PDA

Pogledaj Punu Verziju : Igra istine...



Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20

salel
24-10-2014, 18:35
mislim da je emotivna teža jer je dublja, emocionalno snažnija ali ovo nije pravilo jer u nekim situacijama apsolutno ne važi ta konstatacija

da nije slučajno čežnja ta zlatna karika koja vezuje jučarašnju veliku ljubav sa današnjom i današnju sa sutrašnjom ili je desanka maksimović bila grešna kad je onako pisala

Lady
26-10-2014, 10:08
Verovatno da u svakom sledećem tražimo bar mrvicu onog prethodnog...


Imate li nešto u svom životu što smatrate ličnim porazom?

DaDole
26-10-2014, 10:29
Imam,ali na to gledam kao na životnu lekciju..

Šta mislite o izreci : "Nikad ne reci nikad" ?

Lady
26-10-2014, 11:37
Realna, tačna.
Niko od nas nije toliki vlasnik nad svojom sudbinom da može zacrtati šta će mu se ili neće desiti u budućnosti.
Ali smo skloni zaricanjima...


Kupujete li nekada i ono što Vam u tom trenutku nije potrebno?

DaDole
26-10-2014, 11:40
o,da..klasični sindrom kompenzacije,mali nadomjestak za ono što nam nedostaje,a velika muka kad dobijemo izvještaj iz banke :haha:

Da li je čovjek kovač svoje sreće?

Lady
26-10-2014, 12:00
Delimično jeste. Upravljamo svojom sudbinom, ali ipak nismo sami na ovoj kugli zemaljskoj i ne zavisi sve samo od nas, već i od okruženja, okolnosti. Moje skromno mišljenje...


Šta mislite, koja osobina Vas izdvaja u odnosu na ostale, tj. čime se ističete?

salel
26-10-2014, 14:20
uh, nezgodno pitanje pa i odgovor mora biti takav ... verujem da je ljubav strašno važna i da traži obostrane žrtve ali ne iste od oba pola jer su nam i mentalni sklopovi različiti ... ali sa svojim mišljenjem se nigde ne ističem jer ga nosim u sebi i retko ga iznosim a ko slično razmišlja primetio sam da me zbog toga ceni ... sve ovo je bio samo šturi odgovor na teško pitanje

da li se civilizaciski mnogo brže razvijamo na tehničkom planu nego na emotivnom i kako pokušavate kod sebe da ispravite tu razliku ako postoji a ako ne postoji kako ste to uspeli

Lady
27-10-2014, 21:24
Imam utisak da su tehnički i emotivni razvoj u obnuto proporcionalnoj srazmeri. Što smo tehnički na višem nivou, to smo "hladniji". I sami se polako pretvaramo u mašine. Borim se nekako protiv tog pravila, ali stihija je čudo...


Svodite li račune na kraju godine?

salel
27-10-2014, 21:48
svodim ih svakodnevno ali se trudim da se ne uzbuđevam mnogo i da se ne jedim

šta mislite o izreci "sve svoje sa sobom nosim"

DaDole
27-10-2014, 21:55
svodim ih svakodnevno ali se trudim da se ne uzbuđevam mnogo i da se ne jedim

šta mislite o izreci "sve svoje sa sobom nosim"

Sjajna je ..to donosimo i to,u konačnici ,odnosimo sa sobom..to je jedino što jeste Naše,sve ostalo prolazi kroz privid posjedovanja..

Šta je romantika u današnje vrijeme?

salel
27-10-2014, 22:15
Sjajna je ..to donosimo i to,u konačnici ,odnosimo sa sobom..to je jedino što jeste Naše,sve ostalo prolazi kroz privid posjedovanja..

Šta je romantika u današnje vrijeme?

sviđa mi se odgovor iako je to tema o kojoj se da mnogo više diskutovati

tema : za mene je to spoj dve duše u kome je telo samo samo podsticaj ali ne i odredište

da li je razgovor o ljubavi aut, demode, znak slabosti, deplasiran, prevaziđen, gubljenje vremena ....

DaDole
27-10-2014, 22:19
Ne,naravno da nije,ali za one što znaju da razlikuju ljubav od neljubavi

Razlikujete li virtuelni svijet od realnog,ako ne zašto ne i obrnuto?

Lady
28-10-2014, 12:22
Valjda znam da razlikujem... Bar znam šta je moja granica između virtuelnog i realnog.


Volite li da poklanjate i, ako je odgovor povrdan, šta?

DaDole
28-10-2014, 12:58
Volim:bisa:uglavnom sitnice ili bar lijepu riječ,osmijeh ili nešto nalik tome..Ljudima treba tako malo da ih neko obraduje

Kako primate poklone,?

Lady
28-10-2014, 14:13
Uh... Sa velikom dozom neprijatnosti.
Više volim da dajem poklone, nego da ih primam. :kojote:


Da li ste skloni paničenju u nekim situacijama?

salel
28-10-2014, 16:50
nekada nisam bio ( mladost ) pa sam bio pomalo ( doba dokazivanja i turbulencija ) ali sad nisam ( zrelost, valjda puna )

da li u čoveku tražite ono što je najbolje u njemu, barem kod onih koji su vam bliski i po cenu da se opečete

Lady
28-10-2014, 21:32
Uvek, i to ne samo kod bliskih.
Dešavalo se neretko da se opečem, nije da nije...


Šta je merilo čovekove zrelosti?

DaDole
28-10-2014, 21:50
Način da podnese trenutak...način da prihvati.

Koliko volite da se smijete i družite sa smijehom?

salel
28-10-2014, 22:03
Uvek, i to ne samo kod bliskih.
Dešavalo se neretko da se opečem, nije da nije...


Šta je merilo čovekove zrelosti?

Nažalost vrlo je moguće da je to ljubav u svim oblicima jer jedna rađa drugu
kažem nažalost jer ona više nije u modi

Koliko volite da se smijete i družite sa smijehom?

jako volim ali naravno to mora biti iz srca i mora neki fluid da se uspostavi


koliko dugo ćemo još tapkati u mestu i šta pojedinac tu može da uradi

Lady
30-10-2014, 08:05
Imam utisak da ćemo tapkati još dugo, dugo... Možda naši unuci osete nešto bolje.
A pojedinac može samo da se bori da okruženje ne utiče previše na njegov mikrosvet, ono što je iza "Kineskog zida", što bi rekao Bora.


Koliko dozvoljavate okruženju da upravlja Vašim životom?

DaDole
30-10-2014, 08:52
Samo onoliko koliko je nužno,znači minimalno:pusi2: U poslovnom svijetu ,naravno,više nego u privatnom.


Da li ste se nekad zapitali zašto ljudi ponekad ne vide "šumu od drveta"?

salel
30-10-2014, 09:15
zato što je ljudska glupost beskrajna

da li će u budućnosto čovek više unaprediti svoj ljubavni ili keksualni život
ili da preformulišem, gde ima više prostora za popravku :aha:

Lady
30-10-2014, 09:24
Neće. Otuđenje, kompjuterizacija i virtuelizacija čine svoje.


Da li ponekada imate osećaj suvišnosti u okruženju?

salel
30-10-2014, 09:36
imam i to je normalno te se zbog toga ne treba brinuti
ali kada je više osoba prisutno uvek se nađe neka kojoj nisam suvišan

da li uspevate da vaspitate svoju decu onako kako želite

Lady
31-10-2014, 08:08
Pokušavam da mu pomognem da ostane da bude dobar čovek u surovom okruženju.


Šta radite kada Vam se "na glavu sruši čitav svet"?

salel
31-10-2014, 08:40
tugujem, osamim se, čekam da vreme učini svoje ( 24 sata je dovoljno i nevalja kad duže traje ), pokušavam da popravim što se može i idem dalje jer ko nije uz mene i događaji koji me ruše nisu ni vredni pažnje

znamo li sve o emotivnim odnosima ili imamo još toga da naučimo

DaDole
31-10-2014, 09:13
Svako od nas je mjera svojih emocija,sve ostalo je nastojanje ili promašaj

Da li lako donosite odluke?

salel
31-10-2014, 09:40
nekad lako teške, kad sam siguran a nekad razvlačim sa lakim jer mogu da sačekaju a tražim savršeno rešenje

mogu li se emocije analizirati, meriti, unaprediti, inovirati .... u većem obimu i egzistencijalno bitno ili smo samo mera njihova, čime one nas određuju a mi njih nemožemo

DaDole
31-10-2014, 09:47
emocionalna inteligencija je nažalost,zapostavljena i ne radi se dovoljno na njoj..


Postoje li ljudi lišeni emocionalne inteligencije?

Lady
31-10-2014, 12:13
Verovatno. Ima svakavih.


Da li u ponoć, na Novu godinu, pomislite želju za koju očekujete da će Vam se u nastupajućoj godini ostvariti?

salel
31-10-2014, 14:33
svaki dan pomislim na nešto lepo što želim već sutra da mi se ostvari

skromni :nene: , raspikuća :nene: ili ste nešto između :dada:

Lady
31-10-2014, 16:41
Skromna.


Šta ste sve spremni da istolerišete u zajednici, a zbog dece?

salel
31-10-2014, 17:05
sve, čak i to da ona kibicuje druge žene ali tek posle 5 godina - ma šala
tolerisao sam sve ali imam jako dobru ženu, tak da je možda ona više tolerisala pa to treba pitati nju 064/123-4567

tolerisati da ali da li se treba odreći onoga čega se nesmemo odreći a to ne povređuje partnera ( kao da je brak okretna igra )

Lady
31-10-2014, 18:23
Ne bi se trebalo odricati ničega, ako tu žrtvu druga strana ne zna da ceni.
No, teorija je teorija...


Kada ste nervozni, da li više pušite, jedete...?

salel
31-10-2014, 18:47
ne pušim ali više jedem kad sam potišten

da li forumi mogu muškarca naučiti kako da se ponaša prema ženi pa i kako da se udvara
i da li to važi i za žene i devojke analogno jer došlo je vreme da se i one udvaraju što nije za osudu više

Lady
31-10-2014, 22:36
Mislim da ne može.
Na netu, pa i forumima, većina njih glumi ono što želi da bude, a u realnosti to nije.
Preveliko udubljivanje u virtuelizaciju ruši sponu sa realnošću.


Koja je Vaša najdraža vragolija iz detinjstva?

salel
01-11-2014, 11:33
U Šidu, kod tetke sam voleo ali je to kratko trajalo da prolaznicima skidam kape i šešire dok su prolazili pored našeg prozora
i da zvonim u subotarskoj crkvi kad nije vremi i tako uznemirim celu parohiju

imate li probleme sa težinom i kako ih rešavate

mihaela
01-11-2014, 14:17
Imam.Kada se malo više udebljam,nije mi problem da skinem višak kilograma.Ali kada previše smršam,e tu je muka.Ne mogu da se udebljam :( A volim svoje obline :)

Govorite li neki strani jezik i koji?

salel
01-11-2014, 15:18
( ko ih nebi voleo ) :)

pošto se ingliš ne računa govorim francuski uz dobru pomoć moje buduće snajke

da li je bolje imati snaju ili zeta

Lady
01-11-2014, 15:28
Zar to nije svejedno? Ionako retko ko sada ostane da živi sa roditeljima kada se oženi/uda.


Kada biste mogli da putujete vremeplovom, gde biste voleli da odete i u koje vreme?

salel
01-11-2014, 15:39
bar 1000 godina unapred ili preciznije u vreme kada ćemo biti ljudi u pravom smislu te reči

da li je svet odraslog, zrelog i kvalitetnog muškarca različit od sveta iste takve žene

Lady
01-11-2014, 22:45
Svetovi muškarca i žene su u svakom uzrastu različiti.


Postoji li nešto što želite da zaboravite?

salel
01-11-2014, 23:18
postoji, izneverena ljubav, mada u stvari ne želim da zaboravim jer je to dobra škola ponekad mi je žao što neke stvari ne pamtim fotografski ili još bolje kao sa filmskom kamerom pa da mogu svaki detalj da vratim

Postoji li nešto što želite da zaboravite? ( isto pitanje :pardon: , jer je interesantno a i zato što mi se čini da naslućujem odgovor i zato što lepo pišeš a ja se ne udvaam jer sam dosta stariji od tebe)

Lady
02-11-2014, 07:13
Naravno, poslednjih 10 godina života. Sa izuzetkom deteta, koje je deo mene.
No, život čine i greške na kojima treba učiti, samo je problem što neki sporo uče, pa se iznova sapliću o svoju lakovernost...

Asocirali ste me svojom zagrađenom pošalicom na sledeće pitanje. Naravno da izraženo pozitivno mišljenje razumem na pravi način. :kojote:


Šta mislite o ljudima koji u svakom gestu vide neku pozadinu?
Recimo, partner koji u svemu što Vi činite vidi nešto sumnjivo, pa i u učešću na forumima (čak i kroz igre), posmatra ko će posle Vas odgovoriti, povezuje sa Vama, traži skrivene "poruke" u postovima i tome slično.

salel
02-11-2014, 10:44
prvo te molim ako možeš da mi kažeš TI jer smo ovde svi ravnopravni

to je znak nesigurnosti i ili ljubomore i sve je to deo naših života i veliki je korak pobediti taj krupni kamen spoticanja koji strašno zagorčava život ako pređe u isuviše izraženu formu

kojom se strukom baviš obzirom da voliš matiš
misliš li da je brak prevaziđen ( :nene: izvini što namećem odgovor ili bolje rečeno svoje mišljenje ) i da li mu treba neka dorada ( :dada: ) jer je u krizi jer je sve u krizi sem nekog lažnog sjaja koji vidimo širom sveta pa i kod nas ( srećom ima i pravih stvari samo se treba osvrnuti, oslušnuti, okrznuti ih i čvrsto ih se držati što nije lako ali se posle pokaže najvrednije i najlakše )

Lady
02-11-2014, 13:18
O, Bože... Poslednje što sam želela je da nekog na bilo koji način izdvojim ovde. Svakog podjednako poštujem, naravno uzročno-posledično. Ja persiram i realno svima koji mi nisu rod i bliski prijatelji. Nema to veze ni sa čim posebno. Navika... :kojote:


Verovatno da svima nama ono drugo izgleda bolje i tuđe zajednice kvalitetnije i idiličnije, jer ne znamo šta se iza tuđih vrata dešava. A iza naših vrata je ono što samo mi znamo i sa čim se samo mi nosimo, što dorađujemo dok to ima smisla. Da, mislim da je brak prevaziđen.


Da li je u današnje vreme persiranje povreda dostojanstva sagovornika ili sam ja promašila vreme u kom sam se rodila? :kojote:

salel
02-11-2014, 19:09
bliskije je kad se kaže TI a ja koliko toliko otvoreno mogu da pričam samo sa onim ko mi je blizak bar toliko ... ali ti piši onako kako tebi odgovara ... imao sam koleginicu 20 god mlađu, sedela je pored mene i doručkovali smo iz istog tanjira i kad se udala i rodila prvo jedno pa drugo dete ništa se nije promenilo, ostali smo bliski a ona mi je uvek govorila vi i jednom mi reče "vi ste kolega mator čovek" ... eto sve je relativno

da li bi deca trebala da poprave na bolje odnos među roditeljima

Lady
02-11-2014, 19:46
Neću TI više persirati, salel. Eto. :kojote:


Teško da deca mogu popraviti na bolje već narušen odnos među roditeljima.
Pre se svodi na veći stepen tolerancije među roditeljima radi opstanka zajednice, a zbog dece.


Ko je bio najdraži lik u tvom detinjstvu, realni ili izmišljeni?

salel
02-11-2014, 20:28
uh TETKA Ruža, mamina sestra :bisa:pogodila si me tamo gde sam vrlo sentiš, mnogo sam je voleo a i ona mene jer svoju decu nije imala a ja sam dugo bio najmlađe dete u porodici

a koji je tvoj ?

DaDole
02-11-2014, 20:43
Otac.

Kad ste naučili da plivate?

salel
02-11-2014, 21:19
u I osnovne u Makarskoj

a vi ?

DaDole
02-11-2014, 21:23
Mislim da sam imala 6 godina kad me tata bacio u rijeku,bukvalno :dada: tako se nekad valjda radilo..Tad sam se prvi put nagutala vode..

Jeste li bili nemirno dijete?

salel
02-11-2014, 21:46
vrlo nemirno i vrlo radoznalo ali tamo gde je to moglo da prođe

a vi ?

Padalica
02-11-2014, 21:50
svako prica razlicitu verziju :lol: po jednima jesam, po drugim nisam...a moje secanje je negde u sredini :lol:

da li znate da cenite iskrenost po svaku cenu?

Lady
02-11-2014, 21:55
Ume da me zatekne, ako je to što čujem neprijatno po mene, ali veoma cenim iskrenost, bez izuzetka.


Da li ste jugonostalgični?

salel
02-11-2014, 22:00
jedino iskrenost cenim ali u odnosu na uzak krug ljudi a od drugih niti očekujem niti se nadam iskrenosti i otvorenosti ali ako se desi dobro jeste

jesam li u pravu ?

DaDole
02-11-2014, 22:07
:neznam:
svakako sam nostalgična ,sa mnogo prefiksa:dada:


Koju ste pjesmu pjevali kao dijete?

Lady
03-11-2014, 10:27
Jedno vreme sam baš bila zaluđena pesmom L'Italiano od Toto Kutunja. Bila sam devojčica kada je bila aktuelna.
Nema veze što nisam razumela šta pevam, naučila sam je napamet. :)


Da li lako možete priznati grešku sebi i drugom?

DaDole
03-11-2014, 12:06
Svoje greške priznajem bez problema,ali isto očekujem od dragih ljudi

Radujete li se dolasku Nove godine ,ma šta to značilo?

Lady
03-11-2014, 16:57
Ništa posebno... Nemam stav prema nametnutim datumima, osim verskih praznika.


Verujete li astrologiji?

salel
03-11-2014, 17:27
nimalo i nikakav impuls nisam nikada osetio što bi me nateralo da joj bar malo posvetim pažnje

šta radite kad neznate šta bi ste radili i dal taj luksuz možete dopustiti sebi ( dokolicu )

Lady
03-11-2014, 19:46
(Ne dotiče se ni mene, samo mi je to prvo palo na pamet da pitam.)

Bila sam u "prinudnoj" dokolici par meseci unazad i ne bih želela taj luksuz ponovo.
Ništa posebno... Forumske igre, igre na FB, enigmatika, tv, čitanje... I prođe vreme nekako.


Da li je Jelisaveta i uživo tako lepa i odiše dostojanstvom kao na tv-u i na fotografijama? :kojote:
(Ako je na fotografiji ona, a ne žena koja veoma liči na nju. :kojote:)

salel
03-11-2014, 20:56
dostojanstvena, graciozna, prirodna barem prema meni jer je jako dobra sa mojom sestrom ... prava princeza
to je moj pedigre po maminoj liniji a po očevoj sam sa sela do kog nema ni puta
čudna sam ja kombinacija i sve to kažem jer je ovo igra istine
i ništa od toga nije važno do ono što nosiš u srcu i duši

da li je Bekon ovo lepo rekao : "Braćna ljubav Stvara čovečanstvo, prijateljska ga Uzdiže a Razuzdana Kvari i Ponižava"

Padalica
04-11-2014, 19:53
ne verujem u brak :nene:
za prijateljsku i razuzdanu se slazem :dada:

koliko boli izdaja, a koliko prevara..od 1 do 5 ? :palac:

salel
04-11-2014, 20:31
:tupan:

da li će brak u narednim godinama i decenijama i dalje biti glavno prevozno sredstvo za prevoz žednih preko vode

DaDole
04-11-2014, 20:40
:pada:
mišljenja sam da je na djelu brodolom:bisaa:


E sad jedna 'nako: Ko je jednom ljubio,taj ne ljubi više
izgorjelog niko ne zapali...

Šta mislite o ovome?

salel
04-11-2014, 20:54
:nene: drugi put bi morAlo da bude bolje ako smo izvukli neku pouku ali nažalost u 99,99% slučajeva ne izvučemo ( nego samo mislimo makar i podsvesno kako da uvučemo :pardon: )

Da li postoji ljubavno iskustvo ali ono najdivnije koje niste doživeli a voleli bi ?

DaDole
04-11-2014, 21:19
Uvijek ima onog što bismo željeli doživjeti..mada,na prvo čitanje pitanja,moj bi odgovor bio :ne

Znate li da se radujete sitnicama?

salel
04-11-2014, 21:38
da, jer sitnice stvarno život znače ... jedan dodir, pogled, osmeh, ... šetnja, park, klupa ... topli dah povetarca na licu, miris borova

ali bitne su i neke krupnice, jel da ?

DaDole
04-11-2014, 22:03
jesu:dada: al' kad su slabe i nedovoljne,blijede i rutinske,onda su sitnice još veće

Postoji li neko godišnje doba koje vas posebno podsjeća na prve radosti?

salel
04-11-2014, 22:30
čini mi se leto i zima jer kad si mlad voliš ekstremume

koliko je Štajnbek u pravu kad kaže "Saveti su za budale.Pametni ljudi sami tako mnogo trebaju savete da ih nerado daju"

DaDole
05-11-2014, 08:58
ne mislim :nene:

Da li je davati savjete Sizifov posao?

mrav
05-11-2014, 10:49
kako kome mislim zavisi kome dajes savete, ako je meni upućen savet, džaba tzrošiš reči, em nagluv, em rasejan ko lipa seme em glup da shvatim

Da li umete ad slušate il se samo pretvarate da nekog stvarno slušate?

Padalica
08-11-2014, 14:52
umem :dada:
ako neko prica stvari koje su vredne slusanja, ali ukoliko brblja u prazno, onda umem da se pretvaram :aha:
imate li jutarnje rituale?

DaDole
08-11-2014, 17:27
:dada:

Šta je za vas najveći uspjeh u životu?

salel
08-11-2014, 22:06
da prevaziđem samog sebe i da mogu više od 70% da čitam tuđe misli ali ne da bi nekoga izmanipulisao već da bi pomogao i toj osobi a i sebi

da li je u pravu L. Da Vinči kad kaže "Svaka naša spoznaja počinje sa osećajima"

DaDole
08-11-2014, 22:09
:dada:

da li je intuitivno ispravno?

salel
08-11-2014, 23:26
Tesla je na tu temu rekao : "Od 1000 ideja samo se jedna može realizovati a od 1000 takvih samo je jedna genijalna"
a njemu vredi verovati

da li je tačno da treba "Da učiniš sve da sebe upoznaš a ništa da te upoznaju drugi" - Forel

DaDole
08-11-2014, 23:53
ne baš

dokle ljudi imaju mlad duh

salel
09-11-2014, 15:08
dokle god na pitanja odgovaraju bar sa dve,tri rečenice :riki:
"Radost je večna mladost duha"

"Prijateljstvo je ljubav bez krila" - ?

DaDole
09-11-2014, 17:11
Byron zna znanje:dada:
ali(uvijek postoji jedno "ali" koje nas oslobađa od slijepog vjerovanja u sentence) vrlo je to rastezljiva definicija,posebno u muško ženskim odnosima.

zbog čega se ne treba nikad izvinjavati?

salel
09-11-2014, 18:59
slažem se, mudre reči su zrna iz kog može da nikne divan plod, ponekad, mada ne i onda kada mu se najviše nadamo, pa ih stavimo u zapećak i ona nenadano proklijaju i ozare nas radošću

izviniti se, uvek, to je znak poštovanja, privrženosti, ljubavi, vere .... :pardon:

"Do najdubljih i najčistijih istina, pre se dođe osećanjem nego razmišljanjem " - Anatol Frans

DaDole
09-11-2014, 19:42
Uvijek se dođe time:bisa:
Razum zna da bude i loš sluga..ali i osjećaji znaju da stranputicom krenu,ipak, ukoliko želimo upoznati istinsko Ja,zaronimo duboko u sebe i nećemo pogriješiti..budimo ipak,milostivi prema sebi,bez obzira šta smo pronašli..


Šta vas pokreće?

salel
09-11-2014, 20:37
Trenutno nas pokrećete Vi
Ljudsko stremljenje ka boljem

"Čovekova senka je često slična prijatelju, nestane čim na tebe prestane sijati sunce"
znamo da ima istine u ovome, ređe je suprotno ali je tim vrednije

DaDole
10-11-2014, 20:25
Dobro poređenje:dada:

Prvi ples, valcer ili tango?

salel
10-11-2014, 21:57
neka bude tango na nekoj terasi, u četiri oka, na mesečini i uz čašu penušavog rozea a od zvukova samo muzika

da li je faza "mudrih izreka" dobra jer izražava trenutna osećanja koja ne moraju biti poruka nekome nego upravo to trenutna impresija i "lake note" koje jednom mogu da pokrenu nešto lepo, pa bilo to danas ili sutra ili još kasnije

DaDole
09-12-2014, 12:48
može:dada: ponekad

Koliko vam treba vremena da odbolujete neki svoj poraz?

LonČe
16-02-2015, 23:11
зависи како који,
неки пут је брже а неки спорије :eek:

Колико Вам сметају године које имате?

Nežnicah
25-02-2015, 10:10
Ne smetaju mi ni malo, ni u čemu, zašto bi :blenta: važno je poznavati i voleti sebe, a dokle god sam zadovoljna sobom, uživaću u svakom danu, mesecu, godini :dada: (ponekad koristim godine kao opravdanje kad me mrzi nešto da radim, ali to je samo otrcani izgovor koji sam pokupila usput :lol: )

Da li praštate i zaboravljate ili praštate, a ne zaboravljate?

salel
25-02-2015, 12:30
Praštam i zaboravljam, prijateljima ali to su takvi prijatelji kojima i nemam šta da oprostim i zaboravim. Znamo se od obdaništa i nikada jednu ružnu reč nismo jedni drugima rekli. Par istih takvih prijatela stekao sam tokom školovanja a i na poslu kasnije.

Nežnicah
25-02-2015, 18:01
A pitanje :palac:

Keti
25-02-2015, 18:44
Nema pitanja :palac:

domatrios
25-02-2015, 19:08
izviniti se, uvek, to je znak poštovanja, privrženosti, ljubavi, vere .... :pardon:

"Do najdubljih i najčistijih istina, pre se dođe osećanjem nego razmišljanjem " - Anatol Frans

S jedne strane imamo slučaj:

"Pre bih umrla nego bih se izvinila"

I drugi:

Izviniti se iako nema >objektivnih< razloga za to. U smislu: priznati krivicu iako nisi kriv.

Salel, kakav je tvoj stav po tom pitanju?

https://www.legalzoom.com/sites/legalzoom.com/files/uploaded/articles/guilty_and_innocent.jpg

salel
25-02-2015, 19:08
sad moram dva

- Da li bi voleli da živite slobodno jedno 10-ak godina pa tek tamo oko 60-e da se udate

- Da li uopšte vredi udavati se. Ja se još nisam odlučio na taj korak pa vas pitam za savet :palac:

DaDole
26-02-2015, 14:20
Igrajte ili preskačite temu:namcor:

salel
26-02-2015, 14:32
Izviniti se ne znači uvek da si u nečemu pogrešio
već potrebu da potisneš svoj ego zarad očuvanja prijateljstva

šta mislite o nežnom prijateljstvu između osoba suprotnog pola
koje je više od prijateljstva a nije strast

DaDole
26-02-2015, 14:39
Izviniti se ne znači uvek da si u nečemu pogrešio
već potrebu da potisneš svoj ego zarad očuvanja prijateljstva

šta mislite o nežnom prijateljstvu između osoba suprotnog pola
koje je više od prijateljstva a nije strast



Mislim da je uvijek na rubu:dada: ovisno o vremenima koja im se daju da ih dijele..jer strast je relativna kategorija,zna da bude kao slama za oganj u vatri:dada:


šta mislite može li ljubav da živi i preživi daljine?

salel
26-02-2015, 15:09
može, pogotovo ljubav žene, pod uslovom da se nazire perspektiva, da niko od njih ne pati previše zbog razdvojenosti
jer prava ljubav uvek prokrči put ako na njemu odvažno eliminiše sve mračne sile koje je žele uništiti

da li smo u ljubavi rascepljene ličnosti i ako jesmo koliko to može da smeta
ili moramo biti u jednom komadu što je sinonim za savršenstvo

domatrios
26-02-2015, 15:39
šta mislite o nežnom prijateljstvu između osoba suprotnog pola
koje je više od prijateljstva a nije strast

Toga ima relativno dosta:
Kod penzionera, bolesnih impotentnih, partner je udovac ili udovica koja ne prevazilazi gubitak itd.
U starijoj literaturi se ova tema prilično eksploatisala: kaste, društvene razlike, okruženje...

domatrios
26-02-2015, 15:45
šta mislite može li ljubav da živi i preživi daljine?

I ova tema je bila aktuelna u prošlosti.
U određenom modifikovanom obliku danas se pojavljuje npr. u internet vezama.
Ima srećnih završetaka ali su oni prilično retki.
Problem nastaje jer se internet ljubav pogrešno shvata i pored velikih pisanija o tome.

Padalica
26-02-2015, 21:12
momci se zaigrali :zorka:
ajmo domatrios, pitanje :namcor:

Keti
05-05-2015, 13:30
ja volem da se zaigram :lola:

LonČe
01-06-2015, 17:53
vid igričiceeeeeeeeeeeeee :jasenka:

a niki neće se sigra :pada:

Nežnicah
01-06-2015, 20:58
gre'ota :pada: pa da se sigramo :jasenka:

kada ste poslednji put jeli keks :palac:

LonČe
01-06-2015, 22:02
uf nej sum skoro :eek: al me nađe :pada:


šta više volite od obuće, cipele ili patike?

Nežnicah
01-06-2015, 22:25
više volim cipele, pa još neke sa visokim potpeticama :b: ali,silom prilika, mnogo tabanam gde god da pođem, tako da su patike nametnuti izbor, ne bih preživela ovu dnevnu kilometražu u cipelama :aha:

za jednu opuštenu i neobaveznu šetnju i kaficu, sa prijateljicom ili prijateljem, šta ćete obući?

salel
02-06-2015, 20:37
nešto sa čega se lako skida fleka od kafice ili ruža

veče ili ponoć

Nežnicah
02-06-2015, 20:42
salence kako da ti kažem a da ti ne povredim emoušns, ali ovo nije ili ili :b: :cmok: davaj kveščn :jasenka:

salel
02-06-2015, 20:45
ou, jes,sori :cmok:

o čemu maštate u ove lepe večeri :moon:

Nežnicah
02-06-2015, 21:01
Maštam o danu kada će ova kuća i dvorište izgledati onako kako je trebalo da izgledaju odavno :aha: nije baš romantično maštanje za ovo lepo veče, al eto, to je nešto o čemu mislim trenutno :b:

Da li volite da obradujete svoje voljeno biće nekom sitnicom, onako baš bez povoda? :palac:

salel
02-06-2015, 21:43
bez povoda i jeste najlepše i volim svakodnevno jer mi se čini da su svakodnevne sitnice lepše od nečeg krupnijeg jednom u tri meseca, recimo ... svima nama vise prija češća pažnja pa makar bila i simbolična ako je iskrena i od srca

da li je čežnja važan sastojak emocija

LonČe
04-06-2015, 16:36
da, jedana od najvažnjijix mirođija :mv:


kada ste poslednji put uradili nešto sebi za ćeif?

Nežnicah
04-06-2015, 23:12
pre par dana, dala sam sebi voljno, otišla od kuće i uživala bez pritiska šta bi trebalo da uradim, sve obaveze ostavila iza vrata :tibi:

da li ste u stanju da na neko vreme ostavite po strani neki problem, za koji trenutno nemate rešenje i samo se nervirate, a ne možete ništa učiniti?

LonČe
18-06-2015, 22:08
nisam u stanju biti tako trezvena, uglavnom "problem" oberučke fatam za vrat istog momenta pa šta i kako bude


Da li vam smetaju novinarski namerni "gafovi", da ne kažem senzacionalistički naslovi?

bakterijasmarsa
18-06-2015, 22:13
ne smetaju mi, Nerviraju me
posle se ispotavi da je istina sasvim drugačija

koliko pratite vesti one crnje

Nežnicah
18-06-2015, 22:22
pratim ih poprilično htela ne htela, obično ih čujem u vestima, ili naletim na neki naslov prelistavajući štampu na netu i ubedačim se...

ako ne smeta, prenela bih isto pitanje i dodala još jedno: ako čitate takve vesti, koliko vas potresu, razmišljate li o njima još neko vreme ili ih potisnete?

LonČe
18-06-2015, 22:34
ne mogu takve vesti da čitam, jednostavno mi posle toga nije dobro...
trudim se da ako je ikako moguće crnu hroniku izbegnem na sve moguće načine


Koja vas muzika "diže" ona na uvce ili neka druga?

salel
19-06-2015, 21:51
svaka dobra muzika ako sam raspoložen a ako nisam džabe bilo kakva muzika

ponoviću se : živeti u sadašnjosti ili ići malo ispred vremena

Moonster
25-08-2015, 01:01
Ići jako puno ispred vremena, ali istovremeno poneti sa sobom i "sadašnjost".

Da li ste ikada izgubili kontrolu ?

Keti
24-09-2015, 14:43
samo kad tebe vidim :pusi:

koju boju najviše voleš :palac:

mrav
24-09-2015, 15:20
crnu

najvise volis da ?

Keti
24-09-2015, 16:00
se izlezavam i uzivam :tibi:

koliko ti je godina :palac:

mrav
05-10-2015, 13:19
oko 38

kako se nosis sam/sama sa sobom?

LonČe
05-10-2015, 21:58
laXko :g:


koji je br tvojih cipela?

DaDole
06-10-2015, 07:51
37

voliš li plesati?

salel
06-10-2015, 08:28
čak i bez muzike

koliko često poželite ljubav, makar onu najbezazleniju

DaDole
06-10-2015, 08:30
svakog časa:dada:

šta biste uradili da vam se desi,al baš iznenada?

mrav
06-10-2015, 08:35
infarkt? verovatno riknuo

volite li kisu?

salel
06-10-2015, 08:35
uživao, uživali jer je to dar od boga, ako je obostrana

kako je čuvate da ne bledi vremenom

DaDole
18-01-2016, 09:37
kao pijesak na dlanu..


šta je najveći neprijatelj ljubavi?

Nežnicah
18-01-2016, 10:35
prihvatanje zdravo za gotovo (a onda bih još dodala predvidivost, monotonija,različita očekivanja...) lepo kažu da se ljubav mora negovati...

Koji je najčešći razlog vaših raskida veze?

DaDole
18-01-2016, 11:38
nedostatak istinske komunikacije,tišina..riječi koje se ne kažu,problemi o kojima se ne priča..


Da li se još uvijek možete zaljubiti?

salel
18-01-2016, 12:52
To je smisao mog života, verovali ili ne. Mada je to muškima lakše, opet uslovno rečeno. Ništa lakše ali i ništa teže od toga. Smisao života ali ne i jedini, naravno. Da li pokušavate nešto po tom pitanju ?

DaDole
18-01-2016, 13:25
bravo salele za odgovor:bravo:

Ne pokušavam,to se ne može naručiti,treba samo da se prepustimo i dozvolimo da se dogodi:jasenka:
Ili kraće rečeno: ne opirem se :zeka:

Šta je za vas najveći pokretač ?

salel
18-01-2016, 15:50
Upravo taj fluid između dva bića. Tada smo postizali najveće uspehe i na drugom planu. Sve nam je bilo lako. Tog osećanja se ne treba nikada odreći, čak ni onda kada vise nismo realno za to. Tada treba decu podučiti jer im je to jedna od najvažnijih lekcija u životu. -------- Koliko vam vremena treba da se povratite kad vam nije ni do čega? Da li pomažu kafa,duvan, čašica pića ili ipak nešto suptilnije ?

DaDole
19-01-2016, 09:13
Zavisi uvijek od toga šta me je izbacilo da bih se vratila(sebi) odnosno raspoloženju..
Meni uvijek pomaže razgovor sa nekom ko me razumije i u kog imam povjerenje..inače,uvijek mi pomaže šetnja sa psima,rijeka ili dobar san..


Koliko vjerujete ljudima?

salel
19-01-2016, 16:25
Nekim ljudima i ženama beskrajno ali ih je malo. Većini fifti fifti a nekima ni kolko crno ispod nokta. -------------------------------------------- Da li čitate sve vise ili sve manje, sve brže ili sve sporije ?

bakterijasmarsa
19-01-2016, 21:18
Čitam sve manje, ali sve brže, gladan sam dobre literature ili ne nađem vremena za čitanje.
Pročitam 4-5 knjiga godišnje.

Pročitate ljude na prvu loptu ili ste oprezniji?
Dajete im i drugu šansu da se pokažu?

Padalica
19-01-2016, 21:47
Jako sam oprezna...uvek ostavim prostora za iznenadjenja, bilo losa bilo dobra. Sanse dajem...do izvesne granice kada osetim da znam dovoljno o osobi.
Ali generalno, 'prvi pogled' je u vecini slucajeva tacan.

Koliko vi ustvari treba da imate godina sada? Po vama, subjektivni osecaj...

bakterijasmarsa
19-01-2016, 21:57
vole bih imati 17, ne znam, možda se i ne bih snašao u ovom vremenu,
realno nemam entuziazam kao dvadesetogodišnjak, ali imam živce tridesetogodišnjaka, pa sam onda tu negde

Šta su Vam deedesete odnele iz života?

LonČe
19-01-2016, 22:18
neke mogućnosti, kojima sad kad bolje razmislim i nije bilo mesta, s obzirom na to sivilo koje me(nas) je okruživalo...

Čemu su vas te iste devedesete naučile?

DaDole
20-01-2016, 09:18
To su bile godine rata i one uvijek,pored toga što aktiviraju primarne instinke samoopstanka i preživljavanja,nauče ono najvažnije..prepoznati dobro od lošeg,vrednovati iskonsko u svakom biću..i na tome im hvala..

Koliko često se radujete i veselite,koliko često se osjećate onako baš radoznali i zaigrani?

LonČe
21-01-2016, 22:56
Dan bez osmeha, igre i radoznalosti je zaludu potrošen dan... kad ostanem bez ovog svetog trojstva, sigurno ću biti potrošena - svela žena.


Šta je za Vas "jaka ličnost" (ne po definiciji, no po Vašem mišljenju)?

DaDole
22-01-2016, 10:15
"jaka ličnost" za mene je neko ko može da podnese trenutak i nadjača sebe..pobijediti sebe je najteže


Šta mislite o onima koji uvijek za sve pronalaze krivicu u drugim osobama,u okolnostima,u "višoj sili"..

DaDole
16-03-2018, 12:05
"jaka ličnost" za mene je neko ko može da podnese trenutak i nadjača sebe..pobijediti sebe je najteže


Šta mislite o onima koji uvijek za sve pronalaze krivicu u drugim osobama,u okolnostima,u "višoj sili"..


pošto mi niko nije odgovorio dvije godine,sama ću sebi:dada:

Nezrele i neformirane ličnosti,sa baznim psihopatskim:dada:

A sad lakša pitanja :kapa:

Šta mislite o tome koliko realno može trajati zaljubljenost?

bakterijasmarsa
16-03-2018, 13:06
Ne znam,
Iz ličnog iskustva može da traje dugo
Šta više, još me drži za prvu uzvraćenu i prvu neuzvraćenu ljubav.

Verujete li u vanzemaljski život?

DaDole
16-03-2018, 13:19
Ne,al ne bih ruku u vatru :nene:

Mogu li muškarac i žena biti prijatelji i samo prijatelji?

bakterijasmarsa
16-03-2018, 13:28
mogu, ali ne bih ruku u vatru

mogu :dada:


Koliko su opasne ‚‚simpatije" na poslu

DaDole
16-03-2018, 13:32
pametan čovjek neće nikad:nene: tamo gdje hljeb jede:nene:
a da su opasne,jesu..da se mogu izbjeći mogu,da mogu biti i benigne,može ponekad možda

Šta vas najviše privlači(dozvoljena samo 1 riječ) kod osobe suprotnog pola?

bakterijasmarsa
16-03-2018, 14:17
samo jedna reč?
:hm:

Ženstvenost


ima li kolaega ili koleginica koje bi poslali na severni pol i zašto?

DaDole
19-03-2018, 08:45
:hm:
nema,barem ne u najbližem okruženju..ima jedan kolega u Saraj'vu,srećom viđamo se vrlo rijetko,al njega bih:dada:
Zato što je jedina šansa da bude iole normalan,da se vrati tamo gdje je bio 9 mjeseci,pa da ga nanove naprave,al ni to ne bi urodilo plodom:haha:

bakterijasmarsa
19-03-2018, 14:13
?

DaDole
19-03-2018, 14:19
Ah:haha:
ne postavih pitanje

Kako podnosite nervozu i "napade" partnera

bakterijasmarsa
19-03-2018, 14:24
joj, sve teže
nervozu mogu da kontrolišem, mogu da izađem, prošetam, sednem u auto...
a napade partnera, kojih ranije nije bilo (u toj meri) sve teže, obično je zbog nervoze vezane za nešto treće pa se onda nadoveže, pokušavam da iskuliram i odem na forum.

Koje jelo bi poželeli kao poslednje?

DaDole
19-03-2018, 14:41
:pada: ma,kako da odgovorim na ovako teško pitanje
mijenjaj :palac:

bakterijasmarsa
19-03-2018, 14:44
koje jelo ne bi nikad poželela?

DaDole
19-03-2018, 15:02
:hm:

rižoto sa morskim plodovima


Koje jelo ti definitivno najviže podiže raspoloženje?

bakterijasmarsa
20-03-2018, 00:23
Ono koje se sprema van kuće uz muziku druženje i piće

šta radiš kad dobiješ poklon koji baš ne želiš, stvarno ti je odbratan?

DaDole
20-03-2018, 09:29
Kažem toj osobi da mi slijedeći put ne kupuje tako nešto(a to se može ,jer inače nema smisla..poklon ti kupuje neko tvoj,a njemu/njoj se mora reći istina) i onda to uglavnom poklonim nekom svom za kog znam da će mu /joj se dopasti:dada:

Smatrate li da se partneru često moraju govoriti tzv.bijele laži?

bakterijasmarsa
20-03-2018, 10:01
Ne, ne volim nikakve laži, radije prećutim i volim da mi se prećuti nego da mi se slaže, makar to bio burek mesto sirnice.

Letovanje u apartmanu s društvom na bazi lovačkog obroka ili pun pansion u nekom hotelu bez većeg društva?

DaDole
20-03-2018, 10:14
Uvijek sa društvom:dada: oni su meni pun pansion:jasenka:

Idealno ljetovanje..broj osoba,destinacija i zašto?

bakterijasmarsa
20-03-2018, 10:26
ovako:
Tri para, Grčka, Sitonija,
toplo, nema terorizma, nema nacionalizna i zategnutih situacija, možeš svirati na plaži, ložiti vatu, peći roštilj, pevati, piti, loptati se, kartati se (zato tri para, za preferans)...imam još argumenata

Prespavate li doručak na letovanju?

DaDole
26-03-2018, 08:04
Ne,ja sam ranoranilac i volim da zaplivam čim svane:sun:

Ljetovanje samo sa bračnim partnerom:palac: da ili ne i zašto

salel
26-03-2018, 10:10
:hm: svojim ili tuđim
Brak je najbolja veza M-ca i Ž-e. I zato podržavam vezu oženjenog M-ca i udate Ž-e.
Da li je vaše mišljenje drugačije ?

bakterijasmarsa
26-03-2018, 21:52
vrlo mi je drago što nisam usamljen s gore pomenutim shvatanjem.

šta pomislite kad na plaži ugledate gej par?

DaDole
27-03-2018, 07:13
Nikad nih nisam ugledala :lola:
a ne bih ni voljela:nene:
a mislim,dakle jako mi se gadi..nek radU šta 'oće al u privatnosti,ne javno :fiksakosom:

Zašto su ženski gej parovi manje gadljivi od muških:hm:

salel
27-03-2018, 17:25
Nesu gadljiviji jer da jesu nebi se gejovali :ljut:

Zašto je ženski par ok muškima, da li zbog 3-ojke ili zbog trice( i kučine ) :kuckuc:

bakterijasmarsa
04-04-2018, 23:23
nije mi ni to OK mada se malo manje sablaznim kad vidim dve žene kako se ljube nego dva muškarca
verovatno zbog trica i (kučina)

koliko je jak gej lobi?

DaDole
05-04-2018, 07:40
dosta jak:dada:( samo,sjajno djeluju iz sjene:haha:pa se i ne vidi najbolje)

koja poznata ličnost,živa ili ne,zaslužuje vaše divljenje i zašto?

bakterijasmarsa
05-04-2018, 10:42
Patrijarh Pavle

Njemu se divim do inbecilnosti
jedina osoba koja je šetala sa oreolom oko glave

Kome se Vi divite?

salel
05-04-2018, 20:08
Pravim urmašicama, koje su to postale i ostale i otišle bez pozdrava i da se bar nekad jave !

Kako su to mogle da učine ?

bakterijasmarsa
05-04-2018, 21:37
puno toga meni nije jasno, al što kaže musavi brat, ne moram ja baš sve da znam.
stoga, vreme nosi baš kao i poplava, ostane posle žal, više za onim što nisi nego što jesi.
a gde su tu Urmašice, ne znam, mislim da će se vraćati, al nikad više neće biti isto.

koliko Vas gnječi nostalgija?

DaDole
08-04-2018, 15:55
Sad već sasvim malo,skoro da je i nema:dada:
Ne dam joj:lakat:

Da li je neostvarena ljubav besmrtna?

salel
08-04-2018, 18:35
večno pitanje !
iziskuje podpitanje, koliko neostvarena ? Jer, ima neostvarenih i neostvarenih, čitava lepeza.
od ružno do divno neostvarenih, za svakog ima po nešto, pa šta ko izabere ili šta mu se zalomi ili za šta se izbori ...

da li divna ali "neostvarena" ima perspektivu bar u "paralelnom svemiru" ?

bakterijasmarsa
08-04-2018, 23:55
U ovom slučaju vreme ne može da zaleči te rane
i kad umrem kosti će mirisati po njoj,
toliko se uvuče i ne izlazi nikada.
Tako da Mrave u paklenom svemiru ona je zagarantovana.

Ima li pomoći?

DaDole
10-04-2018, 07:42
U ovom slučaju vreme ne može da zaleči te rane
i kad umrem kosti će mirisati po njoj,
toliko se uvuče i ne izlazi nikada.
Tako da Mrave u paklenom svemiru ona je zagarantovana.

Ima li pomoći?

Zašto uopšte treba tražiti pomoć?
Sa tim treba da se živi i s ponosom nosi u sjećanju,sretan što se tako nešto dogodilo.

Da li se više kajete zbog nečeg što se dogodilo ili zbog onog što nije bilo?

bakterijasmarsa
10-04-2018, 23:51
Nešto se ne kajem ni zbog jednog ni zbog drugog, ali kad bih mogao ponovo, više toga bi uradio nego ne uradio
ko zna zašto je to dobro

Šta bi sad uradili drugačije da možete vratiti vreme?

salel
11-04-2018, 13:54
Da mogu da vratim vreme !!!

1.Zapamtio bi tu opciju
2.Vratio bi se u neko vreme koje mi je najviše odgovaralo
3.Pustio bi da protekne neko vreme pa bi zahvaljujući 1. opet otišao na 2. i naravno na 3. Pa sve tako u krug (kao u CERN-u).

Da ovo može (1. 2. i 3.) da li bi ljudi uopšte postavljali neka pitanja ?

bakterijasmarsa
11-04-2018, 22:49
uvek je bilo i biće:

Šta bi bilo kad bi bilo
Ljubopitljivost je ubilo mačku.

Hoće li čovečanstvo stradati zbog budale(a)

DaDole
12-04-2018, 07:31
Vjekovima strada zbog navedenih,zašto bi sad bilo drugačije,stvar je samo u izdržljivosti materijala od kog je satkan :drnd:

Da li smatrate da bi se trebao vratiti neki socijalizam,u nekom obliku koji bi poboljšao kvalitet ljudskog i interaktivnog,recimo?

bakterijasmarsa
12-04-2018, 21:43
naravno,
diktatura proleterijata na demokratski način, ma šta to značilo.

postoji li neko naprednije društveno uređenje a da nije utopija ili kako ga neko zove komunizam

DaDole
13-04-2018, 07:31
Kombinacija ustavne monarhije i diktature:haha:

Koju biste zemlju odabrali kao mjesto gdje biste voljeli da živite i zašto?

bakterijasmarsa
13-04-2018, 22:46
Neku gde je klima prijatna, gde se politika ne čuje, i gde se može opušteno živeti od svog rada.
da znam koja je to već bi otišao.

šta je preudno kad donosite kapitalne odluke, ko odlučuje, srce ili razum?

DaDole
16-04-2018, 07:41
Ne znam šta podrazumijevaš pod "kapitalne"..ako su u pitanju odluke vezane za posao,nekretnine ,pokretnine:haha: onda isključivo razum
ako postoji pitanje međuljudskih odnosa..opet razum
ali ako su intimne ..pustim srce:dada:
Po njemu sam živa,pa nek budem i nepametna:haha:

Isto pitanje:palac:

bakterijasmarsa
16-04-2018, 20:48
pustim srce da oluči,
češće nego što je to pametno
do sada sam imao sreće

verujete li u sudbinu, i šta je sudbina u načelu?

DaDole
17-04-2018, 08:35
istok i zapad se ne slažu oko definicije,,je l nešto od čeg se ne može pobjeći il ipak materijal k'o krojački..nekako sam više za sudbinu -karmu kad je poimanje sudbine u pitanju
a često se vatam makaza i krojim:dada: kol'ko mi ona dozvoli:haha:


Sam0 jednom se ljubi? Floskula,istina,glupost,naiva ili tek utopija vrste utjehaa

bakterijasmarsa
17-04-2018, 21:34
kažu tri puta
prvi put je ona madalačka zaljubljenost. šašava i lepa
drugi put je ono koja te izuje i nakautira
a treći put, ako imaš strće, ona uz koju ostariš

Kojoj bi se vratili?

DaDole
19-04-2018, 08:09
:hm:
Sa ovom pameću i iskustvom..definitivno drugoj:dada:

Koliko volite ludilo u sebi?

Padalica
19-04-2018, 21:13
Samo kad me vodi u pozitivno ludilo
Da li biste mirno spavali kada biste delili krevet s totalnim strancem u nepoznatoj zemlji ako okolnosti to nalažu ?

bakterijasmarsa
19-04-2018, 23:44
spavao bih
kad bih morao
mirno ? ne

kad prođete pored nekog (suprotnog pola) da li ga diskretno omirišite, ukoliko on/ona ne miriše indiskretno

Padalica
30-04-2018, 13:50
nou...mislim, ne njuskam :lol:ali ako diskretno mirise ,a ja diskretno pridjem blize, a diskretno je dobar miris...onda ima trri bambija u startu :jasenka:

koliko cesto ugrizete sebe za jezik da ne biste lanuli nesto ?

bakterijasmarsa
30-04-2018, 22:17
sve manje,
u ofisu smo na j.... ti ma.., i provaljujemo se i odvoljujemo i masno i debelo i ne naljutimo se, svako dobije što mu sleduje.
Ugrizem se samo kad je politika u pitanju,

što je politika predominantna u životu, što je ima i tmo gde ne treba da je ima

DaDole
03-05-2018, 07:18
prosto je..tamo gdje vlada tuga od ekonomije i bijeda od društvenog standarda,tamo gdje se djeca liječe sms porukama,a rijalitiji pršte sa svih strana..da ne nabrajam dalje i kvarim divno majsko jutro..
..tamo,eto, živi politikanstvo kao sveobuhvatna i sveprisutna tema,valjda jedina u kojoj svako misli da može nešto reći i da nešto zna,da se nešto pita kao jedinka u haosu neimaštine i nebudućeg

Šta radite u situaciji kad se na nekoj fešti,veseloj,sa gitarom pojavi neki smor koji inicira neke stranačke gluposti?

Nežnicah
03-05-2018, 20:05
ja bih mu Čarmantno kazala, da ga ne bih uvredila, da te teme ostavimo za neku drugu priliku, a da se sad opusti i odmori mozak od politike :g:

Mislite li da smo godinama postali sve bolesniji narod? Lično užasnuta sam onim što vidim svaki dan recimo samo na ovoj autobuskoj stanici gde gledam narod kroz staklo po ceo dan.. Mislim da nikad nije bilo ovako...

DaDole
07-06-2018, 13:47
definitivno:dada:
Izgubilo se sve vrijedno,empatija,korektnost,poštovanje,obrazac ponašanja,sistem vrednovanja,izgubilo se ljudstvo,nestala je rijeeč..ljudsKa..

Kako sebe zaštititi u takvom vremenu?

salel
10-06-2018, 20:25
Pronaći svoj put ali to mora biti neki novi puteljak kojim niko nije kročio jer ići utabanim stazama nikuda ne vodi. :pardon:

Da li moramo dotaći dno da bi se od njega odgurnuli i konačno isplivali ?

DaDole
22-08-2018, 14:23
:dada:
bez dna nema leta:nene:
ne kažu džaba i pad je let:haha:

Koliko ste spremni ići u avanturu,onu kad idete srcem:palac: Kako odredite kad je kraj:hm:

salel
22-08-2018, 17:16
u pravu avanturu, do kraja univerzuma i dalje jer kažu da se isti širi ogromnom brzinom
a kako je taj isti i u našim glavama ja tu tražim sva ta putovanja
kraj jednom lepom tumaranju po bespućima sreće je odredila ona jer je bila neiskusna i plašljiva i štati ja znam šta sve. nije mi pružena šansa ni da saznam.

da li pružate poštenu šansu nekom ko vam pošteno priđe ?

QueenOfClubs
22-08-2018, 17:29
Ako je udvaranje, ne. Pa na šta bi to ličilo :lol:
U svemu ostalom, da

Da li ste češće zadovoljni ili nezadovoljni?

salel
22-08-2018, 18:04
zadovoljan, jer je udvaranje u moje vreme na nešto ličilo, sad je sve otišlo u Honduras

da li ste češće za da ili za ne

DaDole
19-10-2018, 09:15
zavisi:dada:

možete li dobro da razlikujete virtuelno od stvarnog bića

bakterijasmarsa
19-10-2018, 22:00
da. nije mi problem, sve lepo je virtuelno

da li ste sebi priznali da ste zavisnik od neta?

DaDole
22-10-2018, 08:46
da. nije mi problem, sve lepo je virtuelno

da li ste sebi priznali da ste zavisnik od neta?

da,nije mi to problem:nene:
budući da znam da se bez svega može,ako se hoće:dada: a ja neću:lakat:

tema:

šta vas čini srećnim i opuštenim u jesenje dane kad sunca nestaje..

bakterijasmarsa
22-10-2018, 21:53
malo toga.
Porodica, kad smo zdravi i raspoloženi
Ekipa s posla petkom popodne
i forum

da li ste ikada bili idelista

DaDole
23-10-2018, 08:30
:hm: jesam,a ko nije u neke mlade godine..i sad osjetim ponekad tu istu željenu iskru,pa je pustim da blinka,bar malo:dada:
Zdrava je i ne da duhu da klone

Kako se borite protiv rutine?

Ciciban
13-10-2019, 22:52
Ne stizem da joj se oduprem. Ne borim se.

I cutanje je odgovor?

DaDole
14-10-2019, 08:23
da,nažalost


Koliko imate vremena za drage ljude? (ne računaju se ljudi na poslu,porodica..)

bakterijasmarsa
21-10-2019, 17:57
vreme je relativno moj Ajnštajne
reče jedan Sremac svom zetu Albertu.

Sve u svemu, nađem malo vremena,
petkom posle radnog vremena nismo kolege već dragi prijatelji
jedan vikend mesečno, ili možda malo ređe napravimo druženje 3-4 porodice, sad već bez dece, jer su nam deca na fakultetima, pa se malo družimo uz roštilj, kotlić ili picu, kako kad. Mada je to možda i malo. Relativna stvar.

Nostalgija za Jugom?

DaDole
23-10-2019, 09:47
pa:hm: drmne me ta nostalgija..sve češće i kad razmišljam šta mi konkretno toliko nedostaje..
nedostaju mi ona usporena vremena koja su imala mirise i boje,u kojima su ljudi imali vremena za ljude..

isto pitanje:palac:

bakterijasmarsa
23-10-2019, 21:35
Postoji jedna anegdota, vezana za period posle rata i revolucije. Naime posle maratonskih zborova radnih ljudi u kojima je glavnu reč imao politički komesar ili drug iz komiteta, u našoj bolnici, na kraju zbora, istaknuti drug postavi pitanje: " Imali nekoga kome je bilo bolje pre rata?" i naravo, što iz praktičnih razloga predostožnosti, što iz činjenice da je mnogima posle rata bilo bolje, niko se nije javio... Sem, sprmačice Julče, pripadnice mađarske etničke zajednice koja je ponosno držala ruku podignutu visoko.
Na pitanje političkog komesara da objasni pravi razlog zašto joj je bilo bolje pre rata, a ona lepo kaže:
Pre rata Julča je bila mlada i Julča se Hebala, a sad je došlo drugo vreme...
i naravno sastanak je bio gotov u tom trenu.

Tako i ja, bilo mi je bolje. Bio sam opušteniji, bezbrižniji, pokretljiviji. Znali smo da se uveče dogovorimo, a sutra posle jutarnje kafe krenemo na more, ili za Beč, ili Budimpeštu, ili Temišvar...
Nismo znali ko nam je politički vrh na bilo kom nivou, nije nam bilo važno. Važno nam je bilo kad i gde će biti dobar koncert, Premijera nekog dugo najavljivanog filma...

Šta Vas čini srećnim

DaDole
24-10-2019, 09:26
Sitnice:dada: uvijek su me radovale male stvari..
Al uopšteno,srećnom me čine ljudi sa kojima dijelim trenutke,malene i spontane,vesela druženja i tišine moje rijeke..sunčana jutra i lijene jutarnje kafe..srećnom me čini svaki sekund u moru i na obali,svaki tren koji mi podari majka priroda i zlatno lišće i dosadna kiša..
srećnom me ,ipak,najviše čini onaj blesavi osmijeh žene kad voli..

Možete li biti,ničim izazvani i potaknuti/ni čovjekom ni prirodom,sami od sebe čisto onako srećni?

bakterijasmarsa
24-10-2019, 22:20
Gledajući iz tog ugla, srećam sam kad posle nekog teškog rada se osvrnem i vidim da nije bilo zalud.
To mi ispunjava grudi nekom toplinom i uzdiže me.
Može.

žalite li više za onim što ste uradili ili pak za onim što niste imali hrabrosti da uradite?

Ciciban
24-10-2019, 23:12
Za onim sto nisam imala hrabrosti, meni je uvek to bilo logicnije.


Postavite li nekad previsoke ciljeve sebi ili se vodite prosekom?

DaDole
25-10-2019, 12:19
Nisam ljubitelj prosjeka ni prosječnosti..postavim visoke,ali prilično realne ciljeve,nikad previsoke jer ne volim da se razočaram

Šta je za vas najvažnije u životu(jedna riječ samo)

Ciciban
25-10-2019, 19:08
Deca

Jabuka ili kruska?

bakterijasmarsa
25-10-2019, 23:25
kruškovača

kajsija ili dunja

Ciciban
25-10-2019, 23:35
kajsija

Bozic ili Uskrs

bakterijasmarsa
25-10-2019, 23:45
Božić je svečaniji, ali mi uskrs ima ukus proleća pa mi više prija

sunčanje ili ležanje u senci

DaDole
28-10-2019, 10:17
kombinacija:dada:

a sad pošto ovo nije tema Ili Ili..vratimo se na Igru istine (znači pitanja malo ozbiljnija kruške moje:haha: i dunje:bisa: )

Zamislite jednu osobu prema kojoj imate određene tople emocije,recimo neostvarene ili neodsanjane..
E,pitanje glasi: gdje biste proveli 3 dana sa tom osobom?

bakterijasmarsa
28-10-2019, 11:42
U autobusu ako treba, bilo gde, nebitno je. Dobar provod i emocije uopšte ne zavise od mesta.

Mislite li vi isto?

DaDole
28-10-2019, 13:57
Načelno se slažem:dada:
al,kad bih mogla da biram..odabrala bih jednu šumsku kolibu
https://i.pinimg.com/originals/fb/db/c0/fbdbc003d70a65d712213bbc2c33eeb1.jpg


sviđa li vam se moj izbor:g:

bakterijasmarsa
28-10-2019, 14:18
sviđa mi se, ako se ne varam iza se providi plaža, što može da implicira da je u pitanju neka koliba pored ravničarske reke, npr. Tise.

kad Vam je najpotrebniji odmor?

DaDole
28-10-2019, 14:57
Tisa:dada:

kad se mentalno iscrpim i kad dođe ona ružna jesen sa golim drvećem:(

Kako najradije provodite vrijeme u sumrak?

bakterijasmarsa
30-10-2019, 22:08
Uh, sad je tako, imam utisak da čim zinem nastaju nesporazumi. Zato volim ćutati, i raditi nešto neobavezno, a opet jako korisno.

Kako skraćivate dosadan jesenji dan?

Ciciban
30-10-2019, 22:21
Obicno radom, prebrzo prodje.

Sta radite kad vam je svega preko glave? Kad 5 komsinica dodje da im skratis zavese, da im prostepas pantalone, kad svako trazi nesto od tebe i kad shvatis da godinama od nikog nista ne trazis i sve moras i mozes sam. Pa te uhvati neka tuga... Jbte... Dodje li vam tako ponekad da pobegnete od svega?

salel
31-10-2019, 19:50
Obicno radom, prebrzo prodje.

Sta radite kad vam je svega preko glave? Kad 5 komsinica dodje da im skratis zavese, da im prostepas pantalone, kad svako trazi nesto od tebe i kad shvatis da godinama od nikog nista ne trazis i sve moras i mozes sam. Pa te uhvati neka tuga... Jbte... Dodje li vam tako ponekad da pobegnete od svega?

Kad mi tako dođe 5 komšinica ali 1 po 1 ja im skratim suknje a proštepam "zavese" da ne ispadne da neću i da kažu da sam loš komšija. Tada mi dođe da pobegnem od svega.U al lažem jbte.
A dođe mi svakodnevno da pobegnem sa nekim, negde gde je sve drugačije nego "ovde". Ali da svakodnevno mogu i ovde da budem koliko želim i koliko sam nekome potreban.
Da li žene žele sve i to od samo jednog muškarca ili ima i pametnijih koje to znaju da rasporede ?

Ciciban
31-10-2019, 20:46
Kad mi tako dođe 5 komšinica ali 1 po 1 ja im skratim suknje a proštepam "zavese" da ne ispadne da neću i da kažu da sam loš komšija. Tada mi dođe da pobegnem od svega.U al lažem jbte.
A dođe mi svakodnevno da pobegnem sa nekim, negde gde je sve drugačije nego "ovde". Ali da svakodnevno mogu i ovde da budem koliko želim i koliko sam nekome potreban.
Da li žene žele sve i to od samo jednog muškarca ili ima i pametnijih koje to znaju da rasporede ?

Bold isto, u prvom delu si neozbiljan.

Tema : Ne zanosim se, samo me nekad ponese, ugrizem se za usne, sta od koga mozes dobiti? Necu da budem duzna.

Kad bi mogli da vratite zadnjih 10 god dali bi bas sve drugacije?

DaDole
01-11-2019, 09:43
ne..samo par stvari bih promijenila,al eto možda bih i o tome razmislila
isto pitanje:palac:

salel
01-11-2019, 11:54
Bold isto, u prvom delu si neozbiljan.

Tema : Ne zanosim se, samo me nekad ponese, ugrizem se za usne, sta od koga mozes dobiti? Necu da budem duzna.

Kad bi mogli da vratite zadnjih 10 god dali bi bas sve drugacije?

Od nekoga se može dobiti sve samo jedno ne. Ko želi i to rizikuje sve ostalo i uvek gubi.

tema : zašto samo 10, bar 20; nešto bih menjao ali ne mnogo.

Eto neka ostane isto pitanje ( nije nimalo loše )

Ciciban
01-11-2019, 13:55
Samo jednu stvar bi promenila, ali bi ona povukla buru promena sama po sebi.

Nadal ili Federer?

bakterijasmarsa
01-11-2019, 23:30
Federer, gospodin u svakom smislu.

šta bih menjao od pre 10 godina
-došao bih ranije na ovaj forum...
šta bih menjao pre 20 godina?
-neka to bude sledeće pitanje

Ciciban
26-12-2019, 19:20
Ne znam. Mozda bih prihvatila posao koji sam odbila.

Proza ili poezija

bakterijasmarsa
26-12-2019, 22:20
Proza

Šta Vam više znači, šta Vas više ispunjava, kad ste više euforični za Božić ili Novu godinu

DaDole
30-12-2019, 10:05
za Novu:hm: još uvijek nekako simbolično volim onaj tren kad se kazaljke poklope i kad kao čekam..Mislim,čekala il ne čekala ponoć,ona će i bez mene doći:haha:

Pitanje:
Šta je to što želite da zauvijek ostane u ovoj godini na izmaku..po principu: Ne ponovilo se

Nežnicah
30-12-2019, 11:28
Januar pod ledom s pocetka ove godine :dada:
Koliko se plasite starenja kao procesa, pokusavate li ga usporiti ili ga prihvatate normalno?

bakterijasmarsa
06-03-2020, 08:09
Mislim da još nisam svestan starenja, bar nr u toj meri da počinjem da se plašim ili da nešto činim da usporim proces.

kako se osećate kad se najavi proleće

DaDole
06-03-2020, 11:48
Probuđeno,vedro i kao na nekom početku

Šta je to što vam može da izazove nemir ?

salel
09-03-2020, 14:36
genska žuza :rile:

šta još sem nje

bakterijasmarsa
09-03-2020, 23:32
Duboki naklon, bez obzira s koje strane gledaš

koju temu vezujete za nadolazeće proleće

DaDole
11-03-2020, 10:10
budjenje

a vi?

Nežnicah
11-03-2020, 11:00
Vise boravka napolju, cesci odlasci u prirodu

Nosite li masku ovih dana zbog korone i mislite.li da zaista moze pomoci da se ne zarazite?

bakterijasmarsa
11-03-2020, 22:47
Ne, ne verujem u maske, ali ako bude bilo potrebno da se ne izdvajem iz okoline, nosiću je. Ili će to imati psihološki momenat za narodne mase.

Mislite li da je korona izvikana kao da je gora od kuge, ili su je samo izvikali iz finansijskih raloga?

DaDole
12-03-2020, 09:19
Nije izvikana budući da postoji i uzima maha, a sve je u ovom surovom svijetu iz finansijskih razloga,iz raznoraznih kuhinja zavjere

Kako se osjećate kao pojedinac u svjetlu ove priče o virusu?

Nežnicah
12-03-2020, 12:02
Zbunjeno, ne znam kome da verujem. Svet je u panici, ovi naši šalabajzeri se sprdaju, šalju žene u šoping u Milano na sniženja, sad odjednom zabranjuju javna okupljanja, zatvaraju se bioskopi, pozorišta, škole ne - interesantno. Ne znam šta da mislim. Sedeću kući i što manje ću se mešati sa ljudima dok ne vidim šta se dešava.

Da li ste skloni pravljenju zaliha hrane, pod ovakvim pritiskom?

DaDole
12-03-2020, 12:28
Nisam sklona panici, ali baš razmišljam u slučaju da stave bilo kog u zgradi u izolaciju,da li će se moći izaći do trgovine :hm:
Mislim da ću malo pojačati zalihe:dada:
Prosto je utvrđeno da mi olako sve shvatamo vrste: nema mjesta panici,a u Italiji tenkovi na ulicama:haha:

Radujete li se skorom dolasku proljeća?

Ciciban
12-03-2020, 13:53
Ne znam, trenutno mi je svejedno, mozda sutra , ali ipak vise da nego ne.

Dali se i vi ko ja nervirate kad ne uspete na dnevnom nivou obaviti sve sto ste zacrtali predhodnog dana?

DaDole
12-03-2020, 14:03
Nekad sam se nervirala, ali više :nene:

Možete li "raditi na sebi" svakodnevno ili samo kad ste dobre volje?

Nežnicah
12-03-2020, 14:05
Ne vise, nekad da. Nista nije vredno mog zdravlja i zivaca. Ne planiram, ne zacrtavam, ne pravim sebi tenziju. Nema potrebe praviti sebi pakao.


Zbog cega uopste ljudi sebi prave taj pritisak? Jel zaista misle da ce se sve raspasti ako ne postignu zacrtano?

DaDole
12-03-2020, 14:14
I ja se to često pitam,mislim da je to pojava kod onih koji imaju prevelik stepen odgovornosti prema sebi ili nekom/nečem..naučen,ili stečen..
Mislite li isto ili?

Ciciban
12-03-2020, 15:46
Abe zene , ako ne odradim to danas sutra ce biti to i ono za sutra i tako mi se dize i kosa na glavi i pritisak.

Mogu li da spamujem malo ?

https://www.youtube.com/watch?v=-c4cSR403Ec

Ustvari necu da spamujem , stra me. Sta vam treba da bi bili srecni ?