PDA

Pogledaj Punu Verziju : Tući decu ili ne?



Strane : 1 [2]

QueenOfClubs
12-03-2011, 21:05
А ово сад може и на астрологију :dosada:

QueenOfClubs
12-03-2011, 21:06
:zorka:

Dakle :mirka:
Ти, личне податке на видело. :mirka:
Може и на пепе :rumenko:

Moonster
12-03-2011, 21:07
Ти, личне податке на видело. :mirka:
Може и на пепе :rumenko:

Može natalna karta umesto ličnih podataka :mrgreen:

QueenOfClubs
12-03-2011, 21:08
Može natalna karta umesto ličnih podataka :mrgreen:
Јоцк. :lol:

Moonster
12-03-2011, 21:08
Јоцк. :lol:

Ne dam lične podatke, nikada :mirka:

Vragolanka
13-03-2011, 02:16
1. generacijski,ne racuna se :mrgreen:
2. u kom znaku? :mrgreen:
3. nemoj skoro,u kom znaku ? :mrgreen:

verujem ti..znas sta kazu za skorpije..pogotvo za zene koje imaju puno u natalu..niko je ne moze srushiti...al moze ona sebe samu.
evo ti britany murphy. samo skorpija moze samu sebe srushiti,niko drugi. inace mashala jake,ali znas li da su oni najslabiji i najjaci znak istovremeno :) skorpije u sushtini napadaju iz straha i dobrambenosti. ali najodnaiji,najvishe lojalni, eto Juda Iskariotski je bio skorpija,i shat se deslo,izdao Isusa,izdao Isusa i sta je na kraju ispalo...ostao je odna i najverniji.

skorpije su i najosetljiviji znak. al verovatno ne poshtujes kmezavost ribe ili raka...iako si puno,puno,osetljivija i intenzivnija nego oni,ne mozes da razumes kako neko svoje emocije ( slabosti ) moze tako na videlo da ispoljava. al u stvari vi ste deset puta gori,samo to ne pokazujete.

jesi ljubomorna? :mrgreen:

1. bez obzira, mora da se računa.
2. u raku, retrogadan, 2 stepen.
3. negde je na 29 koma nešto, ribe, negde na 0 ovna.

u pravu si, prava sam kmeza... :lol:

Vragolanka
13-03-2011, 02:18
btw,znas sta su naucnici za skorpiju primetili,kada je opkoli neka veca zivotinja,i kad nema sanse da je pobedi, ubode samu sebe svojom zaokom i umre.

prc, nema šanse, to je slabost... :lol:

p.s. ne postoji šablon...

Vragolanka
13-03-2011, 02:19
nesreco,ljubomorna inace,pitala sam.

kako kad, kada sam nesigurna, jesam... ali sam uvek posesivna.

Moonster
13-03-2011, 02:20
1. bez obzira, mora da se računa.
2. u raku, retrogadan, 2 stepen.
3. negde je na 29 koma nešto, ribe, negde na 0 ovna.

nisam ja počela priču o škorpijama, niti se hvalila, ali znam koliko sam škorpija, rekli mi profesionalci, zamisli... tako da me tvoje tumačenje ne ismpresionira naročito... :lol:

u pravu si, prava sam kmeza... :lol:

na koga? :lol:

Lepo, lepo zaratiće se ovde, vidi se :napoleon:

Interesantna tema u svakom slučaju :lol:

Vragolanka
13-03-2011, 02:23
Lepo, lepo zaratiće se ovde, vidi se :napoleon:

Interesantna tema u svakom slučaju :lol:

vidiš da sam editovala, bre... sad moraš i ti. :lol:
nisam skontala šta je htela da kaže, zvuči kao da je svaki komentar atak na nju, pa je tako i tumačim... a možda ne bi trebalo... tako ija reagujem kada se osećam ugroženom. što ne znači da jesam... :lol:

Moonster
13-03-2011, 02:26
vidiš da sam editovala, bre... sad moraš i ti. :lol:
nisam skontala šta je htela da kaže, zvuči kao da je svaki komentar atak na nju, pa je tako i tumačim... a možda ne bi trebalo... tako ija reagujem kada se osećam ugroženom. što ne znači da jesam... :lol:

Nema editovanja, ovde je rat neminovan, samo je pitanje sada o savezima u toku rata :napoleon:

I ja imam isti utisak što se bolda tiče, obično se nesigurnost ogleda u kontraudaru u obliku uvreda i izbegavanja konstruktivnog dijaloga, znaci ugroženosti su prisutni :lol:

Vragolanka
13-03-2011, 02:33
Nema editovanja, ovde je rat neminovan, samo je pitanje sada o savezima u toku rata :napoleon:

I ja imam isti utisak što se bolda tiče, obično se nesigurnost ogleda u kontraudaru u obliku uvreda i izbegavanja konstruktivnog dijaloga, znaci ugroženosti su prisutni :lol:

ne bih volela da dođe do nesporazuma, jer nisam bila zlonamerna... ali ako se desi, pa bože moj... :lol:

Moonster
13-03-2011, 02:35
ne bih volela da dođe do nesporazuma, jer nisam bila zlonamerna... ali ako se desi, pa bože moj... :lol:

To zavisi od tvoga praga tolerancije prema nekim stvarima, ja sam za sada iskazao visoku toleranciju, za sada :napoleon:

Vragolanka
13-03-2011, 02:38
To zavisi od tvoga praga tolerancije prema nekim stvarima, ja sam za sada iskazao visoku toleranciju, za sada :napoleon:

ja još uvek treniram samokontrolu, tako da "od sutra okrećemo drugi list"... :lol:
što su me nervirale ovako nedefinisane pretnje u najavi, kad sam bila mala... :lol:

Moonster
13-03-2011, 02:41
ja još uvek treniram samokontrolu, tako da "od sutra okrećemo drugi list"... :lol:
što su me nervirale ovako nedefinisane pretnje u najavi, kad sam bila mala... :lol:

Narafski, koji ono list, a da 501 ( još uvek drugi ) list :raz_067:
Koje nedefinisane pretnje :eek:

Šta li je svima vama ovih dana, hmmmmm.......znam i ti se osećaš ugroženom :lol:

Vragolanka
13-03-2011, 02:44
Narafski, koji ono list, a da 501 ( još uvek drugi ) list :raz_067:
Koje nedefinisane pretnje :eek:

Šta li je svima vama ovih dana, hmmmmm.......znam i ti se osećaš ugroženom :lol:

kada mi mama ovo kaže, znam da nema zayebancije... :lol:

ja se osećam bespomoćno... :bela:

odoh, bre... :mrgreen: :lol:

Moonster
13-03-2011, 02:48
kada mi mama ovo kaže, znam da nema zayebancije... :lol:

ja se osećam bespomoćno... :bela:

odoh, bre... :mrgreen: :lol:

Lepo ja rekoh ugržena :mrgreen:

Ajde idi :raz_079:

причалица
22-03-2011, 08:33
što više vreme prolazi, kako naše ćerke rastu - vidim da smo u pravu što ih nismo tukli...čak i sama reč grozno zvuči :(
grozno je to ispoljavanje puke fizičke sile nad slabijim od sebe, a kamoli kad je dete u pitanju...

Ena
22-03-2011, 09:07
Nisam za to , treba se iskontrolisati, kasnije sledi kajanje :sad:

DaDole
22-03-2011, 09:10
apsolutno sam protiv..nikad nisam udarila svoje dijete pronalazeći načine da mu na drugi način ukažem na greške i to se zaista pokazalo kao dobar i pametan izbor....jer kako stari narod kaže "Kako siješ,tako ćeš i žnjeti"..roditelj treba da bude prijatelj i to najbolji prijatelj svome djetetu..

beli_89
24-03-2011, 14:05
meni sestra stalno uvaljuje sestrica na cuvanje .... sad ce za koji mesec tri godine.......i mnogo smo se zblizila obozavam ga... imam cak i njegovo ime istetovirano...... ali.... toliko nekad ume da bude bezobrazan da je to strasno.... mnogo smo ga razmazili .... pre svega ja... i sad mi se vraca...... tako da... ne znam.... dodje mi nekad da ga bijem samo tako..... ali nikako... uvek se sazalim :lupko:

tako da ... u principu sam za batine... malo po guzici sto da ne ? ... nekad im ne mozes recima objasniti...

kojica
24-03-2011, 14:07
E ako si za batine, samo reci.. :koja: učinićemo ti...

Ena
25-03-2011, 08:29
"Tucite decu kada vidite da počinju da liče na vas" :stidljiva:

Sandokan
25-03-2011, 09:00
Ako dete dobije šljapku po guzi kad nešto masno za.sere ili dovede sebe u neku veliku opasnost ...... i ako se to zove tući decu, onda DA.

причалица
25-03-2011, 16:27
Ako dete dobije šljapku po guzi kad nešto masno za.sere ili dovede sebe u neku veliku opasnost ...... i ako se to zove tući decu, onda DA.

komšija, ako masno za*se*e, teško da će mu šljepkanje po guzuci biti neki žešći utisak....batinanje će ostaviti utisak, ali ne znači da neće opet da uradi to što se zove ''zase*avanje''.
tako da mislim da su batine zaista kontraproduktivne....

mikili
20-04-2011, 18:57
ja sam zaduzena u mojoj kuci za -prevaspitavanje-.ukljucuje razgovor,opis ucinjenog dela,pricu o tome,zasto,sta ga je na to navelo,da objasni..jednom me moj sin pitao-sto me bre,lepo ne istuces..ko sav normalan svet-?

QueenOfClubs
20-04-2011, 20:24
Ako dete dobije šljapku po guzi kad nešto masno za.sere ili dovede sebe u neku veliku opasnost ...... i ako se to zove tući decu, onda DA.
Претпостављам да у то масно ... елте спада: гурање прста у штекер, повлачење стољњака са стола где свашта може да му се сручи на главу,
пењање на прозор или неку полицу, столицу..., па ондак пуштање вреле воде у каду, повлачење лонца с врелом супом са шпорета.
Али зашто се тад "шљепкају" по гузи? Зато што се родитељ престрави, то му дође ко рефлексна радња више.
То шљепкање код деце нема баш никакву васпитну меру и не спречава да исту ствар понови.
Треба дете престравити и показати му у какву опасност је довео себе.

mare
20-04-2011, 21:39
Претпостављам да у то масно ... елте спада: гурање прста у штекер, повлачење стољњака са стола где свашта може да му се сручи на главу,
пењање на прозор или неку полицу, столицу..., па ондак пуштање вреле воде у каду, повлачење лонца с врелом супом са шпорета.
Али зашто се тад "шљепкају" по гузи? Зато што се родитељ престрави, то му дође ко рефлексна радња више.
То шљепкање код деце нема баш никакву васпитну меру и не спречава да исту ствар понови.
Треба дете престравити и показати му у какву опасност је довео себе.

Tačno eto ja sam razlio vodu za čaj sebi na ruku, imam ožiljak nekoliko santimetra, i sad mi sve drugi kuvaju čaj ili bilo šta što se kuva :mrgreen:

причалица
23-04-2011, 07:29
Претпостављам да у то масно ... елте спада: гурање прста у штекер, повлачење стољњака са стола где свашта може да му се сручи на главу,
пењање на прозор или неку полицу, столицу..., па ондак пуштање вреле воде у каду, повлачење лонца с врелом супом са шпорета.
Али зашто се тад "шљепкају" по гузи? Зато што се родитељ престрави, то му дође ко рефлексна радња више.
То шљепкање код деце нема баш никакву васпитну меру и не спречава да исту ствар понови.
Треба дете престравити и показати му у какву опасност је довео себе.

izgleda da su naša deca onda, u tom periodu kada svi nešto guraju prste u štekere, pipaju vrelu peglu i slično....bile idelane. nikada zbog toga nisam morala da brinem. zašto ? ne znam.

Rosa
17-02-2012, 11:26
Ne definitivno... baš smo imali priču o tome na čatu :dada:

Čak smo i oformili klub "Rajska deca" :zrika:

malalina
17-02-2012, 12:02
Moj mali ce dobiti po guzi, posto je vec krenuo da se bacaka kada mu nesto nije po volji, samo da malo poraste :namcor:

причалица
17-02-2012, 12:26
Moj mali ce dobiti po guzi, posto je vec krenuo da se bacaka kada mu nesto nije po volji, samo da malo poraste :namcor:
pa neka se bacaka, ignoriši ga. ne moraš da ga šljepaš, ne može da ti vrati...nije fer.

Cruz
17-02-2012, 12:30
ja sam moju cerku samo dva puta u zivotu osamarila, a debelo je zasluzila... to sto je uradila vise nikada u zivotu joj nije palo na pamet da ponovi. nikako nisam pristalica da decu treba tuci, vec da sa njima treba pricati i usmeravati ih, ali umeju toliko da budu bezobrazna. da te prosto primoraju da ih odalamis.

ljubičica
17-02-2012, 12:32
ne tucem decu, niti sam ih tukla ranije.
malog sam jednog istukla, kad je imao dve godine, pobegao mi je i zamalo izleteo na ulicu..uzasno sam se prepala, i zato je dobio po guzi..
odmah sam se pokajala
mislim da batine kao efekat imaju samo mrznju, i da nista dobro iz njih ne moze izaci.

причалица
17-02-2012, 12:34
batine kao efekat imaju samo mrznju, i da nista dobro iz njih ne moze izaci.
u najgorem slučaju je mržnja rezultat, a u prosečnoj varijanti je tvrdoglavost...u stvari, brzo prođe vreme kad roditelj može da bije dete i posle ne zna šta da radi s njim kad je i dalje ''nevaljalo'' al je veliko i ne može mu ništa.

malalina
17-02-2012, 12:37
pa neka se bacaka, ignoriši ga. ne moraš da ga šljepaš, ne može da ti vrati...nije fer.

Pa i ne treba da mi vrati, ne bacakam se ja, nego on :dada:

inace, ne mogu da ignorisem, posto ce tresnuti glavom o nesto ili ce isto tako uraditi na ulici ili u prodavnici, a to moramo da sprecimo, doduse ima jos vremena, nemam pojma kako cu reagovati, ja to samo teoretski kazem, jos ne znam da li bih mogla da ga sljepnem :aha:

kojica
17-02-2012, 12:40
Recepat za histeriju je ignorisanje. Drugog leka nema.. :nene: bilo da su odrasli u pitanje ili deca..
Čim isprovocira reakciju, uspeo je.. kakva god reakcija bila...

причалица
17-02-2012, 12:42
Pa i ne treba da mi vrati, ne bacakam se ja, nego on :dada:

inace, ne mogu da ignorisem, posto ce tresnuti glavom o nesto ili ce isto tako uraditi na ulici ili u prodavnici, a to moramo da sprecimo, doduse ima jos vremena, nemam pojma kako cu reagovati, ja to samo teoretski kazem, jos ne znam da li bih mogla da ga sljepnem :aha:

ne boj se. neće mu ništa biti od ignorisanja. majka sam dvadeset godina i znam šta pričam.

ljubičica
17-02-2012, 12:42
u najgorem slučaju je mržnja rezultat, a u prosečnoj varijanti je tvrdoglavost...u stvari, brzo prođe vreme kad roditelj može da bije dete i posle ne zna šta da radi s njim kad je i dalje ''nevaljalo'' al je veliko i ne može mu ništa.
ne znam kako vi, al ja se secam kako sam je osecala kad sam dobila neku sljagu
pritom, moji nas nisu tukli..ozbiljno
keva nas je klepala u prolazu, a tata nas je tukao jednom u zivotu, za nesto ..nem pojma, neoprostivo:)
ja se secam vrlo dobro: sto su me vise stezali, to sam se vise otimala..
a sad..mnogo cesce zasluze neki odrasli kreteni, al ne smem.:zrika:

причалица
17-02-2012, 12:45
ma bre...mene i brata je majka lemala kao volove u kupusu :lol: a tata nikad...pitaj me ko je bio za nas veći autoritet i koga smo slušali bespogovorno :lol:

Vragolanka
17-02-2012, 13:24
Pa i ne treba da mi vrati, ne bacakam se ja, nego on :dada:

inace, ne mogu da ignorisem, posto ce tresnuti glavom o nesto ili ce isto tako uraditi na ulici ili u prodavnici, a to moramo da sprecimo, doduse ima jos vremena, nemam pojma kako cu reagovati, ja to samo teoretski kazem, jos ne znam da li bih mogla da ga sljepnem :aha:

moji su udarali glavom o zid. to sam zabranila, mogli su da udaraju samo o meku podlogu.
a u prodavnici možeš da uštineš, počupaš da niko ne vidi, inače si nikakva majka ako ti dete histeriše. još gora si ako ga udariš. a histerisaće sigurno. samo ako mu jednom popustiš, histerisaće uvek kada ne može da dobije ono što hoće...

Vragolanka
17-02-2012, 13:27
a ako kreneš da rešavaš probleme udarcima, tako ćeš i dete naučiti da radi... inače im drugo ništa neće faliti.

причалица
17-02-2012, 13:30
samo ako mu jednom popustiš, histerisaće uvek kada ne može da dobije ono što hoće...
..a onda ćeš ti od besa što ne znaš šta i kako ga šljepati sve češće i više...to je začaran krug, to sa batinama.

Vragolanka
17-02-2012, 13:37
..a onda ćeš ti od besa što ne znaš šta i kako ga šljepati sve češće i više...to je začaran krug, to sa batinama.

takoe.
a samo je jedna stvar gora po dete od primene sile... razmaženost.

Steppenwolf
17-02-2012, 14:29
Naravno da ne, to sto smo mi nadrkani i nemocni nije razlog da maltretiramo slabijeg od sebe.

Cruz
17-02-2012, 14:52
ja sam razumela da govorimo o kaznjavanju kada deca zasluze, ako tako uopste moze da se formulise. to ne znaci da se deca maltretiraju i ponizavaju na svakom koraku, jer bi to znacilo zlostavljanje.

nekada su nas i nastavnici i profesori kaznjavali u skoli udaranjem packi onim velikim lenjirima ili cvrgama, kako bismo to nazvali?

Vragolanka
17-02-2012, 14:55
edukacijom?

Cruz
17-02-2012, 14:59
pa edukuju se deca i sada, ali cik ako smes da ih pogledas popreko ili pomislis da ih fizicki kaznis...

Vragolanka
17-02-2012, 15:04
pa edukuju se deca i sada, ali cik ako smes da ih pogledas popreko ili pomislis da ih fizicki kaznis...

ali možeš da ih poniziš na mnoge druge načine...

Cruz
17-02-2012, 15:11
moze... da pokusa :)

e ovako, ako dete godinama ucis na primer da se javi kada nekuda ide, kada stigne tamo gde je krenulo, da kaze kada se vraca i kada ono zanemari tvoju brigu i strah i bezobrazno pogazi sve ono sto si ga naucio, a ti sat vremena juris po gradu trazeci ga i sumnjajuci na najgore, svakako zasluzuje samarcinu i tacka.

Vragolanka
17-02-2012, 15:12
moze... da pokusa :)

e ovako, ako dete godinama ucis na primer da se javi kada nekuda ide, kada stigne tamo gde je krenulo, da kaze kada se vraca i kada ono zanemari tvoju brigu i strah i bezobrazno pogazi sve ono sto si ga naucio, a ti sat vremena juris po gradu trazeci ga i sumnjajuci na najgore, svakako zasluzuje samarcinu i tacka.

džaba, probala ja. kazna je zakon.

Cruz
17-02-2012, 15:14
džaba, probala ja. kazna je zakon.

pa kazem, to je jedan primer, bio je jos jedan, ne bih ga navodila, u oba slucaja je samar urodio plodom...

a veruj mi mislila sam umrecu, tih sat vremena je kao godina i vise...

Vragolanka
17-02-2012, 15:17
pa kazem, to je jedan primer, bio je jos jedan, ne bih ga navodila, u oba slucaja je samar urodio plodom...

a veruj mi mislila sam umrecu, tih sat vremena je kao godina i vise...

a šta da ti je vratila?

Cruz
17-02-2012, 15:20
a šta da ti je vratila?

shvatila je koliko je pogresila, izvinila se i nikada se vise nije tako neodgovorno ponasala

Vragolanka
17-02-2012, 15:21
shvatila je koliko je pogresila, izvinila se i nikada se vise nije tako neodgovorno ponasala

ok, al nisam te to pitala...

Cruz
17-02-2012, 15:24
ok, al nisam te to pitala...

onda nisam razumela... :hm:

Steppenwolf
17-02-2012, 15:26
shvatila je koliko je pogresila, izvinila se i nikada se vise nije tako neodgovorno ponasala
Mogla je to da shvati i bez samara, ok, shvatam tvoju situaciju ali opet nemas opravdanje da na taj nacin resavas probleme u zivotu.

причалица
17-02-2012, 15:27
Mogla je to da shvati i bez samara, ok, shvatam tvoju situaciju ali opet nemas opravdanje da na taj nacin resavas probleme u zivotu.

a je l ti imaš decu?

Cruz
17-02-2012, 15:28
Mogla je to da shvati i bez samara, ok, shvatam tvoju situaciju ali opet nemas opravdanje da na taj nacin resavas probleme u zivotu.

ja nisam zlostavljac i ne resavam tako svoje probleme u zivotu, ne znam na osnovu cega si to zakljucio?

Steppenwolf
17-02-2012, 15:32
Nisam rekao da si zlostavljac ali pravdas po meni neopravdan postupak.
Mogla si reci, omaklo mi se, nije tebalo ali ti i dalje mislis da si bila u pravu.
Ok, tvoja stvar ali ja ti kazem svoje misljenje.
Nema ljutnje.

Cruz
17-02-2012, 15:35
tvoje misljenje je ok, ja imam svoje, dozivljeno i prezivljeno, s razlogom tvrdim da sam u pravu, a ti mi pruzi neki argument da pobijes ovo sto sam napisala.

Vragolanka
17-02-2012, 15:38
svako svoje dete najbolje poznaje...

Cruz
17-02-2012, 15:39
mnogo diskutantske nekorektnosti ovde...

u cemu se ogleda nekorektnost... gledajuci tvojim ocima? jesi li tukao svoju decu ikada?

Cruz
17-02-2012, 15:40
svako svoje dete najbolje poznaje...

apsolutno se slazem

mire
17-02-2012, 15:41
jednom, davno, nalupah mog najstarijeg kad se oteo i sam prešao ulicu...

kaže da se i dan- danas seća toga

i ne zamera mi, ako mu je verovati

jerbo je sa mlađima imao slične situacije

a i mnogo je žešći od mene, hahaha

ljubičica
17-02-2012, 15:42
vidi kruz, ja verujem da ti mislis da je samar taj koji je bio presudan.
a ja mislim, da ako nisi dete nikad pre toga tukla, da je presudno bilo njeno saznanje da si ti toliko povredjena, da si uradila nesto sto nikad ne radis..
deca nas poznaju veoma dobro, i nisu njihovi motivi tako povrsni kao sto mozda na prvi pogled izgleda

mire
17-02-2012, 15:44
kruz, da, opusti se...

mislio sam na "rešavanje svojih problema"

moj odgovor na takav komentar bi bio podložan banovanju

kojica
17-02-2012, 15:44
mnogo diskutantske nekorektnosti ovde...

primetila sam.. :dada:

tema...

Imam ja jedan argumenat.. :juhu:

Šamarom smo dete hteli da naučimo šta više ne sme nikada da uradi i bilo
da smo uspeli ili ne, naučili smo ga još nečemu, a to je da se ljubav i briga
mogu iskazati i kroz grubosti i poniženja, što je, morate priznati, nakaradno.

mire
17-02-2012, 15:46
život je grub...

Cruz
17-02-2012, 15:46
jasno, neko bi rekao sto ga nisi cvrsto drzao za ruku ili naucio da to ne radi, a u sustini znamo da deca obozavaju da rade ono sto im je "zabranjeno"

oni koji decu ne odgajaju ne mogu ni da shvate kakav strah je u glavama roditelja, sa koliko ljubavi i paznje im se posvecuju i kada se desavaju stvari koje si naveo i koje sam navela, jednostavno odreagujes na nacin da ga udaris, a to je mnogo bolno...

Cruz
17-02-2012, 15:47
pa ja sam opustena, ko kaze da nisam, samo pisem ono sto mislim :huh:

Cruz
17-02-2012, 15:49
vidi kruz, ja verujem da ti mislis da je samar taj koji je bio presudan.
a ja mislim, da ako nisi dete nikad pre toga tukla, da je presudno bilo njeno saznanje da si ti toliko povredjena, da si uradila nesto sto nikad ne radis..
deca nas poznaju veoma dobro, i nisu njihovi motivi tako povrsni kao sto mozda na prvi pogled izgleda

kako okrenes koto, samar je presudan, a izazvao je bas ono sto je trebalo, a moglo je i bez njega, da do dogadjaja nije doslo.

ljubičica
17-02-2012, 15:49
ja odgajam decu kruz, i rekoh da sm malog jednom izlemala upravo jer sam se isprepadala do krvi
ali nisam rekla da je zasluzio, niti da ga je to naucilo pameti..
to je sustinska razlika
cak i tad, njemu tako malom, sam kasnije rekla da mi oprosti sto sam ga izlemala, da sam se uplasila, i da to vise nikad ne sme da uradi jer ce se povrediti..i razumeo me..

kojica
17-02-2012, 15:50
život je grub...

Jako.

Zato su tu oni koji nas vole i koje mi volimo, da bi lakše prošli kroz sve nevolje.

Izletela sam i ja jednom mami na ulicu. Vozač je jedva stigao da zakoči. Toliko
se pogubila da nije imala snage ni da me izgrdi, a ne da me bije. Mene je strah
koji sam tada osetila naučio pameti.

Vragolanka
17-02-2012, 15:51
jasno, neko bi rekao sto ga nisi cvrsto drzao za ruku ili naucio da to ne radi, a u sustini znamo da deca obozavaju da rade ono sto im je "zabranjeno"

oni koji decu ne odgajaju ne mogu ni da shvate kakav strah je u glavama roditelja, sa koliko ljubavi i paznje im se posvecuju i kada se desavaju stvari koje si naveo i koje sam navela, jednostavno odreagujes na nacin da ga udaris, a to je mnogo bolno...

zato dete mora da bude svesno posledica određenog postupka...
recimo, ja sam mom mlađem stavljala ruku na vrelu ringlu... bio je jako uporan. starijeg je drmala struje... ok je to kada su mali, u nekoj određenoj meri. da sam ih izlemala, ne bi ništa skontali.
problem je kada su stariji i kada ti taj model ponašanja postane normalan, uobičajen... ne tebi, nego onako uopšteno pričam.
dete šamarom shvata samo da je pogrešilo, retko i u čemu. i zna za sledeći put da će dobiti šamar, ali i dalje nije svesno onoga od čega ti strahuješ.

mire
17-02-2012, 15:52
mog malog je naučilo pameti...

posle je zastajao i na ivičnjaku od parkinga

Cruz
17-02-2012, 15:55
veoma je vazno da deca shvate zasto se na grub nacin sa njima postupilo. moja cerka je, kao i miretov sin, shvatila... i dan danas kada o tome pricamo sama kaze koliko je pogresila i da razume kako sam se u tim trenucima osecala

Vragolanka
17-02-2012, 15:58
veoma je vazno da deca shvate zasto se na grub nacin sa njima postupilo. moja cerka je, kao i miretov sin, shvatila... i dan danas kada o tome pricamo sama kaze koliko je pogresila i da razume kako sam se u tim trenucima osecala

ali nije potreban grub način da bi shvatilo...
dešavalo se i meni... padne mi mrak na oči i dođe mi da ih podavim, ali to ne uradim. :lol:
udarim pa mi posle bude krivo, zato što mi je kraće bilo za objašnjavati.

Cruz
17-02-2012, 16:02
moja cerka puni 20 za mesec dana, dobila je 2 samara do sada, shvatila da je ono sto je uradila, a ucila sam je suprotno, pogresno, tako da ja kazem da pojedinoj deci nisu dovoljne reci i kaznjavanja da bi shvatila sta je ispravno a sta ne.

kojica
17-02-2012, 16:10
ja ne verujem šta čitam.. :sad: pa više se ni životinje ne dresiraju batinama...

Cruz
17-02-2012, 16:12
kako god, ja sam rekla ono sto se desilo i razloge koji su doveli do toga, smatram da sam ispravno postupila i od toga ne odustajem, pa makar me ceo svet proglasio za loseg roditelja, a to nisam :)

Cruz
17-02-2012, 16:21
a kako biste kaznili dete kada vas ucestalo laze? i sta mislite koji su razlozi da to cini?

kojica
17-02-2012, 16:45
Ko da misli. Treba im odseći jezike, pa da viš kad će više da slažu.. :lakat:

naki
17-02-2012, 16:49
a ako im ponovo narastu jezici kojo? :hm:

mire
17-02-2012, 17:06
ne vidim razlog za benavljenje...

deca isprobavaju matorce do krajnjih granica

nekad se mora naglasiti da je granica pređena

kojica
17-02-2012, 17:16
benavljenje.. :hm: vrlo korekntno..

Pa život je surov i to deci treba jasno pokazati. Na primer, vratiti Dušanov
divljački zakonik. :dada: Svaki roditelj napamet da ga nauči.

mire
17-02-2012, 17:19
ma nastavi da se puvaš, zabole me...

samo hoću da kažem da deci više godi jasnoća, nego muljanje

Čarapica
17-02-2012, 17:33
ne treba... al znala sam da zveknem ponekad :mm: i znam da je to bilo za njihovo dobro :mm: vredilo je :mm:

kojica
17-02-2012, 17:37
Mire isprobava moje granice. :haha:

Sreća te sam ja jedan obrazovan i civilizovan roditelj. :jasenka:

mire
17-02-2012, 17:53
Mire isprobava moje granice. :haha:

Sreća te sam ja jedan obrazovan i civilizovan roditelj. :jasenka:ako mislis da ja nisam, ok...

tvoje misljenje

da ti dam jmbg, pa da zoves socijalnu sluzbu, cetvoro dece je u opasnosti

medjutim, moje misljenje je da su oni koji napadno size protiv "tuce", najopasniji roditelji

pardon, sljapkanja

takvi ce koristiti sve svoje mentalne moci za ponizavanje i maltretiranje dece


ja nekad podviknem, znao sam i da "sljepnem', ali nikad nisam skoncentrisano maltretirao dete drugim metodama

naprotiv, cim se izduvam, a to je jako brzo, otvoreno porazgovaram o svim segmentima "akcije i reakcije"

Vragolanka
17-02-2012, 17:55
otišao si u drugu krajnost... svi smo mi nekad u životu udarili dete.
ako znaš da je ono pogrešilo, znaš i za sebe, ne tražiš opravdanja...
strašno bi mi bilo da ih udarim i da mi ne bude krivo, da kontam taj vid 'vaspitavanja' kao ispravan...

mire
17-02-2012, 18:00
otišao si u drugu krajnost... svi smo mi nekad u životu udarili dete.
ako znaš da je ono pogrešilo, znaš i za sebe, ne tražiš opravdanja...
strašno bi mi bilo da ih udarim i da mi ne bude krivo, da kontam taj vid 'vaspitavanja' kao ispravan...ma ok...

ali pogledaj tri posta prethodna, "odsecanje glave, jezika i slicno"

ma pusti pricu, ja se sa tim ne zezam

ljubičica
17-02-2012, 18:00
ja to vec rekoh
zivi smo ljudi, dakle-nismo savrseni
upravo spremnost da se izlozimo pred decom i da kazemo da smo pogresili, je vrlo vazan deo vaspitanja

причалица
17-02-2012, 18:27
naprotiv, cim se izduvam, a to je jako brzo, otvoreno porazgovaram o svim segmentima "akcije i reakcije"
kad se izduvaš? znači, dete treba da trpi izduvavanje roditelja? pa dobro....nismo svi isti.

mire
17-02-2012, 18:40
Stari, imaš laku ruku?ma jok, bre, nego reagujem u kljucnim momentima...

jednom u dve godine, recimo

sad bas pricam s dragom, secam se svih batina koje sam dobio

kaisem, uglavnom


zasluzeno, dobro sam i prosao, gledano sa ove distance

причалица
17-02-2012, 18:43
ma jok, bre, nego reagujem u kljucnim momentima...

jednom u dve godine, recimo

sad bas pricam s dragom, secam se svih batina koje sam dobio

kaisem, uglavnom


zasluzeno, dobro sam i prosao, gledano sa ove distance

:( a ja se ne sećam ijednih da su bile opravdane, u tome se razlikujemo. jednostavno, majka je bila previše stroga.

ljubičica
17-02-2012, 18:46
ja nse ne secam povoda.
secam se samo da sam ih mrzela
to nije secanje koje zelim da moja deca imaju

mire
17-02-2012, 18:47
bio sam i ja besan, naravno...

pa sam se dozvao pameti

bili su u pravu

ljubičica
17-02-2012, 18:50
ahhahahhahae pa ja se nisam dozvala pameti
naprotiv, i dalje sam pravila sam pizdrije, samo da ne znaju
pa sam osim da pravim pizdare, naucila i da lazem
znas, neko se rodi ko vrba pa mozes da ga savijas koliko oces.
a nekog savijas i on samo pukne jednog dana
nisu deca ista
nismo mi isti

Sarmica
26-11-2012, 19:08
Sa ove tačke gledišta smatram da ih ne treba tući, ali ko zna kakva ću majka da budem :sad:
Inače nisam živčana, nervozna, ne može baš svaka sitnica da me iznervira, niti imam naviku da na bilo kom drugom iskaljujem svoje neraspoloženje ili ljutnju, ali opet...ko zna kakva ću majka da budem.
Treba da se zna ko je roditelj a ko dete. Baš često mogu da se sretnu primeri gde dete od tek koju godinicu diktira pravila u kući. Ima posebne, tvrdoglave dece i ako ne postoji drugi način da se nešto dokaže:ljuta:
Uglavnom kad vidiš roditelje te brezobrazne dece sve ti bude jasno:(

Sarmica
26-11-2012, 19:12
Samo da dodam...od mame sam dobijala batine pre i posle jela i ne zameram, jednom ili dvaput se sećam da je postojao opravdan razlog, ono ostalo jok...tata me "istukao" jednom, plakala sam dva dana.
Ali stvarno, mene da nisu tukli ja ne znam šta bi bilo:krsti:

Vidana
17-12-2012, 16:05
treba razlikovati ćušku u vaspitne svhre (da dete ne odleti pod auto i slične sztvari) i premlaćivanje
normalno da se ništa ne postiže ako se dete, svaki put kad dođe kući, prvo istuče,pa onda da priča šta je bilo u školi npr
i to svaki dan
to je zlostavljanje

Милан Ђурковић
12-02-2015, 13:44
Mene otac izbijao jer sam u školi palio sveske

Послато са K01A уз помоћ Тапатока

salel
12-02-2015, 17:45
Čim primetite da liče na Vas.

Vidana
24-02-2015, 11:11
Mene otac izbijao jer sam u školi palio sveske

Послато са K01A уз помоћ Тапатока
Jadan ti..:(

Милан Ђурковић
02-03-2015, 17:23
Vala jadan

Послато са K01A уз помоћ Тапатока

DaniloBar
15-02-2017, 15:31
Ja tučem sina

Ciciban
05-06-2020, 21:02
Tuci bilo koga ili bilo sta ? Ludost, posebno ne decu . Postoje milion nacina da ih urazumite .

salel
06-06-2020, 14:25
ako ne možeš da izdržiš povuci se, kao i u ratu
nemoj da se tučeš sa jačim niti da tučeš slabijeg

scepa
21-12-2020, 01:37
Batina je iz raja izasla

salel
22-12-2020, 17:12
Čim primetite da liče na Vas - 2.put - ponavljam se

bakterijasmarsa
23-12-2020, 16:19
Treba ih tući, inače postanu neposlušna i ne dolaze više na forum

salel
24-12-2020, 18:30
:hm: el po guzi

bakterijasmarsa
24-12-2020, 23:23
po guzi da kako

scepa
25-03-2021, 00:45
Batina je iz raja izasla tako su nas ucili kao male:namcor: