PDA

Pogledaj Punu Verziju : Борба за љубав



QueenOfClubs
29-08-2010, 14:45
Шта то заправо значи?
Често чујем да неко каже да се за своју љубав изборио.
Или – за љубав се треба борити...
Ја то увек замишљам као некакво отимање.
А то је далеко од мог поимања љубави, па сигурно грешим.
За мене је љубав дар, нешто што се негује, пази.
Нешто лепо, узвишено, надахњујуће.
И ондак ми се термин борба никако не уклапа у концепцију.
Шта ви мислите о томе?

tol
29-08-2010, 16:32
Meni tu nesto ne fercera, stob' rekli u zargonu.
Borba podrazumeva pobedu, ova pak -moć..pa slede: dominacija-prevlast-egoizam-iskljucivost-narcizam-nipodastavanje-brutalnost-sikaniranje i patnja......od ljubavi tu nema ič...(valjda zato i potice onaj izraz: voleti znaci patiti?????)
"Boriti se" za neciju ljubav podrazumeva neke sportske igre u masi...gde imenitelj(neko za ciju se ljubav borish) igra ulogu kupca na vasaru ..pa taj kupi nesto sto je sada svojina...i drzi u kavezu..i ono ga 'voli'-jer je zahvalno jer je izabrano....;)

Ako se nesto ne ume...nezna..ne poznaje..to onda sistem vrednosti ima boju povracke...nipodastanja..a tu ljubav ne ume da dishe.

Del boy
29-08-2010, 21:48
Шта то заправо значи?
Често чујем да неко каже да се за своју љубав изборио.
Или – за љубав се треба борити...
Ја то увек замишљам као некакво отимање.
А то је далеко од мог поимања љубави, па сигурно грешим.
За мене је љубав дар, нешто што се негује, пази.
Нешто лепо, узвишено, надахњујуће.
И ондак ми се термин борба никако не уклапа у концепцију.
Шта ви мислите о томе?

U pravu si,ljubav jeste nesto uzviseno sto se neguje i pazi.
Nekad se ljubav jednostavno rodi,i nikakva borba nije potrebna,ljubav je tu.

Ali,postoji i borba za ljubav,koja otprilike cini niz svesno napravljenih ustupaka da bi nas neko prihvatio i zavoleo.

QueenOfClubs
29-08-2010, 21:52
Ali,postoji i borba za ljubav,koja otprilike cini niz svesno napravljenih ustupaka da bi nas neko prihvatio i zavoleo.
Хм...
О овоме би се дало расправљати...
Да ли је то намерно и има за циљ само освајање, или просто зато јер желимо да учинимо уступак.
Јер, ако касније дође до пребацивања – ја сам урадио то и то а ти ми тако и тако враћаш, онда је то мач са две оштрице...

Del boy
29-08-2010, 22:01
Хм...
О овоме би се дало расправљати...
Да ли је то намерно и има за циљ само освајање, или просто зато јер желимо да учинимо уступак.
Јер, ако касније дође до пребацивања – ја сам урадио то и то а ти ми тако и тако враћаш, онда је то мач са две оштрице...

Obicno se namerno prave ustupci.Takvo ponasanje stvori laznu sliku o onome ko ih pravi.Neke od tih ustupaka ce on vremenom usvojiti kao model ponasanja,ali one koje ne usvoji...E tu se kasnije ispostavi da je sa ciljem pravio razne ustupke.To u velikoj meri zna da isprovocira zavedenu stranu,i tako otprilike krecu krupne nesuglasice i sve ono sto ne valja u vezi dvoje ljudi.

QueenOfClubs
29-08-2010, 22:04
Obicno se namerno prave ustupci.Takvo ponasanje stvori laznu sliku o onome ko ih pravi.Neke od tih ustupaka ce on vremenom usvojiti kao model ponasanja,ali one koje ne usvoji...E tu se kasnije ispostavi da je sa ciljem pravio razne ustupke.To u velikoj meri zna da isprovocira zavedenu stranu,i tako otprilike krecu krupne nesuglasice i sve ono sto ne valja u vezi dvoje ljudi.
Што ће рећи да то није добар вид борбе.
Знаш ли да постоји неки коме се ништа не може замерити и који нема за циљ освајање по сваку цену?

kojica
29-08-2010, 22:23
pa ne zvuči baš najbolje... možda zato što je prva asocijacija na borbu, tuča.. :lol:
barem meni..

interesantno bi bilo da porazmislimo o tome koliko stvari u životu radimo
ili ne radimo da bismo bili voljeni..
možda samo jedan dan da analiziramo.. probudimo se ujutru i krenemo
da analiziramo svaki postupak.. 'ovo ću/neću reći zato što...' 'ovo ću/neću uraditi zato što...'

i..? do guše smo u borbi a da to nismo ni znali...:lol:

a možda kojica greši...

Del boy
29-08-2010, 22:35
Што ће рећи да то није добар вид борбе.
Знаш ли да постоји неки коме се ништа не може замерити и који нема за циљ освајање по сваку цену?

To obicno mogu izrazajno osetljive i zaljubljene osobe.One ce mnogo toga precutati,ne da bi smo ih zavoleli,vec da nam ne bi stvarali neprilike.Zatvaraju oci kad su nase greske u pitanju,cak i ne razmisljaju o svojoj zrtvi.
To je takodje vid borbe,ali onaj uzviseni bez cekanja na nadoknadu,ali to je retkost..
Laku noc drustvo,pisemo se sutra:raz_099:

QueenOfClubs
29-08-2010, 22:54
pa ne zvuči baš najbolje... možda zato što je prva asocijacija na borbu, tuča.. :lol:
barem meni..

interesantno bi bilo da porazmislimo o tome koliko stvari u životu radimo
ili ne radimo da bismo bili voljeni..
možda samo jedan dan da analiziramo.. probudimo se ujutru i krenemo
da analiziramo svaki postupak.. 'ovo ću/neću reći zato što...' 'ovo ću/neću uraditi zato što...'

i..? do guše smo u borbi a da to nismo ni znali...:lol:

a možda kojica greši...
То превасходно раде несигурне особе.
И тиме наравно, штете само себи.
Не кажем да никад ништа не треба прећутати, али преиспитивати себе у тој мери није борба за љубав, већ борба са самим собом.

kojica
29-08-2010, 22:55
biće da je mnogo kasno.. ja te ništa ne razumem...:lol:

QueenOfClubs
29-08-2010, 23:00
Ај па ако ујутро не буде боље да појасним.
И мени се спава.

kojica
29-08-2010, 23:06
neka.. evo ja ću pojasniti..

predložila sam jednodnevno preispitivanje u cilju utvrđivanja
u kojoj meri je borba za ljubav prisutna u napšoj svakonevnici..

a? al sam složila rečenicu...:lol:

e sad.. dozvoljavam da se kaže da je to posledica nesigurnosti
ili bilo čega drugog..
samo ne dozvoljavam da neko kaže da to ne radi...:)

QueenOfClubs
29-08-2010, 23:14
Ти хоћеш да кажеш да је сваки уступак, свака недоречена мисао, свака испеглана кошуља и кад нам се не пегла... да је то борба за љубав?

kojica
29-08-2010, 23:17
ja ništa neću da kažem...:raz_025:

svako nek proveri za sebe.. ako hoće..

a ne mora...:stidljiva:

QueenOfClubs
29-08-2010, 23:21
Ја сам питала шта је борба за љубав и шта она све подразумева.
Причали смо о томе да неко мења своје ставове зарад освајања.
Ово што наводиш очигледно није то.
Ово је нешто што ја једноставно зовем – чувати љубав.
Или је то борба да се љубав сачува...

tol
29-08-2010, 23:34
"Borba za ljubav"..je malo neadekvatan izraz...kakva borba i bakraci?
Tolerancija...ugadjanje...podesavanje naseg bioritma...ustupci...sinhronizacija(uskladjivanje) to su osnove za zivot veze
NEMA NAPLATE ja cu tebi...ako ti meni...ili ja sam tebi ovo..da bi ti ovo...ako nisi ti meni..e bash necu ni ja tebi???
Ljubav NE PODRAZUMEVA racunicu..kamata jeste duzina trajanja nas u zajednici..nasheg podnosenja...sazrevanja..menjanja
Svi smo drnde izazovi i savrsenstva skotine gnjavatori mizerije licemeri dushe tanane prekrasne i topli mili socni slatkishi...
treba da se zeli da se zivi skupa..a TA ZELJA ...jeste esencija koja daje smisao svemu...ako nje nema...nema ni nas u prizmi zajednistva

misticlady
29-08-2010, 23:38
naravno da jesam za sacuvati odnosno cuvati ljubav...ali kada se ona jednom istrosi ili istanji ne sacuva je niko pa ni ti ni ja ni oni...cuvati je pod staklenim zvonom?nema tu leba ...svaka ljubav zeli da dise...da rasiri krila pa se zanese i odleti...:(

Lilu
29-08-2010, 23:41
"Štitite ljubav svom snagom. Ne dopustite da joj bilo šta stane na put. Ispreči li vam se stolica na putu, predlažem da je uništite. Ništa ne sme zaustaviti ljubav." Jim Rohn

misticlady
30-08-2010, 00:19
http://razbibriga.net/imported/2010/08/2jc78r5-1.gif

причалица
30-08-2010, 13:30
Шта то заправо значи?
Често чујем да неко каже да се за своју љубав изборио.
Или – за љубав се треба борити...
Ја то увек замишљам као некакво отимање.
А то је далеко од мог поимања љубави, па сигурно грешим.
За мене је љубав дар, нешто што се негује, пази.
Нешто лепо, узвишено, надахњујуће.
И ондак ми се термин борба никако не уклапа у концепцију.
Шта ви мислите о томе?

meni je ovo više tema za religiju.:lol:

QueenOfClubs
30-08-2010, 20:45
Па да је пребацимо тамо? :raz_068:

причалица
30-08-2010, 20:49
kako hoćeš...mislim, borba za ljubav u ovom našem prizemnim svetu je baš bezveze...to je čisto kašikarenje života.
ko ima Ljubav, on ne priča na ovoj temi.

QueenOfClubs
30-08-2010, 20:55
Ништа ја тебе не разумем.

причалица
30-08-2010, 20:59
Ништа ја тебе не разумем.

pa dobro....ovako...
ljubav koja je tema ovde, je ljubav između čoveka i žene (ili obratno). to je ljubav o kojoj se priča i za koju se, kao, bori....ako imaš Ljubav (što je već religiozan pojam), pisanje na ovoj temi je nepotrebno.
a ljubav koja je tema ovde je naša obična prizemna ljubav, ljubav ovoga veka...i ako neko mora da se BORI za nju, onda je to muka, to nije ljubav.
ljubav postoji ili ne postoji.
to je moje mišljenje, ne znači da je ispravno, ali ja živim po tom stavu.

Salsa
30-08-2010, 21:29
ne treba se boriti ,treba uzivati u svakom lepom momentu tog divnog osecaja:cao:

kojica
30-08-2010, 21:37
Па да је пребацимо тамо? :raz_068:

nemoj.. tamo niko ne sme da piše...:sad:

kojica
30-08-2010, 21:37
ne treba se boriti ,treba uzivati u svakom lepom momentu tog divnog osecaja:cao:
a di su dela?

QueenOfClubs
31-08-2010, 07:48
a di su dela?
Вид њу, она би одма нешто да се ради. :lol:

kojica
31-08-2010, 07:59
pa dobro.. možemo i da osećamo samo...:lol:

i da za to niko ne zna, niti da ima neke koristi od toga...
nama lepo...

причалица
31-08-2010, 08:39
a niko ništa ne radi :raz_114: to je neka crnogorština, bre!

QueenOfClubs
31-08-2010, 09:11
pa dobro.. možemo i da osećamo samo...:lol:

i da za to niko ne zna, niti da ima neke koristi od toga...
nama lepo...
А зашто не може у пару да се ужива само?

kojica
31-08-2010, 09:14
Možda i može, ako smo u nekakvom Raju pa smo večno mladi, zdravi, klimatski uslovi takvi
da spavamo pod vedrim nebom i da hrane imamo u izobilju..

al to ne biva...:sad:

причалица
31-08-2010, 09:15
ma može da se uživa bre...samo ta ''borba i ljubav'' nekako mi ne idu zajedno....ili se vilte ili se ne volite. sve drugo je kao da ste u koži jelene karleuše.


Možda i može, ako smo u nekakvom Raju pa smo večno mladi, zdravi, klimatski uslovi takvi
da spavamo pod vedrim nebom i da hrane imamo u izobilju..

al to ne biva...:sad:

je l si ti to nešto razočarana?

QueenOfClubs
31-08-2010, 12:56
Možda i može, ako smo u nekakvom Raju pa smo večno mladi, zdravi, klimatski uslovi takvi
da spavamo pod vedrim nebom i da hrane imamo u izobilju..

al to ne biva...:sad:
Ма коме је до јела тад.
И сунце сија, и ништа не боли, и тако...
:lol:

kojica
11-10-2010, 16:31
Naravno da sam razočarana...:raz_088:

G
11-10-2010, 16:34
Vredi se boriti...Posebno ako je osoba koju voliš vredna borbe i žrtve. A jeste...:)

Ciciban
11-10-2010, 17:21
"Štitite ljubav svom snagom. Ne dopustite da joj bilo šta stane na put. Ispreči li vam se stolica na putu, predlažem da je uništite. Ništa ne sme zaustaviti ljubav." Jim Rohn


ok,ali se ponekad ispreci nesto mnogo vrednije od stolice

boti
11-10-2010, 20:26
e do q... ja se boriJo.. u poslednjih 10 god jedna me ostavila jer sam biJo duplo stariji od nje, druga yadna umrla, a treca je opaljena i ne zna shta oce od zhivota :lol:

QueenOfClubs
11-10-2010, 20:33
Али шта се подразумева под борбом за љубав?
Мени то није јасно...

boti
11-10-2010, 20:34
jako prosto

uqlanjash prepreqe koje vas razdvajaju

sani
11-10-2010, 20:35
Ni meni Kvini..

sta ima da se borim..il je ima il je nema. cesce sam bila u prilici da bezim ..a ne da se borim.

boti
11-10-2010, 20:35
Ni meni Kvini..

sta ima da se borim..il je ima il je nema. cesce sam bila u prilici da bezim ..a ne da se borim.

ahaaa... quqavica...plashi se svojih emocija...:lol:

prc ...

QueenOfClubs
11-10-2010, 20:37
jako prosto

uqlanjash prepreqe koje vas razdvajaju
А ел циљ оправдава средство?
И, да ли се за сваку љубав треба борити?

sani
11-10-2010, 20:38
ahaaa... quqavica...plashi se svojih emocija...:lol:

prc ...

prcnem ti ja :lol:..mrmote
ne plasim se ja emocija..plasim se posledica.

boti
11-10-2010, 20:40
А ел циљ оправдава средство?
И, да ли се за сваку љубав треба борити?

qvin..aqo osetish ljubav a ljubav se ne oseca preqo noci vec morash da il budesh u vezi il poznajesh osobu makar 3 meseca onda svaqo normalan zheli da to osecanje traje shto duzhe... ja taqo rezonujem... josh aqo je obostrano onda morash da psiholoshqi radish na tome da uklonish prepreqo koje postoje da bi taj odnos nastavio da egzistira.. al ga srochih patetichno u pichqu lepu materinu :lol:

boti
11-10-2010, 20:43
prcnem ti ja :lol:..mrmote
ne plasim se ja emocija..plasim se posledica.

pa o tem ti pricham... ne plashish se ljubavi vec onoga u shta ona mozhe da se istovari...:) josh aqo je neko ozhenjen il' udat strah je josh veci... niqad ne idi protiv sebe... qad tad ces se qajati veruj, a qajanje je najgora psiholoshqa stvar qoja choveqa mozhe da zadesi...znash ono noc pa ti navru ti secanja zavuchesh se u yebeni coshaq u mraqu on hrche a ti smrc.... znash to dobro, nis ti od juche :)

QueenOfClubs
11-10-2010, 20:45
Ма ја никад нисам имала препреке.

boti
11-10-2010, 20:46
Ма ја никад нисам имала препреке.

pa qoji moj ces onda na temi :lol:

meni de god qrenem samo neqo postavi qontejnere :lol:

QueenOfClubs
11-10-2010, 20:47
ЈА сам тему и поставила јер ми није било јасно шта то значи.
Еси ти читао уводни пост? :raz_128:

boti
11-10-2010, 20:50
joq bwe samo chitam onaj poslednji shta neqo drqa :lol:

a i isqreno me zabole da se vishe borim za bilo shta... shto god mi zatreba dovoljan samo jedan telefonsqi poziv i stvori se....

aj odoq malo da vim shta mi rade qrstashi...

Ciciban
11-10-2010, 20:53
r`vate se ...

Ciciban
11-10-2010, 20:58
ljubavi ili ima ili nema , ako je ima ona sama preskace prepreke( kontejnere u ovom slucaju) :P , a ako smo stigli do tacke ( vrenja) da mora da se za nju borimo , onda je vec odavno nema.

malavelika
11-10-2010, 21:27
ja bre nikad nisam znala da se borim za kao ljubav
sve mi to bilo nekako ispod casti..radi sujeta i ponos i ne mozes protiv sebe...i samo pustam da vidim sta ce biti..i posle iha godina vidim da sam bila u pravu, da nisam ni trebala da se borim..ko sto i nisam...

boti
11-10-2010, 21:30
tachno devojqe... ja sam josh faqultetlija pa cu da poslusham vash savet... evo oma i iz cuga... :huh:

malavelika
12-10-2010, 19:35
a, inace ima i ona cuvena kad se dve zene (ili obratno, no cesce je ovo prvo) bore za ljubav muskarca ..miiiislim...kao zena i ljubavnica, pa se jedna na kraju IZBORI...e, od toga mi bas, bas muka...sad izvinite ako se neka nadje ovde prozvana...to nisam bas nikada kapirala..covece..pa ja da se BORIm da neko ostane sa mnom?!? pa ne treba ni da ostaje onda.....

boti
12-10-2010, 19:38
a, inace ima i ona cuvena kad se dve zene (ili obratno, no cesce je ovo prvo) bore za ljubav muskarca ..miiiislim...kao zena i ljubavnica, pa se jedna na kraju IZBORI...e, od toga mi bas, bas muka...sad izvinite ako se neka nadje ovde prozvana...to nisam bas nikada kapirala..covece..pa ja da se BORIm da neko ostane sa mnom?!? pa ne treba ni da ostaje onda.....

aha..a ima jos bolja sa foruma kad se dve qrljale za ljubav jednog i pichqrale sa na zk pre tri godine na sqoro 200 strana a on naso trecu.... isto sa foruma :roll:

a ove dve kad su skontale sta se desava na nju obe... qurwo mala :lol:

malavelika
12-10-2010, 19:41
aha..a ima jos bolja sa foruma kad se dve qrljale za ljubav jednog i pichqrale sa na zk pre tri godine na sqoro 200 strana a on naso trecu.... isto sa foruma :roll:

a ove dve kad su skontale sta se desava na nju obe... qurwo mala :lol:

to se ne racuna
na forumu ionako nista nije normalno
sve predimenzionirano

QueenOfClubs
12-10-2010, 19:42
Е то је борба :rile:

G
16-10-2010, 02:11
aha..a ima jos bolja sa foruma kad se dve qrljale za ljubav jednog i pichqrale sa na zk pre tri godine na sqoro 200 strana a on naso trecu.... isto sa foruma :roll:

a ove dve kad su skontale sta se desava na nju obe... qurwo mala :lol:

Baš mi je žao...Zar niko nije mogao da im objasni koliko su jadne?:(


to se ne racuna
na forumu ionako nista nije normalno
sve predimenzionirano

Pa zavisi od osobe do osobe. Neko glumi. Neko glumata. A neko se igra i uživa u igri i komunikaciji sa drugim osobama dok opet neko i leči svoje komplekse...E ovi poslednji su opasni. Njih se čuvam i izbegavam ih u širokom luku. Ako se i sudarimo obavezno pršti na sve strane...:)


Е то је борба

To je komedija sa tragičnim posledicama po sve učesnike a i one koji su to pratili. :eek:
Tek njih nikako ne razumem...:facepalm:

Tibi
16-10-2010, 09:55
Bre G, sto tako cesto slicno razmisljamo :krsti: ja mislio da nema neki koji tako razmislja al...eto...ima :)

ps. ta slicnost se razlikuje u tome sto kod mene ne prsti :) zamalo da se ne setim, al...setih se

boti
16-10-2010, 11:38
Baš mi je žao...Zar niko nije mogao da im objasni koliko su jadne?:(

jednoj ja objasnio a ona navalila ko mutava da se uda za mene... drugoj objasnio a ona rekla da mogu da ga duvam... trecoj nisam uspo jer je bila mloooogo velika starosna razlika :raz_125:

G
23-10-2010, 02:20
Vredi se boriti i žrtvovati posebno ako voljena osoba to ceni i uzvraća bar deo ...

Cruz
05-02-2012, 14:05
oduvak mi je bilo nekako smesno kad cujem da neko kaze "izborio/la sam se za svoju ljubav", a to bi u jednom konkretnom primeru znacilo: on je u vezi, ja ga volim svim srcem, nalazim nacin da ga preotmem toj drugoj, moja ljubav je pobedila i sada smo zajedno... pa kakva je to ljubav? ili moja mama je ne podnosi, a ja je volim i pored maminog protivljenja ja cu da je ozenim i nasa ljubav ce da pobedi...?

ako je ljubav iskrena, obostrana, cista, nema sile koja bi je pomutila, nema izgovora, niti postoji razlog koji bi doveo do toga da se za ljubav treba boriti.. i opet mi nije jasno sta borba za ljubav zapravo znaci.

mikili
05-02-2012, 16:05
mozda je za svakoga to nesto drugo..i ne moze se objasniti dok ne dozivis..ili ako se ne dozivi..

Vragolanka
05-02-2012, 20:42
sve ono što zahteva žrtvu nije ljubav.
ni meni nije jasno šta znači 'borba za ljubav'.