PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta je to sloboda?



kojica
04-06-2010, 10:06
pita Mile...:lol:

Pa kako svako ima svoju predstavu o slobodi, ne bih da čuje samo moj odgovor.

Ja smatram da ljubav bez slobode nije ljubav. Ako ne verujem osobi sa kojom živim, kome ću verovati?
Sloboda je kada možeš da budeš ono što jesi, bez straha da će te voljena osoba zbog toga prezreti
i napustiti.
Sloboda je kada dve osobe shvate da nisu jedna osoba i da ne moraju baš svako interesovanje da dele.
Kada nisu baš svi prijatelji zajednički.. i tako dalje...:lol:
al sam objasnilaaa...:lol:

ЖениМиСе
04-06-2010, 10:26
Odprilike ali i sa slobodom treba oprezno

G
04-06-2010, 12:56
Sloboda je kad možeš istovremeno biti sa porodicom i osobom koju voliš. Kad uspeš da uskladiš svetove i vreme. Kad sve postižeš a niko nije nesretan i niko ne pati. Sloboda je i ako imaš slobodan um očišćen od kompleksa i frustracija koje ti nameću...Sloboda je kad znaš da voliš !

Vragolanka
04-06-2010, 13:08
Sloboda je kada možeš da budeš ono što jesi
Amen na ovo... moram da priznam da sam neshvaćena po ovom pitanju, nema tu straha od napuštanja... više strah da će me neko oblikovati i ukalupiti. A samo prema onome do koga mi je stalo se korigujem i to delimično... nervira me, iskreno što me jednostavne ne prihvate ovakvu, svako ima neka svoje bubice... Ako će me ostaviti zbog onoga što jesam, široko mu polje. :lol:


Sloboda je kad možeš istovremeno biti sa porodicom i osobom koju voliš. Kad uspeš da uskladiš svetove i vreme. Kad sve postižeš a niko nije nesretan i niko ne pati.
Ovo o čemu G priča je laž. Jednostavno, ja sam nesretna pod ovakvim uslovima, sputana, svima na volju, dok me ne rastrgnu... ne umem. A opet sa druge strane sebično. Sa te pozicije odobravam.

Po mom mišljenju, sloboda potiče iz glave, ne moraš da budeš sa više osoba i na više mesta istovremeno... ako si u glavi free, nema sile da te sputa. I da, oprezno, može da se otrgne kontroli.
Da svakog trenutka mogu da radim šta hoću, do krajnosti... ne kvarite mi doživljaj sa posledicama. O tome ću razmišljati kada dođe vreme. A od osobe X ne očekujem da mi da slobodu, ali ne može ni da mi je oduzme. :lol:

Mile sa klise
04-06-2010, 13:52
У неким низолованим деловима Амазоније постоје људи .племена,која немају појма шта је слобода. Појам слободе оже се схватити само ако се постави у контру ропства. Међу људима који нису спознали и немају представу шта значи ропство, слобода не постоји , то је једноставно живот.

Никако да се отмем утиску да што више причамо о слободи и толераницји све више одлазимо од њих.
Слобода је сада ,када ти деца нису гладна, када нису угрожена, слобода је дата нама да сами себе одредимо да ли ћемо робовима бити или ћемо поставити слободу изнад свих других потреба. Човек који слободу себе и својих потомака подређује било чему другом је роб.

Mile sa klise
04-06-2010, 13:56
Amen na ovo... moram da priznam da sam neshvaćena po ovom pitanju, nema tu straha od napuštanja... više strah da će me neko oblikovati i ukalupiti. A samo prema onome do koga mi je stalo se korigujem i to delimično... nervira me, iskreno što me jednostavne ne prihvate ovakvu, svako ima neka svoje bubice... Ako će me ostaviti zbog onoga što jesam, široko mu polje. :lol:


Ovo o čemu G priča je laž. Jednostavno, ja sam nesretna pod ovakvim uslovima, sputana, svima na volju, dok me ne rastrgnu... ne umem. A opet sa druge strane sebično. Sa te pozicije odobravam.

Po mom mišljenju, sloboda potiče iz glave, ne moraš da budeš sa više osoba i na više mesta istovremeno... ako si u glavi free, nema sile da te sputa. I da, oprezno, može da se otrgne kontroli.
Da svakog trenutka mogu da radim šta hoću, do krajnosti... ne kvarite mi doživljaj sa posledicama. O tome ću razmišljati kada dođe vreme. A od osobe X ne očekujem da mi da slobodu, ali ne može ni da mi je oduzme. :lol:

Да, само сам себи постављаш стегу, слажем се да је у глави, али ово даље о чему пишеш није слобода него деструкција јер ти слободу поистовећујеш са хедонизмом. Човек неможе бити омеђен само својом слободом него жртвом коју подноси да би се та слобода оставраила , жртвом коју подноси за слободу за потомства.Примарни и једини услов опстанка слободе човека је да човек оствари слободу за потомство.

kojica
04-06-2010, 16:18
Eto.. znala sam da Mile bolje od nas zna šta je sloboda...:lol:

Samo.. kao što vidiš tema nije na filozofiji, nego na podforumu ljubav und seks,
pa tako ne pričamo o nekoj univerzalnoj slobodi, već o slobodi koja je moguća
ili nemoguća u mž odnosima...

O onoj najjednostavnijoj slobodi kada možeš da odeš sa društvom na pivo,
a da te draga ne zove svakih pet minuta...:lol:

Mile sa klise
04-06-2010, 16:51
Потпуно једнака ствар, и појам,ако ниси упознао ограничење неможеш схватити ни да постоји нешто специјално у твом животу , нешто што неко назива слободом.
У самом поретку ствари то се зове нормалним животом ,и потпуно сво моје писањ на овој теми јесте било о томе .

Човек неможе бити омеђен само својом слободом него жртвом коју подноси да би се та слобода оставраила , жртвом коју подноси за слободу за потомства.Примарни и једини услов опстанка слободе човека је да човек оствари слободу за потомство.

Али садашње стање у друштву је да се форсира егоизам и егоцентричност,што није слобода него деструкција живота.

QueenOfClubs
04-06-2010, 16:59
o slobodi koja je moguća ili nemoguća u mž odnosima...
За мене није слобода ако ми ОН каже да могу у кафић, код фризера, код другарице, код маме, да могу да позовем кога хоћу у наш дом...
То се подразумева. Ако тога нема, неће бити ни везе.
Јер за мене су основ сваке везе, осим љубави, поштовање и поверење.
Поверење не само у смислу да га нећу преварити. И то се код мене подразумева.
Већ поверење у моје одлуке, избор пријатеља, избор посла...
Поверење да никад нећу учинити ништа што ће ићи на штету породице.
Љубомору такође презирем, и сматрам да је она највећи кривац за ограничавање нечије слободе.

kojica
04-06-2010, 17:00
Потпуно једнака ствар, и појам,ако ниси упознао ограничење неможеш схватити ни да постоји нешто специјално у твом животу , нешто што неко назива слободом.
У самом поретку ствари то се зове нормалним животом ,и потпуно сво моје писањ на овој теми јесте било о томе .


Али садашње стање у друштву је да се форсира егоизам и егоцентричност,што није слобода него деструкција живота.

E silno grešiš sinak...:lol:

Skrenuću sa teme, samo da tebi objasnim da nije tako.
Hoćeš da kažeš da ja ne znam da nisam rob, ako već nisam bila rob pa onda dobila slobodu?
Hoćeš da kažeš da ja ne znam da nisam tučena, ako me već neko nije prebio? :lol:

Ljudi imaju mogućnost da uče na tuđim iskustvima.

Dalje..
Jedino zdrav ego može da se razgradi. Sputan prvo mora da poradi na kompleksima.

QueenOfClubs
04-06-2010, 17:01
Да, само сам себи постављаш стегу, слажем се да је у глави, али ово даље о чему пишеш није слобода него деструкција јер ти слободу поистовећујеш са хедонизмом. Човек неможе бити омеђен само својом слободом него жртвом коју подноси да би се та слобода оставраила , жртвом коју подноси за слободу за потомства.Примарни и једини услов опстанка слободе човека је да човек оствари слободу за потомство.
Свака жртва која је добровољна не ограничава нашу слободу.

kojica
04-06-2010, 17:03
За мене није слобода ако ми ОН каже да могу у кафић, код фризера, код другарице, код маме, да могу да позовем кога хоћу у наш дом...
То се подразумева. Ако тога нема, неће бити ни везе.
Јер за мене су основ сваке везе, осим љубави, поштовање и поверење.
Поверење не само у смислу да га нећу преварити. И то се код мене подразумева.
Већ поверење у моје одлуке, избор пријатеља, избор посла...
Поверење да никад нећу учинити ништа што ће ићи на штету породице.
Љубомору такође презирем, и сматрам да је она највећи кривац за ограничавање нечије слободе.

Amin. :deka:

Vragolanka
04-06-2010, 20:29
Да, само сам себи постављаш стегу, слажем се да је у глави, али ово даље о чему пишеш није слобода него деструкција јер ти слободу поистовећујеш са хедонизмом. Човек неможе бити омеђен само својом слободом него жртвом коју подноси да би се та слобода оставраила , жртвом коју подноси за слободу за потомства.Примарни и једини услов опстанка слободе човека је да човек оствари слободу за потомство.

Ne tražim zadovovoljstvo da bih ispunila životnu svrhu... znači, nisam hedonista, bar ne generalno. Može se reći da sam spremna da uradim nešto, iz nekih sebičnih razloga, čistog zadovoljstva, radoznalosti, ako to neće nikoga povrediti, zašto da ne? Nemam nekih moralnih predrasuda niti smatram da je iko relevantan da osuđuje drugoga. Svaka greška se plaća... izazovi su sastavni deo života... biti po meri i želji celoga sveta nije nešto čime bi se iko mogao pohvaliti. Ako pogrešim, ispaštaću... ako ne, uživaću... vredi rizika.
Što se tiče poslednje rečenice, mislim da grešiš... znaju se prioriteti, ali ne mislim da želje i potrebe trabaju biti podređene, ili prilagođene ikom drugom, osim nas samih. Ako sam dobro shvatila... ti nemaš individualnu slobodu, meriš sve po nekim moralnim okvirima.

причалица
05-06-2010, 10:54
Свака жртва која је добровољна не ограничава нашу слободу.

a i nije žrtva baš....što se mene tiče.

QueenOfClubs
05-06-2010, 10:58
a i nije žrtva baš....što se mene tiče.
Па и није за тебе, него посматрано туђим оком...
Оно што ти желиш да радиш за своју породицу или за некога за тебе није,
али посматрано са стране некоме се чини да јесте.

С друге стране (ово нема везе с тобом), постоје "намерна жртвовања" да би се добило нешто заузврат.
Жртва која има за циљ набијање кривице.
Мислим то исто није жртва, то је манипулација, али опет, оком посматраћа може изгледати тако.

Ау ал сам запетљала... :huh:

причалица
05-06-2010, 11:01
nisi zapetljala, znam šta hoćeš da kažeš...i jeste manipulacija.
mislim, doživljavala sam je na različite načine (kao verovatno i većina nas), ali sam se uvek trudila da svesno ne manipulišem....uostalom, slobodne osobe ne manipulišu ni sa kim.

Zazijavalo
05-06-2010, 12:39
"Da li će sloboda umeti da peva kao što su sužnji pevali o njoj" :smiley:

причалица
05-06-2010, 12:42
"Da li će sloboda umeti da peva kao što su sužnji pevali o njoj" :smiley:

au, to beše iz neke komunjarske pesme?

G
05-06-2010, 12:43
au, to beše iz neke komunjarske pesme?

:angry:

Vragolanka
05-06-2010, 12:46
http://www.youtube.com/watch?v=29Q9QvNCJlU

amen.

G
05-06-2010, 12:48
ma

Zazijavalo
05-06-2010, 12:48
au, to beše iz neke komunjarske pesme?

QuQu!

причалица
05-06-2010, 12:49
ček da izguglam...branko miljković....al me sad razočarao.....nije ni čudo što se obesio.:(

Vragolanka
05-06-2010, 12:49
Drugarice i drugovi, ova tema nije za ljis.

Zazijavalo
05-06-2010, 12:50
Al Miljković jeste. :)

причалица
05-06-2010, 12:52
pa znam da jeste...baš volim njegve pesme, ali me ova nešto..baš...mada možda...

Zazijavalo
05-06-2010, 12:55
Kako bre?

"Uzalud je budim
budim je mada je to uzaludnije negoli dozivati
pticu zauvek sletelu
al jednostavno moram da pitam
gde je posejala ključeve"
:mrgreen:

причалица
05-06-2010, 13:09
sloboda je čitati zazijeve postove i odgovarati na njih bez pomisli da možeš da budeš banovan :)

Mile sa klise
06-06-2010, 00:27
E silno grešiš sinak...:lol:

Skrenuću sa teme, samo da tebi objasnim da nije tako.
Hoćeš da kažeš da ja ne znam da nisam rob, ako već nisam bila rob pa onda dobila slobodu?
Hoćeš da kažeš da ja ne znam da nisam tučena, ako me već neko nije prebio? :lol:

Ljudi imaju mogućnost da uče na tuđim iskustvima.

Dalje..
Jedino zdrav ego može da se razgradi. Sputan prvo mora da poradi na kompleksima.

Да си мало боље читала мој пост видела би да они нису имали друге људе да се уче на њиховим искуствима.

Не грешим,одредницу било чега даје његова супротност , ако немаш супротност ,онда је то нормалност која се подразумева.

За људе који немају представу ропства , слобода не постоји ,то је само живот.

Mile sa klise
06-06-2010, 00:31
Свака жртва која је добровољна не ограничава нашу слободу.

Човек који се самоодриче нечега или свега је можда и најслободнији.


Ne tražim zadovovoljstvo da bih ispunila životnu svrhu... znači, nisam hedonista, bar ne generalno. Može se reći da sam spremna da uradim nešto, iz nekih sebičnih razloga, čistog zadovoljstva, radoznalosti, ako to neće nikoga povrediti, zašto da ne? Nemam nekih moralnih predrasuda niti smatram da je iko relevantan da osuđuje drugoga. Svaka greška se plaća... izazovi su sastavni deo života... biti po meri i želji celoga sveta nije nešto čime bi se iko mogao pohvaliti. Ako pogrešim, ispaštaću... ako ne, uživaću... vredi rizika.
Što se tiče poslednje rečenice, mislim da grešiš... znaju se prioriteti, ali ne mislim da želje i potrebe trabaju biti podređene, ili prilagođene ikom drugom, osim nas samih. Ako sam dobro shvatila... ti nemaš individualnu slobodu, meriš sve po nekim moralnim okvirima.

Индивидуална слобода и јесте највећа када се ослободиш од самога себе.


Па и није за тебе, него посматрано туђим оком...
Оно што ти желиш да радиш за своју породицу или за некога за тебе није,
али посматрано са стране некоме се чини да јесте.

С друге стране (ово нема везе с тобом), постоје "намерна жртвовања" да би се добило нешто заузврат.
Жртва која има за циљ набијање кривице.
Мислим то исто није жртва, то је манипулација, али опет, оком посматраћа може изгледати тако.

Ау ал сам запетљала... :huh:

Ниси , врло разумљиво и врло реално.

kojica
13-06-2010, 18:48
Да си мало боље читала мој пост видела би да они нису имали друге људе да се уче на њиховим искуствима.

Не грешим,одредницу било чега даје његова супротност , ако немаш супротност ,онда је то нормалност која се подразумева.

За људе који немају представу ропства , слобода не постоји ,то је само живот.

1. Evo pažljivo čitam...


Потпуно једнака ствар, и појам,ако ниси упознао ограничење неможеш схватити ни да постоји нешто специјално у твом животу , нешто што неко назива слободом.
У самом поретку ствари то се зове нормалним животом ,и потпуно сво моје писањ на овој теми јесте било о томе .

Nigde ne piše ''nisu imali ljude''

2. Već sam ti napomenula da ovo što ti pišeš veze nema sa temom koju sam pokrenula.

3. Otvori temu ''sloboda'' na filozofiji, pa da tamo raspravljamo. Možeš početi od tvog boga
koji ne zna šta je sloboda jer nikada nije bio rob (nije imao ko da ga zarobi), a nije imao
druge bogove da na njihovim iskustvima uči. I kako nije upoznao nikakva ograničenja, veze
sa životom nema. A onda ću ja da dođem da te ubedim kako ne znaš ini da čitaš ni da pišeš.

Hvala na pažnji.

причалица
13-06-2010, 19:49
pa eto...sloboda je na ispitu svaki dan...treba da se borim za nju, ali treba da vodim računa da i dajem slobodu, ako uopšte sme tako da se kaže...mnogo je lepo kad se sloboda podrazumeva, a baš je teško kada stalno sumnjaš u to da li si ili nisi slobodan.

Hexy De OZ
13-06-2010, 19:50
Sloboda je kada možeš da raširiš svoja krila.:raz_095:

причалица
13-06-2010, 19:51
Sloboda je kada možeš da raširiš svoja krila.:raz_095:

pa jeste, i nije važno da li su to krila vrapčića ili albatrosa.

Mile sa klise
13-06-2010, 21:15
pa eto...sloboda je na ispitu svaki dan...treba da se borim za nju, ali treba da vodim računa da i dajem slobodu, ako uopšte sme tako da se kaže...mnogo je lepo kad se sloboda podrazumeva, a baš je teško kada stalno sumnjaš u to da li si ili nisi slobodan.

Слажем се , мико , мада је слобода само субјективни осећај, чим почнеш да размишљаш о томе да ли си слободан више ниси.


Sloboda je kada možeš da raširiš svoja krila.:raz_095:


pa jeste, i nije važno da li su to krila vrapčića ili albatrosa.

Наравно, свако има своју слободу

Mile sa klise
13-06-2010, 21:19
1. Evo pažljivo čitam...



Nigde ne piše ''nisu imali ljude''

2. Već sam ti napomenula da ovo što ti pišeš veze nema sa temom koju sam pokrenula.

3. Otvori temu ''sloboda'' na filozofiji, pa da tamo raspravljamo. Možeš početi od tvog boga
koji ne zna šta je sloboda jer nikada nije bio rob (nije imao ko da ga zarobi), a nije imao
druge bogove da na njihovim iskustvima uči. I kako nije upoznao nikakva ograničenja, veze
sa životom nema. A onda ću ja da dođem da te ubedim kako ne znaš ini da čitaš ni da pišeš.

Hvala na pažnji.

Не читаш пажљиво, јер ниси кренула од првог помињања тога у мом посту на овој теми.
Врати се још уназад

Да ја сам не писмен , ал нисам фангла.

Zaavljhuujći nobniečoj mćoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima
nučainka, njie vžano kjoim su roedsljdoem npiasnaa slvoa u ričjei,
jdieno je važno da se pvro i psljdeonje solvo nlaaze na sovm mstjeu.
Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost,
tkest mžeote čtiati bez pobrelma. Ovo je zobg tg...oa što ljduksi mzoak ne
čtia savko slvoo poebsno, već rčeiji poramrta kao clejniu

Sunce
14-06-2010, 20:09
Sloboda je osecaj u nama koji stvaramo sami

sjaj
17-06-2010, 22:23
Prava sloboda je uvek povezana sa sopstvenom spoznajom.

Bisernica
23-08-2010, 06:57
Sloboda - previše cenim sopstvenu da bih ugrožavala tudju.
Za mene je sloboda - živi i pusti druge da žive!

G
09-10-2010, 23:36
Sloboda je ono što lako oduzimamo drugima a svoju branimo do besmisla...Sloboda je ono malo vremena što ukradem za sebe i voljenu osobu u toku sedmice..:)

VIKTOR
09-10-2010, 23:42
Sloboda je usamljena i spokojna svest o SNAZI !-Dostojevski

misticlady
09-10-2010, 23:48
osloboditi se stega braka...osloboditi se primitivizma...to je sloboda...ima jos toga ali me mrzi da kuckam
Ne lišava me slobode čovek koji ima nameru da me liši slobode, nego me slobode lišava moja ideja, moj strah da će doći neko ko će me lišiti slobode.Ne oduzimajmo sami sebi slobodu...

mona
09-10-2010, 23:58
Sloboda je sloboda duha :)))

u duhovnom smislu mozemo biti slobodni :srce:

tol
09-10-2010, 23:59
sloboda je stanje probudjene svesti

mona
10-10-2010, 00:00
da

misticlady
10-10-2010, 00:02
a da li postoji intenzitet slobode?

G
10-10-2010, 00:03
a da li postoji intenzitet slobode?

Postoji i zove se samokontrola...A potenciometar se nalazi u glavi...:)

tol
10-10-2010, 00:17
ne znam bas..ili je ima ili nema..nema malo slobode..na kashičicu..to je opet ograničavanje..prisila..atak na svest

samokontrola je oruzje za korigovanje naravi..i krivice..i izgovor za gubitak slobode

sloboda je recimo i to da mozes sam da odlucis nesto i da to isto i sprovedes. sta god to bilo.

G
10-10-2010, 00:21
I Miša Tumbas je slobodan haha, to ume i da pokaže na utakmicama...:) Tol onaj ko ima kontrolu pa i samokontrolu jeste slobodan a onaj ko nema je razuzdan...:)

http://arhiva.izaberipartizan.com/misatumbas/misatumbas_01.jpg

tol
10-10-2010, 00:24
nislis da razuzdani nije slobodan?...ma nemoj..SVI smo mi slobodni..dok se ne opteretimo strahovima

misticlady
10-10-2010, 00:29
osloboditi se stega braka...osloboditi se primitivizma...to je sloboda...ima jos toga ali me mrzi da kuckam
Ne lišava me slobode čovek koji ima nameru da me liši slobode, nego me slobode lišava moja ideja, moj strah da će doći neko ko će me lišiti slobode.Ne oduzimajmo sami sebi slobodu...
ipak mi se ovo najvise dopada...eto slobodna sam da to kazem:igrac:

tol
10-10-2010, 00:31
"Ono animalno u nama je sebično.
Da bismo pobegli od toga, da bi smo zakoračili ka onom ljudskom, treba da se okrenemo ka širokogrudosti.
Taj iskorak je zapravo oslobađanje.
Onog momenta kada deo sebe poklonimo i deo svog prostora ustupimo, tek tada smo se oslobodili.
Onoliko koliko smo dali, a često i više, dobijamo za uzvrat, i zapravo ništa ne gubimo, samo smo sada u simbiozi.
I tu nem nišeg strašnog, naprotiv.

Individua poznaje samo sebe.
Ličnost poznaje sebe, ali ima i težnju da spozna drugog,i da bude spoznana od drugog.
Ličnost je društvena kategorija. Ličnost je ljubavna kategorija.
Individua je matematički pojam, a u životu mnogo toga nema nikakve veze sa matematikom.
Put od individue do ličnosti može da bude mukotrpan ali je nagrada neizmerna.
Nagrada je sloboda.
Stvoreni smo sa mogućnošću da budemo ličnosti, da budemo slobodni."

G
10-10-2010, 00:34
nislis da razuzdani nije slobodan?...ma nemoj..SVI smo mi slobodni..dok se ne opteretimo strahovima

Razuzdani je slobodan od intelekta haha... I Bikovi kad ih pustiš među krave su razuzdani ali u ogradi tako da nisu baš svi razuzdani slobodni...:)


ipak mi se ovo najvise dopada...eto slobodna sam da to kazem:igrac:

Naravno da se svakom sviđa njegovo vlastito mišljenje stoga opaliti quote samom sebi i razmeniti koju pametnu sa sobom nije na odmet povremeno ;)

VIKTOR
10-10-2010, 00:40
Najveće teškoće i iskušenja za čoveka počinju onda,kada stekne slobodu da radi šta hoće !

misticlady
10-10-2010, 00:42
niko nije apsolutno slobodan... sloboda je subjektivan dozivljaj. I da si u zatvoru ako se osecas slobodnim = slobodan si...tako i bikovi kada su u areni osecaju se jako slobodni te ne znaju sta ce sa sobom pa postaju razuzdani i besni...zar to nije sloboda?traje dok ih neko ne ukroti...znaci ne postoji apsolutna sloboda

Tibi
10-10-2010, 00:44
Najveće teškoće i iskušenja za čoveka počinju onda,kada stekne slobodu da radi šta hoće !
Aha, al to ima samo vako na forumima :raz_067:bilo to pre koji vek, a mozda i nije, ko ce ga znati :)

G
10-10-2010, 00:50
"Ono animalno u nama je sebično.

Stvoreni smo sa mogućnošću da budemo ličnosti, da budemo slobodni."

Tačno. I ja sam imao mogućnost da doktoriram a nisam ni magistrirao. Mogućnosti ne znače i konzumiranje istih... Siguran sam da imaš mogućnost da slobodno odšetaš do cemtra grada (sloboda) Popenješ se na žardinjeru i održiš govor koji je harizmatičan i prepun intelekta onako specifičan i dopadljiv,populistički (ličnost) i na kraju u znak ličnog bunta skineš gornji deo odeće i pokažeš grudi svima (razuzdanost). I možeš primeniti još neke varijacije na temu koje izlaze iz domene zdrave diskusije...A da li ćeš to učiniti jeste samokontrola u okviru prava i sloboda koje imaš...:)

tol
10-10-2010, 00:56
Tačno. I ja sam imao mogućnost da doktoriram a nisam ni magistrirao. Mogućnosti ne znače i konzumiranje istih... Siguran sam da imaš mogućnost da slobodno odšetaš do cemtra grada (sloboda) Popenješ se na žardinjeru i održiš govor koji je harizmatičan i prepun intelekta onako specifičan i dopadljiv,populistički (ličnost) i na kraju u znak ličnog bunta skineš gornji deo odeće i pokažeš grudi svima (razuzdanost). I možeš primeniti još neke varijacije na temu koje izlaze iz domene zdrave diskusije...A da li ćeš to učiniti jeste samokontrola u okviru prava i sloboda koje imaš...:)

ok..ae ovako...
popnes se na barikade..i zapalis skupstinu..i doguras bager..i krenes u akciju (razuzdanost+ ludilo+bes+maloumlje)...i "poguras" opstu slobodu..i postanes liderom i bez dokrorata..magistrature..diplome..i shkole(ličnost-mudrose-delioc slobode...cenjen i precenjen) :)
ima li tu mesta samokontroli..pravima itd?

misticlady
10-10-2010, 00:58
ok..ae ovako...
popnes se na barikade..i zapalis skupstinu..i doguras bager..i krenes u akciju (razuzdanost+ ludilo+bes+maloumlje)...i "poguras" opstu slobodu..i postanes liderom i bez dokrorata..magistrature..diplome..i shkole(ličnost-mudrose-delioc slobode...cenjen i precenjen)
oprosti tol,ovo neka matematicka formula...:raz_114:

mona
10-10-2010, 00:59
Najveće teškoće i iskušenja za čoveka počinju onda,kada stekne slobodu da radi šta hoće !

Tako je :)

G
10-10-2010, 01:03
ok..ae ovako...
popnes se na barikade..i zapalis skupstinu..i doguras bager..i krenes u akciju (razuzdanost+ ludilo+bes+maloumlje)...i "poguras" opstu slobodu..i postanes liderom i bez dokrorata..magistrature..diplome..i shkole(ličnost-mudrose-delioc slobode...cenjen i precenjen) :)
ima li tu mesta samokontroli..pravima itd?

Ima mesta samokontroli...Na barikadama su oni koji baš i nisu jel...A oni koji imaju samokontrolu sačekaju pravi momenat i zauzmu trezor NB i Saveznu upravu Carina isl...Posle se pojave na koncertu i mašu sa terase...Oni su imali samokontrolu a imaju i slobodu haha ;)

G
10-10-2010, 01:10
Tako je :)

Povikaše seljaci na početku seljačke bune a grof Drašković osudi i ubi Matiju Gupca posle godine 1573...:huh:

kojica
10-10-2010, 08:34
Postoji apsolutna sloboda. Ona se dostiže isključivo umom(duhom).

kojica
10-10-2010, 08:41
a rekla sam da ću biti religiozna samo subotom...:sad:

evo umesto izvinjenja.........

Sloboda nije bozje sjeme pa da ti ga neko da
Sloboda nije zahvalnica procitana abecednim redom
Sloboda nije krilatica reklamnog panoa
Konstruktivna kritika postojeceg stanja
Sloboda je zena
Uzmi je
Sloboda nije podmetanje ideoloski zakrzljale forme
Sloboda nije pometanje ideoloski bilo kakve norme
Sloboda nije jednostavan domaci zadatak
Ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi
Sloboda te ceka
Uzmi je
Datumi
Sjecanja
Kontrola lupa vratima
Regularna predstava
Ko ne pamti iznova prozivljava
Sloboda nije mizantropski odbaceno kukavicije jaje
Sloboda nije uzajamno milovanje idiotskih glava
Sloboda nije referada stanicnih setaca
Ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi
Sloboda je zena
Uzmi je


http://www.youtube.com/watch?v=7EGw4HYTcyo

причалица
10-10-2010, 08:54
meni reek'o jedan drug, kad je čuo da sam ostala sama na nekoliko dana - dakle, sad si slobodanka :)

kojica
10-10-2010, 09:02
Jesi li zaista bila slobodna?

причалица
10-10-2010, 09:04
pa jesam, do sinoć...kad je mlađa kojica došla.
ali, eto...provedoh sve dane na poslu i u kući :huh: i ništa ne uradih sa ''slobodom''

G
10-10-2010, 09:49
pa jesam, do sinoć...kad je mlađa kojica došla.
ali, eto...provedoh sve dane na poslu i u kući :huh: i ništa ne uradih sa ''slobodom''

Jebiga, sačekaj drugu priliku a dotle razmisli... :raz_012:

kojica
11-10-2010, 16:04
ja sam tada sama, nisam slobodna...:sad:

misim.. nekako sam slobodnija dok njih trojica galame po kući...

G
11-10-2010, 16:13
Vidiš ti imaš drugačije viđenje pojma sloboda...
Jeste bez veze ali meni je npr. stvarno lepo kad izađem
iz kupatila i ne moram odmah da se oblačim.
Obzirom da imam 2 ženska deteta prinuđen sam oblačiti se u vrelom kupatilu.
Kad moji odu na put ili kod ženinih roditelja obavezno sebi priuštim
ovu malu slobodicu da nakon kupanja prošetam gol po stanu i popijem pićence
pre oblačenja. Banalan primer poimanja "slobode" ali je iskustveno potvrđen
u mom slučaju...:)

kojica
11-10-2010, 16:15
Kupitjemo ti bande mantil za rođendan. :azn:

Samo da nam kažeš oćeš kratak il dugačak?

Sad su kratki u modi.

G
11-10-2010, 16:17
Kupitjemo ti bande mantil za rođendan. :azn:

Samo da nam kažeš oćeš kratak il dugačak?

Sad su kratki u modi.

Imam ali i to je oblačenje a ja volim...:rumenko:

kojica
11-10-2010, 16:20
Imaš kratak bande mantil? :lol:

G
11-10-2010, 16:25
Imaš kratak bande mantil? :lol:

:rumenko:Malo sam se utovio preko mere.

malavelika
13-10-2010, 20:23
pita Mile...:lol:

Pa kako svako ima svoju predstavu o slobodi, ne bih da čuje samo moj odgovor.

Ja smatram da ljubav bez slobode nije ljubav. Ako ne verujem osobi sa kojom živim, kome ću verovati?
Sloboda je kada možeš da budeš ono što jesi, bez straha da će te voljena osoba zbog toga prezreti
i napustiti.
Sloboda je kada dve osobe shvate da nisu jedna osoba i da ne moraju baš svako interesovanje da dele.
Kada nisu baš svi prijatelji zajednički.. i tako dalje...:lol:
al sam objasnilaaa...:lol:

sloboda u vezi je kad nemam osecaj da se gusim i da me gusi..bilo cime..pitanjima, stavovima, zabranama bilo koje vrste, netolerancijom, neverovanjem...onaj osecaj da si svoj, ali da si deo para..btw, retko se nalazi..taj osecaj slobode, a da je ljubav jos uvek tu..osecaj slobode uglavnom u vezama dodje kad te vise nije briga za onog drugog..mislim, na prvi pogled bas deluje da je suprotno, da si zarobljen u vezi sa nekime koga vise ne volis, ali nije tako..jer od trenutka kada skontas da tog nekog ne volis, slobodan si da radis sta god hoces..pitanje je da li ces to i uraditi...

причалица
13-10-2010, 22:14
sloboda u vezi je kad nemam osecaj da se gusim i da me gusi..bilo cime..pitanjima, stavovima, zabranama bilo koje vrste, netolerancijom, neverovanjem...onaj osecaj da si svoj, ali da si deo para..btw, retko se nalazi..taj osecaj slobode, a da je ljubav jos uvek tu..osecaj slobode uglavnom u vezama dodje kad te vise nije briga za onog drugog..mislim, na prvi pogled bas deluje da je suprotno, da si zarobljen u vezi sa nekime koga vise ne volis, ali nije tako..jer od trenutka kada skontas da tog nekog ne volis, slobodan si da radis sta god hoces..pitanje je da li ces to i uraditi...

to je teško breme slobode.

malavelika
13-10-2010, 22:49
pa takva stvar se papreno i placa...

Tibi
13-10-2010, 22:53
Vi bre ic neznate sta je sloboda, sloboda je kada si udata/ozenjen a zivis sama/sam al to samo ti znas, e to je sloboda, tad si sasvim slobodna/slobodan. Tesko se dodje na to al...neki cak i dodju :pusi:

malavelika
13-10-2010, 22:55
nema pojma tibii..moz da zivis sam, a nikad da se ne osetis slobodnim..:)
nije to to...

G
13-10-2010, 22:57
Vi bre ic neznate sta je sloboda, sloboda je kada si udata/ozenjen a zivis sama/sam al to samo ti znas, e to je sloboda, tad si sasvim slobodna/slobodan. Tesko se dodje na to al...neki cak i dodju :pusi:

Ja sam te razumeo...U pravu si. Meni je trebao priličan broj godina da dostignem to stanje svesti i odnosa prema okolini...:)

Tibi
13-10-2010, 22:58
nema pojma tibii..moz da zivis sam, a nikad da se ne osetis slobodnim..:)
nije to to...
Ti ko da si zeMsko, ne razumes muski jezik :krsti: bre, slobodna si al nisi sama...a sto bi i bio neko sam, jel to sad u modu? :kafa:

malavelika
13-10-2010, 23:01
pa jel sam to rekla negde? ja prva numem da budem sama..mislim mozda i umem, al nikad u zivotu nisam probala, a jesam zivela sama samcijata....a o musko zenskom razumevanju i jeziku smo vec na nekoj temi pricali, ne? :lol:

QueenOfClubs
14-10-2010, 07:21
sloboda u vezi je kad nemam osecaj da se gusim i da me gusi..bilo cime..pitanjima, stavovima, zabranama bilo koje vrste, netolerancijom, neverovanjem...onaj osecaj da si svoj, ali da si deo para..btw, retko se nalazi..taj osecaj slobode, a da je ljubav jos uvek tu..osecaj slobode uglavnom u vezama dodje kad te vise nije briga za onog drugog..mislim, na prvi pogled bas deluje da je suprotno, da si zarobljen u vezi sa nekime koga vise ne volis, ali nije tako..jer od trenutka kada skontas da tog nekog ne volis, slobodan si da radis sta god hoces..pitanje je da li ces to i uraditi...
Не бих се сложила...
Питања, забране, нетолеранција и неповерење нису одраз љубави већ несигурности.
А погрешно је веровање да кад свега тога нема нема ни љубави...
Увек имам осећај да могу све, питање само да ли то уопште желим. ;)
И то ми нико не може узети.
Може да проба, али ја на то реагујем као да ми је прислонио канапче на врат, и реагујем инстинктивно.
Ослобађам се и бежим без освртања.
И... каква је то љубав која ограничава...
Кад волим мени заиста није потребан катанац, испитивања, љубомора или незнамтинијашта да не бих преварила.
То ми ни не пада на памет.
Такође, и кад не волим, ништа ме не може задржати да не одем.
И никакав катанац ту не помаже.

kojica
14-10-2010, 08:22
sloboda u vezi je kad nemam osecaj da se gusim i da me gusi..bilo cime..pitanjima, stavovima, zabranama bilo koje vrste, netolerancijom, neverovanjem...onaj osecaj da si svoj, ali da si deo para..btw, retko se nalazi..taj osecaj slobode, a da je ljubav jos uvek tu..osecaj slobode uglavnom u vezama dodje kad te vise nije briga za onog drugog..mislim, na prvi pogled bas deluje da je suprotno, da si zarobljen u vezi sa nekime koga vise ne volis, ali nije tako..jer od trenutka kada skontas da tog nekog ne volis, slobodan si da radis sta god hoces..pitanje je da li ces to i uraditi...

Tačno.
I vako u teoriji čini se sasvim jednostavno, ali u praksi ima bezbroj nijansi..
i sve se tako brzo menja...:igrac:

malavelika
14-10-2010, 18:20
Не бих се сложила...
Питања, забране, нетолеранција и неповерење нису одраз љубави већ несигурности.
А погрешно је веровање да кад свега тога нема нема ни љубави...
Увек имам осећај да могу све, питање само да ли то уопште желим. ;)
И то ми нико не може узети.
Може да проба, али ја на то реагујем као да ми је прислонио канапче на врат, и реагујем инстинктивно.
Ослобађам се и бежим без освртања.
И... каква је то љубав која ограничава...
Кад волим мени заиста није потребан катанац, испитивања, љубомора или незнамтинијашта да не бих преварила.
То ми ни не пада на памет.
Такође, и кад не волим, ништа ме не може задржати да не одем.
И никакав катанац ту не помаже.

mislim da govorimo o razlicitim stvarima, Kvin
postavljanje pitanja nije samo i iskljucivo znak nesigurnosti
kada si u vezi, braku, sta god, neka pitanja su sasvim normalna stvar..kad muz, ili zena krene da se sprema u 10 uvece da negde ide, naravno da ce druga osoba da pita "e, a gde ces? i sa kime?"..po meni samo nenormalna osoba nece to pitati..ali postoji mnogo nacina da se to pitanje postavi, pocevsi od tonaliteta i stava, do polozaja tela i slicno...
al, opet, nisam htela ni to da kazem
ovo o cemu ti pricas je stvar tvog karaktera, kakva si ti kao osoba i ako zena i to je za svaku pohvalu
ali to nema veze sa osecajem slobode o kojem govorim ja, koji JA prizeljkujem u svojim vezama
na kraju, taj osecaj slobode je sasvim individualan i omedjan je razlicitim stvarima i granicama za svaku osobu
zato i postoji ova tema..da je suprotno, taj pojam bi bio univerzalan, i ne bi ni bilo potrebe diskutovati o njemu

QueenOfClubs
14-10-2010, 18:31
Ако он почне у 10 увече да се спрема за излазак не пада ми на памет да га питам где ће.
Подразумева се да ће сам да ми каже.
А ако не каже, моје питање је бесмислено и понижавајуће за мене, првенствено.
Али, када до тога дође, значи да веза ни не постоји и да одавно нешто дебело не штима.
Кад су питања и објашњења бесмислени...

malavelika
14-10-2010, 18:34
ne mora da znaci..zavisi od odnosa i uspostavljenih pravila dvoje ljudi..
ali, evo drugog primera-neko zove u 10 sati ujutru
da lli ces pitati ko je zvao?
jer, sasvim je normalna ta znatizelja..i kad mi kevu zovu ja bih pitala "e , ko ej bio?" a sto ne bih muza?
da li i tu cekati da on prvi kaze? jer, po meni, postavljanje takviih granica ko prvi sme da pita, ili da kaze i neka stroga definisanja u tom smislu su ono sto ogranicava slobodu
ne bih se osecala komforno i slobodno, ako mi je neprijatno da ga pitam bilo sta
to onda nije sloboda u vezi

QueenOfClubs
14-10-2010, 18:44
Па није, зато и кажем да је то већ крај...
И не кажем да нико никога не пита у браку. :lol:
Мислим, комуникација постоји, али, кад она престане да буде спонтана и отворена, онда се треба запитати.
А оно – он се спрема у 10 увече... сам схватила као нешто што баш и није уобичајено у твом примеру као што је рецимо позив у 10 ујутро...
Е не бих питала таман да ми кљештима ваде речи из уста.
Мада, ја сад стварно другачије гледам на односе у вези ;)

причалица
14-10-2010, 18:58
Мислим, комуникација постоји, али, кад она престане да буде спонтана и отворена, онда се треба запитати.


pa, možda je spontano zatvorena....po slobodnoj volji....nije nemoguće ni to.

QueenOfClubs
14-10-2010, 19:24
Спонтано затворена тешко.
То је последица нечега.

причалица
14-10-2010, 19:56
Спонтано затворена тешко.
То је последица нечега.

kao i spontano otvorena :lol:

malavelika
14-10-2010, 21:36
Па није, зато и кажем да је то већ крај...
И не кажем да нико никога не пита у браку. :lol:
Мислим, комуникација постоји, али, кад она престане да буде спонтана и отворена, онда се треба запитати.
А оно – он се спрема у 10 увече... сам схватила као нешто што баш и није уобичајено у твом примеру као што је рецимо позив у 10 ујутро...
Е не бих питала таман да ми кљештима ваде речи из уста.
Мада, ја сад стварно другачије гледам на односе у вези ;)

opet se ne razumemo :)
ja rekoh da sloboda u vezi nije kada ne mogu slobodno i bez dvoumljenja da postavim takva pitanja
i uopste, kad sam spomenula" pitanja"nisam bas mislila na klasicno postavljanje pitanja u vezi, vec vise na..sta znam neka neizgovorena pitanja i u sebi, i u vezi onog drugog...
ne vredi, Kvini, ti i ja smo suvise razlicite, i suvise razlicito shvatamo neke stvari
a, i ja sam valjda sad u nekom takvom periodu da sve suvise komplikujem..a, ti si vec zavrsila sa tom fazom :lol:

QueenOfClubs
15-10-2010, 06:00
Не разумемо се јер ти причаш о слободи тела а ја духа.
Рекох тамо негде да човек и у затвору може бити слободан.
И још свашта нешто рекох...
Слободу нам нико не може ограничити до ми сами.
Па и у вези...

G
15-10-2010, 07:35
Sloboda je kad umeš, smeš, želiš i možeš...:)

malavelika
15-10-2010, 14:12
Не разумемо се јер ти причаш о слободи тела а ја духа.
Рекох тамо негде да човек и у затвору може бити слободан.
И још свашта нешто рекох...
Слободу нам нико не може ограничити до ми сами.
Па и у вези...


ne
ne pricam o slobodi tela, niti duha, jer meni te dve slobode nisu zasebne, ne priznajem ih kao zasebne i ne racunam ih u slobodu
dzaba muslimanskoj zeni iza burke sloboda duha, moz je koristi samo za astralnu projekciju
dzaba nekome da Brensonovim virgin galaktikom ode turisticki u svemir, ako duh moz da mu se spakuje u bocicu od upsarina
ne vidim kako je sloboda tela -sloboda da svom partneru postavis pitanje koje zelis, a da se pri tome osecas slobodno da to uradis, ili da nemas potrebu da postavljas pitanja, npr? o kakvoj slobodi tela sam ja onda govorila?
ne definitivno govorimo o razlicitim slobodama, tj razlicito shvatamo slobodu
ti si svoju slobodu ocigledno nasla, ili si se izborila za nju, ja moju jos uvek trazim, ali plasim se da je u onom obliku u kome je zelim-necu naci

G
23-10-2010, 02:18
Sloboda je voleti onu osobu koja voli tebe i istovremeno davati, primati i uživati u deljenju vremena, prostora poljubaca, osmeha ...

malavelika
23-10-2010, 10:00
mislim da slobodu, G, ne treba uvek meriti i omedjavati onime sto delis i razmenjujes sa tom drugom osobom, ovo o cemu ti pricas je prosto ljubav, a sloboda u toj ljubavi bi bila u postojanju te dve osobe kao dva zasebna entiteta, u nekoj "licnoj"slobodi koja postoji bez obzira koliko nekog volimo i koliko taj neko voli nas...taj neki nas mali, licni "prostor" koji nicim nije "ugrozen"od strane oog drugog...moze biti prostor u glavi, ili u bukvalnom smislu, svejedno, nesto samo nase sto ona druga osoba nema potrebe na kontrolise, nadzire, upada tu...ljudi koji su istovremeno "svoji"bez obzira sto su u sretnom paru, koji ne svode sve na "mi"vec zadrzavaju i ono "ja"su po meni slobodni..za razliku od mase onih koji cim se nadju u vezi, braku, ljubavi, odmah postaju "mi i samo mi", i ne postoje vise onakvi kakvi su bili...

Mile sa klise
23-10-2010, 10:58
O slobodi je džaba pričati onom koji slobodan nije , a slobodnom nema potrebe pričati o njoj

G
23-10-2010, 11:56
mislim da slobodu, G, ne treba uvek meriti i omedjavati onime sto delis i razmenjujes sa tom drugom osobom, ovo o cemu ti pricas je prosto ljubav, a sloboda u toj ljubavi bi bila u postojanju te dve osobe kao dva zasebna entiteta, u nekoj "licnoj"slobodi koja postoji bez obzira koliko nekog volimo i koliko taj neko voli nas...taj neki nas mali, licni "prostor" koji nicim nije "ugrozen"od strane oog drugog...moze biti prostor u glavi, ili u bukvalnom smislu, svejedno, nesto samo nase sto ona druga osoba nema potrebe na kontrolise, nadzire, upada tu...ljudi koji su istovremeno "svoji"bez obzira sto su u sretnom paru, koji ne svode sve na "mi"vec zadrzavaju i ono "ja"su po meni slobodni..za razliku od mase onih koji cim se nadju u vezi, braku, ljubavi, odmah postaju "mi i samo mi", i ne postoje vise onakvi kakvi su bili...

Lepo si ovo napisala...Pročitao sam nekoliko puta i mislim da mi je ovaj post stigao u pravom trenutku da sagledam dešavanja u mojoj okolini i u meni samome. Ponekad zaista kao deo nečega lako možemo ugroziti slobodu nekoga drugoga a da toga nismo ni svesni...

Cruz
10-02-2012, 10:41
sloboda je kada volis svim srcem i kada si voljen a niko nikoga pri tom ne gusi i ne sputava

naki
10-02-2012, 12:08
sloboda je kada volis svim srcem i kada si voljen a niko nikoga pri tom ne gusi i ne sputava
:dada: i cini te srecnim sto postojis i svoju dusu ispunjavas bozanskom emocijom ljubavi ka drugom bicu... dok rastes duhom, i oslobadjas se okova realnosti...da, da, sloboda :dosada:...

Cruz
10-02-2012, 12:19
u sve mi diraj, samo u slobodu NE! :))))))))))))

Vragolanka
10-02-2012, 12:51
čim zavoliš odrekao si se slobode.

DaDole
10-02-2012, 13:08
čim zavoliš odrekao si se slobode.
:bravo: e,to me podsjetilo na Ujevića koji kaže da je ljubav po definiciji,ropstvo

Cruz
10-02-2012, 14:23
ma jok, ja se ne odricem... odricanje me asocira na onu temu gde smo pricali o tome kako zelimo da promenimo partnera :nene:

naki
10-02-2012, 14:56
:bravo: e,to me podsjetilo na Ujevića koji kaže da je ljubav po definiciji,ropstvo
robujes voljenoj osobi? robujes sebi? robujes toj ljubavi? :srpski:
kome se robuje :hm: ?

Steppenwolf
10-02-2012, 15:12
Sloboda je privid a ljubav je ropstvo.

ruza
10-02-2012, 15:24
Sloboda je stanje uma koje čovek stvori kada otkači sve veze...bio sam ili s nekim, slobodan je onaj koji diše, koji misli i voli...

Steppenwolf
10-02-2012, 15:44
I robijas moze da dise, misli i voli a ne moze da izadje iz zatvora.
E sad se moze reci da je duhovno slobodan ali kakva je to sloboda duha kad te neko kinji a ti to ne mozes da sprecis.

ruza
10-02-2012, 15:47
Resis to u svojoj glavi, fizicka nije isto sto i psihicka povreda, fizicka vise boli, ali lakse prodje... ali eto da ne fiozofiram,u jednoj reci za mene je sloboda LETENJE

Steppenwolf
10-02-2012, 15:51
Da ne filozofiram i osecaj letenja je privid.

ruza
10-02-2012, 15:53
Mislila sam na čin sedenja u avionu ... :)

mrav
10-02-2012, 15:57
pazi vamo da resimo dilemu.
stav 1. tačka 1. paragraf3.
Sloboda je kad jedan supruznik moze slobodno da se složi sa stavom drugog supružnika bez vršenja pritiska sa strane ili od strane drugog supružnika, a u cilju slobodnog protoka sreće kako jednog tako i drugog supružnika.

Steppenwolf
10-02-2012, 15:58
Hahaha, to je vec za drugu temu "da li se osecate slobodnim dok letite avionom".

причалица
10-02-2012, 19:40
:bravo: e,to me podsjetilo na Ujevića koji kaže da je ljubav po definiciji,ropstvo

iako je ujević, ne mora da znači da je u pravu :lol: nego, jednostavno, nije imao sreće u ljubavi :namcor: žao mi je.

ljubičica
10-02-2012, 20:47
ne.
sloboda je kad si sam.
tacka.

Vragolanka
11-02-2012, 16:38
ne moraš da budeš 'sam'...
samo emocije pod ključ. ende! :lol:

ljubičica
11-02-2012, 17:08
ako nema emocija, onda jesi sam.
dal nekog kreses, ili sa nekim zivis..manje je bitno..

Vragolanka
11-02-2012, 17:14
ako sa nekim živiš, a nema emocija, to tek nije sloboda...

ljubičica
11-02-2012, 19:13
i tako zatvorismo krug.:zrika:

vrludava
19-02-2012, 15:50
pita Mile...:lol:

Pa kako svako ima svoju predstavu o slobodi, ne bih da čuje samo moj odgovor.

Ja smatram da ljubav bez slobode nije ljubav. Ako ne verujem osobi sa kojom živim, kome ću verovati?
Sloboda je kada možeš da budeš ono što jesi, bez straha da će te voljena osoba zbog toga prezreti
i napustiti.
Sloboda je kada dve osobe shvate da nisu jedna osoba i da ne moraju baš svako interesovanje da dele.
Kada nisu baš svi prijatelji zajednički.. i tako dalje...:lol:
al sam objasnilaaa...:lol:

Ovo je najčešća ljubav, bez slobode. Ograničena svim i svačim. Nema veze sa povjerenjem nego sa osjećajem sigurnosti. Vjeruješ mu i kažeš mu kako si ti poslal onaj anonimni dopis šefici... Ali nećeš mu reći da si prije njega bila u "threesome" sexu sa dvojicom kolega. Vidiš razliku?

ljubičica
19-02-2012, 16:57
istinu moze cuti samo onaj ko je moze podneti, i razumeti.
znaci, onaj koji ima isti pogled na svet, ljude, ljubav, sex, zivot ..i sve ostalo na kugli zemaljskoj.
retko je.
nisam ni verovala da postoji.