PDA

Pogledaj Punu Verziju : Oskudacija



kojica
10-06-2010, 21:00
ili ekonomska kriza...:lol:

Kako objasniti detetu šta je to? Treba li uvek biti pomalo štedljiv, da do naglih oscilacija ne bi došlo?
Eto na primer.. znam neke roditelje koji bez obzira koliko imaju, deci uvek pružaju isto.. i nema
oscilacija... hm..
Greše li?

Goodfather
10-06-2010, 21:01
misim da ja grešim :stidljiva:

причалица
10-06-2010, 21:07
trudim se da deca ne rastu sa rečenicom ''nema se''....ali, to nije po cenu svega.
mislim, gledam da izmirim sve ovbaveze prema državi i sve, i - onda sve za njih....činjenica je da smo mm i ja skromni po pitanu svega - i hrane i odeće i izlazaka...ali, za decu mi nikad nije žao da dam - od patika do školovanja ( da ne pričam i exurzijama, džeparcu, frizeru, manikiru....devojke su, treba im)
a u p.m.!
kome ću da dam ako ne njima?

Vragolanka
10-06-2010, 21:08
"mama, idem ovih dana da kupim patike, već sam video jedne koje mi se sviđaju, air max, nisu skupe, samo 9.000."
Dobro, sine, kupićeš, ali ne može ovih dana... to je pola mamine plate. Do početka nove školske ih kupuješ, sigurno.

I šta dalje da mu objašnjavam, ono za platu je skontao, ali mu je drago što će patike ipak dobiti. Inače, on je dete koje retko kada nešto traži, uvek je zadovoljan, u školi odličan, poslušan, moj mali odgovorni čovek od poverenja... zalužio je da dobije mnogo više. Nije mi ovo merilo šta i koliko, dete je jednostavno takvo... i to ne treba posebno da se nagrađuje, naročito ne materijalnim stvarima... samo pokušavam da dočaram situaciju. :lol:

Inače, dok nije počela ova "kriza", imalo se, ali ja imam i neke principe... ne kupijem sve na šta pokažu prstom... prihvataju stanje ovakvo kakvo jeste, trenutno i ne vidim da im nešto teško pada, iako su navikli na mnogo više. Išli su na rekreativnu, na hrani se ne štedi... ostalo zavisi od nekih drugih faktora.

Oscilacija mora da ima... ne mogu da trošim ono što nemam.
A mora da postoji i granica, bez obzira kakve su mogućnosti.

причалица
10-06-2010, 21:10
tačno - ne treba trošiti ono što ne postoji kao zarađen novac. to je užas, najtmer.

QueenOfClubs
10-06-2010, 21:18
мој син је трошаџија.
воли скупу гардеробу, најквалитетнији сладолед, изволеле су му се свидети једино патике од 20.000, htc мобилни...
паризер неће ни да помирише. нерадо иде превозом и закера за места у биоскопу... па и за сам биоскоп...
досадио му је египат, мало пре је полудео кад је чуо да ће ићи у грчку с бабом и дедом.
"у оном мору ја да се купам"
ја причам и причам ал не вреди.
одакле му тај потрошачки менталитет, не могу да знам.
ал опет, с друге стране, ако немамо, не прави проблем.
само, он неће ни пити сок ако нема за онај који воли и у стању је да иде у поцепаним патикама док не буде могао да добије оне које хоће.
што је можда и добро... а можда и није. откуд знам.
а и није грабежљив ни саможив. данас, колико сам полудела јер потрошио 1.800 (додуше од свог џепарца) на једнодневни излет (а имао је и храну и сокове и воду),
толико ме одушевио кад је рекао да је нашао у парку 400 динара и дао другу који је пошао са само 150 динара.
пружам колико могу и имам. ал он се увек некако "уклопи" да добије оно што жели.
својевремено је штедео годину дана и купио компјутер.
а што се тиче светске економске кризе, села сам и објаснила му...
како је све почело у америци и до чега је то довело. сад му је јасно.
и стално се распитује шта би он то могао да ради а да се исплати.
теши ме једино што знам да није тип криминалца. не воли тај много узбуђења.

причалица
10-06-2010, 21:25
tvoj sin je super...i ja kad nemam za ''danhil'' - ne kupujem cigare....
naša deca razumeju šta znači - ''strpite se''. to moraju da znaju, ali ne želim da non-stop žive uz to...i zasto im ispunjavam želje.
zašto? ne, ne zato što sam snob...nego zato što mi je u glavi rečenica mog oca (kad sam ga pitala koliko para treba da ponesem na zajedničko letovanje):
- pile moje, ideš sa svojim tatom...ne brini se za pare, nego uživaj!
našoj deci želim da izgradim taj osećaj sigurnosti da će biti, kao što će i biti...ako bude zdrave glave.

kojica
10-06-2010, 21:56
U principu u Srbiji je stalno ekonomska kriza... većih ili manjih razmera, ali je kriza..
Samo političari, trubaduri i kriminalci žive u raskoši.
Ali hajde da pričamo o oscilacija koje se ne tiču toga da li letujemo u hotelu sa pet zvezdica ili ne idemo na letovanje uopšte.
Pričamo o oscilacijama između toga da li jedemo šunku ili parizer. :lol:

Znam porodice sa po petoro ili više dece, gde je svako dete sebi steklo krov nad glavom i porodice sa jednim ili dvoje dece de su izgurali roditelje u vikendice...
Naravno, to nije pravilo, ali recimo da je u pitanju neka većina.
Vršnjaci koji su preko omladinske brali breskve da bi sebi nešto priuštili,
u većini slučajeva su se bolje snašli u životu od onih kojima su roditelji sve pružali.
Mi imamo običaj da im kažemo, ''ne može'' ili ''odluči se'', ne samo zbog toga
da bi se jednoga dana suočili sa krizom lakše. Svaka kriza je teška i suočiće se
ako ne sa nama, a ono kada sami budu roditelji. To im govorimo da bi shvatili vrednost novca.

G
10-06-2010, 21:57
Nema oskudacije. Kad je oskudacija razmenite evre ! Stipse:igrac:

G
10-06-2010, 21:58
Tajo se raspojasao danas...Deca dobra i ima da bude:raz_128:

G
10-06-2010, 21:59
Novac ima samo upotrebnu vrednost. Papir al koristan....:P

причалица
10-06-2010, 21:59
mi ne jedemo parizer nikada...čak ni mačka.
dakle, ako nema za poštenu pršutu, onda se jede poštena slanina ili čvarci...dakle, uvek se ima za osnovno.
ali uvek, daj Bože.

Vragolanka
10-06-2010, 21:59
Pokaži im samo kursnu listu, shvatiće "vrednost" domaće valute.

причалица
10-06-2010, 22:00
ma, domaća valuta je super...kakava je bila 90ih.

G
10-06-2010, 22:03
Biće bolje ! Rekao mi Mlađa...

QueenOfClubs
10-06-2010, 22:04
U principu u Srbiji je stalno ekonomska kriza... većih ili manjih razmera, ali je kriza..
Samo političari, trubaduri i kriminalci žive u raskoši.
Ali hajde da pričamo o oscilacija koje se ne tiču toga da li letujemo u hotelu sa pet zvezdica ili ne idemo na letovanje uopšte.
Pričamo o oscilacijama između toga da li jedemo šunku ili parizer. :lol:

Znam porodice sa po petoro ili više dece, gde je svako dete sebi steklo krov nad glavom i porodice sa jednim ili dvoje dece de su izgurali roditelje u vikendice...
Naravno, to nije pravilo, ali recimo da je u pitanju neka većina.
Vršnjaci koji su preko omladinske brali breskve da bi sebi nešto priuštili,
u većini slučajeva su se bolje snašli u životu od onih kojima su roditelji sve pružali.
Mi imamo običaj da im kažemo, ''ne može'' ili ''odluči se'', ne samo zbog toga
da bi se jednoga dana suočili sa krizom lakše. Svaka kriza je teška i suočiće se
ako ne sa nama, a ono kada sami budu roditelji. To im govorimo da bi shvatili vrednost novca.
Кад смо код шунке, неће ни њу да једе. Превише је водена, што јес јес.
Питање је како избалансирати. Да дете схвати колико је новац битан а да опет не постане његов роб.
Да не схвати живот као трку за новцем и да живот није пропао ако се живи просечно.
Дакле, како избећи било коју од крајности?

kojica
10-06-2010, 22:04
Pokaži im samo kursnu listu, shvatiće "vrednost" domaće valute.

o.. to je i ovo moje mlađe shvatilo.. dao mu je tata 20 švajcaraca i objasnio mu koliko
dinara može da kupi za te pare...:lol:

QueenOfClubs
10-06-2010, 22:05
Nema oskudacije. Kad je oskudacija razmenite evre ! Stipse:igrac:
Или узмите из ОНЕ кутије, или имате ваљда чекове... :lol:

причалица
10-06-2010, 22:05
ne znam kako vaša deca, ali našoj je svejedno da li dobiju dinare ili evre...uvek potroše namenski....i meni se to sviđa - ako imaju novac, da ga troše na ono što im treba.
odavno je prošlo sufliranje šta bi trebalo da kupe za novac koji ''imaju''.

Vragolanka
10-06-2010, 22:08
Кад смо код шунке, неће ни њу да једе. Превише је водена, што јес јес.
Питање је како избалансирати. Да дете схвати колико је новац битан а да опет не постане његов роб.
Да не схвати живот као трку за новцем и да живот није пропао ако се живи просечно.
Дакле, како избећи било коју од крајности?

Mislim da je ovde više stvar ukusa, karaktera, stava... više nego stvar "vrednosti".... u tvom slučaju. Što je na neki način dobro... Moj mlađi sin je sa 5 godina znao da kaže: nisi to trebala da kupuješ, ja to nikada neću obući. :mrgreen:
Isto vaspitani, pod islim uslovima rasli... a tako različiti karakteri.

G
10-06-2010, 22:10
Shvataju oni bolje nego mi vrednost novca. Oni su otvoreni za saznanja i nisu kao mi. Čuvaj, štedi, Ma živi bre! To je filozofija koja ima debelog osnova. Ljudi ceo život rade i stvaraju za par suza i venaca i drvenu kutiju od čamovine. Ma ko ga ebe Živi danas za danas ! Svaka generacija neka stvara za sebe. što bih ja stvarao za 5 narednih generacija i uskraćivao sebe za stvari koje želim imati. Nisam za razbacivanje ali da sam što bi se reklo u Bosni "troškali" jesam.:igrac: Zato veselo ! Nema oskudacije...

Vragolanka
10-06-2010, 22:12
o.. to je i ovo moje mlađe shvatilo.. dao mu je tata 20 švajcaraca i objasnio mu koliko
dinara može da kupi za te pare...:lol:

Vidiš... najbrži način da shvate koliko malo vredi novac, bar ovaj domaći... kakva država, takva i valuta... :mrgreen:

Najbitnija stvar u ovim našim uslovima, koji i diktiraju vrednosti ne samo luxuza, već i osnovnih potreba... je snalažljivost... Sad, to može da bude obrazovanje, a može da bude i nešto drugo... sredina je najgora solucija... Ako budu pametni, otići će negde preko.

причалица
10-06-2010, 22:12
tačno je da su različite, iako su kojice...
na primer, ova starija bi potrošila Boga Oca....a ova mlađa čeka da joj se da, koliko god...ipak, dajem im isto, što se tiče materijalnog (ovde ne pričamo o drugome, a?)...i šta?
starija, koja bi potrošila Boga Oca, potroši pare super, namenski, a mlađa potroši pare.....fiiiiiiiiiiiiiiiii! ne vidiš ništa od para...
u stvari, ne znam šta je više super, jer samo razmišljam da bi bilo dobro da i jedna i druga mogu sebi da priušte svoj način življenja.
dakle, ova koja troši namenski - da može da zaradi za to...a ova druga koja potroši pare bezveze - takođe da može da zaradi za bezveze....

G
10-06-2010, 22:18
Deca su dobra i život će ih učiti teškim stvarima. Dok su ćere kod mene ima da uživaju. A kasnije ako ih zetovi budu drilovali ima da rade mengele ! Sin je snalažljiv već sad. taj je promenio mobilnih koliko ja nisam video. Izvaćari bake za čas...Šmeker bre. Obožavam ih svo troje.Divni su! Nek uživaju kad ja nisam stigao onih smrdljivih 90-ih kad sam bio mlad.

kojica
10-06-2010, 22:27
Кад смо код шунке, неће ни њу да једе. Превише је водена, што јес јес.
Питање је како избалансирати. Да дете схвати колико је новац битан а да опет не постане његов роб.
Да не схвати живот као трку за новцем и да живот није пропао ако се живи просечно.
Дакле, како избећи било коју од крајности?
Ja nekako ne mogu da se odlučim da li si rob onda kada vodiš računa o tome da prištediš za crne dane,
ili onda kada rasipaš pa ti se osladi i najednom nema više.
ona jevrejska ''da bog da imao pa nemo''
Ne mogu da pomislim da nemam neki štek iz koga ću daleko bilo moći jednoga dana da platim lek
za svoje najbliže. Neka me to čini i robom, ali ja prosto ne mogu da funkcionišem drugačije.

A prioriteti.. pa više nisam sigurna da se deca rađaju kao potpuno prazni fajlovi, jer razlika uvek
postoji među decom bez obzira na vaspitanje..
mada, vaspitanje ipak ima veliku ulogu...
Našima nikada nije bila zabavna ni najskuplja igračka ako neko od nas dvoje ne sedne na pod
da se sa njima igra.
I koliko god pokušali nečim da ih ''podmitimo'' ne bi li ugrabili malo vremena za sebe, ne uspeva nam...
Jedino što pali su treninzi. :lol:
I mislim da je to presudno. Vreme i pažnja koju im posvećujemo. Da jednoga dana shvate
i cene nas po tome koliko smo im ljubavi pružili, a ne po tome koliko smo im pružili novca.

причалица
10-06-2010, 22:31
poslednji pasus je ono što bih da podvučem...mogu zaista da se nadam da je to - to.
ipak, ''bele pare za crne dane'' nekako se uvek nađu i neću o tome da mislim, bre.
p.s. a ona jevrejska se odnosi na decu, a ne na pare :( i ne pominjem je.

Vragolanka
10-06-2010, 22:33
Ja nikad ne štekam za "crne dane"... kako da uživam pod takvom tenzijom?
Krpim samo za blisku budućnost... kupovinu neka krupnije stvari, more... i tako to... :lol:

G
10-06-2010, 22:34
Ja nekako ne mogu da se odlučim da li si rob onda kada vodiš računa o tome da prištediš za crne dane,
ili onda kada rasipaš pa ti se osladi i najednom nema više.
ona jevrejska ''da bog da imao pa nemo''
Ne mogu da pomislim da nemam neki štek iz koga ću daleko bilo moći jednoga dana da platim lek
za svoje najbliže. Neka me to čini i robom, ali ja prosto ne mogu da funkcionišem drugačije.

A prioriteti.. pa više nisam sigurna da se deca rađaju kao potpuno prazni fajlovi, jer razlika uvek
postoji među decom bez obzira na vaspitanje..
mada, vaspitanje ipak ima veliku ulogu...
Našima nikada nije bila zabavna ni najskuplja igračka ako neko od nas dvoje ne sedne na pod
da se sa njima igra.
I koliko god pokušali nečim da ih ''podmitimo'' ne bi li ugrabili malo vremena za sebe, ne uspeva nam...
Jedino što pali su treninzi. :lol:
I mislim da je to presudno. Vreme i pažnja koju im posvećujemo. Da jednoga dana shvate
i cene nas po tome koliko smo im ljubavi pružili, a ne po tome koliko smo im pružili novca.

Tačno od reči do reči. Samo i dalje tvrdim da je pogrešno razmišljati 100 godina u napred. Graditi im kuće ko tvrđave a ne omogućiti im patike koje žele "danas" i kintu za bilijar. I onu rukavicu za skidanje šminkice i onaj preparatić i dezodoransić. I Ćale brate vodim ribu (keš) itd... Znači daj malo danas i odmah. I naravno za najmlađu sladoleeeeed ! Ja se mog ćaleta ne sećam po nekretninama i po nameštaju i tepisima. Sećam ga se po tome da je voleo život ! Voleo je....Ma šta ja pišem...

причалица
10-06-2010, 22:35
ne štekam ni za šta.
živim od danas do sutra, sa verom u svetlu budućnost....i tako 20 i kusur godina...i - ide, bre, nekako....ebem li ga.
zato kažem, neću decu da opterećujem sa ''nema''.
ima, bre i biće.

G
10-06-2010, 22:36
ne štekam ni za šta.
živim od danas do sutra, sa verom u svetlu budućnost....i tako 20 i kusur godina...i - ide, bre, nekako....ebem li ga.
zato kažem, neću decu da opterećujem sa ''nema''.
ima, bre i biće.

Ma to sam hteo da kažem pričalice. Bravo !:)

kojica
10-06-2010, 22:43
Tačno od reči do reči. Samo i dalje tvrdim da je pogrešno razmišljati 100 godina u napred. Graditi im kuće ko tvrđave a ne omogućiti im patike koje žele "danas" i kintu za bilijar. I onu rukavicu za skidanje šminkice i onaj preparatić i dezodoransić. I Ćale brate vodim ribu (keš) itd... Znači daj malo danas i odmah. I naravno za najmlađu sladoleeeeed ! Ja se mog ćaleta ne sećam po nekretninama i po nameštaju i tepisima. Sećam ga se po tome da je voleo život ! Voleo je....Ma šta ja pišem...

a šta li ja pišem...:lol:

ja se sećam moje mame po tome što je heklala, a tate po tome što nikad nije bio kući..
i briga me koliko su kad imali ili nemali, ja sam bila sama..

i vazda sam radije išla kod babe kod koje sam jela hleb, mast i šećer, jer mi je pričala priče
i smejala se sa mnom do besvesti
nego kod one koja je vazda bila u kuhinji i kupovala mi sve i svašta..

od čitave moje priče si se uvatijo za štek...:lol:

причалица
10-06-2010, 22:45
Deca su dobra i život će ih učiti teškim stvarima. Dok su ćere kod mene ima da uživaju. A kasnije ako ih zetovi budu drilovali ima da rade mengele ! Sin je snalažljiv već sad. taj je promenio mobilnih koliko ja nisam video. Izvaćari bake za čas...Šmeker bre. Obožavam ih svo troje.Divni su! Nek uživaju kad ja nisam stigao onih smrdljivih 90-ih kad sam bio mlad.

to!

kojica
10-06-2010, 22:57
I eto Kvin.. aj nauči dete da ne reaguje vako na krize, kako reaguju pričalica i G...:lol:

Ja nemam utisak da sam devedesetih nešto silno izgubila. Naučila sam da je teško
imati pa nemati, jer se kad imaš silno razmaziš, pa kad živiš onako kako neki ljudi
ceo život prožive ne možeš da se snađeš... a oni tako žive sa sve osmehom...
Naučila sam i da moj otac ne vrednuje sebe kao čoveka, već kao novčanicu. Jer
je silno pukao što nema novca, a meni je taj period bio super, jer je više vremena
provodio kod kuće.

i nervirate me...:lol: neću više ni reč da kažem na ovu temu...

Vragolanka
10-06-2010, 22:59
Mene iskreno zabole za materijalno... spremna sam da ostavim sve, okrenem leđa i odem.

G
10-06-2010, 22:59
I eto Kvin.. aj nauči dete da ne reaguje vako na krize, kako reaguju pričalica i G...:lol:

Ja nemam utisak da sam devedesetih nešto silno izgubila. Naučila sam da je teško
imati pa nemati, jer se kad imaš silno razmaziš, pa kad živiš onako kako neki ljudi
ceo život prožive ne možeš da se snađeš... a oni tako žive sa sve osmehom...
Naučila sam i da moj otac ne vrednuje sebe kao čoveka, već kao novčanicu. Jer
je silno pukao što nema novca, a meni je taj period bio super, jer je više vremena
provodio kod kuće.

i nervirate me...:lol: neću više ni reč da kažem na ovu temu...

Ajde Kojo ne zahebavaj :) Udri brigu na veselje.:igrac:

причалица
10-06-2010, 23:02
moj otac je sebe vrednovao kao čoveka, a ne kao nekoga ko dobro zarađuje....tako da važi isto i za mene.
a čovek će uvek da bude čovek (i obratno)....ipak, treba imati na umu onu od dostojevskog ''sirotinja nije porok, ali beda već jeste''. meni je to dovoljno.

kojica
10-06-2010, 23:23
a šta je obratno...

E moj tata je tri put veća faca od tvog tate. I da ga je negde sreo mogao je da ga prebije
sa jednom rukom za leđima vezanom. :raz_078:

i čovek nije uvek čovek.. to me tata naučio.. i naučio me kako da ih razlikujem...
i još me naučio da nikada ne budem gmizavac i da uvek stojim iza onoga što kažem
i.. i.. mogu ja vako do sutra...:lol:

G
10-06-2010, 23:26
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeee ! Šta se duriš ajde na čat:igrac:

Kovač
10-06-2010, 23:28
Mene iskreno zabole za materijalno... spremna sam da ostavim sve, okrenem leđa i odem.

Samo ti okreni ledja...za ostalo ćemo lako :)

Vragolanka
10-06-2010, 23:28
Mene je tata naučio kakav skot moram da budem... na svom primeru, tj. njegovom.

Vragolanka
10-06-2010, 23:31
Samo ti okreni ledja...za ostalo ćemo lako :)

Nije lako, ali neke stvari ne možeš da kupiš novcem... nije ni bitno da li ćeš jesti šunku ili parizer, da li ćeš letovati u Egiptu, ili na Adi... sve dok si normalan, i dok imaš neki mir... Verujem da ću se za sve ostalo već nekako snaći.

kojica
10-06-2010, 23:36
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeee ! Šta se duriš ajde na čat:igrac:

i tebe može da prebije...:igrac:

G
10-06-2010, 23:37
i tebe može da prebije...:igrac:

Ih kao da bi prvi put dobio po p...i..čki ! hahahahahahahahahaha:raz_067:

kojica
10-06-2010, 23:38
zvini nisam znala da si vojčica... :igrac:

G
10-06-2010, 23:44
zvini nisam znala da si vojčica... :igrac:

To je sinonim za dobiti po njonji ! Njanjavice :mirka:

QueenOfClubs
11-06-2010, 06:43
Ствар је у томе што је код нас све наопако.
Основне животне потребе савременог доба су се претвориле у луксуз.
Па кад причамо о луксузу, мислимо на месо, ауто, стан, летовање...
Што и није неки луксуз за просечног човека а нама јесте већ 20 година.
Увек сам живела скромно, а опет имала довољно.
Моја мајка дуго није могла да се запосли, па смо живели од једне плате, вероватно добре у то време,
јер смо имали "кеца", ишли на море и скијање, успут градили викендицу и одржавали два стана.
Све је то било скромно, никакав луксуз, али смо били заједно.
Све док није поодрастао мој брат... Он нас је научио да треба живети за данас. :lol:
Шалим се мало, али ето, у таквој једној породици се изродио неко ко није пристајао на мало.
И био је у стању да запомаже док не добије оно што жели.
Додуше, са пуно шарма па нам је то лакше падало.
Сад, кад је он одрастао и свој човек, ради пуно да би имао, али ради оно што воли.
И пружа свима нама.
Мислим да он није роб новца, јер уме да потроши и да ужива у стеченом.
За мене је роб онај ко само рад и има али себи ускраћује многе ствари само да штедео...
Не кажем да не треба штедети. Треба, али с границом.
Знам људе с приватним фирмама који зарађују много пара али нису мрднули даље од Халкидикија и то возом, само зато што је јефтино.
Људе који имају а иду у трећу књижару по свеску само зато што је тамо јефтинија за динар и по.
И такве ствари...

причалица
11-06-2010, 17:55
e pa...ja zaradim i potrošim...volim da trošim, brate. ali, volim i da imam.
sećam se loših dana i uvek kažem '''hvala ti, Bože, što imam ovaj posao i mogućnost da zadovoljim moje sitne želje i da školujem(o) decu''....moj brat nije kao tvoj, kvin.
on je baš od onih koji imaju zmiju u džepu...ali, meni je njega žao.
ne ume da uživa.

ЖениМиСе
11-06-2010, 17:57
ma sva ta priča oko oskudacije je čista glupost. Dobro ima ljudi koji stvarno oskudevaju, ali su to uglavnom penzioneri sa malim primanjima i njih razumem da im je teško da sastave kraj sa krajem, a sa druge strane ostale koji su sposobni da rade pa opet kukaju kako mi je teško i kako oskudevaju čak i za osnovne potrebe nemam ni malo razumevanja. Prilično mnogo puta sam se našao u siuacijama poput ove: ponudim maladiću ili devojci sa nepunih tridesetak godina da rade u marketingu (koji po meni i nije neki težak posao ako je čovek komunikativan) i uredno dobijam odgovor nije to za mene, nemam vremena, a isti ti koji nemaju vremena provode dane po kafanama i ispred televizora gledajući serije ili utakmice kad su u pitanju muškarci. Isto to vreme koje su potrošili uzaludno mogli su lepo da iskoriste i da krenu sa poslom da zarade nešto para. Iako se ja lično bavim mrežnim marketingom ovo nije pokušaj da se promovišem već jednostavno iznosim svoj stav. Posla ima, samo treba zavrnuti rukave i krenuti da se radi, a ako baš i ne mogu da nađu posao uvek im ostaje mogućnost da pokrenu neki svoj posao i da zarade za život, jer je danas osnivanje firme prava bagatela.

причалица
11-06-2010, 18:04
pa jeste, kreš, ali ljudi nisu snalažljivi kao ti....nije im lako da dođu do posla.
a zatim, neko završi, na primer, stomatologiju i ne može da nađe posao u struci...i ne pada mu na pamet da radi nešto drugo jer bi, zaboga, pljunuo na sve godine truda i rada...i tako, sede kod kuće, jedu kod mame i piju pivo ispred radnje, polako zaboravljajući i ono malo što su naučili.
nisam se nikada libila posla, uvek sam radila dosta (kad god je to dopuštalo moje zdravlje) i tako je i dan danas...i baš sam zadovoljna.
možda to nije nešto, u stvari - sigruno nije nešto sa stanovišta nekog bogataša, ali - meni je dobro i zadovoljna sam. ne treba mi više.

ЖениМиСе
11-06-2010, 19:00
pa jeste, kreš, ali ljudi nisu snalažljivi kao ti....nije im lako da dođu do posla.
a zatim, neko završi, na primer, stomatologiju i ne može da nađe posao u struci...i ne pada mu na pamet da radi nešto drugo jer bi, zaboga, pljunuo na sve godine truda i rada...i tako, sede kod kuće, jedu kod mame i piju pivo ispred radnje, polako zaboravljajući i ono malo što su naučili.
nisam se nikada libila posla, uvek sam radila dosta (kad god je to dopuštalo moje zdravlje) i tako je i dan danas...i baš sam zadovoljna.
možda to nije nešto, u stvari - sigruno nije nešto sa stanovišta nekog bogataša, ali - meni je dobro i zadovoljna sam. ne treba mi više.

ma da najlakše je tako da sedi roditeljima na grbači umesto da otvori privatnu ordinaciju pa da sam zaradi novac.

Zazijavalo
11-06-2010, 19:16
QuQu, ala me nervirate! :mrgreen:

Ovakva lepotica:
http://stomatologie.xhost.ro/foto/scaun.jpg

košta od 4,500 EUR pa naviše (jeno desetak puta više). Da ne pričam o sitnom i krupnom materijalu, asistentkinji, prostoru, zakonskim ograničenjima, sanitarnoj bezbednosti...

No, pitanje je zašto neki mladi stomatolozi zaista postaju stomatolozi (kad su već okinuli na prijemnom za medicinu :mrgreen:), a neki se odaju poroku piva pred prodavnicom?

Pa eto, zato što su oni prvi imali roditelje sa zmijom u džepu, a oni drugi su imali roditelje koji su stizali i da kupe keca i da letuju i da zidaju vikendicu...

Nemojte da se ljutite. Tako ja vidim stvari. :)

G
11-06-2010, 19:18
Zazi pojasnio,pokazao,dočarao i prikazao ! :raz_067:

QueenOfClubs
11-06-2010, 19:19
Ја сад не разумем. Ел сам ја стоматолог ил пијем пиво пред продавницом?

Zazijavalo
11-06-2010, 19:25
Ја сад не разумем. Ел сам ја стоматолог ил пијем пиво пред продавницом?
Valjda znaš šta si. :lol:
U svakom slučaju, samo sam se nadovezao na ogovaranja stomatologa koji odbijaju da potroše cca 50.000 eura i da započnu privatni posao, pa umesto toga piju pivo pred prodavnicom.

Ono što bih da kažem, al me već izgleda popreko merkaju iz mračni budžaka, prilike su nekad povoljne, nekad su manje povoljne. Štedljivi ljudi koriste povoljne prilike za akumulaciju, pa kad (neminovno) dođu loša vremena, ne moraju da cede suvu drenovinu da bi došli do malo gotovine da prikrpe kredite.

G
11-06-2010, 19:26
Pa i jeste cilj da ostaneš zbunjena i da razmisliš u kojoj si grupi. Mada nemoraš se tražiti ni u jednoj. Možeš se udobno smestiti na stolicu i sačekati stomatologa da ti skine kamenac sa zubića.:raz_128:

Zazijavalo
11-06-2010, 19:27
:lol:

QueenOfClubs
11-06-2010, 19:30
Valjda znaš šta si. :lol:
U svakom slučaju, samo sam se nadovezao na ogovaranja stomatologa koji odbijaju da potroše cca 50.000 eura i da započnu privatni posao, pa umesto toga piju pivo pred prodavnicom.

Ono što bih da kažem, al me već izgleda popreko merkaju iz mračni budžaka, prilike su nekad povoljne, nekad su manje povoljne. Štedljivi ljudi koriste povoljne prilike za akumulaciju, pa kad (neminovno) dođu loša vremena, ne moraju da cede suvu drenovinu da bi došli do malo gotovine da prikrpe kredite.
Па ја немам појма шта сам :lol:
Мислим да ретко који образован човек заврши пред продавницом.
Више ту има вечитих апсолвената који не виде излаз нити смисао живота.

QueenOfClubs
11-06-2010, 19:32
Pa i jeste cilj da ostaneš zbunjena i da razmisliš u kojoj si grupi. Mada nemoraš se tražiti ni u jednoj. Možeš se udobno smestiti na stolicu i sačekati stomatologa da ti skine kamenac sa zubića.:raz_128:
Не подносим стоматологе. Деведесет одсто њих су садисти. :mirka:
А не бих могла по цео дан да вирим у туђа уста ни за какве паре.
Даклем, ја сам пивопија. Ето.

G
11-06-2010, 19:34
U to ime ŽIVELIIIIIIII !

http://razbibriga.net/imported/2010/06/pivo_krigle-1.jpg

причалица
12-06-2010, 08:53
ma da najlakše je tako da sedi roditeljima na grbači umesto da otvori privatnu ordinaciju pa da sam zaradi novac.

naravno da je najlakše...dobar izgovor na duge staze je grdan zajeb...samo što on to ne zna.
znam da postoje načini da se otvori firma, pa makar i stomatološka, a dobrom stomatologu bi se jedan dobar kredit od 50.000 eura isplatio za...pa najmanje godinu dana (poto vidim kako ovaj moj mlati pare non-stop).
a ako je loš stomatolog, onda bolje da ne radi taj posao.
tu je zaista pitanje izbora.