PDA

Pogledaj Punu Verziju : Bogovi iz raja



Kovač
22-08-2010, 20:14
Želim da podelim sa onima koji su zainteresovani neki svoj uopšteni rezime koji bi otprilike bio nešto što sam na polju duhovnog skupio u proteklih 20 godina,računajući od trenutka kad sam na jednom putovanju u Engleskoj kad sam imao 15 godina od jednog misionara dobio savet da pročitam Bibliju.Od tada sam svoj život posvetio proučavanju"Svetih knjiga" i moram priznati da sam počeo pored fizičke,da osećam i duhovnu glad.Ne znam kako to objasniti...shvatio sam da čovek nije samo fizičko,već i duhovno biće.Nisam mogao a da bar jednom dnevno ne "bacim oko" na makar jedan stih iz Biblije.Krenuo sam naravno od religije u kojoj sam se rodio,kao pravoslavni hrišćanin.Postio sam,svaki post,molio se,išao u crkvu,soba mi je bila prepuna ikona.To je trajalo nekih 5-6 godina.Onda sam se oženio i sve je prestalo.Šalim se naravno.:) Brak je uneo mnogo lepog u moj život,iako sam imao mnogo problema zbog toga što sam se želeo oženiti baš sa sadašnjom suprugom,zbog čega sam četiri godine živeo van svog doma,smatrao sam da nas Bog štiti i da je baš njegova volja da sve bude baš tako.Stalno su mi u glavi bili biblijski stihovi iz Postanja"Što Bog sastavi,da ljudi ne rastavljaju"i naravno,jeste tako...
U tom periodu po;eo sam da odlazim na sastanke Jehovinih Svedoka.Nikad nisam postao Jehovin Svedok,ali moram priznati da su mi svojim biblijskim proučavanjem mnogo pomogli u vezi shvatanja Biblije.Zbog razočaranja u vezi nekih postupaka ove organizacije,prestao sam da idem na sastanke,ali i dalje gladan istine da tražim i proučavam duhovno,nastavio sam u traženju...
Preko neta sam upoznao neke muslimane i zainteresovao se za islam kao religiju.Pomislio sam da je istina možda kod njih.Počeo sam da proučavam,ovog puta Kuran umesto Biblije.Nije prošlo mnogo vremena u proučavanju,prošao sam kao sa J.Svedocima,nisam mogao to da prihvatim,a istina...opet negde daleko...Nedavno sam pročitao knjigu William Bramleya "Bogovi iz raja"i uz još neke kockice koje sam skupio u proteklih dvadeset godina počeo sam da slažem svoju kulu od skupljenih kockica...

kojica
22-08-2010, 20:22
Čitam ja ovo sve i čekam da kažeš ko je autor teksta, pa onda shvatim da se radi o tebi. :lol:

Nek je sa srećom gradnja. :)

O čemu se radi u toj knjizi?

Kovač
22-08-2010, 20:25
Teško je,reći za nešto da je apsolutna istina,i ni ovo delo Williama Bramleya ne mogu reći da je istina,pre bih rekao da ima nešto što sam prepoznao.
I za ovo je potrebna velika uvertira jer to što meni deluje kao "nešto"za nekog drugog naravno može,a i sigurno će izgledati kao jedna velika budalaštinam,naučna fantastika,bajkovit sadržaj za široke narodne mase.No,ne zameram,opravdano može tako izgledati,ali napominjem da su meni trebale godine traženja,godine molitvi,godine velikih želja da se sazna ko smo,šta smo,ima li smisla,ili smo samo obična bića koja jedu,piju,pare se,razmnožavaju i na kraju nestaju bez traga kao da nikad nisu ni postojala.Ali kako da nestane tek tako,kako da nestane ljubav koju smo osetili,ono što smo ulagali voleći ljubavnike,voleći svoje roditelje,voleći svoju decu?Kad se čovek neprekidno pita i razmišlja,onda,valjda nekom logikom stvari počne i da dolazi do nekih rezultata,do nekih otkrića,no za sve je potrebno vreme,jer kako piše u Bibliji,sve ima svoje vreme i postoji vreme za sve.Neke stvari shvatamo ranije,neke kasnije,nešto se dešava odmah,a nešto tek kad smo duhovno spremni da se desi...
Autor: William Bramley

JEHOVA
Veliki deo Starog zaveta je posvećen opisivanju porekla i rane istorije jevrejskog naroda.
Prema Bibliji jevreji potiču od klana koji je živeo u sumerskom gradu Ur od oko 2000. do
1500. pne. Klanom je prijateljski vladala ličnost zvana Jehova. Biblija tvrdi da je Jehova
bio Bog.
Prema biblijskim pričama, Jehova je ohrabrio klan da napusti Ur i naseli se u Haranukaravanskom
centru u severo-istočnoj Mesopotamiji. Tamo, Jehova je kasnije rekao
novom patrijarhu klana, Abrahamu, da povede svoje pleme ka Egiptu. Pleme se složilo i
posle nekoliko generacija stiglo do reke Nil kroz Kanan(Canaan).Glad je na kraju nateralo
pleme da uđe na egipatsku teritoriju Goshen gde su jevreji u početku živeli dobro pod
faraonom ali posle dolaska novog faraona na presto, jevreji su oterani u ropstvo. Biblija
navodi da su posle 400 godina ropstva u Egiptu jevreji povedeni u izbeglištvo od strane
Mojsija pod budnim okom Jehovinim. Do tada jevreja je bilo na stotine hiljada. Posle
dugog puta i mnogih krvavih bitki, jevrejska plemena su se vratila i osvojila Kanan, koji je
bio „Obećana zemlja“, zavetovana njima vekovima ranije od Jehove.
I tako je prema Bibliji rođena jevrejska religija.
Jehova je očito bio bitan lik u ovoj biblijskoj priči. Ko je bio on? Da li je Jehova bio Bog
kao što Biblija navodi? Da li je bio mit, kao što bi skeptici ne religijske orijentacije želeli
da verujemo? Jehova izgleda nije bio nijedno. Ime Jehova potiče od jevrejske reči
„Yahweh“ što znači „onaj koji jeste“ ili „samo-evidentan“. Ovo ime indirektno ukazuje na
ideju da je biblijski Jehova bio čisto duhovno biće; ako hoćete, pravo Vrhovno Biće. Ali
da li je?
Jehovin opis u Starom zavetu je obezbedio takmičarski dan za NLO pisce, i to sa dobrim
razlogom. Jehova je putovao nebom u onome što je izgleda bila bučna, zadimljena
letelica. Biblijski opis Jehovinog spuštanja na planinski vrh izgleda ovako:
„ ...bejahu gromovi i munje, i gust oblak iznad planine, i zvuk trube bejaše glasan;9 i sav
narod koji bejaše u kampu drhtaše.
I Mojsije izvede ljude iz kampa da sretnu Boga; i ono stajaše u podnožju planine.
I planina Sinaj bejaše sva pokrivena dimom, jer Gospod siđe na nju u plamenu: i dim
kuljaše nagore kao dim iz peći, i cela planina se tresla.
Kada bi stari jevreji posmatrali buku, dim i plamen moderne rakete opis ne bi bio mnogo
drugačiji od ovog biblijskog. Kasnije Jehovine posete sadržale su iste fenomene:
I sav narod ču i vide grmljavinu i munje, i buku trube, i planinu koja se dimi: i kada ljudi
videše, oni se skloniše i stajaše podalje.
Pretpostavimo da je ovaj opis možda vulkan, dalja viđenja otkrivaju da je Jehova bio
pokretni objekat:
I Gospod putovaše pred njima, danju u stubu oblaka, da im ukaže put; noću u stubu
vatre, da im pruži svatlo; da idu i danju i noću: I nije sklonio stub oblaka danju ili stub
vatre noću ispred njih.
IZLAZAK 13.21-22
Izlazak 14:24, 40:34-38, i Brojevi 19:1-23 sadrže identične opise Jehove dok je vodio
jevrejska plemena u obećanu zemlju.
Stari jevrejski očevidci odgovorni za ove opise nisu mogli izbliza da pogledaju Jehovu.
Biblija ističe da nikome nije bilo dozvoljeno da priđe mestu Jehovinog sletanja na
planinu osim Mojsiju i nekolicini odabranih vođa. Jehova je pretio da će ubiti svakoga ko
proba. Zbog toga rana Biblija sadrži Jehovine opise samo onako kako su ga očevidci
videli iz daleka. Tek je mnogo kasnije jedan od biblijskih najpoznatijih proroka, Jezekilj
bio u mogućnosti da ga bolje vidi i opiše sa više detalja. Njegov opis je verovatno jedan
od najviše citiranih biblijskih pasusa u NLO literaturi. Jezekijin detaljan opis stranih
letećih objekata je stvorio spekulaciju takve jačine da je čak jedan izdavač Biblije,
Tyndale House, naslovio uvod u Jezekijinu knjigu naslovom „Suve Kosti i Leteći Tanjiri“
(Dry Bones and Flying Saucers)? Sa rizikom da ću dosaditi nekim čitaocima sa još
jednim ponavljanje Jezekijinih poznatuh reči, ovde ih navodim za dobrobit onih koji nisu
upoznati sa njima:
„Godine tridesete, meseca četvrtog kad bih među robljem na reci Hevaru, otvoriše se
nebesa i videh utvare Božije.
I videh, i gle silan vetar dolažaše od severa, i veliki oblak i oganj koji se razgorijevaše, i
oko njega svetlost, a ispred ognja jaka svetlost.
Ispred njega još kao četiri životinje, koje na oči bejahu nalik na čoveka.
I u svake bejahu četiri lica, i četiri krila u svake.
I noge im bejahu prave, a u stopalu bejahu im noge kao u teleta, i sevahu kao uglađena
mjed.
I ruke im bejahu čovečije pod krilima na četiri strane, i lica im i krila bejahu na četiri
strane.
Sastavljena im bejahu krila jedno sa drugim, i ne okretahu se idući, nego svaka iđaše na
prema se.
A lice bejaše u sve četiri lice čovečije i lice lavovo i lice volovsko i lice orlovo.
I lica im i krila bejahu razdeljena odozgo, u svake se dva krila sastavljahu, a dva
pokrivahu im telo.
I na oči bejahu te životinje kao živo ugljevlje, gorahu na oči kao sveće, taj oganj
prolažaše između životinja i svetlješe se, a iz ognja izlaziše munje.
I životinje trčahu i vraćahu se kao munja.
I kad gledah životinje, gle, točak jedan bejaše na zemlji uza svaku životinju prema četiri
lica njihova.
Obličjem i napravom bejahu točkovi kao boje hrisolitove, i sva četiri bejahu jednaka, kao
da je jedan točak u drugom.
Kad iđahu, iđahu sva četiri svaki na svoju stranu, i idući ne skretahu.
I naplaci im bejahu visoki strahota, i bejahu naplaci puni očiju u naokolo u sva četiri.
I kad iđahu životinje iđahu i točkovi uz njih, i kad se životinje podizahu od zemlje
podizahu se i točkovi.
A nad glavama životinjama bejaše kao nebo, po viđenju kao kristal, stašno, razastrto
odozgo nad glavama njihovim.
A pod tim nebom bejahu im krila pružena.
I čuh huku krila njihovih kad iđahu, kao da beše huka velike vode, kao glas svemogućega
i kao graja u okolo, i kad stajahu spuštahu krila.
I kad stavši spuštahu krila, čujaše se glas odozgo iz neba, koji bejaše nad glavama
njihovim.

Kovač
22-08-2010, 20:30
Čitam ja ovo sve i čekam da kažeš ko je autor teksta, pa onda shvatim da se radi o tebi. :lol:

Nek je sa srećom gradnja. :)

O čemu se radi u toj knjizi?
Pokušaću da objasnim,mada je najbolje pročitati knjigu i videti šta je pisac hteo da kaže.Bojim se da ne sablaznim nekog,ali radi se o vanzemaljcima,da tako kažem.:)

kojica
22-08-2010, 20:36
Ooo.. pa to je neki Denikenov naslednik?

Niko se neće sablazniti, ne brini. Deniken je tomove knjiga
napisao i otišao u istoriju...:lol:

Kovač
22-08-2010, 22:09
Pazite vamo...:lol:
Dakle,ne radi se o klasičnom SF lupetanju.Pisac knjige"Bogovi iz raja"smatra da smo kao civilizacija dospeli pod vlast intiligentnih bića koja on u svom romanu naziva"Skrbnici".I da su oni stigli u vreme civilizacije Sumera.To je vreme kada se i stvaraju prvi mitovi o stvaranju čoveka,o opštem potopu,rajskom vrtu...
Kasnije su neke od ovih legendi prenete u Bibliju.Sumeri su ostavili zapise o čovekolikim stvorenjima vanzemaljskog porekla koja su vladala ranim ljudskim društvom.Ta vanzemaljska stvorenja su smatrana "bogovima".Za neke sumerske bogove se govorilo da putuju i proleću kroz nebesa u letećim loptama i vozilima u obliku rakete.Ljudski sveštenici su delovali kao posrednici izmedju ljudi i "bogova".Ono što je bitno,i što sam sam sebi postavio kao pitanje je,kako to ti vanzemaljci,skrbnici vladaju nad nama?Kako su nas to porobili,kad to ne vidimo,kad ne osećamo njihovu prisutnost?Odgovor možda leži u onom što sam napisao u prvom postu na ovoj temi.O trenucima kada sam osećao potrebu za duhovnošću,kada sam osećao da moje fizičko telo ne predstavlja pravog"ja".A šta ako je pravo "ja"moja duhvnost,moje duhovno telo,moje duhovne potrebe?Onda ispada da sam rob svog tela.Znači na neki način sam zarobljen a da toga nisam ni svestan.Apostol Pavle je po onome što piše u Novom Zavetu rekao: Da, oni koji žive po tijelu, teže za onim što je tjelesno; a koji po Duhu, za onim što je Duhovo: težnja je tijela smrt, a težnja Duha život i mir. Jer težnja je tijela protivna Bogu: zakonu se Božjemu ne podvrgava, a i ne može. Oni pak koji su u tijelu, ne mogu se Bogu svidjeti.A vi niste u tijelu, nego u Duhu, ako Duh Božji prebiva u vama.
Dakle,postoji način da budemo zarobljeni.Nešto slično kao u filmu"Avatar"ako ste gledali,kada osobe uz pomoć mašina ulaze u tela drugih stvorenja,oni ustvari nisu ta tela,nego sasvim druge osobe.A šta ako su "Skrbnici"imali ovakve mašine i na taj način nas porobili?Na jednoj od sačuvanh glinenih ploča iz drevne Sumerije je zapisano:"Ti si ubio boga zajedno sa njegovim karakterom(duhovnim bićem)ja sam uklonio težak rad,ja sam prebacio sav teret na čoveka...Zvuči kao naučna fantastika ali stari tekstovi u Bibliji,pa i u Kuranu daju povoda za ovakva mišljenja.Postoji teorija da su ova izvanzemaljska bića živela na Zemlji pre nego što je nastao čovek,da su eksploatisali bogatstva Zemlje i da su teško radili,čovek od Boga stvoren kao duhovno biće u njegovom kasnijem zarobljavanju u fizičkom telu,poslužiće im kao rob u poslovima koje su dotad obavljali.I opet u prilog ove tvrdnje zapisi sa glinenih tablica:
„Sa pijucima i ašovima oni (ljudska bića) su gradili svetilišta,
Gradili su obale velikih kanala.
Za hranu potrebnu ljudima, za izdržavanje (bogova).“
Da li služimo "bogovima",u stvari bićima koji naše služenje koriste kao naši izrabljivači i gospodari?Šta kaže Biblija o tome?U knjizi postanja,Adamov i Evin život u raju je bio bezbrižan dok ih neko nije prevario.Ko?Zmija koja govori?Ma dajte...Možda neko ko je želeo da ih iskoristi za nešto...I zašto bi ih Bog,koji je po Bibliji Bog ljubavi tako surovo kaznio nakon izbacivanja iz vrta?Kako ih je kaznio?Pa,možda najvećom kaznom koje se svi gnušamo...morali su da rade :)
Još nešto,u trenutku kad je Adam "zgrešio"sakrio se u vrtu iza nekog žbuna.A Bog,svemogući Bog koji sve vidi i sve zna u tom trenutku ne zna gde se Adam nalazi i traži ga po vrtu...pre mi to liči na skrbnikovo traženje nesretnog Adama.
Prema Bibliji, Adama, koji simbolizira prvog čoveka, stvorio je „Bog“ od „praha
zemaljskog“.Ova ideja reflektuje starije mesopotamsko verovanje da je Homo sapiens stvoren delimično od „gline“.Adamova žena, Eva, je takoñe stvorena veštački..Oboje su živeli u izobilju Rajskog vrta.Moderne verzije Biblije Rajski vrt smeštaju u regiju Tigra i Eufrata u Mesopotamiji.Stari Zavet nam govori da je Adam stvoren da bude sluga.Njegov zadatak je bio da obrañuje zemlju i održava useve i vrtove koje je posedovao.njegov „Bog“. Sve dok bi Adam i Eva prihvatali podreñen položaj i slušali svog uvek prisutnog gospodara sve njihove fizičke potrebe bi bile zbrinute i bilo bi im dozvoljeno da ostanu u svom „raju“ neograničeno.Ipak, postojao je jedan greh koji nije smeo da se
počini. Nikada ne smeju tražiti odreñene vrste znanja. Te dve forme znanja u priči su prikazane kao „drvo poznanja dobra i zla“ i „drvo života“.Prvo „drvo“ simboliše razumevanje etike i pravde. Drugo „drvo“ simboliše znanje kako zadobiti i zadržati duhovni identitet i besmrtnost.Adam i Eva su poštovali zapovesti svoga gospodara i živeli u blaženstvu sve dok se nije
pojavila treća strana. Strana koja se umešala je predstavljena kao zmija. Zmija je ubedila Evu da kuša „voće“1 sa „drveta saznanja o dobru i zlu“. Eva je učinila što joj je zmija predložila,kao što je i Adam to učinio.„Bog“ (tj. Skrbnici) se istog trena alarmirao: „I Gospod Bog reče. Gledajte, čovek je postao jedan od nas, poznajući dobro i zlo: i sada, šta ako pruži ruku, i uzme sa drveta života i jede, i živi večno?“Gornji pasus otkriva važnu istinu koja ima eho u mnogim religijama. Istinito razumevanje etike, integriteta i pravde je uvod u postizanje duhovne slobode i besmrtnosti.Bez osnova u etici potpuni duhovni oporavak postaje ništa više do pusta želja.Skrbici nisu želeli da čovečanstvo krene putem duhovnog oporavka. Razlog je očigledan.Skrbničko društvo je htelo robove. Teško je potpuno kontrolisati ljude koji održavaju svoj integritet i osećaj etike.
Postaje nemoguće kada te iste individue nisu uplašene fizičke
pretnje zbog probuñenog razumevanja njihove duhovne besmrtnosti.

kojica
23-08-2010, 06:15
Denikenovu prvu knjigu ''sećanja na budućnost'', pročitala sam sa 15 godina.
Pomogla mi je da sve što sam kasnije u životu čitala, prihvatim sa određenom
količinom rezerve..
da shvatim da ništa ne mora biti ni crno ni belo...

U knjizi ''bogovi su bili astronauti'', Deniken piše nešto ovako:

Zamslite da prelećete neku prašumu i na kontrolnoj tabli vidite da avion ima nekih problema.
Sletite kako biste to opravili pravac međ neke divljake.
I eto cirkusa...:lol:
Sleteli ste s neba. :misticlady: Čudno ste obučeni. :misticlady:
Imate vatreno oružje, kutijice iz kojih se čuju glasovi, lek protiv glavobolje,
znanja o tome kako da dovuku vodu u selo, uzgajaju biljke........ bla, bla, bla..
Tu vi njima pomognete tako što izaberete par inteligentnijih i prenesete
im ta znanja.
Oni vas snabdevaju onim što vam je neophodno da bi preživeli dok ne opravite
letelicu i.. dođe vreme da se ''vratite na nebo''...
Na mesto gde je letelica bila oni sagrade hram u obliku nje i nastave da
prinose vašu omiljenu hranu.

Super...:lol:

Zapravo, Deniken je imao dve teorije. Jedna je da su u nekom periodu
bića sa druge planete došla na Zemlju.
Druga je da su se u nekom periodu smešale dve civilizacije koje su bile
na totalno različitim nivoima.
Meni je ova druga teorija prihvatljivija.

Ali šta s njom?
Bilo da je Jehova izmišljeno biće ili neki zalutali vanzemaljac ili zalutali
komšija sa dugog kontinenta, svet ostaje isti.

Kovač
23-08-2010, 09:03
Bravo hoklice!
Otprilike o tome piše i u ovoj knjizi,s tim što čovek svoju teoriju potkrepljuje i nekim činjeničnim dokazima...
Ako smo mi duhovna bića,i imamo potrebu za duhovnim životom,kako bi najlakše zagospodarili nama?Pa preko religije.
A koji su najstariji religiozni zapisi,pa oni u "svetim spisima".Neverovatno je kako se tu mogu naći i istorijski izveštaji o sukobima sa skrbnicima i ,i čovekovi pokušaji da se istih oslobodi i pronadje svoj put do Boga.Pitaš,sve i da jeste tako,šta sa tim,svet ostaje isti?Tačno,ali možda ipak treba prestati biti rob i krenuti putem oslobadjanja?Reče li Isus"Poznaćete istinu i istina će vas osloboditi."

QueenOfClubs
23-08-2010, 09:07
А како да знам јесам ли роб или нисам?
Можда нисам, можда сам слободна...
Можда бих свој дух заробила управо оваквим размишљањем...
И вртела се у круг око разних теорија, не знајући коју да прихватим.
А живот пролази...

Kovač
23-08-2010, 09:23
А како да знам јесам ли роб или нисам?
Можда нисам, можда сам слободна...
Можда бих свој дух заробила управо оваквим размишљањем...
И вртела се у круг око разних теорија, не знајући коју да прихватим.
А живот пролази...
Možda može ovako da se posmatra...Lepo si napisala,život prolazi...Ali koji život?Da li onaj u telu ili život u duhu?
Znam,reći ćeš za onaj u duhu ne znam,nisam videla ničiji duhovni život posle telesne smrti.Što je i logično,jer stvarno...nismo :)
Ali tu na scenu stupa vera.Verujući da je besmisleno da propadne sva naša ljubav,sva naša nadanja,sve veze sa nama bliskim u ovom prolaznom životu.
Možda slaba uteha za nekog,ponekad i za mene samog,ali ako veri dodamo molitvu kao kontakt sa našim stvoriteljem,pa možda meditaciju zbog dubljeg kontakta sa našim duhovnim,možda osetimo tu tananu nit...Apostol Pavle je pored vere spominjao i nadu i ljubav,možda je i nada tu da pomogne...ali samo za one koji ne vide smisao u prolaznosti tela,vrtenju u krug sa zadovoljavanjem telesnih potreba,koje se čak i ispunjene opet vraćaju da nas progone svojom neprekidnim traženjem novih i novih zadovoljstava koja nas ne ispunjavaju.

QueenOfClubs
23-08-2010, 09:45
Možda može ovako da se posmatra...Lepo si napisala,život prolazi...Ali koji život?Da li onaj u telu ili život u duhu?
Znam,reći ćeš za onaj u duhu ne znam,nisam videla ničiji duhovni život posle telesne smrti.Što je i logično,jer stvarno...nismo :)
Ali tu na scenu stupa vera.Verujući da je besmisleno da propadne sva naša ljubav,sva naša nadanja,sve veze sa nama bliskim u ovom prolaznom životu.
Možda slaba uteha za nekog,ponekad i za mene samog,ali ako veri dodamo molitvu kao kontakt sa našim stvoriteljem,pa možda meditaciju zbog dubljeg kontakta sa našim duhovnim,možda osetimo tu tananu nit...Apostol Pavle je pored vere spominjao i nadu i ljubav,možda je i nada tu da pomogne...ali samo za one koji ne vide smisao u prolaznosti tela,vrtenju u krug sa zadovoljavanjem telesnih potreba,koje se čak i ispunjene opet vraćaju da nas progone svojom neprekidnim traženjem novih i novih zadovoljstava koja nas ne ispunjavaju.
Да, човек је често опседнут пролазношћу.
Најчешћи вид борбе против тога је син.
Сматра се да је син нешто што остаје иза нас и што наставља... Не знам ни ја шта.
Постоје људи који цео живот посвете науци или добрим делима, ратовима.
И тако постају бесмртни.
Јер, човек може да живи у сећању.

Што се мене тиче, још давно сам постала свесна да је само једно сигурно – смрт.
И да нисам изолован случај.
И кад је већ неминовна, прихватила сам је, као што не верујем да после овог живота постоји неки други.
И зато желим да живим сваки дан. И телесно и духовно.
Желим да се радујем, да дишем, да уживам све док ми је то дато.
Шта ће бити када умрем не могу да знам и не оптерећујем се.
На то свакако не могу да утичем а ни не желим.
У просеку, људски век је таман. Човек се умори.
Треба у свему наћи меру. Задовољити и телесно и духовно.
Јер, ми јесмо телесна бића са својим потребама.

Видим људе који су телесно подредили духовном а и оне који духовно подређују телесним.
Што се мене тиче, не ваља ни једно ни друго.
Живети у складу са природом, самим собом, окружењем је за мене сасвим довољно.
Сви ми несвесно утичемо на ток догађаја на овој планети и сви ми пишемо историју.

kojica
23-08-2010, 09:47
Kovače.. nešto sabiram i oduzimam i nikako mi se ne slaže..

Idemo moninom logikom.. mi želimo i mora da je tako, a plus smo dokaz našli u bibliji
i onda je definitivno tako...:raz_067:

Vede su pravi rudnik priča o neobičnim stvorenjima i još čudnijim vozilima.
Negde sam pominjala vimana pitaku (knjigu o letelicama).
Starije su i daleko obimnije od biblije, samo ih ne možeš kupiti ko bibliju na svakoj trafici.

kojica
23-08-2010, 09:59
Evo nađoh.. onda sam kuckala ćirilicom...:lol:

Оружје богова

У Виманика шастри, једном прастаром предању, састављеном од различитих текстова, описују се следеће технологије:
- нека врста огледала којим може да се привуче енергија
- нека направа, помоћу које је могуће летелицу за време лета повећавати и смањивати
- уређај за сакупљање енергије зрачења
- инструмент којим се мери интензитет муња
- уређаји помоћу којих могу испод површине планета прецизно да се лоцирају најразличитија блага (минерали, руде, злато...)
- направа која може светлост дана да претвори у таму
- уређај који неутралише притисак ветра
- звучни топ
- дванаест различитих врста електрицитета
- направа која ''ни из чега'' производи енергију
- направа помоћу које могу да се забележе слике и разговори из непријатељских летелица
- машина која може да се ''прикључи'' на сунчеву енергију
- направа која може да заустави кретање непријатељске летелице
- уређај који властити авион може да учини невидљивим
- кристали који производе електрицитет
- направа која пружа заштиту од хемијских и биолошких борбених средстава
- заштитни оклоп око сопствене машине
- више врста метала који одбијају топлоту
- мотори летелице који користе енергију живе
- легуре које не могу да се опишу и које данас још увек не разумемо, јер речи не могу да се преведу са санскрита....

Kovač
23-08-2010, 10:01
Kovače.. nešto sabiram i oduzimam i nikako mi se ne slaže..

Idemo moninom logikom.. mi želimo i mora da je tako, a plus smo dokaz našli u bibliji
i onda je definitivno tako...:raz_067:

Vede su pravi rudnik priča o neobičnim stvorenjima i još čudnijim vozilima.
Negde sam pominjala vimana pitaku (knjigu o letelicama).
Starije su i daleko obimnije od biblije, samo ih ne možeš kupiti ko bibliju na svakoj trafici.

Hahaha,ne,Hoklice,ne mora da je tako...Uopšte ne kažem da je tako,pa makar i u Bibliji pisalo :raz_067: Kažem,mož da bidne,a i ne mora.Nego,uvek sam se pitao zašto je tako puna grešaka i nekih nebuloznih stvari za jednu svetu knjigu,a pisao je navodno savršeni,nepogrešivi,supersonični jedan i jedini?I uprkos tim greškama milioni ljudi je slede i poštuju.Teorija je,da su je oni dali ljudima i da je zbog toga održana vekovima,ona apeluje na čovekovo nesvesno,i pored priziva na obožavanje i pokornost nekim bićima,verujem sadrži i poneku istinu,ako išta drugo,ono bar istorijsku o vekovnim sukobima izmedju bogova i čoveka.Sama si se pitala,kakav je to Bog kad tako surovo pobije hiljade nedužnih ako ne žele da mu se pokore i da mu budu podanici.Meni to liči baš na nekog okupatora,zločestog,koji ovakvim metodama želi da vlada masama.Kao nacisti u konc.logorima.Takodje si napisala što mi se svidja,da ništa nije crno-belo.Tačno,ni za Bibliju,ni za Kuran,ni za Vede se ne može reći da su apsolutna istina...no smatram da postoje tragovi nečega što nam može ukazati pravi smer.Pokušaću,ako budem imao živaca i nerava,jer me mrzi da puno pišem :) da ukažem na neke delove Biblije i Kurana gde su moguće naznake onoga o čemu sam govorio.

Kovač
23-08-2010, 10:12
A da vidimo malo opis Biblijskog Boga i ima li uopšte osnova za priču i pomisao na neki SF,NLO fenomen.Šta bi rekli ljudi kada bi se JHVH pojavio na način na koji to Biblija opisuje?Mene to zaista podseća na "Bliski susret treće vrste".
Jehovin opis u Starom zavetu je obezbedio takmičarski dan za NLO pisce, i to sa dobrim
razlogom. Jehova je putovao nebom u onome što je izgleda bila bučna, zadimljena
letelica. Biblijski opis Jehovinog spuštanja na planinski vrh izgleda ovako:
„ ...bejahu gromovi i munje, i gust oblak iznad planine, i zvuk trube bejaše glasan;9 i sav
narod koji bejaše u kampu drhtaše.
I Mojsije izvede ljude iz kampa da sretnu Boga; i ono stajaše u podnožju planine.
I planina Sinaj bejaše sva pokrivena dimom, jer Gospod siñe na nju u plamenu: i dim
kuljaše nagore kao dim iz peći, i cela planina se tresla.
Kada bi stari jevreji posmatrali buku, dim i plamen moderne rakete opis ne bi bio mnogo
drugačiji od ovog biblijskog. Kasnije Jehovine posete sadržale su iste fenomene:
I sav narod ču i vide grmljavinu i munje, i buku trube, i planinu koja se dimi: i kada ljudi
videše, oni se skloniše i stajaše podalje.
Pretpostavimo da je ovaj opis možda vulkan, dalja viñenja otkrivaju da je Jehova bio
pokretni objekat:
I Gospod putovaše pred njima, danju u stubu oblaka, da im ukaže put; noću u stubu
vatre, da im pruži svatlo; da idu i danju i noću: I nije sklonio stub oblaka danju ili stub
vatre noću ispred njih.

Kovač
23-08-2010, 10:22
A šta nam kaže biblijski prorok Jezekilj?
„Godine tridesete, meseca četvrtog kad bih meñu robljem na reci Hevaru, otvoriše se
nebesa i videh utvare Božije.
I videh, i gle silan vetar dolažaše od severa, i veliki oblak i oganj koji se razgorijevaše, i
oko njega svetlost, a ispred ognja jaka svetlost.
Ispred njega još kao četiri životinje, koje na oči bejahu nalik na čoveka.
I u svake bejahu četiri lica, i četiri krila u svake.
I noge im bejahu prave, a u stopalu bejahu im noge kao u teleta, i sevahu kao uglañena
mjed.
I ruke im bejahu čovečije pod krilima na četiri strane, i lica im i krila bejahu na četiri
strane.
Sastavljena im bejahu krila jedno sa drugim, i ne okretahu se idući, nego svaka iñaše na
prema se.
A lice bejaše u sve četiri lice čovečije i lice lavovo i lice volovsko i lice orlovo.
I lica im i krila bejahu razdeljena odozgo, u svake se dva krila sastavljahu, a dva
pokrivahu im telo.
I na oči bejahu te životinje kao živo ugljevlje, gorahu na oči kao sveće, taj oganj
prolažaše izmeñu životinja i svetlješe se, a iz ognja izlaziše munje.
I životinje trčahu i vraćahu se kao munja.
I kad gledah životinje, gle, točak jedan bejaše na zemlji uza svaku životinju prema četiri
lica njihova.
Obličjem i napravom bejahu točkovi kao boje hrisolitove, i sva četiri bejahu jednaka, kao
da je jedan točak u drugom.
Kad iñahu, iñahu sva četiri svaki na svoju stranu, i idući ne skretahu.
I naplaci im bejahu visoki strahota, i bejahu naplaci puni očiju u naokolo u sva četiri.
I kad iñahu životinje iñahu i točkovi uz njih, i kad se životinje podizahu od zemlje
podizahu se i točkovi.
A nad glavama životinjama bejaše kao nebo, po viñenju kao kristal, stašno, razastrto
odozgo nad glavama njihovim.
A pod tim nebom bejahu im krila pružena.
I čuh huku krila njihovih kad iñahu, kao da beše huka velike vode, kao glas svemogućega
i kao graja u okolo, i kad stajahu spuštahu krila.
I kad stavši spuštahu krila, čujaše se glas odozgo iz neba, koji bejaše nad glavama
njihovim.
JEZEKILJ 1:1-25
Glas je rekao Jezekilju da je to „Gospod Bog“ (Jezekilj 2:4). Prvi deo Jezekijinih vizija
sliči ranijim biblijskim opisima Jehove: pokretni plamteći objekat na nebu koji ispušta
dim. Kako se objekat približavao Jezekilj je mogao da primeti da je stvar od metala. Iz
metalnog objekta virilo je nekoliko čovekolikih stvorenja, sa metalnim čizmama i
ukrašenim kacigama. Njihova „krila“ su izgleda bili pokretni motori koji su ispuštali
brujajaći zvuk i pomagali stvorenjima da lete. Glave su im bile pokrivene staklom ili
nečim providnim na čemu se odražavalo nebo. Bili su u nekoj vrsti vozila u obliku kruga
ili sa točkovima. Možemo sigurno zaključiti iz gornjeg pasusa da „Jehova“ nije bio
Vrhovno Biće. On je čini se bio nastavak Skrbničkih upravljačkih timova koji su delali
dug vremenski period prateći mnoge ljudske generacije. Da obezbede ljudsku
poslušnost, ti timovi su koristili svoje letelice da podupru laž da su oni „Bog“.

Kovač
23-08-2010, 14:45
Rani ljudski pisci prikazuju Skrbničke „bogove“ čovečanstva kao krvožedna stvorenja
koja teže preteranom nasilju. Nažalost, te tužne kvalitete se nisu poboljšale kod Jehove.
Tokom puta od Egipta do Obećane zemlje Jehova je zahtevao potpunu poslušnost
Jevreja. Mnogi ljudi su se bunili i Jehova je reagovao ekstremno okrutno. Jehova je
navodno ubijao i do 14,000 jevreja povremeno zbog neposlušnosti. Koristio je različite
metode ubijanja, kao što je širenje zaraza, kao što su drugi Skrbnički „bogovi“ radili
ranije u Sumeriji. Kada su jevrejske armije stigle do Kanana, Jehova je prikazao
originalnu psihopatsku devijantnost. Da bi Jevreji uspostavili vlast u svojoj novoj
domovini, Jehova je naredio jevrejskoj armiji da započne kampanju genocida nad svim
gradovima i naseljima u oblasti. Pod novim voñstvom Isusa Navina prvi grad koji je pao u
Jehovinom sedmo-godišnjem holokaustu je bio Jerihon. Prema Bibliji, jevrejska armija
koja je brojala desetine hiljada, je pobila sve u Jerihonu osim, ironično, prostitutke koja
je ranije izdala svoj narod jevrejskim špijunima:I oni su potpuno uništili sve što je bilo u gradu,I muško i žensko, mlado i staro, i volove, i ovce,
I magarce, oštricom mača.
ISUS NAVIN 6:21
Kada je to postignuto:
... a grad spališe ognjemi što god beše u njemu; samo srebro i zlato i posuñe od mjedi i
od gvožña metnuše u riznicu doma Gospodnjega.
ISUS NAVIN 6:24
Genocid je opravdan rečima da su sve žrtve bile nastrane. Ovo nije mogao biti pravi
razlog jer su i deca i životinje takoñe pobijene. Teško da je fer masakrirati ceo grad zbog
zločina nekolicine; takoñe nije u redu ubiti dete zbog zločina roditelja. Pravi zločin,
prema Bibliji, bio je taj što su starosedeoci oblasti postali neposlušni. Tako su poslušniji
Jevreji izabrani od strane Jehove da zbrišu starosedeoce i zamene ih. Danas se vode
debate da li je jevrejska asimilacija Kanana bila genocidna kao što je prikazana u Bibliji.
Moderna arheološka iskopavanja poprišta bitki (kao što su Hazor, Debir, itd) navedenih u
Bibliji su otkrila dokaze o nasilnom uništavanju u vreme Isusa Navina. Druga iskopavanja
nisu dala dovoljno dokaza o tome. Mnogo ljudi naravno preferira da umanji biblijsko
krvoproliće što je više moguće.Da li je moguće da je Bog tako okrutan,ili je neko drugi
tu upleo svoje prste?Ne bi ni jednoga grada koji učini mir sa sinovima izraelskim, osim Jeveja koji življahu u
Gavaonu, sve ih uzeše ratom.
Jer od Gospoda bi, te otvrdnu srce njihovo da izañu u boj na Izrael, da bi ih potro i da im
ne bi bilo milosti, nego da bi ih istrebio, kao što beše zapovedio Gospod Mojsiju.
ISUS NAVIN 11:19-20 Neverovatno...Gospod je namerno otvrdnuo srca ljudi kako bi se
sukobili sa Izraelcima i kako bi bili pobijeni!Kako je to moguće?Ili...da li je to bila možda
treća strana koja je to uradila u stilu"Zavadi pa vladaj."?Моje mišljenje je da je ovo delo
Skrbnika,jer poznate su nam kroz istoriju ove metode.Takvi dogadjaji se opisuju i u Bibliji.

Kovač
23-08-2010, 21:07
Možda se čini da su svve ove priče promašaj i možda nekom izgledaju besmisleno,pitam se šta je sa onim vernicima koji veruju da je Biblija božja reč,koji veruju u Boga i prihvataju Bibliju?Da li veruju svakoj reči?Moraju...jer bilo oni pravoslavni hrišćani,katolici,bilo da su vernici judaizma,Stari Zavet je ono u šta moraju da veruju ako se izjašnjavaju kao vernici.A ako pročitamo u Bibliji navode koji idu u prilog mojim ranijim tvrdnjama o dolasku vanzemaljskih stvorenja i o recimo njihovom sparivanju sa ženama?Onda sledi pitanje gde su danas potomci nastali ovakvim sparivanjem...i još mnogo pitanja.Ali evo samog biblijskog izveštaja iz knjige Postanka pa se sami uverite.
1 A kad se ljudi počeše množiti na zemlji, i kćeri im se narodiše.
2 Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše.
3 A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina.
4 A beše tada divova na zemlji; a i posle, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovečijim, pa im one rađahu sinove; to behu silni ljudi, od starine na glasu.
Zanimljivo zar ne?Sparivanje "sinova božjih"i kćeri zemaljskih.Kako je to moguće?Pa moguće je ako su sinovi božji u stvari isti ovi skrbnici o kojim se vodi čitava tema,a njihovo "sparivanje"je ništa drugo do samo hibridno ukrštanje...

kojica
23-08-2010, 21:12
Divovi su valjda u potopu stradali?

Kovač
23-08-2010, 21:17
Divovi su valjda u potopu stradali?

A "sinovi božji"?Vratili se kod svog tatice...
Mada nije loša fora,slete na Zemlju,malo razuzdanog seksa,i beži natrag.:)

kojica
23-08-2010, 21:18
bogovski...:raz_067:

Kovač
23-08-2010, 21:28
Imamo i mi u pravoslavlju dokaze o posetama vanzemaljaca.I to ni manje ni više nego u Visokim Dečanima.
Evo detalja freske "Raspeće Hristovo" gde je jasno oslikana poseta u svemirskoj letelici:
http://www.nlosrbija.110mb.com/Slike/nlo%20VISOKI%20DECANI.jpg

kojica
23-08-2010, 21:34
Znam za to.. zamolila sam onomad neke stručnjake iz oblasti istorije umetnosti
da mi objasne šta znače te letelice..
i kažu da jedna predstavlja Sunce a druga Mesec
a tako zajedno predstavljaju smenu dana i noći
ili smenu dobra i zla...

Kovač
23-08-2010, 21:36
A u letelici sedi Baba Tijana?Cvrc.

kojica
23-08-2010, 21:40
Neka je i simbolika, ali.. da je neobična, jeste..

odakle bi čoveku koji nikada nije video letelicu palo na pamet
da prikaže dobro i zlo na taj način...:raz_088:

G
24-08-2010, 09:11
A u letelici sedi Baba Tijana?Cvrc.

Jel baba Tijana ima uredne papire,zeleni karton i opremu za vozilo? Ima. Ja tu ne vidim problem onda.:raz_068:

dr.Kadžija
24-08-2010, 09:26
Samo da dodam neke detalje za koje sam primetio da nedostaju :lol: ....william bramley je pseudonim Tore B. Dahlina, koji je napisao 'bogovi iz raja' 89te, a isti taj Tore Dahlin je, mislim, 1981ve napustio sajentologe...:lol:. Btw, knjiga je odlična :), oslanja se u velikoj meri na radove Zaharije Sitčina :)

kojica
24-08-2010, 09:28
to je sve? :lol:

aj jedan komentar a4 formata sa 30 smajlova...:)

na ovoj temi nedostaje opozicija.. neko mora glasno da se pobuni protiv ovih teorija

dr.Kadžija
24-08-2010, 09:30
Zapravo, Deniken je imao dve teorije. Jedna je da su u nekom periodu
bića sa druge planete došla na Zemlju.
Druga je da su se u nekom periodu smešale dve civilizacije koje su bile
na totalno različitim nivoima.
Meni je ova druga teorija prihvatljivija.

Ali šta s njom?
Bilo da je Jehova izmišljeno biće ili neki zalutali vanzemaljac ili zalutali
komšija sa dugog kontinenta, svet ostaje isti.

A biće da je odgovor u trećoj teoriji :lol:...da su bića sa druge planete, koja su na totalno različitim nivoima od ovdašnjih, došla na Zemlju i smešala se sa domaćom populacijom :lol:
Svet ostaje isti, jer ljudi ni za živu glavu neće i ne žele da daju svoja dva znanja o nastanku života na Zemlji - evoluciono i kreacionističko :lol:

kojica
24-08-2010, 09:32
ako je i nastao živi svet na Zemlji greškom napredne civilizacije sa neke druge planete,
opet ostaje pitanje kako je nastao život na toj drugoj planeti...

i šta je to život uopšte...:lol:

dr.Kadžija
24-08-2010, 09:32
to je sve? :lol:

aj jedan komentar a4 formata sa 30 smajlova...:)

na ovoj temi nedostaje opozicija.. neko mora glasno da se pobuni protiv ovih teorija

Nemam vremena sada za tolike komentare, a i ne smeje mi se toliko :lol:
Teorije koje sadrže trunku elementarne logike podržavam i ne mogu im biti opozicija, a glasno se bunim protiv svih teorija koje su deo školskog programa :lol:

dr.Kadžija
24-08-2010, 09:38
ako je i nastao živi svet na Zemlji greškom napredne civilizacije sa neke druge planete,
opet ostaje pitanje kako je nastao život na toj drugoj planeti...

i šta je to život uopšte...:lol:

Znaš kako kobrice...ljudi generalno imaju pogrešan pristup tematici o saznavanju ko smo, šta smo i otkud mi ovde i život uopšte :lol:...ljudi ''moraju'' sve da znaju, antropocentrično shvatanje i pogled na svet zahteva da ne ljudi smeju u svom ''znanju'', tj slici sveta, imati rupa koje bi im izazivale unutrašnji nemir i koje bi ih terale na eventualno razmišljanje i dalje pretrage i potrage. Zato se sve treba proučavati u svoje vreme :)...šta će čoveku znanje o svemiru, kako je svemir nastao i život u njemu, kad čovek nije u stanju da upozna sebe na prvom mestu, da upozna funkcionisanje svoje mašine? :) Razbijanje glavo i mozganje o nastanku svemira i izvornog života je samo uludo trošenje vremena, koje se može daleko kvalitetnije iskoristiti :)

kojica
24-08-2010, 09:50
Potpuno se slažem.
i Buda je rekao da mu onaj ko se takvim pitanjima bavi
liči na ranjenika probodenog otrovnom strelom, koji
insistira da mu se kaže ko je odapeo strelu, koliko je bio
star, i slično, pre nego što ikome dozvoli da mu pomogne.

al opet.. ništa nije ni crno ni belo...:lol:
iz ugla ateiste ili budiste, ove teme su potpuno gubljenje vremena
iz ugla vernika su i te kako korisne.. verniku pomažu da shvati da
u svetim knjigama nešto nije kako treba..
eto, Kovač se konačno oseća slobodnim da razmišlja drugačije...:)

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:00
Imamo i mi u pravoslavlju dokaze o posetama vanzemaljaca.I to ni manje ni više nego u Visokim Dečanima.
Evo detalja freske "Raspeće Hristovo" gde je jasno oslikana poseta u svemirskoj letelici:
http://razbibriga.net/imported/2010/08/nlo20VISOKI20DECANI-1.jpg


Znam za to.. zamolila sam onomad neke stručnjake iz oblasti istorije umetnosti
da mi objasne šta znače te letelice..
i kažu da jedna predstavlja Sunce a druga Mesec
a tako zajedno predstavljaju smenu dana i noći
ili smenu dobra i zla...


Kovač, hoklica je u pravu, i ja sam jedno vreme bio u tripu da su to letelice neke...al nisu :lol:...raspeće hristovo sa letelicama u uglovima je plod priče koju je započeo neki naš student umetnosti 1964e, i ta njegova priča je tada objavljena - da je u pitanju prikaz vanzemaljaca, a 1970 je i deniken to uvrstio u svoj dokumentarac chariots of gods, koji je radio na osnovu svoje istoimene knjige...ali nisu u pitanju letelice i vanzemaljci u njima, već ono što hoklica reče, simbolizam Sunca i Meseca

ovo je raspeće iz dečana

http://razbibriga.net/imported/2010/08/Crucifixion_Blago_Archives-1.jpg

a ovo su još neka od raznih prikaza raspeća gde se nedvosmisleno vidi da su u pitanju Sunce i Mesec, tj njihova simbologija

http://razbibriga.net/imported/2010/08/athos12-1.gif

http://www.isgp.eu/UFOs/pictures/Byzantine_pictures_of_Jesus_crucifixion.jpg

http://razbibriga.net/imported/2010/08/crucifixion-1.jpg


U dečanima ima nešto interesantnije od ovog raspeća, a to su dve ikone, ne znam im imena tačna, a ne mogu sad ni da ih nađem da okačim ovde....na tim ikonama su prikazani detalji lečenja tj iz medicine, ali koji su se ''zvanično'' pojavili tek 400 godina kasnije, tj po priči koja se uči u školskom programu, ti zahvati medicinski nisu bili mogući u to vreme :lol:

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:03
Potpuno se slažem.
i Buda je rekao da mu onaj ko se takvim pitanjima bavi
liči na ranjenika probodenog otrovnom strelom, koji
insistira da mu se kaže ko je odapeo strelu, koliko je bio
star, i slično, pre nego što ikome dozvoli da mu pomogne.

al opet.. ništa nije ni crno ni belo...:lol:
iz ugla ateiste ili budiste, ove teme su potpuno gubljenje vremena
iz ugla vernika su i te kako korisne.. verniku pomažu da shvati da
u svetim knjigama nešto nije kako treba..
eto, Kovač se konačno oseća slobodnim da razmišlja drugačije...:)

U svetim knjigama je sve kako treba, samo su popovska tumačenja i interpretacije pogrešne :lol:
Iz ugla ateiste ove knjige su gubljenje vremena jer oni uopšte nemaju bazu na osnovu koje bi mogli da procesiraju ovakve informacije :lol:
a što se kovač nije do sada osećao slobodnim da razmišlja drugačije? :)

kojica
24-08-2010, 10:06
Eno ti na prvoj strani njegov odgovor meni, pa vidi čemu mu priča/razmišljanje na ovu temu služi.

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:20
А како да знам јесам ли роб или нисам?
Можда нисам, можда сам слободна...
Можда бих свој дух заробила управо оваквим размишљањем...
И вртела се у круг око разних теорија, не знајући коју да прихватим.
А живот пролази...

Svi smo mi robovi :lol:...a najbolji robovi su oni koji misle da nisu robovi, tj koji žive u ubeđenju da su slobodni :lol:

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:25
Divovi su valjda u potopu stradali?

Jesu kojice...:lol:
http://img163.imageshack.us/img163/1391/3sakd.jpg


I još mnogo toga je stradalo u potopu :). Tu je napravljena glavna caka...potop su umetnuli u bibliju, sa ciljem da ideja potopa postane apsurdna i neprihvatljiva, da se tretira kao sujeverje, a da se pod velom nauke, zarad objašnjenja izumiranja nekih vrsta, plasiraju nekakve fantazmagorične teorije o meteoritu koji udara u Jukatan i selektivno uništava neke vrste živog sveta na Zemlji. :lol:

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:31
Evo nađoh.. onda sam kuckala ćirilicom...:lol:

Оружје богова

У Виманика шастри, једном прастаром предању, састављеном од различитих текстова, описују се следеће технологије:
- нека врста огледала којим може да се привуче енергија
- нека направа, помоћу које је могуће летелицу за време лета повећавати и смањивати
- уређај за сакупљање енергије зрачења
- инструмент којим се мери интензитет муња
- уређаји помоћу којих могу испод површине планета прецизно да се лоцирају најразличитија блага (минерали, руде, злато...)
- направа која може светлост дана да претвори у таму
- уређај који неутралише притисак ветра
- звучни топ
- дванаест различитих врста електрицитета
- направа која ''ни из чега'' производи енергију
- направа помоћу које могу да се забележе слике и разговори из непријатељских летелица
- машина која може да се ''прикључи'' на сунчеву енергију
- направа која може да заустави кретање непријатељске летелице
- уређај који властити авион може да учини невидљивим
- кристали који производе електрицитет
- направа која пружа заштиту од хемијских и биолошких борбених средстава
- заштитни оклоп око сопствене машине
- више врста метала који одбијају топлоту
- мотори летелице који користе енергију живе
- легуре које не могу да се опишу и које данас још увек не разумемо, јер речи не могу да се преведу са санскрита....

Kada je poslat da na treću planetu uvede struju :lol:, sve opisano iz sanskrita je Tesla opet radio na Zemlji :lol:

kojica
24-08-2010, 10:34
ja samo da pojasnim.. kada govorim o ličnostima i događajima iz biblije,
govorim o ličnostima i događajima iz knjige..
koji mogu a i ne moraju biti stvarni...

i onda je mrmot zavio čokoladu u foliju...:lol:

kojica
24-08-2010, 10:35
Kada je poslat da na treću planetu uvede struju :lol:, sve opisano iz sanskrita je Tesla opet radio na Zemlji :lol:

aha.. Tesla je banderaš univerzuma...:lol: mučenik...:raz_067:

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:39
ja samo da pojasnim.. kada govorim o ličnostima i događajima iz biblije,
govorim o ličnostima i događajima iz knjige..
koji mogu a i ne moraju biti stvarni...

i onda je mrmot zavio čokoladu u foliju...:lol:

Ne znam sada na šta konkretno se odnosi ovo ...al valjda bi trebalo do sada da je sasvim jasno da događaji i ličnosti opisani u Bibliji nisu izmišljeni i kreirani specijalno za tu priliku, već je sve to iskopirano iz ranijih religija...only the names has been changed to protecet the guilty :lol:

kojica
24-08-2010, 10:40
Odnosi se na onaj moj komentar o potopu koji si citirao. Da ne pomisli neko da ja verujem da su divovi potamanjeni u opštem potopu. :raz_073:

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:40
aha.. Tesla je banderaš univerzuma...:lol: mučenik...:raz_067:

Moš misliti kako je njemu bilo kad se pojavio ovde na Zemlji :lol:...poslali ga na rutinski zadatak pripreme Zemlje za ulazak u galatičku Federaciju , a jadničak nije ni pretpostavljao šta ga sve ovde čeka :lol:

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:42
Odnosi se na onaj moj komentar o potopu koji si citirao. Da ne pomisli neko da ja verujem da su divovi potamanjeni u opštem potopu. :raz_073:

aha...pa tačno je :)... nisu svi stradali u potopu :lol:

dr.Kadžija
24-08-2010, 10:46
I zaboravih da kažem jednu važnu stvar...to što na onim raspećima nisu prikazane letelice vanzemaljske, već Sunce i Mesec, to ne znači da ljudi tih epoha nisu viđali vanzemaljske letelice :lol:

kojica
24-08-2010, 12:17
Moš misliti kako je njemu bilo kad se pojavio ovde na Zemlji :lol:...poslali ga na rutinski zadatak pripreme Zemlje za ulazak u galatičku Federaciju , a jadničak nije ni pretpostavljao šta ga sve ovde čeka :lol:
nadam se da im je trostruko naplatio to što su ga poslali na suprotan kraj planete
i to baš kod popa u kutju...:lol:

nego.. ko ga je poslao?

dr.Kadžija
24-08-2010, 13:00
Eh ...sad ko ga je poslao...i ti bi leba preko pogače :lol:...ne može sve kao u školi da se servira sažvakano na tanjiru, spremno za preuzimanje :lol:
Poslali ga oni koji furaju naprednu tehnologiju međ zvezdama :lol:...a na tebi je kao mladom i znanja željnom istraživaču da otkriješ ko je to u pitanju :)
A to što je poslat kod popa u kuću, to nije slučajno...to je zbog onog uvida trojstva koji sam već pominjao...nauka, religija i filozofija...u teslinom slučaju, ono što se opštim imenom naziva ezoterija :lol:

Kovač
24-08-2010, 13:32
Ne znam sada na šta konkretno se odnosi ovo ...al valjda bi trebalo do sada da je sasvim jasno da događaji i ličnosti opisani u Bibliji nisu izmišljeni i kreirani specijalno za tu priliku, već je sve to iskopirano iz ranijih religija...only the names has been changed to protecet the guilty :lol:

O ovome se govori u knjizi "Bogovi iz raja".Dogadjaji koji su se desili ali su interpretirani na različite načine...Opisao sam tumačenja stvaranja Adama i Eve u prethodnim postovima,pa ko hoće može da pročita.Zatim opis pojavljivanja Boga Jehove pred Izraelcima koji zaista liči na dolazak nekog vanzemaljskog bića u letećem tanjiru i svemu ostalom što uz to ide...Opisao sam silaženje "Božjih sinova"na Zemlju,što podseća takodje na posetu sa neke druge planete.Podsetio bih da kada je Adam probao zabranjeno voće rečeno je "Čovek postade kao jedan od nas poznajući dobo i zlo."Da li to znači da je u tom trenutku čovek shvatio da je zapravo orudje u rukama tih bića,nazvao sam ih kao u pomenutoj knjizi Skrbnicima?Šta znači jedan od nas?I upravo to ponavljanje...mi...Koji mi?Zaista ne asocira ni na šta drugo nego na njih.Dalje...Kako vidimo, shvatili su ljudi u jednom trenutku šta se u stvari dešava.Bili su robovi,služili su nekim bićima koja su spremna da u svakom trenutku oštro reaguju ako im se pokaže bilo kakva vrsta neposlušnosti.Ubijali su čitave narode,slali su razne bolesti,nisu štedeli ni žene i decu.Ali dali su ljudi uprkos svemu tome pokušavali da se na bilo kakav način oslobode i odupru ovim stvorenjima?Da,jesu,i za to imamo opis u Bibliji.Poznata vam je priča o Vavilonskoj kuli?Kao što smo videli, rani ljudi su bili stalna glavobolja svojim Skrbničkim gospodarima.
Robovska stvorenja ne samo što nisu slušala svoje vladare već su se često udruživali i
bunili. Ovo je učinilo ljudsko jedinstvo nepoželjnim za Skrbnike – bolje bi bilo da su
neujedinjeni. Jedan od načina kako je ljudsko jedinstvo sprečeno opisan je u biblijskoj
priči o vavilonskoj kuli – priča koja takoñe vuče korene iz mesopotamskih zapisa. Prema
Bibliji evo šta se desilo posle Potopa:
„I cela zemlja govoraše jedan jezik, i koristiše iste reči. Kretajući se sa istoka, naiñoše na
ravnicu u zemlji Sh’-nar (Vavilon: oblast u Mesopotamiji) i naseliše je. I rekoše, Hajde da
sazidamo sebi grad i kulu, čiji će vrh dosegnuti nebo; Stvorimo sebi ime/reputaciju inače
ćemo biti raštrkani po celoj zemlji. I Gospod siñe da vidi grad i kulu, koji ljudi gradiše.
I Gospod reče, Gle, ljudi su ujedinjeni, i svi imaju jedan jezik; i ovo počeše; i sada ih ništa
neće sprečiti da učine sve što zamisle.
Hajde da siñemo, i pomešamo im jezike da ne razumeju jedan drugog.
I Gospod ih raštrka odatle po celoj zemlji: i prestadoše graditi grad.
Zato se zove Babel (bučan žamor): jer je Gospod tamo pomešao jezike:
I odatle ih je Gospod raštrkao po celoj zemlji.“
U Dvanestoj planeti, Gdin. Satchin nudi intrigantnu analizu priče o Vavilonskoj kuli.
Prema njegovom istraživanju reč „ime“, u gornjem pasusu („da stvorimo sebi
ime/reputaciju) bio je prevod drevne reči Shem. Biblijski prevod reči shem možda je
pogrešan, kaže Gdin. Satchin, jer shem potiče od reči shamah, što znači „to što je
visoko“. Drevni shem-ovi su obelisci/spomenici koji su bili česti u mnogim drevnim
društvima. Ti obelisci, ili shem-ovi, su kopirani po ugledu na vozila raketnog oblika u
kojima su leteli Skrbnici. Gdin. Satchin stoga veruje da reč shem u mesopotamskim
tekstovima treba prevesti kao „nebeska vozila“, što znači raketa. Kada se ova reč ubaci u
biblijski prevod iznad vidmo da Vavilonci nisu hteli da stvore ime(reputaciju) za sebe,
pokušavali su da sagrade „nebesko vozilo“ ili raketu! Implicira se da su hteli da dostignu
tehnološku moć svojih omrznutih Skrbničkih gospodara i tako spreče svoje ropstvo.
Sama kula je možda predstavljala lansirnu rampu za ljudski shem.
Ako je provokativna analiza Gdina. Satchin-a tačna bolje bi smo razumeli zašto su
Skrbnički entiteti postali alarmirani vavilonskom kulom i osetili potrebu da razjedine
ljudsku rasu.
Drevne priče i legende iz drugih krajeva sveta indirektno podržavaju priču o Vavilonskoj
kuli. Japanci, eskimi sa Aljaske, Južno Amerikanci i Egipćani svi imaju tradicije koje
tvrde da su njihovi najstariji predaci ili bili prebačeni od strane čovekolikih „bogova“
tamo gde moderni potomci danas žive, ili da su ti „bogovi“ izvor lokalnih jezika i pisama.
Može biti teško prihvatiti mesopotamske i biblijske izjave da je drevno ljudsko društvo
podeljeno od strane vanzemaljaca hiljadama godina ranije putem „zavadi pa vladaj“
strategije, iako se „zavadi pa vladaj“ tehnika često koristi u vojnim i političkim
strategijama na zemlji tokom ratova. Interesantno je da je pre nekoliko godina uvaženi
profesor sa Jejla (Yale) predložio tu tehniku ako zemlja ikad kolonizuje druge planete.
Dobri profesor je predložio da bi zemlja mogla da kontroliše drugu naseljenu planetu
huškanjem jedne nacije protiv druge.

dr.Kadžija
24-08-2010, 14:25
Upravo to :)....
Sva danas postojeća božanstva su u stvari različite interpretacije sumerskih božanstava, tj likova koje su oni smatrali svojim bogovima. U zavisnosti od naroda, njihovih tradicija i običaja, geografskih širina i dužina, jedna te ista božanstva su kroz različita vremena i epohe imali različita imena...
evo nekih od ''Božjih sinova'', koji su obožavani pre Isusa, a životne priče su im manje više iste...Zoroaster u Persiji, Tamuz u Siriji i Vavilonu, Krišna u Hindustanu, Salivahana sa Bermuda, Horus u Egiptu, Indra u Kaldeji, Tor kod Gala, Deva Tat i Samonokadam u Sijamu, Bal i Taut kod Feničana, Gentaut i Kvecalkoatl u Meksiku, Ksamolksis u Trakiji, Atis u Frigiji, Bali u Avganistanu, Alkides u Tebi, Fohi i Tien u Kini...
Npr. sumerska boginja Ninkharsag je kasnije postala asirska kraljica Semiramida, pa egipatska Izida(devičanska majka 'božjeg sina' Horusa) i onda dalje kroz vreme - Barati, Lea, Minerva, Dijana, Venera, Afrodita, Hekate, Luna, Ceres, Juno...sve su to različita imena sumerskog božanstva pod imenom Ninkharsag :)

kojica
24-08-2010, 21:10
Eh ...sad ko ga je poslao...i ti bi leba preko pogače :lol:...ne može sve kao u školi da se servira sažvakano na tanjiru, spremno za preuzimanje :lol:
Poslali ga oni koji furaju naprednu tehnologiju međ zvezdama :lol:...a na tebi je kao mladom i znanja željnom istraživaču da otkriješ ko je to u pitanju :)
A to što je poslat kod popa u kuću, to nije slučajno...to je zbog onog uvida trojstva koji sam već pominjao...nauka, religija i filozofija...u teslinom slučaju, ono što se opštim imenom naziva ezoterija :lol:
to ne spada u moj domen istraživanja.. pitam tek da bih videla oće li mi proraditi centar za istinu...:lol:

e neće moći tako.. nešto se ne slaže..
ako već furaju naprednu tehnologiju i poslali su iskusnog banderaša da obavi posao,
što mu je falio uvid u trojstvo?

dr.Kadžija
25-08-2010, 10:07
to ne spada u moj domen istraživanja.. pitam tek da bih videla oće li mi proraditi centar za istinu...:lol:

e neće moći tako.. nešto se ne slaže..
ako već furaju naprednu tehnologiju i poslali su iskusnog banderaša da obavi posao,
što mu je falio uvid u trojstvo?

Ako se kojim slučajem sećaš, Tesla je vreme u Zatvoru provodio u vozilu, kakvo je karakteristično za svakog stanovnika ove planete. Da je bio u nekoj drugoj formi, a ne u fizičkom telu čoveka, teško da bi mogao kao banderaš da prođe :lol:...e, obzirom da je poslat u deo univerzuma gde vladaju drugačije sile od onih na koje je navikao, morao je da se stopi sa svim zakonitostima fizičkog Zatvora, pa je samim tim morao u svom iskustvu da kuša sve ovozemaljsko...
Tesla nije došao kao odraslo biće, već je imao standardan način dolaska na svet kao i svi ljudi. Kada beba dođe na svet, njen prvobitni plač se razlikuje od plača koji usledi posle 2-3 nedelje života, i o tome može da posvedoči svako ko je roditelj :). Kada dođe do promene u plaču, to znači da se duša u potpunosti usidrila i da je zaboravila sve, tj kreće od početka u (n)ovom iskustvu...e pa tako i Tesla ...sve je krenuo od početka, jer je morao da se asimiluje međ zemljane kako bi im na adekvatan način preneo svoja znanja :lol:

kojica
25-08-2010, 11:13
ne sećam se da su ova moja dva komada menjala plač.. al nema veze..

sad mi nije jasno..
Duša ulazi u telo kada telo izađe iz stomaka? :lol:

dr.Kadžija
25-08-2010, 12:31
ne sećam se da su ova moja dva komada menjala plač.. al nema veze..

sad mi nije jasno..
Duša ulazi u telo kada telo izađe iz stomaka? :lol:

pa da...ne sećaš se :)...retko koji roditelj se seća svih detalja samog početka roditeljstvovanja, jer su obično svi roditelju u flešu :lol:
Nije ti jasno, jer ne želiš da ti bude jasno :lol:...možda sam se malo pesnički izrazio :lol:, ali nije pesnički, već doslovce :lol:..napisao sam da se ' u potpunosti usidrila', a to znači da je ona već tu neko vreme i da usidravanje traje, a da se u potpunosti završava kada dođe do promene u plaču :)
Prvi plač je posledica toga da se nova duša(što je ređe) pojavila u ovom iskustvu, pa plače kad vidi gde se obrela :lol: ili, stara duša se ponovo vratila
u Zatvor i plače od muke ''o neeee, ne opet u zatvor'' :lol:...kada dođe do promene plača, duša je zaboravila sve pretohdno i spremna je za početak :)

kojica
25-08-2010, 12:32
simpatično...:)

A kad duša ulazi u telo? :huh:

dr.Kadžija
25-08-2010, 12:40
Pa vidi...za sve te uopštene pojmove, pre diskusije se treba odrediti šta za koga one predstavljaju (to je ona zavera u jeziku :lol: )...tj pojmovi čovek, bog, duša, ljubav svakome od nas imaju neko drugačije značenje, i onda ako ja pišem sa aspekta mog značenja, drugima neće biti jasno šta i o čemu ja pišem. Za mene, pojam duša predstavlja životnu, sveprožimajuću energiju, bez koje je fizički život nemoguć, i sa te strane posmatrano, duša ulazi u još jedno trojstvo - jajna ćelija, sprematozoid i duša :lol:. Znam da većini ljudi začeće predstavlja dualizam - kada spermatozoid oplodi jajnu ćeliju, ali je tu i ta neizbežna životna energija, tj duša, koja je sastavni i neraskidivi deo trojstva začeća :)

kojica
25-08-2010, 12:50
:)

huh dobro je... odgovor je tačan..:lol:

dr.Kadžija
25-08-2010, 12:53
e...sad mi je lakše :lol:

kojica
25-08-2010, 12:55
meni nije.. sad više nemam šta da te zapitkivam...:raz_088:

sve znaš ko mator...:lol:

dr.Kadžija
25-08-2010, 12:59
Ma ne brini, javiće ti se već neko pitanje...to ide tako sa vama mladima :lol:

Kovač
27-08-2010, 15:39
Jovanova Apokalipsa
Navodni autor Otkrovenja je bio Isusov lični prijatelj i učenik Jovan (netreba ga mešati sa
Jovanom Krstiteljem). Izgleda da je Jovan bio naj uticajniji od Isusovih učenika. I raniji
biblijski tekst koji mu se pripisuje Knjiga Jovanova izgleda da najbliže prilazi spajanju
snažnih mističnih težnji Isusovih tutora i rane Hrišćanske crkve. Iz ovih i drugih razloga
Jovanovo ime je bilo važno hrišćanima i odreñenom broju mističnih organizacija. Zato ne
iznenañuje što je Jovanovo ime izabrano da obeleži poslednju i najživopisniju apokalipsu
u Biblije.
Otkrovenje Sv. Jovana je peto i finalno delo pripisano Jovanu koje se pojavljuje u Novom
Zavetu. Neki učeni ljudi veruju da je Otkrovenje Jovan napisao za vreme egzila na
grčkom ostrvu Patmos mnogo godina nakon hristovog raspeća. Drugi su ubeñeni da
učenik Jovan nije bio autor otkrovenja jer je ono otkriveno oko 200 godina posle
Jovanovog života. Prema Jozeph Free-u, koji piše u svojoj knjizi Arheologija i bibliska
istorija, ligvistički kvaliteti Otkrovenja su manji u odnosu na Knjigu Jovanovu. Rasprava
se vodi oko toga da ako je otkrovenje napisano 5 godina posle Knjige Jovanove od
strane istoga autora Otkrovenje bi trebalo lingvistički da bude jednako ili superiornije u
odnosu na raniji rad. Druga stvar je da otkrovenje sadrži izraze iz Jevrejskog jezika koji
nisu korišteni u ranijim Jovanovim zapisima. Sa druge strane, važne sličnosti izmeñu
Otkrovenja i drugih knjiga Jovanovih su primećene pogotovo u ponavljanju odreñenih
reči i fraza. Ko god da je pravi autor Otkrovenja uticaj ovog dela je bio veoma snažan.
Otkrovenje je tumačenje autorovog bizarnog susreta sa čudnom osobom za koju je on
verovao da je Isus. Tokom perioda od jednog do dva dana autor je sreo brojna neobična
stvorenja koja su mu prikazala niz zastrašujućih budućih dogañaja. Ta stvorenja rekoše
autoru da će Satana („anti-Hrist“) zavladati svetom. Ovo će biti propraćeno Konačnom
bitkom Armagedona tokom koje će se sukobiti Božiji Anñeli i sile Satanine. Konačna
bitka će rezultirati Sataninim progonstvom iz ljudskog društva i pobedničkog povratka
(„Drugog Dolaska“) Isusa da vlada zemljom 1000. godina.
Knjiga Otrovenja je napisana prelepim opisnim stilom. Ispunjena je složenim i maštovitim
simbolizmom, jer su slike otkrivene Jovanu bile simboli. Otkrovenje se može koristiti da
predvidi neizbežni „Kraj Sveta“ u skoro bilo kojoj istoriskoj epohi. Proročanstvo je
sastavljeno tako da dogañaji koje opisuje mogu da se poistovete sa dogañaima u
vremenu čitaoca. Ovo je tačno ono što se radilo sa Otkrovenjem od kada se pojavilo i
radi se i dan danas.
Pitanje je, šta je izazvalo autorove “Vizije“? Ludilo? Sklonost ka pričanju izmišljenih
priča? Ili nešto drugo? Autor se dojmi dovoljno iskrenim da se isključi prevara. Njegov
otvoren stil naravno eliminiše ludilo kao odgovor te ostavlja „nešto drugo“. Pitanje je
šta? Nakon analiziranja teksta Otkrovenja otkrivamo nešto krajnje neverovatno.
Izgleda da je autor bio drogiran i, za vreme tog stanja, su mu prikazane slike od strane
pojedinaca koji su obučeni u kostime i izvodili predstavu za autora. Hajde da se
pozabavimo pasusima iz Otkrovenja koji ovo sugerišu.
Jovan počinje svoju priču govoreći nam da se molio. Iz daljeg opisa zaključujemo da je
izvodio svoj ritual napolju tokom dana. Iznenada je čuo glas iza sebe. Glas mu je
zapovedio da zapiše sve što će videti i čuti i da to pošalje u sedam hrišćanskih crkava u
Aziji ( Turska). Jovan se okrenuo da vidi ko mu se obraća i video je ono za šta je verovao
da je sedam zlatnih svećnjaka. Meñu svećnjacima ja stajala osoba koju je autor opisao
kao...
... I usred sedam svečnjaka kao sina čovečijeg, obučena u dugačku haljinu, i opasana po
prsima pojasom zlatnim.
A glava njegova i kosa beše bela kao bela vuna, kao sneg; i oči njegove kao plamen
ognjeni;
I noge njegove kao med kad se rastopi u peći; i glas njegov kao huka voda mnogih;
I držaše u svojoj desnoj ruci17 sedam gnezda, i iz usta njegovih izlažaše mač oštar sa obe
strane, i lice njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.
I kad ga videh, padoh k nogam njegovi kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći
mi: neboj se ja sam prvi i poslednji...
OTKROVENJE JEDAN : 13-17

Kovač
27-08-2010, 15:43
Postoje neverovatne sličnosti izmeñu ovog novog „Isusa“ i svemirskih „Andjela“ iz
ranijih Biblijskih priča. Prorok Jezekelj, na primer, je takoñe sreo posetioce sa nogama
od meda. Gornji izvod iz Otkrovenja navodi da je Jovanov „Isus“ mogao biti obučen u
jednodelno odelo koje je išlo od vrata da metalnih čizama. Glava stvorenja je opisana kao
„bela kao vuna, bela kao sneg“, ukazujući na kacigu. Jovanova tvrdnja da je ovo
stvorenje imalo glas „ kao huka vode „ podseća na Jezekijine Anñele i mogla je biti
izazvana brujanjem obližnjih motora ili električnim pojačivanjem glasa stvorenja.
“Dvosekli mač koji izvire iz usta stvorenja navodi na mikrofon ili cev za disanje.
Kada se Jovan sabrao, „Isus“ mu je naredio da napiše pisma koja je hteo da budu
poslata različtiim hrišćanskim crkvama. Ta pisma čine prva tri poglavlja Otkrovenja.
Najzanimljivija faza Jovanovog iskustva počinje u četvrtom poglavlju:
Po tom vide: i gle, vrata otvorena na nebu, i glas prvi koji čuh kao trubu gde govori sa
mnom, reće: Popni se amo i pokazaću ti šta će biti sa ovim.
I odmah bih u Duhu; i gle presto stajaše na nebu, i na prestolu señaše neko.
I onaj što señaše beše po viñenju kao kajen jaspis i sard; i oko prestola beše duga po
viñenju kao smaragd.
I oko prestola bejahu dvadesetičetiri prestola; I na prestolima videh dvadesetičetiri
starešine gde sede, obučene u bele haljine i imahu krune zlatne na glavama svojima.
I od prestola izlažahu munje i gromovi i glasovi; I sedam žižaka ognjenih gorahu pred
prestolom, koje su sedan duhova Božijih. I pred prestolom beše stakleno more kao
kristal; I na sred prestola i oko prestola četiri životinje, pune očiju s preda i sastrag.
OTKROVENJE 4:1-6
Gore navedeni pasus može biti sagledan kao da je autor odveden na letelicu kroz neku
vrstu vrata i našao se licem u lice sa njenim putnicima, tako bi to opisala osoba koja nije
sposobna da razume doživljeno. Citat sadrži dva naročito interesantna elementa:
Prvi, Jovan je rekao da je glas zvučao kao truba. Ovo navodi na pomisao da je glas
dolazio iz zvučnika. Drugi, „Munje i gromovi i glasovi“ koji su dopirali iz prestola navode
na ideju da je presto imao neku vrstu televizije ili radio ureñaje. Osoba modernog doba bi
mogla opisati isti doživljaj na ovaj način: „Pa da, bijo sam teleportovan na svemirski
brod. Tamo sam se suočio sa posadom u belim kombinezonima i kacigama. Oni su
primali neke radio ili TV signale.“
Prisustvo sedam svećnjaka ili sedam lampi ukazuje na to da je obred bio pripremljen za
autora. Obred je bio ispunjen kostimima, teatralnošću i vučnim efektima – da bi poruka
na autora ostavila dubok utisak. Eto šta se desilo kada je Jovanu pokazan prvi svitak:
I videh u desnici onoga što señaše na prestolu knjigu napisanu iznutra i spolja,
zapečaćenu sa sedam pečata.
I videh Anñela jaka gde propoveda glasom velikim: Ko je dostojan da otvori knjigu i da
razlomi pečate njezine?
I niko nemogaše ni na nebu ni na zemlji, ni pod zemljom da otvori knjige ni da zagleda u
nju.
I ja plakah mnogo što se niko ne nañe dostojan da otvori i da pročita knjigu, niti da
zagleda u nju.
I jedan od starešina reče mi: Ne plači, evo je nadvladao lav, koji je od kolena Judina,
koren Davidov, da otvori knjigu i razlomi sedam pečata njezinih.
I videh, i gle, na sred prestola i četiri životinje, i posred starešina jagnje stajaše kao
zaklano, i imaše sedam rogova, i sedam očiju, koje su sedam duhova Božijih poslanih po
svemu svetu.
I doñe i uze knjigu iz desnice onoga što señaše na prestolu.
I kad uze knjigu, četiri životine i dvadesetičetiri starešine padoše pred jagnjetom, imajuči
svaki usle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetih.
I pevahu pesmu novu govoreći: Dostojan si da uzmeš knjigu, i da otvoriš pečate njezine;
Jer si se zaklao, i iskupio si nas Bogu krvlju svojom od svakoga kolena i jezika i naroda i
plemena,
I učinio si nas bogu našemu careve i sveštenike, i carovaćemo na zemlji.
I videh, i čuh glas anñela mnogih oko prestola i životinja i starešina, i beše broj njihov
hiljada hiljada,
Govoreći glasom velikim: Dostojno je jagnje zaklano da primi silu i bogatstvo i
premudrost i jačinu i čast i slavu i blagoslov.
I svako stvorenje, što je ne nebu, i na zelji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u
njima, sve čuh gde govore: Onome što sedi na prestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava
i država na vek vjeka.
I četiri životinje govorahu: Amin. I dvadesetičetiri starešine padoše i pokloniše se onome
što živi na vek vjeka.
OTKROVENJE 5:1-14Oni su nastavili da padaju u trans dramatičnih trenutaka tokom ceremonije. Svaki put
kada bi to uradili ostavili bi utisak na Jovana. U sred svih njihovih uzvika „ Amin!“ „
Aleluja!“ autoru je dat zadatak da zapiše sve što mu je pokazano i sve čemu je naučen.
Naglašeno je da iskustvo koje je Jovan opisao indentično mističkom ritualu, naručito
iniciacije u učenja tajnog društva. Iz ovog razloga neki ljudi veruju da je Otkrovenje
zapravo kopija tipične ceremonije inicijacije mnogih organizacija Bratstva tipičan čak i
danas. Ova zapažanja su izrazito bitna kada se povežu sa dokazom da je Jovanovo
iskustvo imalo element svemirske opere. Otkriva stalnu Skrbničku umešanost i
misticizam Bratstva nakon Hristovog vremena i pokazuje da su Skrbnici bili glavni izvor
apokaliptičkih doktrina.
U gore navedenom pasusu iz Otkrovenja primećujemo da je Jovan reagovao vrlo
emotivno na ono što se dešavalo oko njega. On je posebno bio podložan plakanju na
relativno male provokacije. Kao da je bio nesposoban da napravi razliku izmeñu rituala i
očigledne stvarnosti. Ovo dovodi do pitanja o njegovom mentalnom stanju. Pažljivo
čitanje Otkrovenja upučuje na to da je na Jovanov um uticano drogama koje su mu dala
stvorenja. Moderna psihijatrija je otkrila da odreñene droge mogu biti korištene za
duboko usañivanje poruka u um osobe. Ova tehnika danas služi kao inteligentno oruñe u
Americi, Rusiji i drugde.
Najverovatnije drogiranje Jovana se otkriva u desetom poglavlju Otkrovenja. Autor je
ponovo bio napolju pripremajući se da sačuva poslednja otkrovenja kada je „Anñeo“
doleteo sa neba držeći nešto u ruci:
I glas koji Čuh sa neba opet, progovori sa mnom i reče: Idi i uzmi knjižicu otvorenu iz
ruke onoga Anñela što stoji na moru i na zemlji.
I otidoh k Anñelu, i rekoh mu:
Daj mi knjižicu. I reče mi: Uzmi i izjedi je;
I grka će biti u trbuhu tvojemu, ali u ustima biće ti slatka kao med.
I uzeh knjižicu iz ruke andjela, i izjedoh je;
I beše u ustima mojima kao med slaka, a kada je izjedoh bejaše grka u trbuhu mojem.
I reče mi: valja ti opet prorokovat narodima i plemenima i jezicima i carevima mnogim.
OTKROVENJE 10:8-11

Zazijavalo
31-08-2010, 14:24
Ja bi reko da je on to isfantaziro. :mrgreen:

причалица
31-08-2010, 18:09
nije mi jasno šta imate protiv religije?

Zazijavalo
31-08-2010, 19:23
Religija je opijum za narod. :pusi:

andromeda
02-09-2010, 08:50
jeste opijum :raz_125:

dr.Kadžija
02-09-2010, 10:34
Ja bi reko da je on to isfantaziro. :mrgreen:

ne, to je tvoja fantazija da je on isfantazirao :lol:

dr.Kadžija
02-09-2010, 10:35
Religija je opijum za narod. :pusi:

upravo tako :), bez obzira da li je u pitanju religija verovanja ili religija dokaza i argumenata :lol:

zvezdica
02-09-2010, 10:39
Ja to što Kovač citirao iš nerazumem....:raz_047:

причалица
02-09-2010, 10:43
Religija je opijum za narod. :pusi:

važno je da ti nisi narod....uostalom, šta fali opijumu :pusi:

tol
02-09-2010, 10:45
moze li ukratko..mene mrzi da citam..sta je sporno?

dr.Kadžija
02-09-2010, 10:53
moze li ukratko..mene mrzi da citam..sta je sporno?

dok ne pročitaš sama, nećeš saznati šta je sporno :lol:

kojica
02-09-2010, 15:52
Ništa nije sporno, sem što vas je razmrzelo da pišete, pa ste usitnili komentare.
Ova pitanja i odgovori veze sa temom nemaju. :raz_088:

Zazijavalo
03-09-2010, 04:52
važno je da ti nisi narod....uostalom, šta fali opijumu :pusi:

Pa jesam narod, al nisam zavisan od opijuma. :pusi:

A opijum kvari zube. :lol:

Zazijavalo
03-09-2010, 04:56
ne, to je tvoja fantazija da je on isfantazirao :lol:
Gle, mož da bude da si ti isfantazirao da je moja fantazija kako je on to isfantazirao. :neutral:


upravo tako :), bez obzira da li je u pitanju religija verovanja ili religija dokaza i argumenata :lol:
Tako je. Nema znanja izvan teorija zavera. :angry:

причалица
04-09-2010, 18:56
Tako je. Nema znanja izvan teorija zavera. :angry:

au, brate zazi...baš si me sad iznenadio. mislala sam da si pametniji od mene. aj dokaži ovo što si sad rek'o.

Zazijavalo
06-09-2010, 16:12
To se zove ovaj fina ironija... :neutral: