PDA

Pogledaj Punu Verziju : Podsticaj,bedak,ili sta vec?



Пркос
08-11-2010, 14:08
“Dajes da te vole glumci, reziseri,
novinari, ljudi neznani i znani,
pojesce te brzo velegradske zveri
ali, ti ces biti na naslovnoj strani.
Statiraces mozda u ponekom filmu,
mozda ces reklamu snimiti za TeVe,
menjace te ko sto razmenjuju reci,
iza tvojih ledja pricace viceve…”

Za mene samo podsticaj da ne posustanem,da idem napred...

kojica
21-11-2010, 17:32
za meneme je to bio podsticaj da ne postanem fotomodel..

mada nisam ni bila talentovana...:sad:

Zazijavalo
21-11-2010, 17:39
To se vika "talentovana"? :)

kojica
21-11-2010, 17:39
Pa nego kako se vika? :lol: Ne može to svako...

Ciciban
21-11-2010, 17:43
menemi se najsvidja ovo za reklamu ako moram da biram izmedju sva ta zla , bar da uzmem neku paru:kafa:


edit : a nema veze s temom jel da ? :P

Zazijavalo
21-11-2010, 17:46
Pa nego kako se vika? :lol: Ne može to svako...

U moje vreme se zvalo "tapacirana". :undecided:

Raisa
06-07-2011, 20:26
“Dajes da te vole glumci, reziseri,
novinari, ljudi neznani i znani,
pojesce te brzo velegradske zveri
ali, ti ces biti na naslovnoj strani.
Statiraces mozda u ponekom filmu,
mozda ces reklamu snimiti za TeVe,
menjace te ko sto razmenjuju reci,
iza tvojih ledja pricace viceve…”

Za mene samo podsticaj da ne posustanem,da idem napred...

taj ''podsticaj'' ti moze biti podsticaj poslednjem koraku pre neko sto se survas sa litice,ja bih gledala dole i ckiljila u mraku da sam ti

opasan je biznis zelja za slavom,dushu da ti uzme, pogotovo jer, se jako teshko povlaci granica.... i razlog zasto mnoge devojke postanu na kraju Crni Labud ,po meni barem,je nedostatak iskrenosti. Ima ta..osnovna... sirovost i iskrenost u osecanjima,emociji,tebi, sto je jedino vredno zivota. i ljudi to osete. zato placu na glas maraje keri,celine dion, a ne neke tamo nase pevaljke . Iskrenost prema svojoj umetnosti... da li izgaras za tim,da li zivis za to,ili radis to samo zbog reflektora,slave.. da ti sutra kazu da nikad u zivotu neces biti poznata, da niko nece cuti za tebe, da nece vristati tvoje ime, da ces biti samo jos jedan prolaznik na ulici, pri tom ne ni neki bogati,da ces biti cenjen i genijalan pevac koji mora da peva pod stare dane jer mu je penzija previse mala, ili genijalan glumac koji zivi u nekom trcavom stancicu sa platom kojom jedva moze da prezivis. ima stvari,koje kad osetis,dok pevas,igras,glumis,koji vrede vise nego ta slava i reflektori. ali,lako je reci, kad nismo pod iskusenjem. pogldaj kako slavni glumci govore o Holivudul. Dzoni Dep je izjavio da je svojoj deci zabranio da budu glumci, na pitanje sto njena kcerka koja je inace talentovana ne ide na casove glume Uma Terman je odgovorila da je njena kcerka previse pametna da bi bila na crvenom tepihu, Keira K. je izjavila da se povlaci iz sveta glume jer ne moze vise da podnese itd.
ja sam nazalost primetila i kod sebe,sto postajem ''starija''....to vise neku moju kreativnost guse zvuci. zvuci spoljnog sveta, zvuci pohlepe, prevelike ambicije, gladi,takve stvari trebas iskljuciti da bi postigao taj stadijum gde mozes da radis ono zbog cega si rodjen-da stvaras. No buz,no sound. zato neke slavne licnosti zive na farmama hiljadu kilometara daleko od new yorka,drze se skroz daleko od te ''buke'' ( Bono, U2 ) da bi sacuvali sebe. Ili, u slucaju Kolin Farela ( obozavam tog coveka ) teraju svakog u materinu i ''otmu se kontroli'' da bi imali svoju kontrolu.
slava,ne bi trebala biti bitna... ako si pevacica, ako snimis pesmu, i ako makar jedan decak ili devojcica zaplacu dok je slusaju,makar samo njih dvoje,ili se neka mlada devojka predomisli da izvrsi samoubistvo dok slusa jednu tvoju pesmu ( Eminem - and they sit and they cry at night wishin theyd die with nothin but u )...ti si uspela u svom zanatu. ako si glumica i snimis jedan skljb film, ulogu gde nisi dobila neko priznanje, ali ako samo jedna devojcica posle tog filma bude inspirisana likom koji si tumacila, da uzme da se obuce kao ti u filmu, da i ona moze biti ta hrabra gusarka ili sta god, ako se nejna kreativnost,imaginacija,vera pokrene... uspela si. Ako si stvarno rodjena za to,pre ili kasnije,sudbina je sudbina. iako bih pre rekla da umetnici svoj talenat ( bilo pevanje,gluma,ples ) nisu dobili na dar radi sebe vec radi drugih,ili sto rece Lady Gaga '' my fame is not self serving ''
i u njihovoj nesebicnosti toj anuliraju iskusenja u sebi , jer negacijom svojih potreba dostizes pravu slobodu i krajni je dokaz ljubav
nije bitno da li s veliko ili manje ime, da li si pevacica koja pravi duet sa nekom velikom zvezdom..u velikoj slici stvari imena nisu bitna,vec da se shiri ta kreativnost,da se inspirishe svet
primetila sam neke negativne stvari kod sebe zbog kojih sam malo razocarana i izgubljena sto se umetnosti tiche ali,ovo bi bila neka moja osnovna razmisljanja na ovo.

cim primecujes da pocne zver u tebi da preovlada,povuci kocnicu,preispitaj se...