PDA

Pogledaj Punu Verziju : Стигле године



QueenOfClubs
26-05-2010, 07:22
Мало пре читам чланак у новинама.
Видим да је била премијера филма Секс и град 2, а нисам ни знала да се снима.
Небитан је филм, него су ми пажњу скренули коментари који се односе на "остареле" глумице.
http://www.kurir-info.rs/stil/svetska-premijera-filma-seks-i-grad-2-35626.php
Пребројане су боре, прокоментарисана чврстина груди, руку, шминка...
Нисам стварно неки фан ових глумица, али зар је то све што има да се каже о једној жени...
Зар је најбитније како изгледа "за своје године"?
И ово је само један пример у мору коментара на рачун женског тела.

Како ви носите своје године, плашите ли се те најстрашније ствари која може да задеси једну жену – бора и опуштености?
Да ли мрзите своје стрије и целулит?
Да ли сте незадовољне чим приметите пар килограма вишка?
Да ли сматрате да је само у здравом (и савршеном) телу здрав дух?
Бојите ли се старости јер више нећете бити привлачне?
Колико на вас утичу женски часописи преплављени дијетама и саветима за савршен изглед?

Женски часописи у мени изазивају искључиво бес, јер нам само тупе колико смо несавршене а колико је битно да будемо савршене супруге, мајке, домаћице и пословне жене.
Нормално је да жена с годинама добије боре, седе и груди јој се опусте.

kojica
26-05-2010, 09:59
paaa.. ja se na plašim...:igra:

valjda zato što mi fizički izgled nikada nije bio adut.. ni kada sam bila mlađa, a ni sada..
oduvak sam ga kapirala kao nešto prolazno..
Ne kažem da ne treba voditi računa o sebi i da je izgled sasvim nebitan.
Lepo je videti lepo.
Ali kada mi postanemo fasada, onda to ne valja.
Razumem da oni koji su navikli da izgledom dobiju sve što požele,
pre ili kasnije moraju da pretrpe strašno razočarenje,
jer gubeći dobar izgled, gube sve što su stekli, pa i sebe...

Snagu treba potražiti unutar sebe.
I jednako je mogu nositi i lepa i manje lepa osoba.
S tom razlikom što su manje lepe osobe prinuđene da
tu snagu potraže još u mladosti, a lepe često tu potrebu
ne uviđaju dok ne bude kasno.

Ciciban
26-05-2010, 10:21
Fakt je da nas godine stizu, ali lepota nije presudna osecati se lepo i sa 50 , disciplina je jedini nacin da se ostane u formi . A cvrsto telo , lep nos i senzualne usne nisu osnovni sinonim za lepotu , paralelno negovanje spoljasnje i unutrashnje lepote je osnovni razlog da jedna zena ostane lepa i sa 50. O snazi o kojoj prica Kojica, ne bih da generalizujem, a verujem da i ona nije mislila tako , lepota je toliko relativna stvar da nekad neko i nije svestan da je lepshi od nekog lepsheg od njega, posebno u periodu kad je zauzet skupljanjem "snage" za dalje .


ps verujete li da svake trece sekunde vice mamaaaaa

kojica
26-05-2010, 10:24
Nesam ni ja generalizovala. Rekla sam da često ne uviđaju tu potrebu.
Što znači da je u pitanju večina, ali ne apsolutna.

kojica
26-05-2010, 10:24
ps.. verujem.. sad to pomnoži sa dva, pa da viš kako je meni...:lol:

Ciciban
26-05-2010, 10:27
Nesam ni ja generalizovala. Rekla sam da često ne uviđaju tu potrebu.
Što znači da je u pitanju večina, ali ne apsolutna.

dobro posle sam videla "cesto" :kojica:

причалица
26-05-2010, 18:24
ne znam. mislim, stari se, to je normalno....a nije normalno da sa 50 izgledaš kao da imaš 23. bore treba da se nose kako valja, jer su one deo našeg proživljenog...kakve su mi grudi ili stomak, da li imam celulit...manje je važno, koliko je važno stanje duha.
sad bi neki muškarac rekao - pa tebi nije bitno, ali mušakrcima jeste....a ja na to kažem - najlakše je voleti lepu ženu. budi hrabar, pa budi sa ružnjikavom, ali pametnom i dobrom.
u zdravom telu zrav duh - sa tim se ne slažem...stari rimljani su mnogo polagali na spoljašnji izgled, redovno su se kupali, bar ovi bogati ...i? izumreše. degenerisali su se.
danas se taj trend prebrojavanja kilograma i bora toliko globalizovao, da - hteo ne hteo - sebe posmatraš tako u ogledalu.
jedino što mogu da kažem je da, svako jutro, kad se pogledam u ogledalo kažem sebi ''ma, super si i bez šminke''....uvek mi je više važno kako stupam u novi dan, nego da li je sve na meni ''pod konac''.

Ciciban
23-06-2010, 19:05
ne znam. mislim, stari se, to je normalno....a nije normalno da sa 50 izgledaš kao da imaš 23. bore treba da se nose kako valja, jer su one deo našeg proživljenog...kakve su mi grudi ili stomak, da li imam celulit...manje je važno, koliko je važno stanje duha.
sad bi neki muškarac rekao - pa tebi nije bitno, ali mušakrcima jeste....a ja na to kažem - najlakše je voleti lepu ženu. budi hrabar, pa budi sa ružnjikavom, ali pametnom i dobrom.
u zdravom telu zrav duh - sa tim se ne slažem...stari rimljani su mnogo polagali na spoljašnji izgled, redovno su se kupali, bar ovi bogati ...i? izumreše. degenerisali su se.
danas se taj trend prebrojavanja kilograma i bora toliko globalizovao, da - hteo ne hteo - sebe posmatraš tako u ogledalu.
jedino što mogu da kažem je da, svako jutro, kad se pogledam u ogledalo kažem sebi ''ma, super si i bez šminke''....uvek mi je više važno kako stupam u novi dan, nego da li je sve na meni ''pod konac''.

bash nije normalno balzamiramo se kremama nemoz da se raspadnemo ko ljudi :lol:

причалица
23-06-2010, 21:40
bash nije normalno balzamiramo se kremama nemoz da se raspadnemo ko ljudi :lol:

pa to ti kažem....oću da se raspadnem kako valja...ako se ne predomislim, pa se kremiram.

jasamja
28-06-2010, 02:09
Interesantne ste.Koja nije čitala do sad,ako ima takvih neka pročita ''Sliku Dorijana Greja'' i biće vam lakše.I znajte jednu stvar:muškarac koji vas zaista voli,voleće vas uvek,imale nekoliko kilograma viška,gomilu sedih,celulit,strije ili ko zna šta i neće ništa od toga zbog čega vi kukate ni konstatovati kada ste gole.

Пркос
29-06-2010, 06:58
paaa.. ja se na plašim...:igra:

valjda zato što mi fizički izgled nikada nije bio adut.. ni kada sam bila mlađa, a ni sada..
oduvak sam ga kapirala kao nešto prolazno..
Ne kažem da ne treba voditi računa o sebi i da je izgled sasvim nebitan.
Lepo je videti lepo.
Ali kada mi postanemo fasada, onda to ne valja.
Razumem da oni koji su navikli da izgledom dobiju sve što požele,
pre ili kasnije moraju da pretrpe strašno razočarenje,
jer gubeći dobar izgled, gube sve što su stekli, pa i sebe...

Snagu treba potražiti unutar sebe.
I jednako je mogu nositi i lepa i manje lepa osoba.
S tom razlikom što su manje lepe osobe prinuđene da
tu snagu potraže još u mladosti, a lepe često tu potrebu
ne uviđaju dok ne bude kasno.

Slazem se sa iznetim i svako jutro kad gvirnem u ogledalce, ujutro posle umivanja samoj sebi kazem "Mala je ko bombona"i lepo zapocnem dan zadovoljna.A kremice ,puteri i ostala kozmeticka menazerija su retkost na mojoj faci.Bila retkost i kad sam bila mlada -imam 53 i nosim ih sa lakocom,nista na sebi ne bih menjala.

Ciciban
29-06-2010, 19:04
Interesantne ste.Koja nije čitala do sad,ako ima takvih neka pročita ''Sliku Dorijana Greja'' i biće vam lakše.I znajte jednu stvar:muškarac koji vas zaista voli,voleće vas uvek,imale nekoliko kilograma viška,gomilu sedih,celulit,strije ili ko zna šta i neće ništa od toga zbog čega vi kukate ni konstatovati kada ste gole.

Zbog cega vi volite zenu koju volite ? ma ne odgovaraj mi postavicu temu ...:P ako vec nema take

причалица
29-06-2010, 19:09
ja sam čitala ''sliku dorijana greja''....i baš je super knjiga.
ali, ne treba da to, što smo dobili rođenjem, genima, da zanemarujemo....šta fali ako neko lepo ozgleda u 50oj, a ne trudi se nešto posebno? pa to je baš dobro.
slažem se da je ružno da budemo fasade, ali roman je roman...a život jako dobro ume da ispiše na licu nekoga ko ima skoro 50 godina stanje njegove duše.

jasamja
30-06-2010, 03:37
Не треба правити циркус од живота него носити године и њихове трагове онако како човек најбоље може и уме.

Zazijavalo
30-06-2010, 05:16
Interesantne ste.Koja nije čitala do sad,ako ima takvih neka pročita ''Sliku Dorijana Greja'' i biće vam lakše.I znajte jednu stvar:muškarac koji vas zaista voli,voleće vas uvek,imale nekoliko kilograma viška,gomilu sedih,celulit,strije ili ko zna šta i neće ništa od toga zbog čega vi kukate ni konstatovati kada ste gole.

Ovo važi samo za zagorele mušakrce. :lol:

QueenOfClubs
30-06-2010, 08:50
Ovo važi samo za zagorele mušakrce. :lol:
Јок.
На дијети си? Зашто? :raz_019:
Па угојила сам се. :stidljiva:
Јел? Нисам приметио. :huh:

:srce: моје :)

причалица
30-06-2010, 08:57
Ovo važi samo za zagorele mušakrce. :lol:

za zagorele muškarce i pomalo sarkastične žene.

jasamja
30-06-2010, 12:35
Хм...нисам загорео а кад морам да упознам неку непознату жену пазим да имам мањка а не вишка хормона.Нисам скакао из прве ни кад сам био балави омладинац.Тако да сматрам да су ти загорели пре свега пиглу а загорелост је последица.

jasamja
30-06-2010, 12:36
Јок.
На дијети си? Зашто? :raz_019:
Па угојила сам се. :stidljiva:
Јел? Нисам приметио. :huh:

:srce: моје :)
Ето ви'ш.Примени дијету коју сам ти препоручио док може да издржи.

QueenOfClubs
30-06-2010, 12:39
А па не виђамо се више.
Тако да морам да применим стари и вазда успешан рецепт. :raz_088:

Bisernica
03-07-2010, 13:15
Godine čine svoje,ali ja VOLIM ovoliko svojih godina.
Kad sam bila mlada bila sam vetropir koji nije imao pametnije posla nego da jurca po skalinima
i kantunima grada,nebitno u kakvoj garderobi i uglavnom bosa :).Uvek sam imala roj prijatelja i
mahom su to bili muškarci ,nikad nisam polagala mnogo na izgled,jer mi nikad nije ni bio bitan.
Uvek se potrudim prvo *pogledati* šta se nalazi u unutrašnjosti osobe i to što vidim me uvek prvo
privuče ili odbije.Ne znam zašto je toliko važno da li imamo strije,celulit i višak kilograma,u ovim
godinama imamo zrelost i iskustvo.Mladost je lepa i privlačna ,ali zrelost ima onu dozu tajnovitosti
koja intrigira,koja nije svojstvena mladima.
Nikad nisam ,pa to ne radim ni sada koristila šminku i previše kozmetike,a ne vidim nešto da mi je to
nedostatak,za moje godine izgledam baš onako kako treba,i sa borama i ofarbana,jer imam sedih,imam i celulit
i strije i šta god hoćeš.i sve je to moje,čak i višak kilograma koji sam godinama negovala :lol:,ima se - može se :lol:.
Sad i nemam neki veliki višak.Ono što je važno to je da sam uvek imala višak pozitivne energije koji me je čuvao od
svega što se moglo više odraziti na licu u odnosu na to koliko me život nije mazio ! I ta energija me drži i dalje.
Mladost duha i zrelost uma i emocija je kombinacija koja je dobitna,a ako je propraćena svim onim što zrelost
tela nosi sa sobom,pa bože moj,tako je to priroda uredila.Zato drage moje ,glavu gore i volite svoje godine,one
su divan poklon,jer što ih je više to je i života i svega onog što se život zove,više.
Volim ovoliko svojih godina,a one neka nastave da čine svoje,to im je namena ;).

причалица
07-07-2010, 18:46
al' što sam nekada umorna uveče, ljudi moji.....strašno.
najviše po tome vidim da su me ''stigle godine''.