PDA

Pogledaj Punu Verziju : Astralna projekcija



причалица
27-05-2010, 20:17
šta je AP?

Kovač
27-05-2010, 20:54
Astralna projekcija.
Napuštanje tela.Neki su pisali da zahvaljujući meditaciji,doživljavaju takva iskustva.

причалица
27-05-2010, 21:24
mmmmmdaaaaa....ne znam šta se dobija takvim iskustvom? mislim, svako iskustvo treba da ima neki smisao...šta je smisao ap?

Kovač
27-05-2010, 21:29
I ja se pitam.Pa pošto je budizam tema,zanima me mišljenje nekog ko je upućen u problematiku.

причалица
27-05-2010, 21:32
reče kojica da otvoriš temu...potraži na netu nešto, dodaj svoje neko mišljenje, možda neko nešto i napiše....

G
27-05-2010, 21:33
Mhm spameri ! Ap je umesto ogledala. Možeš da gledaš sebe sa svih strana u 3D varijanti.:)

причалица
27-05-2010, 21:35
i?

G
27-05-2010, 21:37
izvršiš procenu o vlastitom izgledu iz svih uglova dabome...:stid:

причалица
27-05-2010, 21:38
i onda?

G
27-05-2010, 21:41
Imaš spoznaju o tome. Spamerko. Priznaj da bilduješ postove zbog sladoleda.:smiley:

Kovač
27-05-2010, 21:42
Imaš spoznaju o tome. Spamerko. Priznaj da bilduješ postove zbog sladoleda.:smiley:

To sam sad ja hteo da napišem :)

G
27-05-2010, 21:44
To sam sad ja hteo da napišem :)

:raz_067:

причалица
27-05-2010, 21:44
ebo vas sladoled iz astralne projekcije.

G
27-05-2010, 21:45
Sad nam je vratila za sve komšija...:raz_067:

Kovač
27-05-2010, 21:48
Ne stvarno,šta ja sad kao nešto meditiram,i odjednum bum!
Napustim svoje telo i gledam se iz ptičje perspektive?Ne razumem ovo,ako neko ima saznanja...nek piše.

kojica
27-05-2010, 21:49
I ja se pitam.Pa pošto je budizam tema,zanima me mišljenje nekog ko je upućen u problematiku.
Budizam nije meditacija, niti je svaka meditacija budistička meditacija.

Evo nove teme, pa srećno u rešavanju misterije. :lol:

причалица
27-05-2010, 21:49
ma nemam saznanja o tome....oklen mi....
niti znam šta je cilj toga?

kojica
27-05-2010, 21:53
Ne stvarno,šta ja sad kao nešto meditiram,i odjednum bum!
Napustim svoje telo i gledam se iz ptičje perspektive?Ne razumem ovo,ako neko ima saznanja...nek piše.
hahahaha.... katastrofa...:raz_067:

to je jednako ko da zamisliš da si ušao u svemirski brod i odjednom
bummm... ti upravljaš brodom ko da si se u nejmu rodio...:lol:

Čitala sam ponekad teme o astralnoj projekciji i vazda su mi bile komične.
Ne razumem ko/šta se projektuje..:lol:

Čula sam i da se to ljudima dešava kada su u komi ili pod totalnom anestezijom
i zaista ne znam da li im je za verovati.

kojica
27-05-2010, 21:56
ma nemam saznanja o tome....oklen mi....
niti znam šta je cilj toga?
služi da vas prebacim na drugi podforum, a da niste morali ni da meditirate...:raz_067:
svi ste projektovani...:lol:

причалица
27-05-2010, 22:04
evo, sad ovo čitam na netu i ništa mi nije jasno:

Kako se dešava projekcija?

Za vreme sna, energetsko telo, dvojnik, takođe poznato kao eteričko telo ili telo vitalnosti, uključuje se da se napuni. Ono se širi i otvara da bi akumuliralo i sačuvalo energiju. Dvojnik može to da čini samo za vreme sna. Čakre ubacuju snagu u obliku eteričke materije u energetsko telo. Za vreme ovog procesa punjenja eteričkog dvojnika astralno telo se odvaja i uključuje u astralne dimenzije gde može da stvara i doživljava snove.

Ako se ova separacija napravi svesno, ili ako je postanete naknadno svesni, možete preuzeti izvesnu kontrolu nad njom, i to onda postaje iskustvo izvan tela u astralnoj projekciji ili lucidni san.

Vantelesno iskustvo je projekcija u realnom vremenu blizu fizičkom svetu. Često se javlja kao deo iskustva bliske smrti. Javlja se kada je osoba izbačena iz svog tela kao rezultat neke vrste teške traume, na primer automobilske nesreće, operacije, rođenja deteta i slično. Kod vantelesnog iskustva osobe su svesne stvari koje se dešavaju na fizičkom planu u realnom vremenu, kao što su razgovori i događaji u njihovoj blizini. Kada se osoba vrati u svoje telo može tačno da reprodukuje događaje i razgovore koji su se desili za vreme njenog vantelesnog iskustva.

Vantelesno iskustvo je nešto drugačije od astralne projekcije i lucidnih snova zbog svog objektivnog aspekta u realnom vremenu. To je tako zato što astralno telo u ovom slučaju zadržava veliku količinu eteričke materije koja drži astralno telu blizu fizičkog plana.
Postoje dva razloga za vantelesno iskustvo u realnom vremenu.

1. Telo osobe je skoro mrtvo ili osoba misli da jeste, što prouzrokuje da velika količina eteričke materije prelazi u astralno telo da pripremi proces smrti.

2. Telo ima aktivne čakre koje čine sličnu stvar, tj. usmeravaju eteričku materiju u astralno telo.

Imati aktivne čakre može biti prirodna sposobnost ili razvijena vežbom.
Možete se svesno projektovati i imati vantelesno iskustvo u realnom vremenu ako vaše čakre ubace u astralno telo dovoljno eteričke materije. U vantelesnom iskustvu stvarnost se posmatra kao objektivna i realna, a vreme je normalno.

Tehnički gledano, kada se projektujete u fizički svet u realnom vremenu kao kod vantelesnog iskustva, vi se zapravo projektujete u graničnu oblast između fizičkog i astralnog sveta. Pošto astralno telo poseduje dovoljno eteričke materije, ono može da egzistira samo malo pomereno u odnosu na materijalni svet. To znači da je projekcija u realnom vremenu i tako blizu fizičkoj dimenziji da ne može da se razlikuje od nje.

Astralna projekcija nastaje kada je astralno telo projektovano u astralnu dimenziju, gde su stvari različite nego u realnom svetu. Vreme je prošireno i iskrivljeno, tj. jedan sat na astralu može da bude kao par minuta u fizičkom svetu, zavisno od dela astrala u kome se nalazite. Stvarnost je fluidna i promenjiva.

Lucidan san se dešava kada osoba za vreme sna postane potpuno svesna da sanja. Osoba preuzima neku vrstu svesne kontrole nad tokom događaja u snu, ili može da preobrati iskustvo u vid astralne projekcije. Lucidno sanjanje je sličnije astralnoj projekciji nego vantelesno iskustvo, pošto su vreme i stvarnost iskrivljeni.

Mnogi astralni putnici gube svesnost pre nego što izađu iz fizičkog tela i povrate svesnost u astralnoj dimenziji. Postajete svesni nakon odvajanja od fizičkog tela tek kada se nađete u astralnoj dimenziji. Ako propustite svesno izlaženje iz fizičkog tela, imate lucidni san, a ne astralnu projekciju pošto ste postali svesni tek nakon razdvajanja.
Sve tri vrste projekcije su blisko povezane, sve uključuju astralno telo koje se odvaja od fizičkog i oseća stvarnost odvojenu od fizičke stvarnosti.

Da zaključimo, nakon što je fizičko telo zaspalo, astralno telo se projektuje u fizički svet. Kada se jednom eteričko telo proširi, astralno telo lebdi slobodno iznad fizičkog tela ali unutar uticaja proširenog eteričkog tela. Unutar ovog polja, poznatog kao domet aktivnosti užeta, astralno telo se drži blizu fizičkom svetu pošto je unutar polja eteričke materije.

Za vreme svesne astralne projekcije može izgledati da se projektujete pravo u astralni plan. Na početku uvek postoji međufaza kada postojite kao astralna forma blizu fizičke dimenzije. Ovaj deo astralne projekcije koji se odnosi na realno vreme, može da se propusti ako izgubite svest u trenutku projekcije. Oblast oko tela unutar oblasti aktivnosti užeta je ispunjena eteričkom materijom i unutar ovog polja astralno telo se drži u realnom vremenu unutar fizičke dimenzije.

Kovač
27-05-2010, 22:07
Nema veze dal' ti je jasno,ali si sve bliža :sladoled:

kojica
27-05-2010, 22:12
A tebi Kovač jel jasno?

Mislim... da li ti je voliki tekst bar malo pomogao? :lol:

причалица
27-05-2010, 22:13
al, meni zaista nije jasno šta tu piše i šta je cilj tog boravljenja u astralnoj dimenziji? mislim, pa šta?

Kovač
27-05-2010, 22:15
A tebi Kovač jel jasno?

Mislim... da li ti je voliki tekst bar malo pomogao? :lol:

Sve više me intrigira...Ima jedan ajet u Kuranu časnom,koji kaže da kada spavamo duše idu Allahu,a kad se budimo on ih vraća...
Vidiš,ima neke sličnosti.:)

причалица
27-05-2010, 22:15
eh, sad i kuran....

G
27-05-2010, 22:16
a šta uopšte radimo sa nekom svrhom? :raz_095:

причалица
27-05-2010, 22:17
pa sve se radi sa svrhom....možda je nisi svestan uvek, ali se, na kraju, ispostavi, da je ima.
a ovo sa projekcijom mi je skroz nesmisleno.

G
27-05-2010, 22:17
101 post o svrhi i postojanju.Mhm. Simbolika ...Ima tu ipak nešto...:nosic:

причалица
27-05-2010, 22:19
garant ima. ako ne ovde i sada, onda u astralnoj dimeziji svakako.
p.s. samo 101 post?! pih.

G
27-05-2010, 22:19
Tipičan naučni pristup. Sve mora biti egzaktno. Ali možda ipak ima nešto...

причалица
27-05-2010, 22:20
pa ima, naravno...i ja nisam naučnik koji se oslanja samo na činjenice kao takve, sam' da znaš.

kojica
27-05-2010, 22:21
Sve više me intrigira...Ima jedan ajet u Kuranu časnom,koji kaže da kada spavamo duše idu Allahu,a kad se budimo on ih vraća...
Vidiš,ima neke sličnosti.:)
i.. jel se plašiš da zaspiš? :lol:

причалица
27-05-2010, 22:22
kao što vidiš, ne da ni meni da odem da spavam....

G
27-05-2010, 22:24
Verujem. Mislim pretpostavljam. U stvari više pokušavam da shvatim a da ne prejudiciram konačan zaključak koji bi trebao doneti u vezi sa ezoteriskim kao takvim.... Jbg ipak je pun mesec...

QueenOfClubs
27-05-2010, 22:28
Чула сам о томе али сам малко скептична, морам признати.
Као и Причалица, ни ја не видим сврху ни астралне пројекције, као ни размишљања на ту тему.
И не само то...
Све што је везано за читање мисли, управљање мислима, медирацију и све натприродно, мени је страно.

G
27-05-2010, 22:29
I meni je. Ali mnogo volim da filozofiram...takav sam...

Ometač
29-05-2010, 16:57
pa sve se radi sa svrhom....možda je nisi svestan uvek, ali se, na kraju, ispostavi, da je ima.
a ovo sa projekcijom mi je skroz nesmisleno.

Nisi pokušala, zato ne znaš u čemu je smisao. Nije to nikakvo čudo.
Ja sam često u astralima.

Only Marko now
07-07-2010, 11:43
Kako bre Pricalice, u cemu je smisao? Koji je smisao sedenja pred TVom i gledanja Velikog brata? E samo u AP mozes da neopazeno uletis u musku svlacionicu i uzivas u pogledu. A moze da se desi i obrnuto, da tebi neko u AP zaviri pod suknjicu.:raz_068: :mrgreen:

ribizla
09-05-2011, 17:37
dozivela.
ali sam se probudila u bolovima. :/
jedna od cena astrale projekcije.. a ne bi me nista bolelo.. nego nisam bila opustena.. :] ali prezivela sam.. i ono sto sam videla bilo je jako zanimljivo :) i volela bih opet

kojica
09-05-2011, 17:47
A kako znaš da nisi nešto sanjala? :hm:

ribizla
09-05-2011, 17:50
citala sam mnogo o tome.. pratila i radila vezbe.
i kad sam vec mislila da je prosto ne moguce da mi se to desi.. odustala sam.
i posle par sedmica.. krenuli su neverovatni bolovi u nogama.. i onda sam videla sebe kako sanjam.. videla sam veliku crnu senku kako sedi u mojoj sobi na stolici i kako me gleda (muska crna senka) i ubedljivo sam mu govorila da ode.. da mi ne moze nista.. ) okrenula sam se i videla sebe kako spavam i kako pravim grimase na licu od bolova... ubrzo senka je nestala, i ja sam se probudila sva u vodi.. i neverovatno bolu)

znam da nisam sanjala.. prichala sam posle sa jednim struchnjakom o tome.

kojica
09-05-2011, 17:52
:ququ:

e ako.. koj me tero da pitam... :qq:

ribizla
09-05-2011, 17:54
hihihi.. nije bash toliko strasno :stidljiva:

kojica
09-05-2011, 17:56
Dobro aj sad kad sam već krenula da zapitkivam.

A kako su glasila uputstva?

mona
09-05-2011, 17:56
to su demonske stvari i na taj nacin se dolazi pod uticaj demona...

ribizla
09-05-2011, 17:57
samo kucaj atralna projekcija :) sve ti se da naci :) imas uputstva.. i vodis neki kao dnevnik "crna knjiga" i tako to.. :trepp:
ako hoces nacicu ti sajt?!

kojica
09-05-2011, 17:57
hajde nađi ako ti nije teško... :dance:

ribizla
09-05-2011, 17:58
mona, pa nesto mi se cini da nisam pod uticajem demona?!

mona
09-05-2011, 18:00
mona, pa nesto mi se cini da nisam pod uticajem demona?!
subjektivan osecaj nije merodavan...

demoni mogu coveku dati da se on dobro oseca... cak i blazenstvo....

cilj je da ga odvoje od Boga i njegove zastite i spasenja...

taktike demona su od privlacenja do napadanja...


tom tehnikom se dovodi pod uticaj demona... ma kakav on bio.

kojica
09-05-2011, 18:01
Mislim mona da bi mogla reč demoni još koji put da napišeš. :hm:

kojica
09-05-2011, 18:01
Čisto da pojačaš utisak. :palac:

ribizla
09-05-2011, 18:02
subjektivan osecaj nije merodavan...

demoni mogu coveku dati da se on dobro oseca... cak i blazenstvo....

cilj je da ga odvoje od Boga i njegove zastite i spasenja...

taktike demona su od privlacenja do napadanja...


tom tehnikom se dovodi pod uticaj demona... ma kakav on bio.

cisto da ne dodje do panike forumasha - ja verujem u Boga i molim se, i idem u crkvu. :]

mona
09-05-2011, 18:05
cisto da ne dodje do panike forumasha - ja verujem u Boga i molim se, i idem u crkvu. :]
ma koja panika, tvoja stvar je u sta ti verujes i radis..

ja samo pisem ono sto znam o astralnoj projekciji... uopsteno...
i o demonskom uticaju znam dobro i iz teorije i iskustva...

ribizla
09-05-2011, 18:10
znam i ja.. ali ne zovem ljude demonima, i ne govorim im da se bave demonskim poslovima... ma sta oni radili. ;)

ja sam samo radoznala... i znas sta.. da mogu opet bih to ponovila ovaj put bih samo pitala coveka u crnom nesto ;]
svako zadrzava pravo da veruje u sta zeli! ja u pravoslavnu veru. jednu jedinu, pravu. i zadrzavam pravo da probam sve sto zelim. kao i pravo da ispovedim sto sam zgreshila.
kao i ti sto imas pravo da verujes u svoju bibliju :]

da ne skrecemo toliko sa teme.. nije o veri rech . :) ni o demonskim poslovima ni o pravu tvom i mom

Zak
09-05-2011, 19:53
citala sam mnogo o tome.. pratila i radila vezbe.
i kad sam vec mislila da je prosto ne moguce da mi se to desi.. odustala sam.
i posle par sedmica.. krenuli su neverovatni bolovi u nogama.. i onda sam videla sebe kako sanjam.. videla sam veliku crnu senku kako sedi u mojoj sobi na stolici i kako me gleda (muska crna senka) i ubedljivo sam mu govorila da ode.. da mi ne moze nista.. ) okrenula sam se i videla sebe kako spavam i kako pravim grimase na licu od bolova... ubrzo senka je nestala, i ja sam se probudila sva u vodi.. i neverovatno bolu)

znam da nisam sanjala.. prichala sam posle sa jednim struchnjakom o tome.
To se i meni dogodilo kada sam se poslednji put oduzeo od Absinthe i jos kojecega...

marlon
09-05-2011, 19:55
Mislim mona da bi mogla reč demoni još koji put da napišeš. :hm:

cek sad ce... doso bal u goste :lol:

PRCKO
09-05-2011, 20:27
To se i meni dogodilo kada sam se poslednji put oduzeo od Absinthe i jos kojecega...

peyote...carobni kaktus...videces i sefa parade licno i personalno...

Zak
09-05-2011, 20:30
peyote...carobni kaktus...videces i sefa parade licno i personalno...
Na zalost, u mojoj povecoj kolekciji kaktusa nema nijednog sa tako kvalitetnim kernelom.

ribizla
09-05-2011, 20:33
Zak xD nisam se oduzela od nichega te noci.. al kontam da su zavrzlame iz proslosti uticale :D

prcko, skupo ti to planinarenje brate! S K U P O! :DD

u jeeeeeee.. i vi gajite kaktuse xD ahahhahahahaha divota!

Zak
09-05-2011, 20:35
Gajimo vec desetak godina, nesmanjenim intezitetom i s velikom ljubavlju. xD

ribizla
09-05-2011, 20:36
ako ako :D
javi kad budesh kuhao nesto :] da se pridruzimo akciji :D

Zak
09-05-2011, 20:38
Dogovoreto... Pa nisam ja dzaba ovdje kuhar. :lol:

kojica
09-05-2011, 21:10
:qq:

De da projektijem sad ovaj vaš razgovor? :krsti:

ribizla
09-05-2011, 21:11
ako imas neku temu.. psihoaktiv xD na drugo mesto ne zasluzuje. heheh

Zak
09-05-2011, 21:19
:qq:

De da projektijem sad ovaj vaš razgovor? :krsti:
U pustinju?

kojica
09-05-2011, 21:47
U kuhinju?

:hm: možda...

kojica
10-05-2011, 08:29
ako imas neku temu.. psihoaktiv xD na drugo mesto ne zasluzuje. heheh
Ma jok.. opušteno.. :lol:

Dobro. Do sada imamo dve pretpostavke. Jedna je da se to demoni igraju sa nama, a
druga je da takve fenomene izazivaju psihoaktivne supstance. Ne znam zašto, ali meni
ovo drugo zvuči logičnije. :hm:

Većina ljudi koji su imali ovakva iskustva, imali su ih pod anestezijom. E sad, može li se
neko takvo stanje izazvati i bez pomoći lekova, to već ne znam. Zato su me i zanimala
uputstva koja si sledila.

ribizla
11-05-2011, 17:26
moze :)
sam ose drzi onih vezbi :) i nemas brige :) mozda nece odmah kad zavrshish sve vezbe .. ali ces uspeti :) ja jesam.
(mada je na mene mozda uticala proshlost ;] )

Sleepwalker
29-10-2011, 13:55
To je,koliko sam ja citao,moguce samo uz meditaciju kada su vam otvorene cakre,i san,ali san je u stvari AP,samo nesvesna,sto ima smisla.
Generalno,kada se AP,dodjete u drugu dimenziju (Ima ih 7 ili 8) i tako....ja meditiram,uz pomoc binauralnih zvukova.Jos se nisam projektovao,ali sve sam blizi :)

ribizla
29-10-2011, 14:16
To je,koliko sam ja citao,moguce samo uz meditaciju kada su vam otvorene cakre,i san,ali san je u stvari AP,samo nesvesna,sto ima smisla.
Generalno,kada se AP,dodjete u drugu dimenziju (Ima ih 7 ili 8) i tako....ja meditiram,uz pomoc binauralnih zvukova.Jos se nisam projektovao,ali sve sam blizi :)

nemoj samo da se zgrcis :aha: bice to bolna AP :aha:
samo opusteno.. kao kod zubara.. :lol:
salim se.. polako samo.. sve ce dodje na svoje.. uspeces sigurno :)

Sleepwalker
29-10-2011, 14:19
pa da,moras porpuno da se opustis.Kada upadnem u trans,pocinje grcenje celog tela,i onda potpuni relax :)

ribizla
29-10-2011, 14:23
pa da,moras porpuno da se opustis.Kada upadnem u trans,pocinje grcenje celog tela,i onda potpuni relax :)

moja prva AP je bila jako bolna :kk: :kk: dok se nisam naucila opustiti ... sad sam :bisa:

Sleepwalker
29-10-2011, 14:25
Jaooo,divno :D
i gde dodjes,mislim jel budes u ovom svetu?

ribizla
29-10-2011, 14:30
Prvi put sam se svadjala sa nekom senkom u sobi koja je sedela na stolici :haha: i naterala je da ode .. onda sam videla sebe u grcu i bolu, i vratila se tamo odakle sam dosla.. tacnije iz sebe.. i tu sam se probudila sva u goloj vodi.. premorena.. kao da me je neko tukao .. sve me bolelo.. celo telo..
Jos uvek sam tu negde blizu .... u blizini sebe..
ali volimm sve to sto mogu da radim kad se AP :bisa: leprshamm leprshammmm :bela:

mire
29-10-2011, 14:40
ja sam to doživeo pre četrdeset godina...

klinička smrt i tako to

ribizla
29-10-2011, 14:44
ja sam to doživeo pre četrdeset godina...

klinička smrt i tako to

:eek:
sto to zna da bude nezgodno :facepalm:

mire
29-10-2011, 14:49
šta znam, i dan- danas vidim sliku kao da je juče bilo...

imao sam tri i po godine, upao u vir sa dušeka i udavio se

još gledam sebe kako se ljuljuškam, vidim sunčeve zrake i neke senke kako remete mir

ribizla
29-10-2011, 14:52
moj brat kad je doziveo klinichku smrt, po njegovom pricanju, bio je u rukama andjela koji ga je drzao :eek: bio je tu sa njim, i posle kad se probudio.. promenio se za 180 stepeni :aha: totalno drugaciji je izasao iz svega toga.. a i razumem zasto :sad: :kk:

mire
29-10-2011, 14:56
roknuo sam u moravici, na viroštaku...

a kasnije, u skrapežu, naučio da plivam

ribizla
29-10-2011, 14:59
roknuo sam u moravici, na viroštaku...

a kasnije, u skrapežu, naučio da plivam

to naravno dok se u Skrapezu moglo plivati :aha:
pa dobro.. bitno da je sad sve oke :g:
da ne duzimo dalje :aha: nije bash to tema ..

Rosa
29-10-2011, 15:04
moj brat kad je doziveo klinichku smrt, po njegovom pricanju, bio je u rukama andjela koji ga je drzao :eek: bio je tu sa njim, i posle kad se probudio.. promenio se za 180 stepeni :aha: totalno drugaciji je izasao iz svega toga.. a i razumem zasto :sad: :kk:

:( :kk: