PDA

Pogledaj Punu Verziju : Зашто се не разводе...



QueenOfClubs
07-12-2010, 20:59
... кад више нема љубави, поштовања, поверења?
Кад варају, лажу, заћуте...
И тако годинама...

Кад ми се неко пожали на лош брак, да пати, трпи, тавори дан за даном, лепо питам, што се не разиђете...
Увек један исти одговор – материјално...
Било стан, имања, новац...
Деца су само изговор, признају и сами.

И питам се где је граница... Кад новац, квадрати стамбеног простора, ауто или било шта материјално завладају човеком да је у стању да због тога пати и мучи се целог живота.
Чему ли се надају, шта је циљ, сврха...
Деца? Они зачас порасту и оду својим путем.

Волела бих заиста да ме неко разувери да није иметак оно што чини живот...

marabu
07-12-2010, 21:44
... лепо питам, што се не разиђете......

Iz patološkog straha da se ne ostane > sam < ....!!Skoro za neverovati ali je nepobitna istina !!
Što reče moja komšinica, sa sličnim problemom iz navedene teme, kada ostarimo - trebaćemo jedan drugom ?! :huh:...
Donekle tačno jer, starost neumoljivo galopira i svako ljudsko biće treba nekoga ko će mu bar dodati čašu vode makar u tim trenutcima ...jer tada, i tako više ništa nije važno....A kažu da je samoća strašna :misticlady:

Ciciban
07-12-2010, 21:46
... кад више нема љубави, поштовања, поверења?
Кад варају, лажу, заћуте...
И тако годинама...

Кад ми се неко пожали на лош брак, да пати, трпи, тавори дан за даном, лепо питам, што се не разиђете...
Увек један исти одговор – материјално...
Било стан, имања, новац...
Деца су само изговор, признају и сами.

И питам се где је граница... Кад новац, квадрати стамбеног простора, ауто или било шта материјално завладају човеком да је у стању да због тога пати и мучи се целог живота.
Чему ли се надају, шта је циљ, сврха...
Деца? Они зачас порасту и оду својим путем.

Волела бих заиста да ме неко разувери да није иметак оно што чини живот...


Ima nesto sto se zove strah od samoce, ljudi u braku do stadiuma koji si navela obicno dodju u zrelijim godinama, a tada nista vise nije isto .


edit: keks vidim da su nam postovi sa slicnim razmishljanjem nisam videla navreme :)

Zazijavalo
07-12-2010, 21:50
Opet čaša vode? :eek: :pusi:

Bili deda i baba koji su jedno drugom dodavali čašu vode. Pa baba rikne, a deda umre od žeđi. :)

Ciciban
07-12-2010, 21:51
Zazi ti pa na svako lonce imas vagance :lol:

Zazijavalo
07-12-2010, 21:54
Imam, izgleda. :pusi:

A bio i onaj čiča Luka... Pa se nebrojeno puta ženio, žena mu pobegne, a on se opet oženi i tako.
I onda jednom prestane da se ženi. Pa ga pitaju kako to, a on odgovori:
- Bolje prazna torba nego đavo u torbi. :)

marabu
08-12-2010, 00:39
edit: keks vidim da su nam postovi sa slicnim razmishljanjem nisam videla navreme

...ma daj bre, nema veze ! Drago mi je da slično mislimo...onako ženski ...:raz_073::namigusa:

mica
08-12-2010, 06:38
strah..cici i keks su pomenule najcesci razlog..pritom,navika je cudo..ja gledam po sebi,iako sam se oslobodila bede,moram da priznam da ima veceri,kad legnem sama,da mi nedostaju oni nasi zajednicki rituali..sad sve to,radim sama..al to je mozda posledica usamljenosti,ne znam..no,ne mislim da sam pogresila,i ponosna sam na sebe sto nisam podlegla strahu i ostala da trpim..

QueenOfClubs
08-12-2010, 07:56
Има и тога да људи годинама имају неког другог, па се опет не разводе.
А и та чаша воде... Рекла бих да то није страх од самоће, већ страх од тога да ћемо нешто морати и сами.
Јер, у лошим браковима људи и јесу усамљени.

причалица
08-12-2010, 14:44
pa sad....loš brak...i nije tako loš ako opstane 50 godina...i ne mora da znači da je sve svedeno na materijalno, na navike...ne može jikakva navika da mi nedostaje, ako ustajem nesrećna.

G
08-12-2010, 21:26
Iz ličnih i intimnih razloga i interesa. Što je potpuno legitimno. Niti koga treba osuđivati što se razveo niti treba ako si razveden kritički posmatrati one koji to nisu, jer imaju razlog zašto nisu.:lol:

Tibi
08-12-2010, 21:28
Nema idealnog resenja, vako...iz prakse:tibi: probo i tako i tako, ne valja ni jedno:kafa:

ps. Malo lazem, dobro je i jedno i drugo:pusi:

G
08-12-2010, 21:34
Nema idealnog resenja, vako...iz prakse:tibi: probo i tako i tako, ne valja ni jedno:kafa:

ps. Malo lazem, dobro je i jedno i drugo:pusi:

Upravo to...:)

Ko zna da pročita.:lol:

QueenOfClubs
09-12-2010, 07:41
pa sad....loš brak...i nije tako loš ako opstane 50 godina...i ne mora da znači da je sve svedeno na materijalno, na navike...ne može jikakva navika da mi nedostaje, ako ustajem nesrećna.
Шта знам... Откако сам сама слушам неке другачије приче него док сам била у браку.
Врло интересантно.
Ето, ја само причам како сам чула од других, па ко велим, немогуће је да је само материјално у питању...
Ма немогуће да су људи баш толико зависни од тога да све подреде томе.

А не осуђујем, само се ето... питам и питам вас... Шта сте ви чули...
Бог је ту који суди, он је на ову тему рекао шта је имао.

Klu
09-12-2010, 09:48
... кад више нема љубави, поштовања, поверења?
Кад варају, лажу, заћуте...
И тако годинама...

Кад ми се неко пожали на лош брак, да пати, трпи, тавори дан за даном, лепо питам, што се не разиђете...
Увек један исти одговор – материјално...
Било стан, имања, новац...
Деца су само изговор, признају и сами.

И питам се где је граница... Кад новац, квадрати стамбеног простора, ауто или било шта материјално завладају човеком да је у стању да због тога пати и мучи се целог живота.
Чему ли се надају, шта је циљ, сврха...
Деца? Они зачас порасту и оду својим путем.

Волела бих заиста да ме неко разувери да није иметак оно што чини живот...

možda strah od samoće, navika...

...mada ne moraš da budeš sam i možeš da se odvikneš...

...neam pojma...

...dete...? ...da...dete je jak razlog...nekome ne dovoljno jak da bi trpeo, nekome dovoljno jak...

Klu
09-12-2010, 09:49
takođe, danas u svetu materijalnog, teško je da brak opstane ako je materijalno ugroženo...tužno ali istinito...

G
09-12-2010, 09:57
takođe, danas u svetu materijalnog, teško je da brak opstane ako je materijalno ugroženo...tužno ali istinito...

Ili baš obratno...Opstaje u interesu supružnika i dece ako bi materijalno bilo ugroženo činom razvoda...

Klu
09-12-2010, 10:03
može i tako...
...ali to među sirotinjom...ili gde recimo supruga ne radi...to je najčešća situacija...ona ne radi i mora da trpi kretena...

G
09-12-2010, 10:08
Među sirotinjom se lako deli...Lako je podeliti ništa.:lol:

Klu
09-12-2010, 10:10
pa sad...

služba
09-12-2010, 11:48
ima neka tajna veza zasto ne :jede:

kojica
09-12-2010, 20:51
Možda je u pitanju flexogamija. :palac:

marabu
10-12-2010, 02:24
strah..cici i keks su pomenule najcesci razlog..pritom,navika je cudo..ja gledam po sebi,iako sam se oslobodila bede,moram da priznam da ima veceri,kad legnem sama,da mi nedostaju oni nasi zajednicki rituali..sad sve to,radim sama..al to je mozda posledica usamljenosti,ne znam..no,ne mislim da sam pogresila,i ponosna sam na sebe sto nisam podlegla strahu i ostala da trpim..


http://razbibriga.net/imported/2010/12/pcm_respekt-1.gif !!...za to ne podleganje strahu jer ta odluka sigurno nije bila donešena > preko kolena < ! -
A kajanja su često nedostatak izbora jer ... šta činiti kad ljubav umre ? Od onolikih žetvi .. osta šaka raži, od onakve rapsodije samo šum, od riznice iskrenosti samo kusur laži i šta tu srce ima više šta da traži ?!-..Nije posle toga više ništa lako i .... noći provoditi u društvu gospođe Tišine a još manje dočekivati neka nova svitanja, koje padaju kao kapi gorko-slatkog parfema..smućkanog od mirisa svih uspomena iz bračnog života i novi dani .. u kojima se mora suočiti sa prijateljima i poznanicima i njihovim ,, iskrenim,, i ,, samosažaljivim ,, pogledima izjavljivanja ,, saučešća,, Mada, ne bih htela da znam, koliko mnogi ... godinama još uvek žive sa nekim…a isto toliko dugo su potpuno sami pored sebe ! A ako mi neko pomene razlog > zbog dece < ..to je verovatno jedna neuračunljiva osoba …. koja je opasna po čovečiju okolinu.
Naravno da svakom razvod uzdrma temelje dotadašnjeg rituala navike, emotivan haos a ostavlja osećaj uplašenosti, krivice, samoću, akcioznost, ljutnju, prazninu i beznađe.No, istovremeno je period kada se može oporaviti od svih loših iskustava i to je trenutak ... kada se može i treba krenuti ispočetka ... i svoj život usmeriti u nekom novom pravcu.

I koliko god to grubo ili bizarno zvučalo ...za razliku od partije šaha, u životu se igra i posle šah-mata nastavlja dalje …!! :mase:

http://img.ineogen.ro/social/yu/ui/emotions/icon_melonhead.gif

причалица
10-12-2010, 13:49
Шта знам... Откако сам сама слушам неке другачије приче него док сам била у браку.
Врло интересантно.
Ето, ја само причам како сам чула од других, па ко велим, немогуће је да је само материјално у питању...
Ма немогуће да су људи баш толико зависни од тога да све подреде томе.

А не осуђујем, само се ето... питам и питам вас... Шта сте ви чули...
Бог је ту који суди, он је на ову тему рекао шта је имао.
pa ne znam...ne čujem ništa, samo gledam....i vidim da postoje brakovi koji iz šatro velike ljubavi (znaš ono - držanje za ruke, zajednička vožnja bicikle, sedenje u krilu pred drugima) pređu u veliko razdvajanje...i brakovi koji se taljigaju, ali opstaju...
sve zavisi kakvi su ljudi.

QueenOfClubs
10-12-2010, 19:51
Што би се рекло, боље је кад нема баш много страсти. :lol:

причалица
10-12-2010, 20:59
Што би се рекло, боље је кад нема баш много страсти. :lol:
nema uopštavanja....ali, eto ''snimam'' brakove oko sebe...i ti brakovi koji dugo traju nisu baš idealni, ali se ljudi nekako ''drže''. ima tu svega - i radovanja i svađa i dosade i opet sve u krug, ali ima svega.
a ovi drugi hoće samo jedno - neprekidno slaganje i neprekidno očekivanje nečeg dobrog....to ne postoji.
(sad ja uopštavam)

G
10-12-2010, 21:11
pa ne znam...ne čujem ništa, samo gledam....i vidim da postoje brakovi koji iz šatro velike ljubavi (znaš ono - držanje za ruke, zajednička vožnja bicikle, sedenje u krilu pred drugima) pređu u veliko razdvajanje...i brakovi koji se taljigaju, ali opstaju...
sve zavisi kakvi su ljudi.


nema uopštavanja....ali, eto ''snimam'' brakove oko sebe...i ti brakovi koji dugo traju nisu baš idealni, ali se ljudi nekako ''drže''. ima tu svega - i radovanja i svađa i dosade i opet sve u krug, ali ima svega.
a ovi drugi hoće samo jedno - neprekidno slaganje i neprekidno očekivanje nečeg dobrog....to ne postoji.
(sad ja uopštavam)

Ne uopštavaš nego stojiš sa obe noge na zemlji. I u braku si ...:)

причалица
14-12-2010, 18:36
Ne uopštavaš nego stojiš sa obe noge na zemlji. I u braku si ...:)

dvajes jenu godinu:huh:

Tibi
14-12-2010, 19:59
dvajes jenu godinu:huh:
QQ, zar ima danas tako nesto :krsti:

причалица
15-12-2010, 19:08
QQ, zar ima danas tako nesto :krsti:

ima :)

причалица
23-09-2011, 07:00
5 dobrih razloga da spasite brak
Mariota Vlaisavljević, 23. 09. 2011. 00:02, ''Blic Žena''

U braku nije lako. Puno je kompromisa, problema, napetih situacija, ali i lepih, nežnih trenutaka koji odagnaju loše dane. Iako, kada je brodolom na vidiku, mislimo da je razvod jedino rešenje, postoje zaista jaki razlozi da uradite sve kako bi spasili bračnu zajednicu. Kolumnisti Huffington Post otkrili su najčešće razloge zašto se trud oko partnera isplati.

BITI SAMOHRANI RODITELJ JE TEŠKO
Razvod braka u kome imate decu je milion puta gori.
Judith Wallerstein, psiholog, sprovela je studiju o efektu razvoda na decu.
Razvod može loše da utiče na decu koja zbog toga mogu da postanu lošiji đaci, lakše popuštaju pred pritiskom vršnjaka, eksperimentišu s drogom i alkoholom, a na kraju često i sami ulaze u društvo razvedenih.
Najnovije istraživanje objavljeno u magazinu "The American Sociological Review" otkriva da su deca razvedenih roditelja lošija u matematici i socijalnim veštinama.

NOVAC JE VEOMA BITAN
Kada se roditelji razvedu, onaj ko ostaje s detetom prima alimentaciju, ali novca nikad dosta. Druga strana ima isti osećaj - da mu fale pare, jer plaća alimentaciju u iznosu koji je odredio sud. Svađe oko novca su česte i u braku, piše Gigi Levangie Grazer.
Ako se upustite u razvod uzmite u obzir troškove advokata i suda, pa kada se razvedete, u minusu ste svakako.

DECA IZ DRUGOG BRAKA
Zbog sreće dece i skladne odnose s bivšim suprugom, koji sada ima novu suprugu i možda novu decu, morate praviti kompromise i prihvatiti nove članove familije. Ako nađete novog partnera, postoji šansa da i on ima decu iz prethodne veze. To znači da morate da vaspitavate i čuvate i drugu decu. Nije lako da brinete o deci u braku koji funkcioniše, a kamoli kada je upleteno više od dva roditelja.

OPET IZLASCI
Slobodni ste i počinjete da izlazite. Ako deca posle razvoda žive s vama, budite sigurni da im neće biti drago kada počnete da izlazite. Seks će biti gotovo nemoguć, osim ako su klinci kod oca za vikend. A vi ćete svakog muškarca procenjivati pitajući se je li dovoljno dobar za vašu decu.

NEPROSPAVANE NOĆI
Samohrana majka ima svu odgovornost na svojim leđima bez obzira u koliko je dobrim odnosima s bivšim suprugom. Kad završite sve dnevne obaveze i strpate anđele u krevet, tek tada krećete s poslovima po kući, pripremama za posao. Uz pokoju lošu noć i glavobolju, preopterećenost, proći će puno vremena pre nego što deca odrastu, budu samostalnija, a tada ćete i vi moći da odspavate šest sati u komadu.

koto
23-09-2011, 07:49
mda, osim sto je nekad dzaba truditi se...
i generalno gledano, sasvim mi je trleks ova prica.
kad neko kaze, necu da se razvedem jer:
-jos volim muza-zenu, samo sad imamo prolaznu krizu
-svaki odnos ima oscilacije, i sve vredne stvari u zivotu zahtevaju da im se posvetis
-skloni smo da sopstveni osecaj neostvarenosti projektujemo na partnera..pa svaki put kad smo necim nezadovoljni treba zaviriti u svoju dusu, pre nego odbacimo nesto sto je nas zivot..
onda je to za mene ozbiljno, realno razmisljanje zrelog coveka.
ali reci necu da se razvedem jer je tesko bez para, i jer nema sexa, i jer je tesko..blah.
zivot u strahu, bedan je zivot.

причалица
23-09-2011, 08:51
mda, osim sto je nekad dzaba truditi se...
i generalno gledano, sasvim mi je trleks ova prica.
kad neko kaze, necu da se razvedem jer:
-jos volim muza-zenu, samo sad imamo prolaznu krizu
-svaki odnos ima oscilacije, i sve vredne stvari u zivotu zahtevaju da im se posvetis
-skloni smo da sopstveni osecaj neostvarenosti projektujemo na partnera..pa svaki put kad smo necim nezadovoljni treba zaviriti u svoju dusu, pre nego odbacimo nesto sto je nas zivot..
onda je to za mene ozbiljno, realno razmisljanje zrelog coveka.
ali reci necu da se razvedem jer je tesko bez para, i jer nema sexa, i jer je tesko..blah.
zivot u strahu, bedan je zivot.

naravno, to je tvoje mišljenje...ali ima jako mnogo ljudi koji nisu u stanju jasno da vide stvari...ne kažem da je moj gore postavljeni post nešto što treba prihvatiti, jednostavno sam htela da pokrenem temu iznova.

koto
23-09-2011, 08:56
lepo pise, tekst iz blica:))
ima takih koliko oces.
to je ono u rangu kako postati milioner
tzv popularna psihologija potrosackog drustva:)))
cinjenica jeste da koliko god su se ranije ljudi tesko odlucivali na razvoda, sad se mozda odlucuju previse lako..to je istina.
ali , ima toliko dobrih, i ispravnih razloga zasto covek da ostane u braku.
bas mi je truleks da se navodi pet bas, bas..potrosackih..a da se ni jedan pravi ne pomene..

причалица
23-09-2011, 09:02
ne znam baš nešto razvedene ljude....tek u posledenje vreme ih, na žalost, upoznajem...naravno da je totalno neslaganje sa mužem (ženom) razlog razvoda, ali ostajanje u braku kod mnogih bezveze brakova jese zaista motivisano novcem. naročito ako žena nije u stanju da sa svojim primanjima izdržava decu i sebe.

twm
23-09-2011, 09:22
ma de bre, kako su zaboravili: upoznati punca i punicu sopstvenih godina je gore od najgore nocne more :haha::haha:

koto
23-09-2011, 09:31
lepo pise, tekst iz blica:))
ima takih koliko oces.
to je ono u rangu kako postati milioner
tzv popularna psihologija potrosackog drustva:)))
cinjenica jeste da koliko god su se ranije ljudi tesko odlucivali na razvoda, sad se mozda odlucuju previse lako..to je istina.
ali , ima toliko dobrih, i ispravnih razloga zasto covek da ostane u braku.
bas mi je truleks da se navodi pet bas, bas..potrosackih..a da se ni jedan pravi ne pomene..
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:pada:
imam najboljji potpis:raz_114:

koto
23-09-2011, 09:32
ma de bre, kako su zaboravili: upoznati punca i punicu sopstvenih godina je gore od najgore nocne more :haha::haha:
nezgodno:rile::haha::raz_114:

причалица
30-09-2011, 14:44
ma de bre, kako su zaboravili: upoznati punca i punicu sopstvenih godina je gore od najgore nocne more :haha::haha:

hihihihihi :) kad kaže ''zete, koje lekove protiv pritiska piješ?''