dela sode bikarbone i 20 delova vode (npr. jednu kasiku sode rastvoriti u 20 kasika vode) i nasuti u aluminijumsku posudu ili vrecicu napravljenu od aluminijumske folije. Rastvor ce poceti da “klokoce i klobuce”…srebro potopiti u rastvor (koliko dugo ? zavisi od onesiscenja, svakako ne duze od 15 min.), zatim srebro oprati vrucom vodom i obrisati.
Ovaj postupak se primenjuje samo kod nakita bez kamencica, jer ovaj rastvor moze da osteti rozetu kamena.
Nakit sa kamencicima potpiti u rastvor u istom omeru ali uz upotrebu deterdzenta za sudje.

Srebrni nakit se moze cistiti specijalim sredstvom za ciscenje srebrnog nakita, uz napomenu sredstvo ne ostavljati na srebru, zato sto bi ono potamnilo mnogo brze i gotovo sigurno bi ostavilo tragove na odeci.

p.s. sigurna sam da ti ne treba receptura za odrzavanje bisera...:)

Vragolanka
10-08-2010, 21:03
Ja ga čistim pastom za zube. :raz_095:

Ninani
10-08-2010, 21:07
Pa moze, sto da ne... pogotovo ako je pasta za zube sa granulama...:)
ja kotistim moj metod...provereno dobro, kao da je profesionalno ocisceno...:)

lider
10-08-2010, 21:57
Pepeo od cigarete i ima da blista.

mare
10-08-2010, 23:27
ja sam čuo i proverio da se srebrne kovanice odlično očiste trljanjem o skroz sitan pesak..

marlon
11-08-2010, 07:17
Pa moze, sto da ne... pogotovo ako je pasta za zube sa granulama...:)
ja kotistim moj metod...provereno dobro, kao da je profesionalno ocisceno...:)

potvrdjujemo
jos kad bi mene mogla da izglancas do sjaja... :lol:

Ninani
11-08-2010, 21:45
potvrdjujemo
jos kad bi mene mogla da izglancas do sjaja... :lol:

da li ti to imas neke primedbe za moju tehniku...:raz_032:

marlon
11-08-2010, 22:07
da li ti to imas neke primedbe za moju tehniku...:raz_032:

:raz_096:

Sarmica
17-05-2012, 06:08
Sa limunom se takođe lepo čisti srebro. Preseći limun na pola, pa kroz tu polovicu provlačiti predmet (kao kroz krpu) isprati toplom vodom, naravno.

Cruz
17-05-2012, 06:10
ja imam specijalnu krpu za srebro, njom cistim kad je potrebno

DaDole
17-05-2012, 07:37
Godinama ga čistim tako što ga potopim u kečap i ostavim nekolio sati..isperem i ispoliram..blista:bisa:

Sagacity
01-08-2012, 07:27
Pepeo od cigarete i ima da blista.
Imam neko srebro koje je bilo maltene skroz pocrnelo. Probala sam sa nekim od gore predloga, ali je pepeo dao najbolji rezultat, a i komšinka koja inače ima i srebrni escajg mi je preporučila isto...Zaista se sada sija kao novo...
Vlažnom krpicom se ''zamoči'' u pepeo i kako prelaziš krpicom, tako se srebro sija...Vrlo brzo se čisti na taj način...

DaDole
01-08-2012, 08:14
Probala sam i sa pepelom i efekt je baš dobar,ali sa kečapom mi je lakše jer ne moram ništa raditi,samo ga potopim i samo se čisti..ispoliram na brzinu i kao novo:)