PDA

Pogledaj Punu Verziju : Vaša definicija/viđenje/shvatanje pojma Bog



SaleX
13-08-2009, 23:34
Kako ga zamišljate, doživljavate?

*Bilja*
14-08-2009, 12:05
" Ljudska zavist je gnev Bogova" (Andric)

Prosle godine sam napisala jednom prijatelju da sam se odrekla Boga jer se on odrekao mene. Znas o cemu pricam...

Tad mi je odgovorio: Nisi ga se mogla odreci, on JE U TEBI, uvek....

Slozih se, naravno...

Pomozi sebi i Bog ce ti pomoci....

Ovu malu poucnu pricicu postirala sam gde god sam stigla, pa nije zgoreg i ovde:

Jedno selo usled jakih kisa smlavi poplava, da su se ljudi jedva spasavali. U selu je ziveo covek koji je verovao u Boga toliko, da je dosadio svim seljanima, ali, on nije odustajao...

Elem, posalje vlast prvi camac da spasava ljude, posedase neki i vicu ovome: Hajde, covece, udavices se. Neka, mene ce Bog spasti. Stigne i drugi cama, voda do grla, isto...
I treci i poslednji, ali ovaj koji se vec gusio, odbije pomoc...i utopi se!

Stigne on gore i pocne da bogoradi: Eto, u mom selu niko nije verovao u Boga i svi se spasli, a samo ja verovao i jedini se utopio.

Cuje to Bog, uzme tefter pogleda i kaze: Ali, ovde pise da sam ti TRI puta slao camac :lol:

Man
14-08-2009, 15:18
кроз реци св.Серафима Саровског:

Ја знам твоје невоље, твоје патње, твоје борбе и слабости твога живота. Ја знам твој кукавичлук, твоје грехе и упркос свему кажем ти дај ми срце твој.Љуби Mе такав какав јеси. Ако чекаш да постанеш анђео да би се предао љубави, онда Mе никада нећеш љубити.

Ако си слаб у испуњавању својих дужности и у вежбању својих врлина, ако често падаш у оне грехе које не желиш више да чиниш, Ја ти допуштам дa мe волиш. Љуби Mе такав какав јеси.

У сваком тренутку и у свакој ситуацији у којој се налазиш у одушевљењу, у верности или неверности, љуби Mе такав какав јеси.

Ја хоћу љубав твога сиромашног срца. Ако чекаш да будеш савршен онд мe никада нећеш љубити. Зар Jа не бих могао из сваког зрна песка створити серафи, који зрачи чистотом, племенитошћу и љубављу. Зар Ја нисам свемогућ? И ако се Mени свиђа да занемарим ова изванредна бића и дам предност сиромашној љубави срца твог нисам ли Ја увек господар моје љубави? Дете моје, допусти да те волим, Ја хоћу срце твоје. Свакако, Ја ћу те временом преобразити, но данас, љуби Mе такав какав јеси.
И, Ја желим да ти ово чиниш. Ја желим да видим како из дубине беде расте љубав. Ја љубим у теби такође и твоје слабости, Ја љубим љубављу сиромашних и бедних. Ја желим да из срца бедника чујем непрекидни зов „Исусе, ја те волим”. Ја једино желим песму твог срца, а не требам твоју мудрост и таланте, само је једно за мене важно, да видим како радиш са љубављу. Кад бих ти Ја њих дао, ти би тако слаб, њима хранио своје самољубље! Ја бих те могао одредити за велике ствари- али не, ти треба да будеш бескорисни слуга. Штавише, Ја ћу ти још одузети од онога мало што имаш, јер Ја сам те створио само за љубав.

bleja
14-08-2009, 15:25
ili ovako: Ziveo je u Starom zavetu sveti prorok Ilija, koji je bio veliki revnitelj Bozji u svetu. Ali, kad je, gonjen od cara Ahava i carice Jezavelje, morao da bezi u pustinju i da se krije po pecinama, klonuo je bio duhom i zamolio Boga da mu uzme dusu. Tada mu je receno da ce mu se na Horivu javiti Gospod.
I izidje prorok na goru Horiv. Tada naidje strasan vetar koji brda razvaljivase i stene razlamase, kako pise u Svetom pismu, ali Gospoda ne bese u vetru. Zatim nastade zemljotres, ali Gospoda ne bese ni u trusu. Onda naidje oganj, ali Gospoda ne bese ni u ognju. I najzad, posle ognja dodje tihi glas - i to bese Gospod (I. Knj. o carevima, gl. 19). I taj tihi glas podize proroka iz ocajanja i povrati mu veru. (ep.Hrizostom)

Vragolanka
21-08-2009, 16:50
Niti ga osećam, nit ikako doživljavam...
Ako ćemo po Bibliji, trebalo bi ga se plašiti...

bleja
21-08-2009, 16:56
Niti ga osećam, nit ikako doživljavam...
Ako ćemo po Bibliji, trebalo bi ga se plašiti...


pa, Jevreji a i njihovi neprijatelji su ga se i plasili. I ja bih ga se plasila da je Biblija ostala samo na Starom Zavetu. :mrgreen:

Vragolanka
21-08-2009, 17:09
Stari/Novi zavet = jedan Bog...malo modifikovan, sa akcentom na ljubav...Novi zavet je napisan da bi se sve ono iz Starog ublažilo...
Sve je to jedan isti Bog...ako nekako trebam da ga doživim, to bi svakako bilo daleko od savršenstva...tiranin, gord, sujetan...da stanemo ovde... :lol:

Zazijavalo
21-08-2009, 19:09
Kako ga zamišljate, doživljavate?


Kao supermoderatora sa PMS-om kojem je nestalo cigara? :mrgreen:

Vragolanka
21-08-2009, 20:43
Kao supermoderatora sa PMS-om kojem je nestalo cigara? :mrgreen:

:lol: .......... :srce:

marlon
21-08-2009, 21:14
Kako ga zamišljate, doživljavate?


Kao supermoderatora sa PMS-om kojem je nestalo cigara? :mrgreen:

zazi naklon sto si se pojavio... samo za tebe iz talmuda...
kad bi oko moglo da vidi demone koji nastanjuju univerzum opstanak bi bio nemoguc...

bleja
22-08-2009, 07:36
Stari/Novi zavet = jedan Bog...malo modifikovan, sa akcentom na ljubav...Novi zavet je napisan da bi se sve ono iz Starog ublažilo...
Sve je to jedan isti Bog...ako nekako trebam da ga doživim, to bi svakako bilo daleko od savršenstva...tiranin, gord, sujetan...da stanemo ovde... :lol:



Bog jeste jedan a Novi Zavet se prvo desio pa je zapisan. Svrha mu nije bila da bilo sta ublazi nego, kako mu i samo ime kaze, da uspostavi novi zavet izmedju Boga i coveka tj. da vise nema bozijeg, izabranog naroda u smislu nacije, da vise nema Grka i Jevrejina nego da su svi pred Bogom isti i da pred svima stoji isti put spasenja. A to sto covek cesto ima sklonost da Bogu pridaje osobine pale ljudske prirode (ili ga posmatra kao sto je anticki politeista video svoje, bogove koji se ni u cemu zapravo nisu ni razlikovali od ljudi) uopste ne govori toliko o Bogu koliko o coveku.

Vragolanka
22-08-2009, 12:29
.......A to sto covek cesto ima sklonost da Bogu pridaje osobine pale ljudske prirode.....

Da li je to sklonost, ili ne, ne znam...u Starom zavetu, sve te "osobine" jasno dolaze do izražaja...na čoveku je samo da li će ih prihvatiti, ili ignorisati.

bleja
23-08-2009, 07:32
.......A to sto covek cesto ima sklonost da Bogu pridaje osobine pale ljudske prirode.....

Da li je to sklonost, ili ne, ne znam...u Starom zavetu, sve te "osobine" jasno dolaze do izražaja...na čoveku je samo da li će ih prihvatiti, ili ignorisati.


al "staro prodje, novo sve postade", kako god, znam neke roditelje za koje bi mnogi rekli da su "tirani" ali od njihove dece izadjose sjajni ljudi. "moj" Bog je milostiv ali pravedan, kod beslovesnih je samo milostiv, ali slovesan nosi na sebi odgovornost za svoje postupke i njemu osim milosti sleduje i pravda.

Vragolanka
23-08-2009, 17:12
al "staro prodje, novo sve postade", kako god, znam neke roditelje za koje bi mnogi rekli da su "tirani" ali od njihove dece izadjose sjajni ljudi. "moj" Bog je milostiv ali pravedan, kod beslovesnih je samo milostiv, ali slovesan nosi na sebi odgovornost za svoje postupke i njemu osim milosti sleduje i pravda.


I ja sam tiranin prema svojoj deci...što ne garantuje da ću od njih napraviti ljude...Poenta je bezuslovnoj ljubavi, a toga u Bibliji nema...sve je uslovljeno, pa čak i to...

marlon
23-08-2009, 19:34
ne postoji bezuslovna ljubav... osim majke prema svom detetu....

Vragolanka
23-08-2009, 19:59
Jeste...

Ali u Bibliji se propagira bezuslovna ljubav...
"Ljubav dugo trpi, milokrvna je; ljubav ne zavidi; ljubav se ne veliča, ne nadima se, Ne čini šta ne valja, ne traži svoje, ne srdi se, ne misli o zlu, Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini, Sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi." (1. Korinćanima 13,4-7 (http://javascript:void(0)))

A "Oko za Oko, Zub za Zub" iz Sarog Zaveta se ukida...malo kontradiktorno...modifikovano po potrebi...
Ima još bezbroj primera, uglavnom u Starom zavetu...ucene, mučenja, uslovljavanja...zar Bog nije Ljubav?

marlon
23-08-2009, 20:08
hmmm.. nisam zastupnik doktrine da religijsko osecanje za nesto treba da se pretopi u ovozemljsko jer bi ostao uskracen za gomilu sitnih zadovoljstava koje cine zivot tako zanimljivim i dragocenim... pitanje boga uvek treba postaviti sa strane koja nije teoloska, npr. kao agnostici sto rade.... isto kao kada razgovaramo o cernu ili vrhunskoj nauci, moramo da otkacimo sa teologijim jer covek jeste nesavrseno bice i cim se trudi da bude najpametniji ta jedina knjiga nad knjigama treba da ga vrati na zemlju.... po meni ona ima tu funkciju da se previse ne uzdignemo ko ikar pa da nam se krilca mudrosti sprze ocas...
sto se tice boga ... svako treba da ga nadje u onoj meri u kom ga oseca u sebi....

Vragolanka
23-08-2009, 20:12
Moje gledište jeste agnostičko...samo primećujem da suprotnosti i nepravilnosti u Bibliji postoje...a većina vernika se poziva upravo na Bibliju...nema neke logike veličati Biće koje nije savršeno ni u kom pogledu...

sa ovim poslednjim se slažem... :lol:

marlon
23-08-2009, 20:20
a otlud ti znas da li je bog vidljiv, nevidljiv, savsen ili nesavrsen?
mozda ide prerusen u prosjaka, dete u kozu. il u kokosku mozda? :lol:
otkud znas da dok se npr skidas i ulazis pod tush da iz 8 dimenzije neko te ne dira po telu i nasladjuje se a ti da nis svesna tog trenutka nego imas nocne more a ne znas im pravi uzrok...ustvari mozda i nisu more.... :lol:
malo sale naravno... ali o apstraktnom se mora razmisljati samo na taj nacin... o ljubavi se npr. nikad ne razmislja.. jel tako? moze da se razmislja o zaljubljenosti, naklonosti, fluidu prema nekom, dok je ljubav inkognito stvar za mozak....

Vragolanka
23-08-2009, 20:28
Tumačim samo ono što sam pročitala...a ne znam ništa za sigurno...niti shvatam nešto što je nemoguće definisati...razumom...
Znači, ne mogu da prihvatim nešto zdravo za gotovo, bez razmšljanja...samo zato što je tako zapisano...
Verujem i ja u nešto...meni razumljivo, ali u biblijskog Boga ne mogu....i to je jače od mene... :lol:

marlon
23-08-2009, 20:34
pa ne treba verovati u biblijskog boga... vec u nesto sto je iznad naseg poimanja njega... definises ga kao silu koju ne razumes i na svome si. znas da postoji ne mozes joj nista, nemozes joj se odupreti ako resi da te usreci ili unisti.. znaci mozes samo da se nadas da joj neces zapasti za oko.... mada po tvom avataru... :lol: ne bi bio bas siguran dal ce indeferentno da te dozve il ce da padaju na teme.... :lol:
nista u zivotu ne prihvataj zdravo za gotovo, ali slusaj savete makar onih koji su nesto prosli. niko ne moze npr da ti docara firencu ili rim.... ali imaces kaku taku sliku pre no sto odes tamo... tako je i sa bogom.

bleja
23-08-2009, 20:39
Rekoh da se ne treba drzati ko pijan plota Starog Zaveta!
da je Stari Zavet bio dobar, Bog ne bi uspostavio Novi sa covekom, zar ne? Novi Zavet u punoj meri pokazuje bezuslovnu ljubav.
A to sto stari nije postigao efekat kod coveka nije bilo do Boga, nego do coveka.
Bog daje coveku slobodu da cini kako hoce ali mu i stavlja do znanja da sloboda podrazumeva odgovornost za sopstvene postupke i u odnosu na to i odredjene konsekvence. Bog je milostiv i pravedan, a pravda nekad ne moze biti zadovoljena drugacije nego na nesto ostriji nacin. Ako bi Bog coveku uskratio slobodu i naterao coveka da ga pod prinudom voli, jer on je Bog i moze sve, kakva bi to ljubav bila?
Obicno gomile sekti insistiraju na Starom Zavetu, valjda imaju dobre razloge za to....
Btw "tumaciti" Bibliju mirise na pristup "naucnika" i protestanata, oni do u sitna crevca analiziraju i cesljaju tajne kodove i sta je ko u Bibliji rekao, mislio....
ja bih samo citirala sv.Maksima Ispovednika da um koji pocinje da filosofira o bozanskim stvarima ne moze to ni poceti bez vere. Jer neke stvari i "tumacenja" ne zavise od nase razboritosti, pameti, nacitanosti, iskustva tj. od nas vec od toga da li Bog misli da smo mi sposobni da to primimo, razumemo ili ne, tj. od Boga. A on otvara oci onima koji zaista traze istinu.

bleja
23-08-2009, 20:49
jos da dodam, ne postoji biblijski Bog, Bog je takav kakav je, a ljudi ga opisuju i dozivljavaju na razlicite nacine, ljudi su razliciti pa je razumljivo da i Bog pristupa razlicito raznim ljudima.
Neko ga dozivljava kao neku vrstu dugokosog i sedog bradonje koji sedi na oblaku, a da svi znamo da on to nije. to su sve samo
slike, ljudske predstave Boga, covek je sklon da sve opredmeti, materijalizuje, objasni, razume a opet svestan je svojih ogranicenja. i zato je vera jedini nacin da se proviri iza.
i da, ne treba nikad nista prihvatati ni slepo ni zdravo za gotovo, coveku je Bog dao um da sve prouci, ispituje, da traga i treba to iskoristiti, no knjige bez iskustva ne znace nista kao sto ni vera nije vera ako se njom ne zivi.

Vragolanka
23-08-2009, 20:54
da je Stari Zavet bio dobar, Bog ne bi uspostavio Novi sa covekom, zar ne? Novi Zavet u punoj meri pokazuje bezuslovnu ljubav.

Stari-Novi zavet....je jedna knjiga, jedan Bog...
Tu njigu su pisali ljudi, nije Bog...i pre svega je istorijska, mislim na Stari zavet...


ja bih samo citirala sv.Maksima Ispovednika da um koji pocinje da filosofira o bozanskim stvarima ne moze to ni poceti bez vere.

Vera je jedno...religija nešto sasvim drugo...vera ne mora biti u Boga...


A on otvara oci onima koji zaista traze istinu.

Aha...a kako im otvara oči, i da li postoji Istina (apsolutna)?

Ovako kako ti tumačiš Bibliju, tumače je i Jehovini svedoci, znači nije istina da se sekte pozivaju na Stari zavet...
Vernici bi ga najradije spalili, izbrisali kao da nikada nije ni postojao...ali ne može tako.

Vragolanka
23-08-2009, 21:00
.....ne postoji biblijski Bog

Kako ne postoji?

bleja
23-08-2009, 21:05
da je Stari Zavet bio dobar, Bog ne bi uspostavio Novi sa covekom, zar ne? Novi Zavet u punoj meri pokazuje bezuslovnu ljubav.

Stari-Novi zavet....je jedna knjiga, jedan Bog...
Tu njigu su pisali ljudi, nije Bog...i pre svega je istorijska, mislim na Stari zavet...


ja bih samo citirala sv.Maksima Ispovednika da um koji pocinje da filosofira o bozanskim stvarima ne moze to ni poceti bez vere.

Vera je jedno...religija nešto sasvim drugo...vera ne mora biti u Boga...


A on otvara oci onima koji zaista traze istinu.

Aha...a kako im otvara oči, i da li postoji Istina (apsolutna)?

Ovako kako ti tumačiš Bibliju, tumače je i Jehovini svedoci, znači nije istina da se sekte pozivaju na Stari zavet...
Vernici bi ga najradije spalili, izbrisali kao da nikada nije ni postojao...ali ne može tako.


Jevandjelje je glas Boga kroz usta njegovih ucenika, apostola.
Ono jeste istoricno ali nikako nije obicna knjiga pripovedaka.
u Starom Zavetu Bog govori kroz usta proroka.
Istina nije sta, nego ko, istina je licnost, Bog je Istina.
ne, naprotiv, ja ne tumacim Bibliju, subotari ili adventisti se i te kako pozivaju na Stari Zavet a Jehovini svedoci ne priznaju Hrista kao Boga vec samo kao coveka.
Nemam nista protiv Starog Zaveta i mislim da sam sasvim jasno rekla sta imam o Starom Zavetu i ponovicu, savez izmedju coveka i Boga nije uspeo, ne zbog Boga vec zbog coveka
i Bog je sklopio Novi Zavet sa covekom. Sve je tako jednostavno.

bleja
23-08-2009, 21:08
.....ne postoji biblijski Bog

Kako ne postoji?





znas kako, sve mozemo izokrenuti naglavce, sve zavisi kakva nam je namera.
:mrgreen:

Ja bih da s ovim zavrsim:
Za te osobe koje vjeruju u Boga nijedan dokaz nije potreban, za te osobe koje ne vjeruju ni jedan dokaz nije moguć.
Franz Werfel (1890-1945) austrijski pisac

Vragolanka
23-08-2009, 23:50
Slažem se...treba verovati bez pogovora i preispitivanja, lakše je... :lol:

Filozofi govore mnogo lošega o sveštenicima, a i sveštenici govore mnogo lošeg o filozofima; no filozofi nikada nisu ubijali sveštenike, dok su, za razliku od njih, sveštenici ubili mnogo filozofa.
Didro

Opravdati Boga može samo to, da on ne postoji.
Stendal

''Ako bog želi spriječiti zlo a ne može
onda nije svemoguć.

Ako može a ne želi
onda je zao.

Ako može i želi
otkud zlo?

Ako niti može niti želi
čemu ga zvati bogom?''

Epikur

bleja
24-08-2009, 00:02
Verbalni egzibicionizam i izokretanje onog sto sam rekla ne vodi nicemu, ja bih opet o dobrim i losim namerama. Ima istine u onome da svako vidi ono sto zeli da vidi. Dobar dobro a los - lose. Bog nije uzrocnik zla, no covek uzrokuje zlo u svetu, a zlo je proisteklo iz zelje da se bude veci od Boga, da se zauzme njegovo mesto. Tako se zlo prilepilo za ljude jer kad je moglo da privuce andjele zasto ne bi i slabe ljude? Bog j dao coveku slobodu da se opredeljuje, za dobro ili lose. Ako bi Bog na silu sprecavao coveka da cini lose ili dobro vrsio bi nasilje nad slobodom koju mu je dao.
Ima dosta filozofa a tako i naucnika koji ne protivrece Bogu niti ga osporavaju.
I uopste ne volim tu generalizaciju.
Nigde ja nisam rekla da treba verovati bez pogovora i ispitivanja. Niti Werfelov citat icim ukazuje na to. On samo pokusava da kaze da je vera druga vrsta znanja, jer Bog se ne dokazuje nego pokazuje.
ali opet kazem, ne zavisi sve samo od zdravog razuma kako ce se nesto shvatiti vec i od dobre ili lose namere :)

Vragolanka
24-08-2009, 00:27
Filozofiranje mi nikako ne ide od ruke, ali recimo da sam izvukla neku suštinu iz ovog tvog posta...


Ima istine u onome da svako vidi ono sto zeli da vidi.Dobar dobro a los - lose.

I...ko je kompetentan u ovom slučaju da kaže šta je dobro, a šta loše? Ti?



I uopste ne volim tu generalizaciju.

Izvini, ali je nisam ni u jednom trenutku generalizovala.


Nigde ja nisam rekla da treba verovati bez pogovora i ispitivanja. Niti Werfelov citat icim ukazuje na to.

Da li sam ja rekla da si ti tako nešto sugerisala? Ili citat?


Dok ateista sumnja, ili negira postojanje Boga, analizira Njegovu ličnost...šta radi vernik?
Analizira ateistu...i u svemu vidi zlu nameru.
Ali, kao što rekoh, navikla sam... :)

marlon
24-08-2009, 01:46
uzgred svi veliki ateisticki umovi pred kraj zivota skontashe nesto drugo pa postadoshe pobozni.... kazu neki ma to zbog straha od smrti.....u umu velikog coveka nema apstraktnog straha a jos manje ovozemljskog koji moze toliko da im pomuti svest da iz korena promene svoja nacela........ a taki bese darwin.... preobratio se u smrtnom casu.

bleja
24-08-2009, 07:28
Darvin je umro duboko razocaran u svoju teoriju o postanku vrsta koja je, uzgred budi receno iskoriscena za potrebe odredjenog politickog establismenta u odredjenom istorijskom trenutku a zapravo nije bila nista drugo do samo jedna od teorija.

bleja
24-08-2009, 08:30
Sam Bog kaze: trazite i naci cete, kucajte i otvorice vam se. Bog ocekuje od coveka da koristi sve svoje sposobnosti i traga a ne da slepo veruje, vera koja je slepa nije vera nego ludost ali covek ima ogranicenja i to je fakat. Covek u svom traganju stize do vrata koja ne moze otvoriti sam niti uci bez kucanja. Vrata otvara samo Bog.
ljudsko mudrovanje cesto se stavlja iznad Bozje mudrosti i pokusava se samo umom, naucnim putem, ljudskom logikom zaviriti iza zavese koja se podize samo verom.

marlon
24-08-2009, 13:39
Darvin je umro duboko razocaran u svoju teoriju o postanku vrsta koja je, uzgred budi receno iskoriscena za potrebe odredjenog politickog establismenta u odredjenom istorijskom trenutku a zapravo nije bila nista drugo do samo jedna od teorija.


nije njegova nego dedina mu erasmusova koju je samo malo lepse upakovao i stavio masnicu... nije establisment, nije ni politicki, vec mutirani iluminati koji se prefarbase u masone ... deda mu imao 33 stepen onaj najvisi a ni carls nije bio imun na to kao i mnogi svetski poznati likovi pre posle njega.....

bleja
24-08-2009, 18:44
Darvin je umro duboko razocaran u svoju teoriju o postanku vrsta koja je, uzgred budi receno iskoriscena za potrebe odredjenog politickog establismenta u odredjenom istorijskom trenutku a zapravo nije bila nista drugo do samo jedna od teorija.


nije njegova nego dedina mu erasmusova koju je samo malo lepse upakovao i stavio masnicu... nije establisment, nije ni politicki, vec mutirani iluminati koji se prefarbase u masone ... deda mu imao 33 stepen onaj najvisi a ni carls nije bio imun na to kao i mnogi svetski poznati likovi pre posle njega.....


pa zar masoni ne cine establisment i politiku, isto sra..

marlon
24-08-2009, 20:35
cine ali su nesto vise od toga... to im hobi...

marlon
25-08-2009, 10:02
Од Бога нисам добио ништа што сам тражио али добио сам све што ми је требало....

Sibi
25-08-2009, 23:28
Nije važno da li mi verujemo u Boga ili ne, važno je da On veruje u nas...

petrana
26-08-2009, 17:46
кроз реци св.Серафима Саровског:

Ја знам твоје невоље, твоје патње, твоје борбе и слабости твога живота. Ја знам твој кукавичлук, твоје грехе и упркос свему кажем ти дај ми срце твој.Љуби Mе такав какав јеси. Ако чекаш да постанеш анђео да би се предао љубави, онда Mе никада нећеш љубити.

Ако си слаб у испуњавању својих дужности и у вежбању својих врлина, ако често падаш у оне грехе које не желиш више да чиниш, Ја ти допуштам дa мe волиш. Љуби Mе такав какав јеси.

У сваком тренутку и у свакој ситуацији у којој се налазиш у одушевљењу, у верности или неверности, љуби Mе такав какав јеси.

Ја хоћу љубав твога сиромашног срца. Ако чекаш да будеш савршен онд мe никада нећеш љубити. Зар Jа не бих могао из сваког зрна песка створити серафи, који зрачи чистотом, племенитошћу и љубављу. Зар Ја нисам свемогућ? И ако се Mени свиђа да занемарим ова изванредна бића и дам предност сиромашној љубави срца твог нисам ли Ја увек господар моје љубави? Дете моје, допусти да те волим, Ја хоћу срце твоје. Свакако, Ја ћу те временом преобразити, но данас, љуби Mе такав какав јеси.
И, Ја желим да ти ово чиниш. Ја желим да видим како из дубине беде расте љубав. Ја љубим у теби такође и твоје слабости, Ја љубим љубављу сиромашних и бедних. Ја желим да из срца бедника чујем непрекидни зов „Исусе, ја те волим”. Ја једино желим песму твог срца, а не требам твоју мудрост и таланте, само је једно за мене важно, да видим како радиш са љубављу. Кад бих ти Ја њих дао, ти би тако слаб, њима хранио своје самољубље! Ја бих те могао одредити за велике ствари- али не, ти треба да будеш бескорисни слуга. Штавише, Ја ћу ти још одузети од онога мало што имаш, јер Ја сам те створио само за љубав.

petrana
26-08-2009, 19:53
Rodjeni smo u religijski ludom vremenu. Uredu, mozda je i to uvek bilo isto, mozda su i nase babe, dede, ziveli u isto tako religijski ludom vremenu, ali da li bas ovoliko ludom. Danas smo u kontaktu sa svim mogucim religiskim pravcima, i teritorijalno udaljenim i vremenski udaljenim. Mada, hajde da prihvatim da je svako vreme na svoj nacin religijski ludo, ludo u smislu raznih pristupa, raznih "mogucnosti".
I tako, od najranijeg detinjstva, covek trazi. Trazi razlog sto mu nema oco, neko sto mu nema majke, sto je majka nesretna, trazi razlog patnji, utehu. I kako se "zavrsilo" moje "trazenje"? Utehe na zemlji nema. Ovo je mesto gorko. Na zemlji u svakom trenutku ljudi umiru i pate. Svaki pokusaj nalazenja mira na zemlji u okviru neke organizovane grupe ljudi koji ce jedni drugima biti neka podrska ili ce jedan od njih biti onaj najpametniji koji zna sta i kako treba raditi i postupati da bi bilo fino, sve to ode u propast; koliko god se trudila ta grupa ili taj pojedinac, i koliko god iskreno zeleli ukinuti patnju.
Bogu smo svi isti, kako god izgledali jedni drugima. I ne mozemo uciniti nista da bi mu bili blizi ili miliji nego sto jesmo. Sta god cinili ili ne cinili, jednako nas voli.
Prica koja je na mene ostavila jak utisak, od nekog monaha, cini mi se Sv. Arsenije, ali ja lose pamtim imena, pa sam mozda i promasila, uglavnom monah koji je osnivac monastva u pravoslavlju, znaci prvi monah u pravoslavlju. Podvizavao se i podvizavao i posle dugog takvog isposnickog zivota, zapitao se, ima li na zemlji "vecih" od njega, u veri jacih, kako li bi se to reklo. I javi mu se andjeo u snu i uputi ga na obucara u nekom selu. I ode on do tog obucara da vidi sta taj radi. A taj, svakog jutra ustaje zahvalan sto se probudio, radi kao najnedostojniji sluga i ne nalazi da ima ikog na zemlji nedostojnijeg od njega :). I vrati se sv. Arsenije u svoju pecinu, znajuci da je od svetosti daleko.
A pravoslavlje "prihvatam", ne kao jedino ispravno, ne kao "savrseno", ne mogu o tom ni da mislim a kamoli da procenjujem. To je ona vera koja je odrzala duhovno nase dede, pradede,... I njene institucije su samo institucije, i tu ima svega cega ima u institucijama, i ljudi u njoj su samo ljudi i sa njima ce covek doziveti sve ono sto ce doziveti sa ljudima i van crkve; ali to nasa vera, i to vera koja uci ljubavi i prihvatanju.

bleja
06-09-2009, 16:24
ЧУДО ПРОФЕСОРА ПУПИНА

И, заиста није се изгубио, нити га је то занело, па чак ни онда када су га касније изабрали за разредног председника у трећој години академије, па ни када је, као познат и славан научник, једној госпођи у Норфолку, која је тврдила како је радио пријемник чудо рекао да је то сасвим просто и да се глас преноси најпре електриком па ваздухом па опет електриком. "Сасвим просто, као да ми бацамо јабуке једно другом из руке у руку!"

- То је за мене ипак велико чудо, наставила је Американка.

- Никакво чудо, као што и није никакво чудо ништа од онога што је човек смислио и конструисао.

- Да, тако ви научници увек: никакво чудо! - срдила се госпођа. Међутим, за мене је чудо и телефон и радио и све остало.

Тада је професор Пупин уздигао свој кажипрст руке и упитао је: "Шта је ово?" Сви су се, па и радознала госпођа, изненадили овом питању, не знајући шта Пупин смера тиме.

- Ово је, јел,те, прст професора Михајла Пупина, закључио је. Ви кажете, радио је чудо. А ја вам кажем, да све железнице што даноноћно јуре са краја на крај овога континента, сви телеграфи, телефони, парни и електрични котлови, телескоп мога пријатеља Едисона, и све вештачке направе, као и сва наша цивилизација скупа, све то представља једну просту и детињску направу у сравњењу са органским саставом и конструкцијом једнога човечијега прста. Овај један прст веће је чудо, госпођо, од свега што су људи саздали у Америци до сада, а шта тек да кажемо о чуду целе васионе? Према томе, нисмо ми научници чудотворци него онај који је створио овај прст. А то је Господ Бог. Зато се у нашој православној цркви о Богојављењу тамо на плавом Дунаву пева једна песма која гласи: "Велики си Господе, и чудна су дела Твоја. Ти си Бог који једини твориш чудеса!"

Из списа проте Саве Б. Јовића

bleja
09-09-2009, 07:52
Jednom su zapitali Njutna : “ Kako je moguće da tela mrtvih, odavno raspadnuta, ponovo postanu tela svojih duša ?”
Na to je naučnik pomešao gvozdene opiljke sa zemljom i upitao svoje sagovornike: “Ko može da izdvoji iz prašine i sastavi ove gvozdene opiljke?”
Odgovor nije dobio.
Onda je Njutn uzeo magnet i prineo ga mešavini. Nastalo je komešanje čestica. Opiljci gvožđa počeli su se hvatati za magnet i jedni za druge.
U prašini nije ostalo ni molekula gvožđa.
Tada Njutn reče prisutnima: “Onaj, koji je ovoliku silu dao mrtvom kamenu, zar On ne može dati takvu moć našim dušama kada bude trebalo da se obuku u svoja proslavljena tela.”

причалица
09-09-2009, 11:55
Kako ga zamišljate, doživljavate?


Kao supermoderatora sa PMS-om kojem je nestalo cigara? :mrgreen:

vidi zazi je ovde... :)

Bog je Ljubav. isključivo Ga tako doživljam.

Maca
17-09-2009, 22:56
Boga dozivljavam kao Prirodu i kao Ljubav..i to je sve..

Sa suzama u ocima Odbori za izbir izbacili su Vedu,Bibliju,Tripitaku,Kuranh kao i onu ogromnu literaturu koja se na njima temeljila.Uprkos svekolikoj raskosi,lepoti i mudrosti koju su ova dela sadrzala nije se smelo dopustiti da ona okuze devicanske planete,drevnim otrovima religiske mrznje,verovanja u natprirodno i poboznog mrmljanja..cime su se nebrojene milijarde muskaraca i zena svojevremeno tesilo ne hajuci uopste sto pri tom sakate vlasiti um...
Artur Klark..Pesme daleke zemlje

marlon
18-09-2009, 19:41
a rekose an krsti neki da ljubav nije od boga... sjamota ble :lol: ops...

marlon
11-10-2009, 21:35
jutrosnji odgovor mom prijatelju, cenjenom sakalu na postavci stare teme o ateizmu na krsti vezano za nepostojanje bozanstava....


bozanstva postoje verovali mi u njih ili ne... jedino sto je gresno ponistavati ih je bilo cim....pod pojmom bozanskog ne treba se vezivati iskljucivo za teozofiju ... postoje stvari a postoje i "stvari"..... stvari koje mozemo objasniti i stvari koje nikakvim racionalnim merilima ne mozemo objasniti... postoje dogadjaji i ljudi koji su odredili istoriju i promenili svet ka duhovnom ekvilibrijumu kao i stvari koje su ga unazadile do devetog kruga pakla bez da nam treba vergilije kao vodic... postoje stvari koje su obogatile covecanstvo i njegov duh a postoje stvari koje su ga unazadile i skoro poneki put nepovratno unistile.... postoje licnosti koje ce vekovima ostati upamcene po necem pozitivnom ili kreativnom a postoje isto tako licnosti koje cemo pamtiti po negaciji svega bozanskog u njima.... postoje vizionari, ljudi sa darom, a postoje i ljudi bez ikakvog dara... postoje mesta na zemaljskoj kugli koja su dotaknuta rukom necega sto u sebi nosi taj epitet bozanskog kao i ona mesta, mesta zla, crvotocine odakle se izliva kal bas tog istog zla u ljude koji tamo obitavaju ... postoji napon a postoji i struja bas kao sto postoji bozanska snaga i njegova energija...postoji munja velicine miliona volti i postoji gresni covek kao njen provodnik prema zemlji koja upija tu bozansku energiju mnogo puta ne povredivsi ga uopste a mnogo puta spzeci ga u nanosekundi ... postoje umetnici cije ruke vuku tanusne strune kroz koje se sliva energija tih bozanskih majstora lutkarstva a postoje i destruktivci koji lome sve sto ovi prethodni stvore i to cesto obicnim kamenorezackim cekicem.... postoje situacije a postoje i "situacije"... postoje slucajnosti a postoje i koincidencije... postoje pozitivni bozanski fluidi izmedju zivih bica, postoji i antagonizam neprotkan istim tim bozanskim sastavom... postoji razumevanje i iskrena empatija a postoji i egoizam i sebicnost... postoji ljubav i postoji mrznja... postoji radost i postoji patnja.... bozansko je jedno i drugo, trece i cetvrto, ali postoji i neosetljivost na bilo sta, sajlent raning u zombirano nistavilo sebe samog bez ova cetiri prethodna toliko kontradiktorna bozanska osecaja.... postoji plus a postoji i minus... postoji nula a postoji jedinica.... postoji svet gde se zivi punim plucima a postoji svet gde se vegetira, svet gde je cista priroda osnova zivota i svet gde je samo i iskljucivo heksdekadno ili binarno zakon tog postojanja.... postoji blagostanje a postoji i rat... postoji zdravlje a postoji i bolest.... konacno, postoji rodjenje kao stvaranje, vatra nad vatrama, a postoji i smrt kao nestajanje, vetar, ali ne onaj filozofski budin, vec onaj koji nam oduva sve sto stvarajuce i bozansko jos mozda i tinja u nama do samog uzgasnuca bas te bozanske svesti....


nije bitno sta pise na tom autobusu... bitan je sam autobus i da li se njime vozimo ka podnozju bozanske duge ili pesacimo osecajuci gnev u sebi stizanjem na cilj cesto prekasno usled nemanja tog dara odnosno prevoznog sredstva kao provodnika sa bozanskim u nama samima...duga moze biti simbol bozanskog a moze naravno i onog drugog naopakog.... postoji sikstinska kapela, postoji taj mahal, postoje piramide u gizi a postoji novac, moc i korupcija.. postoji istina - samo ona jedna a postoje i lazi... vera u istinu je put overdrajvom do samog podnozja te duge bozanskog u nama... verovanja u lazi ili modernim jezikom verovanja u "poluistine" su krescendo onoga sta smo ziveli poslednjeg veka i sta zivimo danas gde nam se ovakvo pitanje da li uopste postoji ista bozansko postavlja u podtekstualnoj formi simbolizovane smrti naseg duha tj. nestajanja esencije nas kao ljudi.... kada i ako ikad vidis taj autobus prekrsti se triput pre no sto sednes u njega..... jer na njemu nece pisati nista, a ponajmanje amen.

marlon
10-11-2009, 23:15
danas nesto zvrljao o logici i religiji pa da stavim ovde iako nije bas neko mesto....



Pitanje... Ko sam ja? Ko me je stvorio i odakle sam došao?


Logika 1. Ti si živo biće koje će jednom da umre i od tebe neće ostati ništa. Nastao si ni iz čega, bio si prvo plankton pa si evoluirao mnogo kasnije u primate i sad si postao čovek iako malo ličiš na majmuna. Misliš znači postojiš ali nije ti jasno otkuda je to došlo baš u tvoju glavu.


Logika 2. Ti si živo biće koje je samo privremeno na Zemlji. Nastao si Božijom voljom. Misliš zato što si njegovo dete.


Loika 3. Nisi živo biće jer si hologram i živiš u matrixu. Nastao si algoritamskom igrom nekih viših bića koje ne poznaješ. Ne misliš svojom glavom jer ne postojiš i govoriš naučene tekstove iz svojih prošlih života pre no što si izlogovan iz njih.


Logika 4. Živ si samo zato što si Srbin i živiš iz inata drugima. Zabole te ona stvar kako si nastao i u šta ćeš da se pretvoriš. Dok je pečenice i rakije možeš da razmišljaš, kada one nestanu nestaje i tvoj nomokanon po kome se ustrojavaš. Kada umreš jedino što će ti biti žao je to da nećeš moći da se oždereš na sopstvenoj sahrani.


Logika 5. Ja sam N.N lice. Imam svoj lični broj i radim svaki radni dan od 9 do 17. Dolazim uvek od kuće na posao. Sa posla se uvek vraćam kući. Ne mislim uopšte jer nemam za to vremena. Jedva čekam subotu da se napijem i nedelju da odem u Crkvu. Pre nego što umrem voleo bih da se oženim/udam i dobijem dete, da možda odem i u penziju nekad ako stignem. Nemam dovoljno vremena za takve nebitne stvari. Posao je ipak moj smisao i moj život.




Take a pick.

milan11
26-12-2009, 15:22
bog je ljubav

Sibi
01-01-2010, 14:44
Znam da ništa ne znam.

j-a-m-i
02-01-2010, 11:55
„Verovatno je sama činjenica da je Bog nepojmljiv najjači argument za njegovo postojanje.“ (Žil Renar)

mystery
02-01-2010, 16:50
BOG JE LJUBAV :srce:

tako ga i dozivljavam :mrazica1:

mystery
02-01-2010, 16:53
Kao supermoderatora sa PMS-om kojem je nestalo cigara? :mrgreen:

:raz_056:

:mrazica1:

kojica
22-03-2010, 09:23
Kao supermoderatora sa PMS-om kojem je nestalo cigara? :mrgreen:

care...:raz_114::raz_114::raz_114:

kojica
22-03-2010, 09:24
BOG JE LJUBAV :srce:

tako ga i dozivljavam :mrazica1:

Vid mešalice...:raz_097:

Vragolanka
22-03-2010, 10:51
Kojice, prestami da spamuješ... i reci kako doživljavaš boga. :lol:

kojica
22-03-2010, 11:40
Kojice, prestami da spamuješ... i reci kako doživljavaš boga. :lol:

Onog starozavetnog vidim isto ko Zazi. :srbin:

причалица
24-03-2010, 18:30
pa jes' osvetoljubiv i sklon kažnjavanju, taj starozavetni...ali, opet - poslao nam je Sina svoga i mislim da nas voli ovakve kakvi smo, po liku Njegovom stvorene.
koliko smo bledsavi i šta sve radimo, mogao bi da nas zbriše za tren....ali ne, On nas je stvorio...za mene je On Bog stvaranja, nikako neko ko čezne da nas kazni...nikako.

dr.Kadžija
09-11-2010, 09:25
Evo, ovde svako od vas može napisati svoj trip u vezi pojma Bog ili bog - šta taj pojam za vas predstavlja, kako ga doživljavate, koje su vam prve asocijacije kad čujete taj pojam. :)
Kad budete napisali (eventualno :lol: ), imaćete jasniji uvid u količinu nerazumevanja koja se javlja i postoji npr samo na temi 'koliko znate', kad god se pomene pojam Bog ili bog.

Zazijavalo
09-11-2010, 09:35
Pa ajde da čujemo prvo tebe.
Nekako sam stekao da ti nemaš nikakvo svoje mišljenje ni o čemu, nego samo tandrčeš uz točak. :)

Sale
09-11-2010, 09:41
će se jave ovde mlogi koi će nam objasne kako su sfatili suštinu Boga, ma tačno znadu šta je i kako fercera
a će se jave i mlogi koi će nam reknu da Boga nema jer ne vidu tu suštinu i nemaju pojma kako fercera al znaju da nije to to

dr.Kadžija
09-11-2010, 09:48
Pa ajde da čujemo prvo tebe.
Nekako sam stekao da ti nemaš nikakvo svoje mišljenje ni o čemu, nego samo tandrčeš uz točak. :)

to šta si ti stekao ili ne(verovatno je utisak u pitanju :lol: ), to je sad manje važno do nevažno ...zaboravio sam da napomenem u postu da neću ja prvi, da ne biste posle prepisivali od mene, najpametnijeg :g: :lol:...a i već sam jednom to radio, tj dao definiciju, upućeni znaju :lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 09:49
će se jave ovde mlogi koi će nam objasne kako su sfatili suštinu Boga, ma tačno znadu šta je i kako fercera
a će se jave i mlogi koi će nam reknu da Boga nema jer ne vidu tu suštinu i nemaju pojma kako fercera al znaju da nije to to

upravo sve to nije poenta ove teme :lol:

kojica
09-11-2010, 09:50
Već imamo ovu temu. :neutral:

dr.Kadžija
09-11-2010, 09:52
ebo te :neutral: :lol:
jel se baš ovako zove tema? :lol:

Zazijavalo
09-11-2010, 09:55
Ovde nije reč o bogu, nego o dr.každiji koji bi da bude tandrčak uz točak. I ondak, kad s točak okreće, pa paoci udaraju po tandrčku, tandrčak vidi kako on ide na jednu stranu, a točak na drugu, pa u sebi zadovoljno pomisli:
- U, jbte, ala kontriram! :mrgreen:

kojica
09-11-2010, 09:57
Nije isti naslov. Eto tvoj naslov je bolji pa će ostati. :) :lol:

A jeste zanimljiva tema. Svi imaju sasvim svoj doživljaj Boga,
i taj veze nema sa biblijskim bogom,
osim jehovinih svedoka.


Ovde nije reč o bogu, nego o dr.každiji koji bi da bude tandrčak uz točak. I ondak, kad s točak okreće, pa paoci udaraju po tandrčku, tandrčak vidi kako on ide na jednu stranu, a točak na drugu, pa u sebi zadovoljno pomisli:
- U, jbte, ala kontriram! :mrgreen:
Što mi to liči na nekoga. :lol:

Kovač
09-11-2010, 10:03
Nije isti naslov. Eto tvoj naslov je bolji pa će ostati. :) :lol:

A jeste zanimljiva tema. Svi imaju sasvim svoj doživljaj Boga,
i taj veze nema sa biblijskim bogom,
osim jehovinih svedoka.


Što mi to liči na nekoga. :lol:

Tandrčak ide u paru,levi i desni :mrgreen:

kojica
09-11-2010, 10:08
Tandrčak ide u paru,levi i desni :mrgreen:
a jok.. to su vazda neki solo igrači..

eto ja tako jednom davno pokrenuh vaku temu i napravih propas..
svi su mi rekli
''kako si glupa bog se ne vidi'' :mirka:
a njihovog viđenja nigde.. valjda je to nešto previše intimno..
ne bi svi da pričaju o tome...

malavelika
09-11-2010, 10:10
Kako ga zamišljate, doživljavate?

kao nekog ko ima bas, bas puno posla svaki dan, ali uvek nadje vremena da saslusa i pomogne svojoj omiljneoj malavelikoj devojcici
najstvarnije

dr.Kadžija
09-11-2010, 10:11
Ovde nije reč o bogu, nego o dr.každiji koji bi da bude tandrčak uz točak. I ondak, kad s točak okreće, pa paoci udaraju po tandrčku, tandrčak vidi kako on ide na jednu stranu, a točak na drugu, pa u sebi zadovoljno pomisli:
- U, jbte, ala kontriram! :mrgreen:

Tipičan primer podsvesne lične projekcije na drugog :lol:...il kako ono ide...od trunke u tuđem oku ne vidi balvan u svom :lol:
...nego...umeš li zazi, makar to bilo i narodnim umotvorinama, da sklepaš neko svoje viđenje boga, ili ćeš u nemoći da učiniš to, nastaviti da tandrčeš? :lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 10:12
kao nekog ko ima bas, bas puno posla svaki dan, ali uvek nadje vremena da saslusa i pomogne svojoj omiljneoj malavelikoj devojcici
najstvarnije

....sudeći po avataru i nije ti baš bio od neke pomoći :lol:

kojica
09-11-2010, 10:13
Tipičan primer podsvesne lične projekcije na drugog :lol:...il kako ono ide...od trunke u tuđem oku ne vidi balvan u svom :lol:
...nego...umeš li zazi, makar to bilo i narodnim umotvorinama, da sklepaš neko svoje viđenje boga, ili ćeš u nemoći da učiniš to, nastaviti da tandrčeš? :lol:

Hajde ti sada pročitaj temu od početka i pusti ljude koji se nisu upisali da kažu
šta imaju. :lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 10:15
i to što kažeš :lol:...ajde učiniću to, o forumski glasu razuma :lol:

malavelika
09-11-2010, 10:19
....sudeći po avataru i nije ti baš bio od neke pomoći :lol:

svasta
pa nisam ja neka povrsna osoba da dragog boga moljakam za bolji fizicki izgled
ja verujem u sustinske vrednosti-dobrotu, plemenitost, skromnost i dobro zdravlje
i sve mi je to ON dao
dobro, sem ovog dobrog zdravlja, al sta sad, ne moz ni on sve da postigne

Kovač
09-11-2010, 10:21
E sad u vezi teme :)
Rado bih u ovoj situaciji naveo neke kuranske stihove,ali tako bi ispalo da ne daj bože nemam svoje vidjenje ili da sam ispranog mozga,da ne razmišljam svojom glavom itd.Medjutim,stvarno,ako neko želi da shvati pojam Boga stihovi Kurana mogu da mu pomognu u tom shvatanju.A moja definicija,shvatanje,vidjenje...Postoje zakoni koje je neko uspostavio...

dr.Kadžija
09-11-2010, 10:21
ebt, kojice, razdvoj ove teme koje nemaju veze jedna sa drugom, osim po početnom impulsu :lol:...ljudi napisaše sve i svašta samo ne njihovo lično shvatanje ili doživljaj boga :lol: (čast izuzecima :) )
par njih je napisalo da je bog za njih ljubav, mada je to žešće proseravanje zbog nemoći da se bilo šta drugo kaže :lol:...tkđ treba otvoriti temu 'vaše shvatanje pojma ljubav'...i tu bi se našlo sigurno par bambusa koji bi napisali da je ljubav za njih bog :lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 10:22
svasta
pa nisam ja neka povrsna osoba da dragog boga moljakam za bolji fizicki izgled
ja verujem u sustinske vrednosti-dobrotu, plemenitost, skromnost i dobro zdravlje
i sve mi je to ON dao
dobro, sem ovog dobrog zdravlja, al sta sad, ne moz ni on sve da postigne

ok...a sad pokušaj na temu da odgovoriš :lol:

Zazijavalo
09-11-2010, 10:22
Viđenje boga kao zakonodavnog tela. :)

dr.Kadžija
09-11-2010, 10:25
E sad u vezi teme :)
Rado bih u ovoj situaciji naveo neke kuranske stihove,ali tako bi ispalo da ne daj bože nemam svoje vidjenje ili da sam ispranog mozga,da ne razmišljam svojom glavom itd.Medjutim,stvarno,ako neko želi da shvati pojam Boga stihovi Kurana mogu da mu pomognu u tom shvatanju.A moja definicija,shvatanje,vidjenje...Postoje zakoni koje je neko uspostavio...

pa tačno je kovač to što iznad reče :lol:...samo...dosta stihova iz različitih svetih knjiga mogu da pomognu u shvatanju pojma Bog, Kuran je samo jedna od verzija jedne te iste priče... a ovde se radi o ličnom doživljaju :)

Kovač
09-11-2010, 10:27
Viđenje boga kao zakonodavnog tela. :)

Mora biti zakona,jel vidiš kako su huligani uzeli maha :)

kojica
09-11-2010, 10:28
ebt, kojice, razdvoj ove teme koje nemaju veze jedna sa drugom, osim po početnom impulsu :lol:...ljudi napisaše sve i svašta samo ne njihovo lično shvatanje ili doživljaj boga :lol: (čast izuzecima :) )
par njih je napisalo da je bog za njih ljubav, mada je to žešće proseravanje zbog nemoći da se bilo šta drugo kaže :lol:...tkđ treba otvoriti temu 'vaše shvatanje pojma ljubav'...i tu bi se našlo sigurno par bambusa koji bi napisali da je ljubav za njih bog :lol:
Misliš da će sada biti bolje? :lol:
Na osnovu mog bogatog forumaškog iskustva, kakav god naslov bio,
sve teme na religiji se pretvore u jedno te isto. :lol:

I moj doživljaj je bio takav, dok nije nestao.
Osećala sam blagu toplinu u predelu solarne čakre i to sam zvala ljubav. :lol:

malavelika
09-11-2010, 10:30
ok...a sad pokušaj na temu da odgovoriš :lol:

pa, da nisi tako neveran spram mog forumskog lika, shvatio bi da sam stvarno i odgovorila u prvom postu
bog je za mene upravo to-neki fini prijatelj kom se izjadam po potrebi i zamolim za sitnu uslugu s vremena na vreme, i on mi uvek izadje u susret, a zauzvrat ja bezrezervno i beskrupulozno verujem da taj prijatelj postoji, iako ga ni ja, ni iko drugi nikad nije video

Zazijavalo
09-11-2010, 10:32
Što mi to liči na nekoga. :lol:
na koga? :rumenko:

kojica
09-11-2010, 10:33
na koga? :rumenko:
na onu kojicu od tamo...:rumenko: i još nekoga ponekad...:rumenko:

kojica
09-11-2010, 10:37
Zapravo, do tog osećaja u predelu solarne čakre, put je bio dug.
Prvo sam ga zamišljala kao čiku u pantalonama na tregere, zato
što su ljudi često govorili da se nešto nalazi ''bogu iza tregera''.
I kako oni kažu ''ma to je tamo, bogu iza tregera'' ja pratim u
kom pravcu su pogledali al boga nigde.

Kovač
09-11-2010, 10:41
Hajde ti sada pročitaj temu od početka i pusti ljude koji se nisu upisali da kažu
šta imaju. :lol:

Ja sam već izneo svoje vidjenje moliću lepo.
Daklem,Bog,od početka preko iskre života,pa zatim stvaranja ove naše socijalističke države,preko evolucije koja još uvek traje i koja je proces usavršavanja za ulazak u Evropsku Uniju,pa i uz odredjenu tranziciju da se ne lažemo sa odricanjem od nekih stvari a sve zarad uspešnog i konačnog ulaska u dotičnu,mislim Uniju :lol:

Sale
09-11-2010, 10:42
...i tu bi se našlo sigurno par bambusa koji bi napisali da je ljubav za njih bog :lol:
:neutral:
čemu ovakvo karakterisanje? mism jel ti cilj da vodiš dijalog sa ljudima ili ti tema služi da se iživljavaš na onima za koje misliš da greše?
i koji si ti faktor u solarnom sistemu, koje spoznaje poseduješ, pa da ocenjuješ ko je bambus zbog stava po ovom pitanju?

ti kao tačno znaš šta jeste a šta nije Bog. ono dosegao si spoznaju, sve ti je jasno. samo je još ostalo da napušiš neke papane na forumu pa da se vazdigneš na nebo.

daj, neozbiljan si.

eto, baš sam o ovome govorio u postu koji si citirao kad si rekao da će odgovori biti mimo teme.



Viđenje boga kao zakonodavnog tela. :)

otprilike tako. jedno od viđenja.

kojica
09-11-2010, 10:51
E posle sam negde čula da je Bog na nebu, pa sam pitala
jednu jako bistru stariju osobu da li je to tačno i dobila
sledeći odgovor ''Ma kakvi, pa koliko se pucalo do sada u
prethodnim ratovima, i da je bio tamo ubili bi ga''
:huh: E tad me je već očaj uhvatio.
Posle sam krenula u školu i postala Titov pijonir i
pomirila se sa činjenicom da su partizani ubili Boga.

I ne mogu da se setim da sam nešto o bogu razmišljala
do devedesetih.

dr.Kadžija
09-11-2010, 10:52
E posle sam negde čula da je Bog na nebu, pa sam pitala
jednu jako bistru stariju osobu da li je to tačno i dobila
sledeći odgovor ''Ma kakvi, pa koliko se pucalo do sada u
prethodnim ratovima, i da je bio tamo ubili bi ga''
:huh: E tad me je već očaj uhvatio.
Posle sam krenula u školu i postala Titov pijonir i
pomirila se sa činjenicom da su partizani ubili Boga.

I ne mogu da se setim da sam nešto o bogu razmišljala
do devedesetih.

...a onda je došao sloba :lol:

Kovač
09-11-2010, 10:52
Ti kojice ne veruješ u Boga jer si dobijala glupe odgovore na pitanja o njemu?

kojica
09-11-2010, 10:56
...a onda je došao sloba :lol:
Pa da. I počele slave da se slave i da se krstimo sa tri prsta i da
smo kao Srbi i to..
Već sam naravno shvatila da je onaj u pantalonama na tregere
koga su ubili u ratu čista glupost.
Htela sam da verujem kao što i svi oko mene veruju, al nisam
nešto bila talentovana. Vazda sam čitala neke hinduističke gluposti,
pa i onog nesrećnog Denikena i sve mi se bilo smešalo.
Da li je bog sve(Brama) ili je vanzemaljac? To mi je bila glavna
preokupacija. :lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 10:57
Oduvek me je interesovalo zašto dosta ljudi uvek stavlja veru u neki entitet ispred vere u sebe...?

kojica
09-11-2010, 10:57
Ti kojice ne veruješ u Boga jer si dobijala glupe odgovore na pitanja o njemu?
Čekaj polako.. gde žuriš...:lol: pa ne mogu sve od jednom da napišem..

A za to vreme, mogao bi i ti svoju priču da ispričaš. Osećam se nekako usamljeno ovde.

malavelika
09-11-2010, 10:59
...a onda je došao sloba :lol:

i onda smo svi shvatili da bog ne postoji

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:01
i onda smo svi shvatili da bog ne postoji

...nemoj da mešaš babe i žabe :lol:

malavelika
09-11-2010, 11:03
...nemoj da mešaš babe i žabe :lol:

nikad mi nije bilo jasno zasto to ne moz da se mesa
dve babe i dve zabe su cetiri odbojne stvari
i gotovo

Kovač
09-11-2010, 11:06
Čekaj polako.. gde žuriš...:lol: pa ne mogu sve od jednom da napišem..

A za to vreme, mogao bi i ti svoju priču da ispričaš. Osećam se nekako usamljeno ovde.

Nije tema o priči(mada je imam već napisanu i objavljenu na jednom sajtu)već o definiciji,vlastitom vidjenju Boga,a to sam napisao ovdi. :lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:07
nikad mi nije bilo jasno zasto to ne moz da se mesa
dve babe i dve zabe su cetiri odbojne stvari
i gotovo

otvori temu pa da ti se razjasni jal je odbojno jal je odvojeno, u međuvremenu nemoj sve da trpaš u koš u koji sebe mećeš :lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:08
Nije tema o priči(mada je imam već napisanu i objavljenu na jednom sajtu)već o definiciji,vlastitom vidjenju Boga,a to sam napisao ovdi. :lol:

a gde kovač? nisam primetio

kojica
09-11-2010, 11:13
E..
Pošto je i sam Deniken imao 9570350 različitih teorija, a o istočnjačkim religijama
nisam imala pravi izvor informacija pa mi je sve to delovalo do zla boga paranormalno
i nenormalno, ja sam odlučila da se krstim i da verujem u tog nekog našeg Boga.
Pa sam posle par godina čvrste vere uzela Bibliju da čitam i bacila je nakon nekoliko poglavlja.
Neće ona meni da ruši veru! :mirka:
I zalutam tako na neki forum, gde sasvim slučajno naletim na mitsko biće - Šakala.
Pa me on presliša o tome u šta verujem. Koji blam...:facepalm:
Sve sam svoje poruke obrisala i nestala na oko šest meseci. Za to vreme nastavila
da čitam Bibliju i uverila se u ono što mi je čika Šakal rekao.
Moja ideja o Bogu nikakve veze nije imala sa onim likom iz biblije.
U tog iz Biblije nikako nisam mogla da verujem, a onaj koga sam ja izmislila
je izmišljen i eto...

a onda se pojavila kojica i dalje sve znate...:lol:

malavelika
09-11-2010, 11:14
otvori temu pa da ti se razjasni jal je odbojno jal je odvojeno, u međuvremenu nemoj sve da trpaš u koš u koji sebe mećeš :lol:

a, jel?
znaci ti moz da spamujes, a ja da otvorim temu?
ti lupis glupost, al kad se drugi nadoveze na to-ti ga posaljes negde drugde?
pa nece moci, maleni
ima da pisem gde ocu i sta ocu
odnosno, gde mi i sta Man dozvoli :rumenko:

Kovač
09-11-2010, 11:14
a gde kovač? nisam primetio

Šta nisi primetio?Moje vidjenje?Evo ga ovde na temi,par strana unazad :lol:

kojica
09-11-2010, 11:19
a, jel?
znaci ti moz da spamujes, a ja da otvorim temu?
ti lupis glupost, al kad se drugi nadoveze na to-ti ga posaljes negde drugde?
pa nece moci, maleni
ima da pisem gde ocu i sta ocu
odnosno, gde mi i sta Man dozvoli :rumenko:
Ovo je autonomna pokrajina moja. :g:

I ja baš dozvoljavam ljudima da se šale, pomalo spamuju i tako svašta nešto,
al vrlo malo.. i da je nekako vezano za temu..

Jel vam se sviđa moja priča o veri? :) :lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:19
a, jel?
znaci ti moz da spamujes, a ja da otvorim temu?
ti lupis glupost, al kad se drugi nadoveze na to-ti ga posaljes negde drugde?
pa nece moci, maleni
ima da pisem gde ocu i sta ocu
odnosno, gde mi i sta Man dozvoli :rumenko:

:lol:...opusti se mv...i pokušaj da razumeš zez :lol:

malavelika
09-11-2010, 11:21
:lol:...opusti se mv...i pokušaj da razumeš zez :lol:

ti se ne zezas, ti tendencizno podjebavas nekoga
ako ti je to zezanje, vrlo ti je primitivno
ahahah, crkoh sad od smeha

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:21
E sad u vezi teme :)
Rado bih u ovoj situaciji naveo neke kuranske stihove,ali tako bi ispalo da ne daj bože nemam svoje vidjenje ili da sam ispranog mozga,da ne razmišljam svojom glavom itd.Medjutim,stvarno,ako neko želi da shvati pojam Boga stihovi Kurana mogu da mu pomognu u tom shvatanju.A moja definicija,shvatanje,vidjenje...Postoje zakoni koje je neko uspostavio...


Ja sam već izneo svoje vidjenje moliću lepo.
Daklem,Bog,od početka preko iskre života,pa zatim stvaranja ove naše socijalističke države,preko evolucije koja još uvek traje i koja je proces usavršavanja za ulazak u Evropsku Uniju,pa i uz odredjenu tranziciju da se ne lažemo sa odricanjem od nekih stvari a sve zarad uspešnog i konačnog ulaska u dotičnu,mislim Uniju :lol:

koje od ova dva kovač? :lol:

malavelika
09-11-2010, 11:21
Ovo je autonomna pokrajina moja. :g:

I ja baš dozvoljavam ljudima da se šale, pomalo spamuju i tako svašta nešto,
al vrlo malo.. i da je nekako vezano za temu..

Jel vam se sviđa moja priča o veri? :) :lol:

svidja mi se
mada je nisam procitala :rumenko:

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:22
ti se ne zezas, ti tendencizno podjebavas nekoga
ako ti je to zezanje, vrlo ti je primitivno
ahahah, crkoh sad od smeha

kao što ti rekoh...opusti se :lol:...preciznije, skloni predrasude i opusti se :lol:

Kovač
09-11-2010, 11:22
To je sve jedno bre,doktore.Proces,zakoni spadaju u taj proces,jer ne bi se mogli odvijati da nema zakona.

malavelika
09-11-2010, 11:24
kao što ti rekoh...opusti se :lol:...preciznije, skloni predrasude i opusti se :lol:

ne mogu da se opustim, kad sam sva u (v.aginalnom) grcu kako ukljucim net :rumenko:
al fala na savetu, sigurna sam da je vrlo dobronameran

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:32
:neutral:
čemu ovakvo karakterisanje? mism jel ti cilj da vodiš dijalog sa ljudima ili ti tema služi da se iživljavaš na onima za koje misliš da greše?
i koji si ti faktor u solarnom sistemu, koje spoznaje poseduješ, pa da ocenjuješ ko je bambus zbog stava po ovom pitanju?

ti kao tačno znaš šta jeste a šta nije Bog. ono dosegao si spoznaju, sve ti je jasno. samo je još ostalo da napušiš neke papane na forumu pa da se vazdigneš na nebo.

daj, neozbiljan si.

eto, baš sam o ovome govorio u postu koji si citirao kad si rekao da će odgovori biti mimo teme.


pa stavi prst na čelo i zapitaj se čemu takvo karakterisanje. ''Bog je ljubav''...kakav je to odgovor? Koliko je nervnih ćelija aktivirano da se da takav odgovor? jedna, dve...?Pre nego što se ovako nešto izrekne treba da se kaže šta je ljubav ili šta ljubav za tebe predstavlja, pa tek onda možeš da brljaviš po opštim mestima u nedostatku nečeg smislenijeg da kažeš.
Posedujem dovoljno spoznaje da mogu nekoga da okarakterišem kao bambusa kad daje bambus odgovore na konkretna pitanja.
Nigde nisam rekao da znam šta jeste i šta nije bog, to ti se malo digo tlak, pa počinješ da pričaš kroz prizmu predrasuda o mom nastupu.
I dalje stojim iza toga da je potpuno u bambus maniru kada neko napiše - bog je ljubav, jer tu ništa nije iskazano, osim nemoći da se nešto kvalitetnije kaže na temu, jer i jedan i drugi pojam mogu imati sto različitih značenja za sto različitih ljudi. E to je neozbiljno - kad mator čovek ne ume da kaže ništa osim jednog opšteg mesta.
Ja nikog ovde ne napušavam, to si ti rekao, a ako si se sam identifikovao sa napušenim papanom, to već prevazilazi sferu mojih problema.

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:35
To je sve jedno bre,doktore.Proces,zakoni spadaju u taj proces,jer ne bi se mogli odvijati da nema zakona.

al kovač vidi...upotrebio si odrednicu - neko?...''postoje zakoni koje je neko uspostavio''...jel odatle treba da se izvuče zaključak da je bog za tebe neko? :)

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:37
ne mogu da se opustim, kad sam sva u (v.aginalnom) grcu kako ukljucim net :rumenko:
al fala na savetu, sigurna sam da je vrlo dobronameran

a vidim da ti i sise ''stradaju'' često u tom vag-inalnom grču :lol:
...naravno da je dobronameran :)

Zazijavalo
09-11-2010, 11:42
Proces,zakoni spadaju u taj proces,jer ne bi se mogli odvijati da nema zakona.
Jedini zakon je zakon nepostojanja. Ništa ne postoji jer nije moglo nastati ni iz čega.
Ono što nam se čini da postoji, samo je utuk na neko drugo postojanje.

Eto. :mrgreen:

Sale
09-11-2010, 11:52
Ja nikog ovde ne napušavam, to si ti rekao, a ako si se sam identifikovao sa napušenim papanom, to već prevazilazi sferu mojih problema.
jao...:) najstarija forumaška doskočica ''prepoznao si se, istina boli'' lolčina. e stvarno si skroz neozbiljan.
nemoj da ljude nazivaš bambusima pošto jednako kao i oni nemaš pojma ni o čemu. mism nemam ni ja, ali bambusom mogu da nazovem samo nekoga ko je bahat i glup, a ne onoga ko izjednačava pojam ljubavi s Bogom.
ok, dosta mi je ovog palamuđenja s tobom. over.

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:56
jao...:) najstarija forumaška doskočica ''prepoznao si se, istina boli'' lolčina. e stvarno si skroz neozbiljan.
nemoj da ljude nazivaš bambusima pošto jednako kao i oni nemaš pojma ni o čemu. mism nemam ni ja, ali bambusom mogu da nazovem samo nekoga ko je bahat i glup, a ne onoga ko izjednačava pojam ljubavi s Bogom.
ok, dosta mi je ovog palamuđenja s tobom. over.

verovao ili ne, ta doskočica je postojala i pre ere foruma :lol:, i to što je doskočica, ne znači da nije tačna.
nazivaj koga god hoćeš, kako god hoćeš, u svakom slučaju, nit si u stanju da (sam sebi) definišeš šta je bog, nit da definišeš šta je ljubav, te odatle proističe da je bog ljubav :lol:
Palamudio si samo ti, ja nazivam stvari njihovim pravim imenom :lol:

Kovač
09-11-2010, 11:56
al kovač vidi...upotrebio si odrednicu - neko?...''postoje zakoni koje je neko uspostavio''...jel odatle treba da se izvuče zaključak da je bog za tebe neko?
Neko,neko,ko je daleko...:lol:
"Neko"ne u smislu da je to odrednica za Boga.Nego "neko"u smislu da je taj za nas opisiv samo na osnovu naših shvatanja.Recimo epiteti kao"Svemogući""Gospodar""itd.Mislim da na ovoj razini na kojoj smo takav način opisa je sasvim dovoljan.

Jedini zakon je zakon nepostojanja. Ništa ne postoji jer nije moglo nastati ni iz čega.
Ono što nam se čini da postoji, samo je utuk na neko drugo postojanje.
Eto.
Zazi,nisam siguran da razumem tvoju filozofiju.Ništa ne postoji,jer nešto drugo postoji?:lol:

dr.Kadžija
09-11-2010, 11:59
Neko,neko,ko je daleko...:lol:
"Neko"ne u smislu da je to odrednica za Boga.Nego "neko"u smislu da je taj za nas opisiv samo na osnovu naših shvatanja.Recimo epiteti kao"Svemogući""Gospodar""itd.Mislim da na ovoj razini na kojoj smo takav način opisa je sasvim dovoljan.

...a nešto umesto neko? :)

Kovač
09-11-2010, 12:07
...a nešto umesto neko? :)

Nešto mi zvuči više kao one strašne priče za decu,sile svemira,babaroge,pajaci,kiklopi,medjedi :lol:

Zazijavalo
09-11-2010, 12:07
međedi postoje :eek:

malavelika
09-11-2010, 12:19
Posedujem dovoljno spoznaje da mogu nekoga da okarakterišem kao bambusa kad daje bambus odgovore na konkretna pitanja.
.
na pitanje "sta je za vas bog?"
niko normalan ne moz da da konkretan odgovor
poimanje boga je toliko subjektivno, da je nemogucnost konkretnog odgovora uslovljena vec samom tom cinjenicom
svako od nas, kako tema i koncipira, ima, i moze da da svoje vidjenje boga
dal je to za nekoga "ljubav", ovaj ebeni, kisoviti nevembarski dan, cinenjica da je od milion spermatozoida bas "njegov" oplodio jajnu celuju, te je bas "njega" bog doveo na ovaj svet, neverovatna kompleksnost koja odlikuje ziva bica te samim tim dovodi u sumnju stohasticko poreklo istog, to je stvar licnog dozivljala i nije tvoje da sudis koliko je to glupo, ili pametno
pocinjes da ovakvim stavom licis na crkvene dogmatike koji se busaju vicuci:e, sad cu ja vama da kazem sta je i ko je bog, a vi sitni crvi do ljudi nemate druge do da slepo verujete u to sto vam kazem
ne znam da li si primetio da napolju nije srednji vek, a da je vera bas takvim stavom izgubila na milione vernika


a vidim da ti i sise ''stradaju'' često u tom vag-inalnom grču :lol:
...naravno da je dobronameran :)
sto se ovoga tice, mislila sam se pola sata, kao i za ovo gore, sta da odgovorim, ali iako sam uspela da smislim teskim mozganjem nesto sto ima smisla za ono gore, na ovakvu nesuvislu glupost, nijednu duhovitost nisam uspela da izvucem
sori, drki :(

dr.Kadžija
09-11-2010, 12:28
na pitanje "sta je za vas bog?"
niko normalan ne moz da da konkretan odgovor
poimanje boga je toliko subjektivno, da je nemogucnost konkretnog odgovora uslovljena vec samom tom cinjenicom
svako od nas, kako tema i koncipira, ima, i moze da da svoje vidjenje boga
dal je to za nekoga "ljubav", ovaj ebeni, kisoviti nevembarski dan, cinenjica da je od milion spermatozoida bas "njegov" oplodio jajnu celuju, te je bas "njega" bog doveo na ovaj svet, neverovatna kompleksnost koja odlikuje ziva bica te samim tim dovodi u sumnju stohasticko poreklo istog, to je stvar licnog dozivljala i nije tvoje da sudis koliko je to glupo, ili pametno
pocinjes da ovakvim stavom licis na crkvene dogmatike koji se busaju vicuci:e, sad cu ja vama da kazem sta je i ko je bog, a vi sitni crvi do ljudi nemate druge do da slepo verujete u to sto vam kazem
ne znam da li si primetio da napolju nije srednji vek, a da je vera bas takvim stavom izgubila na milione vernika


sto se ovoga tice, mislila sam se pola sata, kao i za ovo gore, sta da odgovorim, ali iako sam uspela da smislim teskim mozganjem nesto sto ima smisla za ono gore, na ovakvu nesuvislu glupost, nijednu duhovitost nisam uspela da izvucem
sori, drki :(

njaške mv ...ovo je poenta cele teme...ne treba meni univerzalno objašnjenje šta je bog, već sam postavio temu da ljudi napišu lična/subjektivna viđenja pojma bog. Ostata ktvog komentara govori o tvojim predrasudama.
a kakav si komentar očekivala na pomen svog vag-inalnog grča? na nesuvislu glupost sam odgovorio nesuvislom glupošću, ne znam šta si drugo očekivala.

malavelika
09-11-2010, 12:40
njaške mv ...ovo je poenta cele teme...ne treba meni univerzalno objašnjenje šta je bog, već sam postavio temu da ljudi napišu lična/subjektivna viđenja pojma bog. Ostata ktvog komentara govori o tvojim predrasudama.
a kakav si komentar očekivala na pomen svog vag-inalnog grča? na nesuvislu glupost sam odgovorio nesuvislom glupošću, ne znam šta si drugo očekivala.

pa, ako si hteo da ti ljudi kazu sta je za njih bog, zasto serendas kad ti neko kaze da je bog za njega -ljubav?
mozda taj neko misli da u ovom poganom svetu gde je tako lako posumnjati da bog postoji, samo postojanje ljubavi koje jos obitava u ponekom coveku, njeno ispoljavanje i spoljne manfestacije govore u prilog ideji boga?
za tog nekog je bog-ljubav
i gotovo
sta si se sad ti nasao pametan da kazes kako je to ovakav, ili onakav odgovor, meren nekim intelektualnim parametrima, kada je jedino trazeno subjektivno vidjenje boga????
brate mili, meni je bog to sto e od cetiri nukleotida napravljen citav ovaj raznovrsni svet
i, sta sad?

dr.Kadžija
09-11-2010, 12:43
pa, ako si hteo da ti ljudi kazu sta je za njih bog, zasto serendas kad ti neko kaze da je bog za njega -ljubav?
mozda taj neko misli da u ovom poganom svetu gde je tako lako posumnjati da bog postoji, samo postojanje ljubavi koje jos obitava u ponekom coveku, njeno ispoljavanje i spoljne manfestacije govore u prilog ideji boga?
za tog nekog je bog-ljubav
i gotovo
sta si se sad ti nasao pametan da kazes kako je to ovakav, ili onakav odgovor, meren nekim intelektualnim parametrima, kada je jedino trazeno subjektivno vidjenje boga????
brate mili, meni je bog to sto e od cetiri nukleotida napravljen citav ovaj raznovrsni svet
i, sta sad?

pročitaj malo šta sam napisao o tome - bog je ljubav, ali bez predrasuda pročitaj(mislim pokušaj :lol: ). Nije ovo leksikon iz šestog osnovne, već lepo pitanje, a ako neko da takav odgovor, valjda mogu da izrazim svoje mišljenje o takvoj vrsti odgovora :lol:

malavelika
09-11-2010, 12:49
pročitaj malo šta sam napisao o tome - bog je ljubav, ali bez predrasuda pročitaj(mislim pokušaj :lol: ). Nije ovo leksikon iz šestog osnovne, već lepo pitanje, a ako neko da takav odgovor, valjda mogu da izrazim svoje mišljenje o takvoj vrsti odgovora :lol:

pa, sad, iskreno-izvini, al necu da citam
prvo-zato sto me mrzi da citam 13 strana na temu licnog poimanja boga
drugo-zato sto sam ja sasvim sigurna u svoje poimanje boga, do koga sam teskim putem dosla i ne zanimaju me narocito tudje impresije na tu temu, da me zanimaju (ko sto me jelte zanimaju na temu sisa), ja bi to vec pitala poodavno
trece-mozes da izrazis svopje misljenje, kao sto mozemo i svi mi, ali ti to radis sa tako drkackim stavom (da, da, jasno mi je poreklo nika :lol:), sa nipodastavanjem svih ostalih, tako visokoparno, da nemma zelju da se iskreno udubim u bilo sta sto pises, pa makar mnogo gubila time
ja cu ovde da zavrsim svoj maleni elaborat na temu boga, drkadzije i uvazavanja tudjih misljenja, jel imam neka vaznija posla, izvini
naime, upravo mi je poceo onaj deo dana kada lakiram nokte
aj, pozdrav, drki :cmok:

dr.Kadžija
09-11-2010, 12:57
pa, sad, iskreno-izvini, al necu da citam
prvo-zato sto me mrzi da citam 13 strana na temu licnog poimanja boga
drugo-zato sto sam ja sasvim sigurna u svoje poimanje boga, do koga sam teskim putem dosla i ne zanimaju me narocito tudje impresije na tu temu, da me zanimaju (ko sto me jelte zanimaju na temu sisa), ja bi to vec pitala poodavno
trece-mozes da izrazis svopje misljenje, kao sto mozemo i svi mi, ali ti to radis sa tako drkackim stavom (da, da, jasno mi je poreklo nika :lol:), sa nipodastavanjem svih ostalih, tako visokoparno, da nemma zelju da se iskreno udubim u bilo sta sto pises, pa makar mnogo gubila time
ja cu ovde da zavrsim svoj maleni elaborat na temu boga, drkadzije i uvazavanja tudjih misljenja, jel imam neka vaznija posla, izvini
naime, upravo mi je poceo onaj deo dana kada lakiram nokte
aj, pozdrav, drki :cmok:

nisam mislio na svih 13 strana, već na ono što sam napisao za 'bog je ljubav', jer da si to pročitala, bilo bi ti jasno koliko brljaviš u ovim redovima u svojoj nameri da nešto kažeš :lol:
niko te ne tera da čitaš bilo šta , niti da se udubljuješ, al vidim da si pokušala pa nije uspelo, pa ko veliš, od aktivacije mreže neurona daleko je lakše izlagati je isprenjima laka za nokte :lol:
aj mv pozz :)

kojica
09-11-2010, 18:00
Pitam se kako bi ova teme izgledala, da je Bog kojim slučajem mržnja.

Zazijavalo
09-11-2010, 18:01
Našli bi se neki bambusi koji bi rekli bog je mržnja? :lol:

mare
09-11-2010, 18:14
al' je vama dosadno..

Kovač
09-11-2010, 19:17
Mi smo gosti na ovoj planeti.I sad domaćin kaže-obavezno izuvanje.Nekom se to ne svidja,ne voli izuvanje pa kaže,onaj i nije baš neki domaćin ima neka glupa pravila,ne želim da ih poštujem.Čak idemo dotle da kažemo možda taj domaćin i ne postoji,možda smo mi gosti u kući koja nema domaćina,možda je dobio visok račun za komunalije i pobegao a nama ostavio da se brinemo o njegovoj kući.A onda se razgaćimo u njegovom domu i ne samo da mu hodamo obuveni po kući nego ulazimo u blatnjavim čizmama.Još ako gazda ima komšiju koji nas podržava u naporima da sabotiramo gazdu,eto pozorišta u kući.:lol:

Zazijavalo
09-11-2010, 19:20
Pa ono jes... Ima vas i gostiju na ovoj planeti... :neutral:

Kovač
09-11-2010, 19:23
A ti si domaćin čoek?:lol:

Zazijavalo
09-11-2010, 19:24
Ja sam urođenik. :neutral:

Eleleth
09-11-2010, 21:56
Pozdrav svima i znanim od prije da ne nabrajam ih ponaosob i pozdrav i neznanim.

Što je bog za mene???

Otac/Majka pasivo/aktivna sila koja se sastaje u jednome i iz kojeg nastaje prva manifestirana vatra ne kao zemaljska već druge vrste koja je Logos i preko kojeg se potencijal Majke/Oca kao aktiv i pasiv u Univerzum manifestira.
Toliko za sada.