PDA

Pogledaj Punu Verziju : Domovino, zar da te mrzim?



Lilu
15-09-2010, 21:40
"Svaka država ima svoju mafiju, ali je samo kod nas mafija imala svoju državu", izjavio je, u svom stilu, negde u zimu 2003. godine premijer Srbije dr Zoran... hahahahaha sada mafija ima i drzavu i glavni grad i opstine i preduzeca... Kako li smo dozvolili da nam alavi govnari ogade rodjenu domovinu? Moju voljenu domovinu, zaprljali, zatrovali, silovali... a mi ne samo sto smo to nemo posmatrali, vec samo ssto im jos nismo aplaudirali... oooooo zemljo Srbijo, hoces li se zvati Srbijom za koju godinu?

znaci bata dzi ti si u pravu... dabogda se vratio srp i cekic, dabogda im se krvi napili... seme vam se zatrlo svima koji ste upropastili ovako lepu MOJU domovinu...

Bisernica
15-09-2010, 21:43
Pa što je mrziš ako je lepa ??
Nije Domovina kriva što je naseljena naopakim ljudima.

Lilu
15-09-2010, 21:46
Injao Biso, nisi ti tako naivna da nisi ukapirala koga ja ustvari mrzim...

Bisernica
15-09-2010, 21:49
Naravno da nisam naivna ,zato te i pitam zašto mrziš Domovinu ,pa još sa velikim D ?!
Napiši lepo koga mrziš,nisu oni Domovina !

G
15-09-2010, 21:49
Partije su u svoje feude koje su napravile od javnih preduzeća doveli svoje poslušnike koji znaju da su tu samo do narednih izbora i onda svojom alavošću urnišu sve što urnisati mogu. Kradu gde god i kako god mogu. Najgori su valjda ovi žuti termiti što se izvitoperiše posle smrti Zorana Đinđića i sada raspomamljeni i pijani od belog hleba misle da su nezamenljivi...Lupaće petama doopeta neće ni znati šta ih je snašlo kad se narod digne i istera ih iz jazbina ...

Lilu
15-09-2010, 22:01
Naravno da nisam naivna ,zato te i pitam zašto mrziš Domovinu ,pa još sa velikim D ?!
Napiši lepo koga mrziš,nisu oni Domovina !

A sta je domovina? Ako napunim pune sake zemlje, jel to domovina? Jel semafor na pesackom domovina? Drvo u lipovackoj sumi? ili ljudi koji zive u toj zemlji i oni koji je vode?

citala sam u nekoj knjizi, da je nekom osudjeniku na smrt u Pakistanu recimo, poslednja zelja bila da vidi jos jednom svoju domovinu Indiju. I onda su ga vozali i vozali i vozali, dok im se nije smucilo, i u nekim brdima Pakistana stali i rekli ajd evo gledaj, ovo je Indija... I covek je pogledao, zasuzile mu oci jer je video brda indije (tj pakistana ali on to nije znao)... Mi smo ti koji smo domovina, a sta smo uradili? dozvolili smo govnarima da nas uniste kao ljude, da postanemo mravi, mucenici, nadnicari... da cutimo za saku dinara...

sani
15-09-2010, 22:10
EEEEEE..mozda odavno vec znate, ja bih ovde u Domovini nam nasoj, sprovela diktaturu..sa nekim vel'kim diktatorom..mrzim sve stranke, one su donele zlo i ovoj Drzavi..., a narocito njihovae Koalicije. Muka mi je.
kada bolje razmislim..Lilu o tome isto govori..jedna Vlast,jedan Diktator, jedna Partija(diktatorova) i to je to..ovde druKChe ne moze.
Inace , pomoci nam nema, mi smo izgubljen narod, izgubljena zemlja.
A Drzava nam je privatna Firma..znamo cija. Malo se gloze sada oko udela..al Boze moj..gde mi pilici mozemo o tome da pricamo, kljujemo i mislimo !?
I nikada vise..do kraja svog zivota ni na jedne izbore izaci necu..eventualno na neki referendum tipa " da li ste za diktatora tog i tog...?"
Zaebase me , zaista ,sa parolom Demokratije..kakva prevara !!!! Laz!!

G
15-09-2010, 22:10
A sta je domovina? Ako napunim pune sake zemlje, jel to domovina? Jel semafor na pesackom domovina? Drvo u lipovackoj sumi? ili ljudi koji zive u toj zemlji i oni koji je vode?

citala sam u nekoj knjizi, da je nekom osudjeniku na smrt u Pakistanu recimo, poslednja zelja bila da vidi jos jednom svoju domovinu Indiju. I onda su ga vozali i vozali i vozali, dok im se nije smucilo, i u nekim brdima Pakistana stali i rekli ajd evo gledaj, ovo je Indija... I covek je pogledao, zasuzile mu oci jer je video brda indije (tj pakistana ali on to nije znao)... Mi smo ti koji smo domovina, a sta smo uradili? dozvolili smo govnarima da nas uniste kao ljude, da postanemo mravi, mucenici, nadnicari... da cutimo za saku dinara...

Ovako govori pripadnica srednje klase razočarana u "demokratske" promene koje su se desile 05.10.2000. Verovatno si naišla na neku birokratsku prepreku i shvatila da je svaki novi ešalon političara dovodio svoje poslušnike koji su kontaminirali svaku poru društva.

Borba sa korupcijom i organizovanim kriminalom je zadatak cele nacije ne samo organa gonjenja. Prijavite bagru, nećete biti cinkaroši nego borci za pravdu. Vratite Srbiju narodu...

Bisernica
15-09-2010, 22:12
A sta je domovina? Ako napunim pune sake zemlje, jel to domovina? Jel semafor na pesackom domovina? Drvo u lipovackoj sumi? ili ljudi koji zive u toj zemlji i oni koji je vode?

citala sam u nekoj knjizi, da je nekom osudjeniku na smrt u Pakistanu recimo, poslednja zelja bila da vidi jos jednom svoju domovinu Indiju. I onda su ga vozali i vozali i vozali, dok im se nije smucilo, i u nekim brdima Pakistana stali i rekli ajd evo gledaj, ovo je Indija... I covek je pogledao, zasuzile mu oci jer je video brda indije (tj pakistana ali on to nije znao)... Mi smo ti koji smo domovina, a sta smo uradili? dozvolili smo govnarima da nas uniste kao ljude, da postanemo mravi, mucenici, nadnicari... da cutimo za saku dinara...

Ćutali smo i za džak šuški koji nije vredeo ni *dinara*,pa nikom ništa !
Lepo rekoh,nije kriva Rodina što je naseljena naopakim ljudima.
Domovina je tamo gede mi je lepo,Domovina je moje dete.
Ako Domovina nije šaka zemlje,zašto se onda toliko trsimo oko jednog Kosova ?!
Ako Domovina nije Šar planina ,je li važno da li će biti ili neće biti naša ?!
Ako Domovina nije nebo iznad nas,zašto je važno koji će avioni iznad nje leteti ?!

Ljudi su deo Domovine,prolazni i kratkotrajni.
Naopako nasadjeni doduše,to im je već ušlo u genski kod.

Lilu
15-09-2010, 22:16
Ovako govori pripadnica srednje klase razočarana u "demokratske" promene koje su se desile 05.10.2000. Verovatno si naišla na neku birokratsku prepreku i shvatila da je svaki novi ešalon političara dovodio svoje poslušnike koji su kontaminirali svaku poru društva.

Borba sa korupcijom i organizovanim kriminalom je zadatak cele nacije ne samo organa gonjenja. Prijavite bagru nećete biti cinkaroši nego borci za pravdu. Vratite Srbiju narodu...


pa bata dzi, u ovoj zemlji ne mozes telefonski broj da dobijes a da ne moras da ih podmitis... a daleko bilo da dobijes elektricno brojilo, onda moras da podmitis njih nekoliko...a da ne pricam o najnovijoj mafiji, prosvetnoj... svake godine stampaju nove knjige, da ne mogu da pozajmim od starije generacije... pa sta li se to katastrofalno menja u obrazovanju svake godine evo vec osma godina...

Bisernica
15-09-2010, 22:18
pa bata dzi, u ovoj zemlji ne mozes telefonski broj da dobijes a da ne moras da ih podmitis... a daleko bilo da dobijes elektricno brojilo, onda moras da podmitis njih nekoliko...a da ne pricam o najnovijoj mafiji, prosvetnoj... svake godine stampaju nove knjige, da ne mogu da pozajmim od starije generacije... pa sta li se to katastrofalno menja u obrazovanju svake godine evo vec osma godina...

U obrazovanju se katastrofalno menja zadnjih dvadeset godina ,samo nivo neznanja po završenom obrazovanju.
O nivou vaspitanja suvišno je govoriti.

sani
15-09-2010, 22:18
Ovako govori pripadnica srednje klase razočarana u "demokratske" promene koje su se desile 05.10.2000. Verovatno si naišla na neku birokratsku prepreku i shvatila da je svaki novi ešalon političara dovodio svoje poslušnike koji su kontaminirali svaku poru društva.

Borba sa korupcijom i organizovanim kriminalom je zadatak cele nacije ne samo organa gonjenja. Prijavite bagru, nećete biti cinkaroši nego borci za pravdu. Vratite Srbiju narodu...

ne verujem G.. ovu "Drzavu" vidis u birokratskim preprekama!?? Aman, mi nismo Drzava, mi smo skupina ljudi, koja zivi u nesredjenim odnosima, na ivici bede, svedoci svih nemoralnosti i ljudskih i Bozijih..kojima s eodupreti ne mozemo ( ko jos ima svesti o moralu i volje da se odupre krsenju istog), svedoci bezakonja u ime istih Zakona.. mi nismo Drzava..mi smo Bljak, mi smo Firma.

Lilu
15-09-2010, 22:22
Ćutali smo i za džak šuški koji nije vredeo ni *dinara*,pa nikom ništa !
Lepo rekoh,nije kriva Rodina što je naseljena naopakim ljudima.
Domovina je tamo gede mi je lepo,Domovina je moje dete.
Ako Domovina nije šaka zemlje,zašto se onda toliko trsimo oko jednog Kosova ?!
Ako Domovina nije Šar planina ,je li važno da li će biti ili neće biti naša ?!
Ako Domovina nije nebo iznad nas,zašto je važno koji će avioni iznad nje leteti ?!

Ljudi su deo Domovine,prolazni i kratkotrajni.
Naopako nasadjeni doduše,to im je već ušlo u genski kod.

Pa nije nikom nista Biso, taj dzak suski je debelo naplacen 5. oktobra, samo sto smo pogresnim ljudima platili, zaebali smo se opasno...

Bisernica
15-09-2010, 22:27
Pa nije nikom nista Biso, taj dzak suski je debelo naplacen 5. oktobra, samo sto smo pogresnim ljudima platili, zaebali smo se opasno...

Svaka škola se plaća .
Ako je neko mislio da će posle toga da potekne med i mleko ,zaebo se u startu.
Kapitalizam je mnogo manja sreća od socijalizma - gde je baš nas morao da snadje,jel'.
Ako se to još upakuje u foliju tranzicije bez kraja i roka,pa se doda balkanski mentalitet
i ono što niko nema što Srbin imade - duge prste ...onda smo tu gde jesmo.
Sledeći put otvoriti četvore oči - da nam bude više žao kad se zaebemo opet :pusi:

Lilu
15-09-2010, 22:28
U obrazovanju se katastrofalno menja zadnjih dvadeset godina ,samo nivo neznanja po završenom obrazovanju.
O nivou vaspitanja suvišno je govoriti.

eeeeeeeeeeeeeeee i za to ste vi na vlasti krivi! Sve radite smisljeno, da napravite fizicke radnike od pametne nacije! ubili ste obrazovnje, ubili medije, ubili ste nas nacisto!

G
15-09-2010, 22:30
pa bata dzi, u ovoj zemlji ne mozes telefonski broj da dobijes a da ne moras da ih podmitis... a daleko bilo da dobijes elektricno brojilo, onda moras da podmitis njih nekoliko...a da ne pricam o najnovijoj mafiji, prosvetnoj... svake godine stampaju nove knjige, da ne mogu da pozajmim od starije generacije... pa sta li se to katastrofalno menja u obrazovanju svake godine evo vec osma godina...

Istina od reči do reči...Sve ovo mogu da potpišem. A uopšte se tome ne radujem.

Bisernica
15-09-2010, 22:32
Jahao je Kurta,pa nije sjahao,samo se pomerio Murti da sedne u sedlo,
a onda su Svirta i Demirta polegli po sapima ....jaka kobila,al' ne znam do kad će!

Političke elite su napravile kastu,ne gledajući iz koje su stranke i sa koje strane,
ma kakav da bude rezultat na bilo kojim sledećim izborima,njihova se pozicija
ne menja - ako ništa drugo ,zagarantovana je poslanička fotelja,da ne kažem plata.
Tako da će uz manje ili više sreće ,zaeb uvek ostati zaeb....manji ili veći pitanje je (samo) sad!?

Lilu
15-09-2010, 22:33
Svaka škola se plaća .
Ako je neko mislio da će posle toga da potekne med i mleko ,zaebo se u startu.
Kapitalizam je mnogo manja sreća od socijalizma - gde je baš nas morao da snadje,jel'.
Ako se to još upakuje u foliju tranzicije bez kraja i roka,pa se doda balkanski mentalitet
i ono što niko nema što Srbin imade - duge prste ...onda smo tu gde jesmo.
Sledeći put otvoriti četvore oči - da nam bude više žao kad se zaebemo opet :pusi:


pa da smo imali pametne ljude da odrade tranziciju, ne bi sad bilo ovako. Zao mi je sto su se pametni ljudi povukli u svoje caure, a GLUPI iskoristili priliku...

DODJU TAKO PONEKAD VREMENA KAD PAMETAN UCUTI, BUDALA PROGOVORI A FUKARA SE OBOGATI. e dosla su sad ta vremena...

Bisernica
15-09-2010, 22:33
eeeeeeeeeeeeeeee i za to ste vi na vlasti krivi! Sve radite smisljeno, da napravite fizicke radnike od pametne nacije! ubili ste obrazovnje, ubili medije, ubili ste nas nacisto!

Koji VI u odgovoru na moj citat ?!
Da ti nije palo na pamet možda da me svrstaš u tu vlast ?!
Ako si tako nešto namislila da povučeš reč odmah !!
Moja politička ubedjenja nisu vezana za ljude ,nego za ideje,
ako praviš razliku u tim pojmovima.

Lilu
15-09-2010, 22:35
Koji VI u odgovoru na moj citat ?!
Da ti nije palo na pamet možda da me svrstaš u tu vlast ?!
Ako si tako nešto namislila da povučeš reč odmah !!
Moja politička ubedjenja nisu vezana za ljude ,nego za ideje,
ako praviš razliku u tim pojmovima.


pa zar ti nisi politicki aktivna u vladajucoj stranci?

Lilu
15-09-2010, 22:37
Koji VI u odgovoru na moj citat ?!
Da ti nije palo na pamet možda da me svrstaš u tu vlast ?!
Ako si tako nešto namislila da povučeš reč odmah !!
Moja politička ubedjenja nisu vezana za ljude ,nego za ideje,
ako praviš razliku u tim pojmovima.

a i mogla bi malo da smanjis sa tim potcenjivackim stavom... ne pravim razliku, ja sam ebeno glupa... jel si to htela da kazes?

Bisernica
15-09-2010, 22:39
pa zar ti nisi politicki aktivna u vladajucoj stranci?

Jesam ,ali nisam vlast !!
Ja nisam ništa i nikog upropastila,ako sam mogla da pomognem pomogla sam,
a to što sam opozicija i sopstvenoj stranci , jer nisam nameračena ni na funkciju ni na
privilegiju je prilog mom opredeljenju za ideju a ne za lidera i ostale podguzne muve.
Prema tome - povlači ili daj argument koji se odnosi na mene lično u toj skupini VI !

Lilu
15-09-2010, 22:40
Jesam ,ali nisam vlast !!
Ja nisam ništa i nikog upropastila,ako sam mogla da pomognem pomogla sam,
a to što sam opozicija i sopstvenoj stranci , jer nisam nameračena ni na funkciju ni na
privilegiju je prilog mom opredeljenju za ideju a ne za lidera i ostale podguzne muve.
Prema tome - povlači ili daj argument koji se odnosi na mene lično u toj skupini VI !


ma ne povlacim nista... cim si sa njima ista si ko oni... pa zar mozes da gledas kako nas unistavaju i da budes njihov clan?

Bisernica
15-09-2010, 22:42
a i mogla bi malo da smanjis sa tim pocenjivackim stavom... ne pravim razliku, ja sam ebeno glupa... jel si to htela da kazes?

Stav mi je vrlo jasan - postoji razlika i o njoj se razmišlja kada se napada

Žao mi je ako si to doživela kao podcenjivanje,ali tvoj odgovor mi nije dao izbor.
U njemu si napala bez razmišljanja.
Ne volim da mešam babe i žabe.

G
15-09-2010, 22:45
Ne postoji vladajuća stranka neko žuti prevaranti u kombinaciji sa otpadom iz SPS-a i Arkanovim paraoficirom začinjena sa penzionerom po zanimanju i večitim rušiteljem vlada i kohezionim faktorom za narednu vladu Gej 17+Đomla...Govna...Hajde da napišemo ko je vlasnik skoro 98% svih bilborda u Beogradu ili da napišemo kako je Velja seljak hteo da da u koncesiju skoro završen auto put kroz Vojvodinu za izgradnju autoputa do njegovog sela. Možemo i o javnim nabavkama na železnici neposrednom pogodbom. Evo i ova vlada odobrava javnim preduzećima da vrše nabavke neposrednom pogodbom...Vidi ironije opet železnica...http://razbibriga.net/attachment.php?attachmentid=1823

Bisernica
15-09-2010, 22:45
ma ne povlacim nista... cim si sa njima ista si ko oni... pa zar mozes da gledas kako nas unistavaju i da budes njihov clan?

Mogu da budem, i da radim onoliko koliko mogu ,i da psujem kapetana na mostu,
a ne kapetanovu majku iz potoka


ista si ko oni.

Komentar na ovo je izlišan.
Završili smo diskusiju.
Sa ljudima koji imaju takve stavove nemam o čemu da diskutujem.
Ja ne identifikujem i ne izjednačavam nikog i ništa,a da pri tom nemam dokaz za to.

Lilu
15-09-2010, 22:48
Mogu da budem, i da radim onoliko koliko mogu ,i da psujem kapetana na mostu,
a ne kapetanovu majku iz potoka



Komentar na ovo je izlišan.
Završili smo diskusiju.
Sa ljudima koji imaju takbve stavove nemam o čemu da diskutujem.
Ja ne identifikujem i ne izjednačavam nikog i ništa,a da pri tom nemam dokaz za to.


boze Biso, ako sam clan neke partije, ja onda moram da zastupam njihove stavove i kad se licno ne slazem s njima, ili da istupim iz te partije... ali ti nisi istupila, sto znaci, slazes se sa njihovim stavovima... i ja hocu u evropu, ali ziva!!! i ne kao rob...

Bisernica
15-09-2010, 22:50
boze Biso, ako sam clan neke partije, ja onda moram da zastupam njihove stavove i kad se licno ne slazem s njima, ili da istupim iz te partije... ali ti nisi istupila, sto znaci, slazes se sa njihovim stavovima... i ja hocu u evropu, ali ziva!!! i ne kao rob...

Ja ne mogu kako drugi hoće, jer ja neću ni kako ja hoću...

Kad ti bude dan ,nastavit ćemo diskusiju,
kad budeš malo manje besna na nekog ili nešto drugo,pa ti Bisa bila kriva zbog svojih ubedjenja.

G
15-09-2010, 22:59
Generalizacija jeste klizav teren ali i ja sam godinama slušao "vi komunjare". To se sad kao bumerang vraća. Ko je bio ili jeste član neke političke partije on jeste deo instalacije te vlasti. E sad što je moja partija nestala pa mi to daje slobodu da kritikujem druge bez da budem percepiran kao politički aktivista...Eeee to je poprilična prednost kad se daje analiza političke situacije u zemlji. Žuti jesu najgori sa sve svojim satelitima. Uglavnom otpadom koji nije mogao ni da sanja da bi mogao postati neko u režimu koji je bio za vreme SFRJ. Iskreno jel iko ozbiljan može da zamisli Velimira Ilića ili Dragana Markovića, Dragana Đilasa, Mlađu, Božu derikožu ili Šutanovca kao vršioce bilo kakve ozbiljne državne funkcije...Ti ljudi su u sukobu interesa u najmanju ruku da ne ispišem nešto teže...Pitomac Maršalovog centra (Centra za vrbovanje za rad za razne OS) na mestu ministra.http://razbibriga.net/attachment.php?attachmentid=1823

Tibi
15-09-2010, 23:05
Svest naseg naroda je duboko pala. U mojoj mladosti, u vremenu koje se danas tako revno kritikuje, bilo je daleko vise svesti. Svet se promenio globalno, vrednosti su nestale a ostala je samo...pohlepa. Zalosno, nikada se vise nece vratiti ono sto je vredelo.

Пркос
15-09-2010, 23:06
Devojke ja bi da malo recem koju ako mi ne zamerite.Vidim da je gusto i da gori vatra.Ajmo se malo stisati.



@ Lily-boze Biso, ako sam clan neke partije, ja onda moram da zastupam njihove stavove i kad se licno ne slazem s njima, ili da istupim iz te partije... ali ti nisi istupila, sto znaci, slazes se sa njihovim stavovima... i ja hocu u evropu, ali ziva!!! i ne kao rob...

Ja se licno ne bih slozila sa ovom konstatcijom da neko mora da radi onako kako mu se naredi-valjda postoji i u svakoj strani konstruktivna opozicja iste(popularno krila).Upravo govorim iz licnog iskustva.I ja sam u DSS-u i dan danas iako se sa mnogo stvari nisam slagala unutar stranke vec sam iznosila svoja misljenja jer sam samo tako mogla ukazivati na nesto sto nije u redu.A zasto bih izasla iz stranke -tek tada nista mnogi od nas u njoj ne bi postigli zeljeni cilj a to je da se mnoge stvari promene..I jos nesto ,kome jos treba ovo prepucavanje-cemu ono vodi-boljem zivotu i vecoj plati...ma nemojmo trositi jos onoga sto je u nama ostalo a to je da se i kao ljudi i kao narod ujedinimo i pokusamo da zaustavimo ovo brdo koje se na sve nas obrusava da nas zatrpa a to je mrznja i pokolj.
Mudri ,mirne glave i razborito treba sesti i praviti planove za bolji zivot...unazad se ne treba okretati jer je vec nazad debelo preslo ispred nas...samo ga treba prokopati kao tunel i naci to svetlo na kraju tunela...a nazire se....

Bisernica
15-09-2010, 23:10
Svest naseg naroda je duboko pala. U mojoj mladosti, u vremenu koje se danas tako revno kritikuje, bilo je daleko vise svesti. Svet se promenio globalno, vrednosti su nestale a ostala je samo...pohlepa. Zalosno, nikada se vise nece vratiti ono sto je vredelo.

Savršeno tačno !!!
Nekad se vrednovala ljudskost i vodilo se računa o ljudima.
Danas se vodi računa samo o sebi ,za sve ostalo me nije briga.
I nije me briga kako je drugima dok ne podkači mene,nikad kao danas nije
bila izražena ona stara da tudja ruka svrab ne češe.

Što se tiče naglašenog - na svetu ima dovoljno za čovekove potrebe,ali ne i za njegove pohlepe !!

G
15-09-2010, 23:19
Kako vidim svi smo se složili oko jednog a to je da je za vreme SFRJ bilo bolje i da se vodilo računa o ljudima i o njihovim pojedinačnim i porodičnim potrebama. "Danas se vodi računa samo o sebi" Sjajno ali ne ako se radi o državnim službenicima...Koliko sam razumeo oko ovakve jedne premise se i pokrenula cela rasprava. :)

G
15-09-2010, 23:21
Prkos se kao i obično pojavljuje kao faktor pomirenja i ujedinjenja. Ma nije ujedinjenje među Srbima moguće ... Ali tolerancija i međusobno razumevanje kao i poštovanje jeste. Borba protiv organizovanog i svakog drugog kriminala i korupcije je zajednički interes svih građana Republike Srbije. :)

Пркос
15-09-2010, 23:26
Svakako da je bilo bolje samo sto neki ljudi ne zele to da priznaju ,mnogi ne znaju kako je tada bilo ..kako se zivelo....ma nije me politika tada interesovala vec zivot moje porodice, zivela sam ko COVEK!!!

Bisernica
15-09-2010, 23:26
Prkos se kao i obično pojavljuje kao faktor pomirenja i ujedinjenja. Ma nije ujedinjenje među Srbima moguće ... Ali tolerancija i međusobno razumevanje kao i poštovanje jeste.:)

Nije ni to !
Ne može se biti tolerantan i vredjati !
Poštovati ličnost nekog čoveka bez obzira kakva su mu opredeljenja
ili ubedjenja je stvar odnosa prema sebi,pa onda odnosa prema drugome,
jer valjda ono što očekuješ za sebe od drugih,to i daješ drugima.

Tibi
15-09-2010, 23:31
Nije ni to !
Ne može se biti tolerantan i vredjati !
Poštovati ličnost nekog čoveka bez obzira kakva su mu opredeljenja
ili ubedjenja je stvar odnosa prema sebi,pa onda odnosa prema drugome,
jer valjda ono što očekuješ za sebe od drugih,to i daješ drugima.

Problem lezi u kulturi, koliko god da volim svoj narod, svestan sam koliko nam na fakturu kulture fali...zalosno kako se nista nije naucilo. Mozemo mi mrzeti druge narode ali...njihovu kulturu tesko da cemo bilo kada imati.

Пркос
15-09-2010, 23:32
Prkos se kao i obično pojavljuje kao faktor pomirenja i ujedinjenja. Ma nije ujedinjenje među Srbima moguće ... Ali tolerancija i međusobno razumevanje kao i poštovanje jeste. Borba protiv organizovanog i svakog drugog kriminala i korupcije je zajednički interes svih građana Republike Srbije. :)

Slazem se sa tobom i ja jesam miroljubiva osoba...Sve ovo u sta se moja zemlja Srbija pretvorila ja ne mogu da prihvatim-sigurne kuce-parade ponosa(gej parade) a mnoga deca su gladna...vise covek nije covek vec cip kojim se manipulise ...i sve je to izgleda moralo doci da bi mnogi shvatili sta su imali a sta vise nemaju....i tek kada na svojoj kozi to licno osete-onda progovore....a dotle cute i spekulisu.

G
15-09-2010, 23:34
Nije ni to !
Ne može se biti tolerantan i vredjati !
Poštovati ličnost nekog čoveka bez obzira kakva su mu opredeljenja
ili ubedjenja je stvar odnosa prema sebi,pa onda odnosa prema drugome,
jer valjda ono što očekuješ za sebe od drugih,to i daješ drugima.


Ako sam dobro razumeo ti smatraš da tolerancija i međusobno razumevanje kao i poštovanje u Srbiji nisu mogući. Ili smatraš da nisu mogući u ovoj diskusiji? Ili među nama koji smo diskutovali možda? Ja smatram da jeste u svemu ovome ranije navedenom...To je Srbija koju bi ja želeo i za koju sam se borio. Boriću se i dalje. :)

Bisernica
15-09-2010, 23:39
Problem lezi u kulturi, koliko god da volim svoj narod, svestan sam koliko nam na fakturu kulture fali...zalosno kako se nista nije naucilo. Mozemo mi mrzeti druge narode ali...njihovu kulturu tesko da cemo bilo kada imati.

Nedostaje nam kulture generalno,počevši od vaspitanja,onog domaćeg,pa dalje taksativno.
Žao mi je što je tako,ali tako je i tu ni jedna stranka ni partija,ni sveti Ilija ne pomažu.
Kada budemo naučili da razgovaramo,iznosimo svoja vidjenja i stavove i suprostavljamo
ih argumentovano,tada ćemo moći da razmišljamo o bilo kakvim pomacima u društvu...neću
reći u državi jer mi državu ni nemamo,ili joj još ne znamo granice,a kako stvari stoje nećemo
u dogledno vreme ni znati.
Kada naučimo da je svaki čovek svet za sebe,i da svakog čoveka uvažavamo kao ličnost onoliko
koliko uvažavanja tražimo za sebe,tada ćemo moći da kažemo da smo ljudi koji se daju *poterati
i povesti* .Dok toga ne bude,bojim se da ćemo imati epitet koji ne vredja nas,nego drugu stranu,
onu repatu.

Tibi
15-09-2010, 23:43
Ja bih da dodam jos nesto, lezi mi na srcu. Svi bi da se promeni na bolje, da nema korupcije, da...sve to zelimo svi (gde god se okrenem u Srbiji, cujem to), promene dolaze od jedinke, svest mora da se promeni, ne moze se ziveti i raditi kao i uvek i ocekivati...sve ce doci samo. Kada bi iskreno zeleli promenu, imali bi je.

Bisernica
15-09-2010, 23:45
Ako sam dobro razumeo ti smatraš da tolerancija i međusobno razumevanje kao i poštovanje u Srbiji nisu mogući. Ili smatraš da nisu mogući u ovoj diskusiji? Ili među nama koji smo diskutovali možda? Ja smatram da jeste u svemu ovome ranije navedenom...To je Srbija koju bi ja želeo i za koju sam se borio. Boriću se i dalje. :)

Ako nije moguća u ovoj diskusiji,tada nije moguća ni u Srbiji,a dokaz tome su svakodnevno medijski praćena čašćavanja
jednih i drugih,dokaz tome je i kontinuirano kritizerstvo,koje se sadrži u tome da ovo ne valja,ali niko ne kaže kako valja,
nemoguća je sve do trenutka dok ne budemo počeli da se poštujemo kao ljudska bića,jer to smo na prvom mestu i pre svega.
prvo smo homo sapiens, pa tek onda homo politicus.
Nikad nikog nisam pitala kakva su mu opredeljenja i politička ubedjenja,zanima me kakav je čovek !!
Nikad nikog nisam optužila za nešto što nije u njegovoj nadležnosti i moći,da bi ga omalovažila jer ne misli kao ja.

Dakle,borim se celog svog života za slobodu i sva njena obličja,kako sopstvenu tako i tudju,
ali bez obzira na to - nema sreće u Stradiji jer su ljudi stradalnici koji ni u tom stradanju ne
nalaze sreću što su živi,što im je data prilika da nešto urade ili menjaju,već sede skrštenih ruku
i kukumavče,a mali prst nisu mrdnuli,jer su navikli da to uvek neko drugi za njih treba da odradi.

Bisernica
15-09-2010, 23:47
Ja bih da dodam jos nesto, lezi mi na srcu. Svi bi da se promeni na bolje, da nema korupcije, da...sve to zelimo svi (gde god se okrenem u Srbiji, cujem to), promene dolaze od jedinke, svest mora da se promeni, ne moze se ziveti i raditi kao i uvek i ocekivati...sve ce doci samo. Kada bi iskreno zeleli promenu, imali bi je.

Amin !!!

G
16-09-2010, 00:05
Biso ja se tebi zaista izvinjavam ali na konkretna pitanja si mi odgovorila pamfletom i svojim ličnim programom za odnose među ljudima. Nije tačno da je u pitanju kritizerstvo bez programa jer ja sam pisao o borbi protiv korupcije i dekriminalizaciji države (borbi protiv mafije ili raznih interesnih grupa i lobija). Također ovaj segment oko sedenja i ne mrdanja prstom mi je suviše uopšten. Uopšte nisam tako pasivan posmatrač bio do jednog datamu jedne godine. A nisam ni sad mada ne u formi u kojoj sam to bio dok sam se time bavio intenzivno. Na koga misliš? I Posebno me zanima koga u srbiji smatraš drugom stranom (onom repatom koju si pominjala u postu pre Tibijevog). Ne videh nikoga sa repovima u Srbiji. Nadam se da ovim postom neću izazvati bilo kakvu nelagodu. Ukoliko si voljna objasniti mene interesuju konkretni odgovori na pitanja. :)

kojica
16-09-2010, 07:02
A sta je domovina? Ako napunim pune sake zemlje, jel to domovina? Jel semafor na pesackom domovina? Drvo u lipovackoj sumi? ili ljudi koji zive u toj zemlji i oni koji je vode?

citala sam u nekoj knjizi, da je nekom osudjeniku na smrt u Pakistanu recimo, poslednja zelja bila da vidi jos jednom svoju domovinu Indiju. I onda su ga vozali i vozali i vozali, dok im se nije smucilo, i u nekim brdima Pakistana stali i rekli ajd evo gledaj, ovo je Indija... I covek je pogledao, zasuzile mu oci jer je video brda indije (tj pakistana ali on to nije znao)... Mi smo ti koji smo domovina, a sta smo uradili? dozvolili smo govnarima da nas uniste kao ljude, da postanemo mravi, mucenici, nadnicari... da cutimo za saku dinara...

Bravo Lila..

Lilu
16-09-2010, 09:50
Ja bih da dodam jos nesto, lezi mi na srcu. Svi bi da se promeni na bolje, da nema korupcije, da...sve to zelimo svi (gde god se okrenem u Srbiji, cujem to), promene dolaze od jedinke, svest mora da se promeni, ne moze se ziveti i raditi kao i uvek i ocekivati...sve ce doci samo. Kada bi iskreno zeleli promenu, imali bi je.

ja je iskreno zelim, najiskrenije, ali nema promene. Ne znas ti Tiberijuse, da ovde moras da podmitis od portira do predsednika da bi dobio ono sto ti zakonom sleduje, il crkni! Ljudski zivot u Srbiji je postao prejeftin...

Lilu
16-09-2010, 09:52
Ja ne mogu kako drugi hoće, jer ja neću ni kako ja hoću...

Kad ti bude dan ,nastavit ćemo diskusiju,
kad budeš malo manje besna na nekog ili nešto drugo,pa ti Bisa bila kriva zbog svojih ubedjenja.



Nisam ja ljuta na tebe kao Bisernicu, vec na sve koji imaju veze sa uredjivackom politikom Srbije. Bem ti ovakvu politiku, 10 godina cekam da bude bolje, a meni je sve gore i gore...

ЖениМиСе
16-09-2010, 09:59
Nisam ja ljuta na tebe kao Bisernicu, vec na sve koji imaju veze sa uredjivackom politikom Srbije. Bem ti ovakvu politiku, 10 godina cekam da bude bolje, a meni je sve gore i gore...

jednom i to bolje će doći. a što se tiče same teme ne treba mrzeti domovinu već ljude koji je loše vode.

Lilu
16-09-2010, 10:07
jednom i to bolje će doći. a što se tiče same teme ne treba mrzeti domovinu već ljude koji je loše vode.

e bre kkres, da li mislis da neko moze da mrzi svoju domovinu? ja samo patim, kao i 80% srba, jer nam je domovina upropastena...

Lilu
16-09-2010, 10:11
Ma kad bi moglo, na dva dana samo, da svi predjemo granicu, ali svi do jednoga i dva dana da stojimo smo s druge strane granice i da ih ostavimo da vladaju livadama, zgradama, ovcama i kravama... vladajte carevi! mali napoleoni!

ЖениМиСе
16-09-2010, 10:19
e bre kkres, da li mislis da neko moze da mrzi svoju domovinu? ja samo patim, kao i 80% srba, jer nam je domovina upropastena...

mislim! kapitalisti mrze svoju domovinu doduše ne otvoreno.
onaj ko voli svoju domovinu ne može da je rasproda za badava, to može samo čovek koji nema trunku osećanja prema domovini.

tol
16-09-2010, 10:21
Cemu kukanje i licemerje? Beda josh nije zakucala na vrata...radite svi..imate motiva za zivotom, letujete, zimujete...niste gladni.NIje dovoljno?Onda vise angazovanja i dopunskih poslova
Nema posla???Nije valjda...Josh se ima veza da se pored redovnog pronadje i dopunski...samo...ima jedan problem...TREBA DA SE RADI...a to je teshko...Svako polazi od svog stomaka..tudji su daleko...i neinteresantni...neka narod pada na ulicama od gladi...jer kontejneri ne mogu sve da nahrane...grozite se?Niste josh u tom stadijumu -kontejnera? Onda dobro zivite...
Trazili ste 5.oktobar...dobili demokratiju na srpski nacin..nema nas ni u 100 zemalja u kojima se zivi dobro i sigurno...ali postadosmo jedna od svetskoh deponija tehnoloskog i moralnog otpada zacinjena hipnozom za siroke narodne mase(hleba nema ali ima igara) mizernih TV rialitija...i to je Srbija...bedna...sa zakonima koji dozvoljavaju da korupcija otvara sva vrata i mase posprdno zakonima ispred nosa.

ЖениМиСе
16-09-2010, 10:27
uopšte nemam nameru da kukam ali svako ima pravo da se ljuti na nepravdu.
to što ja imam tri dobro plaćena posla plus honorarno zaposlenje i živim dobro ne znači da treba da potcenjujem sirotinju u ovoj državi jer im je vlada došla glave. seti se samo koliko je ljudi ostalo bez posla posle privatizacije preduzeća.

tol
16-09-2010, 10:33
Mislis da to nije licemerje? Ti shvatas one jadne..i cinish na ovaj nacin da im bude bolje, tj. da ih razumesh...sta ko od tvojeg razumevanja ima?Gde se cuje tvoj glas...i da li?Lako je piskarati..i skinuti sa sebe grizu savesti..ili podvuci kako umesh da saosecas..
A vec si naslovio koliko poslova imas i da si bezbedan...iako te niko nije pitao...(izdvojio si se iz mase koja tone...ali ti imas emociju...i razumes one koji tonu?Taj rad?)

Lilu
16-09-2010, 10:37
Cemu kukanje i licemerje? Beda josh nije zakucala na vrata...radite svi..imate motiva za zivotom, letujete, zimujete...niste gladni.NIje dovoljno?Onda vise angazovanja i dopunskih poslova
Nema posla???Nije valjda...Josh se ima veza da se pored redovnog pronadje i dopunski...samo...ima jedan problem...TREBA DA SE RADI...a to je teshko...Svako polazi od svog stomaka..tudji su daleko...i neinteresantni...neka narod pada na ulicama od gladi...jer kontejneri ne mogu sve da nahrane...grozite se?Niste josh u tom stadijumu -kontejnera? Onda dobro zivite...
Trazili ste 5.oktobar...dobili demokratiju na srpski nacin..nema nas ni u 100 zemalja u kojima se zivi dobro i sigurno...ali postadosmo jedna od svetskoh deponija tehnoloskog i moralnog otpada zacinjena hipnozom za siroke narodne mase(hleba nema ali ima igara) mizernih TV rialitija...i to je Srbija...bedna...sa zakonima koji dozvoljavaju da korupcija otvara sva vrata i mase posprdno zakonima ispred nosa.

el si ti ovo bila ironicna? ili ti to stvarno mislis? licemerje... kako nije sramota gradonacelnika da se hvali kako je obezbedio 9000 besplatnih obroka za siromasne beogradjane? a gde su oni koje je sramota da zakucaju na ta vrata?

nije mi lepo, ne letujem vec godinama, a gazda mi dve godine nije socijalno uplatio, ne smem ni da se razbolim. A zamisli, vikendom dajem casove matematike, znaci imam i dopunski posao...

a i za taj rialiti i hipnozu su krivi oni jer u Srbiji zivi 70% nepismenih i polupismenih, a kad bi umesto rijalitija postojao obrazovni program, mozda bi se malo i edukovali, ali kome treba obrazovan narod? I sad dolazimo ponovo do obrazovanja i prosvete. Sve je srozano, nema morala nigde vise, a sve u cilju da neko ko sutra dodje u Srbiju ima jeftinu radnu sngu koja ce da cuti i rmbaci...

причалица
16-09-2010, 10:40
ijoooo....kakva je ovo hejterska tema?
nije đilas domovina.

G
16-09-2010, 10:45
Svremena na vreme svaka država ima potrebu za jednom revolucijom u kojoj se raščisti sa gamadi i krvopijama. Ono što preživi neko vreme živi normalno dok se korov ponovo ne zapati...Mislim da je ova bagra pridošla iz inostranstva posle 05.10.2000. koja nam sad prodaje mooda pod bubrege i stručnost stečenu trčkarajući kao kuriri za vreme studija i radeći nižerazredne poslove u belosvetskim ekonomskim i bankarskim ustanovama u niskom startu za beg ... Krivične prijave su u već napisane samo se čeka pad na izborima...Biće afera Janušević,Kolesar i sličnih koliko hoćete. I na kraju Miki Maus sa tetkinog kanabeta ... Ebem mu i tetku i kanabe ko ga pusti u zemlju da uspe oteti te milione evra(oko 11) koje ima na računu a toliko je bahat da se ni ne trudi da opravda odakle mu. Đomla...Samo 2 reči "Nacionalna Štedionica" . A Satelit i Davinić??? Koga to osmatrate gospodo??? 30 000 pancira a celokupni sastav vojske ne broji više toliko zajedno sa kuvaricama na Vojnoj akademiji ... ebala vas takva demokratija...:angry:

G
16-09-2010, 10:48
ijoooo....kakva je ovo hejterska tema?
nije đilas domovina.

Ne on je nešto drugo. Reću ti šta kad vidimo ko će nam prodati ebene platane svih 450 komada i po kojoj ceni...Jel ništa bitnije za rad u ovom gradu nema nego platani i videćemo po kojoj ceni.To ide iz tvog i mog džepa. Ustvari ebo platane...Ovako Đido ima više mesta za bilborde...:srpski:

tol
16-09-2010, 10:55
el si ti ovo bila ironicna? ili ti to stvarno mislis? licemerje... kako nije sramota gradonacelnika da se hvali kako je obezbedio 9000 besplatnih obroka za siromasne beogradjane? a gde su oni koje je sramota da zakucaju na ta vrata?

DA..licemerje...i ironija..kao sredstvo za borbu protiv očaja...Ako nisi dvojnih trojnih standarda-nema nista od zivota...Spolja tako mora..a za licni mikro world..tu mozemo da budemo oni pravi...na zalost, mnogi na vreme ne koriste tu formulu ..kameleoni su ipak uspesnija vrsta...
Teshko je pratiti kapitalizam ako se bezobzirnost na vreme ne neguje..


nije mi lepo, ne letujem vec godinama, a gazda mi dve godine nije socijalno uplatio, ne smem ni da se razbolim. A zamisli, vikendom dajem casove matematike, znaci imam i dopunski posao...
ok..borac jesi...poštujem licnosti koje se ne predaju...no uslovi nisu sjani da bi nam dali sigurnost da vec sledecim budjenjem cemo imati osmeh na licu ponovo...


a i za taj rialiti i hipnozu su krivi oni jer u Srbiji zivi 70% nepismenih i polupismenih, a kad bi umesto rejalitija postojao obrazovni program, mozda bi se malo i edukovali, ali kome treba obrazovan narod? I sad dolazimo ponovo do obrazovanja i prosvete. Sve je srozano, nema morala nigde vise, a sve u cilju da neko ko sutra dodje u Srbiju ima jeftinu radnu sngu koja ce da cuti i rmbaci...

nema toliko nepismenih..koliko je sve igra vlasti i programa za zaglupljivanje mase..Skretanje percepcije sa aktuelnih problema je ili vulgarizmom(niski moralni i edukativni nivo poput FArme VB...)ili "sportskim igrama"(skupstinski navijacko-pljuvacki prenosi...javna utakmica i polemisanje gde se gubi ogromna energija koja bi dovela do kriticne mase i explozije -protivu rezima)...sve vec deja vu u drugim zemljama..pa i u nasoj ali formula ipak obavlja svoju namenu.

Lilu
16-09-2010, 10:58
kad sam rekla 70% nepismenih, nisam mislina na analfabete...

G
16-09-2010, 11:07
Konstatujem da je slobodna reč i slobodan um koji inače vlada našim forumom vrlo angažovano dospeo i na "Politiku".Kao moderator zahvaljujem svim učesnicima na konstruktivnoj raspravi i prosto mi je čast razmenjivati mišljenja sa vama...:)

ЖениМиСе
16-09-2010, 11:09
Mislis da to nije licemerje? Ti shvatas one jadne..i cinish na ovaj nacin da im bude bolje, tj. da ih razumesh...sta ko od tvojeg razumevanja ima?Gde se cuje tvoj glas...i da li?Lako je piskarati..i skinuti sa sebe grizu savesti..ili podvuci kako umesh da saosecas..
A vec si naslovio koliko poslova imas i da si bezbedan...iako te niko nije pitao...(izdvojio si se iz mase koja tone...ali ti imas emociju...i razumes one koji tonu?Taj rad?)

Jeste razumem ih, ali da bi im bilo bolje moraju sami da se potrude. A od mog razumevanja ne treba niko ništa da ima, a niti pokušavam da skinem sa sebe grižu savesti jer nisam nikog niti ubio niti pokrao za te poslove jednostavno se ukazala povoljna prilika i ja sam je ugrabio. Tu priliku je isto tako mogao da ugrabi i neko drugi.

причалица
16-09-2010, 11:11
Ne on je nešto drugo. Reću ti šta kad vidimo ko će nam prodati ebene platane svih 450 komada i po kojoj ceni...Jel ništa bitnije za rad u ovom gradu nema nego platani i videćemo po kojoj ceni.To ide iz tvog i mog džepa. Ustvari ebo platane...Ovako Đido ima više mesta za bilborde...:srpski:

ma, ebeš njega....hoću samo da kažem da đilas i njemu slični nisu domovina. zabole me za pare i način na koji zarađuju...uostalom i ONAJ đilas je sa crnogorskih vrleti uvalio dupe na dedinje, pa nikom ništa...semka im je takva, da umeju....
a domovinu volim i ne mogu da je mrzim.
ne mrzim čak ni pedere, a ne domovinu.

G
16-09-2010, 11:17
ma, ebeš njega....hoću samo da kažem da đilas i njemu slični nisu domovina. zabole me za pare i način na koji zarađuju...uostalom i ONAJ đilas je sa crnogorskih vrleti uvalio dupe na dedinje, pa nikom ništa...semka im je takva, da umeju....
a domovinu volim i ne mogu da je mrzim.
ne mrzim čak ni pedere, a ne domovinu.

Postavljač teme je verovatno imao u vidu one loše segmente koji se dešavaju pa je toga radi i temu tako nazvala...Dakle siguran sam da je u pitanju stilska figura a ne stvarna mržnja prema domovini. Mislim da je zamisao bila da se piše o onim aspektima vlasti koji nas dovode do ludila i navode na pomisao da odemo iz domovine ili da je omrznemo dok je ti i takvi paraziti opsedaju i eksploatišu i domovinu i nas građane...

Пркос
16-09-2010, 11:23
Postavljač teme je verovatno imao u vidu one loše segmente koji se dešavaju pa je toga radi i temu tako nazvala...Dakle siguran sam da je u pitanju stilska figura a ne stvarna mržnja prema domovini. Mislim da je zamisao bila da se piše o onim aspektima vlasti koji nas dovode do ludila i navode na pomisao da odemo iz domovine ili da je omrznemo dok je ti i takvi paraziti opsedaju i eksploatišu i domovinu i nas građane...

Zato mi nikako ne ide naslov teme-nekako me bode u srce-pre bih temu nazvala
Spasimo ono sto jos mozemo spasiti !!!

Lilu
16-09-2010, 11:35
aj ne cepidlacite, ja sam je nazvala tako, jer me oni koji vode drzavu teraju da je mrzim... mrzim situaciju u kojoj se nalazim... ama ne pravite se svi naivni. Ok, vama je mozda lepo, meni nije lepo u zemlji Srbiji. Onome kome je lepo ne mora da posecuje temu.

tol
16-09-2010, 12:02
kad sam rekla 70% nepismenih, nisam mislina na analfabete...

Koliko o "funkcionalno nepismenih " 1,3 miliona (bez dana skole i nezavrsenog osnovnog obrazovanja)

Naravno da skolovanje kosta. Dokazano da su najuspesnije zemlje tamo gde drzava finansira skolovanje. Drzava para uglavnom dobija od poreza a to je jedan od osnovnih mehanizama za preraspodelu bogatstva u savremenim drustvima. Koliko ce se oporezovati i kako ce se taj novac potrositi je politicka odluka i zavisti od garniture na vlasti.
Srbija kao drzava, pare za tako nesto nema... jer moraju da se izdržavaju toliki sadašnji i bivši ministri i poslanici, sekretarice i ljubavnice, pa službeni automobili...Ima mnogo važnijih stvari od školstva. A osim toga ti obrazovani ljudi samo prave probleme vlasti. Zato je moto naših vlasti: Što više nepismenih mi ostajemo duže na vrhu. Odlično im ide.

sto se tice "ovih školovanih analfabeta".....strah je oruzje najstarije na svetu...njime se lomi sav napredni intelektualni "korov"..ukoliko pokaze funkciju misaonog apata..a i kupljene diplome...(privatni fakulteti koji dozvoljavaju da minimum znanja verifikuju 10kama) nisu merilo pismenosti..da se napisano razume ili prepozna vec samo tumaci kroz prizmu ubedjenja drugih..iako..."filozofa" imamo na pretek...ali svi su pod maskama..i ne zele javno da iznesu svoje stavove jer u poltronskij sredini i nije sjajno mesto za "Spartake...gladijatore"...masa zeljna krvi guta prosperitetne ideje radi svojih ego-ciljeva

No, nezaposlenost...a i ponuda poslova je katastrofa..
U Srbiji je sa visokim obrazovanjem svega 6,5 odsto građana! A i mnogi rade u buticima (kod onih koji imaju samo osnovnu skolu) ili su na birou.
Srbijo - zemljo! Domovino!!!!
Moze li se bez krvi voleti te? Moze li to i praznog stomaka..kroz plac dece...bolest...kroz palog na ulici-gde niko ne prilazi da pomogne?
Ljubav je ta koja cini domovinu validnom i zeljenom....a ona je ugushena oligarhijom vlasti i sistema pljacke dostojansva zitelja.

( ae raspalite po meni zbog takvog razmishljanja...ne bolim se ja..):raz_096:

Пркос
16-09-2010, 12:14
aj ne cepidlacite, ja sam je nazvala tako, jer me oni koji vode drzavu teraju da je mrzim... mrzim situaciju u kojoj se nalazim... ama ne pravite se svi naivni. Ok, vama je mozda lepo, meni nije lepo u zemlji Srbiji. Onome kome je lepo ne mora da posecuje temu.

Ne ljuti se Liluska i ne cepidlacim vec samo stvari nazivam pravim imenom....Nije mi kriva domovina vec svi oni koji rasprodase je,koji je gaze i ruse ...meni su krivi svi koji je pljackaju ,truju...krivi su mi...
e ovaj mi smeta i svi njemu slicni

Kad muftija kadi barutom
M. NiĆIFOROVIĆ - V. C. SPASOJEVIĆ | 15. septembar 2010. 20:59 |
Novi Pazar u strahu posle subotnjih događaja u kojima je deo Bošnjaka pokušao da negira državu. Zukorlić: Neću rat, hoću autonomiju

DOSTA mi je svega što se dešava u Novom Pazaru, jedva čekam da završim četvrti srednje i odem u Beograd. Ovde ti svi gledaju u tanjir, najvažnije je za koga si, svi su podeljeni, a situacija spolja izgleda kao da će rat.

Imran D. ima 16 godina i đak je novopazarske Tehničke škole. Kaže da nije ni za jednu političku i versku opciju jer mu ”niko ne daje hleba”. Pokazuje nam na displeju svog mobilnog telefona poruku koja mu je stigla u subotu uveče, za vreme košarkaške utakmice sa Turskom. Zovu ga na Trg, ispred video-bima, da skandira za Tursku i nosi turske zastave.

- Navijao sam za Srbiju, pa šta! Nisam otišao na Trg jer mi nisu dali roditelji. I ljut sam jer je ove nedelje trebalo da imam četiri časa veronauke, a nisam imao nijedan, pošto muftija ne da veroučiteljima da drže časove.


VEHABIJE U ZATIŠJ
U NA novopazarskim ulicama vehabije možete sresti daleko ređe nego pre. I dok jedni tvrde da su neki odustali od te ideologije ili su napustili Pazar posle procesa grupi vehabija pred Specijalnim sudom u Beogradu, drugi misle da su se samo dobro prikrili. To dokazuju činjenicom da su, od petoro uhapšenih muftijinih pristalica, posle sukoba s policijom pre dve nedelje, čak trojica pripadnika vehabijskog pokreta.
Tri dana posle divljanja po centru Novog Pazara, nakon košarkaške utakmice sa Turskom, kada su odzvanjale parole ”Ovo je Turska”, i kada je pretila opasnost da jedna kola sa beogradskim tablicama budu kamenovana, ali ih je spaslo to što su u njima bili novinari, sve je naizgled mirno. Ulice su pune, pijačni dan, kupuje se zimnica...

Ali, na zgradi muftijinog Fakulteta za islamske studije i dalje transparent na engleskom, zaostao još od letošnje posete predsednika Srbije i turskog premijera Erdogana: ”Ovde nema stabilnosti bez prava i sloboda. Tadiću, moraš da poštuješ istorijsku ulogu Bošnjaka!”

I Srbi i Bošnjaci nam potvrđuju da su najnovija verska i politička trvenja zavadila cele porodice, najbolje prijatelje... Stare podele na ”Suljove i Rasimove” zamenile su nove na ”muftijine i Zilkićeve”. Muftijini simpatizeri mahom se okupljaju u kafiću ”Best”, a reisovi u kafeu ”Sultan”. Oba su u centru. U njih, kao i u ostale kafiće u glavnoj pešačkoj ulici, retko zalaze Srbi. Oni se okupljaju po kafeima u Varoš-mali. Gledaju šta se dešava, psuju malo jednu, malo drugu stranu, i žale se da su građani drugog reda. Muči ih što nikako da dobiju novo pravoslavno groblje. Neki komentarišu da im možda neće ni biti potrebno ako budu morali da se isele.

Danas je bez posla 24.000 Novopazaraca. U pazarskoj upravi je na vlasti koalicija SDP-DS i Jedinstvena srpska stranka (SRS, DSS, NS i SPS). U ovoj prvoj grupaciji smatraju da je glavni izvor nezadovoljstva upravo nezaposlenost. I onda se ljudi prazne na ulicama. U srpskim strankama tvrde da su Srbi uplašeni i da im se šalju loše poruke. Ljuti ih što Beograd stalno priča o Sandžaku, a ne o Raškoj oblasti, i što svi zaboravljaju da su Srbi većinski narod u Prijepolju, Priboju i Novoj Varoši, pa je, kad se sve sabere, odnos Srba i Bošnjaka pola-pola.

- Slične stvari sa navijanjem dešavale su se i ranije, ali mene zabrinjavaju političke poruke koje su se čule te večeri, i ne samo tada - kaže za ”Novosti” reis-ul-ulema Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić. - Bez obzira na sve, mislim da većina Bošnjaka doživljava Srbiju kao svoju državu, iako imaju snažne emocije prema Turskoj. A oni koji viču ”Ovo je Turska” su izmanipulisani.

Zilkić dodaje i da ne vidi da su Bošnjaci ugroženi, bar ne više od ostalih žitelja Srbije, koja se našla na udaru ekonomske krize.

Sa njim se slaže i gradonačelnik Novog Pazara dr Meho Mahmutović:

- Sandžak treba da bude most saradnje između Beograda i Ankare, a ne da ih razdvaja. Često kontaktiram sa turskim zvaničnicima i biznismenima iz naše dijaspore. Njihov stav je da svi poštuju državu u kojoj žive.

Mahmutović dodaje i da većina građana Pazara osuđuje sve češću ratnohuškačku retoriku:

- Sve će se ovo ”obiti o glavu” i Bošnjacima i Srbima. Zastale su najavljene investicije, a naši biznismeni prodaju manje robe u Srbiji. Ali, nekima odavde očigledno odgovara situacija ”što gore to bolje”. Nadaju se da će tako osvojiti vlast. nV. C. SpasojeviĆ

http://razbibriga.net/imported/2010/09/dru20zukorlic_310x186-1.jpg

MUAMER ZUKORLIĆ O INCIDENTIMA I SVOJIM ZAHTEVIMA

NEĆU RAT, TRAŽIM AUTONOMIJU

Najveći broj Bošnjaka u Novom Pazaru navijao je na košarkaškoj utakmici u subotu za Tursku. Naravno da sam navijao i ja kada je to činio moj narod. U reprezentaciji Turske ima pet igrača iz Sandžaka. Neki su bili cinični, pa rekli ”Pobedio Sandžak Srbiju!” U reprezentaciji Srbije nema nijednog Bošnjaka odavde. To je diskriminacija.

Ovako glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić komentariše događaje od prošlog vikenda.


NEKA ME VIDE
* ZaŠto ste pozvali međunarodne posmatrače?
- Ako kažu da je muftija glavni problem, neka posmatrači dođu i to utvrde. To je i interes Srbije. * Nije to bilo baš puko navijanje za svoje sugrađane, na pazarskim ulicama čule su se parole ”Ovo je Turska”!

- One jesu upozoravajuće i o tome govorim poslednje tri godine. A svako moje upozorenje se tumači kao ”zveckanje pretnjama”. Sada je Beograd odjednom doživeo šok. Ali, diskriminatorsko je i iščuđivanje što Bošnjaci navijaju za Tursku kada u Banjaluci svi navijaju za Srbiju protiv BiH. Kada tome dodate brutalno kršenje zakona u odnosu na Bošnjačko nacionalno veće i Islamsku zajednicu, diskriminaciju IZ u odnosu na SPC, izbacivanje veroučitelja iz škola, dobijate ovo.

* Ima i Bošnjaka koji tvrde da je ceo događaj insceniran?

- To je manipulacija. Ako neko jeste to organizovao, to su navijačke grupe, i zna se kome su bliske. Vlast posle ovoga mora ozbiljno da se pozabavi reintegracijom ovog prostora. Državne službe opstruisale su sve moje pokušaje reintegracije, kao što je objedinjavanje IZ. Ako muftija hoće secesiju, šta će mu vezivanje za Vojvodinu i užu Srbiju? Zašto pravi internacionalni univerzitet sa preko 40 odsto srpskih studenata?

* Mislite li da će Sandžak goreti?

- Nikada ne treba potceniti mali požar, malu bolest i malu mudrost! Da sam hteo da palim Srbiju, bilo je prilika u vreme bosanskog ili kosovskog rata...

* Zašto tada niste pričali o Srebrenici, a pričate sada?

- Tada su bili topovi nad Pazarom. A i želeo sam da se Srbija oslobodi Miloševića i postane demokratska. I taman je nešto zaživelo za vreme Đinđića, da bi posle njegove smrti počelo da se gasi. Đinđić je pitao šta nam treba. Rekao sam - univerzitet i infrastruktura - nisam tražio autonomiju.


NISAM MILITANTAN
* Da li je tačno da imate puno telohranitelja, naoružanih dugim cevima, koji šire strah?
- Priča o dugim cevima je neistina. Pitanje mog obezbeđenja je zamerka na račun države u kojoj se osećam nebezbedno. Mnogima smeta muftija koji usred Srbije priznaje da navija za Tursku.
* Šta će streljana na Vašem fakultetu?
- To je klub koji je samo iznajmio prostorije. Fame oko nje su dokaz koliko se nisko ide da me predstave kao militantnog!
* Ali je danas tražite?
- Zato što su ljudska prava i slobode ugroženi. Bošnjaci su jedini evropski narod koji nema svoju državu. To mi izaziva nesigurnost, zbog koje mogu ili da tražim nacionalnu državu - što znači novi rat, i to ne podržavam - ili da tražim dodatne mehanizme. Jedan su evrointegracije, a drugi autonomno uređenje regija u kojima su Bošnjaci većina.

* A Islamska zajednica?

- Veštački je stvorena i država mora preduzeti korake da je ugasi. Ako se to ne desi, prorežimske stranke su izgubile na izborima za Bošnjački nacionalni savet, izgubiće i na narednim lokalnim izborima, i onda ćete imati homogeno bošnjačko biračko telo u Sandžaku nasuprot Beogradu.

* Čini se da ste iz vere previše zakoračili u politiku!

- Ako sam zakoračio, na to su me naterali.

* Da li se osećate kao građanin Srbije?

- Ja sam građanin Srbije bilo to vlasti milo ili ne, i neću se toga odreći. Dok galamim na režim, znači da se borim za ovu državu. Onog trenutka kad prestanem, država me više ne zanima. Sve što radim, radim da popravim stanje.

* Ili da se bolje pozicionirate pred izbore?

- Nemam za to razloga. Dobro sam pozicioniran, a ne planiram da se kandidujem. Spreman sam za dijalog s Beogradom. Bolje da 100 godina razgovaramo, nego da se 100 minuta svađamo.

tol
16-09-2010, 12:39
Prkos,mogla si i svojim recima o onome sto ti ne prija..i cime si konkretno razocarana iznenadjena...sta ti smeta..
stice se utisak da ovolikim copy-paste tekstovima spamujesh temu , o reakcijama sa utakmica i versko-politickim istupima ima drugih tema

Lilu
16-09-2010, 16:11
el sad bolji naziv teme? posto je naziv najbitniji a ne ono sto sam pisala... da li ste zaista toliki pobornici forme a ne sadrzaja?

QueenOfClubs
16-09-2010, 16:16
Па, рекла бих да је ово прави назив.

причалица
16-09-2010, 16:18
e tako treba.

причалица
16-09-2010, 16:21
el sad bolji naziv teme? posto je naziv najbitniji a ne ono sto sam pisala... da li ste zaista toliki pobornici forme a ne sadrzaja?

e, ovako...
1. ne treba da koristiš reč ''mrzim'' nikad.
2. pobornik sam sadržaja i jasno mi je da ti nije dobro...kao i većini.
3. :cmok:

tol
16-09-2010, 16:47
E, sad,,,
MRZNJA
"Sidarta Gautama istraživao poreklo mržnje, zaključujući: »Mržnja se nikad ne smiruje mržnjom, već jedino njenim odsustvom. Ovo je večni zakon.«
Rene Dekart je definisao mržnju kao svjesnost da je neko ili nešto loše, u kombinaciji sa jakom potrebom da se od toga udalji.
Baruh Spinoza je definisao mržnju kao tip bola čiji uzrok leži u spoljašnjim izvorima. Aristotel je posmatrao mržnju kao želju za uništenjem nečega što je neizlječivo vremenom.
Dejvid Hjum je mržnju smatrao osjećanjem koje se ne može umanjiti i koje se uopšte ne može definisati.

U psihologiji, Sigmund Frojd je definisao mržnju kao stanje ega koje želi da uništi izvor svoje nesrećnosti
U nešto modernijem stanovištu, u knjizi Penguin Dictionary of Psychology (psihološki riječnik) mržnja se opisuje kao „duboko, trajno, jako osjećanje koje izražava animozitet, ljutnju i neprijateljstvo prema osobi, grupi ili predmetu“.
Pošto se smatra da je mržnja dugotrajno osjećanje, mnogi psiholozi smatraju da je to više trajni stav osobe nego (privremeno) emocionalno stanje...."



kada kazemo "mrznja" znaci ne podnositi-osecati antipatiju, odbojnost..
a sadasnji NASLOV teme:
"... ZAr da te mrzim?.."...sada se kao preispitijemo da li,koliko i zasto je doslo do mrznje(nezadovoljstva)..jesmo li sigurni u svoju odluku..

Koliko sam ja shvatila TEMU ovog posta je antipatija-razlog za netrpeljivost devijantnog stanja u okruzenju u kojem zivimo ..nazovite to i "domovinom" okruzenjem -infrastrukturu u kojoj smo se "cementirali" slucajno-jer nismo imali nacina da biramo...a i nije nas bolelo ni malo..imali smo razloga za nasmejani pogled...no sada to nije slucaj..pa je zato urlik neprijatan i ovim nacinom iznosimo svoje stavove ZASTO NAM SE NE DOPADA DA ZIVIMO U DOMOVINI SRBIJI.(ili bilo kojoj drugoj-ako je imamo)

Man
16-09-2010, 17:27
e tako :) sad možemo kolektivno da kakimo po žutima :)


p,s. s ovakvim nazivom teme mogu i ja da kažem koje slovo :pusi:

причалица
16-09-2010, 17:28
ko je žut?

Man
16-09-2010, 17:32
pardon :) žuti potpomognuti crvenima i kvazi penzosima :pusi:

причалица
16-09-2010, 17:33
aaa....političari žuti...kao mravi, bre :mirka:

sećam se dana kada je mm izgubio posao...pre sedam i nešto godina...rekoh sebi ''zar opet?!'' i mislila sam da neću moći da izdržim.
i nisam izdržala. prsla sam načisto.
ali, ne krivim za to druge. samo sebe....ko mi ebe mater što ne umem da se ponašam kao žuti (mravi).
mada, meni su oni svi isti kad dođu na vlast...svi.

Bisernica
16-09-2010, 17:40
Biso ja se tebi zaista izvinjavam ali na konkretna pitanja si mi odgovorila pamfletom i svojim ličnim programom za odnose među ljudima. Nije tačno da je u pitanju kritizerstvo bez programa jer ja sam pisao o borbi protiv korupcije i dekriminalizaciji države (borbi protiv mafije ili raznih interesnih grupa i lobija). Također ovaj segment oko sedenja i ne mrdanja prstom mi je suviše uopšten. Uopšte nisam tako pasivan posmatrač bio do jednog datamu jedne godine. A nisam ni sad mada ne u formi u kojoj sam to bio dok sam se time bavio intenzivno. Na koga misliš? I Posebno me zanima koga u srbiji smatraš drugom stranom (onom repatom koju si pominjala u postu pre Tibijevog). Ne videh nikoga sa repovima u Srbiji. Nadam se da ovim postom neću izazvati bilo kakvu nelagodu. Ukoliko si voljna objasniti mene interesuju konkretni odgovori na pitanja. :)

G,ja se tebi izvinjavam ,ali ja sam koliko mi se čini u postu koji ti je sporan jasno odgovarala na postavljeno pitanje :


Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
Ako sam dobro razumeo ti smatraš da tolerancija i međusobno razumevanje kao i poštovanje u Srbiji nisu mogući. Ili smatraš da nisu mogući u ovoj diskusiji? Ili među nama koji smo diskutovali možda? Ja smatram da jeste u svemu ovome ranije navedenom...To je Srbija koju bi ja želeo i za koju sam se borio. Boriću se i dalje.

Kao drugo - ja ne pamfletiram ,nego iznosim sopstveno mišljenje ,koje primenjujem u sopstvenom ponašanju.Nije redak slučaj da se jedno govori,drugo misli,a treće radi.
Nisam u toj priči,ma koliko to tebi ličilo na pamflet.

Kao treće - sve počinje i završava u jednom ljudskom društvu na odnosima medju ljudima i na kojim principima su oni izgradjeni,te koliko se ti principi poštuju.
Govorila sam o elementarnim pravilima u tim odnosima.
Još jednom ti se izvinjavam,ali površno shvataš smisao onog što pišem,što u krajnjem nije ni strašno,jer se u pisanoj diskusiji ne može uvek do kraja preneti ono što se može
u verbalnoj i neverbalnoj komunikaciji.

Četvrto - borbu protiv korupcije treba da započnu oni koji svojim ponašanjem korupciju i ustoličavaju kao društveno prihvatljiv način funkcionisanja u jednom društvu,a to su obični mali ljudi koji s jedne strane žele da dobiju više ili brže nego što im sleduje,s druge strane žele da izbegnu odgovornost koju im nameće zakonska regulativa,s treće strane žele da dodju do nečeg što im inače ne pripada,i da ne nabrajam dalje ,primera je mali milion.
Onaj ko se žali na korupciju u zdravstvu,neće odneti lekaru obeležene novčanice i pokrenuti protiv njega postupak,jer mu je razmišljanje - bolje ja da ćutim,može on meni zatrebati opet.Oni koji to urade ne ostvare pravdu do kraja ,jer lanac ima karike,a ove su lepo povezane.Retko se naidje na najslabiju kariku koja će da popusti.
Lekari koji znaju da njihove kolege uzimaju novac po tačno odredjenom tarifniku,ćute da se ne zameraju sa kolegama,a i nije njihova briga,sistem ćuti jer mu to rešava problem adekvatne nadoknade koja se zove plata.Što da plaća fond,kad već plaćaju pacijenti.
Prosveta -dete mi je vunderkind,ali ga profesori mrze,pa daj da pitam koliko košta da ga manje mrze,odnosno daju malo bolje ocene.
Treba da padne i da izgubi godinu,ali zašto ta bruka da me snadje,daj da platim pa da prodje ili da mu se popravi ocena.Koliku sam i da li sam medvedju uslugu napravio detetu,o tome ne razmišljam,ne zbog toga što ono neće znati ,jer u krajnjem slučaju ,ne mora se sve ni znati,već zbog modela ponašanja koji mu ja kao autoritet serviram kao prihvatljiv,pa i ono sutra da zna da ono što ne može da ostvari pameću,može parama.
Vozio sam u pijanom stanju,i treba da platim debelu kaznu,i da ostanem bez dozvole,
daj da pitam koliko to košta da se ne sudimo,a i auto mi treba,ne mogu bez njega.
Ubio sam čoveka u saobraćaju,ali sudija je iz mog sela,daj se dogovorimo k'o zemljaci,ko će kome ako ne svoj svome,gde da idem u zatvor zbog *gluposti* ....
muka mi je da se prisećam za šta je sve čovek spreman da plati i da traži vezu da bi izbegao odgovornost.....pa ti i ovo smatraj pamfletiranjem.

To što nisi ti pasivan posmatrač,nije dokaz da je sedenje skrštenih ruku previše uopšteno!
Duže vreme već u ovoj zemlji rezultate izbora prave ne oni koji glasaju,već *sofa* birači,kojima ne pada na pamet da glasaju.Za mene je i to jedna od pozicija ne mrdati malim prstom. Posla ima,ali nema ko da radi - ja sam išla da berem maline za dnevnicu,a imam stalan posao,imam i dodatni posao,kako bi narod rekao,išla sam u nadnicu,dolazile su žene iz Kraljeva,Subotice,Kragujevca...iz Bugarske čak,a u mom gradu radne snage NEMA !!!Mala mu dnevnica 1500 RSD i tri puta da jede i pije...
Ima,ali nema ko da sedi u kafićima i na terasama na kojima su pojedini stolovi rezerve.

Što se tiče ovog zadnjeg,kad me pitaš za repatu stranu ,znaš ti vrlo dobro ko se ne da poterati i povesti i u kom kontekstu je upotrebljeno.
Bez ikakve nelagode,odgovoreno ti je na pitanja koja si postavio.

причалица
16-09-2010, 17:46
e, ja sam pasivan posmatrač.

Bisernica
16-09-2010, 17:50
ko je žut?

Ja sam *žuta* pričalice.

Sad možete kolektivno na gazdin poziv da kakite po meni.
To je u duhu tolerancije i poštovanja principa prava na sopstveno mišljenje,
a i glavna gazdarica je dala potvrdu da sam ista kao oni.

Bisernica
16-09-2010, 17:56
Nisam ja ljuta na tebe kao Bisernicu, vec na sve koji imaju veze sa uredjivackom politikom Srbije. Bem ti ovakvu politiku, 10 godina cekam da bude bolje, a meni je sve gore i gore...

Ako uzmem da je tako kako kažeš,onda ću da razumem sa empatijom tvoj napad na mene kao Bisernicu,
ali i dalje ostajem pri onom da povučeš reč.Izvinjenje ili žaljenje zbog prejake reči u nastupu besa.
Ukoliko toga ne bude,smatrat ću i dalje da misliš upravo onako kako si rekla ,a da pri tom ne znaš ništa o
osobi koju optužuješ izuzev ličnog imena.
Obzirom da si ti jedna divna osoba,verujem da će se to ipak desiti.

причалица
16-09-2010, 18:06
Ja sam *žuta* pričalice.

Sad možete kolektivno na gazdin poziv da kakite po meni.
To je u duhu tolerancije i poštovanja principa prava na sopstveno mišljenje,
a i glavna gazdarica je dala potvrdu da sam ista kao oni.

pa sad...ne vidim kakve veze to ima.
svi smo mi srbi, ali smo svi različiti...tako je i sa strankama, nisu svi pošteni ili nepošteni. ne kapiram da je ovo poziv da se sada ''obraćamo'' tebi zbog problema....ne shvatam ogorčenost obe strane....
ebote, ovo je forum, a ne bitka za život.
uostalom, svako ima pravo da bude ili ne bude član stranke....a kako se sazna za to članstvo, to mi nikada nije bilo jasno.



Mržnja je stanje duha,koje ili se ima ili se nema.
Ukoliko se ima onda jeste dugotrajno i nepromenljivo,
menja se samo objekt ili subjekt mržnje,iako ona suštinski
više šteti onom ko mrzi,nego onom što ili ko se mrzi.

tako je. nisam žuta, al' se slažem.

Bisernica
16-09-2010, 18:06
E, sad,,,

Pošto se smatra da je mržnja dugotrajno osjećanje, mnogi psiholozi smatraju da je to više trajni stav osobe nego (privremeno) emocionalno stanje...."



Mržnja je stanje duha,koje ili se ima ili se nema.
Ukoliko se ima onda jeste dugotrajno i nepromenljivo,
menja se samo objekt ili subjekt mržnje,iako ona suštinski
više šteti onom ko mrzi,nego onom što ili ko se mrzi.

Bisernica
16-09-2010, 18:12
pa sad...ne vidim kakve veze to ima.
svi smo mi srbi, ali smo svi različiti...tako je i sa strankama, nisu svi pošteni ili nepošteni. ne kapiram da je ovo poziv da se sada ''obraćamo'' tebi zbog problema....ne shvatam ogorčenost obe strane....
ebote, ovo je forum, a ne bitka za život.

Nisam ogorčena ni najmanje.Ovo je samo ilustracija dosadašnjeg
toka razgovora,koja u krajnjem ima namenu da nekog potakne na razmišljanje.
Tebe je evo potakla na komentar koji je takav kakav je,i drago mi je zbog toga.
Da potakne na razmišljanje da nije sve tako crno kako izgleda,ali isto tako da nije
sve toliko crno kako bi moglo da bude.Da nisu svi ljudi kovani na istom nakovnju,
i da se u jednoj diskusiji ne obraćamo imaginarnom i nedostupnom tamo nekom
ko nam je kriv za sve i svja,niti nekom imaginarnom niku za koga nas baš briga,
nego nekom čoveku koga smo koliko toliko upoznali za ovo vremena,obraćamo se
sagovorniku ili *dopisniku* sa kojim ćemo i sutra biti tu na istom mestu.
Sve što radimo i govorimo,o sebi govorimo.

Man
16-09-2010, 18:22
U duhu tolerancije i slobodnog mišljenja?
Gde ti vidiš da je tebi neko osporio pravo na mišljenje, a stalno ti se nešta prividja :)

Bisernica
16-09-2010, 18:27
Gde ti vidiš da je tebi neko osporio pravo na mišljenje, a stalno ti se nešta prividja :)

Dalo bi se diskutovati o količini prividjanja obostrano.
Ima jedna tema na ovom forumu koja govori o logičkim greškama,
pa bi se odgovor mogao potražiti i tamo.
Ništa mi se ne prividja,možda samo na manje uobičajen način ističem stvari
o kojima treba razmišljati.

Man
16-09-2010, 18:28
Ja sam *žuta* pričalice.

Sad možete kolektivno na gazdin poziv da kakite po meni.
To je u duhu tolerancije i poštovanja principa prava na sopstveno mišljenje,
a i glavna gazdarica je dala potvrdu da sam ista kao oni.

Gazdu i silne gazdarice imate u stranci, molio bih te da ne koristiš te izraze ovde jer su neodgovarajuči, posebno ne na ovaj način.

Hvala!

misticlady
16-09-2010, 18:30
ali pojma nemate sto o politici ne znam nista i ne zelim da znam nista...jedino znam da je osnivac lista Politika bio Vladislav F.Ribnikar :raz_088:

Man
16-09-2010, 18:30
Dalo bi se diskutovati o količini prividjanja obostrano.
Ima jedna tema na ovom forumu koja govori o logičkim greškama,
pa bi se odgovor mogao potražiti i tamo.
Ništa mi se ne prividja,možda samo na manje uobičajen način ističem stvari
o kojima treba razmišljati.


Sama nalaziš pitanja pa sama traži i odgovore...gde god misliš da ćeš ih naći...
A nalaziš ih na vrlo neuobičajen način.

Nemam nameru da ulazim u bilo kakvu raspravu, o ozbiljnim temama raspravljam sa odgovarajućim sagovornikom.

Bisernica
16-09-2010, 18:33
Sama nalaziš pitanja pa sama traži i odgovore...gde god misliš da ćeš ih naći...
A nalaziš ih na vrlo neuobičajen način.

Nemam nameru da ulazim u bilo kakvu raspravu, o ozbiljnim temama raspravljam sa odgovarajućim sagovornikom.

Sam sebi daješ potvrdu onog što govorim.
O ozbiljnim temama i ja razgovaram na ozbiljan način i bez onog što treba da bude kolektivni čin.

Man
16-09-2010, 18:35
A da, zaboravio sam da vi iskompleksirani morate da date zadnju reč :eek:


http://www.youtube.com/watch?v=cn7FIp21Iis

Bisernica
16-09-2010, 18:37
Gde ti vidiš da je tebi neko osporio pravo na mišljenje, a stalno ti se nešta prividja :)

Ne znam gde sam napisala da je neko osporio pravo na mišljenje ?!
Postavljena sam u poziciju da me izjednačavaju zbog mišljenja i to u
vrlo negativnom kontekstu,i na to niko nije odreagovao.
Ne znam da li bi bilo tako i u suprotnom slučaju.

Bisernica
16-09-2010, 18:41
A da, zaboravio sam da vi iskompleksirani morate da date zadnju reč :eek:


http://www.youtube.com/watch?v=cn7FIp21Iis

Ne zaslužuje komentar Man.
Ikakav.
Kad ne može drugačije onda se ide ad hominem,ili se napada ličnost.
Naravno da ti bolje znaš šta ja mislim i kakva sam.
Hvala na dijagnozi.

Man
16-09-2010, 18:54
I ti bi trebala da znaš kakav sam ja i koje je moje mišljenje, pa te to nije sprečilo da opljuneš po meni...
Isto tako znaš da ja na politici i religiji ne pišem jer ne želim a ne zato što nemam šta da kažem.
Ovde sam ostavio post jer sam Lilu rekao da dok je stari naziv teme neću napisati ni slovo, promenom imena teme sam se osetio obaveznim da se bar oglasim :pusi:

Kad neko vidi u svakom postu zaveru protiv svoje ličnosti kako bi ti to nazvala?

p,s. izvini ali nisam mogao da odolim :raz_067:

Zaga
16-09-2010, 19:00
...ja baš ne vidim neku ružičastu budućnost....
mislila sam da će biti bolje,ali cvrc...
ono,ne mogu da kažem...ima svega,al se stiskamo....
znam ljude koji zaista jedva preživljavaju....ne znam kako zaista...divim im se...
od obećanja nema života...a pogotovo od lažnih obećanja....
ali i to verovatno,kako kome....

QueenOfClubs
16-09-2010, 19:05
"Svaka država ima svoju mafiju, ali je samo kod nas mafija imala svoju državu", izjavio je, u svom stilu, negde u zimu 2003. godine premijer Srbije dr Zoran... hahahahaha sada mafija ima i drzavu i glavni grad i opstine i preduzeca... Kako li smo dozvolili da nam alavi govnari ogade rodjenu domovinu? Moju voljenu domovinu, zaprljali, zatrovali, silovali... a mi ne samo sto smo to nemo posmatrali, vec samo ssto im jos nismo aplaudirali... oooooo zemljo Srbijo, hoces li se zvati Srbijom za koju godinu?

znaci bata dzi ti si u pravu... dabogda se vratio srp i cekic, dabogda im se krvi napili... seme vam se zatrlo svima koji ste upropastili ovako lepu MOJU domovinu...
Ех, како смо дозволили...
Требало је време да схватимо да су нам они непријатељи.
Заправо, нисмо још схватили. Ваљда се надамо нечему...
Јер, ми смо уљуљкани паролама.
Мир, демократија, Европа, напредак.
И оним – само још ово и...
Само још овај пакет закона да усвојимо па ће (и онда иде део који никоме није баш јасан шта ће, али лепо звучи),
још само ово да усагласимо и..., ове мере су неопходне, јер...
И тако већ пуних десет година...
Оно што ја видим, а то је да људи на власти не воле своју државу ни свој народ.
Да имају трунке савести, не љубави, не би радили ово што раде.
То полако постаје јасно народу.
Али врло полако... Јер, нада умире последња, а ту је и пакет мера да нам се скрене пажња...
И то раде врло вешто, морам да им честитам.
А да би се нешто променило није потребна само воља и жеља.
Нисмо деца.
Потребна је јака организација која ће да стоји иза.
Ниједна револуција није избила спонтано, да се не лажемо.
Увек су ту иза моћници којима то одговара.
А кад ће то код нас да се деси не могу да знам.
Колико видим, неће скоро...

tol
16-09-2010, 19:18
.Svako ima visoko misljenje o sebi i jeste strucan u onome sto je skolama zavrsio...to ne daje sveopstu pismenost samo potkrepljuje licnu vrednost...
licni stavovi, iskustva ne moraju da se poklapaju sa iskustvima drugih..pravi sagovornici , zreli, svesni ljudi nisu oni koji aminuju snihoshodljivo..vec imaju svoja vidjenja a i nacin da se suprotstave ili prihvate oprecan stav, na civilizovani dostojanstven nacin ukoliko shvate da su mozda i u zabludi ili argumenti demantuju dotadasnje zablude i te iste mogu da prihvate za novom spoznajom-bez oholosti i negiranja po svaku cenu.
NIje tesko biti fin.a i diplomatija se uci u nekim drugim skolama..no nije nista nedostupno ukoliko nismo zaboravili na emociju saosecanja i nismo se zatvorili medju zidine ega.

Iskrivljene emocije su posledica iskrivljene slike stvarnosti.
U stvarnosti je to problem: šta je starije jaje ili kokoška? Ukoliko neko sasvim pogrešno shvata drugu osobu kao pokvarenu, on će u nekoj situaciji preterano odreagovati emocijom uvređenosti i, iz odbrambenih razloga, uvrediće drugoga.
Na umišljenu uvredu osoba će odreagovati stvarnom uvredom.
Rezultat je da će odnos zaista postati neprijateljski, iako to u početnoj stvarnosti nije bio.
To je veliki problem sa iskrivljenim pretpostavkama o sebi, drugim ljudima i svetu kao takvom, jer ljudi pokušavaju da dokažu da su njihove pogrešne pretpostavke tačne.
Čak možemo reći da mnogi ljudi ne žive život, već žive svoja pogrešna uverenja.

Tesko je biti pravican...i objektivan u okruzenju gde se losi odnosi neguju i forsiraju..politocko , versko ili bilo koje drugo opredelenje za umnog i racionalnog besednika nece biti preprekom za prijatnom znalackom komunikacijom

MAlo tolerancije i dozvoliti drugima( i sebi, naravno) da greshe..i prastati naravno..nije teshko..niti sramota.

Man
16-09-2010, 19:20
"Svaka država ima svoju mafiju, ali je samo kod nas mafija imala svoju državu", izjavio je, u svom stilu, negde u zimu 2003. godine premijer Srbije dr Zoran... hahahahaha sada mafija ima i drzavu i glavni grad i opstine i preduzeca... Kako li smo dozvolili da nam alavi govnari ogade rodjenu domovinu? Moju voljenu domovinu, zaprljali, zatrovali, silovali... a mi ne samo sto smo to nemo posmatrali, vec samo ssto im jos nismo aplaudirali... oooooo zemljo Srbijo, hoces li se zvati Srbijom za koju godinu?

znaci bata dzi ti si u pravu... dabogda se vratio srp i cekic, dabogda im se krvi napili... seme vam se zatrlo svima koji ste upropastili ovako lepu MOJU domovinu...


Da vratim temu na početak, rasplinuli smo se...

причалица
16-09-2010, 19:37
pa nije mogao u zimu 2003. to da izjavi, kad je ubijen u martu 2003. sada će lilu da mi prigovara o formi....ali, bre...nije forma.
sećam se svakog prokletog dana iz devedesetih....i ovih dvehiljaditih godina, do tančina....sybali su mi život.
ne kukam. i neću da kukam, za inat.
hoću da radim i da školujem decu.
osim zajebancije ovde, ništa mi osim dece nije važno.
dakle, nije forma...
svi imamo loša sećanja, loša iskustva, loše životne periode....ali, to nije razlog da izgubim životnu snagu. ebe mi se i za smeđe i narandžaste i zelene i plave....važna su mi deca i to da se mogu svakog jutra pogledati u ogledalo a da sebi ne kažem ''mirjana, idiote''.
to važi za vladavinu svakoga.....i svih.

QueenOfClubs
16-09-2010, 19:38
Зар све време о деци и не причамо?
О томе како ће, где ће, шта ће...

причалица
16-09-2010, 19:42
pa tako će kako ih naučimo...nisam nikad dozvolila da moju muku prenesem na njih. hoću da budu srećne, osobe koje umeju da žive svoj (a ne moj) život...a to nema veze sa sistemom. nema, zaista. veruj da nema.
jer, u svakom sistemu, ljudi koji vrede (u ljudskom smislu vrede) uspevaju da žive kako valja. sve drugo je palamudarija.

Man
16-09-2010, 19:55
Nije tačno da u ovakvom sistemu mogu uspeti ljudi koji vrede, moraju biti i podobni tj. članovi odgovarajuće partije ili protežirani od male grupe vlastodržaca ( iako formalno ne pripadaju nijednoj partiji). Pritom njihova lična sposobnost je najmanje bitna, takoreći nebitna :(
Činjenica je da je Srbija postala privatni posed šake ljudi, oni kroje zakone kako njima odgovara, sve ostalo i jeste palamudarija...

QueenOfClubs
16-09-2010, 19:56
pa tako će kako ih naučimo...nisam nikad dozvolila da moju muku prenesem na njih. hoću da budu srećne, osobe koje umeju da žive svoj (a ne moj) život...a to nema veze sa sistemom. nema, zaista. veruj da nema.
jer, u svakom sistemu, ljudi koji vrede (u ljudskom smislu vrede) uspevaju da žive kako valja. sve drugo je palamudarija.
Па има, ипак.
Различите су људске судбине и сви различито доживљавамо несрећу.
Неко је јачи и креће даље а неко не.
У неком уређенијем друштву, где човек не мора да размишља о многим стварима са којима се 90 одсто ствановништва овде суочава сваки дан,
људима је далеко лакше да децу изведу на пут.
Раде, знају да ће уштедети и да ако изгубе посао, неће бити гладни,
Овде мало људи има ту привилегију.
Кад годинама живиш од данас до сутра и нешто чекаш, неминовно долази до апатије.
Оно што хоћу да кажем да систем и те како има утицаја на људски живот, хтели ми то да признамо или не.
Можда нема конкретно на мој, твој, али то не значи да не утиче на друге и да ствар треба посматрати у глобалу.

tol
16-09-2010, 20:01
Bravo MAn..bravi Kvini..svaka je na mestu! :) (NIJE podilazenje-to nije moja sportska disciplina..samo se slazem sa iznetim stavom)

Lilu
16-09-2010, 20:49
pa nije mogao u zimu 2003. to da izjavi, kad je ubijen u martu 2003. sada će lilu da mi prigovara o formi....ali, bre...nije forma.
sećam se svakog prokletog dana iz devedesetih....i ovih dvehiljaditih godina, do tančina....sybali su mi život.
ne kukam. i neću da kukam, za inat.
hoću da radim i da školujem decu.
osim zajebancije ovde, ništa mi osim dece nije važno.
dakle, nije forma...
svi imamo loša sećanja, loša iskustva, loše životne periode....ali, to nije razlog da izgubim životnu snagu. ebe mi se i za smeđe i narandžaste i zelene i plave....važna su mi deca i to da se mogu svakog jutra pogledati u ogledalo a da sebi ne kažem ''mirjana, idiote''.
to važi za vladavinu svakoga.....i svih.

pa recimo u januaru ili februaru sve do 21 marta 2003 je bila zima... u decembru 2002 je bilo samo 8 dana zime...

hoces da skolujes decu? i ja... ali moje dete u sedmom razredu uci na 6 listova, (ne strana, vec listova) o uskocima u hrvatskoj... a moglo je da stane sve na 3 strane, znaci list ipo i kad je naucio, bio je zelen i sve zaboravio istog casa kad ga je nastavnik pitao... ali istoriju je napisao Dusan T. Batakovic, nas cenjeni ambasador, i to za mesec i kusur dana, pa su knjigu cekali do sredine oktobra a za to vreme hvatali beleske na casu... Ali, cenjeni ambasador je morao na brzaka da napise udzbenik jer je morao da putuje u francusku gde je postavljen za ambasadora... a usput da zaradi neki dinarcic a vi deco placite i ucite o uskocima u hrvatskoj....

Lilu
16-09-2010, 21:03
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/207375/Pajtic-kaci-table-sa--svojim-imenom

lebacti.... :lupko:


mali napoleoni...

misticlady
16-09-2010, 21:08
hoces da skolujes decu? i ja... ali moje dete u sedmom razredu uci na 6 listova, (ne strana, vec listova) o uskocima u hrvatskoj... a moglo je da stane sve na 3 strane, znaci list ipo i kad je naucio, bio je zelen i sve zaboravio istog casa kad ga je nastavnik pitao... ali istoriju je napisao Dusan T. Batakovic, nas cenjeni ambasador, i to za mesec i kusur dana, pa su knjigu cekali do sredine oktobra a za to vreme hvatali beleske na casu... Ali, cenjeni ambasador je morao na brzaka da napise udzbenik jer je morao da putuje u francusku gde je postavljen za ambasadora... a usput da zaradi neki dinarcic a vi deco placite i ucite o uskocima u hrvatskoj.... http://*********************/customavatars/avatar235967_1.gif

e a ja bih ovo ambasadoru poslala kao novogodisnju cestitku...
sve mogu da trpim od vladajucih kretena, ali kada su ovakve stvari u pitanju,kada nasa deca intelektualno stradaju, ne mogu da ocutim...i kako je ministarstvo prosvete ili ko je vec za to odgovoran dozvolio ovako nesto...:mirka:

misticlady
16-09-2010, 21:15
gospodin dr.Bojan Pajtic...strasno,pitam se bi li okacio i tablu na otvaranju javnog WC-a u Vojvodini...

причалица
16-09-2010, 21:34
Nije tačno da u ovakvom sistemu mogu uspeti ljudi koji vrede, moraju biti i podobni tj. članovi odgovarajuće partije ili protežirani od male grupe vlastodržaca ( iako formalno ne pripadaju nijednoj partiji). Pritom njihova lična sposobnost je najmanje bitna, takoreći nebitna :(
Činjenica je da je Srbija postala privatni posed šake ljudi, oni kroje zakone kako njima odgovara, sve ostalo i jeste palamudarija...

mala zemlja, mali posed...šta očekujete?

G
16-09-2010, 21:35
mala zemlja, mali posed...šta očekujete?

Poštovanje ustava i zakona od strane državnih organa i građana. Jel puno? :)

Tibi
16-09-2010, 22:04
Ala se ova tema razvila u kolektivnu svadju, neverovatno.

Lilu
16-09-2010, 22:05
sto u svadju? samo raspravu... mi se svi volimo :) mi smo domovina :)

tol
16-09-2010, 22:06
Gde ti vidish svadju?..Ja samo konstruktivnu raspravu na zaista divnom nivou .)

Tibi
16-09-2010, 22:07
Dame su uvek u pravu, predajem se i...povlacim napisano :andjeo:

ALF
16-09-2010, 23:40
Citam i razmisljam koliko ste razliciti a koliko imate dodirnih tacaka. Vidim da ste razlicitog imovnog stanja, geografskog i etnickog porekla. Politicka ubedjenja vam se krecu od desnice do krajnje levice koju zastupa moderator G. Covek izgleda ima svoj stav a nema partiju. Pomirljiv a kriticki raspolozen. Man objasnio ! A vidi se da zna vise ali dozirano iznosi fakte. Lilu ljuta kao paprika ali ide to njoj. Rev je mnogo ljuta a ne vidim zbog cega. Kvin, Zaga, pricalica, tol, mistic. Bravo za toleranciju svima. A tema jeste da se covek zamisli. Ko je ko u Srbiji i ko vlada nama su pitanja za teške i duge rasprave ali jedno stoji.
"Nešto je trulo u državi *Danskoj". Korupcija i mito su u svim porama drustva. Partiska podobnost je neophodna za uspeh u bilo cemu. Bitno da se uspesno mase narodu pred ocima "trivijalnostima" koje skrecu paznju sa krucijalnih problema koji izjedaju Srbiju. Nek nam je Bog i Sveti Vasilije Ostroški u pomoci.

*Srbiji