PDA

Pogledaj Punu Verziju : Plavo za dečake, roze za devojčice



kojica
17-08-2010, 06:37
Za njega, plavo, puške, autići, razni alati, crtaći sa muškim herojima i puno tuče...
Za nju, roze, šerpice, lutkice, crtaći sa ženskim herojima cvetićima i leptirićima...

pa ni lopte više nisu zajedničke.. i one se razlikuju po dezenu...

Da li vam to smeta?

Man
17-08-2010, 07:17
tako bre treba :raz_012:

Zazijavalo
17-08-2010, 07:25
Interesantno da je pre nekoliko decenija crveno bila uniseks boja. Crveni bicikl ili lopta mogli su se videti i dečaka i kod devojčica. Danas je nekako ispala žemska boja. Ta crvena.

I ondak se pitam šta se to desilo u međuvremenu i šta je izazvalo ovu promenu?
Ja bi reko da je u pitanju nastojanje ... onih... da ubede celo čovečanstvo da svi imamo homoseksualne porive. I ljudi im poverovali. Napola, doduše, al opet... ne bi da se rizikuju.

Inače, pravi problem sa gubitkom identiteta kod muške dece je da od zabavištanceta pa nadalje sreću uglavnom samo žemske autoritete. Vaspitačicu, učiteljicu, dokone komšinice koje mu uz mater ogovaraju oca uz kaficu. Babu po materi nećem ni da pominjem. :pusi:

kojica
17-08-2010, 07:33
Pa eto.. svi se žale da je homoseksualaca sve više... a više ih je od kako je podela sve više..
nešto se ne slaže u računici...:lol:

Samo proizvođaći igračaka i dečije garderobe trljaju zadovoljno ruke...

Ako je prvo dete jednog pola, a drugo drugog, komotno sve igračke
i svu garderobicu možeš da baciš u kantu i da kupiš novu.

kojica
17-08-2010, 07:47
evo ovde kod mene u kraju, devojčice obučene sve onako u roze igraju fudbal...:lol:

a ja sam morala sinu da objašnjavam prošlog leta zašto je lasiš igra za devojčice..
i nisam uspela..
mislim.. i on komplikuje.. što na svako zašto mora da mu se odgovori..
to je ženska igra i kraj...:lol:

Zazijavalo
17-08-2010, 08:00
Kako bre ne znaš? Lastiš je igra za devojčice počim je cilj igre da pokažu gatjice. Rozle. :pusi:

kojica
17-08-2010, 08:08
ooo.. al sam glupava...

pa samo sam trebala da ga pitam ''zašto ti se sine sviđa ta igra?''
:raz_067:

I zar nije pametnije da se i on igra i gleda u rozle, nego da šutira loptu
na drugom kraju terena?

Zazijavalo
17-08-2010, 08:15
Muški ne mož da igru lastiš jer im smeta rep. Paunski, za šepurenje. :lol:

kojica
17-08-2010, 08:17
a da.. tu je cilj da se ne dopipne lastiš a da se preskoči...:raz_067:

pipnuo! :raz_067::raz_067::raz_067:

QueenOfClubs
22-08-2010, 09:27
Inače, pravi problem sa gubitkom identiteta kod muške dece je da od zabavištanceta pa nadalje sreću uglavnom samo žemske autoritete. Vaspitačicu, učiteljicu, dokone komšinice koje mu uz mater ogovaraju oca uz kaficu. Babu po materi nećem ni da pominjem. :pusi:
Заборавио си бајке Зази.
Само помисли нa све зле жене и мушкарце слабиће у бајкама.
Мислим, то кад постану жене и мушкарци.
Док су младићи и девојке је обрнуто. :lol:

kojica
12-10-2010, 10:36
Mene dete u prvom razredu pitalo šta da kupi drugarici za rođendan.
Kaže.. ja nemam pojma šta ona voli.. ona je devojčica..

bogte.. ko da je vanzemaljac...:lol:

QueenOfClubs
12-10-2010, 12:25
Мене није ни питао...
Мислим, није се он замарао тим приземним стварима...
Само ме обавести кад је рођендан, даље га не занима. :lol:

malavelika
12-10-2010, 15:01
Za njega, plavo, puške, autići, razni alati, crtaći sa muškim herojima i puno tuče...
Za nju, roze, šerpice, lutkice, crtaći sa ženskim herojima cvetićima i leptirićima...

pa ni lopte više nisu zajedničke.. i one se razlikuju po dezenu...

Da li vam to smeta?

pa vise mi smeta odsustvo mastovitijeg kolorita kad trazim garderobu za njega, uglavnom sve vuce na plavo..ja njemu uglavnom kupujem boje koje su i na meni-sve moguce nijenase braon i zelene, ponesto belo, plavo i sivo..misim ima i crvene i narandzate neke stvari i to, al crveno ne kupujem ni sebi...to uglavnom dobije na poklon..i nosi neke stvari od nekih sestara svojih bez problema....meni se licno ne svidjaju neke boje na muskarcima bilo kog godista, znaci od roze i zute mi se generalno povraca..vise sam klasicar..sto se tice igracaka, kad je bio bebac ja sam kupovala sve-od usisivaca i soljica za kafu, do pistolja na vodu...sad nema sanse, u prodavnici ce se ipak uhvatiti za autic, iako ih ima preko 300...ne mozes protiv genetike..a i ne treba...

Man
12-09-2011, 20:49
Za njega, plavo, puške, autići, razni alati, crtaći sa muškim herojima i puno tuče...
Za nju, roze, šerpice, lutkice, crtaći sa ženskim herojima cvetićima i leptirićima...

pa ni lopte više nisu zajedničke.. i one se razlikuju po dezenu...

Da li vam to smeta?

a šta je sa rozla cigaretlama :hm: bata rikan me bacio u opasnu dilemu :(

kojica
22-11-2011, 07:51
Skoro mi je ovo mlađe tražilo da mu narežem neki crtać za dečake,
za da gledaju u produženom boravku. Sve neke devojčice donele
crtaće pa je njima dosadno. :krsti:

DaDole
22-11-2011, 08:09
Nevjerovatno koliko smo u bojama zakrčeni predrasudama..eto,prošle zime obučem mlađem psiću crveni kaputić..od ovog starijeg,pa mu okraćao:) Sva djeca u komšiluku misle da je Ona:haha: