Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Da li lažete sami sebe?



Пркос
08-06-2010, 13:17
Da li vam je lakše da ličnu traumu suzbijete tako što ćete ignorisati realnost?
Da li vam je lakše da zažmurite na neke stvari?

Eufemizam u govoru često odaje ljudsku sklonost ka krivljenju stvarne slike, zarad psihofizičke koristi.
Ja lično poštujem, znanje, istinu i realnost, kakvi god da su. Smatram da suočavanje sa strahovima jača svest i priprema čoveka na staloženu reakciju u iznenadnim, a nelagodnim situacijama.


Kakav je vas stav?

Zazijavalo
08-06-2010, 13:30
Ih, jašta neg se lažemo. :lol:
Nekad je to jedini način da odeš još malkice dalje bez rupe u slepoočnici.

Na priliku, nađeš finu devojku koja kao da je pala sa zvezdane maglice kad su vile išle na kolektivni godišnji odmor. I, mada je sasvim jasno da će to biće nakon žalosno malog broja godina da se pretvori u vračaru koja će ti zagorčavati život, ti slažeš sebe da će uvek ostati onakva kakva je bila kad si je prvi put ugledao i polomiš se da je osvojiš, umesto da je umlatiš kocem da u budućnosti ne muči ni tebe ni sebe. :pusi:

Ciciban
08-06-2010, 13:47
Zazmuriri ispred nekih stvari po meni ne znaci uvek i lagati samog sebe.
Neznam, ja to shvatam kao svesno cenzurisanje negativnih misli, prirodni odbrambeni mehanizam, jer ponekad preterano nepotrebno kukumavcimo zbog sitnice, a sve to zavisi od perioda u kom se trenutno nalazimo. O vecimstvarima se iole normalan covek ne bi mogao slagati, ali se zato kod sitnica ukljuci taj "odbrambeni mehanizam" pa se nekako lakse prebrodi dok ne prodje :). Meni to logicno ( bar kad se radi o manje bitnim stvarima) , jer je bolje boritise s problemom gledajuci ga s vedrije strane. :kojica:

причалица
10-06-2010, 19:46
ma, ne lažem ja sebe....ali, nekad ne mogu da se pomirim s istinom, pa se razbolim i tako.

Mile sa klise
10-06-2010, 22:35
ne .

Мал занимљивост пре неких месец дана у свадби његове сестре , мој другар који стално нешто петља али је готиван лик ,прилично напит.,приђе ми и каже
"Брате ...цео живот лажем сам себе , ал боље да се сам лажем него да ме лажу други.Ал молим те немој да кажеш овим мојима да сам ти то признао."

Vragolanka
10-06-2010, 22:42
Ne, nije mi lakše da zažmurim, zato što je otrežnjenje iz tog sna teže od prihvatanja realnosti... Nije lako ni prihvatiti, ali mi je daleko strašnija varijanta zataškavanja, ili odlaganja neizbežnog... pod ovim, ili onim opravdanjem.
Ne kažem da vidim sve kristalno jasno, ali nisam sklona iluzijama. I drago mi je što je tako, malo šta može da me uhvati nespremnu.

mona
10-06-2010, 22:47
Ne lazem sebe, suocavanje sa istinom samo jaca coveka i osposobljava ga za dalju borbu...

QueenOfClubs
11-06-2010, 07:27
Da li vam je lakše da ličnu traumu suzbijete tako što ćete ignorisati realnost?
Da li vam je lakše da zažmurite na neke stvari?

Eufemizam u govoru često odaje ljudsku sklonost ka krivljenju stvarne slike, zarad psihofizičke koristi.
Ja lično poštujem, znanje, istinu i realnost, kakvi god da su. Smatram da suočavanje sa strahovima jača svest i priprema čoveka na staloženu reakciju u iznenadnim, a nelagodnim situacijama.


Kakav je vas stav?
Како ћемо се суочити са неком ситуацијом зависи од типа личности и онога што смо научили у детињству посматрајући своје најближе у таквим ситуацијама.
Неко прихвата пре, неко касније, неко лакше, неко теже, неко плаче док то не избаци из себе, неко крије бол у себи, неко се разболи...
Свако се суочи са проблемом или болом кад тад. Нико од тога није побегао, а који ће одбрамбени механизам применити и не зависи много од његове одлуке...
Не могу да осуђујем људе зато што нису исти као ја. Свако се бори онако како уме. И то је ОК.

А како се ја борим... Нисам имала неке велике губитке у животу. А за ове мање... Волим сама да се суочим, никога не мешам, не причам док све не прође.
Прво, не волим никога да оптерећујем својим проблемима, а друго, не желим нико да се меша и утиче на моју одлуку.
Трудим се да увек задржим ведар дух, јер, живот ме је научио да је сваки проблем решив, а ови мањи губици се брзо надокнаде.
Важно је да човек себи не дозволи очај.

причалица
12-06-2010, 11:25
1997 погинуо ми друг 22 године је имао,после сахране смо на даћи , ја сам тужан , бесан , кажем"нема Бога" његов отац који седи поред мене каже" Сине мој то немој никада више да кажеш. јер ако је тако ја немам више разлога да живим."

lepo ti reče čovek.
to što neko misli da se zavaravamo verom u večni život nije strašno, biće njima užasno kad shvate on zaista postoji.

Mile sa klise
12-06-2010, 20:06
Неко своди живот на чисту тренутну материју , неко осећа и разуме да је живот много више

причалица
13-06-2010, 20:36
danas slagah sebe da ću imati snage da odradim sve što treba...i u tom laganju sam zaspala....onda je zvonio telefon, zove me brat, pričamo... a ja ubeđena da je ponedeljak. pita on:

- je l gledaš utakmicu?
- kakvu utakmicu?
- pa mi sa ganom.
- pa to je bilo juče.
- kako juče? ej, bre sad igraju...čekaj, je l danas nedelja?
- nije, bre, ponedeljak je.
...onda muk s druge strane...i onda:
- je l ti to mene zajebavaš?
auuuuuuuuuuuuu, što mi je bilo neprijatno!

Sibi
14-06-2010, 20:21
Lažem sve u šesnaest ... mislim sebe :sojka:

Sunce
14-06-2010, 20:22
Ponekada

mona
22-06-2010, 06:06
Ne . :trepp:

Hexy De OZ
29-06-2010, 17:48
Ne lažem sebe, ali vidim da je drugim ljudima prihvatljivije da čuju laž nego da prihvate istinu kao takvu.

причалица
29-06-2010, 19:33
pa, ako lažem...onda se brzo ispravim...ne volim laž, sve mi se vidi na licu :neutral:

Only Marko now
14-07-2010, 23:56
Ista stvar ovde. Ne mogu da sakrijem laz ni od sebe, zamisli.:shocked:

andromeda
29-07-2010, 09:30
mrzim lazove i laz

ne lazem sebe niti ima potrebe za tim

covek treba biti svestan svega i ne bezati od odgovornosti ili neceg drugog pa lazuci sebe imati opravdanja za neke stvari

lider
06-08-2010, 17:39
mrzim lazove i laz

ne lazem sebe niti ima potrebe za tim

covek treba biti svestan svega i ne bezati od odgovornosti ili neceg drugog pa lazuci sebe imati opravdanja za neke stvari

Gotovo smem da tvrdim da svi kadkad lažemo sebe.I to nije strašno, to je jedna vrsta optimizna i podstrek.

Sagacity
08-08-2012, 07:40
I kad mi je bilo najteže nisam imala potrebu da se lažno tešim. Bolje se suočiti sa istinom ili sa nekim problemom odmah, nego odlagati iste za kasnije.
U najgoroj poziciju su ljudi koji nisu svesni sebe ili ne žele da budu svesni sebe, svojih kvaliteta i mogućnosti, pa lažući sebe stvaraju lažnu nadu i očekivanja koja kasnije crpe energiju i dovode do maksimalnog razočarenja...:aha:

DaDole
08-08-2012, 08:28
U ljudskoj je prirodi da ponekad kao noj zagnjuri glavu u pijesak..da ponekad zažmiri sam pred sobom..problem nastaje ako to radi dugo.
Najteže je sa sobom..priznati sebi veliki je korak..