PDA

Pogledaj Punu Verziju : Аутомобили које смо возили и понешто о њима



QueenOfClubs
25-05-2010, 21:12
Тренутно возим позајмљени шевролет спарк.
Мали, градски ауто, не превише стартан, мада може да се залети.
Нарочито низбрдо.
Тежи 840 килограма, има нешто мање од 800 кубика и 63 коња (ваљда).
Врло је нестабилан на отвореном путу при већој брзини.
Мање вешти возачи не би требало да претичу већа возила, нарочито ако дува ветар. :lol:
Гепек је сасвим довољан за мању куповину у хипермаркету.
У самим колима све лети. При сваком кочењу путници лете напред а ствари падају са седишта.
Баждарен је на 180 а ја сам успела да "извучем" 150.
Наравно, кад је укључена клима уз обавезна светла аутић се много више мучи.
Оно на шта се теже навикавам кад седнем је контролна табла која није иза волана већ постављена на средину. Значи, ако пратим брзину или број обртаја, гледам удесно.
Одличан је за градске гужве, мало троши и лак за паркирање.
Предност су и петоро врата и, с обзиром на величину, изненађујуће је простран унутра.
Може да прође као "други ауто" у кући или као службени.


http://www.youtube.com/watch?v=qNxbs8oKkM4

Slowpoke Rodriguez
25-05-2010, 21:57
El treba da napisemo i povodom cega smo prestali iste da vozimo...

http://razbibriga.net/imported/2010/05/21070-1.jpg

A, ovo je razlog sto sam je kratko vozio...

http://razbibriga.net/

Zatim...
http://razbibriga.net/imported/2010/05/196520Zastava20750_2-1.jpg

pa...

http://www.njuskalo.hr/image-w450/auti/yugo-55-koral-slika-1107424.jpg

...
http://razbibriga.net/imported/2010/05/Ford_Fiesta_MK2-1.jpg
samo crvenu...
...

http://www.autopijac.com/thumb/tb_auto-57265_0.jpg
Doduse bio je zelene metalic boje...
i opet kao i s ladom je zavrsio sa...

http://razbibriga.net/

...

http://razbibriga.net/imported/2010/05/Opel_Vectra_A_16i_FaceliftJPG-1.jpg

...

http://www.autoplenum.de/Bilder/P/p0002142/OPEL/OPEL-Astra-Caravan-TD--D--GL--1994-1996-.jpg

el dosta za pocetak.... :)

QueenOfClubs
26-05-2010, 17:25
Лепо Шуки, лепо.
Као пут преко трња до звезда :)

QueenOfClubs
26-05-2010, 17:58
Застава 10, или популарније српски пунто.
Понекад мазнем тај аутић од тате, а први пут кад сам га возила, прешао је тачно 7 километара.
Као и спарк, и овај ауто има свега 850 килиграма, али је мотор запремине 1.100 цм3, мало је већи и чини ми се аеродинамичнији, што га чини далеко стабилнијим на отвореном путу.
Док није прешао 5.000 километара ниоје могао да развије брзину већу од 110 километара на час, што са спарком није био случај.
У ствари, могао је, али се гушио. Сада, када се мотор мало разрадио, много је стартнији и бржи.
Овај ауто има фул опрему, удобан је и лак за вожњу.
Има опцију да се пребаци на градску вожњу. Тада се волан буквално врти једним прстом, што мени значи приликом паркирања.
(обично неко иза мене чека да се паркирам)
У самој вожњи мање, имам утисак као да возим по леду, па ову опцију не користим.
Команде су лепо постављене и све је на дохват руке једној жени.
Могуће је подесити висину седишта и волана.
Мој брат, који је висок 1.90 каже да му овај ауто уопште није удобан за дужу вожњу.
Да га боле и леђа и руке. Тако да ми се чини да је ово један "женски" аутић.
И ако се неко двоуми између између спарка и пунта, милим да овај ауто много више пружа а разлика у цени није велика.
За сада је тако, а како ће се понашати ови аутомобили након 5-6 година, остаје да видимо.

Slowpoke Rodriguez
26-05-2010, 19:14
Khm... nije to preko trnja no preko betonskih bandera, ograda raznih sanceva i tako... :raz_068:

QueenOfClubs
26-05-2010, 19:17
Напиши нешто о неком аутомобилу који си возио док ниси улетео у шанац.

Slowpoke Rodriguez
26-05-2010, 19:25
Напиши нешто о неком аутомобилу који си возио док ниси улетео у шанац.

Eh... sad ko ce da juri performanse... kako god jes da nece da mi verujete al naprco sam se ponajvise dok sam ficu vozio, sto se bmw-a tice i dalje mi je omiljeni auto ali starije verzije ovi novi su mi nekako meki, doduse mislim da bi mi familija precrkla kad bi opet kupio isti jer sam predhodnim uspeo da presecem betonsku banderu... inace sve sto se vectre tice posle nje mi je skoro pa svaki auto ko konzerva al i to cemo nadam se ubrzo d' ispravimo pa ce da se falimo...

QueenOfClubs
26-05-2010, 19:57
Форд мондео
Модел од пре десет година и исто толико стар.
Ипак, не може да се пореди са ова два.
Удобан, клизи по путу, прегледан и не знам како, али њега најлакше паркирам.
Дизел, мрцина је мало док се не добије на брзини.
Одличан ауто за дужи пут.
Возила сам га до Врања и назад за дан и пут нисам ни осетила.
"Газила" сам до 170, ипак, његова оптимална брзина је 140 километара на час.
Врло стабилан и поуздан ауто.
Ипак, са потрошњом од преко 10 литара на 100 километара није баш исплатив за градску вожњу, нарочито откако се цена дизела и бензина скоро изједначила.
Ово је прави породични ауто.
Стабилан, сигуран и удобан.
Гепек је огроман.
Једина замерка је што нема брисач задњег стакла, што сам установила возећи по страховитом пљуску, тако што сам тражила међу командама...
На крају сам звала брата :lol:
И имам проблем с кочењем, јер кад из пунта који кочи скоро тренутно, пређем у овај ауто од преко две тоне, заборавим се, па се дешавало – за длаку шинко. :stid:

http://www.youtube.com/watch?v=MAfsvaQSHxk

Ево како мондео претиче ферари :)
http://www.mototube.pl/film/2050/ferrari-przegralo-z-ford-mondeo-1.8-td/

Пркос
27-05-2010, 07:58
Za pocetak normalno fica, ,potom,princ duze vreme,posle princa,jugo,posle juga Aleko(ruski mali tenk),i na kraju KIA prade i kad smo je slupali vise nistaaaaaaaa!!!JBG !!

QueenOfClubs
02-06-2010, 17:27
Први аутомобил који сам возила је таврија.
Шта рећи а не заплакати.
Био је сасвим ОК док није прешао 50.000
А онда је почео пакао.
Не бих могла посебно неки недостатак да издвојим...
Можда су то полупластичне гуме (додуше, због њих сад могу све да возим по свакој подлози :) )
Или је то термостат... Једноставно, цркавао је на сваких 200 километара. Само мене је оставио на путу 5 или 6 пута.
Није било ни делова ни мајстора.
Ручна никад није радила а регистровала се преко везе.
Морам рећи да је она била узрок многих мојих свађа са оцем.
Ја сам била приморана да је возим (буквално) а плашила сам је се.
Никад нисам знала да ли ћу стићи где сам пошла.
Наравно, није имала ништа од опреме осим појаса, а он је био тако постављен да ми је ишао директно преко грла.
Мислила сам да је опасније да га вежем.
Оно што је добро јесте да смо се и брат и ја извештили у вожњи на њој.
После ње, сваки ауто је био ... лаћа.
И да... имала је стварно одличан задњи браник.
Сећам се... на Ибарској. Колона испред нас, сви стоје.
Мој отац закочи и скине ногу са кочнице (што не би требало)
Одједном нас нешто снажно лупи отпозади и ми полетимо напред.
Срећа, па оног испред нисмо докачили.
Излазим из кола и погледам у предивни бели мерцедес
Хауба и шофершајбна потпуно слупани.
Возач неповређен.
Дођем иза таврије, а оно браник напсао на једном месту дужине 2 сантиметра.
И да, сљуштио се ауспух јер је био кородирао.
Нисам могла да верујем.
А дошло ми да заплачем због наког аута који је настрадао на руском бранику.
Када се ауто коначно запалио на сред Ибарске (Ибарска је за таврију кобна :lol:),
мој отац се није смирио него купио још једну, половну.
Е кад је тад преживео од свих нас, живеће сто година.
Натерали смо га да је одвезе на отпад и купи ауто ко човек.
Да нас не убије једног дана.
Ево и сличице, с тим да је наша била наранџаста, веровали или не:
http://img7.imageshack.us/img7/7821/11459img.jpg (http://img7.imageshack.us/i/11459img.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ијао, ево је иста:
http://www.autosavant.com/wp-content/uploads/2008/08/tavria-rear.jpg

Slowpoke Rodriguez
03-06-2010, 17:00
Uuuuuuuuu... s ovim smo sleteli u Moravu... i za divno cudo pliva... :raz_067:

QueenOfClubs
03-06-2010, 17:04
Шуки, ел бар неки осто читав?

Slowpoke Rodriguez
03-06-2010, 18:34
Svi... doduse zene jos uvek vuku neke tikove... :raz_068:

Tibi
05-02-2011, 22:20
Aj Carice, samo da pocnem, davne 1969-e sam "maznuo" caletu njegov "drugi" (imo ih je tri:mrgreen:) auto tristac, bele farbe (a bio klinac, samo teo da se...q...) i nekim uskim ulicicama Jagodine zavrsio...ko Suki, u jednu veliku banderu (samo metalnu).
Secanje od tada, dobio debele batine kaJisem i...nikad necu zaboraviti to...

Tibi
06-02-2011, 01:26
E, kada sam dobio dozvolu (oma sa punoletnoscu;)), deda mi kupio moj prvi auto:bisa: bila je to Skoda MB100:facepalm: (`74. to bre bilo) i nako, more plava boja, ne secam se vise unutrasnjosti, motor pozadi, spor i sav zaobljen, al bio...moj:) al cale, da ne bude iza dede, kaze: sine, to nije za tebe...i pokloni mi Triumfa Cabrio, odkupio ga od nekog svog "djetica" zemlje. Divan auto, drvo, okrugli insrtumenti, koza...sve bre sto se tada pozeleti moglo. I tako...zaljubih se u auta (tesko jednom muskarcu to:mrgreen:)...sada da preskocim studenske dane i sve vezano za to...odlutah u beli svet u zelji da ga celog vidim i...ostadoh u...ovoj zemlji gde sam i sada:).
nastavi cu sutra....;)

QueenOfClubs
09-03-2011, 19:54
Тренутно возим позајмљени шевролет спарк.
Мали, градски ауто, не превише стартан, мада може да се залети.
Нарочито низбрдо.
Тежи 840 килограма, има нешто мање од 800 кубика и 63 коња (ваљда).
Врло је нестабилан на отвореном путу при већој брзини.
Мање вешти возачи не би требало да претичу већа возила, нарочито ако дува ветар. :lol:
Гепек је сасвим довољан за мању куповину у хипермаркету.
У самим колима све лети. При сваком кочењу путници лете напред а ствари падају са седишта.
Баждарен је на 180 а ја сам успела да "извучем" 150.
Наравно, кад је укључена клима уз обавезна светла аутић се много више мучи.
Оно на шта се теже навикавам кад седнем је контролна табла која није иза волана већ постављена на средину. Значи, ако пратим брзину или број обртаја, гледам удесно.
Одличан је за градске гужве, мало троши и лак за паркирање.
Предност су и петоро врата и, с обзиром на величину, изненађујуће је простран унутра.
Може да прође као "други ауто" у кући или као службени.



Застава 10, или популарније српски пунто.
Понекад мазнем тај аутић од тате, а први пут кад сам га возила, прешао је тачно 7 километара.
Као и спарк, и овај ауто има свега 850 килиграма, али је мотор запремине 1.100 цм3, мало је већи и чини ми се аеродинамичнији, што га чини далеко стабилнијим на отвореном путу.
Док није прешао 5.000 километара ниоје могао да развије брзину већу од 110 километара на час, што са спарком није био случај.
У ствари, могао је, али се гушио. Сада, када се мотор мало разрадио, много је стартнији и бржи.
Овај ауто има фул опрему, удобан је и лак за вожњу.
Има опцију да се пребаци на градску вожњу. Тада се волан буквално врти једним прстом, што мени значи приликом паркирања.
(обично неко иза мене чека да се паркирам)
У самој вожњи мање, имам утисак као да возим по леду, па ову опцију не користим.
Команде су лепо постављене и све је на дохват руке једној жени.
Могуће је подесити висину седишта и волана.
Мој брат, који је висок 1.90 каже да му овај ауто уопште није удобан за дужу вожњу.
Да га боле и леђа и руке. Тако да ми се чини да је ово један "женски" аутић.


И ако се неко двоуми између између спарка и пунта, мислим да овај застава 10 више пружа а разлика у цени није велика.
За сада је тако, а како ће се понашати ови аутомобили након 5-6 година, остаје да видимо.
Није прошло 5-6 година, прошло је годину дана.
Да поновим, оба су са фул опремом, заставу возим често у последње време.
Спаркић је старији непуних пола године и прешао је 1.500 километара више.
Застава десет не иде на редовне сервисе, спарк на контроле сваких 6 месеци.
Заставу вози немарнији и "грубљи возач".

Е па вако:
Данас сам возила спарк након скоро годину дана и згранула се.
Имала сам утисак да ће да се распадне.
Бруји, заноси, мењач ради на гурку, Кочница помало пропада. :eek:
Седиште заглављује, брисачи не бришу лепо стакла (боље да нисам прскала, после нисам видела скоро ништа).
То је онако, први утисак nakon пређених 10 километара. :facepalm:

Sandokan
10-03-2011, 14:33
3022
Trenutno se družim sa ovim Korejancem ...
Hyundai I 30 ..... nemam zamerki za sada ...

Evo nekih karakteristika ...

I 30 sporty:
Dužina 4.245 mm
Širina 1.775 mm
Visina 1.480 mm
Razmak poluosovina 2.650 mm

Motor 1.4 DOHC snaga 80,2 KW
ALU felne/ABS+ EBD / Klima / 6 vazdušnih jastuka / Servo upravljač / Centralno zaključavanje / Alarm / Električni podizači prozora / Prednja svetla za maglu / Putni računar/ Aluminijumske sportske pedale / Radio + CD + MP3 + RDS ..... cena je bila oko 10500 eur mislim da je to najbolje u toj klasi za taj novac, i sa svom ovom opremom ...
Prostran je i udoban, menjač je mekan ... komande su klasika ... instrument tabla pregledna, max brzina oko 180 (nisam probao .... bio sam blizu :lol:))... potrošnja prosečna oko 6,5 litara

QueenOfClubs
10-03-2011, 18:08
Можда је малкице претежак за ту кубикажу... Како се понаша у градској вожњи?

Sandokan
10-03-2011, 21:47
Можда је малкице претежак за ту кубикажу... Како се понаша у градској вожњи?

Kubikaža nije neka, ali konjići su solidni .... i ima u njemu, a i u vozaču "italijnsake krvi" .... idealno bi bilo 1600 cm3 ... ali to je već mnogo više novca ....

Mada Bojan Križaj smo mi i u ovome :lol:

QueenOfClubs
10-03-2011, 21:54
Израчунала сам да има 108-109 коња. Поприлично за ту кубикажу, ал опет, бензинац је, па се мислим.
Да није малко мрцина кад ради клима или кад је пун...
Мислим, ја то онако, наравно, малко цепидлачим.
Али цена је стварно феноменална за тај ауто.

marabu
11-03-2011, 02:13
http://razbibriga.net/imported/2011/03/Matra_M530_LX_big-1.jpg?1280323011


Moj prvi automobil .... Matra Jet M530 LX - targa ....

Iako je i ovo bio francuz , ne mešati sa Simkinim matrama - Bagerom ili Talbot jer je ova imala Fordov motor 1,7 litra smešten između prtljažnika i zadnje klupice (kao kod poršea 911- targa) .... 75 KS i HC-V4-Motor (koji je konstruktor maznuo od Forda 17 M) a menjač i diferencijal su bili ,, oteti ,, od Forda 15 RS. Obzirom da je ,, limarija,, bila od specijalne vrste plastificiranog lima , bila je do zla Boga startna i ,, gazila je ,, kao od šale 190/h (gravirana je bila 220).
Sećam se, jednom je pala ,, trka ,, sa Opelom GT_om ... koji je u to vreme isto bio par par excellence Beograda...na deonici starog autoputa ZG- BG !! Pa da getejac kod Rume nije prokuvao :raz_068:... Boga mi, pretilo je da bude na kraju nerešeno :namigusa:

Mnoge dobre i skupe automobile vozih u svom životu ali ovo malo čudo obožavah .... kao ni jedno drugo - kasnije. I dan danju, kao relikviju ... čuvam njenu registarsku tablicu !!!

Sandokan
11-03-2011, 10:37
http://razbibriga.net/imported/2011/03/Matra_M530_LX_big-1.jpg?1280323011


Moj prvi automobil .... Matra Jet M530 LX - targa ....

Iako je i ovo bio francuz , ne mešati sa Simkinim matrama - Bagerom ili Talbot jer je ova imala Fordov motor 1,7 litra smešten između prtljažnika i zadnje klupice (kao kod poršea 911- targa) .... 75 KS i HC-V4-Motor (koji je konstruktor maznuo od Forda 17 M) a menjač i diferencijal su bili ,, oteti ,, od Forda 15 RS. Obzirom da je ,, limarija,, bila od specijalne vrste plastificiranog lima , bila je do zla Boga startna i ,, gazila je ,, kao od šale 190/h (gravirana je bila 220).
Sećam se, jednom je pala ,, trka ,, sa Opelom GT_om ... koji je u to vreme isto bio par par excellence Beograda...na deonici starog autoputa ZG- BG !! Pa da getejac kod Rume nije prokuvao :raz_068:... Boga mi, pretilo je da bude na kraju nerešeno :namigusa:

Mnoge dobre i skupe automobile vozih u svom životu ali ovo malo čudo obožavah .... kao ni jedno drugo - kasnije. I dan danju, kao relikviju ... čuvam njenu registarsku tablicu !!!

Mlogo lepa kola :lol:

marabu
11-03-2011, 12:10
Sandokan

Mlogo lepa kola


....Baš, misliš mlogo ?! :lol:

marabu
11-03-2011, 12:25
http://razbibriga.net/imported/2011/03/Matra_M530_LX_big-1.jpg?1280323011


Moj prvi automobil .... Matra Jet M530 LX - targa ....

Iako je i ovo bio francuz , ne mešati sa Simkinim matrama - Bagerom ili Talbot jer je ova imala Fordov motor 1,7 litra smešten između prtljažnika i zadnje klupice (kao kod poršea 911- targa) .... 75 KS i HC-V4-Motor (koji je konstruktor maznuo od Forda 17 M) a menjač i diferencijal su bili ,, oteti ,, od Forda 15 RS. Obzirom da je ,, limarija,, bila od specijalne vrste plastificiranog lima , bila je do zla Boga startna i ,, gazila je ,, kao od šale 190/h (gravirana je bila 220).
Sećam se, jednom je pala ,, trka ,, sa Opelom GT_om ... koji je u to vreme isto bio par par excellence Beograda...na deonici starog autoputa ZG- BG !! Pa da getejac kod Rume nije prokuvao :raz_068:... Boga mi, pretilo je da bude na kraju nerešeno :namigusa:

Mnoge dobre i skupe automobile vozih u svom životu ali ovo malo čudo obožavah .... kao ni jedno drugo - kasnije. I dan danju, kao relikviju ... čuvam njenu registarsku tablicu !!!


Pošto je jedna pijana budala iz pravca Višegradske ulice smatrala, da na raskrsnici sa Deligradaskom (kod DIF_a) gde svi na semaforu čekasmo zeleno..nema potrebe da koči … tu je, na moju veliku žalost moja matrica završila karijeru. Havarija je bila ogromna i neisplativa.Doduše, a što reče onomad policajac na uviđaju, sretna sam da sam ostala živa jer da me je onaj idi/J/ot umesto u krilo – udario posred vrata …. :raz_047:

Moj dobar drugar, tj. bivši klasić, Rale, kome je životni Moto bio : „ Nije neophodno potrebno mlatiti vreme u Gimnaziji a posle i na studijama „ ... imaše tada, odmah preko Pančevca automehaničarsku radnju koju je snabdevao >Lege artis< havarisanim automobilima kupljenim na Carinskim licitacijama ... pa da ne idem ,, bosa ,, i prevozno se opet ne organizujem kako treba, mada, iz principa nikada nisam volela da vozim tuđa kola, ponudi mi na uslugu tek sređenog 'talijanca Fiat_a 850 Coupe !!!!

http://razbibriga.net/imported/2011/03/gall360_Fiat_850_Coupe-1.jpg

Jooooooooooooooooj ... kako je to bio sladak autić - za parkiranje gde hoćeš. Isto žuti (kao da sam se bila pretplatila na tu boju) i pravi mali zvrk. Imao je ,,samo,, 900 kubika i 52 KS (motor OHV-4) ali kao i svaki 'talijanac (:namigusa:) startan kao osica. Za našu tadašnju mladost, beše to pravi ženski auto i ako je tada u Beogradu, između ostalog, bilo mnogo više >fensi < voziti VW - Bubu.


***

twm
30-04-2011, 17:20
prvo od caleta opel kadet suza, pa mb124 250, pa moji: tipo1,7d, mb190 2.0, ww passatIV variant 2.0, pa buick skylark v6, nissan terrano II, bmv 325 tds e36, bmw 320d e46,a6 1,9 tdi , bmw 530d e39,bmw 530d e60 plus jos tri od zene (dva golfa,3 i 4, i P 206cc) i tri kombija vw t4, MB V 220cdi i sad Renault Paasinger 2,5 150. el moze bez opisivanja?:zrika:

ЖениМиСе
30-04-2011, 17:23
prvo od caleta opel kadet suza, pa mb124 250, pa moji: tipo1,7d, mb190 2.0, ww passatIV variant 2.0, pa buick skylark v6, nissan terrano II, bmv 325 tds e36, bmw 320d e46,a6 1,9 tdi , bmw 530d e39,bmw 530d e60 plus jos tri od zene (dva golfa,3 i 4, i P 206cc) i tri kombija vw t4, MB V 220cdi i sad Renault Paasinger 2,5 150. el moze bez opisivanja?:zrika:

ne može :sizika: bar minimalni opis :raz_096:

twm
30-04-2011, 17:52
ne može :sizika: bar minimalni opis :raz_096:

suza bijela, 1,6, ja mlad i tek polozio a ona isla kao avion (malo je gore kocila :haha:) i bila nakon dve godie kod starog hrdava za nepovjerovati (najvise blatobrani i vezni limovi+5 vrata)
mb 250 zeleni, njega se bas i nisam navozao- tata nije dao (kao neiskusan sam, zadnja vuca i ti fazoni:mrgreen:) ugl tad sam prvi put osjetio cari sibera i klime, cuo za abs i sl :lol:
1995. tipo 1,7 d, sivi, pao sam na digitalne instrumente. inace klepetav i trom
1996. mb190 2.0, bjeli, automatik, sa ugradjenim plinom, zaebavala me neka k glava- jedva ga se rjesio
1997. wv passat variant 2.0 crni, samo 115 ks ali super mjenjac- djelovao je mnogo jace i nije mnogo trosio, zamjenio sam ga za bmw 325 tds (uporedo sam imao prvo buicka v6 2.8. smedji(dovezao ga frend iz njemacke i dao ga za 2000 ondasnjih maraka (a kad budala ima para i drvene svirale se prodaju) pa nissana terrana II 2,4 zeleni(kupio ga starog godinu dana malo udarenog a prodao nakon dve nekoj stranoj organizaciji za iste pare:mrgreen:)
1998. onda pomenuti bmw 325 tds, crni, spusten, smrtno sam se zaljubio u njega
2000. zamjenim i doplatim za 320 d e46, crni ali se razocaram, nije isao kao sestak- jedino je trosio manje od upaljaca
2002. a6 1,9 tdi, bilo popularno pa se i ja , baja, primio. nista posebno- tek sa modelima iznad 2004 audi je postao skroz ozbiljan
2003. 530d e39, em volio bmw em pao na angel eyes+ sestak motor. pred kraj iste godine izadje e60 i ispocetka mi je bio ruzan ali avaj
2008. 530d e60 do danas , kralj, car sah, mat :lol: bar meni iako ima i boljih auta, mnogo
http://razbibriga.net/clear.gif
http://razbibriga.net/clear.gif

ЖениМиСе
30-04-2011, 17:57
za buicka svaka čast još ako je bio manulać uživancija

mare
30-04-2011, 18:00
Ranije sam ovo vozio:

http://razbibriga.net/imported/2011/04/maybach_57_2006-1.jpg

Ali danas nešto elegantnije:

http://razbibriga.net/imported/2011/04/rollsroyce-1.jpg

twm
30-04-2011, 18:01
za buicka svaka čast još ako je bio manulać uživancija

jok, bio automat pored volana. al auto blesavo, prednja klupa se pomjerala zajedno (sve struja), kad dignes naslon za ruke tri mjesta za sjesti, 1980 g.p a imao webasto, klima, servo i svu mogucu struju. mene gluposti palile poput blendanja cjelog zadnjeg fara prilikom skretanja i sl. :haha:

Tibi
30-04-2011, 18:10
Ranije sam ovo vozio:

http://razbibriga.net/imported/2011/04/maybach_57_2006-1.jpg

Ali danas nešto elegantnije:

http://razbibriga.net/imported/2011/04/rollsroyce-1.jpg

Bolje da si ostao kod ovog iz Stuttgart-a, ovaj drugi, novopeceni Bayern-ac iz Münchena ko...tenk:mrgreen:

ЖениМиСе
30-04-2011, 18:12
jok, bio automat pored volana. al auto blesavo, prednja klupa se pomjerala zajedno (sve struja), kad dignes naslon za ruke tri mjesta za sjesti, 1980 g.p a imao webasto, klima, servo i svu mogucu struju. mene gluposti palile poput blendanja cjelog zadnjeg fara prilikom skretanja i sl. :haha:

ma ja volim kad je auto ogoljen bez ikakve elektronike

inače sam ovo vozio nekad a sad ne smem da priđem kolima da ne bude sviranje klavira na neodređeno vreme.

http://razbibriga.net/imported/2011/04/86TA355SR1986PontiacTransAm-1.jpg

http://razbibriga.net/imported/2011/04/1999PontiacTransAm004-1.jpg

http://razbibriga.net/imported/2011/04/dale_jrs_1972_camaro_14647_20071203_l_60-1.jpg

ebe me poreska!!!

twm
30-04-2011, 18:16
mmm ovog srednjeg imao moj poznanik u 5,7 ili 5,0 varijanti- ne sjecam se tacnno ali je svejedno: kad mu prilazis dok radi u leru osjecas vibracije niskih frekvencija i kao da pod vibrira a zvuk sl. zvuku jahti u marinama

ЖениМиСе
30-04-2011, 18:19
mmm ovog srednjeg imao moj poznanik u 5,7 ili 5,0 varijanti- ne sjecam se tacnno ali je svejedno: kad mu prilazis dok radi u leru osjecas vibracije niskih frekvencija i kao da pod vibrira a zvuk sl. zvuku jahti u marinama

naježim se samo kad se setim, nikad ga neću prežaliti. ekstra je bio za drift po fruškoj gori.
nažalost sam morao da ga prodam zbog dugovanja.

twm
30-04-2011, 18:23
naježim se samo kad se setim, nikad ga neću prežaliti. ekstra je bio za drift po fruškoj gori.
nažalost sam morao da ga prodam zbog dugovanja.

ybg. a bio je i iste boje kao ovaj na slici

ЖениМиСе
30-04-2011, 18:27
ybg. a bio je i iste boje kao ovaj na slici

ove slike sam kačio sa neta pošto nemam u kompu od mojih.

trans am 86 godište je bio crn, 99 žut, a camaro crven

twm
10-06-2011, 16:31
probao sam novi 530xd od kolege. prvo, mnogo je skockaniji unutra od modela e60, mislim, materijali su i prije bili ok ali sad su savrseni, obloge na vratima su masivnije i sve djeluje za klasu kvalitetnije (iako u sustini nije toliko) instrument tabla je predivna, centralna konzola isto (u apsolutnom fullu je auto), sjedista..sve. drugo, i dalje je tu ista dinamika ali je sad unutra jos tisi i imam osjecaj duplo udobniji. o motoru i ubrzanjima nema potrebe (258ks) .. prvi put sam vozio auto sa stop&go funkcijom i iznenadio se koliko je efikasna. na semaforima se gasio i u djelicu sekunde nakon pustanja kocnice motor se palio a auto kretao. jos moram priznati da nisam znao da ima ovu funkciju (nije mi rekao) i kada sam prvi put stao i auto se ugasio bio je totalni zbunjitis "qq, sto se gasi?!?":rumenko:
fenomenalan aVto, jedino je 62000 e plus 3000e kasko za prvu godinu:lupko: mnogo kume...

ribizla
10-06-2011, 16:37
http://razbibriga.net/clear.gif
Ovo je Mica! :g:
ona je rodjena 2006. godine. ja je cuvam od 2010. :g: :g:
inace, jako je lepa i cista, mala.. slatka. ima CD plejer, elektricne podizache.. dobre zvuchnike.. i dobrog gazdu :g:
dizel, 1.3.
nisam preterano udobna kad je losh put.. ali se ne zalim, gazda me cuva. :g:

twm
10-06-2011, 16:51
je l se sjedista lako obaraju...tj, je l ima easy entry sistem?

ribizla
10-06-2011, 16:53
naravno, sve full :pusi:

Sandokan
10-06-2011, 17:47
Najbolji koji sam vozio :aha:, par dana - službeni ..... pitalo me dete što ne upalim TV kad je vido displej :aha:
http://razbibriga.net/imported/2011/06/imagesqtbnANd9GcTKwOBmz7fmyytlXCoRSSz3OF-1.jpg

bakterijasmarsa
09-07-2015, 11:32
Znam da smo imali tristaća ali se vrlo malo sećam njega, malo kroz maglu da mi je ntata kupio veliki sladoled (ili sam je bio premali za njega) i da sam umazao i sebe i auto tata je bio :ljut:
http://auto.blog.rs/gallery/108/zastava%201300%201.jpg
potom smo kupili
http://auto.co.me/upload/content-ilustracije/0-2009-06-23_08-59_vw_beetle11.jpg
ona mi je bila simpatično ružna, voleo sam da sedim u njoj kao klinac i nikada je nisam vozio, bio je to dobar auto i nije se kvario.

Potom smo kupili
http://www.autotrader.co.uk/articleresources/wp-content/uploads/2014/04/citroen-visa-7-654.jpg
Ovaj sam jako voleo, bio je bolji od svakog stojadina i jugića, stajao je rame uz rame sa opelovim suzama, njemu sam dušu isterao, počev od kako sam ga prvi put ukrao i baš tad me zaustavila policija, a dozvola mi je bila na šalteru u policiji, čekala da se podigne.
Tad ako nisam ‚‚umreo‚‚.
u međuvremenu nam su kupljeni (sestri i meni) najpre polovni
http://www.glaszapadnesrbije.rs/dp_press_slike/fica%20pozega%20nova.jpg
i godinu posle toga i nov
http://auto.oglasi.rs/images/oglas/201201/387406/2.jpg
oni mi nisu prirasli srcu te nisam imao ni doživljaja sa nima.
Nakon toga kupujemo dva punta jedan za drugim u raznim generacijama, oni su nas vozili na more, http://www.history-of-cars.com/images/fiat/1999-punto-4door-hatchback-11.jpg
e ovaj me je ostavio na moru i dosta se kvario bez obzira što je Italijanski. Na kraju sam se opametio i vratio se VW marci kojoj i sad vadim dušu, ali nežno.

Nežnicah
09-07-2015, 20:28
i mi brez dozvole smo se nekad švrćkali malo za svoju dušu :brmbrm: vakog fiata sam vozila opušteno po Novom Beogradu sa drugaricom celo jedno leto, kad moji nisu bili tuj :b: zvala sam ga bombonica, sav je bio mali i sladak i lepo nas je poslužio za odlaske po hamburgere :lol:

http://www.amcars.cz/fAuto/1969AbarthOT1000Fiat850_2.jpg

DaDole
24-07-2015, 05:58
e,vozila sam ja svakak'e..ovaj mi je bio među dražima,biJo prvi:haha:
https://c1.staticflickr.com/9/8129/9025565219_481a599be2_b.jpg

i sav je bio kao koza,prednja vuča,oš uzbrdo,oš po snijegu,kako god,mLogo sam ga voljela:bisa:

ondak ovaj
http://www.carfolio.com/images/dbimages/zgas/models/id/8790/2003_MonST2.jpg

neloš:dada: mnogo divnih putovanja,al izraubov'o se,pa sam ondaK uzNula

http://squir.com/img/p/9/8/9/6/9896.jpg

i nesam bila zadovoljna,nikad odmagliti prozore..i koreanska priča me nervirala,malo ko je znao da prčka oko njega ,pa sam ga ,kad je trebao poći u predškolsko,prodala i odlučila se za "francuze"
kako tad,tako i sad :zeka: