PDA

Pogledaj Punu Verziju : Dzangrizave babe



paculjkica
25-06-2010, 13:25
Meni se cini da su babe dosadnije, zadrtije......
Vecito se one nesto svadjaju po prevozu, kukaju, gundjaju...uh nepodnosljivo...
Nekako kao da su dede u vecini slucajeva normalniji, ne znam zasto...gledaju ljudi svoja posla i ne diraju nikog...
Evo skoro mene u posti pustili preko reda jer sam bila sa malom bebom i sve bi bilo u redu da se nije pobunila jedna matora babuskara..."a sto vi preko reda,mogli smo i mi tako da dodjemo sa bebom e sad cemo svi da dodjemo sa bebom" i tako bi ona gundjala dva dana...matori fosil...nenormalni...
Mislim boli me uvo za nju i onako ce da rikne jos malo, (cinjenica, nije da joj zelim), nego sam se ja glupo osecala, tako kad me izlapela budala napadne..... a nije ona jedina ima takvih kolko hoces...umesto da pozive jos malo u miru oni uzivaju da kinje neduzne ljude, verovatno nezadovoljni svojim starackim zivotom...
Nekima izgleda klimaks traje dvadeset. tridesetgodina i ne prestaje ... ma sve bi ja to u ludaru...
Ne znam zasto su babe takve, dzangrizave, nisu sve ali nekako kao da su vise od muskaraca...da li mi se samo cini ili ...Sta vi mislite?

Mr.OneTwo
25-06-2010, 13:29
haha pa ljudi pozajmljuju decu da ne bi cekali po redovima. nesto neverovatno, video to 2 puta u zivotu. tako da ja ne propustam nikoga. gori sam od dzangrizavih baba jer mogu i hocu dudarim dubijem. : )
a penzionerima bi trebalo zabraniti prevoz za vreme spica i odlazak do banke/poste kada su najvece guzve.

paculjkica
25-06-2010, 13:33
Ja ne znam gde oni toliko idu, pun prevoz penzionera po ceo dan, nije mi jasno....

Slowpoke Rodriguez
25-06-2010, 13:35
Aaaaaaaaaaaaa... sto ja imam komsiku, odmah iznad radnje zivi, po komsiluka mirise na zaprsku i naravno citav dan visi na balkonu al kojim slucajem ako joj se nesvidi samo kako neko izugleda nahebo je... krenuvsi od ljudi koji mi dolaze u radnju do toga kako parkiram auto ispred iste... minumu 3 x dnevno je neko otera u tri lepe ja inace nem snage vise...

Mr.OneTwo
25-06-2010, 13:37
ja imam jednu teoriju. oni ne placaju prevoz, voze se dzabe (mnogo ti hvala fosilcino krkobabicu) i kada ne znaju sta ce od sebe - pravac bas/trola/tramvaj da malo nerviraju posten svet koji zuri negde i ima sta da radi u zivotu. moje resenje je naplata karata za vreme spica.

Ciciban
25-06-2010, 14:29
di je baba tijana

Zazijavalo
25-06-2010, 14:34
Narodna književnost nam potvrđuje da je taj opaki soj postojao oduvek i da mu je uvek teško bilo doći glave.
Poznata je krilata baba koja je bila brža čak i od onog koji je mogao da pobegne od svoje senke. Tu je i nezaboravna baba koja je imala u bašti finu kolekciju glava nabijenih na kolac, pa baba koja je otela labud đevojku od carevopg sina...

Pitanje je čemu ova mitska bića duguju svoju dugovečnost? Zna se da je jedini način da ih se rešiš da se sagore ili da se udare buzdovanom međ plećke.

Pa eto, ako to nekoga interesuje, babe se hrane dedama i to im daje natprirodne moći. Ovo je ujedno i objašnjenje kako to da su sve babe udovice. :pusi:

Ciciban
25-06-2010, 14:39
Narodna književnost nam potvrđuje da je taj opaki soj postojao oduvek i da mu je uvek teško bilo doći glave.
Poznata je krilata baba koja je bila brža čak i od onog koji je mogao da pobegne od svoje senke. Tu je i nezaboravna baba koja je imala u bašti finu kolekciju glava nabijenih na kolac, pa baba koja je otela labud đevojku od carevopg sina...

Pitanje je čemu ova mitska bića duguju svoju dugovečnost? Zna se da je jedini način da ih se rešiš da se sagore ili da se udare buzdovanom međ plećke.

Pa eto, ako to nekoga interesuje, babe se hrane dedama i to im daje natprirodne moći. Ovo je ujedno i objašnjenje kako to da su sve babe udovice. :pusi:


ja cu od sada da ustajem u autobusima bez sve shale svacim se te krilate babe hrane :lol: ...mada toliko sam mladolika da mi i tete ...tete od oko 45 :P kazu dete tako da mi nezgodno da ne ustanem :treeep:

kojote
26-06-2010, 12:06
Ženski pisci kad ostare i zbabošu se, postaju strašno džangrizavi i umeju obično da kažu da je nekada, u "njihovo vreme", bilo više čitalaca nego pisaca. U to ne verujem. Zbabosani, džangrizavi pisci su skloni svakakvim preterivanjima; oni kad malo više popiju, tvrde i da su se, nekada, reč i mišljenje pisca uvažavali. E, kada tako nešto mogu da tvrde, onda im nije teško ni da tvrde kako je nekada imalo mnogo čitalaca. Ali ko je lud da njima, džangrizavim babama veruje? Uostalom, neka ih je i imalo, i neka nisu izumrli, i neka ih i ova priča ima, baš me briga. Na vreme kažem: ne insistiram na tome da moje rečenice o džangrizavim babama, imaju smisla. Da se zna. A kao što mi smisao nije nimalo bitan, tako mi ni kvalitet napisanog nimalo nije bitan. Ali za kvalitet se valjda podrazumeva. Kvalitet nikome, već vekovima, nije bitan, što bi meni sada bio? Već vekovima nikome ništa nije bitno. Misliti o kvalitetu ne da je zastarelo i prevaziđeno, misliti o kvalitetu je smešno. U to sam siguran.

Od aprila huljadu petsto pedeset i treće, kada su u Parizu ubili Rablea, sve je bez kvaliteta i bez smisla. Lažu da je Rable umro. Lažu i da je Markiz de Sad umro decembra hiljadu osamsto četrnaeste u Šerantonskoj ludnici. Njega su ubili, jer je on bio u stanju da oživi smisao. Zato ni na čemu ne insistiram, naročito kada su džangrizave babe u pitanju, pa ni na smislu. Ni na kvalitetu ne insistiram, ni na skladu, ni na lepoti. Dok pišem ništa ne ulepšavam, ne doterujem. Bio bi mi to nepotreban trud. Čisto gubljenje vremena, kao praviti od babe devojku. Ako onaj ko čita misli drugačije, neka ga puši. Meni je važno da ima dosta kakvih-takvih rečenica koje sadrže odvratnu sintagmu "džangrizava baba", i da sve ovo na kraju liči na kratku priču. Pod kratkom pričom podrazumevam pisanije koje obično završi u zbirci. Kraći romani nisu nikakve knjige. Kratki romani su kratki romani. Kada se kaže "pisac kratkih priča", to zvuči ozbiljnije, ne previše ozbiljno, ali ozbiljnije nego kad se kaže "pisac kraćih romana". Pisac kraćih romana je obično neki mlatiku'rac. Kažem "obično", a mislim "uvek". Kraći roman može svako da napiše. Ono, teoretski gledano, i priču može svako da napiše, ali za priču je potrebno uložiti mnogo veći fizički napor nego za romanče. Individua koja sedne da piše kratku priču, pre svega mora da poseduje veliku izdržljivost. Toliko toga treba da izdrži, toliko toga da se odrekne. To može samo raspaljeni mazohista.

Istina, sve je više džangrizavih baba-pisaca i mazohista na našem govornom području, ali daleko od toga da ih ima onoliko koliko ima onih koji mlatikurče romančiće i priče. Zato ću ovoga puta napisati priču veliku poput većine romana u srpskoj savremenoj književnosti. Džinovskim pasusima priče neću da dajem nazive, da neko neuk ne bi pomislio da je romančić.

To mi se dogodilo s prošlom pričom. Jedna baba me zaustavila na ulici i rekla mi: "Dete, pregledala sam tvoje priče, nije ti loš onaj romančić Braća Karabatkovi." "Jedi govna", rekao sam džangrizavoj babi. Naopako da od ovoga što ću da napišem, neko pomisli da je zbirka pesama u prozi. To bi tek bilo belo, belo bez imalo crvenog. (Crvena zvezda na nebu sja, Crvenu Zvezdu volim i ja!) Pesme iritiraju ljude više nego bilo šta drugo. Više čak i od džangrizavih baba.

причалица
06-07-2010, 19:20
babe su opasne.
u ''gorskom vijencu'' je istragu potutrica neka babetina počela....pa vi sad vidite.

kojica
11-10-2010, 16:57
Meni se cini da su babe dosadnije, zadrtije......
Vecito se one nesto svadjaju po prevozu, kukaju, gundjaju...uh nepodnosljivo...
Nekako kao da su dede u vecini slucajeva normalniji, ne znam zasto...gledaju ljudi svoja posla i ne diraju nikog...
Evo skoro mene u posti pustili preko reda jer sam bila sa malom bebom i sve bi bilo u redu da se nije pobunila jedna matora babuskara..."a sto vi preko reda,mogli smo i mi tako da dodjemo sa bebom e sad cemo svi da dodjemo sa bebom" i tako bi ona gundjala dva dana...matori fosil...nenormalni...
Mislim boli me uvo za nju i onako ce da rikne jos malo, (cinjenica, nije da joj zelim), nego sam se ja glupo osecala, tako kad me izlapela budala napadne..... a nije ona jedina ima takvih kolko hoces...umesto da pozive jos malo u miru oni uzivaju da kinje neduzne ljude, verovatno nezadovoljni svojim starackim zivotom...
Nekima izgleda klimaks traje dvadeset. tridesetgodina i ne prestaje ... ma sve bi ja to u ludaru...
Ne znam zasto su babe takve, dzangrizave, nisu sve ali nekako kao da su vise od muskaraca...da li mi se samo cini ili ...Sta vi mislite?

:raz_114:

Mislimo da si se baš nanervirala.

Pa ne znam.. eto ja znam par nekih primera, de babe sede kod kuće i gledaju soja posla
dok dede oko zgrade vode abrove i psuju tuđu decu..
Valjda nema to veze s tim dal je u pitanju muško ili žensko. Presudne su navike.
Ako se na vreme ne otarasimo loših navika u starosti će nas proždrati.

причалица
11-10-2010, 17:23
Ako se na vreme ne otarasimo loših navika u starosti će nas proždrati.

ako starost doživimo....svakako se nadam da tada neću biti džangrizava...mada - ko zna....trudiću se.

Tibi
11-10-2010, 18:37
Ja necu nikad ostarim, znaci, ne mogu da imam taj problem. A ima tu nesto andjelice, nisi ti samo mladje posmatrala, take su one uvek bile, muski nisu (mozda , kad se budu emancipovali, ako se odluce kad vide kako je...vama :raz_088:)

kojica
12-10-2010, 10:34
ma kako nisu.. a oni slini predsednici kutjnih saveta...:facepalm:

причалица
13-10-2010, 10:55
jao, naš predsednik kućnog saveta je super tip - lep i sposoban. neverovatna stvar, majke mi.

kojica
13-10-2010, 11:45
To je izuzetak.. :lol:

причалица
13-10-2010, 11:46
jeste. u zgradi gde živi moja majka se i ne zna ko je predsednik skupštine stanara....zna se samo da neko ćapa pare sa računa...a pošto su u tom ulazu sve neki bakutaner koji nešto serendaju non-stop, nikako da se slože ko je najviše sumnjiv.

QueenOfClubs
13-10-2010, 13:53
Код нас је председник једна баба.
Не може се рећи да је џангризава, нег нешто много горе.
Много ми се замерила а ја сам благајник.
Тако да никаквог договора не може ни бити. :lol:

причалица
13-10-2010, 14:00
ne bih ja bila blagajnik u ulazu ni za šta na svetu...
jedva izdržavam što sam kod kuće glavni džimrija za pare.

Man
12-09-2011, 20:49
u gadnu babu rasteš :rile: