PDA

Pogledaj Punu Verziju : Najvece zlo danasnjice



Пркос
14-07-2010, 14:28
Sta vi smatrate najvecim zlom danasnjice?
1.Organizovani kriminal
2.Terorizam
3.Zagadjenje
4.Nesto drugo

Man
14-07-2010, 14:29
nedostatak domaćeg vaspitanja i raspad porodice kao osnovne jedinice društva :( odatle kreće sve ostalo...

G
14-07-2010, 14:51
Terorizam kao globalno zlo. A slažem se i sa Manom premda definicija zvuči prevaziđeno (Znam i odakle mu učili smo ih iz istih udžbenika)... Da li to znači da smo mi i vrednosti koje smo negovali prevaziđeni? Verovatno DA. Moramo se prilagoditi i nastaviti dalje sa sve novim izazovima koji su ispred nas kao ljudi i glava porodica.

причалица
14-07-2010, 15:25
otuđenje.

kojica
14-07-2010, 15:26
:raz_088::raz_088::raz_088:

neam pojam...

Man
14-07-2010, 15:32
Terorizam kao globalno zlo. A slažem se i sa Manom premda definicija zvuči prevaziđeno (Znam i odakle mu učili smo ih iz istih udžbenika)... Da li to znači da smo mi i vrednosti koje smo negovali prevaziđeni? Verovatno DA. Moramo se prilagoditi i nastaviti dalje sa sve novim izazovima koji su ispred nas kao ljudi i glava porodica.

Mislim da je mnogo toga svrstano u navodni terorizam. Pustili smo da nas ubede da je za sve kriv terorizam, neki put je to jedini način borbe protiv mnogobrojnijeg i višestruko nadmoćnijeg protivnika.
Definiciju terorizma nam je izdiktirala amerika, a ja bih rekao da je protiv nje svaki oblik otpora dozvoljen i legitiman :)

причалица
14-07-2010, 15:37
terorizam .....ne znam. meni te političke varijante nisu najveće zlo. uvek je politika bila deo života, ali to - koliko su ljudi danas otuđeni - to je strašno.
neću da kažem da je internet zlo, ali se zahvaljujući njemu, ljudi sve manje druže i komuniciraju....čak i unutar porodice.
spram terorizma - meni je ovo važnije.
ovo je terorizam našeg nemanja hrabrosti da usmerimo svoje slobodno vreme na ljude oko sebe.

Sarmica
02-04-2012, 05:12
otuđenje.

:dada:
hiljadama kilometara smo udaljeni
evo reče bisa na nekoj temi da niko nije napravio nijednu prvoaprilsku šalu...istina
ja kad sam bila mlađa sve je bilo drugačije a kamo li ranije

Vidana
02-04-2012, 20:02
pa internet

Man
02-04-2012, 20:03
sarma :namcor:

Sagacity
02-04-2012, 21:31
Globalizacija, koja će nam ukinuti sve granice, ali i naš nacionalni identitet...
Sve mi se čini da ćemo zaboraviti ko smo, odakle dolazimo i koji je naš maternji jezik...

Man
02-04-2012, 21:44
genç İyi akşamlar :rile:

Sagacity
02-04-2012, 21:46
Šta reći...:lol: :lol: :lol:

Man
02-04-2012, 21:48
a ne zaplakati :(

Nežnicah
02-04-2012, 22:38
Mislim da je najvece zlo danasnjice farmaceutska industrija :dada: sta su sve spremni da puste medj` narod zarad para, viruse, infekcije, bolestine... :ququ: da ne pricam o tome sto se precutkuje kako se odredjene bolesti mogu drzati pod kontrolom i bez lekova...vec nas svesno unistavaju i navlace na razne lekove za hronicne bolesti. Po meni je to zlo broj 1, igrati se ljudskim zivotima i zdravljem.

DaDole
03-04-2012, 07:39
Pored sveg što ste nabrojali i sa čim sam saglasna,dodala bih još jedno zlo..gubitak čovjeka od čovjeka,nestajanje časnosti,odanosti,povjerenja u ljude..

Sarmica
03-04-2012, 10:17
sarma :namcor:

:pada:

Sarmica
03-04-2012, 10:19
jao šta mi je rek'o, evo ceo minut sam u šoku:place:

Moonster
08-04-2012, 04:02
Sta vi smatrate najvecim zlom danasnjice?
1.Organizovani kriminal
2.Terorizam
3.Zagadjenje
4.Nesto drugo

Ljudi kao uzrok svega navedenog i još nenavedenih stvari....

Najveće zlo.....ljudska ograničenost i samouverenost, to je najveće zlo....

Bisernica
08-04-2012, 08:04
Sta vi smatrate najvecim zlom danasnjice?
1.Organizovani kriminal
2.Terorizam
3.Zagadjenje
4.Nesto drugo

Najvećim zlom današnjice bi se moglo smatrati sve navedeno ,po meni treba dodati narkomafiju i sve veći
broj ljudi koji podležu i pribegavaju drogama kao izlazu iz bezizlaza koji doživljavaju kao stanje u kom se nalaze.
Mladi ljudi prevashodno.
Propadanje moralno i duhovno,strahovito brz tehnološki razvoj koji razvoj ljudske svesti više ne prati na adekvatan način.
Gubitak potrebe za duhovnim uzdizanjem ,nedostatak empatije,solidarnosti, odnos čoveka i čoveka se izgubio,može se govoriti
o preovladavanju odnosa čoveka i mašine ,u kojem čovek osećanja usmerava prema mašini ,a ne prema drugom čoveku.
Otuđenje od sebe ,pa i od sveta oko sebe,nedostatak i nipodaštavanje elementarnih vrednosti koje čoveka treba da izdvoje
od ostalog životinjskog sveta ....mnogo toga je pošast današnjice ,a zahvaljujući prvenstveno čoveku koji se prepušta i više
ni ne pokušava da se *opterećuje* razmišljanjem o razlici između dobra i zla,već o borbi protiv ovog drugog da ne govorim.
Linija manjeg otpora kojom se sve češće ide odvest će nas u neki novi svet za koji ne znam hoće li se moći nazvati humanim.
Ljudsko je počelo da gubi u bitci sa animalnim u čoveku.Čovek je čoveku odavno vuk ...možda i vukodlak ,čak.