PDA

Pogledaj Punu Verziju : Порука младенцима



QueenOfClubs
24-10-2010, 12:43
Да сте неким случајем матичар...
Како би изгледао ваш говор, то јест, порука, савет...

Оно што мени тренутно пада на памет никако им се не би свидело, па ћу да ћутим овај пут.

Mr.OneTwo
24-10-2010, 12:46
mladozenji: bezi, ima jos vremena!
mladi: repetiraj utoku, moze se dogoditi da ova tvoja mlatikurcina™ pocne da bezi!

причалица
24-10-2010, 12:48
pa, moja poruka bi bila jednostavna - da se vole što više svaki dan.
da vole svoju decu i da budu srećni svakog jutra kad se bude jedno uz drugo. da čuvaju zdravlje i smeh.
i kada se više ne budu voleli - da to lepo kažu i da se raziđu, a ne da muče sebe i sve oko sebe.

G
24-10-2010, 12:59
Šta god neko sad pomislio o meni ...

Nema pametne poruke za mladence ! Svoje poruke supružnici ispisuju sami ali ne na dan venčanja nego tokom zajedničkog života. Neretko taj jedan dan bude samo početak višegodišnje ili višedecenijske kohabitacije dvoje ljudi sa retkim trenutcima sreće i radosti koji se očituju u lepim događanjima kojih nikada na našu žalost nije dovoljno. Čak ni minimalno potrebno....

Svakako bi ubacio u tu pametnu poruku ovu rečenicu: Naoružajte se strpljenjem i probajte razumevanjem vašeg partnera...

kojica
24-10-2010, 13:02
Rađajte se i množite...:kadi:

a kad vam dosadi koristite kontracepciju...:lol:


I što da im ne kažem.. :g: kad me još za to i plaćaju...:lol:

причалица
24-10-2010, 13:11
Rađajte se i množite...:kadi:

a kad vam dosadi koristite kontracepciju...:lol:


I što da im ne kažem.. :g: kad me još za to i plaćaju...:lol:

opet me podebavaš :huh:

Zazijavalo
24-10-2010, 16:08
Ne puštajte taštu preko praga ako oćete da vam dobro bude i da dugo poživite na zemlji. :pusi:

причалица
24-10-2010, 17:19
Ne puštajte taštu preko praga ako oćete da vam dobro bude i da dugo poživite na zemlji. :pusi:

:lol: a ni svekrvu, bogami :sojka:

QueenOfClubs
24-10-2010, 17:21
Ни заову :lol:
У ствари, не пуштајте никог преко прага.
Нек убаце новац у поштанско сандуче. :pusi:

Zazijavalo
24-10-2010, 17:21
Svekrva je obična letnja nepogoda prema tašti koja podriva obale i nanosi mulj i oborena stabla. :eek:

G
24-10-2010, 17:31
opet me podebavaš :huh:


Ne puštajte taštu preko praga ako oćete da vam dobro bude i da dugo poživite na zemlji. :pusi:


:lol: a ni svekrvu, bogami :sojka:


Ни заову :lol:
У ствари, не пуштајте никог преко прага.
Нек убаце новац у поштанско сандуче. :pusi:

Jeste šala ali i neke prijatelje i prijateljice treba eliminisati iz svog života ako baš niste sigurni u njihovu dobronamernost...Ove gore navedene persone su po pravilu naklonjene svom detetu,bratu,sestri...:g:

причалица
24-10-2010, 17:33
bratu naročito :lol:

e, da....viš, mogla bih da poručim da je ''put do pakla popločan dobrim namerama''....eto.

Zazijavalo
24-10-2010, 17:34
A ja bi dodao da je tašta glavni izvođač radova. :mrgreen:

Zazijavalo
24-10-2010, 17:35
Jeste šala ali i neke prijatelje i prijateljice treba eliminisati iz svog života ako baš niste sigurni u njihovu dobronamernost...Ove gore navedene persone su po pravilu naklonjene svom detetu,bratu,sestri...:g:

Problem je u stavu prema okolini. Ima ljudi koji su jednostavno nesposobni da se odupiru uticajima. :eek:

причалица
24-10-2010, 17:36
pa može, ali to ti je baš konkretizacija...
zamisli mladence, sve lepo i svečano, mladi... lepi i zaljublejni....a matičar krene kako je put do pakla popločan dobrim namerama :eek: sva sreća što su mladi pa ne bi ništa shvatili...a ovi što stariji stupaju u brak - e, ti bi se već zamislili.

Zazijavalo
24-10-2010, 17:39
Nikad nije suviše rano upozoriti na taštu! :eek:

причалица
24-10-2010, 18:08
Nikad nije suviše rano upozoriti na taštu! :eek:

al si ti istraumiran...trebalo bi da radiš honorarno kao matičar.

Lilu
24-10-2010, 19:30
Nikad nije suviše rano upozoriti na taštu! :eek:

mukice, pa el bas takva vestica?

QueenOfClubs
24-10-2010, 20:20
Кхм
Пре него што се одлучите, само да знате да је и ванбрачна заједница уређена законом.
Само, тад је свекрва његова мајка, заова – његова сестра, ташта – њена мајка...
И као и брак, и ванбрачну заједницу уређујете сами.
У ванбрачној заједници нисте јер вас везује још само папир.
Интересантно, али се у ванбрачну заједницу нико не меша са стране и нико не пада у несвест и пије лекове кад се она прекине.
Млада не мења презиме, али је нико због тога не осуђује.
Није презиме толико битно, али само помислите на сва она документа...
И у радној књижици се мења, и на држављанству чак...
Тако да, драги моји, дајем вам неколико минута да размислите још једном.

Vragolanka
24-10-2010, 20:27
Да сте неким случајем матичар...
Како би изгледао ваш говор, то јест, порука, савет...

Оно што мени тренутно пада на памет никако им се не би свидело, па ћу да ћутим овај пут.

Deco, a da ipak vi razmislite još malo?

Tibi
24-10-2010, 20:30
Deco, a da ipak vi razmislite još malo?
A sto da razmisle, od misli nikad nije bilo vajde:) nek se bre pozure da jopet...dodju, al s drugi partner, sve promene su dobre osim one...vremenske:raz_088:

Vragolanka
24-10-2010, 20:31
A sto da razmisle, od misli nikad nije bilo vajde:) nek se bre pozure da jopet...dodju, al s drugi partner, sve promene su dobre osim one...vremenske:raz_088:

Jes... a deca su igračke u toj igri?

Ванда
24-10-2010, 20:31
Мој савет би био:,,Даље од родитеља! Сами, у се и у своје кљусе!''

Zazijavalo
24-10-2010, 20:37
mukice, pa el bas takva vestica?

Takva. Prijavlia me u policiju da živim na lažnoj adresi. Tehnički, bila je u pravu jer sam zidao kuću koja normalno još nije bila uknjižena, pa nisam imao ličnu kartu na toj adresi.

Jednom u prolazu videla nekakvog klinca kako sedi na stepenicama zgrade i žvaće crnog leba. Odma otišla i prijavila roditelje u službu za zaštitu dece.

Neka firma imala kurira (zapravo kurirkinju) koja mi povremeno donosila materijale na prevod. E, ona se zametne da prati devojku sve dok nije saznala gde stanuje.

Kad su joj komšije uvele grejanje na gas, lično im se uspentrala na tavan da vidi dal su ozidali novi odžak.

Oš još? :mrgreen:

kojica
27-10-2010, 09:35
opet me podebavaš :huh:
šta ti je bre tebi.. :kojica:

samo sam se nadovezala na ono što sam na prethodnoj temi rekla...:lol:

kojica
27-10-2010, 09:37
Takva. Prijavlia me u policiju da živim na lažnoj adresi. Tehnički, bila je u pravu jer sam zidao kuću koja normalno još nije bila uknjižena, pa nisam imao ličnu kartu na toj adresi.

Jednom u prolazu videla nekakvog klinca kako sedi na stepenicama zgrade i žvaće crnog leba. Odma otišla i prijavila roditelje u službu za zaštitu dece.

Neka firma imala kurira (zapravo kurirkinju) koja mi povremeno donosila materijale na prevod. E, ona se zametne da prati devojku sve dok nije saznala gde stanuje.

Kad su joj komšije uvele grejanje na gas, lično im se uspentrala na tavan da vidi dal su ozidali novi odžak.

Oš još? :mrgreen:

Može... :ceka:

malavelika
28-10-2010, 11:50
Да сте неким случајем матичар...
Како би изгледао ваш говор, то јест, порука, савет...

Оно што мени тренутно пада на памет никако им се не би свидело, па ћу да ћутим овај пут.
ja bih im rekla "ljudi, sta ce vam to? nemojte se vencavati, vise cete ceniti ljubav, ako je uopste imate, i vise cete se truditi da u toj ljubavi opstanete, ako ona nije formalno pecatirana"
samo sto bih nakon toga dobila otkaz, verovatno :lol:

kojica
28-10-2010, 13:05
Pa ja nešto nisam silno opterećena tim formalnim pečatiranjem. Ono jes potpisali smo nešto, al koga je briga...:lol:
Ako ljubavi ima, mož da potpišeš ili da ne potpišeš.. sve jedno.. ne uništava se ona baš tako lako...

Raisa
22-04-2011, 20:09
kakav bi bio vas govor za mladence,sta biste im rekli? :g:

Slowpoke Rodriguez
22-04-2011, 20:27
Begaj pobratime dok ti vreme...

Raisa
23-04-2011, 15:31
samo jedan riplaj :mirka:

a de vam je kreativnost :g:

kojica
09-05-2011, 08:02
Negde smo imali ovu temu, al sad ne mogu da je nađem.. :hm:

malavelika
09-05-2011, 14:22
kakav bi bio vas govor za mladence,sta biste im rekli? :g:

pitala bi ih dal su sigurni da znaju sta rade
ako kazu da znaju, pozelela im svu srecu ovog sveta
i jos vise pameti
trebace im :lol:

Megi
09-05-2011, 14:24
Nikog ne bi venčala....ionako se razvode brže no što se venčaju...:lol:

Cruz
10-02-2012, 11:20
nikad ne bih pozelela da budem maticar :nene:

DaDole
10-02-2012, 11:28
ja bih njih ukinula zakonom:dada: ako neko već želi da obavi tu građansku dužnost i sve po protoklu,zašto onda ne bi mladenci sami odabrali sebi matičara-odnosno nekog kog oboje poznaju ,kao kuma.
ovako svaki matičar čita isti tekst,bez iskrene želje i bez ikakve posebnosti..ko na industrijskoj traci..
lijepo mladenci sebi nađu "matičara" on im ispriča već nešto,a onaj službenik može samo da donese zvanične papire i turi im da se ispotpisuju:jasenka:

Cruz
10-02-2012, 11:31
e bravo dirka, potpuno se slazem :bravo:

kojica
10-02-2012, 14:05
to što mladenci potpisuju je ugovor i matičar mora da bude siguran da su upoznati
sa svojim pravima i obavezama... ne može tu da se priča šta bilo... :qq:

DaDole
10-02-2012, 14:08
to što mladenci potpisuju je ugovor i matičar mora da bude siguran da su upoznati
sa svojim pravima i obavezama... ne može tu da se priča šta bilo... :qq:
ko im brani ,nek potpišu:) a ta prava i obaveze koje on pročita, e to im je važno ko lanjski snijeg:zrika:
zamisli,da svako sebi odabere tekst koji će mu neko da čita:bisa:
e,al bi bilo odustajanja od sklapanja "u dobru i zlu":haha: