PDA

Pogledaj Punu Verziju : "Ubili Miloševića, sad hoće i Šešelja"



Man
26-09-2010, 16:45
Pravni savetnik predsednika Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja, Boris Aleksić izjavio je danas da je zdravlje lidera radikala ozbiljno ugroženo, kao i da njegov zdravstveni tretman u Haškom tribunalu ne zadovoljava osnovna medicinska načela.
http://www.vesti-online.com/data/images/2010-01-14/25329_seselj-u-sudnici_f.jpg?ver=1285502447
Životno ugrožen: Vojislav Šešelj



Aleksić je na konferenciji za novinare rekao da Šešelj ima probleme sa "aritmijama, tahikardijama, povišenim krvnim pritiskom, ali i tretmanom zatvorskih lekara, koji ne zadovoljava osnovna načela medicinske etike i prakse".



Komitet za odbranu Šešelja dobio je analizu uglednih stručnjaka Ruske akademije nauke pod nazivom "Zaustaviti ubijanje Vojislava Šešelja - specijalna operacija Haškog tribunala za ubistvo Šešelja ulazi u završnu fazu", rekao je Aleksić.

Lekar u pritvorskoj jedinici Tribunala i dalje je dr Paulus Falke, koji je imao ulogu u ubistvu Slobodana Miloševića, navedeno je u analizi, čiji je potpisnik prof. dr Aleksandar Mezjajev, istakao je Aleksić. (http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/83464/Seselj-bolestan-Hag-ceka-da-umre)
Falke je, kako je navedeno, sa načelnikom zatvora Mak Fadenom manipulisao sa analizama krvi Miloševića i nekoliko meseci krio informacije o rezultatima a odgovoran je za falsfikovanje drugih informacija, uključujući i vođenje dva kartona o izdavanju lekova.



Nezavisna medicinska ekspertiza može pokazati da su problemi sa srcem izazvani veštački, a svako nametanje rezultata treba tretirati kao pokušaj skrivanja veštačkih uzroka pogoršanja srčane funkcije, naveo je u izveštaju Mezjajev i dodao da je neophodno mobilisati sve resurse da bi se sprečilo ubistvo, koje se sprema, preneo je Aleksić.

Neverovatno je da Tribunal, odnosno sekretarijat tog suda odbija da izvrši medicinsku ekspertizu, koju je je Pretresno veće, kojim predsedava sudija Žan - Klod Antoneti, naložilo još još u julu, rekao je Aleksić.

Komitet za odbranu Šešelja podneo je zahtev nadležnim organima za smenu načelnika VMA general-majora Miodraga Jevtića jer, odbio da odobri kardiologu dr Zdravku M. Mijailoviću da pruži pomoć Šešelju, rekao je Aleksić.

Puls Šešelja u mirovanju je između 140 i 150 otkucaja u minutu što je faktor rizika za tromboembolijske komplikacije, naprasne srčane smrti i dalje pogoršanje funkcionalnog stanja srca, navedeno je u analizi Specijalne bolnice za srce i krvne sudove "Ostrog".

U toj analizi zatraženo je angažovanje nezavisnog tima stručnjaka radi radikalnog lečanja i sprečavanja komplikacija sa potencijalno fatalnim ishodom.
Iz SRS su najavili da će dokumenta o zdravstvenom stanju predati ambasadoru Rusije u Beogradu Aleksandru Konuzinu 28. septembra, radi zahteva u Savetu bezbednosti UN da se pokrenu pitanja zdravlja Šešelja, ali i gašenja Tribunala.

QueenOfClubs
26-09-2010, 17:03
То им је свакако најлакше.
Може Тим који помаже одбрану др Шешеља да дуби на трепавицама, урадиће како су замислили.
Сведок сам бесмислених поднесака, тоне оптужујућег материјала који немају никаквог смисла.
Рецимо, постоји кутија писама војника својим девојкама са хот чатом. :neutral:
Вероватно су то неке шифре, само ми не видимо.
Постоји гомила поднесака на које је одговорено само: прекорачен дозвољен број речи.
А број речи се кретао у распону од 300 до 30.000 у зависности ко их подноси.

Последњи поступал за непоштовање суда који се води пред овим трибуналом је благо речено, чудан...
Постоје људи који су одбили да буду сведоци тужилаштва и који су овде у судовима дали такве изјаве.
У свакој стоји име, презиме, изјава као и печат суда у којем је изјава дата.
Српска радикална странка поседује и њихове оверене изјаве да пристају да њихове изјаве буду објављене.
Сада се Шешељу суди за обелодањивање имена заштићених сведока.
Сведока који то уопште нису, и који су навели да никако не желе да буду заштићени.
Нисам правник, још мање се разумем у англосаксонско право.
Колико сам имала додира са тим, видела сам да се свако може осудити за све и свашта позивајући се на одлуку тамо неког судије из 1856. године.
Бар је Шешељ добијао такве одлуке као поткрепљујући материјал за којешта. :neutral:

kojica
26-09-2010, 17:05
Pa dobro.. dešava se da najvećeg kriminalca na kraju optuže samo za utaju poreza..

možda i šeki odleži na kraju balade za neku nebulozu...:raz_088:

Man
26-09-2010, 17:09
Meni nije jasno zašto Draškovića niko ne proziva, on ima mnogo više putera na glavi...
Šekija ne možeš nikako staviti u grupu kriminalaca, to što se ja lično ne slažem sa njegovom politikom ne umanjuje njegov doprinos u nekim stvarima.
Činjenica jeste da je optužen na zahtev žutih a sam im se poturio jer zna da nemaju šta da dokažu.

G
26-09-2010, 17:11
Pa dobro.. dešava se da najvećeg kriminalca na kraju optuže samo za utaju poreza..

možda i šeki odleži na kraju balade za neku nebulozu...:raz_088:

Jel ti porediš jednog političara i lidera jedne stranke inače Doktora Prava sa najvećim kriminalcem i "verbalni delikt" podvodiš pod težak oblik kriminala?

QueenOfClubs
26-09-2010, 17:13
Pa dobro.. dešava se da najvećeg kriminalca na kraju optuže samo za utaju poreza..

možda i šeki odleži na kraju balade za neku nebulozu...:raz_088:
Не разумем шта си тачно хтела да кажеш.

kojica
26-09-2010, 17:16
Al kako ono Karađoz iz Proklete avlije kaže...
Baš sad nešto apse nevine, a krivce otpuštaju iz zatvora..

Svi su bre krivi.

E sad.. ako sam vas povredila svojim stavom

Žalite se upravi vodovoda. :lol:

G
26-09-2010, 17:27
Na kraju sramota je da je bivši Predsednik SRJ I Republike Srbije skončao u ćeliji usled u najmanju ruku neadekvatne lekarske nege, što i moja ćera može na sudu dokazati. Bar da je bio u zatvorskoj bolnici u momentu smrti. Napominjem da su sve ćelije u zatvorskoj jedinici Ad Hok Tribunala u Den Haagu 24/7 pokrivene video nadzorom. Može neko da se slaže ili ne slaže sa njegovom politikom ali on je bio Predsednik Srbije i SRJ i izručen je na Vidovdan od strane vlasti DOS-a koja se zaklinjala u legalitet i legitimitet. Nakon tog krivičnog dela koje je vrh DS-a izvršio uz pomoć nekih bezbednosnih struktura tadašnjeg MUP-a Srbije i za koje će neki kad tad odgovarati. DOS se i raspao radi ovog protivzakonitog akta i krivičnog dela otmice...Inače interer odlaska helikoptera sa Banjice u kome je bio Pokojni Predsednik je u najmanju ruku sramotan jer je odveden u jednu susednu zemlju gde je smešten na avion. Čime je poniženje na taj sveti dan naneto Srpskoj naciji kompletirano. Napominjem da Slobodan Milošević nije bio pravosnažno osuđen u momentu smrti pa je samim tim i skončao kao nevin. Zašto mu nisu ukazane počasti prilikom sahrane koje su za bivšeg Predsednika SRJ i R.Srbije zakonom propisane? I za to će neko krivično odgovarati jer niko nije iznad zakona !

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BD_% D0%9C%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1 %9B#.D0.A1.D0.B0.D1.85.D1.80.D0.B0.D0.BD.D0.B0

Privatizacija je završena. Država prošla kako je prošla. DOS u mutiranom obliku preživljava svoje poslednje mesece a rezultat obećanja? EU 2024 ... Jebite se Žuti !

QueenOfClubs
26-09-2010, 17:32
Al kako ono Karađoz iz Proklete avlije kaže...
Baš sad nešto apse nevine, a krivce otpuštaju iz zatvora..

Svi su bre krivi.

E sad.. ako sam vas povredila svojim stavom

Žalite se upravi vodovoda. :lol:
Ниси ме уопште повредила.
Баш си лепо рекла.
Све.

Man
26-09-2010, 17:35
Nije ništa neuobičajeno hapšenje nevinih, postulat nevinosti kaže da je svako nevin dok se ne dokaže da je kriv.
Naravno, i ljudski je grešiti :) dešava se da se uhapse i nevini, zaboravih koliko je nevinih čak i pogubljeno u Americi... a da je naknadno dokazano da su nevini.
Što opet nema veze sa ovom temom, jedino da je Milošević zvanično nevin i bez osude, kao i da Šešelju nije omogućeno da se leči.

Man
26-09-2010, 17:38
Jedino ako je verbalni delikt teško krivično delo :P ondak je naebo.

Lilu
26-09-2010, 17:39
Al kako ono Karađoz iz Proklete avlije kaže...
Baš sad nešto apse nevine, a krivce otpuštaju iz zatvora..

Svi su bre krivi.

E sad.. ako sam vas povredila svojim stavom

Žalite se upravi vodovoda. :lol:

eh... kako kaze lecic u tri karte za holivud: prave bre onolike skoletine i domove kulture a zatvori im ovolicni...

svi smo krivi rece neko vece grobar... nek nas pohapse.

QueenOfClubs
26-09-2010, 17:40
Ионако су нас осудили...

G
26-09-2010, 17:41
Nije ništa neuobičajeno hapšenje nevinih, postulat nevinosti kaže da je svako nevin dok se ne dokaže da je kriv.

Problem je što se u Srbiji smatra krivim svako za koga vrh DS kaže da je kriv. U suprotnom bi zakon bio ispoštovan kad je u pitanju sahrana Slobodana Miloševića jer on jeste "umro" neosuđen tj.nevin.

Ni u najgorim i najnedemokratskijim režimima neosuđen čovek ne čami u zatvoru 8 godina. Ne mogu da zamislim šta bi pisali pojedini novinari i mediji da postoji neki građanin koji je 8 godina u našem istražnom zatvoru.Dr šešelj u Hagu ? Ma nema veze... Interesuje me gde su sad branitelji prava i pravde i silne NVO koje egzistiraju u Srbiji. Ni jedna se nije izjašnjavala o Šešeljevom 8-godišnjem tamnovanju u Hagu...

Man
26-09-2010, 17:46
http://www.youtube.com/watch?v=52s9QsjChTk&feature=related

Man
26-09-2010, 17:46
Hvataj! Hapsi! Gazi! Nikog ne stedi! Sve je to ista bagra! Ni travka da ne ostane! Ni kamen na kamenu! Milicijo, ovo nije nas narod! Ovo nije nas narod! Nama ne treba ovakav narod! Mi cemo stvoriti drugi narod! Pravi! Bolji! Lepsi narod! Narod koji ume da slusa, da voli, da postuje vlast! Koji zna ko ga je stvorio i kome treba da zahtvali sto postoji!

G
26-09-2010, 17:47
Napominjem i da je bivši Predsednik Vlade i Predsednik RSK Milan Babić pod vrlo čudnim okolnostima kao svedok optužbe skončao navodnim samoubistvom u zatvorskoj jedinici Haškog suda 05.03.2006.godine.

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9C%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%D0%91%D0%B0%D0%B1% D0%B8%D1%9B

Man
26-09-2010, 17:55
Srbija ne sarađuje sa Međunarodnim sudom u Hagu. Ovo je kao grom iz vedra neba za nejakog Mirka Vladi Srbije saopštio glavni haški tužilac Serž Bramerc. I to u nedelji kada se Srbija ponadala bar nekom malom boljitku i pomaku u približavanju ka EU, a nakon usvajanja evropsko-srpske rezolucije u Njujorku povodom Kosova.

To se dešava i u nedelji u kojoj srpske vlasti hapse i prebacuju u Hag „advokata“ Jelenu Rašić. Ono što želim ovde istaći je naše gledanje i ponašanje i naš odnos prema tome, koji je za svaku osudu!

Pre svega, mislim na ponašanje Advokatske komore Srbije, zatim srpske države i srpskih medija, ako takvih uopšte ima. Šta je u stvari to, da li je to neka auto-cenzura, ili više od toga, da li je to podaništvo i poltronstvo preko svake mere, odsustvo državotvorne svesti, a na štetu sopstvene države i naroda?!

Ne znam, ali želim da upitam u ime svih nas koji ovo čitate. Vratimo se na poslednju i naizgled najmanje značajnu činjenicu sa početka, o hapšenju „advokata“ Jelene Rašić.
Jelena Rašić nije advokat! Jelena Rašić nije ni pravnik! Ali, Jelena Rašić je zaista uhapšena kao takva, i svi to objavljuju!

Jelena Rašić je ekonomista i bila je na kratko pomoćno tehničko lice jednom advokatu koji je takođe nakratko, i neslavno, zastupao mog sadašnjeg branjenika Milana Lukića u Hagu. Ostali advokati i ja u sadašnjem timu odbrane Milana Lukića uzaludno demantujemo da žena nije advokat, da nije pravnik, i da je to njeno sadašnje hapšenje i, baš sada, prebacivanje u Hag i pritvorsku jedinicu, mera pritiska na Žalbeno veće koje treba da odluči o našoj žalbi na nepravosnažnu odluku o doživotnoj robiji za našeg branjenika.

Iako Jelena nije Mladić, a još manje Hadžić, to je dokaz apsolutne saradnje naše države i ispunjavanja naših obaveza, ali uzalud, skoro da su svi gluvi da to čuju ili razumeju, a kamoli objave... I umesto da se, kao što bi to bio red, prvo oglasi Advokatska komora Srbije i kaže da žena nije advokat i da se oštro osudi objavljivanje takvih neistina, koje štete ugledu advokature, a srpski mediji to prenesu i uđu u suštinu, a država to iskoristi kao argument sopstvene pune saradnje sa Hagom - svi ćute!

To je ono najopasnije u svemu. Gde je svest i odgovornost, gde je sada predsednik Advokatske komore Srbije Dragoljub Đorđević, zaštitnik advokature od predsednika Advokatske komore Beograda Slobodana Šoškića, koji je, pozvavši policiju u AK Beograda povodom krađe, navodno povredio ugled advokature?!

A predsednik AK Srbije Đorđević ćuteći na ovu činjenicu o navodnom hapšenju „advokata“ Jelene Rašić povredio je interes i ugled srpske advokature. Nije li ovo puno važnije, nego li zvanje srpske, tačnije beogradske policije u beogradsku komoru?

Gde je država da kroz svoje organe zaštiti svog građanina i sopstveni interes od manipulacija? Zašto samo gubi svaki, pa i medijski rat?!


Ovo je napisao Božović Vladimir

причалица
26-09-2010, 18:04
Hvataj! Hapsi! Gazi! Nikog ne stedi! Sve je to ista bagra! Ni travka da ne ostane! Ni kamen na kamenu! Milicijo, ovo nije nas narod! Ovo nije nas narod! Nama ne treba ovakav narod! Mi cemo stvoriti drugi narod! Pravi! Bolji! Lepsi narod! Narod koji ume da slusa, da voli, da postuje vlast! Koji zna ko ga je stvorio i kome treba da zahtvali sto postoji!

to govori i onaj matori kapidžić.

Zazijavalo
27-09-2010, 15:17
Al kako ono Karađoz iz Proklete avlije kaže...
Baš sad nešto apse nevine, a krivce otpuštaju iz zatvora..

Svi su bre krivi.

E sad.. ako sam vas povredila svojim stavom

Žalite se upravi vodovoda. :lol:

:raz_067:

Srce mi se cepa zbog dotičnog. :pusi:
Mislio sam da će neko ko je najavljivao "klanje tupim kašikama" bolje podnositi sredinu u kojoj se taj običaj neguje. :mrgreen:

QueenOfClubs
27-09-2010, 16:15
:raz_067:

Srce mi se cepa zbog dotičnog. :pusi:
Mislio sam da će neko ko je najavljivao "klanje tupim kašikama" bolje podnositi sredinu u kojoj se taj običaj neguje. :mrgreen:
Зарђалим кашикама.
Да, јесте то изјавио у тада веома популарној забавној емисији "Минимаксовизија".
Сам одговор јесте био шала, али ето, они који нису гледали емисију не сматрају тако. :neutral:

Zazijavalo
27-09-2010, 16:29
Pa ništa, evo elaboriramo njegovu šalu... :pusi:

Što rekli Crnogorci "iz šale se đeca rađaju". Dok su se dotični, ne samo Vojvotkinja, opušteno šalili po Minimaksovizijama, Srbija se odvojila od Evrope kao erodirana kamenčuga od obale. I samo što nije potpuno potonula. I nikoga nije briga. Jedino im stalo šta će biti sa gilipterom negde u belom svetu koji osam godina dobija tri obroka na dan i čistu posteljinu, što se baš ne može reći za sve stanovnike ... kamenčuge. :huh:

QueenOfClubs
27-09-2010, 17:13
Pa ništa, evo elaboriramo njegovu šalu... :pusi:

Što rekli Crnogorci "iz šale se đeca rađaju". Dok su se dotični, ne samo Vojvotkinja, opušteno šalili po Minimaksovizijama, Srbija se odvojila od Evrope kao erodirana kamenčuga od obale. I samo što nije potpuno potonula. I nikoga nije briga. Jedino im stalo šta će biti sa gilipterom negde u belom svetu koji osam godina dobija tri obroka na dan i čistu posteljinu, što se baš ne može reći za sve stanovnike ... kamenčuge. :huh:
Ни у једној држави на свету, ма како она била развијена, немају баш сви три оброка дневно и чисту постељину.
Не знам само ком свом ближњем би пожелео такву судбину, мислим, да има таква три оброка дневно и такву чисту постељину.
Да готово осам година седи у притвору а да нико не може да докаже његову кривицу.
И да зарад тога још пожеле да га убију.
Али да не дужимо.
Нису у питању ни Шешељ, ни Милошевић, ни Караџић, ни Мркшић... Нико појединачно.
У питању смо сви ми, Срби. И малој деци је постало јасно да се тамо суди целом српском народу.
Да нас проглашавају геноцидним, да се измишљају злочини и сведоци.
Мене то као Српкињу боли. И нећу да идем у Европу по СВАКУ цену.
Не, не желим да ухапсе једног од највећих српских хероја Младића да би имала јефтинији прашак прављен за источноевропско тржиште,
купила ауто под повољнијим условима, или летовала на Азурној обали.
Да могу, сама бих га сакрила. Јер, не ради се овде ни о каквим злочинима нит злочинцима.
Ради се о манипулацији и корупцији на европском нивоу.

Некако могу да разумем друге нације да нас не воле. Пропаганда је чудо.
Али кад чујем да сам Србин пљује по свом народу, припадне ми мука.
Мука, јер су људи изгубили част зарад аутомобила без царине.
И због таквих смо овај рат и изгубили.

А то што је Србија потонула нису криви они несрећници који сад робијају по белом свету.
Србија тоне последњих 10 година, кад нико од њих и није био ту.

Zazijavalo
27-09-2010, 18:45
Nadam se da se nisi tako iznervirala zbog onoga šta sam ja napisao. Jer ja pišem tek onako. Odavno mi nije važno. :neutral:

Ne bih ni ulazio u raspravu, ali moram da kažem da ne važi "Šešelj - to smo mi svi".
Evropa nije jeftin deterdžent i polovni automobili. Evropa je mesto gde se Slobe i Šekiji smeste na robiju pre nego što naprave štetu.

U Hagu se sudi Šešelju. A srpski narod se osuđuje. Osuđuje se zato što je pljeskao Slobi i Šešelju, umesto da takve razjuri gomnjivim motkama na vreme. Pre par dana rumunski policajci su se okupili pred predsedničkom palatom i uzvikivali "Jesi afara, javra ordinara" to jest, doslovno: "Izlazi napolje, džukelo jedna". Voleo bih da vidim sličan snimak iz Srbije. Al nema. Zato se srpski narod osuđuje.

A tim novim srpskim herojima... šta da ti kažem...
Kao u onom vicu o Lali. Lali neko lupio u kafani šamar, a nedugo zatim utrči Lalin sin, pa priđe jednom grmalju:
- Jes ti mog babu šopio? :angry:
- Ja! Pa šta oćeš? :raz_095:
- Ded, šopi ga još jedared, ako smeš!
Ovaj ne bude lenj, pa odvali Lali još jedan šamar.
- Auuu, tane ti gosino! Ded lupi ga još jedared, ako se usudiš!
A Lala će:
- Neka sine, dosta si me branio. :undecided:

I još nešto. Ne propada Srbija poslednjih deset, već poslednjih dvadeset godina. Kao u onoj priči kada su se posvađale gornja i donja polovina žene. Pa se razišle po svetu. Gornji deo je izazivao sažaljenje, a donji samo odbojnost.

G
17-10-2010, 15:16
Krasić: Ugrožen život Šešelja u Hagu
Beta | 17. 10. 2010. - 16:02h | Foto: AFP-Ilustracija | Izvor : BLIC


Srpska radikalna stranka (SRS) pozvala je danas srpsku i svetsku javnost da prepozna i zaustavi ubijanje lidera te stranke Vojislava Šešelja u Haškom tribunalu.

http://razbibriga.net/imported/2010/10/13828_seseljsudjenjeafp_f-1.jpg?ver=1287319866

Šef pravnog tima za odbranu Vojislava Šešelja Zoran Krasić rekao je na konferenciji za novinare da se zbog neadekvatnog lečenja u pritvorskoj jedinici Haškog tribunala zdravstveno stanje Vojislava Šešelja pogoršava.

"U poslednjih godinu dana Šešelj boluje od aritmije i tahikardije, a uzrok ozbiljno narušenog zdravlja je neadekvatno lečenje i trovanje medikamentima u Hagu", naveo je Krasić.

On je dodao da se Komitet za odbranu Vojislava Šešelja o stanju lidera stranke konsultuje sa domaćim i stranim stručnjacima za kardiologiju.

Krasić je rekao da javnost ne sme da dozvoli da se dogodi još jedno "pravosudno" ubistvo u Haškom tribunalu, posle smrti Slobodana Miloševića.

"Haški tribunal je sud namenjen za suđenje Srbima i eliminaciju Srba svim sredstvima pa i pravosudnim ubistvom u zatvorskoj ćeliji, na osnovu problematičnog zdravstvenog stanja", rekao je Krasić.