PDA

Pogledaj Punu Verziju : PHOTOSHOP - ucionica



mona
25-06-2010, 18:43
Ovde mozete postavljati pitanja a ja cu objasniti kako se nesto moze uraditi...

Ko zeli da nauci nek izvoli...

:trepp:

Kovač
25-06-2010, 18:44
Hvala Mona biće od mene pitanja.

G
25-06-2010, 18:45
Mona želim ti puno sreće sa temom a drugarima da nauče nešto ! Bravo

PRCKO
25-06-2010, 18:46
Kako da povecam jedan odredjeni deo tela na slici?
Npr zenske grudi...

Ciciban
25-06-2010, 18:46
za pocetak ja uopste i nemam fotoshop na kompu dajte neku instalaciju ili sta vec ...

Kovač
25-06-2010, 18:46
Evo za početak...može nešto o pravljenju banera u photoshopu?

mona
25-06-2010, 18:49
Kako da povecam jedan odredjeni deo tela na slici?
Npr zenske grudi...

Selektujes ga i primenis funkciju ctrl + T (levim misem istovremeno se klikne na ctrl i T ) i onda se objekat siri po ivici za proporcionalno povecavanje shift i levii mis zajedno ...

QueenOfClubs
25-06-2010, 18:51
Ако скенирам фотографију из новина, који филтер треба да употребим да слика не буде с оним ружним тачкицама и која резолуција је најбоља у том случају?

mona
25-06-2010, 18:51
za pocetak ja uopste i nemam fotoshop na kompu dajte neku instalaciju ili sta vec ...

http://www.brothersoft.com/adobe-photoshop-download-59748.html evo ovde valjda moze free photoshop 7 aj ti probaj pa javi :)

mona
25-06-2010, 18:54
Ако скенирам фотографију из новина, који филтер треба да употребим да слика не буде с оним ружним тачкицама и која резолуција је најбоља у том случају?
ne znam ovako na pamet... stavi sliku ovde pa da vidimo kako da se sredi... rezolucija klasicna...

QueenOfClubs
25-06-2010, 18:56
ne znam ovako na pamet... stavi sliku ovde pa da vidimo kako da se sredi... rezolucija klasicna...
Ух, па немам сад скенер. То кад дођем на посао.

А како се прави ферлауф?

Man
25-06-2010, 19:04
Gradijent (ili ferlauf kako često kažu ljudi iz štamparske struke) je mekani prelaz iz jedne u neku drugu boju. U tom prelazu mogu učestvovati i više od dve boje a u pojedinim slučajevima koristi se i trik u kom jedan deo prelaza sadrži i komponentu providnosti. Da bi napravili prelaz koristimo alatku Gradient. Na slici vidite gde se alatka Gradient nalazi na paleti alata, takodje slika prikazuje i jedan običan gradient od zelene ka beloj boji.


http://www.digitalnikuvar.com/images/stories/Foto/blagi_prelaz_2.jpg

Gradient je jednostovan alat ali se pomoću njega mogu dobiti dobri efekti. Recimo višestruki prelaz. Ukoliko želimo da napravimo prelaz između tri boje ( u našem slučaju u pitanju su plava, bela i crvena) moraćemo da to uradimo ručno:

Kliknemo na alatku gradient
u promenjivoj Options liniji (ispod Image i menija) će se pojaviti trenutno aktivni gradient
levim dugmetom miša kliknete na taj gradient (gradient u gornjoj liniji a ispod Image i Layers menija)
pojaviće se nešto slično kao na slici ispod
pošto želimo da napravimo novi gradient, dobro bi bilo da ga imenujemo. U polje Name upišete: Plavo, Belo, Crveno.
Gradient Type treba da bude na Solid (jer želimo da boje budu ”pune” a ne ”tačkaste” što se dobija korištenjem opcije Noise).
http://www.digitalnikuvar.com/images/stories/Foto/blagi_prelaz_3.jpg



Smothness treba da bude 100 (opcija smothness predstavlja «glatkoću» prelaza. Što je broj veći prelaz je glađi).
Sada treba da izaberete boju koje će biti prva u prelazu. To se radi tako što levim dugmetom dvaput kliknete na levi pokazivač ispod gradijentalne linije. Otvara se dijalog Color Picker u kome treba da izaberete plavu boju.
Sada treba da odredimo koja će boja biti krajnja u gradientu. To se radi tako što levim dugmetom dvaput kliknemo na desni pokazivač ispod gradijentalne linije. Otvara se dijalog Color Picker u kome treba da izaberete crvenu boju.
Za srednju boju u prelazu se mora napraviti pokazivač. To se radi tako što se ispod gradijentalne linije levim dugmetom klikne na mestu na kome želite da bude pokazivač. Kad se pokazivač pojavi ispod gradijentalne linije možete ga i pomerati. Location je opcija pomoću koje vidite na kom procentu se nalazi pokazivač i tako možete da ga precizno postavite. Izaberite belu boju kao srednju boju u prelazu a pokazivač postavite tačno na sredinu.
kliknite na OK
Prethodnim postupkom je napravljen blagi prelaz između plave, bele i crvene boje

Photoshop nudi nekoliko pet geometrijskih modela gradijenta. Tih pet modela je predstavljeno sa ikonicama koje se nalaze u gornjoj liniji sa ostalim opcijama za gradijente a ispod menija Filter.


http://www.digitalnikuvar.com/images/stories/Foto/blagi_prelaz_4.jpg


Najjednostavniji i najčešće korišten prelaz je jednostavna geometrijska forma koja se zove “Linear Gradient” što u prevodu znači linijski gradijent, i to je prva ikonica sa leve strane.

Izaberite “Linear Gradient” i levim dugmetom kliknite pri vrhu platna a zatim još uvek držeći levo dugme povucite miša i kliknite negde dole pri dnu platna. Na ovaj način dobili smo dugačak, blagi prelaz između ovih boja. Dužina prelaza je određena dužinom linije koju povlačite kada kreirate gradient. Naravno moguće je napraviti i gradiente sa mnogo više prelaza, sa više boja i sa transparentnim delovima


http://www.digitalnikuvar.com/images/stories/Foto/blagi_prelaz_5.jpg

“Linear Gradient” sa tri boje


http://www.digitalnikuvar.com/images/stories/Foto/blagi_prelaz_6.jpg


gradijent sastavljen od žute,ljubičaste, oranž i plave boje postavljen u obliku dijamantskog gradijenta.



Najjednostavniji i najčešće korišten prelaz je jednostavna geometrijska forma koja se zove «Linear Gradient» što u prevodu znači linijski gradijent, i to je prva ikonica sa leve strane.


Izaberite «Linear Gradient» i levim dugmetom kliknite pri vrhu platna a zatim još uvek držeći levo dugme povucite miša i kliknite negde dole pri dnu platna. Na ovaj način dobili smo dugačak, blagi prelaz između ovih boja. Dužina prelaza je određena dužinom linije koju povlačite kada kreirate gradient. Naravno moguće je napraviti i gradiente sa mnogo više prelaza, sa više boja i sa transparentnim delovima

Recimo, na slici 5 vidimo gradijent sastavljen od žute,ljubičaste, oranž i plave boje postavljen u obliku dijamantskog gradijenta.

mona
25-06-2010, 19:22
evo ovde se moze skinuti photoshop http://download.cnet.com/1770-20_4-0.html?query=photoshop+7.0&tag=srch%3Ba&searchtype=downloads&filterName=platform%3DWindows&filter=platform%3DWindows

PRCKO
25-06-2010, 19:24
Selektujes ga i primenis funkciju ctrl + T (levim misem istovremeno se klikne na ctrl i T ) i onda se objekat siri po ivici za proporcionalno povecavanje shift i levii mis zajedno ...

Hvala :)

Ciciban
25-06-2010, 19:30
http://www.brothersoft.com/adobe-photoshop-download-59748.html evo ovde valjda moze free photoshop 7 aj ti probaj pa javi :)

daje mi sesticu :P

Moonster
11-12-2010, 01:47
daje mi sesticu :P

Znam da dosta kasnim, ali evo CS5 skini, pa da vidimo kako se radi u Photoshopu :)


https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/index.cfm?product=photoshop

NN lice
22-04-2011, 12:22
Selektujes ga i primenis funkciju ctrl + T (levim misem istovremeno se klikne na ctrl i T ) i onda se objekat siri po ivici za proporcionalno povecavanje shift i levii mis zajedno ...

Ne bih ja to bas tako uradila ... ipak je to transformacija, a covek lepo pita kako da poveca grudi ... Za to u CS-u postoji liquify effect i unutar njega bloat alatka ...

Zak
23-04-2011, 02:27
Ne bih ja to bas tako uradila ... ipak je to transformacija, a covek lepo pita kako da poveca grudi ... Za to u CS-u postoji liquify effect i unutar njega bloat alatka ...
Gospodzo pa vama su poznate shaolin tehnike adobovog PS...
Da, to je taj efekt i to je ta alatka.

NN lice
23-04-2011, 10:55
Gospodzo pa vama su poznate shaolin tehnike adobovog PS...
Da, to je taj efekt i to je ta alatka.

Cak i ukoliko nesto ne znam, sigurna sam da ce se ovde naci neka dobra dusica da mi objasni podrobno :)

Zak
23-04-2011, 12:02
Cak i ukoliko nesto ne znam, sigurna sam da ce se ovde naci neka dobra dusica da mi objasni podrobno :)
Tacno, uvek ima dobrih prolaznika namernika koji su spremni da pomognu. :)

NN lice
23-04-2011, 13:00
Znači mogu da računam na tebe, Zak ? :haha:

Zak
23-04-2011, 13:01
Ja nisam dobronamerni prolaznik. :lol:

NN lice
23-04-2011, 13:04
Znala sam da postoji neka caka.... Šta to treba da znači? Ne poznaješ Photoshop ili nisi uopšte dobronameran prema pridošlicama?
Ovo je već spam, ukoliko se ne varam... blah...

Zak
23-04-2011, 13:08
Nema cake. :lol: Poznajem ps sasvim dovoljno, zapravo koliko mi je potrebno u svakodnevnoj upotrebi...
ps je citava nauka... aplikacija u kojoj ima svasta nesto za obradu slika...
Samo bez panike, tu smo da pomognemo... mislim, sto se tice spama... :lol:

NN lice
23-04-2011, 13:09
To mi je drago čuti... mislim, što se spama tiče :raz_076:

Zak
23-04-2011, 13:11
Sluzimo narodu!

Nežnicah
11-01-2012, 22:51
Da ne otvaram novu temu, nadam se da mi ovde u ucionici mozete pomoci oko mog pitanja :babs:
Imam video snimak, prebacila ga sa telefona na komp, hocu da namontiram jednu pesmu uz njega i da ga tako kompletiranog otpremim na youtube i ja ne znam sta i kako. Kad su sva `deca` to ucila da rade, ja sam igrala igrice :sojka: